אושר תקציב 2021 בסך של כ-45,431,500 ש"ח

16.12.2020 – מליאת מועצת רמת ישי אישרה בישיבתה ביום שני השבוע ברוב של 8 חברי מועצה מתוך תשעה את התקציב השוטף לשנת 2021 בסך של כ-45,4 מיליון שקלים (45,431,500), גידול של כארבעה מליון שקלים ( כ 10%) לעומת תקציב 2020.

תקציב החינוך גדל גם השנה, זו השנה ה-12 ברציפות, בסכום של כחצי מליון שקלים לעומת שנת 2020 ועומד על כ-15,7 מליון שקלים (35 אחוז מסך התקציב). יצויין כי משנת 2009, תחילת כהונתו של ראש המועצה עופר בן אליעזר, גדל תקציב החינוך מדי שנה.

סעיפי הרווחה וההנחות עומדים על כרבע מהתקציב. תקציב הרווחה גדל ב-3 אחוז בין היתר בשל משבר הקורונה והשפעותיו והוא עומד על 13 אחוז מכלל התקציב, 5.7 מליון שקל. עליה גם בסעיף ההנחות העומד על 12 אחוז, 5.5 מליון שקל.

עוד עולה מהתקציב כי סעיף המלוות ממשיך במגמת ירידה והוא עומד כעת על כמליון שקלים, ירידה של כ-700 אלף שקלים לעומת תקציב 2020.

ראש מועצת רמת ישי עפר בן אליעזר ציין בישיבה כי התקציב מבוסס בין היתר על מספר עקרונות ובהם: שיפור השירות לתושב, ביסוס רמת ישי כרשות איתנה, עבודה מול מנהלי המחלקות וצרכיהם והתייחסות להערות/הארות חברי המועצה ומשבר הקורונה.

במהלך הישיבה השיבו בן אליעזר, גזבר המועצה תייסיר קאסם לשאלות הבהרה שהיפנו אליהם חברי המועצה. בישיבה השתתף רו"ח יעקב זיצר שציין כי רמת ישי "מתנהלת בצורה כספית כיאות". עוד הדגיש רו"ח זיצר כי מרכיב השכר אינו גבוה יחסית מה שמאפשר למועצה להתנהל ביעילות כלכלית.

בן אליעזר: "בהכנת התקציב הושקעו שעות רבות של מחשבה. מדובר בתקציב אחראי ונכון לרמת ישי אשר נותן מענה ראוי לצרכי התושבים ומבטא את סדרי העדיפויות של המועצה ובראשם נושא החינוך. תודה לגזבר המועצה תייסיר קאסם, מנכ"ל המועצה עוזי פריד ומנהלי המחלקות על שיתוף הפעולה בהכנת התקציב ועובדי המועצה. תודה גדולה לחברי המועצה על הרצינות, האכפתיות ושיתוף הפעולה מהקואליציה והאופוזיציה כאחד. לחברי להנהלת הישוב, ממלא מקום ראש המועצה סגניתי סבינה לוי, חיים הובר, יונתן הירשפלד וניר חבקין על שיתוף הפעולה ולחברי המועצה אביהו צור, אסף אוברלנדר ורותם לוי על הלמידה, ההתייחסות, הרצינות, והאכפתיות והשותפות. יחד נמשיך להצעיד את רמת ישי קדימה".

עוגת התקציב 2021