מיגור תופעת הכלבים המשוטטים

כחלק מפעילות מועצת רמת ישי לשמירה על איכות החיים וחזות הישוב, ננקטו בשנים האחרונות מספר פעולות למיגור תופעת הכלבים המשוטטים וצואת הכלבים ברחובות.

פועל יוצא מכך הוקמה לפני למעלה משנה ועדה שעניינה מיגור תופעת הכלבים המשוטטים והצואה הפזורה ברחובות. בראש הועדה עומד גיל ריף וחבריה הם יוסי בן ישראל, ויקטוריה גרדוס ואיציק פורקוש. בשנת 2017 התמקדה הוועדה בהעלאת המודעות בקרב התושבים לחשיבות השמירה על החוק, בטחון הולכי הרגל, בעלי החיים וסביבה נקייה מצואה.

את שנת 2018 פתחה הוועדה עם פעילות ברוכה בשיתוף מחלקת החינוך של המועצה ומנהלות בתי הספר היסודי לילך סיסו וחט"ב היובל שרה וקנין בפעילויות בבתי הספר היסודי וחטיבת הביניים שהתקיימו לאחרונה הכוללות עיסוק בנושאי נגע צואת הכלבים ברחובות, שוטטות, תקיפת כלבים וסכנות התפשטות הכלבת.

במסגרת זו מועברים מערכי שיעור על ידי יוסי בן ישראל, חבר הוועדה ועל ידי וטרינר המועצה ד"ר דוד ליאון. יש לציין גם את מעורבותם של תלמידי מצוינות אמירים בהובלתה של קרוליין ויזנטל בהעברת מערכי שיעור ויצירת כרזות לחיזוק המודעות.

בנוסף לכך מתקיים שיתוף פעולה עם המתנ״ס להגברת מעורבות הוועדה בפעילויות קהילתיות, דוגמת השבת הירוקה בה נטלו חלק תלמידי חטיבת הביניים במעורבות מועצת התלמידים.

המועצה מצידה תגברה את האכיפה ובמהלך התקופה הקרובה מתוכננים מבצעי אכיפה מוגברים בהם יילכדו כלבים משוטטים ויחולקו קנסות.

במקביל הוסיפה המועצה עמדות "שקי-קקי" נוספות הפזורות ברחבי הישוב והכוונה להציב עמדות נוספות לנוחיות הציבור. כיום מוצבות 13 עמדות כאלו ברחבי הישוב.

ראש מועצת רמת ישי עפר בן אליעזר המלווה את התהליך, ברך על פעילות הוועדה ושיתוף הפעולה עם בתי הספר והמתנ"ס ואמר: "אני קורא לציבור בעלי הכלבים למנוע שוטטות של כלבים ברחובות למען שמירה על איכות חיינו".

 
                                        חברי הוועדה                                    ראש המועצה עפר בן אליעזר וילדים הפעילים במסגרת הוועדה

 
                                    פעילות בכיתות