הוענק אות יחידת נוער מצטיינת לתשפ"א

29.8.21 – גאווה וכבוד לרמת ישי. יחידת הנוער היישובית קיבלה השבוע את פרס יחידת הנוער המצטיינת לשנת תשפ"א בטקס חגיגי שנערך בבנייני האומה בירושלים במעמד שרת החינוך דר' יפעת שאשא ביטון, יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס ועשרות ראשי רשויות מרחבי הארץ במסגרת וועידת החינוך הלאומית הראשונה של מרכז שלטון מקומי. הפרס הוענק ליחידת הנוער של רמת ישי בזכות פעילות ייחודית של יחידת הנוער במהלך תקופת הקורונה.

תעודת ההוקרה הוענקה לראש המועצה עפר בן אליעזר בטקס בו השתתפו מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר, מנהלת יחידת הנוער שרונה פיטוסי, עוזרת ראש המועצה סיגלית ברזאני וחברי מועצת הנוער אשר עלו אף הם לבמה לקבלת הפרס. יצויין כי בראשות וועדת הפרס עמד הרב שי פירון, לשעבר שר החינוך.

בין הפעילויות הבולטות של היחידה בתקופת הקורונה, מיזם "יוצאים למרחבים" (מנהיגות   רואה  חשיבות  בכל  ילד  מהקהילה) במהלכו העבירו מדריכים מיחידת הנוער, מדריכים יעודיים, צוות רגשי ועוד מגוון הדרכות והפעלות לתלמידים שלמדו במרחבים פתוחים בזמן הסגרים, יצרו מרחבי הכלה רגשיים וחברתיים. מרחבים שאיפשרו לבני הנוער לצאת מקופסת ה"זום" למפגשים חברתיים. כמו כן הוצגו פעילויות נוספות כמו "עוגה באהבה"-חלוקת עוגות שנתרמו על ידי בעלי עסקים לקשישים.

כחלק מהחלטת ראש המועצה עפר בן אליעזר להציב את החינוך בראש סולם העדיפויות זוכה יחידת הנוער ברמת ישי לרוח גבית ולהשקעה שבזכותם היא מובילה שלל פעילויות לבני הנוער. הזכייה בפרס מהווה נדבך נוסף בהכרה ובהוקרה של החלטה זו ומחזקת את המשך ההשקעה בחינוך בכלל ובנוער בפרט.

מנהלת יחידת הנוער שרונה פיטוסי: "אני גאה ושמחה להוביל את תחום הנוער ברמת ישי. נחשפתי לנוער סופר איכותי ואיכפתי עם דגש על תקופת הקורונה ולשמחתי הצלחתי לרתום אותם להתנדב בישוב ולהצטרף לתכנית "יוצאים למרחבים" בתקופת הסגר השני. מיזם זה יצר יריעה רחבה של שותפויות עם כל הגופים בישוב וכלה בבני הנוער שהגיעו לבתי הספר והדריכו את בני הנוער בפעילויות עשירות. תודה רבה לראש המועצה עפר בן אליעזר שנותן לי תמיד רוח גבית לממש את החלומות שלי עבור בני הנוער ולמנהלת שלי פנינה שלזינגר שעוזרת לי לקדם את כל פעילויות החינוך הבלתי פורמאלי ברמת ישי".

ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר: "הלב מתרחב ומלא גאווה לנוכח הזכייה של יחידת הנוער בפרס הארצי של יחידת הנוער המצטיינת . גאווה על כך שבני הנוער שלנו בישוב, ערכיים, אכפתיים ומלאי נתינה. השילוב בין בני הנוער האיכותיים, ההובלה של מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ומנהלת יחידת הנוער שרונה פיטוסי ותמיכת המועצה, יצר מארג מרגש שכולו נתינה למען הקהילה, תודה לכל העוסקים במלאכה: לממלא מקומי ויו"ר ועדת החינוך יונתן הירשפלד, פנינה שלזינגר מנהלת מח' החינוך לשרונה פיטוסי מנהלת יח' הנוער ובמיוחד לכם נוער רמת ישי המצויין".

יחידת הנוער המצטיינת עם שרת החינוך