עונת שבתרבות ברמת ישי נפתחה  

עונה נוספת של שבתרבות ברמת ישי, חמישית במספר, נפתחה ביום שבת האחרונה, והפעם בהשתתפותם של שר הכלכלה אלי כהן וחברי הכנסת נאוה בוקר (ליכוד) ואיציק שמולי (עבודה) וראש מועצת רמת ישי עופר בן אליעזר שלוקח חלק פעיל בארגון האירוע. את האירוע ה\נחה העיתונאי המוערך ותושב רמת ישי, אלי לוי (ערוץ 10). הפעם עמד האירוע בסימן 22 שנה לרצח יצחק רבין

שבתרבות ברמת ישי מיצבה את עצמה כאירוע בעל שיח פוליטי מעמיק ומרתק בהשתתפות פוליטיקאים ממגוון הקשת הפוליטית הזוכה לשלל כותרות ואזכורים בכלי התקשורת.

כ-200 תושבים מרמת ישי ומאזור גדשו את האולם בבית מרים ברמת ישי בשבת האחרונה. בין הצופים הרבים: פוליטיקאים, פעילים חברתיים, אנשי תקשורת ואנשי מטה המאבק נגד הקמת שדה תעופה בינלאומי ברמת דוד.

כמו תמיד האירוע תובל בכותרת עסיסיות וזכה לאזכורים רבים בכל כלי התקשורת. יצויין כי הכניסה היתה חופשית כאשר ניתן זמן לשאלות מהקהל.

הארוע נפתח בשיחה עם ד"ר יאיר הירשפלד, מאדריכלי הסכם אוסלו (ואביו של יונתן הירשפלד, מ"מ ראש המועצה), שהעלה כמה מזכרונותיו על עבודתו המשותפת עם יצחק רבין ז"ל.

שר הכלכלה אלי כהן התייחס לשורה של נושאים ובהן המתיחות בגבול עם סוריה, העלאת שכר המינימום, הטקסים לזכר יצחק רבין ועוד.

כהן אמר בין היתר כי אין בכוונתו להתמודד בבחירות הבאות במסגרת הליכוד וכי הוא ימשיך להתמודד במסגרת סיעת כולנו בראשות משה כחלון. כהן: "לעומת שרי אוצר בעבר משה כחלון לא יעזוב את התפקיד כשהוא חבול, נהפוך הוא".

בנושא המאבק נגד הקמת שדה תעופה משלים, אמר אלי כהן כי ילמד את הנושא לעומק.

חברת הכנסת וסגנית יו"ר הכנסת נאוה בוקר, סיפרה על ההסתה נגדה: "הציבור היום הרבה יותר חשוף להסתה בהשוואה לעבר, וצריך להיאבק בהסתה משני הצדדים בטרם יתרחש הרצח הבא". ועוד מבוקר: "אסור לנו לשחרר את גופות המחבלים מבלי לקבל את גופות הדר גולדין ואורון שאול".

חבר הכנסת איציק שמולי מהעבודה סיפר על כמה מהצעות החוק החברתיות שהעביר וניסה להתחמק מביקורת על יו"ר מפלגת העבודה אבי גבאי, בעקבות התבטאויותיו בנוגע לאי פינוי התנחלויות במקרה של הסכמים.

רגע מרגש נרשם כאשר בוקר ושמולי עלו יחד לבמה וסיפרו על שיתוף הפעולה חוצה מפלגות ביניהם.

ראש המועצה עפר בן אליעזר התייחס בהרחבה לנושא שדה התעופה המשלים ברמת דוד וסיפר על המאבק שמנהלים ראשי הרשויות באזור כנגד ההקמה ואמר: "אנחנו הולכים להילחם על נושא זה ולרתום את חברינו, ראשי הרשויות מהדרום שמבקשים לראות את השדה קם בנבטים".

את הארוע הפיק המתנ"ס בשיתוף עם המועצה-רכזת התרבות רינת שני ובשיתוף עם המנחה, איש התקשורת הותיק אלי לוי, אשר הינחה את האירוע בצורה מיומנת ומקצועית.

הצופים הרבים נהנו בתחילת הארוע מקטעי שירה של קרן כהן-קומר.

ראש המועצה  עפר בן אליעזר: "אירוע שבתרבות ברמת ישי הפך לחלק בלתי נפרד מסל התרבות שהמועצה והמתנ"ס מעמידים להנאת התושבים. מודה לכל מי שנתן יד להצלחת האירוע, לרינת שני, המנחה אלי לוי, ולכל צוות המתנ"ס והמועצה. תודה גדולה לאורחים המכובדים, מהפוליטיקה וחבריי מהרשויות השכנות ולמשתתפים הרבים שלקחו חלק פעיל בשאלות ובהערות".