מטפחים איכות חיים

מתרחבת פעילות מועצת רמת ישי למיגור מפגע צואת הכלבים ברחובות, בין היתר על ידי פעילות הסברתית ומניעתית.

אחד מהכלים של המועצה להתמודד עם התופעה היא וועדה מיוחדת שהוקמה לנושא בראשות גיל ריף ויוסי בן ישראל ובה חברים תושבים שהנושא קרוב לליבם. ראש המועצה עפר בן אליעזר, המלווה את הנושא, נפגש השבוע עם גיל ויוסי ושמע מהם על פעילות הוועדה ועל כמה מהתכניות לשנה הקרובה- ובהן הרחבת מעורבות הקהילה עם דגש על בתי הספר והגנים בישוב בנושא.
במסגרת פעולות מועצת רמת ישי לצמצום המפגע הסביבתי של צואת כלבים בישוב ושל כלבים משוטטים החלו פקחי המועצה לחלק דוחות נגד בעלי כלבים משוטטים אשר עושים את צרכיהם ברחבי הישוב. מנכ"ל המועצה עוזי פריד ציין כי העונש בגין עבירה זו הוא 900 שקלים וכי במסגרת פעולות המועצה בנושא נתפסו בחודש שעבר 8 כלבים משוטטים שהועברו לכלבייה "כלב אין" בכפר יהושע כאשר שיחרורם מצריך תשלום קנס כספי בתוספת תשלום שהוא נגזרת של מספר הימים בהם שוהה הכלב בכלביה.
יצויין כי לאחרונה הוסיפה מחלקת התפעול חמש עמדות "שקי קקי" נוספות ברחבי הישוב, ובסך הכל מוצבים כעת רמת ישי 13 מתקני שקיות לאיסוף גללי צואת כלבים.
העמדות החדשות מוצבות ברחוב חלמית ליד אשכול גנים, רחוב האלון 72 ליד המקלט, צומת דבורנית מעלה שקמה, רחוב האורן בגן כושר וברחוב היסמין 28.
העמדות האלה מצטרפות ל8 העמדות הקיימות בגן קדוש, רחוב הארז צומת נרקיסים, רחוב האורן צומת ספיון, קידמת ישי – במובל שצ"פ 2, רחוב כליל החורש צומת סמטת הלוטם, רחוב חצבים שכונת מעלה ישי, רחוב הארז ליד קופת חולים, צומת הדס כלניות.
בנוסף ניתן לקבל במשרדי המועצה ערכה לאיסוף צואת כלבים.
גיל ריף ציין כי הוועדה שבראשותו מהווה קבוצת חשיבה ומעלה רעיונות לביצוע ובשיתוף הקהילה, דוגמת תליית שלטים במקומות בולטים ברחבי הישוב ועליהם הסלוגן: "ברמת ישי מטפחים איכות חיים, שומרים על הניקיון ואוספים צואת כלבים" וקיום יום שיא בחודשים הקרובים, בו יתקיימו שלל פעילויות בנושא.
ראש המועצה עפר בן אליעזר: "נמשיך להילחם בכל הכוח בתופעה הן באמצעות הגברת האכיפה והמודעות לנושא והן על ידי הצבת עמדות נוספות ובהן שקיות לאיסוף צואת כלבים. אני בטוח שאמצעים אלה יחד עם אחריות של בעלי הכלבים ישפרו משמעותית את איכות החיים של הולכי הרגל, תודה לגיל וחברי הועדה על ההירתמות למיגור התופעה וכל הגורמים הנוגעים בדבר על שיתוף הפעולה".
מצ"ב תמונה: ראש המועצה עפר בן אליעזר באחת מהפעילויות להעלאת המודעות בנושא