המימונה חזרה בגדול

6.4.2021 – לאחר הפסקה של שנה בשל הקורונה התחדשו השנה חגיגות המימונה ברחבי רמת ישי בעשרות בתים עם בני משפחות, שכנים, חברים ומוזמנים. ראש המועצה עופר בן אליעזר השתתף במספר חגיגות מימונה יחד עם ממלא מקומו יונתן הירשפלד. בן אליעזר טעם ממטעמי וממאכלי החג המסורתיים וברך את המארחים בברכת "תרבחו ותסעדו".

ביום ראשון בבוקר התקיימה המימונה המושקעת של חברי מועדון ארז, מועדון הגימלאים של רמת ישי. רחבת המועדון הפכה למספר שעות לרחבת ריקודים כאשר התקליטן נתנאל בטש מקפיץ את החברים לצלילי שירי החג המסורתיים. בן אליעזר עצמו הצטרף למעגלי הרוקדים כאשר הוא לובש את בגדי החג האותנטיים.

מאחורי ההפקה עמדו: רכזת הקהילה במתנ"ס ענבר חיים, רכזת מועדון ארז, אלינור לב, רונית עקיבא היתה אחראית על המופלטות, ועל הכיבוד והעיצוב היו אמונות בנות המועדון. אגב התלבושות והכלים האותנטיים נרכשו במהלך טיול שקיימו חברי המועדון המטייל לפני מספר שנים במרוקו.

בן אליעזר: "בחגיגות המימונה בהן ביקרתי ברחבי רמת ישי יחד עם ממלא מקומי יונתן הירשפלד, פגשנו אנשים חמים שאירחו אותנו ברוחב לב וכיבדו כיד המלך במטעמים המסורתיים עם הלב והנשמה. זאת היתה פשוט חגיגת טעמים וצבעים יש לנו קהילה מדהימה, אוהבת ושמחה חג שמח לכולם. תרבחו ותסעדו".

מימונה 2021