מטה פעולה משותף בנושא שדה התעופה

ראשי רשויות מהנגב ומהצפון הכריזו בתחילת השבוע על הקמת מטה פעולה משותף  להקמת שדה תעופה משלים לנתב"ג בנגב, תחת הכותרת "בהחלטת אחת של ממשלת ישראל ניתן לחולל שינוי אדיר לטובת הנגב ומדינת ישראל כולה!".

ראש מועצת רמת ישי עפר בן אליעזר, אחד מארבעת ראשי הרשויות מהאזור אשר פעילים בנושא זה, יחד עם ראשי הרשויות מעמק יזרעאל, מגידו וקרית טבעון, היה מיוזמי המהלך.

בן אליעזר: "שיתוף הפעולה עם ראש הרשויות מהדרום כמו באר שבע, דימונה ורמת הנגב, חשוב והכרחי לקידום האינטרס המשותף שהוא הקמת שדה בינלאומי בדרום".

כאמור בתחילת השבוע התכנסו בעיריית באר שבע ראשי רשויות וגורמי מקצוע מהנגב ומהצפון, והכריזו על הקמת מטה פעולה משותף להקמת שדה תעופה משלים לנתב"ג, בנגב – בנבטים.

ראשי הרשויות  סיכמו כי מטה המאבק המשותף, יחל לפעול כבר בימים הקרובים הן במישור הציבורי והן במישור הפוליטי, במטרה לגייס תמיכה רחבה ולהוביל להחלטת ממשלה היסטורית, להקים בנגב-בנבטים, שדה תעופה משלים לנתב"ג. זהו מהלך מתבקש ונכון אסטרטגית למדינת ישראל

בניגוד לאלטרנטיבות אחרות, כל התנאים להקמת נמל תעופה בינלאומי אזרחי בנבטים כבר קיימים ובכללם התשתית התכנונית, התעופתית והתחבורתית.

במסגרת מאמציו בנושא זה, נפגש בשבוע שעבר ראש מועצת רמת ישי עפר בן אליעזר עם השר להגנת הסביבה זאב אלקין. בן אליעזר הציג בפני אלקין את החסרונות הרבים שבהקמת שדה תעופה בינלאומי משלים ברמת דוד וציין כי הדבר יביא להרס עמק יזרעאל כמרחב ייחודי ויביא לפגיעה קשה בנוף, לזיהום אוויר, זיהום אור, מפגעי רעש ולפגיעה קשה באיכות החיים של התושבים.

אלקין ציין בפני בן אליעזר כי עמדת הצוות המקצועי של משרדו היא שיש להעדיף הקמת שדה תעופה בינלאומי משלים בנבטים בדרום ולא בעמק יזרעאל.

בן אליעזר אמר בתום בפגישה: "נפגשתי עם השר להגנת הסביבה ח"כ זאב אלקין בנושא והסברתי לו את הבעייתיות שבהקמת שדה בינלאומי בעמק יזרעאל. נטיית הצוות המקצועי במשרדו היא להעדיף את נבטים כשדה תעופה משלים לנתב"ג והשר תומך בעמדת הצוות המקצועי. אני מודה לשר אלקין על האוזן הקשבת. אמשיך לפעול לקידום קביעת נבטים כשדה תעופה משלים לנתב"ג".

בן אליעזר ואלקין