אנדרטת הנופלים החדשה

בשבוע הבא תתייחד מדינת ישראל עם חללי מלחמות ישראל ופעולות האיבה. ברמת ישי יתקיים השנה לראשונה טקס הזכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה באנדרטה החדשה שהועתקה לחורשת הנופלים הסמוכה למקום בו נמצאה האנדרטה הישנה. ההליך התקיים בשיתוף והיוועצות עם המשפחות השכולות, במסגרת הליך זה בחרו המשפחות השכולות וחברי המועצה באחד משלושת המודלים שהוצגו לפניהם לאחר שראש המועצה עפר בן אליעזר העביר סקירה על סוגי האנדרטאות. המודל שנבחר מתבסס על אנדרטה שבנויה על עומק ומכיל בין היתר את האבנים הקיימות שכאמור הועתקו מהאנדרטה הישנה. עלות ההקמה מתקרבת לחצי מליון שקלים.

יצויין כי מליאת מועצת רמת ישי אישרה סכום של 500 אלף שקלים לטובת הקמת האנדרטה, אליה הועתקו לאחרונה אבני הזיכרון ועליהן שמות הנופלים כאשר השבוע הושלם הפיתוח הסביבתי.

ראש מועצת רמת ישי עפר בן אליעזר: "המועצה המקומית והנהלת המתנ"ס ברמת ישי מכבדים, מוקירים, מצדיעים וכואבים את כאבן של המשפחות השכולות. בעצה אחת ושיתוף יחד עם המשפחות השכולות, העתקנו השנה את אנדרטת הזיכרון למקום רחב יותר, מכבד יותר ומונגש יותר והקמנו אנדרטה מרשימה ומכבדת. לא נשכח את מי ששילמו את המחיר היקר ביותר למען עצמאותנו. תודה לכל העוסקים במלאכה החשובה והרגישה".

האנדרטה החדשה