עדכון שבועי

סיכום שבועי 17 בדצמבר
קהילת רמת ישי היקרה
✅ עדכון קורונה
נמשכת העלייה המתונה בתחלואה ברמת ישי כחלק מהמגמה הארצית. אנו נמצאים עם 3 חולים פעילים כולם תלמידים בני 11 ובני 16. רמת ישי בתחום הירוק 🟢 ברמזור. החשש מהתפשטות זן האומיקרון הביאה אותנו לחדד נהלים כדי לקטוע מיידית כל אפשרות של תחילת שרשרת הדבקה. ראש המועצה רענן נהלים עם דגש על בדיקות דו שבועיות לעובדי מועצה ומתנ"ס אשר טרם קיבלו את מנת הבוסטר ופיקוח מוגבר על עטיית מסיכות.
🧪 מתחם חיסונים
במסגרת פעולות המועצה להתמודדות עם נגיף הקורונה העמדנו אתמול לרשותכם ולנוחיותכם בשיתוף עם פיקוד העורף ומד"א עמדות חיסונים לחיסוני תלמידים שנתנה מענה לילדים בגילאי 5-12 בשטח ביה"ס (בליווי צוות המועצה ובית הספר). כמו כן עמדות חיסון (חיסון ראשון, שני ובוסטר) לציבור הרחב בבית מרים.
🦠 בדיקות מהירות
גם בשבוע הבא נפעיל בשיתוף עם מד"א לנוחותכם מתחם בדיקות מהירות. בימים ב', ד' בין השעות 17:30-15:30 בבית הנוער.
✅ חינוך
😘 מיזם "נשק וסע" יוצא לדרך
בשבוע הבא יחלו העבודות להכשרת אזור "נשק וסע" בסמוך לכניסות לבית הספר ארזים. מטרת מיזם "נשק וסע" להורדה בטוחה של התלמידים-שמירה על בטיחות התלמידים. המיזם יבוצע בהובלת וועדי ההורים ובסיוע המועצה. השבוע ערך הצוות המקצועי של המועצה, המנכ"ל איציק זכאי, מנהל התפעול ניסים יחזקאל, מהנדסת המועצה אתי בוצין ומנהל הבטחון והפיקוח יחיאל סבג סיור בשטח להכנת המיזם.
📝 ועדי הורים
כחלק משגרת הפעילות עם ועדי ההורים, נפגש השבוע ראש המועצה עם ועד ההורים של החטיבה. במסגרת המפגש נדונו סוגיות שונות לרבות מסיבת הסיום של תלמידי כתה ט'.
✅ קשרי חוץ
☕ אירוח מורים מבית הספר "מיתרים" מרעננה
מפעם לפעם מתארחים ברמת ישי בעלי תפקידים מרחבי הארץ אשר מגיעים להתרשם מעבודת המועצה והתנהלותה. השבוע אירח ראש המועצה את מנהל ביה"ס "מיתרים" וחלק מצוות המורים שסיירו באזור לשיח על החינוך בראיה אחרת.
✅ פנאי
⛹️‍♂️ ביקור בחוגי הספורט
ראש המועצה ערך השבוע סיור בחוגי הספורט במתנ"ס יחד עם מנהל המתנ"ס אבי ברקב ורכז הספורט יריב עזר והתרשם מהפעילות הענפה. בחוגי הספורט פעילים כ-700 ספורטאים צעירים. בן אליעזר ביקר בחוגי הכדורסל, טניס שולחן, קראטה, טניס, ג'ודו ובמסגרות התחרותיות של הפועל רמת ישי-אגודת טניס השולחן, וקבוצת הכדורסל. וכמו כן בפעילות של להקת המחול "גווני ישי". ראש המועצה: "מחמם את הלב לפגוש את מאות הספורטאים הצעירים הפעילים בחוגים השונים ומקבלים חינוך ערכי וספורטיבי מהמדריכים המקצוענים שלנו. יישר כוח לצוות המתנ"ס על הפעילות הענפה. נמשיך לתמוך ולתת רוח גבית לספורט העממי והתחרותי ברמת ישי".
✅ חזות הישוב
🌨️ הערכות למזג אוויר סוער
מחלקת התפעול נערכה מבעוד מועד למזג הסוער שצפוי לפקוד אותנו ופעלה לטיפול במפגעים.
בוצע ניקיון של הישוב מענפים ועלים שנשרו כתוצאה מהרוחות העזות וכן גיזום של ענפים, כולל
גיזום בגובה.
🌳 שדרוג הסוללות לאורך כביש 75
המועצה ממשיכה בשדרוג חזות הישוב ובכלל זה גינון ופיתוח נופי של הסוללות לאורך כביש 75. לאחרונה נשתלו בסוללות צמחים רב שנתיים שהתפרסו לאורך הסוללה וכמו כן עצים.
🚛 פינוי עמדות מחזור פלסטיק
בהתאם להחלטת הממשלה החל מתאריך 01.12.2021 חל פיקדון גם על בקבוקי פלסטיק בנפח של 1.5 ליטר, על כן יוחרגו מחוק האריזות. בעקבות כך החלה המועצה בפינוי מתקני מחזור בקבוקי פלסטיק (מחזורית) מרחבי היישוב. את הבקבוקים יש להחזיר לסופרמרקטים. אריזות שאין עליהם פיקדון כגון בקבוקי טואלטיקה, כביסה וניקוי יש למחזר בפח הכתום! המועצה תפעל לתגבור עמדות מחזור הפחים הכתומים ווידאה כי הסופרמרקטים בישוב ערוכים לקליטת בקבוקי המשקה הגדולים.
✅קהילה
🌸מאבק באלימות נגד נשים
כחלק מאירועי חודש המאבק באלימות כלפי נשים דואגת המועצה בשיתוף המרכז הקהילתי לקיום פעילויות רבות להעלאת המודעות לנושא. במסגרת זו התקיימה ההרצאה של השחקן והבמאי צביקי לוין: " אישה שורדת על המסך" – מסע קולנועי מטלטל בנושא אלימות נגד נשים. את הפעילות מובילה יועצת ראש המועצה לקידום מעמד האישה סיגלית ברזאני.
👮🏻‍♀️הוקרה למתנדבי המשטרה
השבוע קיימנו ערב הוקרה למתנדבי המשטרה במסגרתו הענקנו תעודות ושי צנוע. את הערב הוביל שגיא כהן השוטר הקהילתי יחד עם ממלא מקומי יונתן הירשפלד. כיבד בנוכחותו ראש המועצה עפר בן אליעזר, יחיאל סבג הקב"ט וקצין המתנדבים של תחנת מגדל העמק. יישר כח לעוסקים במלאכה.
✅ העצמת ההון האנושי
🔗 סדנת מנהלים
כחלק מהעצמת ההון האנושי במועצה השתתפו בתחילת השבוע ראש המועצה ומנהלי המחלקות בסדנת מנהלים מקצועית שכללה בין היתר סדנת ניהול זמן, הרצאה וביקור במרכז החדשנות,
וסיור בתל אביב.
✅ ספורט ופנאי ותרבות.
♣ טורניר השחמט הראשון של רמת ישי
מסורת חדשה גם "במשחק המלכים"-טורניר השחמט הראשון של רמת ישי התקיים ביום שבת והתמודדו בו 23 משתתפים בקשת רחבה של גילאים- השחקן הצעיר ביותר היה בן 4 וחצי והמבוגר חצה את גיל ה -70. בין המתמודדים משתתפי חוג השחמט הפועל במתנ"ס מקבוצת הילדים והמבוגרים. בטורניר התקיימו 4 סבבים שבסופם קיבלו כל המתמודדים תעודות השתתפו והמנצחים זכו בפרסים. את הטורניר ארגנו מדריך החוג שחר סידי ורכזת הפנאי במתנ"ס איריס בכר.
🎹🎤🎸 תרבות
אז מה בישלה לכם מחלקת התרבות של המתנ"ס לימי החורף הגשומים. שולי רנד יופיע ברמת ישי ב-29 בדצמבר, אז מהרו לרכוש כרטיסים. ויש עוד המון פעילויות: הצגות ילדים, שעת סיפור, שבת תרבות, סרטים, טיולים לגימלאים ועוד.
👈🏽פרטים נוספים על אירועי תרבות ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
✅ דואר
📪 שירותי הדואר חוזרים למתכונת רגילה
לאחר התערבות ראש המועצה עפר בן אליעזר מול שר התקשורת יועז הנדל ומנכ"ל הדואר דני גולדשטיין חזר סניף הדואר בסטריטמול ברמת ישי למתכונת עבודה רגילה. שעות העבודה העדכניות מפורסמות באתר דואר ישראל.
✅ הסדרת החנייה בכחול לבן – הנפקת תו תושב דיגיטלי
📣 הודעה חשובה לתושבים הותיקים – אנו עמלים בימים אלה מנגנון שיאפשר חניה חינם לתושבי רמת ישי ותיקים מעל גיל 67. בימים הקרובים נפרסם את ההנחיות בעניין.
🅿️ תזכורת. במסגרת הסדרת החניה באזורי מסחר ברמת ישי סומנו אזורי חניה בכחול לבן ושולטו בהתאם. אזורי חניה אלה הם בתשלום. תושבי רמת ישי מוזמנים להנפיק תו תושב דיגיטלי לצורך קבלת הטבה – 3 שעות חניה חינם באזורים המסומנים בכחול לבן – באזור התעסוקה ובאזורים מסחריים בישוב. ניתן לקבל סיוע בהנפקת תו התושב הדיגיטלי במחלקת הגביה. וכן מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה ובירור בנושא.
בברכת שבת חמימה ונעימה, והמשך שגרה ברוכה 🌹🌹🌹🌹🌹
סיכום שבועי 10 בדצמבר
קהילת רמת ישי היקרה
חג החנוכה מאחורינו והחורף כבר כאן. נא הקפידו על נסיעה זהירה ובטוחה במזג אוויר גשום.
✅ עדכון קורונה
אחרי מספר שבועות עם אפס חולים מאומתים, אנחנו עומדים השבוע על חולה מאומת 1 ובתחום ה🟢 ברמזור. העלייה במקדם ההדבקה והחשש מהתפשטות זן האומיקרון מחייבת אותנו לחדד נהלים כדי לקטוע מיידית כל אפשרות של תחילת שרשרת הדבקה. ראש המועצה הינחה לרענן ולחדד נהלים עם דגש על בדיקות דו שבועיות לעובדי מועצה ומתנ"ס אשר טרם קיבלו את מנת הבוסטר ופיקוח מוגבר על עטיית מסיכות.
🧪חלוקת ערכות אנטיגן
הסתיים בהצלחה מבצע חלוקת ערכות האנטיגן בגני הילדים ובביה"ס ארזים-בהובלת מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר, מנהלת ביה"ס ארזים אורית קובו הייט, צוותי הגנים ונאמני הקורונה הישוביים.
🦠בדיקות מהירות
גם בשבוע הבא נפעיל בשיתוף עם מד"א לנוחיותכם מתחם בדיקות מהירות. בימים ב', ד' בין השעות 17:30-15:30 בבית הנוער.
✅כספים
תקציב 2022 אושר
מליאת המועצה אישרה בישיבתה השבוע את התקציב לשנת 2022 בסך של כ-47,588,000 שקלים ₪, גידול של למעלה משני מליון שקלים ו כ 5 אחוז בהשוואה לתקציב 2021. כמו כן אושרו תקציב פיתוח בסך של כ 2.5 מליון ₪.
בהכנת התקציב הושקעו שעות רבות של מחשבה והוא מבוסס על מספר עקרונות 🗝️ ובהם: שיפור השירות לתושב תוך מענה לגידול האוכלוסיה בעקבות אכלוס השכונות החדשות, ביסוס רמת ישי כרשות איתנה המציינת 13 שנות תקציב מאוזנות ⚖️, עבודה מול מנהלי המחלקות וצרכיהם והתייחסות להערות/הארות חברי המועצה ומשבר הקורונה.
תקציב החינוך ✏️גדל גם השנה ומהווה כ-35 אחוז מסך התקציב. תקציב הרווחה והנחות הארנונה גדל אף הוא ומהווה כרבע מהתקציב.
ראש המועצה: "זהו תקציב אחראי ונכון לרמת ישי עם ראייה קדימה, אשר נותן מענה ראוי לצרכי התושבים ומבטא את סדרי העדיפויות של המועצה. תודה לגזברית המועצה נגה בבלי, מנכ"ל המועצה איציק זכאי ומנהלי המחלקות על שיתוף הפעולה בהכנת התקציב ועובדי המועצה על העבודה המאומצת בהכנת התקציב שימשיך להצעיד את רמת ישי קדימה".
✅חינוך
🎧הכשרת גן עבור ליקוי שמיעה
המועצה ממשיכה בהנגשת מוסדות ציבור. במהלך חג החנוכה הכשירה המועצה גן שמע נוסף, גן הדס שנמצא אשכול כלניות המותאם לצרכי ילדים עם לקויות שמיעה. העבודות כללו התקנת מזגנים שקטים, תקרה אקוסטית, מערכת שמע מנכ"ל המועצה איציק זכאי ציין כי התב"ר בסך 50 אלף שקלים אושר בין חברי המועצה בהליך מזורז, כדי לקדם את העבודות במהלך החופשה. מקור התב"ר 30 אלף שקלים אותם גייס ראש המועצה ממשרד החינוך ו-20 אלף שקלים נוספים בהשלמת המועצה.
😘מיזם "נשק וסע" יוצא לדרך
בשורה לתלמידים ולהורים, החל מה-20 בדצמבר יחל לפעול ברמת ישי מיזם "נשק וסע" להורדה בטוחה של התלמידים שמטרתו שמירה על בטיחות התלמידים. המיזם יבוצע בהובלת וועדי ההורים בראשותה של מיטל שן צור ובסיוע המועצה.
✅דואר
📪 שירותי הדואר חוזרים למתכונת רגילה
לאחר התערבות ראש המועצה עפר בן אליעזר מול שר התקשורת יועז הנדל ומנכ"ל הדואר דני גולדשטיין חזר השבוע סניף הדואר בסטריטמול ברמת ישי למתכונת עבודה רגילה. כפי שהיה בעבר ובאותו המקום.
שעות הפתיחה יהיו כך ;
ימים א ב ד ה משעה 08:30 – 17:00
יום ג משעה 08:30 – 13:00
יום ו משעה 08:00 – 12:00
✅חזות
🌨️הערכות למזג האוויר
מחלקת התפעול נערכה מבעוד מועד למזג הסוער שפקד אותנו במהלך השבוע ופעלה באופן מיידי לטיפול במפגעים. לאחר מכן בוצע ניקיון של הישוב מענפים ועלים שנשרו כתוצאה מהרוחות העזות.
🐱עיקור חתולים
נמשכת פעילות סירוס ועיקור חתולי רחוב לטובת שמירה על איכות הסביבה ובריאותם של חתולי הרחוב. מאז תחילת השנה בוצע סירוס ועיקור של כ-70 חתולי רחוב. את הפעילות מובילה הוטרינרית הישובית דר' דינה סמרה יחד עם מחלקת התפעול.
✅ ספורט ופנאי
🤼‍♂️הישגים ג'ודו
הישג נוסף לספורט התחרותי ברמת ישי בענף הג'ודו-ארבעה מחברי הנבחרת עלו על הפודיום באליפות היוקרתית בה השתתפו עשרות נבחרות ילדים ונוער מרחבי הארץ: נעם שטיינר ונבו גינזבורג זכו במדליות זהב, מדליית כסף לעידן שניר ומדליית ארד לתמר גולדברג. ראש המועצה: "ענף הג'ודו ממשיך לצמוח ולהביא כבוד וגאוה לרמת ישי בזכות שלל הישגים לצד הגדלה של מספר המשתתפים. נמשיך לקדם את הענף, כמו גם ענפים תחרותיים נוספים בהובלת המתנ"ס. יישר כוח לרכז הספורט יריב עזר ולכל העושים בדבר"
🥋 קראטה
נציגי מועדון הקראטה "ווסט קוסט" רמת ישי באימונו של אנדרי מסלין. השתתפו בשתי תחרויות, ב-4/12 אליפות גביע היושב ראש וב-5/12 אליפות ישראל הרשמית בקראטה. וזכו בשלל הישגים ביניהם באליפות ישראל הרשמית: רועי הייס – מקום 1 בקרבות, עומרי בר- מקום 2 בקרבות דותן מסלין – מקום 2 בקרבות ואנדרי מסלין (מאמן הקבוצה)- מקום 1 בקרבות בוגרים. כבוד גדול לרמת ישי גם בתחום הקראטה. יישר כח.
🏆 בטניס שולחן
הישגים מרשימים גם בטניס שולחן. בתחרות ארצית שהתקיימה בחופשת החנוכה בנוף הגליל יצגו את רמת ישי 14 שחקנים בכל הגילאים. בקטגוריית גיל 13 זכה יאיר שניידר במקום הראשון אחרי ניצחונות חלקים בחצי גמר ובגמר על שני שחקנים שמדורגים מעליו. רועי לבנון סיים במקום הרביעי. את הענף מוביל רון דוידוביץ'.
♟️ טורניר השחמט הראשון של רמת ישי
גרי קספרוב ואנטולי קרפוב אמנם לא יהיו שם, אבל אתם בהחלט מוזמנים לבוא ולהתרשם מטורניר השח-מט הראשון של רמת ישי שיתקיים מחר החל מהשעה 11:00 בבית מרים.
✅ קשרי חוץ
☕ אירוח ראש עריית חולון
מפעם לפעם מתארחים ברמת ישי ראשי רשויות מרחבי הארץ אשר מגיעים להתרשם מעבודת המועצה הנחשבת למועצה איתנה שציינה לא מכבר 12 שנות תקציב מאוזן. השבוע אירח ראש המועצה את ראש עריית חולון מוטי ששון לביקור עבודה וסיור בשטח.
✅ תרבות
👈🏽 שבת תרבות חוזרת – החל מחודש ינואר נחזור למסורת שבתות תרבות, אתם מוזמנים לקחת חלק והגיע ולהנות משבת תרבות קצת אחרת.
👈🏽 סרט בנעלי בית – לאחר ההצלחה בהקרנה האחרונה מסורת סרט בנעלי בית תופסת תאוצה.
👈🏽 במסגרת אירועי חודש המאבק באלימות כלפי נשים ❌ המועצה והמרכז הקהילתי מזמינים אתכם להרצאה של השחקן, הבמאי והמרצה צביקי לוין:
👈🏽 " אישה שורדת על המסך" – מסע קולנועי מטלטל בנושא אלימות נגד נשים. האירוע פתוח לכלל הקהילה, הכניסה חופשית . 🙏14/12 יום שלישי בשעה 19:30.
שעת סיפור הצגות ועוד פרטים נוספים על אירועי תרבות ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
✅ הסדרת החנייה בכחול לבן – הנפקת תו תושב דיגיטלי
🅿️ תזכורת. במסגרת הסדרת החניה באזורי מסחר ברמת ישי בהתאם למדיניות המועצה סומנו אזורי החניה בכחול לבן ושולטו בהתאם והחל מה 17.10.21 נגבה תשלום בגין החניה.
🤵🏼‍ ניתן לקבל סיוע בהנפקת ה"תו התושב הדיגיטלי" (מקנה 3 שעות חניה חינם לתושבי רמת ישי באזורים המסומנים בכחול לבן – באזור התעסוקה ובאזורים מסחריים בישוב) במחלקת הגביה. וכן מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה ובירור.
בברכת שבת שלום, והמשך שגרה ברוכה 🌹🌹🌹🌹🌹
סיכום שבועי 3 בדצמבר
קהילת רמת ישי היקרה
השבוע חגגנו את חג האור. הדלקנו חנוכיות, אכלנו סופגניות ושרנו יחדיו את שירי חג החנוכה ואווירת חג אפפה את על השבוע. שתמיד נזכה לראות האור, בבריאות טובה ואיתנה ובאהבת חינם.
✅ עדכון קורונה
נכון להבוקר לשמחתנו, רמת ישי ממשיכה להיות ללא חולים מאומתים וכפועל יוצא מזה שומרת על מקומה בתחום הירוק 🟢 ברמזור.
על רקע העלייה במקדם ההדבקה והחשש מהתפשטות זן האומיקרון ביצעה המועצה מספר פעולות הערכות:
ראש המועצה עופר בן אליעזר כינס את וועדת מל"ח, פעל להבאת מתחם בדיקות PCR, והינחה את מחלקת הפיקוח להגביר את האכיפה על עטיית מסיכות. ראש המועצה הינחה לרענן ולחדד נהלים עם דגש על בדיקות דו שבועיות לעובדי מועצה ומתנ"ס אשר טרם קיבלו את מנת הבוסטר. בן אליעזר: "הזן החדש מחייב אותנו לחדד נהלים כאשר כדי לקטוע מיידית כל אפשרות של תחילת שרשרת הדבקה".
🧪 חלוקת ערכות אנטיגן
הוכתר בהצלחה מבצע חלוקת ערכות האנטיגן הביתיות-קרוב ל-97 אחוז מהערכות חולקו ערב החנוכה בגני הילדים ובביה"ס ארזים-100 אחוזי חלוקה בגני הילדים, ו-95 אחוזים בבתי הספר, פער אשר יושלם על ידי נאמן הקורונה של בית הספר.
הרצאה בנושא חיסוני ילדים
כחלק מפעילות המועצה להגברת המודעות לחשיבות חיסוני הילדים התקיימה הרצאה ושיח של דר' יוסי אזולאי, ראש תחום רפואת ילדים בקופ"ח מכבי, בנושא חיסוני הילדים.
🦠 בדיקות מהירות
גם בשבוע הבא נפעיל בשיתוף עם מד"א לנוחיותכם מתחם בדיקות מהירות. בימים ב', ד' בין השעות 17:30-15:30 בבית הנוער.
✅ קהילה
🌞 הפנינג חנוכה
צוות המתנ"ס הפיק עבורכם אירועים איכותיים ומגוונים במהלך החג-מצעד אורות, טיול חנוכיות, ערב לגימלאים, דיסקו לילדים, הפנינג קהילתי בהשתתפות ראש המועצה ועוד פעילויות רבות ומגוונות. יישר כוח לכל העושים בדבר!
🕎 טקסי הדלקת נרות
ברחבי הישוב התקיימו טקסי הדלקת נרות בהשתתפות ראש המועצה – מתנדבי תכנית זה"ב בגן זכו בנוסף לטקס גם לברכה טלפונית משר הרווחה, מאיר כהן ולאחר מכן נהנו ממחרוזת שירי החג בנגינת אקורדיון של ראש המועצה. טקסי הדלקת נרות נערכו לקהילה ברחבת המתנ"ס, לצוות בתי הספר, לסיירת ההורים לחברי במועדון ארז ועוד.
✅ חינוך
🍩 הפעלת קייטנות חנוכה
ראש המועצה, מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ומנהל המתנ"ס אבי ברקב ערכו השבוע סיור בקייטנות חנוכה בהם משתתפים קרוב ל-500 ילדים בגילאי גנים והכיתות הצעירות. בן אליעזר התרשם מהפעילות העניפה ושיבח את הצוות על העבודה המסורה והמקצועית.
🔢 יום חשבון ברוח החג
השבוע התקיים בביה"ס ארזים "יום מתמטיקה" בניחוח חג החנוכה. יום מיוחד זה, הינו מסורת רבת שנים בבית הספר- יום המשלב חדשנות, למידה משמעותית, הנאה והנעה.
יום השיא במתמטיקה הינו יום לימודי שונה ומיוחד שמטרתו להגביר סקרנות ועניין, כיף והנאה ולפתח חשיבה מתמטית. חלק פעיל בתכנון, ארגון והובלת היום לקחו חברי מנהיגות מתמטיקה מכתות ה'-ו' בהובלת שיר וקסלר.
התלמידים אותגרו בפעילויות חשיבה חווייתיות כאשר כל שכבה עסקה בפעילויות מתמטיות מגוונות, המבטאות נושאים מתוכנית הלימודים במתמטיקה, סביב סמלי חג החנוכה. את היום הובילה לריסה מריצקי, רכזת מתמטיקה בבית הספר.
🏗️ נמשכת במרץ בניית האגף הנוסף בבית הספר ארזים ואנו עומדים בלוחות הזמנים לסיום הבניה שמוסיפה כ 1000 מ"ר למבני ביה"ס.
✅ חזות הישוב
🍾 הרחבת חוק הפקדון
שימו לב, החל מיום רביעי השבוע בהתאם להחלטת הממשלה יחול פיקדון על בקבוקים בנפח של 1.5 ליטר, על כן יוחרגו מחוק האריזות. בעקבות כך החל פינוי מתקני המחזור של בקבוקי הפלסטיק (מחזורית) מרחבי היישוב. את הבקבוקים יש להחזיר לסופרמרקטים. אריזות שאין עליהם פיקדון כגון בקבוקי טואלטיקה, כביסה וניקוי יש למחזר בפח הכתום! המועצה תפעל לתגבור עמדות מחזור הפחים הכתומים ווידאה כי הסופרמרקטים בישוב ערוכים לקליטת בקבוקי המשקה הגדולים.
תפעול
🌿 גיזום בגובה
במסגרת עבודות מחלקת הגינון לשיפור חזות הישוב ושמירה על הבטיחות במרחבים הציבוריים התבצע גיזום בגובה של עצי דקל ברחבי הישוב.
⛏ תיקוני תאורה
בעקבות "סיור תאורה" שקיימה מחלקת האחזקה לפני מספר שבועות בוצעו השבוע פעולות לשדרוג התאורה והחלפת פנסים במגרש המיני פיץ', אזה"ת ועוד. העבודות בוצעו ע"י עובדי מחלקת האחזקה.
✅ ספורט ופנאי
🏆 הפנינג כדורשת
מועדון לביאות רמת ישי ציין את תחילת שנת הפעילות בהפנינג כדורשת ספורטיבי במיוחד.
האירוע כלל פעילויות שונות- כושר ופעילות גופנית, משחקונים אימהות וילדות, משחקונים נערות ונשים. המועדון מונה כ-50 שחקניות בגילאים שונים ( ילדות, נערות ונשים) בהובלת שירן גרנות
✅ תרבות ופנאי
📽️ סרט בנעלי בית – ביום שבת הקרוב 4.12.21 אנו מחדשים את המסורת והפעם הם הסרט "פיטר פן"
🔭🕯️ לגילאים הצעירים תכנית "שעשועי מדע", לימודי רזי המדע לגילים הצעירים, תיפתח ביום שני הקרוב בשעה 17:00 (חדר לילך במתנס).
פרטים נוספים על אירועי תרבות ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
✅ הסדרת החנייה בכחול לבן – הנפקת תו תושב דיגיטלי
🅿️ תזכורת. במסגרת הסדרת החניה באזורי מסחר ברמת ישי בהתאם למדיניות המועצה סומנו אזורי החניה בכחול לבן ושולטו בהתאם והחל מה 17.10.21 נגבה תשלום בגין החניה. לתושבי רמת ישי 3 שעות חניה חינם לאחר הנפקת תו תושב דיגטלי (חובה להפעיל את אפליקציית החניה)
🤵🏼‍ ניתן לקבל סיוע בהנפקת ה"תו התושב הדיגיטלי" (מקנה 3 שעות חניה חינם לתושבי רמת ישי באזורים המסומנים בכחול לבן – באזור התעסוקה ובאזורים מסחריים בישוב) במחלקת הגביה. וכן מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה ובירור.
בברכת שבת שלום, חודש טוב, חג חנוכה שמח והמשך שגרה ברוכה 🌹🌹🌹🌹🌹
סיכום שבועי 26 בנובמבר
קהילת רמת ישי היקרה, ביום ראשון נקבל את חג החנוכה בהדלקת נר ראשון ועם שירי החג המסורתיים. ראש המועצה, עובדי המועצה ונבחריה מאחלים לכם חג אורים שמח ושהאור יהיה מנת חלקם לאורך כל ימות השנה.
✅ עדכון קורונה
ברמת ישי אנו כרגע עומדים על 0 מאומתים ובצבע הירוק 🟢 ברמזור. על פי נתוני משרד הבריאות ברחבי הארץ חלה עליה במקדם ההדבקה והמגיפה לא בדעיכה. כדי למנוע מכדור השלג הזה להתגלגל עלינו להמשיך ולהקפיד על ההנחיות ועל עטיית מסיכות בחללים סגורים. המועצה תתגבר את אכיפת חוקי הקורונה בדגש על אזור התעסוקה ועסקים.
🦠בדיקות מהירות
גם בשבוע הבא נפעיל בשיתוף עם מד"א לנוחיותכם מתחם בדיקות מהירות. בימים ב', ד' בין השעות 17:30-15:30 בבית הנוער.
✅בטחון
🚓מפגש עם מפקד המחוז
מפקד המחוז הצפוני של המשטרה ניצב שמעון לביא הגיע השבוע לפגישת עבודה עם ראש המועצה. בפגישה בה השתתף גם מנכ"ל המועצה איציק זכאי, העלה בן אליעזר מספר נושאים ובהם: תגבור כוח השיטור ברמת ישי, מתן דגש לסיורים משטרתיים באזה"ת בסופי שבוע, סיוע בהקמת כוח מתנדבים לכוח שיטור, טיפול במטרד תחרויות האופנועים על כביש 77 והצבת מצלמות למניעה. לאחר מכן התקיים סיור בשטח. בן אליעזר: "קיימנו פגישת עבודה פוריה ויעילה עם מפקד המחוז בה דנו בנושאים חשובים לשמירה על ביטחונם האישי של תושבי רמת ישי. תודה לניצב שמעון לביא על האוזן הקשבת ולמשטרת ישראל על שיתוף הפעולה".
🌹 מניעת אלימות נגד נשים
במסגרת החודש הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים, קיימה המועצה פעילויות להעלאת המודעות לנושא: שלטים תחת הכותרת "מניעת אלימות נגד נשים זה העסק שלי", נתלו ברחבי המועצה ובבתי עסק, בניין המועצה הואר בתאורה אדומה. בנוסף צפו עובדי המועצה בהצגה "להכאיב וללטף"-הצגת יחיד של אלון מרגלית שעוסקת בנושא זוגיות ואלימות. ההצגה התקיימה בחסות "שחר און" (הסתדרות) ובשיתוף פעולה עם ועד העובדים. את הפעילות יזמה ומובילה יועצת ראש המועצה לקידום מעמד האשה, סיגלית ברזאני.
ביום חמישי התקיים ברחבת המתנ"ס הפנינג למען נשים שהכנסותיו קודש להקמת מקלטי נשים. את הפעילות מובילה שרונה פיטוסי מנהלת יחידת הנוער.
✅ חינוך
☕ על כוס קפה עם ראש המועצה
פעילות העצמה חדשה בחט"ב היובל – "על כוס קפה" עם ראש המועצה- מפגשים בלתי אמצעיים בין ראש המועצה לתלמידי כיתות ט' (כל כיתה בנפרד) בחט"ב היובל התקיימו השבוע. בשיחה פתוחה על כוס קפה/שוקו שוחחו התלמידים עם ראש המועצה על החיים, הציפיות מהם, החלומות והשאיפות לעתיד ועוד. למפגשים הצטרפה גם מנהלת מח' החינוך – פנינה שלזינגר.
🙏מצדיעים לצוותים החינוכים
יום המורה צויין השבוע ברמת ישי באירוע הוקרה מרשים ומרגש לצוותי החינוך שהתקיים בבית מרים וכלל ארוחת ערב עשירה, דברי ברכה של ראש המועצה, מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר וסיו"רית הסתדרות המורים ענת עובדיה והופעה של דבל'ה נבון במופע יחיד "מילה טובה". וועדי ההורים פינקו את המורים בבתי הספר עם ארוחה ושי צנוע.
💃סל תרבות
השנה בחרנו להתחיל את סל התרבות בחט"ב "היובל" בסרט "הילד הטוב" שלווה בהנחיה של יוצר הסרט, הבמאי דני רייספלד. הסרט עוסק בדילמות הכי עמוקות של בני נוער – מערכות יחסים, עוני, אלימות, פיתויים- כיצד בוחרים בחירות נכונות וכיצד כל בחירה משפיעה אח"כ על מהלך החיים. דני משתף בסיפורו האישי מנעוריו בשכונת מצוקה ועל הבחירה שלו לצאת משם לדרך חדשה. היה מרתק, מלמד ומשפיע.
😘 🚗התנעת נשק וסע
כחלק מהפעולות השמירה על בטיחות התלמידים התקיימה השבוע פגישה לקידום מיזם "נשק וסע" בבית הספר ארזים. את המיזם מוביל ועד ההורים בהנהגתה של מיטל שן צור יו"ר ועד ההורים. בפגישה השתתפו ראש המועצה, מנהלת בית הספר אורית קובו-הייט, נציגי וועדי ההורים בבית הספר. מיזם "נשק וסע" להורדה בטוחה של התלמידים בבתי הספר התקיים בעבר בהובלת וועדי ההורים ובסיוע המועצה. לאחר מכן התקיימה שיחה בזום עם מנכ"ל עמותת "נשק וסע" יחיאל מונטג.
🏆הישגים לתלמידי ארזים במרוצי שדה
נבחרת מרוצי השדה של ביה"ס, כיתות ה, ו, השתתפה השבוע באליפות המחוז למרוצי שדה ושבה עם הישגים נאים: עומרי גרוטה סיים במקום הרביעי הכללי מבין 150 רצים, נבחרת הבנים סיימה במקום השביעי הכללי (מבין 25 בתי ספר בכל קטגוריה) ונבחרת הבנות במקום ה-12. את הנבחרת מאמן נמרוד בוכמן.
✈️ פרוייקט הטייסת
השבוע ציינו את פתיחת העונה ה 11 של פרויקט הטייסת בביה"ס ארזים ברמת ישי. הפתיחה המרגשת נערכה בטייסת 109 ברמת דוד בנוכחות ההורים, טייסים, צוות "קרן רמון" הצוות החינוכי וכמובן התלמידים המדהימים שלנו.
✅קשרי חוץ
☕אירוח ראש מועצת אלפי מנשה
מפעם לפעם מתארחים ברמת ישי ראשי רשויות מרחבי הארץ אשר מגיעים להתרשם מעבודת המועצה הנחשבת למועצה איתנה שציינה לא מכבר 11 שנות תקציב מאוזן. ראש המועצה אירח את ראש מועצת אלפי מנשה שי רוזנצוויג לביקור עבודה וסיור בשטח.
✅קהילה
🌻מפגשי קבוצת תמיכה
המחלקה לשירותים חברתיים רמת ישי מציעה תמיכה, ליווי וסיוע לתושבים המטפלים בהוריהם או בבני הזוג. מגוון השירותים כולל: טיפול פרטני, טיפול קבוצתי, מיצוי זכויות וסדרת הרצאת. השבוע התקיימה הרצאה של הפסיכיאטר ד"ר הידש בנושא דמנציה. ההרצאה התקיימה במועדון ארז, ונכחו כ40 אזרחים ותיקים כמו גם ראש המועצה שהגיע לברך על הפעילות החשובה. אנו מזמינים בני משפחה מטפלים לפנות למחלקה לשירותים חברתיים לקבל תמיכה וסיוע.
✅חזות הישוב
🍾הרחבת חוק הפקדון
שימו לב, החל מתאריך 01.12.2021 בהתאם להחלטת הממשלה יחול פיקדון על בקבוקים בנפח של 1.5 ליטר, על כן יוחרגו מחוק האריזות. בעקבות כך יפונו מתקני מחזור בקבוקי פלסטיק (מחזורית) מרחבי היישוב. את הבקבוקים יש להחזיר לסופרמרקטים. אריזות שאין עליהם פיקדון כגון בקבוקי טואלטיקה, כביסה וניקוי יש למחזר בפח הכתום! המועצה תפעל לתגבור עמדות מחזור הפחים הכתומים ווידאה כי הסופרמרקטים בישוב ערוכים לקליטת בקבוקי המשקה הגדולים.
🌿🌳הצבת עמדות פינוי גזם
המועצה ממשיכה בהרחבת מערך המחזור ופינוי הגזם. השבוע הוצבו עמדות חדשות לפינוי גזם ברחובות דפנה, אלון וחצבים (בסך הכל 5 עד כה) מתוך 9 המתוכננות. העמדות מיועדות לנוחיות התושבים ועל מנת לייעל את עבודת איסוף הגזם. להזכירם יום ג', הוא יום הוצאת הגזם.
⛏️תיקון מדרכות
המועצה ביצעה תיקון מדרכה ברחוב האלון שנפגמה כתוצאה משורשי עץ שגרמו למפגע שטופל כאמור ע"י עובדי מחלקת האחזקה.
✅ ספורט ופנאי
⚽שבת ספורט
שבת ספורט ופנאי ברמת ישי- אירוע שכבר מזמן הפך למסורת. האמיצים שיצאו מהבית למרות הגשם נהנו משלל פעילויות שונות: קפוארה, טניס שולחן, כדורגל ומשחקי כדור, תיאטרון ותנועה, מחול, שחמט, לגו ויצירה לקראת חנוכה. תודה לצוות המדריכים המצוין מחכים לכם בפעילויות הבאות של המרכז הקהילתי. את הפעילות מוביל רכז הספורט והפנאי במתנ"ס יריב עזר.
✅ תרבות
🕯️חנוכה בפתח
היכונו לאירועי חנוכה. מחלקת התרבות של המתנ"ס הכינה לכם שלל פעילויות מדליקות לחנוכה.
🎹שירה בציבור עם הגרשונים
ספיישל חנוכה עם הגרשונים. ערב שירה בציבור שמייח במיוחד. יום שישי הבא (3/12) בשעה 21:00 בבית התרבות (בית מרים)
פרטים נוספים על אירועי תרבות ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
✅ הסדרת החנייה בכחול לבן – הנפקת תו תושב דיגיטלי
🅿️ תזכורת. במסגרת הסדרת החניה באזורי מסחר ברמת ישי בהתאם למדיניות המועצה סומנו אזורי החניה בכחול לבן ושולטו בהתאם והחל מה 17.10.21 נגבה תשלום בגין החניה.
🤵🏼‍ ניתן לקבל סיוע בהנפקת ה"תו התושב הדיגיטלי" (מקנה 3 שעות חניה חינם לתושבי רמת ישי באזורים המסומנים בכחול לבן – באזור התעסוקה ובאזורים מסחריים בישוב) במחלקת הגביה. וכן מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה ובירור.
בברכת שבת שלום, חג חנוכה שמח והמשך שגרה ברוכה
סיכום שבועי 19 בנובמבר
קהילת רמת ישי היקרה,
הלילה נפתחו ארובות השמים וממטרים שטפו את רמת ישי, עובדי המועצה נערכו מבעוד מועד והכינו את התשתיות לקליטת הגשמים. אנו ערוכים לחורף ומאחלים לכם חורף חם נעים ובטוח.
לתשומת ליבכם.
התגלתה שפעת העופות באחד המשקים בכפר ברוך.
יש להימנע באופן מוחלט מהגעה לאזור ובסמוך לו.
אנא הישמעו לשלטי האזהרה שיוצבו במקום במהלך הימים הקרובים, עד לסיום הטיפול באירוע.
הנגיף זואונטי (עובר מבעלי חיים לאדם), מדבק ביותר עבור עופות ועלול להתפשט.
עדכון קורונה
אנו שמחים לבשר שרמת ישי עם אפס חולים פעילים ובהתאם אנו עומדים כיום בתחום הירוק של מדרג הרמזור.
בדיקות מהירות
גם בשבוע הבא נפעיל בשיתוף עם מד"א לנוחיותכם מתחם בדיקות מהירות. בימים ב', ד' בין השעות 17:30-15:30 בבית הנוער.
קהילה
עמדות החייאה חכמות
המועצה ממשיכה לפעול לשיפור בטיחות, בטחון ובריאות תושבי רמת ישי. במסגרת זו הוצבו השבוע שתי עמדות החייאה חכמות-דפיברילטורים- במרחב הציבורי, אחד ליד בריכת השחיה והשני בקיר החיצוני של גן אלון בקדמת ישי (לייד בית הכנסת "אביר יעקב"). ראש המועצה עפר בן אליעזר אמר בטקס שנערך השבוע לאחר הצבת העמדות: "רכישת מכשירי ההחייאה לצד קיום סדנאות והדרכות שונות הן חלק מפעילויות המועצה בנושא שמירת בריאות הציבור".
פריסת סיבים אופטיים
חברת בזק נערכת לפריסת סיבים אופטיים ברמת ישי כבר בחודשים הקרובים. כך דיווח השבוע לראש המועצה מנכ"ל בזק דודו מזרחי במכתב רשמי שנשלח בהמשך להצהרתו של שר התקשורת יועז הנדל בביקורו האחרון ברמת ישי כי במהלך הרבעון הראשון של 2022 רמת ישי תרושת בסיבים אופטיים. בכך נעתר השר לבקשות שהעלה ראש המועצה בנושא. בן אליעזר: "אני שמח שהפרויקט תופס תאוצה לקראת ביצוע. הצבת סיבים אופטיים ברמת ישי יקחו אותנו כמה דורות קדימה מבחינה טכנולוגית".
חינוך
מפגש עם יו"ר וועדת החינוך של הכנסת
ראש המועצה נפגש השבוע עם יושבת ראש וועדת החינוך של הכנסת שרן השכל, במסגרת חיזוק הקשר עם הממשל ודן איתה במגוון נושאי חינוך ובהם סייעות, הסעות, הקמת בית ספר תיכון ברמת ישי ועוד.
תכנית קמ"ח (קהילה מחבקת חינוך) יוצאת לדרך
וועדת החינוך היישובית התכנסה בשבוע שעבר. בפגישה השתתפו ראש המועצה עפר בן אליעזר שפתח את הישיבה, מ"מ ראש המועצה מ"מ ראש המועצה ויו"ר הוועדה, יונתן הירשפלד, ראשי וועדי ההורים נציגי ציבור ומנהלת המחלקה פנינה שלזינגר שהציגה את תכנית קמ"ח (קהילה מחבקת חינוך) לחיזוק הקשר בין מערכת החינוך לקהילה. זוהי תכנית שתיבנה בשיתוף עם גוף ייעוצי מקצועי. שלזינגר סקרה את הפעילויות הבולטות בשנת 2021 והתוכניות לשנה הקרובה.
חודש הסובלנות
במסגרת פעילויות חודש הסובלנות ביקרו השבוע ראש המועצה ומנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר בשכבות כיתות ט' בחט"ב היובל. נציגי מועצת הנוער מעבירים פעילויות בשלל נושאים ובהן נוער להט"ב. בן אליעזר שוחח עם התלמידים וישתתף במפגשים כיתתיים בנושא במהלך החודש.
מזכירות השנה
בבית החינוך ארזים מוקירים ומעריכים השקעה אינסופית. מזכירות בית הספר אירית טבק ונורית פלינסקי הופתעו ע"י צוות המורים והתלמידים לרגל יום העובד האדמיניסטרטיבי שחל השבוע עם שי ועוגות להן התלוו ברכות חמות מכל הצוות.
חזות ההישוב
סיור רחובות
כחלק מפעילות המועצה לשיפור חזות הישוב מקיים ראש המועצה על בסיס קבוע סיור רחובות עם הצוות המקצועי של המועצה-מנכ"ל, מהנדסת, מנהלת תפעול, מנהל הביטחון והפיקוח, עוזרת ראש המועצה. הסיור התקיים הפעם באזור התעסוקה עם דגש על נושא חזות, מחזור וגינון. במהלך הסיור נרשמו הערות והארות לטיפול ולשיפור.
ספורט ופנאי
שנת פעילות מוצלחת בבריכה השחיה
השבוע התקיים מפגש לסיכום עונת הפעילות בבריכת רמת ישי לשנת 2021. בפגישה בהשתתפות ראש המועצה, חבר המועצה ניר חבקין, מנהל המתנ"ס אבי ברקב, יו"ר הנהלת המתנ"ס רו"ח-עו"ד יורם ברזאני, מנהל התפעול ניסים יחזקאל, מנהל הבריכה אמנון רם וחבר הוועדה שי הרשקוביץ דווח כי העונה שהסתיימה היתה מוצלחת מכל הבחינות. העונה הסתיימה עם אפס תקלות בטיחות, ומבחינה תקציבית כוסה גרעון שנוצר בעונה שעברה בה הבריכה היתה בפעילות חלקית ביותר בשל נגיף הקורונה. סוכם על המשך שיפוץ הבריכה לקראת עונת הרחצה הבאה.
שדרוג מתקנים בחט"ב היובל
בחט"ב היובל מרחיבים את מתקני הספורט לטובת פעילות התלמידים בהפסקות. רשת כדורעף נוספת נתלתה ברחבת הכניסה והמורה לחנ"ג שי אזולאי המציא משחק כדור מקורי – "עיגולף", משחק שהתלמידים "עפים" עליו.
פעילות שיא בענף הקראטה
כ-30 תלמידים הפעילים בענף הקראטה ברמת ישי יצאו בסוף השבוע האחרון לאימון המסורתי בחוף הים שמקיימת עמותת קוניבה בקאי 🏖 בהובלת המאמן ערן ברנשטיין. נוגה ג'וארי המדריכה בעמותה סייעה בארגון הפעילות.
קידום מעמד האשה
העלאת המודעות למניעת אלימות כלפי נשים
המועצה מבצעת פעילויות ערכיות במסגרת חודש המודעות למניעת אלימות כלפי נשים. השנה שולבו רבדים שונים של האוכלוסיה בפעולת העלאת המודעות בנושא. שלט חוצות ושלטי מודעות המפרטים את נורות האזהרה לזיהוי אלימות בזוגיות, תחת הכותרת "מניעת אלימות נגד נשים-זה גם העסק שלי" נתלו ברחבי הישוב, כולל בבתי עסק באזה"ת. בנוסף, תתקיים ביום חמישי הקרוב ההצגה "להכאיב וללטף" בה יצפו עובדי המועצה. ההצגה עוסקת בנושא זוגיות ואלימות. כמו כן יתקיים בשבוע הבא ביום חמישי ברחבת המתנ"ס יריד "נשים למען נשים" שכל הכנסותיו מועברות למקלטים לנשים מוכות. הפעילות מתקיימת ע"י יחידת הנוער ברמת ישי. את הפעילויות מובילה יועצת ראש המועצה לקידום מעמד האשה סיגלית ברזאני.
תרבות
חנוכה בפתח
היכונו לאירועי חנוכה. מחלקת התרבות של המתנ"ס הכינה לכם שלל פעילויות מדליקות לחנוכה.
מגוון פעילויות תרבות גם לילדי הגיל הרך: ביום שני הקרוב (22/11) ניפגש לשעת סיפור בבית התרבות (בית מרים. והפעם: "אריה והעכבר", בביצוע תיאטרון השעה הישראלי.
פרטים נוספים על אירועי תרבות ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
הסדרת החנייה בכחול לבן – הנפקת תו תושב דיגיטלי
תזכורת. במסגרת הסדרת החניה באזורי מסחר ברמת ישי בהתאם למדיניות המועצה סומנו אזורי החניה בכחול לבן ושולטו בהתאם והחל מה 17.10.21 נגבה תשלום בגין החניה.
ניתן לקבל סיוע בהנפקת ה"תו התושב הדיגיטלי" (מקנה 3 שעות חניה חינם לתושבי רמת ישי באזורים המסומנים בכחול לבן – באזור התעסוקה ובאזורים מסחריים בישוב) במחלקת הגביה. וכן מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה ובירור.
בברכת שבת שלום והמשך שגרה ברוכה
סיכום שבועי 12 בנובמבר
קהילת רמת ישי היקרה שבת שלום,
השבוע החליטה וועדת מומחים מטעם משרד הבריאות לאשר חיסון ילדים בגילאי 5-11. זהו צעד חשוב נוסף במאבק במגיפה ובחזרה לשגרה כמעט מלאה לצד הקורונה.
עדכון קורונה
לשמחתנו הרבה המצב ברמת ישי טוב מאד. מזה תקופה אנו עומדים על מספר קטן ביותר של חולים. היום אנו עומדים על 2 חולים. נקווה שיהיה כך גם בהמשך ורמת ישי ירוקה במדרג הרמזור.
לכל מקרה של צורך המחלקה לשירותים חברתיים עומדת לרשותכם בטלפון: 04-9832802.
בדיקות מהירות
גם בשבוע הבא נפעיל לנוחיותכם, בשיתוף עם מד"א, מתחם בדיקות מהירות. בימים ב', ד' בין השעות 17:30-15:30 בבית הנוער.
קשרי ממשל
מפגש עם השר לביטחון פנים
ראש המועצה נפגש עם השר לביטחון פנים ח"כ עומר בר לב, בין היתר שוחחו השניים על הצורך בשיטור עירוני, הגברת האכיפה למיגור הפשיעה והאלימות ותגבור האכיפה בנושא תנועה ומטרדי תושבים. בן אליעזר שיבח את מפקד תחנת מגדל העמק סנ"צ יניב סויסה על שיתוף הפעולה והמקצועיות ואת מפקד המחוז ניצב שמעון על הרוח הגבית בשמירה על בטחון תושבי רמת ישי.
פיתוח הישוב
לייב צ'אט בנושא תכנית מתאר ישובית
לאחר דיון בתוכנית המתאר בישיבת המועצה האחרונה קיים ביום שלישי ראש המועצה לייב צ'אט בנושא תכנית המתאר הכוללנית לרמת ישי לשנת 2040 יחד עם מהנדסת המועצה אתי בוצין במסגרתו הופנו שאלות והבהרות בנושא. בן אליעזר ובוצין פרסו את קווי היסוד של התוכנית, את התהליך, ואת המשמעויות. תודה לכל התושבים אשר צפו והשתתפו.
הסדרת החנייה בכחול לבן – הנפקת תו תושב דיגיטלי
תזכורת. במסגרת הסדרת החניה באזורי מסחר ברמת ישי בהתאם למדיניות המועצה סומנו אזורי החניה בכחול לבן ושולטו בהתאם והחל מה 17.10.21 נגבה תשלום בגין החניה
ניתן לקבל סיוע בהנפקת ה"תו התושב הדיגיטלי" (מקנה 3 שעות חניה חינם לתושבי רמת ישי באזורים המסומנים בכחול לבן – באזור התעסוקה ובאזורים מסחריים בישוב) במחלקת הגביה. וכן מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה ובירור
קהילת רמת ישי
קידום צעירים עם מוגבלויות
כחלק מפעילות המועצה להעצמת אוכלוסיות עם מוגבלויות התקיים ביום שני ערב החשיפה לפורום מנהיגות צעירים עם מוגבלויות פיזיות וחושיות (גילאי 18-40). המפגש בהובלת המחלקה לשירותים חברתיים כלל מפגש שולחן עגול והרצאה קומית של תכלת גינס סטנדאפיסטית כבדת שמיעה. ראש המועצה ומנהל המתנ"ס אבי ברקב המלווים את הפרויקט ברכו בתחילת הערב. בין היתר אמר בן אליעזר "לכל אחד מאיתנו יש את המוגבלות שלו וצריך להבין שמוגבלות אינה מגבלה, חובה על כולנו להכיר, להבין ולקבל כל אחת ואחד עם המורכבות שלו.
תפעול
שדרוג תאורה
נמשך שדרוג התאורה בישוב. הותקנה תאורה סולארית חדשה גם ברחוב האורן ותוגברה התאורה בצומת הרחובות הארז-ספיון.
תיקוני דרך
בטיחות בדרכים. מחלקת התפעול ביצעה תיקוני אספלט של סדקים ובורות כביש באופן עצמאי (ללא הפעלת קבלן), מה שהביא לחסכון ניכר בעלויות.
שדרוג מתקנים
המועצה הציבה לוח תוצאות חדש במגרש הפטאנק לנוחיות הפעילים. עמדת שתיה הוצבה ליד גינת הכלבים וספסל נוסף הותקן בסמוך לאולם הספורט.
ביטחון
כחלק שמירה על כוננות ומוכנות לכל תרחיש חירום (חס וחלילה), התקיימה השבוע הדרכה למכלול מידע לציבור. את יום ההדרכה הוביל קב"ט המועצה יחיאל סבג שרתם מדריכים מהשורה הראשונה שהעשיר את המכלול בכלים וידע לשימוש במקרה חירום.
חינוך
חג הסיגד
חג הסיגד צויין השנה בגן רימון בהובלת יהודית סיום סייעת בגן. הילדים נחשפו לעולם תוכן תרבותי, ונהנו מתערוכה ואוכל כמיטב המסורת של בני העדה האתיופית.
סל תרבות
פעילות סל תרבות לשנת תשפ"ב נפתחה השבוע עם הצגת הילדים "האופרה של בת הים" שהוצגה על ידי התיאטרון הארצי לילדים ונוער. זוהי הצגה ראשונה בסדרת הופעת איכות במסגרת "סל התרבות".
בריאות עיניים
בגן תמר רואים 6-6. הגננת לאה מנוביץ' והסייעת איריס אבא רתמו במסגרת הפעילויות ההדדיות עם הורי הגן את רופא העיניים דר' עמיר מעוז לפעילות בנושא חשיבות שמירה על בריאות העיניים. שאפו לצוות ולאב המתנדב.
תרבות פנאי וספורט
פתיחת מועדון המטיילים
אירוע הפתיחה של מועדון המטיילים רמת ישי התקיים ביום רביעי. המועדון מציע טיולים אטרקטיביים בארץ ובחו"ל ומרחיב את פעילותו משנה לשנה. ראש המועצה הגיע לברך והודה לענבר חיים רכזת הקהילה במתנ"ס על הובלת הפעילות.
חנוכה בפתח
היכונו לאירועי חנוכה. מחלקת התרבות של המתנ"ס הכינה לכם שלל פעילויות מדליקות לחנוכה.
פרטים נוספים על אירועי תרבות ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
בברכת שבת שלום והמשך שגרה ברוכה
סיכום שבועי 5 בנובמבר
קהילת רמת ישי היקרה אנו מציינים היום את א' בכסלו, (פרשת "תולדות"), חודש אשר לקראת סיומו נחגוג את חג האורים. ברכות לממשלת ישראל על אישור התקציב לשנת 2021-22 לאחר למעלה משלוש שנים. התקציב המאושר יסייע רבות לשלטון המקומי ולראשי הרשויות בעבודה מול משרדי הממשלה.
עדכון קורונה
נמשכת מגמת הדעיכה ואנו מקווים לעמוד בקרוב על אפס חולים מאומתים. כיום אנו עומדים על חולה מאומת אחד ובתחום הירוק. בכדי לשמור על מגמה זו כולנו חייבים להמשיך ולשמור על הנהלים תוך הקפדה על עטיית מסיכות במקומות סגורים. המחלקה לשירותים חברתיים עומדת לרשותכם בטלפון: 04-9832802.
בדיקות מהירות
גם השבוע נפעיל בשיתוף עם מד"א לנוחיותכם מתחם בדיקות מהירות. בימים ב', ד' ו-ה' בין השעות 17:30-15:30 בבית הנוער.
קשרי ממשל
מפגש עם שר השיכון
במסגרת חיזוק הקשר עם הממשל ופיתוח הישוב נפגש השבוע ראש המועצה עפר בן אליעזר עם שר השיכון זאב אלקין ודן איתו בהמשך שיווק קרקעות בשכונת פרדס וחסכון ובחינת התחדשות אזור בנייני המגורים בלב רחוב הארז (מול בית הספר ארזים).
פיתוח הישוב
תכנית מתאר ישובית
ראש המועצה הציג השבוע בפני מליאת המועצה את תכנית המתאר הכוללנית לרמת ישי, המשרטטת את עתידה של רמת ישי עם הפנים לשנת 2040, תוך שמירה על צביונו הכפרי של הישוב.
יצויין כי התכנית עדיין לא הופקדה ורק לאחר שהמועצה דנה, יתקיימו דיונים בוועדות התכנון השונות (מרחביות ומחוזית) עד להפקדה.
במהלך ישיבת המועצה הציג צוות מקצועי של חברת "מנעד" (צוות שהכין את תכנית המתאר בתהליך שיתוף עם המועצה והציבור ונציגי מנהל התכנון), את התוכנית ולאחר מכן התקיים דיון מעמיק של חברי המועצה בתוכנית. ראש המועצה: "התוכנית הכוללנית מציעה גידול מתון ביחס למרקם הקיים- 30 אחוז בטווח של 20 שנה תוך שמירה על צביונה הכפרי של רמת ישי".
את עיקרי התוכנית ניתן לראות בקישור הבא: https://katzr.net/61d568
 
לייב צ'אט עם ראש המועצה ומהנדסת המועצה
ביום שלישי הקרוב (9/11/21) בשעה 18:30 נקיים לייב צ'אט בנושא תכנית המתאר עם ראש המועצה ועם מהנדסת המועצה אתי בוצין בה נשיב על שאלותיכם. מוזמנים להשתתף.
 
קהילה
ערב הצדעה למתנדבים
ביום ראשון השבוע התקיים ערב הצדעה למתנדבי רמת ישי במעמד ראש המועצה עפר בן אליעזר שהעניק תעודות הוקרה לשלושת המתנדבים הבולטים בקהילה לשנה זו: בתיה פריד, יפעת יפתח-וקנין ופרנק עטיה. בערב השתתפו מנהלי מחלקות, נציגי ביטוח לאומי ועמותת של"מ וכ-150 מתנדבים ובני משפחותיהם. לראשונה הוענקו תעודות הוקרה לעסקים מקומיים התורמים לקהילה. מנהלת מחלקת השירותים חברתיים שרה גייצהאלס שהפיקה את הערב יחד עם רכזת המתנדבים הרשותית שיר בריגר סיפרה על התרחבות מערך ההתנדבות הישובי המונה כ-300 מתנדבים. ראש המועצה: "מערך המתנדבים שלנו מעיד על חוסנה של הקהילה בשגרה ובפרט בשעות משבר".
 
בטחון אישי
 
קידום צעירים עם מוגבלויות
כחלק מפעילות המועצה להעצמת אוכלוסיות עם מוגבלויות יתקיים ביום שני הקרוב ערב היכרות וחשיפה לפורום צעירים עם מוגבלויות פיזיות וחושיות (גילאי 18-40). המפגש בהובלת המחלקה לשירותים חברתיים והמתנ"ס יתקיים בשעה 18:00 במועדון ארז.
 
מיגון המחלקה לשירותים חברתיים
מליאת מועצת רמת ישי אישרה השבוע תב"ר בסך 60 אלף שקלים שמיועד למיגון המחלקה לשירותים חברתיים (רווחה). את הסכום גייס ראש המועצה ממשרד הרווחה כחלק מפעילותו לרווחת עובדי המועצה. "החליפה" בסך 60 אלף שקלים כוללת בין היתר הצבת מערכת אינטרקום, מצלמות במעגל סגור ומיגון אישי של העובדים.
 
חינוך
 
יום האקלים
לא רק בגלזגו עסקו השבוע במשבר האקלים העולמי. בתחילת השבוע צויין "מצעד האקלים" במערכת החינוך ותלמידי בית הספר היסודי ארזים הפגינו מעורבות רבה בנושא ויצאו לצעדה בישוב עם שלטים להעלאת הנושא והשתתפו בשיעורים העוסקים בהתחממות כדור הארץ.
 
זה"ב בארזים
פעילות זה"ב (זהירות בדרכים) בבית הספר ארזים התקיימה השבוע לשכבות הגבוהות. בין היתר התקיימה סדנת "מכונית מתהפכת"-סימולטור לרכב מתהפך. התלמידים קיבלו הסבר על חשיבות חגורת הבטיחות ועברו שיעורים בנושא בטיחות.
 
חג המעלות של הנוער העובד והלומד
חניכיו קן הנוער העובד והלומד ציינו במוצאי שבת את "חג המעלות" בטקס מרשים שכלל גם תצוגת כתובות אש. ראש המועצה השתתף בטקס והודה לרכזת הקן ולהורים המובילים על הפעילות הערכית-חינוכית החשובה.
 
תפעול
 
ניקיון שוחות
כחלק מהערכות לעונת הגשמים ביצעה מחלקת התפעול השבוע שטיפת וניקיון שוחות ניקוז.
 
התייעלות אנרגטית
נמשך פרויקט החלפת התאורה בגני הילדים בישוב מתאורת פלורסנט לתאורה חסכונית ויעילה יותר. השבוע התבצע ההחלפה בגן דקל.
 
הסדרת החנייה בכחול לבן – הנפקת תו תושב דיגיטלי
 
תזכורת. במסגרת הסדרת החניה באזורי מסחר ברמת ישי בהתאם למדיניות המועצה סומנו אזורי החניה בכחול לבן ושולטו בהתאם והחל מה 17.10.21 נגבה תשלום בגין החניה. עד כה למעלה מ-1000 רכבים קיבלו את "תו התושב הדיגיטלי" המקנה 3 שעות חניה חינם לתושבי רמת ישי באזורים המסומנים בכחול לבן – באזור התעסוקה ובאזורים מסחריים בישוב. על מנת לקבל את תו התושב הדיגיטלי המאפשר לתושבי רמת ישי חניה חינם ל- 3 שעות באזורים הללו, יש להיכנס לקישור (לינק) הבא https://lolamuni.com/citizenSticker.html
הקישור (לינק) נמצא גם באתר המועצה-"תו תושב דיגיטלי". (חובה לצרף מסמכים המעידים על בעלות על הרכב ות.ז + ספח), קיימת הסדרה גם לרכבי ליסינג מטעם מקום עבודה.
 
לידיעתכם יש להפעיל את שירות התשלום (באמצעות "פנגו" או "סלופארק") בגין החניה מייד עם החניה באזורים המסומנים והתשלום יגבה רק לאחר 3 שעות חניה מצטברות
ניתן לקבל סיוע להנפקת התו במחלקת הגביה. וכן מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה ובירור 🌹
 
תרבות ופנאי
 
אומנויות לחימה
בשבת התקיים באולם הספורט ברמת ישי הפנינג ג'ודו כחלק מצמיחת הענף בישוב, בהשתתפות הורים וילדים. כמו כן התקיים בבית מרים טקס הענקת חגורה חומה לפעילים בפעילות הקראטה באזור בהובלת המאמן ערן ברנשטיין.
שלל אירועים ופעילויות להנאתכם במתנ"ס.
פרטים ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
 
בברכת שבת שלום וחודש כסלו מוצלח.
והמשך שגרה ברוכה
 
סיכום שבועי 29 באוקטובר
קהילת רמת ישי היקרה אנו עומדים בפתחו של חודש נובמבר, בתקווה שיביא עימו גשמי ברכה ובשורות טובות. תזכורת: אל תשכחו להזיז את מחוגי השעון שעה אחת לאחור בלילה שבין שבת לראשון.
עדכון קורונה
כחלק ממגמת דעיכת הגל הרביעי אנו עומדים על 8 חולים פעילים ו 29 מבודדים ובתחום הירוק 🟢 של מדרג הרמזור. למרות המספרים המעודדים אל לנו להיות שאננים. בכדי לשמור על מגמה זו כולנו חייבים להמשיך ולשמור על הנהלים תוך הקפדה על עטיית מסיכות במקומות סגורים. המחלקה לשירותים חברתיים עומדת לרשותכם בטלפון: 04-9832802.
גם בשבוע הבא נפעיל מתחם בדיקות מהירות בשיתוף עם מד"א לנוחיותכם. בימים ב', ד' ו-ה' בין השעות 17:30-15:30 בבית הנוער.
שעון חורף
החל ממוצ"ש הקרוב בלילה שבין שבת לראשון (30.10.21) עוברים לשעון חורף, להזכירכם מחוגי השעון יזוזו שעה אחת אחורה
קשרי ממשל
הצלחנו במאבק למניעת הקמת שדה בעמק
השבוע נפתח ברגל ימין לאחר שהתבשרנו כי הממשלה החליטה שלא להקים שדה תעופה בינלאומי ברמת דוד. כמו שהבטיח ראש המועצה התנהל בשנים האחרונות מאבק למניעת הקמת השדה ברמת ישי, מאבק שלשמחתנו צלח.
תודה רבה למירב מיכאלי שרת התחבורה על הובלת ההחלטה, לראשי הרשויות אייל בצר – עמק יזרעאל, עידו גרינבלום – קריית טבעון ואיציק חולבסקי – מגידו, על השותפות במאבק להצלת העמק. תודה לתושבי העמק בכלל ותושבי רמת ישי בפרט, השותפים למאבק הציבורי. יחד הצלחנו לשמור על העמק ירוק. 
פריסת סיבים אופטיים
שר התקשורת יועז הנדל ביקר השבוע ברמת ישי עם אנשי משרדו והביא עימו בשורה גדולה לתושבים: במהלך הרבעון הראשון של 2022 רמת ישי תרושת בסיב אופטי. בכך נענה השר לפניות קודמות של ראש המועצה עפר בן אליעזר בנושא. במהלך הפגישה העלה ראש המועצה בפני השר נושאים נוספים הנוגעים לתחומי משרדו ובהם שירותי הדואר והתקשורת הסלולארית. בהמשך לפגישה החליט ראש המועצה לקיים מפגש שיתוף ציבור בנושא תשתיות התקשורת בישוב. בן אליעזר הודה לשר על האוזן הקשבת והנכונות לסייע לצמיחה ולקידמה ברמת ישי.
הסדרת החנייה בכחול לבן – הנפקת תו תושב דיגיטלי
תזכורת. במסגרת הסדרת החניה באזורי מסחר ברמת ישי בהתאם למדיניות המועצה סומנו אזורי החניה בכחול לבן ושולטו בהתאם והחל מה 17.10.21 נגבה תשלום בגין החניה. עד כה למעלה מ-1000 רכבים קיבלו את "תו התושב הדיגיטלי" המקנה 3 שעות חניה חינם לתושבי רמת ישי באזורים המסומנים בכחול לבן – באזור התעסוקה ובאזורים מסחריים בישוב. על מנת לקבל את תו התושב הדיגיטלי המאפשר לתושבי רמת ישי חניה חינם ל- 3 שעות באזורים הללו, יש להיכנס לקישור (לינק) הבא https://lolamuni.com/citizenSticker.html
הקישור (לינק) נמצא גם באתר המועצה-"תו תושב דיגיטלי". (חובה לצרף מסמכים המעידים על בעלות על הרכב ות.ז + ספח), קיימת הסדרה גם לרכבי ליסינג מטעם מקום עבודה.
לידיעתכם יש להפעיל את שירות התשלום (באמצעות "פנגו" או "סלופארק") בגין החניה מייד עם החניה באזורים המסומנים והתשלום יגבה רק לאחר 3 שעות חניה מצטברות
ניתן לקבל סיוע להנפקת התו במחלקת הגביה. וכן מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה ובירור
חברה וקהילה.
רמת ישי זכתה באות העירוניות – המועצה זכתה במקום השלישי בקטגוריית עמידות קהילתית בתקופת הקורונה בזכות מיזם "יוצאים למרחבים" שהופעל בתקופת הסגרים הראשונים. האות הוענק בטקס חגיגי שהתקיים במסגרת "ועידת עכו השלישית לעירוניות", לנציגי המועצה, מ"מ ראש המועצה יונתן הירשפלד ומנכ"ל המועצה איציק זכאי. ראש המועצה: "הזכייה באות העירוניות מהווה הכרה והוקרה נוספת לעבודה הנעשית בישוב על רקע התמודדות עם אתגרי הקורונה. מיזם "יוצאים למרחבים" הינו מיזם ייחודי בתוך מערכת החינוך שהניע בני נוער לקחת מנהיגות ולהפעיל תלמידים צעירים יותר, במכלול רחב של פעילויות במהלך משבר הקורונה. יישר כוח לכל השותפים לעשייה מבורכת זו.
הכשרת רכזי התנדבות
רכזת המתנדבים של המועצה שיר בריגר העבירה ארבעה מפגשי אוריינטציה לרכזים חדשים של תחום ההתנדבות. ההכשרה היתה של משרד הרווחה ובה נלמדו כלים לפיתוח תחום ההתנדבות בקהילה, בניית תוכניות עבודה, שימור מתנדבים ועוד. בהמשך יתקיימו ימי השתלמות נוספים.
אנו מזמינים תושבים המעוניינים לתרום לטובת הקהילה של רמת ישי, לפנות אלינו למחלקה
בטל' 04-9832802
ערב הוקרה למתנדבים
ביום ראשון הקרוב בערב יתקיים ערב הצדעה למתנדבי רמת ישי בתחומים השונים. הערב יכלול טקס הוקרה ותוכנית אומנותית. מוזמנים לבוא ולהוקיר את מתנדבי רמת ישי.
חודש המודעות לסרטן השד
במסגרת חודש המודעות לסרטן השד ביצעה המועצה מספר פעולות להעלאת המודעות :
הצבת שלט חוצות עם קריאת "לכי להיבדק", מבנה המועצה הואר בתאורה ורודה, שי סימבולי עם מדבקת "לכי להיבדק" חולק השבוע לעובדות המועצה לעידוד המודעות לסרטן השד. את הפעילות הובילה סיגלית ברזאני, עוזרת ראש המועצה לקידום מעמד האישה.
בטחון אישי
מפגש עם מפקד תחנת מגדל העמק – ראש המועצה נפגש השבוע עם מפקד תחנת מגדל העמק סנ"צ יניב סוויסה. בפגישה בה השתתפו גם מנכ"ל המועצה איציק זכאי, מנהל מחלקת הבטחון והפיקוח, יחיאל סבג והשוטר הקהילתי שגיא כהן, הוצגו נתוני הפשיעה ברמת ישי לשנת 2021, לפיהם מסתמנת מגמה של ירידה לעומת השנה שלפניה. בפגישה ביקש ראש המועצה לתגבר את הסיורים המשטרתיים בישוב ובאזור התעסוקה עם דגש על סופי השבוע, שמירה על הסד"צ (סדר ציבורי), מפגעי רעש ותגבור השיטור הקהילתי.
חינוך
זה"ב בגן
תכנית זה"ב בגן פועלת ברמת ישי למעלה מעשור כאשר מתנדבים מעבירים פעילות לילדי הגנים בנושא בטיחות בדרכים. לרגל פתיחת שנת הפעילות החדשה קיימה מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר מפגש עם המתנדבים והודתה להם על פעילותם החשובה בקרב ילדי הגנים.
גנים בטיולים
כחלק מ"רפורמת הרצף" בגני הילדים ברמת ישי יוצאים גני הילדים מהאשכולות השונים לטיולים בטבע בסביבה הקרובה דוגמת באר יוסיפון ושביל סובב רמת ישי בליווי הגננות ומדריך מקצועי.
תפעול
גינון יצירתי
בעקבות שנת השמיטה נדרשים אנשי מחלקת התפעול והגינון לפתרונות יצירתיים לשמירה על רמת ישי ירוקה וססגונית. גינון חדש ומקורי שמורכב מאבני טוף וחלוקי אבן הוצב בסמוך למקלט הנוער המשודרג.
תמרורים בטיחותיים
מחלקת התפעול הציבה השבוע על גבי תמרורי ההכוונה שרוולים "אנטי גרפיטי" לטובת נראות טובה יותר בשעות החשיכה. שרוולים אלה מגינים על התמרורים גם מפני ונדליזם וגרפיטי.
חזות הישוב
ממשיכים לשפר את חזות הישוב. בוצעה שטיפה של תחנות אוטובוסים ברחבי הישוב. כמו כן הוצב מרכז מחזור חדש בשכונת פרדס וחסכון.
תרבות ופנאי
קבלת שבת עולמית
אירוע לכל המשפחה התקיים בשבוע שעבר-הפנינג קהילתי-"קבלת שבת קהילתית" לציון השבת העולמית. ההפנינג כלל בין היתר פינות יצירה, משחקי ילדות, שעת סיפור ומוסיקה. את האירוע הובילה רכזת זהות יהודית רווית שאבו.
הפנינג ג'ודו
מחר יתקיים באולם הספורט ברמת ישי הפנינג ג'ודו כחלק מצמיחת הענף בישוב. מוזמנים לבוא ולקחת חלק בפעילות.
פרטים נוספים על אירועי תרבות ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
 
בברכת שבת שלום ומבורכת, חודש טוב
והמשך שגרה ברוכה.
סיכום שבועי 22 באוקטובר
קהילת רמת ישי היקרה
עדכון קורונה
לאורך זמן רמת ישי שומרת על יציבות בצבע הירוק במדרג הרמזור, כדי להמשיך במגמה זו כולנו חייבים להמשיך ולשמור על הנהלים תוך הקפדה על עטיית מסיכות במקומות סגורים. המחלקה לשירותים חברתיים עומדת לרשותכם בטלפון: 04-9832802.
נאמני קורונה
אנו מברכים את שרת החינוך דר' יפעת שאשא-ביטון על החלטתה להאריך את תקופת הארכת העסקתם של נאמני הקורונה גם לתקופת חופשת הקיץ ולהרחיבה גם לגני הילדים.
נאמן קורונה המהווה עזר רב להנהלת בית הספר בנושא בדיקות/בידודים/אכיפת נהלי קורונה ועוד.
חנייה בכחול לבן – הנפקת תו תושב דיגיטלי
במסגרת הסדרת החניה באזורי מסחר ברמת ישי בהתאם למדיניות המועצה סומנו אזורי החניה בכחול לבן ושולטו בהתאם והחל מה 17.10.21 נגבה תשלום בגין החניה. עד כה למעלה מ-1000 רכבים קיבלו את "תו התושב הדיגיטלי" המקנה 3 שעות חניה חינם באזורים המסומנים בכחול לבן – באזור התעסוקה ובאזורים מסחריים בישוב. על מנת לקבל את תו התושב הדיגיטלי המאפשר לתושבי רמת ישי חניה חינם ל- 3 שעות באזורים הללו, יש להיכנס לקישור (לינק) הבא https://lolamuni.com/citizenSticker.html
הקישור (לינק) נמצא גם באתר המועצה, תחת הכותרת: "תו תושב דיגיטלי". (חובה לצרף מסמכים המעידים על בעלות על הרכב ות.ז + ספח), קיימת הסדרה גם לרכבי ליסינג מטעם מקום עבודה.
לידיעתכם חובה להפעיל את שירות התשלום (באמצעות "פנגו" או "סלופארק") בגין החניה מייד עם החניה באזורים המסומנים והתשלום יגבה רק לאחר 3 שעות חניה מצטברות.
ניתן לקבל סיוע להנפקת התו במחלקת הגביה. וכמו כן לכל שאלה ובירור
משלחת ראשי רשויות לניו יורק
ראש המועצה עפר בן אליעזר השתתף השבוע במשלחת ראשי רשויות בניו יורק. במסגרת זו נפגש בין היתר ראש המועצה עם שגריר ישראל באו"ם גלעד ארדן, עם ג'ייסון קופל סגן נשיא אייפק (AIPAC), נשיאת רובע מנהטן ג'ייל ברואר ועם נשיאת הפדרציה היהודית איימי ברסמן. כל זאת במטרה ללמוד ולחזק את מערכת היחסים של יהדות ארה"ב עם ישראל.
טקס לזכר יצחק רבין
ביום שני השבוע, התקיים הטקס היישובי לזכרו של יצחק רבין במלואת 26 שנה למותו מירי של מתנקש. את הערב המרגש הפיק המתנ"ס בהשתתפות: להקת "קולות ברמה" וקרן קומר בקטעי שירה, החוג לדרמה בהובלת עדי קרויטר. נשאו דברים: מ"מ ראש המועצה יונתן הירשפלד, דר' יאיר הירשפלד מאדריכלי הסכמי אוסלו, מנהל המתנ"ס אבי ברקב, מאיה כץ נציגת הנוער. הרב וולוסוב הקריא אל מלא רחמים. את הטקס הינחתה ליאם מזרחי.
תפעול
סיור תאורה
במסגרת פעולות התחזוקה השוטפת ושדרוג התאורה בישוב התקיים השבוע סיור תאורה בישוב בהשתתפות צוות האחזקה של המועצה וחשמלאי מוסמך. הערות הועברו לטיפול מחלקת התפעול.
שטיפת עמדות המחזור
מחלקת התברואה של המועצה ביצעה השבוע שטיפה של עמדות המחזור השונות כחלק מפעולות התחזוקה של עמדות המחזור ופחי האשפה הכוללת גם החלפה של פחי אשפה שאינם תקינים.
עובה שילוט ההכוונה במרחבים הציבוריים, קהילה יקרה, אנא הקפידו למלא אחר ההנחיות במרחב הציבורי למען רווחת כולנו ושמירה על הבטיחות והנאה שלנו.
תרבות ופנאי
קבלת שבת קהילתית
אירוע נוסף לכל המשפחה התקיים השבוע. ביום חמישי האחרון התקיים הפנינג קהילתי-"קבלת שבת קהילתית" לציון השבת העולמית. ההפנינג כלל בין היתר פינות יצירה, משחקי ילדות, שעת סיפור ומוסיקה.
פרטים נוספים על אירועי תרבות ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
בברכת שבת שלום ומבורכת והמשך שגרה ברוכה
 
עדכון שבועי 15 באוקטובר
קהילת רמת ישי היקרה
קיבלנו בברכה את היורה ועימו ניחוחות ראשונים של סתיו. אדמת הקיץ היבשה קיבלה מנת גשם ראשונה, קטנה, אבל בהחלט ברוכה.
עדכון קורונה
אנו שומרים על מגמת יציבות במספר החולים ונמצאים עמוק בצבע הירוק ברמזור עם 12 חולים מאומתים הנמצאים בביתם. כדי להמשיך במגמה זו כולנו חייבים להמשיך ולשמור על הנהלים תוך הקפדה על עטיית מסיכות במקומות סגורים. המחלקה לשירותים חברתיים עומדת לרשותכם בטלפון: 04-9832802.
בבית הספר ארזים החל את עבודתו נאמן הקורונה, נדב עבו, המהווה עזר רב להנהלת בית הספר בנושא בדיקות/בידודים/אכיפת נהלי קורונה ועוד.
הסדרת החנייה בכחול לבן – הנפקת תו תושב דיגיטלי
במסגרת הסדרת החניה באזורי מסחר ברמת ישי בהתאם למדיניות המועצה סומנו אזורי החניה בכחול לבן ושולטו בהתאם והחל מה 17.10.21 יגבה תשלום בגין החניה.
תושבי רמת ישי זכאים ל 3 שעות חניה חינם באזורים המסומנים בכחול לבן – באזור התעסוקה ובאזורים מסחריים בישוב. על מנת לקבל את תו התושב הדיגיטלי המאפשר לתושבי רמת ישי חניה חינם ל- 3 שעות באזורים הללו, יש להיכנס לקישור (לינק) הבא https://lolamuni.com/citizenSticker.html
הקישור (לינק) נמצא גם באתר המועצה, תחת הכותרת: "תו תושב דיגיטלי". (חובה לצרף מסמכים המעידים על בעלות על הרכב ות.ז + ספח), קיימת הסדרה גם לרכבי ליסינג מטעם מקום עבודה.
לידיעתכם יש להפעיל את שירות התשלום (באמצעות "פנגו" או "סלופארק") בגין החניה מייד עם החניה באזורים המסומנים והתשלום יגבה רק לאחר 3 שעות חניה מצטברות
ניתן לקבל סיוע להנפקת התו במחלקת הגביה.
משלחת ראשי רשויות לניו יורק
במסגרת משלחת ראשי רשויות לניו יורק נפגש ראש המועצה עפר בן אליעזר עם נשיאת הפדרציה היהודית הגב' איימי ברסמן ומנכ"ל הפדרציה אריק גולדסין. בין יתר הדברים נערכה שיחה על מנגנון גיוס הכספים וההשקעה בחינוך בישראל. עוד פגישה חשובה קיים בן אליעזר עם נשיאת רובע מנהטן ג'ייל ברואר בה דנו על אופי הניהול בעת משבר הקורונה.
חודש המודעות לסרטן השד
חודש אוקטובר הוא חודש המודעות לגילוי מוקדם והתמודדות עם סרטן השד. כדי להעלות את המודעות לנושא הואר מבנה המועצה למשך כל החודש בתאורה ורודה וקריאת "לכי להיבדק" הועלתה על שלט חוצות.
סרטן השד נחשב למחלה הממארת הנפוצה ביותר בישראל. כ-5,000 נשים בכל שנה מאובחנות בישראל כחולות בסרטן השד גילוי מוקדם של המחלה מגדיל את סיכויי ההחלמה לעד- 90%
הקדימו להיבדק.
שלטי רחובות חדשים
מחלקת התפעול של המועצה החלה בהצבת שלטי רחובות חדשים בשכונת פרדס וחסכון.
הצגות ילדים זה שמחה
חווית תרבות לכל הגילאים ברמת ישי והפעם לגילאים הצעירים. ביום רביעי התקיימה ברחבת בית התרבות הצגת הילדים "המשאלה הגדולה", הצגה חדשה ומהנה מבית היוצר של תיאטרון אורנה פורת, בה צפו עשרות ילדים והוריהם שנהנו ממזג האוויר הנוח וגדשו את רחבת המתנס באוויר הפתוח.
פרטים נוספים על אירועי תרבות ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
🕯️טקס ישובי לזכר יצחק רבין
ביום שני הקרוב נקיים את הטקס היישובי לזכרו של יצחק רבין במלואת 26 שנה למותו מירי של מתנקש. הטקס יתקיים בבית התרבות בית מרים החל מהשעה 20:00.
 
בברכת שבת שלום ומבורכת ושגרה בטוחה

סיכום שבועי 8 באוקטובר

קהילת רמת ישי היקרה
עוד שבוע של שיגרה מאחורינו. הסתיו הולך ומתבסס, מציאות מגיפת הקורונה בארץ בכלל וברמת ישי בפרט במגמת השתפרות ודעיכה. אנחנו מצליחים לקיים שיגרה מבורכת בזכות קהילה אחראית, מחוסנת ברובה ומקפידה על הכללים.
עדכון קורונה
נמשכת מגמת עצירת התחלואה ואנו בצבע הירוק ברמזור עם 13 חולים מאומתים. כדי להמשיך במגמה זו כולנו חייבים להמשיך ולשמור על הנהלים ולהקפיד על עטיית מסיכות במקומות סגורים. מחלקת הפיקוח של המועצה ערכה השבוע ביקורת בבתי עסקים ומחלקת דוחות התראה בגין אי עטיית מסיכות. נמשיך לפקח למען בריאות כולנו.
המחלקה לשירותים חברתיים עומדת לרשותכם – מאומתים מבודדים וכד' – בטלפון: 04-9832802.
בדיקות מהירות – גם בשבוע הבא נקיים מתחם בדיקות מהירות הימים א" עד ה' בין השעות 13:30 ועד 17:30 בבית הנוער במתנ"ס רחוב הארז 48.
הסדרת החנייה בכחול לבן – הנפקת תו תושב דיגיטלי
במסגרת הסדרת החניה באזורי מסחר ברמת ישי בהתאם למדיניות המועצה סומנו אזורי החניה בכחול לבן ושולטו בהתאם והחל מה 17.10.21 יגבה תשלום בגין החניה.
תושבי רמת ישי זכאים ל 3 שעות חניה חינם באזורים המסומנים בכחול לבן – באזור התעסוקה ובאזורים מסחריים בישוב. על מנת לקבל את תו התושב הדיגיטלי המאפשר לתושבי רמת ישי חניה חינם ל- 3 שעות באזורים הללו, יש להיכנס לקישור (לינק) הבא: https://lolamuni.com/citizenSticker.html
הקישור (לינק) נמצא גם באתר המועצה, תחת הכותרת: "תו תושב דיגיטלי". (חובה לצרף מסמכים המעידים על בעלות על הרכב ות.ז + ספח), קיימת הסדרה גם לרכבי ליסינג מטעם מקום עבודה.
לידיעתכם יש להפעיל את שירות התשלום (באמצעות "פנגו" או "סלופארק") בגין החניה מייד עם החניה באזורים המסומנים והתשלום יגבה רק לאחר 3 שעות חניה מצטברות.
ניתן לקבל סיוע להנפקת התו במחלקת הגביה. 🌹
חינוך
הרחבת ביה"ס ארזים
נמשכות העבודות להרחבת בית הספר היסודי ארזים ב-1000 מ"ר נוספים. העבודות מתבצעות בהתאם ללוחות הזמנים ותוך הקפדה על נהלי הבטיחות. עד כה הושלמה הקמת שלד חדר המורים והקומה הראשונה נמצאת לפני סיום שלב השלד.
היערכות לחירום
שדרגנו את מרכז ההפעלה היישובי. העבודות כללו התקנת רצפה חדשה, דלתות חדשות, הסדרת הכניסה, רכישת ארונות ציוד חדשים. עלות השיפוץ עשרות אלפי שקלים. שני שליש מהסכום גייס ראש המועצה עופר בן אליעזר ממשרד הפנים ושליש מהסכום בהשתתפות המועצה. השבוע נערך טקס קביעת מזוזה במעמד ראש המועצה והרב וולוסוב.
תרגול מצבי חירום – במסגרת הערכות לחרום התקיים בחט"ב היובל תרגיל נפילת טילים ובביה"ס ארזים תרגיל ירידה למקלטים, מערכת החינוך ערוכה ומוכנה לכל תרחיש, בתקווה שלא נזדקק.
פיתוח
שביל סובב ישי
במסגרת פיתוח טיילת נחל בית לחם ושביל סובב ישי אישרה מליאת המועצה סכום של 300 אלף שקלים בין היתר לטובת שדרוג והארכת השביל לאורך רחוב החבצלת ועד לחאן. ראש המועצה עפר בן אליעזר: "שמחים להמשיך בקידום ופיתוח שביל סובב רמת ישי. תודה רבה לשותפים שלנו רשות ניקוז נחלים קישון וקק"ל ולצוות המקצועי של המועצה על הליווי וליו"ר וועדת תיכנון ובניה ניר חבקין על שיתוף הפעולה".
בריאות
מכשירי החייאה חכמים (דפיברילטורים) יוצבו במרחב הציבורי
במסגרת פעילות המועצה לשמירה על בטיחות ובריאות הציבור נרכשו שני מכשירי החייאה (דפיברילטורים), אשר יוצבו במרחב הציבורי בישוב. עמדות ההחייאה החכמות (הנחשבים למכשירים מצילי חיים) מחוברות בקשר ישיר (ON LINE) למד"א, ויוצבו בשתי נקודות מרכזיות בישוב, ברחוב הארז על קיר הבריכה וברחוב המרגניות על קיר גן אלון בקדמת ישי.
תפעול
שטיפת שוחות ניקוז
במסגרת פעולות התחזוקה וההכנה לקראת עונת הגשמים ביצעה מחלקת התפעול במועצה שטיפה של שוחות ניקוז ברחבי הישוב.
דוח כספי רבעוני
גזברית המועצה נגה בבלי הציגה בפני חברי המועצה בישיבת המליאה את הדוח הכספי לרבעון השני של 2021 (חודשים 4-6) המצביע על איזון תקציבי גם השנה. יצויין כי במהלך 12 השנים האחרונות המועצה סיימה את שנת התקציב באיזון תקציבי.
תרבות ופנאי
צחוקים ללא הפסקה
ביום חמישי התקיים מופע סטנד אפ נוסף בסדרת מופעי האיכות שאנו מביאים לכם, והפעם של בני ברוכים, מכוכבי הישרדות VIP. האירוע התקיים לפי כללי התו הירוק.
פרטים נוספים על אירועי תרבות ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
בברכת שבת שלום ומבורכת, וחודש טוב.
סיכום שבועי 1 באוקטובר
קהילת רמת ישי היקרה.
חגי תשרי וחודש ספטמבר מאחורינו, ועימם גם הימים החמים. רוחות הסתיו מזכירות לנו כי חודש חשוון כבר בפתח, זהו זמן החזרה לשגרה. כדי ששגרה זו תהיה אכן ברוכה, עלינו להמשיך למלא אחר ההנחיות: עטיית מסיכות, שמירה על בידוד למי שהתבקש לכך, הקפדה על כללי התו הירוק, וכמובן ללכת ולהתחסן, חיסון ראשון/שני או בוסטר. אחריות אישית וציבורית תאפשר לנו להמשיך ולקיים את שגרת חיינו.
עדכון קורונה
אנו מסכמים את ימי החזרה מהחג עם נתונים מעודדים. ראשית, חזרנו לצבע ירוק ברמזור עם 19 חולים מאומתים. ואנו כרגע עם 42 מבודדים. ראש המועצה שומר על קשר עם החולים. המחלקה לשירותים חברתיים עומדת לרשותכם בטלפון: 04-9832802.
93 אחוז מערכות האנטיגן חולקו.
הסתיים בהצלחה מבצע חלוקת ערכות לבדיקות אנטיגן לילדים בגילאי 3-12 בשיתוף מד"א. חלוקה התבצעה בצורה מסודרת ומתוכננת בחט"ב היובל תוך סדר מופתי לו תרמו שיתוף הפעולה בין המחלקות השונות. בסך הכל חולקו קרוב ל-93 אחוז מהערכות. במוסדות החינוך נרשמו עם החזרה ללימודים אחוזי נוכחות גבוהים: 93 אחוז בגני הילדים ובבית הספר היסודי ו-91 אחוז בחט"ב היובל. תודה לכל העושים בדבר ולכם ההורים והתלמידים על שיתוף הפעולה!
בדיקות מהירות – אנטיגן.
במהלך שבוע הבא (3-7.10.21)56 נפעיל מתחם בדיקות.
בימים א-ה בין השעות 17:30 – 13:30
בבית הנוער במתנ"ס הארז 48 רמת ישי.
חגים
הקפות שניות, ביום שלישי ציינו את ערב שמחת תורה עם הקפות שניות בבתי הכנסת בישוב. טקס ההקפות השניות המרכזי התקיים במגרש הספורט של בית הספר ארזים בהובלת רב הישוב הרב יצחק יוסף וולוסוב ובית חב"ד. ראש המועצה עפר בן אליעזר הצטרף למעגלי החוגגים עם ספרי התורה. האורחים נהנו משלל הפתעות.
חינוך
נוער – סדנת הישרדות לילית
פעילות חוויתית נוספת ביוזמת והובלת יחידת הנוער. בני הנוער מכיתות ז'-ח' השתתפו השבוע בסדנת הישרדות שטח ובישולי שדה אותם העבירה חברת "הר וגיא".
בסדנה למדו בני הנוער את רזי בישולי השטח בתנאי שדה (כולל בלילה), ועל הדרך שמעו צ'יזבטים, ושמעו הסברים על קריאת מפת השמיים.
סדנת העצמת סייעות
ברמת ישי ממשיכים להעצים את המשאב האנושי. השבוע קיימה מחלקת החינוך סדנת העצמה ייחודית לסייעות הגנים לקראת החזרה ללימודים אחרי חגי תשרי. הסדנה כללה פעילות חווייתית בנושא קיימות ואיכות הסביבה
תפעול
שלטי הכוונה בגני המשחקים
בכדי לשמור על בטיחותכם הציבה המועצה שלטי הכוונה חדשים בכניסה לגני המשחקים בישוב המפרטים את כללי ההתנהגות בתחום הגן, אנא הקפידו על ההנחיות לרווחת כולנו.
תרבות ופנאי
תרבות ללא הפסקה
את החזרה מהחגים אנו חוגגים עם מופע אקוסטי סוחף של להקת "בית הבובות" ביום חמישי האחרון ובפתח כבר עומד מופע סטנד אפ נוסף של בני ברוכים, מכוכבי הישרדות VIP. האירוע מתקיים לפי כללי התו הירוק.
פרטים נוספים על אירועי תרבות ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
בברכת שבת שלום ומבורכת, וחודש טוב.
 
סיכום שבועי 24 בספטמבר
קהילת רמת ישי היקרה
לפנינו מועדים וחגים נוספים שיחתמו את חגי תשרי-סוכות שני ושמחת תורה. ביום שלישי הקרוב, החל משעות הערב נחגוג את חג שמחת תורה, המציין את סיום קריאת הפרשה האחרונה בתורה. מוזמנים לקחת חלק בהקפות שניות ברחבת המתנ"ס בשעה 20:00.
קורונה
נכון להיום רמת ישי עם 36 חולים מאומתים, ואנחנו בצבע כתום ברמזור (צבע הרמזור נקבע בין היתר גם מקצב ההדבקה וגם מאחוז החיוביים בבדיקות). המחלקה לשירותים חברתיים עומדת לרשותכם בטלפון: 04-9832802, או למוקד 107 בימי החג.
חלוקת ערכות בדיקה מהירה.
החל מיום שישי שעבר ועד ליום רביעי קיימנו בשיתוף עם מד"א מבצע חלוקת ערכות לבדיקות אנטיגן לילדים בגילאי 3-12. החלוקה התבצעה בצורה מסודרת ומתוכננת בחט"ב היובל תוך סדר מופתי לו תרמו שיתוף הפעולה בין המחלקות השונות והפצת מידע בערוצים השונים על ימי החלוקה והנהלים. בסך הכל חולקו למעלה מ – 800 ערכות במהלך ימי החלוקה. תודה לכל העושים בדבר ולכם ההורים והתלמידים על שיתוף הפעולה! מבצע החלוקה ימשך בתחנות מד"א השונות עד ה-29 בספטמבר. אנו מזכירים לכם כי יש לבצע את הבדיקה העצמית ערב החזרה מחופשת סוכות ב-29 בספטמבר.
תפעול.
לעונת הגשמים
במסגרת ההערכות לחורף המועצה מבצעת בשטחים הציבוריים סקר וגיזום עצים, בדיקה של משאבות מים בישוב וכן רכשה ציוד חורף לעובדים. בתחילת אוקטובר תבצע המועצה ניקיון ניקוזים בכל הישוב. תושבים יקרים, הינכם מתבקשים לבצע בשטחים הפרטיים גיזום עצים ליד כבלים, בדיקת יציבות העצים, ניקיון ופתיחת מרזבים. כל אלה יסייעו לכולנו לעבור בצורה מיטבית את עונת הגשמים העומדת בפתח.
נוער
סוכה באהבה
"סוכה באהבה", תחת הכותרת הזו יצאו בני הנוער מיחידת הנוער שלנו לסייע לתושבים שנזקקו לעזרה בהקמת סוכה. זוהי פעילות מרגשת נוספת של יחידת הנוער למען הקהילה בכלל ובפרט לרגל חגי תשרי.
תרבות, פנאי וספורט
מרוץ אופנים ע"ש בן חקון
חגיגה של ספורט, טבע והנאה. למעלה מ 600 רוכבי אופניים השתתפו היום במירוץ האופניים המסורתי לזכרו של חלל צה"ל רפי בן חקון. הרוכבים התחלקו לשני מסלולים – מקצועני ועממי ונהנו משלל אטרקציות והפתעות. ראש המועצה עפר בן אליעזר הזניק את הרוכבים הודה למשפחת בן חקון ולצוות המתנ"ס על ארגון הארוע שכבר הפך לשם דבר.
להקת "בית הבובות" ברמת ישי – תושבים יקרים, הינכם מוזמנים להינות ממופע איכותי נוסף כאן ברמת ישי, והפעם מופע אקוסטי של להקת "בית הבובות" עם מיטב הלהיטים שיתקיים ביום רביעי הקרוב בבית מרים. יש להגיע עם מסיכות. האירוע מתקיים לפי כללי התו הירוק.
פרטים נוספים על אירועי תרבות ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
בברכת שבת שלום ומבורכת, סופשבוע רגוע וחג סוכות ושמחת תורה שמחים ומהנים
 
סיכום שבועי 17 בספטמבר
קהילת רמת ישי היקרה
יום הכיפורים מאחורינו ובפתח חג הסוכות בו נשב עם יושבי ביתנו בסוכה. הסוכה היא בין היתר סמל לצניעות והכרת תודה. אם ביום הכיפורים "היכינו על חטאינו", הרי שבסוכות זהו הזמן להוקיר תודה על כל הטוב בו זכינו, שנזכה לעוד שנים רבות טובות ובבריאות מלאה.
עדכון קורונה
נמשכת מגמת הבלימה בתחלואה ברמת ישי. אנו עומדים כיום עם 35 חולים מאומתים (מתוכם 2 מאושפזים בבתי חולים), ואנחנו בצבע צהוב 🟡 ברמזור. ראש המועצה עומד בקשר עם החולים. המחלקה לשירותים חברתיים עומדת לרשותכם בטלפון: 04-9832802, או למוקד 107 בימי החג.
בדיקות מהירות – מבצע חלוקת ערכות בדיקות מהירות
החל מהיום, יום שישי ועד ליום רביעי אנו פותחים בשיתוף עם מד"א במבצע חלוקת ערכות לבדיקות אנטיגן לילדים בגילאי 3-12. החלוקה תתבצע בצורה מסודרת בחט"ב היובל. את הבדיקות יש לעשות יום לפני החזרה ללימודים מחופשת סוכות.
נהלים לחלוקת הבדיקות:
כל תלמיד זכאי לערכה אחת, זיהוי עפ"י ת"ז תלמיד (לפי מרשם אוכלוסין).
הגעת הורים בלבד, חובה הצגת ת.ז ובה רשומים פרטי הילד בספח התעודה.
ביצוע בדיקה עצמית של ההורים לתלמידים (ילדים) ערב לפני החזרה מחופשת סוכות 29/9.
תוצאה חיובית לקורונה – פעולה לפי הנחיות משרד הבריאות המופיעות בערכה, הילד לא יגיע לביה"ס וידווח למוסד החינוכי.
תןצאה שלילית לקורונה – הילד יכול להגיע ביום 30/9 למוסד החינוכי.
זמני חלוקה –
– 17.9.21 בין השעות 8:00-14:00.
– 19.9.21 בין השעות 14:00-21:00.
– 20.9.21 ערב חג סוכות – בין השעות 08:00-13:00.
– 22.9.21 בין השעות 10:00-18:00.
מינוי נאמן קורונה
המועצה מינתה נאמן קורונה שיחל את עבודתו אחרי החגים, ותפקידו יהיה בין היתר סיוע לבית הספר היסודי ארזים בניהול "אורחות חיים", קיום הנחיות הבריאות ופעולות בדיקת הדיגום. מטרות התפקיד: מניעת התפשטות התחלואה, גילוי מאומת במוסד חינוכי, דיגום בעקבות תחלואה, ארגון בדיקות במסגרת תכנית "מגן החינוך" וישום מתווה "הכיתה הירוקה". את התפקיד ימלא נדב עבו, תושב רמת ישי.
תפעול וחזות
חנוכת גינת כלבים
נפתחה לקהל גינת הכלבים החדשה הנמצאת בסוף רחוב החבצלת. גינת הכלבים מאובזרת במתקני משחק לכלבים, ספסלים, תאורה ונשתלו בה עצי זית. ביום שלישי חנכנו את הגינה בטקס חגיגי במעמד ראש המועצה עפר בן אליעזר, מנכ"ל המועצה, איציק זכאי ומנהלי המחלקות שליוו את ההקמה, מהנדסת המועצה אתי בוצין ומנהל התפעול ניסים יחזקאל.
סקר עצי דקל
המועצה קיימה פעילות נוספת להגברת הבטיחות במוסדות החינוך ובשטחים הציבוריים. אגרונום שהוזמן על ידי המועצה ביצע סקר עצי דקל בישוב שכלל בין היתר בדיקה שהעצים אינם נגועים במחלות וללא סכנת קריסה של ענפים או גזעים. האגרונום אהרון ברגר שביצע את הסקר ציין את רמת התחזוקה הגבוהה של העצים.
נוער
נוער מכל הלב
נערות ונערים טובים באמצע הדרך. יחידת הנוער עם שלל פעילויות מחממות את הלב למען הקהילה לרגל חגי תשרי- איסוף עגלות מזון למשפחות שידן אינה משגת, חלוקת עוגות לשורדי שואה ומבצע "סוכה באהבה" סיוע למשפחות בישוב בהקמת סוכה. יישר כוח לשרונה פיטוסי מנהלת היחידה ולבני הנוער הנפלאים שלנו.
קורס מעצבי שיער-העצמת בני נוער
קורס מעצבי שיער לבני נוער הינו מיזם חברתי-תעסוקתי שמתקיים בהובלת וביוזמת המועצה בשיתוף עם מעצב השיער אורן וקנין. בטקס הסיום שנערך השבוע במעמד ראש המועצה קיבלו ארבעה נערים מרמת ישי שהשתתפו ועברו את הקורס תעודות סיום. במסגרת הקורס עברו בני נוער מרמת ישי 8 מפגשים בהם רכשו מיומנויות בעולם עיצוב השיער תוך העצמה אישית.
פנאי תרבות וספורט
תרבות ללא הפסקה
במוצאי שבת הקרוב 18.9.21 נחגוג עם הופעה איכותית נוספת בבית מרים-"מפגש מושונוב", מופע סטנדאפ עם מוני מושונוב, המספר על נקודות ציון משעשעות לאורך הקריירה העשירה שלו.
וכמובן שאירועי סוכות בדרך.
פרטים נוספים על אירועי תרבות ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
בברכת שבת שלום ומבורכת, סופשבוע רגוע וחג סוכות שמח
שלכם.
 
סיכום שבועי 10 בספטמבר
קהילת רמת ישי היקרה, חגים ומועדים לשמחה.
אווירת החג ואווירת כמעט סתיו מורגשת מכל עבר. בבתי הכנסת ניכרת תכונה רבה. בתוך כל אלה אנו מנסים לשמור על שיגרת עשייה ועל עדכונים שוטפים.
קורונה
עדכון קורונה
מגמת התחלואה ברמת ישי עמדה השבוע בסימן ירידה בכמות המאומתים, ואנו עומדים כיום על 41 חולים מאומתים, ומדורגים בצבע צהוב ברמזור. מי שזקוק לעזרה מוזמן לפנות למחלקה לשירותים חברתיים בטלפון: 04-9832802.
בדיקות מהירות
השבוע המשכנו בהפעלת מתחם בדיקות מהירות בישוב, (בימים שני וחמישי) וגם בשבוע הבא יתקיימו הבדיקות בימים א-ג' בשעות 14.00-18.00 בבית הנוער. כמו כן אנו פועלים כדי להביא שוב לרמת ישי מתחם חיסונים, על מנת לאפשר שגרת חיים בטוחה ורגילה.
חינוך
מוקירים את הגננות והמורים
בערב החג השתתף ראש המועצה בטקסי הרמת כוסית עם הצוותים החינוכיים בישוב: ביה"ס ארזים, חט"ב היובל וצוותי גני הילדים-שקיימו טקס בבאר יוסיפון ברוח מצוות התשליך. ראש המועצה הודה לצוותים על עבודתם המקצועית והמסורה לאורך כל ימות השנה.
תחבורה
הסדרת חניות
המועצה מסדירה את החניה באזור התעסוקה והמסחר וכן ברחוב הדקל וליד מתחם עוף העמק, והחלה בסימון מגרשי חניה באזורים אלה בכחול לבן. החל מחודש אוקטובר החניה תעשה באמצעות שימוש באפליקציות של פנגו וסלופארק (מוקד שירות 3553*). תושבי רמת ישי ייהנו מחניה חינם לפרק זמן של 3 שעות (מצטבר לאותו היום). בשבועות הראשונים יינתן "זמן הסתגלות" ולא יחולקו דוחות, אלא תינתן אזהרה בלבד. התשלום הוא בגין חניה בימים ראשון עד חמישי בין השעות 8:00-20:00 וביום שישי וערבי חג בין השעות 8:00-14:00.
אז איך מקבלים תושבי רמת ישי את "תו התושב"?- בקרוב יפורסם באתר המועצה קישור (לינק) לרישום קבלת "תו תושב" עם הנחיות מפורטות (חובה לצרף מסמכים המעידים על בעלות על הרכב ות.ז), כמו כן יש הסדרה גם לרכבי ליסינג מטעם מקום עבודה. "תו התושב" מאפשר לתושבי רמת ישי חניה חינם ל- 3 שעות.
ספורט
הקמת קיר אקוסטי במגרש השחב"ק
המועצה הקימה קיר אקוסטי במגרש השחב"ק החדש במתחם חט"ב היובל כדי למנוע מפגעי רעש. במהלך השנה הציבה המועצה קיר אקוסטי גם במגרש הספורט של חט"ב היובל.
חזות היישוב
עדכון מועדי פינוי אשפה וגזם
לעדכונכם מועדי פינוי אשפה וגזם בשבוע הבא
פינוי גזם:
יום ההוצאה יום שני 13.09.2021
יום הפינוי יום שלישי 14.09.2021
פינוי אשפה:
14.09.2021 יום שלישי פינוי בלילה בכל רמת ישי. 🌛
תושבים יקרים אנא הקפידו על הוצאת גזם בימים שנקבעו על מנת לשמור על רמת ישי נקיה.
🌴מטפחים את הגינון
מחלקת התפעול של המועצה ממשיכה בביצוע גינון חדש, במסגרתו התקיימה שתילת עצי נוי באזור קניון קדמת ישי וברחוב העירית בשכונה המערבית.
תרבות ופנאי
תרבות ללא הפסקה
נמשך רצף אירועי התרבות להנאתכם. במוצאי שבת חגגנו את סיום הקיץ במופע סוחף של שירי מימון בבריכת השחייה. ביום שני הקרוב יתקיים מופע מיוחד לרגל חגי תשרי עם גולן אזולאי. בהמשך נארח את מוני מושונוב ובסוכות נקיים את מרוץ האופניים ע"ש בן חקון.
פרטים נוספים על אירועי תרבות ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
בסימן השנה החדשה ויום כיפור המתקרב ובא, אנחנו מבקשים מחילה, סליחה וכפרה מכל מי שחס וחלילה נפגע ממי מעובדי המועצה ונבחריה.
בברכת שבת שלום, סופשבוע רגוע שלכם.
סיכום שבועי 3 בספטמבר
קהילת רמת ישי היקרה
פתחנו אתמול את שנת הלימודים בשמחה ובסדר מופתי. בשערי בתי הספר וגני הילדים פגשנו תלמידים מתרגשים ומחויכים, הורים מאושרים וצוות חינוכי נפלא עם גאווה וברק בעיניים. קהילה אחת מאוחדת ומאושרת ששנת הלימודים נפתחה כסדרה ב 1.9. כולנו תפילה ששנת הלימודים תמשיך כסדרה, באופן רציף, בלמידה פרונטלית ושהבריאות תהיה מנת חלקנו. נתגייס כולנו, כל אחד כמיטב יכולתו על מנת שנצליח להנות משנת הלימודים הנפלאה שזה עתה החלה…..
עדכון קורונה
לשמחתנו מגמת התחלואה ברמת ישי עמדה השבוע בסימן בלימה ואנו עומדים כיום עם 49 חולים מאומתים, ואנחנו בצבע הכתום ברמזור. ראש המועצה עומד בקשר עם החולים, כולם בביתם מלבד חולה אחד שמאושפז. מי שזקוק לעזרה מוזמן לפנות למחלקה לשירותים חברתיים בטלפון: 04-9832802.
גם השבוע המשכנו בהפעלת מתחם בדיקות מהירות בישוב ואנו פועלים כדי להביא שוב לרמת ישי מתחם חיסונים, על מנת לאפשר שגרת חיים בטוחה ורגילה.
תו ירוק
אנו מבקשים להזכיר לכם את הנחיות התו הירוק לפיהם אנו מחוייבים לפעול. אנא הקפידו על ההנחיות
ילדים עד גיל 3 פטורים
מגיל 3 ועד 12 מחויבים בהצגת בדיקות.
מעל גיל 12 מחויבים או בהצגת בדיקות או בהצגת תו ירוק – מחוסנים/מבריאים.
בריאותנו בידנו – בואו להיבדק ולהתחסן.
חינוך
פתיחת שנה
1408 תלמידים פתחו ביום רביעי את שנת הלימודים ברמת ב-14 גני ילדים ו-36 כיתות לימוד, 137 מהם עלו לכיתה א'. אחוזי הנוכחות היו מרשימים: כ-95 אחוז בחט"ב היובל ובבית הספר ארזים. 318 תלמידים נרשמו לצהרוני המתנ"ס. המועצה השקיעה מאות אלפי שקלים בהכנה ובשדרוג מערכת החינוך עם דגש על שגרת הקורונה. גן עופרים עבר שדרוג מהקצה אל הקצה כולל החלפת גג והכשרת חצר חדשה ונמשכות העבודות להרחבת ביה"ס ארזים ב-1000 מ"ר. 2 כיתות חנ"מ חדשות נפתחו והוכשרה כיתה אקוסטית נוספת. ראש המועצה עופר בן אליעזר קיבל את פני התלמידים וסייר במוסדות החינוך עם הצוות המקצועי של המועצה. בן אליעזר: "קיום שנת לימודים כאשר ברקע מגיפת הקורונה מהווה אתגר לא פשוט, אבל כפי שהוכחנו בשנה שעברה, מערכת החינוך הנפלאה שלנו ברמת ישי יודעת לצמוח ולשגשג גם במצבים מורכבים בזכות גילוי מקצועיות, יוזמה, מקוריות ומסירות אין קץ"
טקס קבלת כיתות א'
השנה קיימנו את טקס קבלת תלמידי כיתות א' במתכונת שונה בכדי לנקוט אמצעי זהירות מפני תחלואת הקורונה. התלמידים והוריהם הוזמנו לטקס המרגש כשכל אחת מחמשת הכיתות קיימה את הטקס בנפרד, במעמד ראש המועצה עופר בן אליעזר, מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ומנהלת בית הספר אורית קובו-הייט.
מנכ"ל הרלב"ד (רשות לבטיחות בדרכים) ביקר והתרשם
מנכ"ל הרלב"ד שניר זיידל התארח ברמת ישי ביום הראשון ללימודים והתרשם מרמת המוכנות הגבוהה לפתיחת השנה עם דגש על נושא בטיחות בדרכים, מעברי חציה משמרות זה"ב ועוד. בין היתר העלה ראש המועצה בפני זיידל את הצרכים התחבורתיים ובהם הסדרת הכניסה המזרחית לישוב.
חלוקת שוברים לתלמידים
כחלק מהערכות לפתיחת שנת הלימודים חילקה המחלקה לשירותים חברתיים קרוב למאה שוברים לרכישת ציוד לימודי שיועדו לתלמידים ממשפחות אשר ידן אינה משגת. כמו כן ממשיכה המחלקה בשיתוף עם מחלקת החינוך בהפעלת המועדונים המיועדת לתלמידי כיתות א-'-ו'.
שביל חדש בביה"ס ארזים
כחלק מהעבודות לשדרוג בית הספר ב-1000 מ"ר נוספים הוכשר שביל גישה נוסף שישרת את התלמידים והמורים. השביל מוביל מחדר המורים ועד לאזור המבואה
פגישת עבודה עם שרת הפנים
במסגרת חיזוק הקשר עם הממשל המרכזי נפגש השבוע ראש המועצה עם שרת הפנים איילת שקד. בפגישה נדונו סוגיות שונות לחיזוק מעמדה של רמת ישי ובין היתר הדגיש בן אליעזר את הנחיצות בהעצמת "האוטונומיה" לשלטון המקומי, וחיזוק הסינכרון בין הממשל לרשויות המקומיות. בן אליעזר איחל לשקד הצלחה בתפקידה והזמין אותה לבקר ברמת ישי.
מטפחים את חזות הישוב
מחלקת התפעול של המועצה מבצעת גינון חדש ברחובות האורן, העירית, הארז, שכונת פרדס בחסכון, שביל סובב רמת ישי ועוד.
תרבות ופנאי
מופעים ללא הפסקה
נמשך רצף אירועי התרבות להנאתכם. שלשום התקיים בבית מרים המופע "שיכורים ולא מיין" המבוסס על שיריו של יוסי בנאי. ומחר, מופע סיום קיץ בבריכה עם הופעה של הזמרת האהובה שירי מימון. הקהל מתבקש לעטות מסיכה לאורך כל ההופעה.
פרטים נוספים על אירועי תרבות ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
עובדי המועצה
השבוע התקיים ערב הרמת כוסית חגיגי לציון ראש השנה במסגרתו נפרדו מעובדים שפרשו לגמלאות.
עובדת המצטיינת לשנת תשפ"א
כמדי שנה גם השנה העניק ראש המועצה תעודת עובד/ת מצטיין/ת תשפ"א. השנה נבחרה שרית קירשנבאום סייעת בגני הילדים בזכות מקצועיותה, נתינתה, אהבתה ומסירותה לילדים ועוד.
אנחנו עומדים בפתחה של שנה חדשה. נאחל לכם שנת אושר בריאות והתחלה חדשות.
שבת שלום ומבורכת וסופשבוע רגוע.
שלכם.
סיכום שבועי 27 באוגוסט
קהילת רמת ישי יקרה,
הנה הסתיים לו עוד שבוע…. שבוע של מציאות קורונה מבלבלת האופיינית לתקופה הזאת. שלהי החופש הגדול…. רגע לפני פתיחת שנת הלימודים. סוף אלול….רגע לפני תשפ"ב – שנה חדשה מתרגשת עלינו. כאן המקום לאחל לתלמידנו שנת לימודים פורייה מוצלחת ומהנה, לצוות המורים הגננות הסייעות והמנהלה בהצלחה רבה ותודה על ההכנות הרבות לקראת השנה החדשה, ולכם ההורים תודה רבה על האמון, הנתינה והשותפות. מאחלים לכולם התחלה טובה, בריאה ומוצלחת.
עדכון קורונה
אנו עומדים כיום עם 60 חולים מאומתים 70 מבודדים ואנחנו בצבע הכתום ברמזור. לשמחתנו כל החולים, למעט אחד, באשפוז ביתי. ראש המועצה עומד בקשר עם החולים. מי שזקוק לעזרה מוזמן לפנות למחלקה לשירותים חברתיים בטלפון: 04-9832802
חיסונים – במסגרת מאמצי המועצה לבלימת התפשטות נגיף הקורונה הפעלנו היום מתחם חיסונים, חיסון שלישי וחיסון ראשון ושני, ללא צורך בהפניה. חשוב מאוד להגדיל את אחוזי המתחסנים בגילאי 12-15, על מנת לאפשר שגרה מלאה ככל הניתן לרבות בתחום החינוך.
בדיקות אנטיגן לתלמידים
התחלנו ונמשיך במהלך שבוע הבא עד תחילת שנת הלימודים בחלוקת ערכות בדיקה ביתית מהירה (אנטיגן) לתלמידים בערכת החינוך. הודעה תשלח להורים באופן אישי ממערכת החינוך. הבדיקות יאפשרו לנו שגרת חיים בריאה ומלאה ככל הניתן. תודה על שיתוף הפעולה.
בדיקות מהירות
בין היתר המאמצים שאנו עשים על מנת לאפשר שגרת חיים בטוחה ורגילה ככל הניתן, אנו מפעילים מתחם לבדיקות מהירות. המתחם פעל כל השבוע ויפעל גם בשבוע הבא בימים ראשון שני שלישי בבית הנוער בין השעות 10:00 עד 14:00 גילאי 3 עד 12 ללא עלות. יתר הגילאים אלה עלות 52 ₪. ש להתקשר לזימון תורים לבדיקות מהירות למספר 3101*
בדיקות סרולוגיות
כחלק מההערכות לקראת שנת הלימודים הפעלנו השבוע מתחם בדיקות סרולוגיות ברמת ישי. מתחם הבדיקות פעל בבית הנוער ונבדקו בו מאות תלמידים. בעקבות החלטת הממשלה הופסקה פעילות המתחם, שכן ברמת ישי אחוז "הנחשפים" לנגיף עמד על 2.1% (הבדיקות ימשכו רק בישובים בהם אחוז החשיפה מעל עשרה אחוזים). תודה להורים, לצוותים החינוכיים, לקב"ט המועצה יחיאל סבג ולכם ההורים על שיתוף הפעולה.
חינוך
מוכנות לפתיחת שנת הלימודים
ההכנות לפתיחת שנת הלימודים נמצאות בישורת האחרונה. ביום רביעי קיים ראש המועצה סיור מוכנות יחד עם הצוות המקצועי של המועצה, מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר, מנהל התפעול ניסים יחזקאל. במהלך הסיור שוחח ראש המועצה עם המנהלות, אבות הבית ואנשי התחזוקה של בתי הספר ושיבח אותם על המאמצים הגדולים להכשרת מוסדות החינוך לפתיחת שנת הלימודים. השנה יפעלו לראשונה ברמת ישי 3 מסגרות של חנ"מ, בגני הילדים, בבית הספר ארזים ובחט"ב היובל כמו כן הכשרנו כיתה אקוסטית לטובת לקויי שמיעה בביה"ס ארזים.
כבוד וגאוה: יחידת הנוער רמת ישי היחידה המצטיינת לשנת תשפ"א
גאוה וכבוד לרמת ישי. יחידת הנוער היישובית קיבלה השבוע את פרס יחידת הנוער המצטיינת לשנת תשפ"א בטקס חגיגי שנערך בבנייני האומה במסגרת וועידת החינוך הלאומית של מרכז שלטון מקומי. במעמד שרת החינוך דר' יפעת שאשא ביטון, יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס. הפרס הוענק ליחידת הנוער של רמת ישי בזכות פעילות ייחודית של יחידת הנוער במהלך תקופת הקורונה.
תעודת ההוקרה הוענקה לראש המועצה עפר בן אליעזר בטקס בו השתתפו מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר, מנהלת יחידת הנוער שרונה פיטוסי, וחברי מועצת הנוער אשר עלו אף הם לבמה לקבלת הפרס. יצויין כי בראשות וועדת הפרס עמד הרב שי פירון, לשעבר שר החינוך.
תחבורה
מסדירים את החניות
המועצה מסדירה את החניה באזור תעסוקה והמסחר והשבוע החל בסימון כחול לבן. החניה תעשה באמצעות שימוש באפליקציות של פנגו וסלופארק.
תושבי רמת ישי ייהנו מחניה חינם לפרק זמן של 3 שעות (מצטבר לאותו היום). פרטים נוספים על הסדרי החניה יפורסמו בהמשך בערוצי המדיה של המועצה.
סימוני כבישים
השבוע חידשנו את כל סימוני הכבישים ברמת ישי לרבות מעברי חציה תמרור הכבישים ועוד. אנא הקפידו על נסיעה בטוחה וזהירה.
חגי תשרי
המועצה נערכת לקראת חגי תשרי הבאים עלינו לטובה (ראש השנה, כיפור, סוכות, שמחת תורה). גבאי בתי הכנסת תודרכו ואנו מזכירים לכל קהילת רמת ישי – תו יורק, מסיכה, הגיינה ושמירת מרחק בבתי הכנסת ישמרו על בריאותנו ויאפשרו לנו שגרת חגים בטוחה ומהנה.
נקיון
נקודות ריכוז גזם
עמדת איסוף גזם הוצבה השבוע ברחוב החצבים 57 בסמוך לעמדות המחזור. מנהל התפעול ניסים יחזקאל ציין כי בקרוב יוצבו בישוב נקודות ריכוז גזם נוספות שיסייעו לתושבים לרכז את הגזם במקום אחד בצורה נוחה מבלי לחסום מדרכות.
איסוף אשפה בחגי תשרי
למענכם אנו מתאימים את ימי איסוף האשפה למועדי החגים, עקבו באתר המועצה וברשתות החברתיות אחר מועדי פינוי האשפה בחגים.
תרבות ופנאי
שירי מימון
במוצ"ש הבא 4.9.21 – שירי מימון מגיעה אלינו למופע סוף קיץ סוחף ומרגש שיתקיים במוצ"ש 4.9.2021 בשעה 20.30 בבריכת השחיה.
פעילות תרבות ברחוב
שלל פעילויות – רחוב, ליצנות, מוזיקת רחוב ועוד ביום ראשון 28.8.21 בין השעות 17:30 ל 19:30 ברחבי היישוב.
שיכורים ולא מיין
מופע תרבות איכותי נוסף מוגש לכם והפעם "שיכורים ולא מיין", שירים שיוסי בנאי אהב עם מיטב השאנסונים. יום רביעי, 1 בספטמבר בבית מרים, פתיחת דלתות בשעה 19:00.
כרטיסים ופרטים נוספים על אירועי תרבות ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
ביום רביעי הקרוב נפתח את שנת הלימודים תשפ"ב עם לא מעט אתגרים ומורכבויות. השנה האחרונה לימדה אותנו כי כוחנו באחדותנו ואנחנו מצליחים שאנחנו יחד.
בואו נתגייס לשמור על הילדים שלנו ועל הבית, בואו ניבדק ונתחסן!
בברכת שנת לימודים פוריה, מהנה ובטוחה.
שבת שלום ומבורכת וסופשבוע רגוע.
שלכם.

קהילת רמת ישי היקרה – למענכם עדכון 24.8.21
עדכון קורונה

 

בדיקות סרולוגיות – ע"פ החלטת פיקוד העורף ולאור הנתונים הנמוכים של המאובחנים כחיוביים לאחר 3 ימי בדיקות סרולוגיות (מתוך 369 נבדקים נמצאו 8 חיוביים שהם 2.1% מסה"כ הנבדקים)  לא תימשכנה הבדיקות ברמת ישי.

בדיקות מהירות –מתחם בדיקות מהירות ממשיך בפעילותו המתחם יפעל השבוע, עד חמישי בין השעות 10:00:16:00 בבית הנוער. הבדיקות לגילאי 3-12 ללא תשלום. הבדיקה בליווי הורים. עלות הבדיקה ליתר הגילאים: 52 שקלים.

יש להתקשר לזימון תורים לבדיקות מהירות למספר 3101*

חיסונים – ביום שישי 27.8.21 בין השעות 9:00 ל 13:00 יבוצע מבצע חיסונים ברמת ישי בבית מרים. החיסונים מיועדים לכולם (חיסון ראשון שני ושלישי) ובעיקר לבני הנוער.

שלכם בברכת בריאות מלאה.

 

קהילת רמת ישי היקרה – למענכם עדכון 23.8.21

עדכון קורונה

ברמת ישי 52 חולים מאומתים ו 68 מבודדים ובצבע הכתום במדרג הרמזור.

בדיקות סרולוגיות – בשיתוף עם פיקוד העורף פתחנו מתחם בבית הנוער אליו ניתן לזמן תור בקישור https://katzr.net/3b0582 (פתחנו עוד מאות תורים חדשים).

בדיקות מהירות – פתחנו מתחם בדיקות מהירות. המתחם יפעל השבוע, בימים שני עד חמישי בין השעות 10:00:16:00 בבית הנוער. הבדיקות לגילאי 3-12 ללא תשלום. הבדיקה בליווי הורים. עלות הבדיקה ליתר הגילאים: 52 שקלים.

יש להתקשר לזימון תורים לבדיקות מהירות למספר 3101*

חיסונים – אנו בקשר עם מד"א להבאת חיסונים לרמת ישי אנא עקבו אחר הפרסומים לגבי המועדים.

דואר ישראל

סניף הדואר ברמת ישי עובר שינוי ויפעל לפי המתווה הבא:

קבלת קהל – שליחת מכתבים, תשלומים וכד' ימשיכו להתקיים בסניף בסטריט מול ויופעלו ע"י חברת דואר ישראל.

חבילות – מרכז מסירת חבילות יופעל בסניף הזול סטוק שברחוב חורש האלונים שבאזה"ת.

עקבו אחר המידע שאנו מפיצים בפייסבוק, באתר המועצה, בקבוצות הווטסאפ (מי שלא חבר בקבוצת הווטסאפ של המועצה מוזמן ליצור קשר עם המועצה ולהירשם).

בברכת בריאות מלאה.

שלכם

 

 

סיכום שבועי 20 באוגוסט

עדכון קורונה
אנו עומדים כיום עם 42 חולים מאומתים, 69 מבודדים ואנחנו בצבע הכתום ברמזור. לשמחתנו כל החולים באשפוז ביתי. ראש המועצה עומד בקשר עם החולים. מי שזקוק לעזרה מוזמן לפנות למחלקה לשרותים חברתיים בטלפון: 04-9832802
במסגרת מאמצי המועצה לבלימת התפשטות נגיף הקורונה פועל ראש המועצה בכל המישורים, בין היתר לביצוע בדיקות וחיסונים ברמת ישי, על מנת לאפשר שגרת חיים בטוחה ורגילה ככל הניתן והשבוע הפעלנו במשך יומיים מתחם לבדיקות מהירות. בנוסף הפעלנו אתמול מתחם חיסונים, חיסון שלישי וחיסון ראשון ושני, ללא צורך בהפניה.
בדיקות סרולוגיות
בדיקות סרולוגיות – כחלק מהערכות לקראת שנת הלימודים נקיים בדיקות סרולוגיות לתלמידים בגילאי 3 עד 12. הבדיקות יתקיימו בבית הנוער (מעל הספרייה) ויש להצטייד בת.ז וספח.
ביום א' 22.8.21 נתחיל עם תלמידי כתות ז.
בהמשך השבוע נבצע בדיקות לשאר התלמידים. אנו נפרסם לינק לקביעת תור על מנת שלא תמתינו לשווא.
תו ירוק
החל מאתמול אנו מחויבים לפעול ע"פ התו הירוק, אנא הקפידו על ההנחיות
ילדים עד גיל 3 פטורים
מגיל 3 ועד 12 מחויבים בהצגת בדיקות.
מעל גיל 12 מחויבים או בהצגת בדיקות או בהצגת תו ירוק – מחוסנים/מבריאים.
בריאותנו בידנו – בואו להיבדק ולהתחסן.
חינוך
מוכנות לפתיחת שנת הלימודים
ההכנות לפתיחת שנת הלימודים נמצאות בהילוך גבוה. שיפוצי הקיץ כמו גם עבודות התחזוקה והגינון נמצאות בעיצומן. השבוע ביצעה מחלקת התפעול של המועצה צביעה של סימוני הדרכים והכבישים באזור מוסדות החינוך. התבצע גיזום של עצים וענפי במוסדות החינוך ובקרבתם בהתאם לסקר העצים שנערך לפני כחודשיים במסגרת פעולות התחזוקה השוטפת. בכל גני הילדים הוחלף מצע החול למצע חול חדש.
סיור רחובות
ראש המועצה ממשיך כדרך קבע בסיורי רחובות יחד עם צוות המנהלים הבכיר של המועצה על מנת לעמוד מקרוב על עבודת השטח. במסגרת הסיורים נפגש ראש המועצה עם התושבים ומנחה את מנהלי המועצה לפעול בהתאם. ניתן לעקוב באתר המועצה אחר תאריכי הסיורים המתוכננים.
תאורה חדשה באולם ספורט
כחלק מתחזוקת מתקני הספורט בישוב הוחלפה התאורה באולם לתאורת לד חדשה וחסכונית. במסגרת העבודות הוחלפו עשרות נורות.
גינון חדש בפרדס וחסכון
מחלקת התפעול של המועצה מבצעת גינון בשכונת פרדס וחסכון שמתאכלסת לאורך השנה. מדובר בשתילה של מאות צמחים רב עונתיים, צמחי תבלין ועצי הדרים שישדרגו את חזות השכונה החדשה
תרבות
שיתוף פעולה אזורי בין שלושת המרכזים הקהילתיים(מתנ"סים) בעמק יזרעאל, מתנ"ס רמת ישי, מתנ"ס יקנעם ומתנ"ס מגדל העמק. שלושת מנהלי המתנסים, סיכמו ביניהם על שת"פ באירועים מרכזיים בהם יבוא לידי ביטוי "יתרון הגודל".
הרעיון, אותו הגה יו"ר הנהלת המתנ"ס ברמת ישי, עו"ד, רו"ח יורם ברזאני, זכה לברכת הדרך משלושת ראשי הרשויות, עפר בן אליעזר ראש מועצת רמת ישי, ראש עיריית יוקנעם סימון אלפסי וראש עיריית מגדל העמק אלי ברדה ויושבי ראש הנהלות המתנס"ים משלושת הישובים.
מופע תרבות רחוב
ביום חמישי התקיים מופע תרבות רחוב ביוזמת המתנ"ס וכחלק מפרויקט קהילתי של מפעל הפיס-תרבות פיס ברחוב. התושבים נהנו ממופעי מחול, מוזיקה, תיאטרון ואופרה במרחב הציבורי.
פרטים נוספים על אירועי תרבות ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
תושבים יקרים אנו בפתחו של השבוע האחרון של החופש הגדול. שמרו על עצמכם ונצלו את ימי החופשה האחרונים להטעין מצברים ולהתרעננות לקראת שנת הלימודים וחגי תשרי.
שבת שלום ומבורכת וסופשבוע רגוע.
שלכם. 🌹 🌹 🌹
 
סיכום שבועי 13 באוגוסט
קהילת רמת ישי היקרה, לפניכם מעט מהשבוע שעבר.
עדכון קורונה
ברמת ישי 28 חולים מאומתים (מתוכם אחת מאושפזת בבית חולים) ואנו נמצאים בתחום הכתום בצבע הרמזור. נתונים המחוסנים יפים מאוד ואנחנו עם 91% מחוסנים מנה שניה (מעל גיל 12) ועם 73% מחוסנים עם מנה שלישית (מעל גיל 60). רוב הנדבקים או לא יודעים מהיכן נדבקו או שנדבקו בתוך המשפחה. התפשטות התחלואה מחייבת אותנו לנקוט במשנה זהירות ולקיים את הנחיות הממשלה הן במרחב הפרטי והן בציבורי קלה כחמורה. אנו פועלים לקידום מתן חיסונים ברמת ישי ונמשיך לעדכן בהנחיות ולתגבר את האכיפה עם דגש על בתי העסק. חיסון הוא האמצעי למניעת הדבקה והחמרה רפואית ומסיכה על הפה והאף היא כרגע האמצעי היעיל ביותר למנוע הידבקות, שמרו על בריאותכם ובריאותינו.
מתחם בדיקות קורונה ברמת ישי
במסגרת המאמצים לבלימת התפשטות נגיף הקורונה תפעיל המועצה ביום ראשון הקרוב 15.8.21 בשיתוף עם פיקוד העורף מתחם לבדיקת קורונה בבית מרים.
המתחם יפעל בשעות הבאות:
למבודדים בלבד – 14:00-16:00.
לכלל הציבור -16:00-22:00.
אין צורך בהפנייה
עדכונים בווטסאפ
המועצה מקומית מפעילה קבוצות ווטסאפ להעברת מידע ועדכונים באופן שוטף. מי שמבקש להצטרף מוזמן ליצור קשר עם המועצה בטלפון 04-9039800.
חינוך
אנו בישורת האחרונה להכנת מערכת החינוך לפתיחת שנת הלימודים. ב 1.9.21 תיפתח שנת הלימודים באופן מלא ואנו ערוכים לכל תרחיש הבדיקות, החיסונים ועוד ככל שידרש ע"י הממשלה. צוותי החינוך מתודרכים באופן רציף בה בהנחיות. הורי התלמידים מוזמנים להיכנס פורטל ההורים במשרד החינוך ולהתעדכן בכתובת
הרחבת מערך החינוך המיוחד (חנ"מ) –
חל משנת הלימודים הקרובה תפעיל המועצה לראשונה ברמת ישי גם כיתת חינוך מיוחד שתפעל בחט"ב היובל. הכיתה מצטרפת לגן החינוך המיוחד שיפעל אף הוא לראשונה בשנת הלימודים הקרובה ולכיתת החינוך המיוחד שהחלה לפעול בשנת הלימודים הקודמת בביה"ס ארזים.
נוער
נוער ברמת ישי – הנוער נהנה משלל פעילויות קיץ בין יתר נסיעה לתוכנית הטלוויזיה אקס פקטור, פגישה עם מאור שוויצר, פעילויות מים ועוד. אתם מוזמנים לקחת חלק בפעילויות, פרטים באתר המועצה ובאתר המתנ"ס.
מנהל אגף חירום וביטחון במשרד הפנים ברמת ישי.
ראש המועצה אירח השבוע לפגישת עבודה את מנהל אגף חירום ובטחון במשרד הפנים, חזי רז בפגישה בה השתתפו גם מנכ"ל המועצה, איציק זכאי ומנהל אגף ביטחון ורישוי עסקים יחיאל סבג, מהנדסת המועצה איתי בוצ'ין ומנהל התפעול ניסים יחזקאל. נערך סיור בחדר ההפעלה המיועד לפעול בבית המועצה החדש. חזי רז התרשם במהלך הפגישה מפעילות המועצה וכשירות העובדים וראשי המכלולים לתרחישי חירום ושיבח את העוסקים במלאכה על מקצועיות והציונים הגבוהים בהערכות השונות.
לייב צ'אט
ראש המועצה עפר בן אליעזר קיים השבוע לייב צ'אט בדף הפייסבוק של המועצה יחד עם מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר. הלייב צ'אט עמד בסימן התפשטות נגיף הקורונה והערכות לקראת פתיחת שנת הלימודים. בן אליעזר סקר פרויקטים בולטים בישוב. תודה לקהילת רמת ישי על השתתפות. נמשיך בעדכוני לייב צ'אט לאורך החודש נא עקבו אחרי הפרסומים.
סיור פרויקטים בהשתתפות מנהלי המחלקות
ראש המועצה ערך השבוע סיור למנהלי המחלקות בפרויקטים המרכזיים ברחבי הישוב במהלכו סקר בפניהם את תמונת המצב העכשווית, לוחות הזמנים, עלויות ומשמעויות כספיות ותכנוניות.
בסיור השתתפו: מנכ"ל המועצה איציק זכאי, גזברית המועצה נוגה בבלי, מהנדסת המועצה אתי בוצין, מנהלי המחלקות ניסים יחזקאל (תפעול), פנינה שלזינגר (חינוך), שרה גייצהאלס (שירותים חברתיים), יועצת ראש המועצה לקידום מעמד האשה סיגלית ברזאני ומבקרת המועצה קרן דרוקמן. הסיור כלל בין היתר ביקור בבית המועצה החדש אליו צפויה לעבור המועצה במהלך שנת 2022.
שומרים על הבטיחות
שמירה על תחזוקה שוטפת במתקנים הציבורים היא המפתח למניעת תאונות ופגיעות מיותרות. כחלק מפעילות מחלקת התפעול לשמירה על רמת בטיחות גבוהה התקיימו בשבועות האחרונים מספר בדיקות תקופתיות: באולם הספורט ובמגרשי הספורט נערכה בדיקה שנתית כולל ציוד, סלים, מחיצות ועוד. בנוסף נערכה בדיקת ציוד מערכות גילוי אש בכל מוסדות המועצה. במוסדות החינוך נערכה בדיקה של קרינה אלקטרומגנטית. כל הבדיקות נמצאו תקינות והמתקנים בטיחותיים.
שילוט חדש בגני משחקים
מחלקת התפעול של המועצה הציבה השבוע שילוט חדש וידידותי בגני המשחקים ברחבי הישוב. השילוט החדש מרכז בין היתר את הנחיות השימוש בגנים.
תחזוקת מגרשי ספורט
שבוע לאחר שמגרש חט"ב היובל עבר צביעה וציפוי בצבעים ססגוניים, סומן השבוע מגרש הספורט בבית הספר ארזים בסימוני מגרש חדשים.
הפנינג כדורגל
ביום רביעי השבוע קיימה מחלקת הספורט של המרכז הקהילתי (מתנ"ס) רמת ישי אירוע ספורט קהילתי בסימן פתיחת בית הספר לכדורגל בהובלת סהר ביברמן. ההפנינג התקיים במגרש השחב"ק החדש בהשתתפות עשרות ילדי גן חובה ועד כיתה ו'. רכז הספורט במתנ"ס יריב עזר יזם את הפעילות. זהו ענף ספורט נוסף התופס תאוצה ברמת ישי ובמתנ"ס מבטיחים שדרוג של התנאים.
תרבות
חפלה מרוקאית עוד ארוע תרבות מרגש ברמת ישי והפעם: החפלה של סימון, שהתקיימה אמש בבית מרים, חגיגה מרוקאית עם הלהיטים הגדולים של זוהר ארגוב, ג'ו עמר ועוד ענקי הזמר המזרחי.
לפנינו עוד מוני מושונוב, בית הבובות שירי מימון ועוד.
פרטים נוספים על אירועי תרבות ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
ביום ראשון ציינו את תחילת חודש אלול, חודש הסליחות. זמן לחשבון נפש, לסבלנות, לכבוד והבנה בין איש לרעהו.
שבת שלום ומבורכת וסופשבוע רגוע.
שלכם.
קהילת רמת ישי היקרה
סיכום שבועי 6 באוגוסט
קורונה
שבוע שבו חזרנו להפנים מושגים ונתונים מימים פחות רגועים שהיו לא מזמן…..
שבוע בו נגיף ה"קורונה" הרים ראש מחדש, והתחלואה התגברה. ברמת ישי אנחנו עומדים היום על 16 חולים מאומתים. ראש המועצה עפר בן אליעזר עומד בקשר עם החולים. רובם חווים את המחלה באופן קל וללא סיבוכים מיוחדים. בשל העלייה המתונה במספר המאומתים רמת ישי נותרה בצבע צהוב ברמזור.
בעקבות הגידול בתחלואה קיבלה וועדת מל"ח בין היתר את ההחלטות הבאות :
כל התכנסות תחייב התנהגות בהתאם לכללי התו הירוק לרבות תעודת מתחסן/מחלים/אישור על בדיקה מה 72 שעות אחרונות עטיית מסיכה, שמירת מרחק.
לא תתקיים קבלת הקהל במשרדי המועצה למעט מקרים דחופים בלבד ובתיאום מראש (לבעלי תו ירוק/תעודת מחלים בהצגת ת.ז או בדיקת קורונה 72 שעות לפני הביקור).
ישיבות וקבלת קהל יתקיימו בזום.
תושבים הנמצאים בבידוד מוזמנים לפנות למשרדי המחלקה לשירותים חברתיים לקבלת סיוע ברכישת תרופות/מזון טיול עם חיות מחמד ועוד. (טל: 04:9832802)
המועצה תתגבר את האכיפה בנושא עטיית מסיכות עם דגש על עסקים
בריאותנו בידנו, חיסונים, עטיית מסיכות, שמירת מרחק הם המפתח לבלימת התחלואה.
ציון 100 לביה"ס ארזים בדו"ח בטיחות של הרלב"ד
ציון מושלם לרמת ישי במפקד מעטפת הבטיחות בסביבת מוסדות החינוך לשנת 2021 שהתבצע ע"י הרלב"ד (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים). המפקד בדק כ-1500 בתי ספר יסודיים ברחבי הארץ ובהם בית הספר היסודי ארזים ברמת ישי בו התגלו אפס ליקויים. במפקד נבחנו בין היתר: דרכי הגעה להולכי רגל, הסדרי העלאה והורדה של התלמידים מהסעות ורכבים פרטיים, מיתון תנועה בסביבת בתי הספר, תקינות מעברי חציה, משמרות זה"ב ועוד. כאמור רמת ישי עומדת בכל הקריטריונים שנבדקו וזכתה לציון 100.
מערך חינוך מיוחד מתרחב
החל משנת הלימודים הקרובה תפעיל המועצה לראשונה ברמת ישי גן חינוך מיוחד. משרד החינוך אישר השבוע את הקמת הגן שיצטרף לכיתת החינוך המיוחד שהחלה לפעול בשנת הלימודים הקודמת בביה"ס ארזים.
הגן יפעל באשכול הגנים ברחוב הנרקיסים (גן שקד).
ראש המועצה ציין כי: "מסגרות החינוך המיוחד ברמת ישי יהוו פתרון הולם להורים ותלמידים שעד לפני שנה נאלצו להרחיק ולחפש מסגרות מחוץ לישוב"
גינת כלבים
בשורה לבעלי הכלבים. הושלמה הקמת גינת כלבים ברחוב החבצלת. השבוע הוצבו בגינה מתקני שעשועים לטובת הכלבים. הגינה כוללת ספסלי ישיבה, עצי זית ותאורה. הפתיחה בקרוב!
יועץ משפטי חדש למועצה
יועץ משפטי חדש למועצה. בתום הליך מיון, נבחר עו"ד אופיר רשף לתפקיד יועמ"ש המועצה והוא יחליף את עו"ד אפי קיזל. ראש המועצה איחל לעו"ד רשף בהצלחה בתפקיד והודה לעו"ד אפי קיזל על שירות מקצועי ומסור במשך שנים רבות.
זכויות ניצולי שואה
ביום שני השבוע התקיימה ביוזמת המחלקה לשירותים חברתיים של המועצה הרצאה בנושא זכויות ניצולי שואה. את ההרצאה העבירה עו"ד הילה שפיגל המתמחה בזכויות ניצולי שואה שסיפרה בין היתר על העדכונים האחרונים בנושא. בסיום ההרצאה בה השתתפו עשרות תושבים ותיקים, התפנו נציגי עמותת "אביב לניצולי שואה" ולסייע למבקשים בכך בבדיקת זכויותיהם. זוהי פעילות נוספת של המועצה לרווחת האזרחים הותיקים בכלל ושורדי השואה בפרט.
תחרות שירים בראי המקום
השבוע הסתיים חלק א' של תחרות "מילה במקום", תחרות כתיבה יוצרת בין כותבים בני רמת ישי. פרסים הוענקו למשתתפים ולזוכים בשלושת המקומות הראשונים: שלמה שחף, שוש הובר וטלי וייס שזכתה במקום הראשון עם היצירה "שירת רמת ישי" אשר זיכתה אותה ב"כרטיס" לתחרות הארצית. את הפרויקט מובילה מנהלת הספרייה איילה ספיבק וצוות המתנ"ס. ראש המועצה ומנהל המתנ"ס כיבדו בנוכחותם את טקס הסיום.
טקס סיום חוגי המחול
השבוע ציינו במתנ"ס את סיום שנת חוגי המחול והריקוד בהופעה ססגונית ומושקעת. סגנונות ריקוד שונים במגוון חוגי הריקוד והמחול ברמת ישי הופיעו על הבמה בהשתתפות של כ-300 רקדניות ורקדנים צעירים.
טקס סיום כדורסל
ביום שישי התקיים טקס סיום עונת הכדורסל. בית הספר של הפועל רמת ישי ממשיך לצמוח ומונה עשרות תלמידים ופועל לצד קבוצת ליגה שעולה לקט-סל א'. את הגביעים והמדליות למשתתפים העניקו רכז הספורט במתנ"ס יריב עזר ומאמן הקבוצות בנימין טולצ'ינסקי.
ארועי תרבות
במסגרת ארועי התרבות המגוונים ברמת ישי התקיים השבוע מופע "אלה הם בנאי" של גברי, אורי ובועז בנאי במופע בידור מוזיקלי משותף, מפתיע ומרגש שכלל בין היתר גם קלאסיקות של "הגשש החיוור". כמו כן נהנו תושבי רמת ישי מערב שירי אהבה של הזמרת מיכל פשטצקי גולן.
שלל אירועי תרבות למענכם במהלך חודשים אוגוסט וספטמבר פרטים נוספים ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
זיכרו ושימרו על הכללים ועל בריאותכם.
שבת שלום ומבורכת בריאות מלאה וסופשבוע רגוע.
שלכם. מועצה מקומית רמת ישי
 
קורונה 4 באוגוסט
קהילת רמת ישי היקרה
עדכון קורונה
כמו שבוודאי כולן/ם יודעות ויודעים נגיף ה"קורנה" מרים ראש.
ברמת ישי אנחנו עומדים היום על 18 חולים מאומתים. ראש המועצה עומד בקשר עם החולים ולשמחתנו אף אחד מהם אינו מאושפז בבית החולים. בשל העליה המתונה במספר המאומתים רמת ישי נותרה בצבע צהוב ברמזור.
בעקבות הגידול בתחלואה ולאחר דיון בועדת מל"ח שכונסה היום ע"י ראש המועצה התקבלו ההחלטות הבאות :
כל התכנסות תחייב התנהגות בהתאם לכללי התו הירוק לרבות תעודת מתחסן/מחלים/אישור על בדיקה מה 72 שעות אחרונות , עטיית מסיכה, שמירת מרחק.
לא תתקיים קבלת הקהל במשרדי המועצה למעט מקרים דחופים בלבד ובתיאום מראש (לבעלי תו ירוק/תעודת מחלים בהצגת ת.ז או בדיקת קורונה 72 שעות לפני הביקור).
ישיבות וקבלת קהל יתקיימו בזום.
מחיצות פרספקט הוצבו במשרדי המועצה ותינתן אפשרות לעובדי המועצה (ע"פ הצורך) לעבודה מהבית ובהתאם לסוג העבודה.
תושבים הנמצאים בבידוד מוזמנים לפנות למשרדי המחלקה לשירותים חברתיים לקבלת סיוע ברכישת תרופות/מזון טיול עם חיות מחמד ועוד. (טל: 04:9832802)
בריאותנו בידנו, חיסונים, עטיית מסיכות, שמירת מרחק והגיינה הם מפתח לשגרה חיים ברוכה.
בברכת בריאות
 
קהילת רמת ישי היקרה
סיכום שבועי 30 ביולי
קורונה
כרגע אנו עומדים כרגע על 17 חולים מאומתים פעילים ורמת ישי לראשונה מזה חודשים ארוכים אינה ירוקה, אנו נמצאים בצבע הצהוב ברמזור. מתוך 17 המאומתים יש 2 משפחות שבכל אחת מהן 5 מאומתים. ראש המועצה עפר בן אליעזר עומד בקשר עם החולים המאומתים ושלומם טוב. כדי למנוע את המשך התפשטות התחלואה עלינו לנקוט אמצעי זהירות כדי לשמור על עצמינו וסביבתנו- עטיית מסיכה בחללים סגורים, היגיינה, הימנעות מנסיעות לא נחוצות לחו"ל והקפדה על התו הירוק, אלה הם כללי הבסיס לכך. המועצה הגבירה את האכיפה בנושא עטיית מסיכות והתו הירוק. שמרו על עצמיכם/ן.
חיסון שני לבני הנוער
המועצה בשיתוף עם מד"א הפעילה ביום שלישי מתחם חיסוני קורונה שיועד לבני הנוער (מנה שניה) ולמי שטרם התחסן (בני נוער+ ציבור כללי). המתחם פעל בבית הנוער והתחסנו בו עשרות בני נוער וכמו כן תושבים.
גל חום
לשבוע הבא מנבאים לנו החזאים גל חום קיצוני. אנא הקפידו על שתיה מרובה, המנעו מלצאת לשטחים פתוחים ושהייה ארוכה בשמש הקופחת.
ביקור שרת החינוך
שרת החינוך דר' יפעת שאשא-ביטון התארחה השבוע ברמת ישי לפגישת עבודה עם ראש המועצה עפר בן אליעזר. בפגישה בה השתתפו גם ממלא מקום ראש המועצה ויו"ר וועדת החינוך יונתן הירשפלד, מנכ"ל המועצה, איציק זכאי, מנהלת המחוז במשרד דר' אורנה שמחון המפקחת הכוללת במחוז, שלומית שרה-ויזל, ומנהלות בתי הספר ברמת ישי, עלו על הסדר נושאים רבים ובהם הקמת בית ספר תיכון ברמת ישי, רעיון בו תמכה השרה, קידום כיתות חינוך מיוחד בישוב, אוטונומיה לבתי הספר ועוד. מנהלת המחוז אורנה שמחון שיבחה את מערכת החינוך ברמת ישי. ראש המועצה סקר בפני השרה את התפתחות החינוך ברמת ישי והודה לה על הביקור והרוח הגבית לקידום החינוך ברמת ישי ואיחל לה בהצלחה בתפקידה.
שר התקשורת יועז הנדל – נקדם הטמנת סיבים אופטיים ברמת ישי.
ראש המועצה נפגש השבוע עם שר התקשורת יועז הנדל ושוחח איתו בין השאר על קידום הטמנת סיבים אופטיים ברמת ישי. סוכם כי תחילת העבודות יהיו בתחילת 2022
איתור חיבורים צולבים לשיפור מערכות הניקוז והביוב
כחלק מפעולות המועצה, תאגיד מעיינות העמקים ורשות ניקוז הקישון לשיפור מערכת הביוב והניקוז לרווחת התושבים נערכות ברחבי רמת ישי בשבועות בדיקות לאיתור חיבורים של מערכות ניקוז לביוב שבאים בדרך כלל לביטוי בחיבור מרזבים ביתיים למערכות הביוב. עירוב של מי גשמים ברשת הביוב גורם לעומס על מערכות הניקוז והביוב ולפגיעה בהליך טיהור השפכים ועלולה לגרום לריחות רעים. במסגרת הבדיקה נעשה שימוש בטכנולוגיה חדישה של הזרמת עשן שאינו מסוכן לסביבה לטובת איתור החיבורים הצולבים.
צביעת מגרשי ספורט
המועצה ממשיכה בתחזוקת ושדרוג מגרשי הספורט. השבוע בוצע ציפוי, צביעה מחדש וסימון של מגרש הספורט בחט"ב. בימים הקרובים יצבע מחדש גם מגרש הספורט בבי"ס ארזים.
אירוח קורס מנהל בשלטון מקומי
המועצה אירחה השבוע סטודנטים מקורס מנהל בשלטון המקומי של אוניברסיטת חיפה. רמת ישי נבחרה כיעד לסיור כדוגמא לרשות איתנה שנמצאת בהתפתחות מתמדת. מנכ"ל המועצה איציק זכאי הוביל את הסיור במהלכו נפגשו הסטודנטים עם מנהל התפעול ניסים יחזקאל, מהנדסת המועצה אתי בוצין ורכזת רישוי עסקים איריס גרנות-שלמה וזכאי עצמו. בשבועות הקרובים יערך ביקור נוסף ברחבי המועצה.
גזברית חדשה למועצה
ועדת הבחינה של מועצת רמת ישי בחרה בנוגה בבלי כגזברית המועצה. בבלי (51) עובדת במועצה רמת ישי קרוב ל-20 שנה היא בעלת תואר ראשון במדעי המדינה ורב תחומי ומנהלת חשבונות מדופלמת ומסיימת בקרוב קורס גזבריות. נגה היא בעלת נסיון רב בתחום של רשויות המקומיות. בהצלחה רבה בתפקיד החדש.
שומרים על זכויות ניצולי השואה
המחלקה לשירותים חברתיים ממשיכה לפעול לקידום זכויות ניצולי השואה וביום שני הקרוב בשעה 10:00 תקיים הרצאה שתעסוק בזכויותיהם של ניצולי השואה ובשינויים שחלו בשנים האחרונות בנושא. ההרצאה תועבר ע"י עו"ד המתמחה בתחום ובשיתוף עם עמותת "אביב לניצולי השואה".
רכזת תרבות חדשה במתנ"ס
רכזת תרבות חדשה למרכז קהילתי (מתנ"ס) רמת ישי-אורית איינשטיין, בעלת ניסיון רב בתחום. ראש המועצה עפר בן אליעזר נפגש עם מנהל המתנ"ס אבי ברקב ועם איינשטיין ואיחל לה בהצלחה בתפקידה.
תרבות
קבלת שבת לכל המשפחה
במסגרת פעילויות המתנ"ס לכל המשפחה התקיימה ביום חמישי "קבלת שבת ישראלית". האירוע כלל שירים וריקודים מכל הזמנים ושולחנות יצירה. את האירוע הובילו רכזת הפנאי במתנ"ס איריס בכר ורכזת זהות יהודית רוית שאבו.
הצגת ילדים "הקוסם מארץ עוץ"-תוצרת מקומית
פעילויות מגוונות גם לילדים הצעירים שנהנו השבוע מההופעה "הקוסם מארץ עוץ" של קבוצת התיאטרון הקהילתי של רמת ישי בהנחייתה של עדי קרויצר. ראש המועצה נפגש עם הילדים לפני ההצגה ואיחל להם בהצלחה וברך את הקהל שגדש את האולם בבית מרים מפה לפה.
שלל אירועי תרבות מתקיימים יתקיימו במהלך חודשי הקיץ, בין היתר יופיעו אצלנו שירי מימון, מוני מושונוב, משפחת בנאי, בית הבובות, ועוד.
פרטים ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
ביום ראשון "תהפוך תקליט" חופשת הקיץ ונתחיל בספירה לאחור לקראת פתיחת שנת הלימודים. המועצה עוסקת בצורה אינטנסיבית ומקצועית בשיפוצי קיץ במוסדות החינוך כחלק מהערכות לפתיחת שנת הלימודים. בברכת המשך חופשה נעימה ובטוחה
שבת שלום ומבורכת וסופשבוע רגוע.
 
עדכון שבועי 23 ביולי
קהילת רמת ישי היקרה,
קורונה
נפתח עם נתונים בנושא הקורונה. אנו עומדים כרגע על שישה חולים פעילים, לאחר שבמהלך השבוע ירדנו לשלושה ואתמול לעלינו שוב לשישה מתוכם 4 בני אותה משפחה. המשמעות היא שאנחנו עדיין ירוקים במדרג ה"רמזור". התחלנו השבוע באכיפה מוגברת עם דגש על העסקים כולל אכיפת "התו השמח" ותגברנו את כוח הפיקוח. אנו מבקשים ממכם לשמור על ההנחיות: עטיית מסיכה במקומות סגורים, היגיינה והימנעות מנסיעות לא חיוניות לחו"ל. רק כך נבלום בכוחות משותפים את התחלואה.
חיסוני קורונה
המועצה בשיתוף עם מד"א תפעיל ביום שלישי הקרוב (27/7) מתחם חיסוני קורונה המיועד לבני הנוער (מנה שניה) ולמי שטרם התחסן (בני נוער + ציבור כללי). המתחם יפעל בין השעות 17:00- 21:00 בבית הנוער. על בני הנוער חלה חובת ליווי הורים בזמן החיסון או אישור חתום מההורים על קבלת החיסון (כולל ת.ז).
בית מועצה חדש למועצה
ראש המועצה עפר בן אליעזר חתם השבוע על הסכם קניית משרדי המועצה אליהם צפויה לעבור המועצה עוד כחצי שנה. המשרדים החדשים ימוקמו בקומה השנייה במרכז המסחרי בקדמת ישי על שטח של כ-1000 מ"ר ועוד 250 מ"ר עבור חדר הפעלה במרתף. בחודש שעבר אישרה מליאת המועצה תב"ר בסך 12 מליון שקלים לטובת רכישת המשרדים, תיכנון, ריהוט, ציוד ואבזור המשרדים. ראש המועצה: "מדובר בבשורה הן לתושבים והן לעובדים. זהו צעד נוסף לשיפור השירות לתושבים. המעבר לבית מועצה חדש יאפשר מוטת שליטה טובה יותר, כל משרדי המועצה יאוחדו ויהיו מרוכזים במתחם אחד שיותאם למאה ה-21".
ברכת הנשיא
ראש המועצה נפגש עם נשיא המדינה מר יצחק הרצוג ואיחל לו בשם כל התושבים הצלחה בתפקידו, הנשיא ביקש להודות לתושבי רמת ישי על האיחולים וביקש להעביר מסר של אחדות ואהבת חינם לכל אזרחי המדינה ללא הבדל דת, גזע ומין.
תיקוני כבישים
המועצה ביצעה השבוע תיקוני כבישים ודרכים ברחובות מעלה השיטים, מעלה החורש והאגוז. התיקונים התבצעו כחלק מתוכנית העבודה השוטפת של המועצה לתחזוקת כבישים ודרכים. במעלה החורש העבודות התבצעו כחלק מהסדרת הניקוז ברחוב.
קייצת הנוער העובד והלומד מלאת אטרקציות
במהלך השבועות האחרונים השתתפו עשרות חניכים מתנועת הנוער העובד והלומד ברמת ישי ב"קייצת". את הפעילות הובילה איילה שקורי רכזת התנועה ברמת ישי. החניכים מכיתות ג'-ה' נהנו משלל פעילויות. כל קבוצה התגבשה וצברה שלל חוויות. ראש המועצה ביקר באירוע הסיום של הקייצת וברך את מנהלת יחידת הנוער שרונה פיטוסי, איילה שקורי ואת בני הנוער על הפעילות הברוכה.
סיירת ההורים מגייסת מתנדבים
במהלך חופשת הקיץ אנו עדים מפעם למפעם לתופעת מפגעי רעש מצד בני הנוער בגני המשחקים בישוב בשעות מאוחרות של הלילה. אנו פונים אליכם ההורים, שוחחו עם ילדכם בנושא ובקשו מהם להתחשב בסביבה. סיירת ההורים בהובלת של נורית פליניסקי "הורים ערים ברמת ישי" ממשיכה בסיורים הליליים, בעיקר בסופי השבוע, עם דגש על יצירת סביבה מוגנת לבני הנוער. הורים יקרים אתם מוזמנים להצטרף לסיירת השתתפותכם חיונית. כמו כן היחידה לביטחון קהילתי בשיתוף יחידת הנוער, יסיירו מספר פעמים בשבוע בגני המשחקים בישוב ויבצעו פעילות הפגה עם בני הנוער.
תרבות
אתם מוזמנים להצגה נוספת מבית היוצר של התיאטרון הקהילתי רמת ישי: "הקוסם מארץ עוץ". ב 28.7.21 – הצגה ראשונה בשעה 17:30 והצגה שניה ב-19:30.
קבלת שבת ישראלית תערך ביום חמישי ה 29.7.21 בשעה 17:00 ברחבת המתנ"ס נשמח לראותכם.
שלל פעילויות של המתנ"ס ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
אנו מאחלים לכם סוף שבוע נעים ורגוע וחג אהבה שמח ומאושר!
שלכם
מועצה מקומית רמת ישי
סיכום שבועי 16 ביולי
קהילת רמת ישי היקרה,
בשבוע האחרון אנו עדים לגידול בתחלואה הכללית בארץ והתחושה שהקורונה שוב כאן, במידה זו או אחרת, גוברת. לשמחתנו רמת ישי נמצאת בצבע הירוק ברמזור, נכון להיום אנו עם 7 חולים שמתוכם אחד מהם מאושפז בבית חולים. ראש המועצה עפר בן אליעזר עומד בקשר שוטף עימם ועם בני משפחתם.
המועצה הגבירה את האכיפה על עטיית מסיכות בקרב בעלי העסקים בישוב. למען בריאותינו ובריאות יקירנו, אנו מזכירים לכם את חובת עטיית המסיכות (פה ואף) בחללים סגורים, שמירה על היגיינה והימנעות מנסיעות בלתי נחוצות לחו"ל.
ציון טוב מאוד בביקורת מקלטים
בביקורת שנערכה במקלטים ציבוריים בישוב ע"י פיקוד העורף זכתה רמת ישי לציון 95 – טוב מאוד. הביקורת נערכה ברבעון הראשון של 2021 ובדקה פרמטרים רבים. ראש המועצה עפר בן אליעזר: "הציון הגבוה שקיבלנו בביקורת פיקוד העורף מהווה הוכחה נוספת לרמת התחזוקה של מערך החירום בכלל ובפרט של המקלטים הציבוריים. נמשיך להיות עם יד על הדופק".
רמת ישי מארחת – 50 ראשי מועצות מקומיות בכנס מרשים ברמת ישי.
רמת ישי אירחה השבוע כנס של פורום עמיתים ראשי מועצות מקומיות . למעלה מ-50 ראשי רשויות השתתפו ובהם יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות ויו"ר הפורום פיני בדש, ראש מועצת עומר. הכנס זכה לשבחים על רמת הארגון והתכנים המגוונים. ראש המועצה עפר בן אליעזר, ויו"ר וועדת הכספים והסכמי השכר במרכז השלטון המקומי סקר את התפתחותה של רמת ישי בעשור האחרון, ואמר: "היה כנס פורה בו שמענו והשמענו, החלפנו מידע וטיפים חשובים לניהול וקידום הישוב".
תחזוקת מגרשי ספורט
במסגרת האחזקת השוטפת של מתקני ומגרשי הספורט בוצע טיפול לדשא הסינטתי במגרשי המיני פיץ' והשחבק, עבודות שכללו מילוי גומי, נקיון והברשה באמצעים מיוחדים.
חלוקת פחי אשפה חדשים
מחלקת התברואה של המועצה ממשיכה בהחלפת פחי אשפה חדשים במקום הפגומים. הפח מוחלף לאחר קבלת פניה מתושבים ולאחר בדיקה שאכן לא ניתן להשמישו.
הישגים בספורט
שבוע גדוש הישגים ספורטיביים לספורטאי רמת ישי.
מדליית זהב לנועם שטיינר בענף הג'ודו
נועם שטיינר (עולה לכיתה ז') זכה באליפות ישראל בג'ודו במשקל עד 55 בקטגוריית גיל עד 12, הישג מרשים לנועם שגם מסייע לצוות המאמנים של ענף הג'ודו המתפתח בישוב. ראש המועצה ארח בלשכתו את נועם והעניק לו תעודת הוקרה בטקס בו השתתפו מנהל המתנ"ס אבי ברקב, רכז הספורט יריב עזר ומאמנו אסף נחמיאס.
אליפות ישראל למועדון ההוקי גלגליות רמת ישי
מועדון ההוקי גלגליות זכה באליפות ישראל בפעם השלישית ברציפות לאחר ניצחון דרמטי במשחק הגמר על גבעת עדה. זוהי אליפות שלישית ברציפות למועדון ותואר נוסף לארון הגביעים העמוס שלו. ראש המועצה צפה במשחק וברך את השחקנים על ההישג.
מדליות ארד באליפות ישראל בטניס שולחן
הישגים לרמת ישי בענף נוסף בישוב-טניס שולחן. במהלך השבוע שעבר התקיימה אליפות ישראל בטניס שולחן כאשר את רמת ישי יצגה משלחת מכובדת שמנתה 15 ספורטאים: שלושה מהם שבו עם מדליות ארד. אבי פרטוש ויובל וולפרט זכו במקום השלישי בקטגוריית בוגרים-דרג ב' ונמרוד הורן זכה במקום השלישי לגילאי 11 זוגות מעורב. את הענף מוביל ברמת ישי, רון דוידוביץ'.
בדיקת חיבורים צולבים במערכת הביוב והניקוז.
תאגיד מעיינות העמקים והמועצה המקומית רמת ישי עוסקים בשיפור תמידי של מערכת הביוב והניקוז לטובת התושבים. בתאריכים 18-31.7.21 בין השעות 8.00-17.00 תתבצע בדיקה לאיתור החיבורים של ניקוז למערכת הביוב.
הבדיקה תתבצע בטכנולוגיה חדשה של הזרמת עשן למערכות הביוב/ ניקוז על מנת לגלות קשרים בניהם, היכולים להיות הסיבה לכשלים במערכת הביוב ולגרימת ריחות רעים. העשן בו ישתמש הקבלן מבצע הבדיקה, הוא עשן מהסוג המקובל באירועים, בעל גיליונות בטיחות ונשימתו אינה מזיקה. במהלך הבדיקה יעלה עשן מקולטני מי הגשם ומפתחי הביוב באזור הבדיקה. על השימוש בעשן הודענו גם למשטרת ישראל, שרותי כבוי האש, מוקד עירוני 106 . תודה על שיתוף הפעולה וסליחה על אי הנוחות שתגרם מעבודה זו.
יריד קיץ מלא באטרקציות
ביום שני השבוע קיימה יחידת הנוער היישובית בשיתוף עם המתנ"ס יריד קיץ למשפחות ובו שלל הפתעות ואטרקציות ובהם: דוכני יצירה, ציורי גוף, אמנות, הפעלות והגרלות. ראש המועצה ביקר ביריד ושיבח את יחידת הנוער והמנהלת שרונה פיטוסי על הפעילות המגוונת.
מופע סטנד אפ של גיא הוכמן
כחלק מסדרת מופעי התרבות והבידור ברמת ישי הופיע אתמול בבית מרים הסטנדאפיסט גיא הוכמן עם המופע "ערב מצחיק".
שלל פעילויות של המתנ"ס ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
ביום ראשון הקרוב יחול צום ט' באב לציון חורבן בית המקדש. צום קל מועיל לצמים.
הקפידו על עטיית מסכות, על היגיינה, ומרחק ושימרו על בריאותכם.
סוף שבוע נעים ושבת שלום,
מועצה מקומית רמת ישי
 
עדכון שבועי 9 ביולי
קהילת רמת ישי היקרה
עדכון קורונה
אחרי מספר חודשים ללא חולים מאומתים אנו השבוע עם 4 תושבי רמת ישי התגלו כחיוביים לנגיף, כולם מעל גיל 60 עם חיסון שני ועם תסמינים קלים. זוהי תזכורת נוספת לכך שהקורונה עדיין כאן. כדאי לנקוט בצעדי זהירות ולעטות מסיכות (פה ואף) במקומות סגורים. בנוסף לכך, הצטרפתי לקריאה שיצאה ממרכז השלטון המקומי לרוה"מ נפתלי בנט להחזיר את התו הירוק בכדי למנוע את התפשטות הנגיף. במקביל אנו ממליצים לחסן בני נוער בגילאי 12-15. המועצה העמידה השבוע לשם כך, בשיתוף עם מד"א, מתחם חיסונים מיוחד בבית מרים בו התחסנו כ-50 בני נוער.
ביה"ס של החופש הגדול
רמת ישי מובילה עם אחוזים גבוהים של משתתפים בביה"ס של החופש הגדול. בגני הילדים אחוז ההשתתפות קרוב ל-100 אחוזים ובכיתות א'-ב' כ-90 אחוזים. לראשונה ביה"ס של החופש הגדול גם לתלמידי כיתות ד-ו' וחט"ב. הפעילות תימשך עד ה-12 באוגוסט. קיימתי עם הצוות המקצועי של המועצה ביקור בפעילות. חשוב לצייו כי שמנו דגש על השלמת פערים לימודיים עם דגש על מקצועות הליבה.
הסדרת רחוב הפרדס
המועצה ממשיכה לשדרג תשתיות והפעם ברחוב הפרדס. במסגרת הסדרת הרחוב עבר הכביש סלילה. כמו כן הותקנו מדרכות וחניות חדשות ברחוב כחלק מהסדרתו.
שיתוף ציבור רחוב האגוז
אתמול קיימתי מפגש שיתוף ציבור עם תושבים בנוגע לשדרוג והסדרת רחוב האגוז בהשתתפות והצוות המקצועי של המועצה. הצגתי את התוכניות והשבנו על שאלות תושבים.
הנגשה
מליאת המועצה אישרה השבוע בישיבתה תב"ר בסך 30,000 ₪ להקמת כיתה אקוסטית לשימוש תלמידים עם לקות שמיעה בבית ספר ארזים ( זו תהיה כיתה רביעית במספר).
התייעלות אנרגטית
כחלק משדרוג והתייעלות האנרגטית של המועצה הציבה מחלקת התפעול תאורה סולארית וחסכונית ברחוב האורן פינת החבצלת.
העצמת עובדים
המועצה ממשיכה להעצים את העובדים עם פעילויות והרצאות לימודיות. ביום רביעי השתתפו העובדים בפעילות בנושא הטרדות מיניות ונגישות. העובדים שמעו את הרצאתה של אודליה כרמון (מי שהייתה יועצת אסטרטגית של שרון ונתניהו והמוכרת כא' ממשרד התחבורה בפרשת קצב) בנושא הטרדות מיניות מנקודת מבט אישית. לאחר מכן העבירה אתי בוצין מהנדסת המועצה הדרכה בנושא נגישות על היבטיו השונים-זכויות, שירות ועוד.
נוער
חניכי קן הנוער העובד והלומד השתתפו השבוע בסמינר מדצי"ם שקיימה התנועה. יחד עם מנהלת מחלקת החינוך ביקרנו את החניכים במחנה בכפר החורש והתרשמנו מהפעילות הערכית.
ספורט – מדליית זהב
כבוד גדול לרמת ישי. נועם שטיינר בן ה-12 זכה באליפות ישראל לג'ודו במשקל עד 55 ק"ג (שנתון 2009). ענף הג'ודו הצטרף למתנ"ס רמת ישי לפני כשלוש שנים ופעילים בו עשרות בני נוער. מאמני הענף ברמת ישי: אסף נחמיאס ושחר שגיא.
תרבות ופנאי
תיאטרון קהילתי – בין שלל הפעילויות שמציע המרכז הקהילתי (מתנ"ס) רמת ישי מתקיים חוג דרמה לגימלאים שהוא למעשה תיאטרון קהילתי. ביום רביעי השבוע הציג התיאטרון מופע מערכונים משעשע "רגעים קטנים-גדולים" שהיה למעשה אירוע השיא לסיכום השנה של החוג לדרמה. נהנתי לצפות בהצגה ובירכתי את המשתתפים בתחילת המופע.
שלל פעילויות של המתנ"ס ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
קירוב לבבות
השבוע השתתפתי במשחק קט רגל של ראשי רשויות בו שיחקו זה לצד זו ערבים יהודים נשים גברים בקריאה לאיחוד, אהבה וכבוד אחד ואחת כלפי רעהו ללא הבדל דת, גזע ומגדר.
שבת שלום, סוף שבוע רגוע זיכרו: עטיית מסכות בחללים סגורים חיונית לשמירה על בריאותינו.
שלכם
עדכון שבועי 2 ביולי
קהילה יקרה
שבוע של סוף שנת לימודים מאחורינו. מסיבות, טקסים ופרידות. עצובות ושמחות. פרידות שהן סופים של תקופות, ופרידות שמסמלות התחלות חדשות….. חום יולי אוגוסט כבר כאן. החופש הגדול, בא עלינו לטובה.
קורונה
לשמחתנו, עד לרגע זה, מספר החולים המאומתים ברמת ישי עומד על אפס. הגידול בתחלואה ברמה הארצית מדאיג ומצריך מאיתנו נקיטת אמצעי זהירות ושמירה על הכללים ובהם עטיית מסיכות במקומות סגורים והימנעות מנסיעות לא חיוניות לחול. נמשיך לעקוב אחרי הנחיות הממשלה. אנו פועלים לכך שבמהלך שבוע הבא נוכל לקיים מבצע חיסונים לנוער ברמת ישי, אנו ממליצים לבני נוער בגילאי 12-15 שטרם התחסנו לגשת ולהתחסן.
נוער
המועצה ממשיכה בהעצמת בני הנוער ברמת ישי ובכוחות משותפים יחד עם היחידה לביטחון קהילתי ויחידת הנוער הישובית עמלה על הסבת מקלט ציבורי למועדון נוער חדש ומשודרג. המקלט ברחוב האלון (מקלט מספר 12) עבר שיפוץ כללי שכלל בין היתר צביעה, התקנת רצפה PVC חדשה, ריהוט, הקמת מטבחון, ציורי קיר פנימיים וחיצוניים בליווי האמן בנצי גרופמן ועוד, מה שיוצר תחושת בית אמיתי לבני הנוער. ביום רביעי השבוע קיימנו את טקס חנוכת המקלט במעמד ראש המועצה עפר בן אליעזר והגורמים הנוגעים בדבר.
מסיבות קיץ.
אמש פתחנו את ליין מסיבות הקיץ המתוכננות לנוער במסיבת פתיחת הקיץ לתלמידי כיתות ה'-ו' עם D.J נתנאל בטש.
מפגש עם דניאל מורשת
במסגרת אירועי "חודש הגאוה" ברמת ישי ביקר ביום שני השבוע בישוב דניאל מורשת. השחקן הפופולארי נפגש עם בני נוער ברמת ישי במסגרת פעילויות תכנית "שווים" של רשת המתנ"סים (תוכנית לקבוצת מנהיגות גאה לבני נוער) בה משתתפת רמת ישי ושוחח איתן על סיפור חייו המרתק.
חינוך
טקסי סיום בבתי הספר
ברכות לבוגרי חט"ב היובל שעוברים ללמוד בחטיבה העליונה, ולבוגרי בית הספר היסודי ארזים, שעוברים ללמוד בחט"ב היובל. השבוע התקיים טקס סיום השנה של כיתות ו' במגרש ארזים, טקס מרשים ומרגש.
הצדעה למנהלת טלי אימברמן
השבוע נפרדנו גם ממנהלת בית הספר בשלוש וחצי השנים האחרונות טלי אימברמן, אשר פורשת לגימלאות אחרי 34 שנות הוראה בבית הספר ארזים, כמורה, סגנית מנהלת ומנהלת. טלי חינכה, טיפחה ועיצבה דורות רבים של תלמידים ותלמידות ובהזדמנות זו נאמר לה תודה ענקית על תרומתה החינוכית והערכית, הראויה להערכה רבה לילדי רמת ישי, לבית ספר ארזים ולמערכת החינוך.
הכנות לתשפ"ב
במהלך השבוע קיים ראש המועצה ישיבת עבודה עם מנהלת מחוז צפון דר' אורנה שמחון יחד עם מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר כדי לקדם את נושא הכתות הקטנות לחינוך דיפרנציאלי ולהתניע מהלך של הקמת בית ספר תיכון ברמת ישי
מועדון הטייסת-העצמת תלמידים
מועדון הטייסת ברמת ישי, פרויקט העצמה לתלמידים, ציין סיום שנת פעילות מספר 11 בטקס מרגש שהתקיים בבית הספר ארזים. המדריך דקל חכמון גיבש ועיצב את הילדים הצעירים במסגרת התוכנית הנהדרת הזו שפועלת בשיתוף עם קרן רמון ועם בסיס חיל האוויר רמת דוד ובסיוע ועידוד המועצה. התלמידים סיפרו בגילוי לב ובבגרות על הדרך הארוכה שעשו מאז הצטרפו לפרויקט ועד עצם היום הזה. ראש המועצה ברך את התלמידים על התהליך הנפלא אשר הם עוברים וחילק להם תעודות הוקרה יחד עם מנהלת מחלקת החינוך, פנינה שלזינגר ומנהלת בית הספר טלי אימברמן.
נטיעת שדירת ברושים בחט"ב היובל
מחלקת התפעול של המועצה ממשיכה בפעולות לטיפוח חזות הישוב בכלל ובחט"ב היובל בפרט ושתלה השבוע שדירת עצי ברוש לאורך גדר חט"ב היובל בשטח הגובל עם מגרש השחב"ק.
מסיבות סיום לפעילויות הפנאי
השבוע התקיימו מסיבות סיום של החוגים השונים ובהם מופע הסיום המרהיב של חוגי המחול והריקוד השונים.
תעודת הוקרה לעובד תברואה
אנשים טובים באמצע הדרך. עאווני עמאש, עובד מזה מספר שנים במחלקת התברואה של מועצת רמת ישי, מצא במהלך אחד מימי פינוי האשפה בישוב ארנק אשר אבד לבעליו. עמאש דיווח על כך והעביר את הארנק למועצה שאיתרה את הבעלים, תושבת רמת ישי, יצרה איתה קשר והשיבה לה את הארנק. ראש מועצת רמת ישי עופר בן אליעזר העניק את תעודת ההוקרה לעאווני עמאש, ואמר לו: "אתה דוגמא להתנהגות למופת ואזרחות טובה.
מסיבת מתגייסים
ביום חמישי השבוע התקיימה בבריכת השחיה מסיבת המתגייסים הישובית המסורתית . כמדי שנה, וועדת החיילים בישוב בראשותה של יפעת וקנין יחד עם יועצת ראש המועצה סיגלית ברזאני ארגנו ערב מהנה לבוגרי כיתות י"ב שזה עתה סיימו את לימודיהם ואוטוטו יוצאים לדרך חדשה. ראש המועצה והרב וולוסוב ברכו את המתגייסים וחילקו להם שי מתנת המועצה והמועצה הדתית. המתגייסים נהנו ממופע סטנד "קורע" של הסטנדאפיסטים קובאץ דובדבני, וממסיבת בריכה הכוללת ארוחת ברביקיו עשירה. כל הכבוד לוועדת החיילים הישובית שהרימה ארוע מושקע ומהנה. קרדיט צילום יעל בניסטי.
תרבות ופנאי
הנכם מוזמנים לערב מערכונים מהנה ומבדר שיתקיים בבית מרים 7.7.21 בשעה 19:30.
פתחנו ג'ימבורי לגילאי 1-4 במהלך חודשים יולי אוגוסט ועוד מגוון רחב של פעילויות לגילאים השונים, את כל שלל פעילויות המתנ"ס ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
שדרוג רחוב האגוז – שיתוף ציבור
ביום חמישי הקרוב (8/7) יתקיים מפגש ציבור בנושא שדרוג והסדרת רחוב האגוז בהשתתפות ראש המועצה והצוות המקצועי של המועצה. המפגש יתקיים בשעה 19:00 בבית מרים. מוזמנים לבוא לשמוע ולהשמיע.
חופשה נעימה ובטוחה
כאמור, תלמידי בתי הספר היסודי והגנים יצאו לחופשת הקיץ והם מצטרפים לתלמידי חט"ב היובל והתיכוניים שיצאו לחופשה ב-20 ביוני. נאחל להם ולכל ילדי רמת ישי חופשה בטוחה ומהנה. שימרו על עצמכם ובריאותכם, הגנו על עצמכם מפני החום הכבד הצפוי ונצלו את הקיץ לפעילויות מהנות וחיוביות.
שבת שלום
מועצה מקומית רמת ישי

עדכון שבועי 25 ביוני

קהילת רמת ישי היקרה, אנחנו בפתחו של החופש הגדול תלמידי החטיבה סיימו של שנת הלימודים ותלמידי הגנים והיסודי יסיימו את הלימודים במהלך השבוע הקרוב, אנחנו ערוכים לפעילויות החופש, השלמות הלימודים, ביה"ס של החופש, קייטנות ועוד. מכאן אנו קוראים לכולם הורים, נערים מתבגרים, ילדים קהילה שלמה – אנא שימרו על הבטיחות, הזהירות וכללי התנהגות בכביש, בבריכה, במגרש המשחקים ובכל מקום אחר. השבוע פקדה את העמק טרגדיה, תלמיד מהעמק בן 16 נהרג בתאונת דרכים בעת נסיעה עם חברו בריינג'ר. זו תזכורת איומה לחובה שלנו, כולנו להיזהר, לשמור ולא להתבייש להעיר, להסביר ולחדד את המשמעיות של חו"ח התנהגויות מסוכנות.
קורונה
קהילה יקרה, שבוע של חדשות מבלבלות -אחרי תקופה של שקט בחזית הקורונה אנו שוב פותחים בעדכונים בנושא. לשמחתנו, ברמת ישי, אנחנו ממשיכים לעמוד על אפס חולים מאומתים. יחד עם זאת, לנוכח גילוי מספר מוקדי התפרצויות במדינה אנו במועצה נמצאים עם יד על הדופק ועוקבים אחרי הנחיות הממשלה בעניין. אנו מחדדים כל מי שחוזר מחו"ל וחייב בידוד אנו לשירותיכם כמו כן אנו ממליצים לעטות מסיכה בחללים סגורים ולהימנע ככל האפשר מנסיעות לחול.
העצמת בני נוער
יחידת הנוער ברמת ישי שזכתה לא מכבר בפרס יחידת הנוער המצטיינת, לא מפסיקה להפתיע וליזום פעילויות לחיזוק והעצמה של בני הנוער. במסגרת זו יזמה היחידה מיזם העצמה חברתית – תעסוקתי חדש וייחודי – קורס מעצבי שיער (ספרים) לבני נוער מהישוב. המיזם ביוזמת ובמימון המועצה יצא השבוע לדרך תוך שיתוף פעולה עם מעצב השיער אורן וקנין. המטרה: העצמת נערים מהישוב באמצעות קורס בן 8 מפגשים אותו יעביר וקנין ובמהלכו יחשפו לעולם עיצוב השיער וירכשו מיומנויות שיאפשרו להם להתקדם ולצמוח בתחום תוך העצמה אישית וסיפורי חיים. פתיחת הקורס החגיגית התקיימה במעמד ראש המועצה עופר בן אליעזר, מנכ"ל המועצה איציק זכאי, מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים שרה גייצהאלס, מנהלת יחידת הנוער שרונה פיטוסי, רכזת הנוער רחלי ברוך ואורן וקנין.
שיווק קרקעות
הביקוש לדיור ברמת ישי נמצא בעליה מתמדת בשנים האחרונות, מאות משפחות, זוגות צעירים ופנסיונרים מחפשים לקבוע את ביתם ברמת ישי שידועה באיכות החיים גבוהה, בחינוך מעולה והשקעה בדור השלישי. לאור הנתונים הללו נפגש השבוע ראש המועצה עם ינקי קוינט מנכ"ל רמ"י (רשות מקרקעי ישראל) כדי לקדם את שיווק הקרקעות שנותרו ברחבי רמת ישי בכלל ובפרדס בחיסכון בפרט.
סיורי רחובות ברחבי הישוב
כחלק מפעולות המועצה לשיפור חזות הישוב מקיים ראש המועצה באופן תדיר סיורי רחובות, בכל פעם באזור אחר בישוב כדי לעמוד מקרוב על הנעשה ברחבי ביישוב ב"רחל בתך הקטנה" גם השבוע קיים ראש המועצה עפר בן אליעזר סיור עם הצוות המקצועי של המועצה, המנכ"ל איציק זכאי, מנהל התפעול ניסים יחזקאל, מהנדסת המועצה אתי בוצין ועוזרת ראש המועצה סיגלית ברזאני. במהלך הסיור עולים מספר הערות לטיפול ע"י מחלקות התפעול והפיקוח. כמו כן התקיים סיור במחסני המועצה. ראש המועצה: "בסיור עם מנהלי המועצה מצאתי ישוב מטופח ומתוחזק היטב בזכות עבודה מסורה של מחלקת התפעול והתברואה לצד שיתוף פעולה מצד התושבים".
תשתיות
השבוע התחלנו עבודות תשתית ברחוב מעלה החורש כדי לשפר את ניקוז מי הגשמים ברחוב באמצעות התקנת אבני שפה ויצירת תעלת ניקוז לניקוז מיטבי של המים בעונת הגשמים.
הצללה בגן קותי
כחלק מתחזוקת גני המשחקים בישוב חידשה השבוע המועצה הצללה חדשה בפארק קותי במקום ההצללה שנקרעה באחת מהסופות בחורף.
טריאתלון-זוכרים את בר רהב
ביום שבת קיימנו את הטריאתלון השלישי לזכרו של חלל צה"ל סג"מ בר רהב שנפל במבצע "צוק איתן" בשנת 2014. תושבי רמת ישי והאזור נהנו מחוויה ספורטיבית לכל המשפחה לזכרו. האירוע התקיים בעידוד ובסיוע המועצה והמתנ"ס. ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר אשר הזניק את המקצים: "תודה למשפחת רהב על תעצומות הנפש והתמיכה, אתם תמיד אצלינו עמוק בלב. תודה לרונן עקיבא שדחף לקיום האירוע הנפלא ולצוות המתנ"ס על הארגון המופתי".
אירוח וועדת עבודה והסכמי שכר של מש"מ
ראש מועצת רמת ישי, עופר בן אליעזר שמכהן כיו"ר ועדת עבודה והסכמי שכר של מרכז שלטון מקומי (מש"מ) אירח השבוע ברמת ישי ישיבה של הועדה בראשה הוא עומד. בין היתר דנה הועדה במעמדם של מנהלי משאבי אנוש ברשויות המקומיות, בהשבחת ההון האנושי ועוד מגוון נושאים. בין היתר עוסקת הוועדה בסוגיות הנוגעות לקידום תנאי העסקה של עובדות ועובדים ברשויות המקומיות.
מיזם חדש: אופנים להשכרה
"רמת אופן"-זהו שמו של מיזם חדש ברמת ישי בהובלת המתנ"ס במסגרתו ניתנת האפשרות לתושבי רמת ישי להשכיר אופנים בעלויות נוחות (10 שקלים להשכרה יומית, 15 שקלים ליומיים במהלך השבוע, ו-30 שקלים להשכרה לסופ"ש). בדיקת זמינות באמצעות מזכירות המתנ"ס-04-9836111 ואתר המתנ"ס.
תרבות
שלומי ברכה ולהיטי משינה – מאות תושבי רמת ישי והאזור נהנו במוצאי שבת מהופעה איכותית של שלומי ברכה שהופיע עם מיטב הלהיטים הגדולים של להקת משינה והרים את הצופים בהופעה בבית מרים על הרגליים. זוהי הופעה משובחת נוספת אשר מביאה לכם מחלקת התרבות של המתנ"ס.
עוד שלל פעילויות של המתנ"ס ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
מאחלים לכם קהילה יקרה שבת שלום וסוף שבוע שקט ונעים . שימרו על עצמכם, ועל בריאותכם בתקווה שגל התחלואה הנוכחי ישאר במימדים קטנים ולא משמעותיים ויחלוף במהרה. ולצמים בי"ז בתמוז לזכר חורבן בתי המקדש נאחל צום מועיל.
שלכם
מועצה מקומית רמת ישי

 

עדכון שבועי 18 ביוני
קהילה יקרה, בתחילת השבוע הושבעה ממשלה חדשה בישראל בראשותו של נפתלי בנט. איחולי הצלחה לממשלה ולראש הממשלה הנכנס, הצלחתם הצלחתינו.
אות יחידת הנוער לרמת ישי
כבוד וגאוה לרמת ישי! התבשרנו השבוע כי יחידת הנוער היישובית זכתה באות יחידת הנוער המצטיינת לשנת תשפ"א. וועדת הפרס התרשמה מפעילות היחידה בכלל ובפרט בתקופת הקורונה. במכתב הזכייה שנשלח לראש המועצה עפר בן אליעזר, נכתב: "אנו מבקשים להודות לך ולכל העוסקים במלאכה על הצוהר שפתחתם בפנינו ללמוד ולהכיר את העשייה המבורכת שנעשית על ידכם למען בני הנוער והקהילה". בן אליעזר: "השילוב בין בני הנוער האיכותיים ברמת ישי, ההובלה של מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ומנהלת יחידת הנוער שרונה פיטוסי ותמיכת המועצה, יצר מארג מרגש שכולו נתינה למען הקהילה".
בית ספר ירוק
המועצה ממשיכה לקדם חינוך סביבתי. השבוע הוסמך ביה"ס ארזים לביה"ס ירוק ובכך הצטרף ל-11 גני ילדים ברמת ישי אשר הוסמכו לגנים ירוקים קודם לכן. בית הספר זכה לשבחים ממשרד החינוך והמשרד להגנת הסביבה בזכותו פעילותו בנושא איכות הסביבה. המועצה דאגה לליווי והטמעת התוכנית באמצעות העסקת מדריכה יישובית. יישר כוח למנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר, מנהלת בית הספר טלי אימברמן וסגניתה קרולין ויזנטל על הובלת התהליך.
רכב שיתופי שירות נוסף לתושבים
ביום חמישי חנכנו שירות חדש לתושב-רכב שיתופי זמין להשכרה במחירים נוחים. המועצה היקצתה מקום חניה לכך, ברחוב הארז בסמוך למתנ"ס. תושבים אשר מבקשים להשתמש בשירות יוכלו לשכור את הרכב באמצעות אפליקציה במחיר שכירות יומית של 160 שקלים וכמובן עלות הדלק. איך זה עובד? מורידים את האפליקציה (שלמה SIXT), נרשמים בתהליך פשוט ומהיר, שומרים את הרכב מרחוק ל-15 דקות, כשמגיעים לרכב פותחים ישירות מהנייד, נוסעים ומחזירים לאותה החניה השמורה.
מצדיעים לגננות ולסייעות
המועצה ממשיכה להשקיע בהון האנושי. במסגרת זו התקיים השבוע מפגש סיכום שנתי של צוותי החינוך בגיל הרך, גננות וסייעות. ראש המועצה עפר בן אליעזר ומנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר השתתפו במפגש. ראש המועצה התייחס להתמודדות הגננות והסייעות עם האתגרים בתקופת משבר הקורונה ואמר לגננות ולסייעות: "אתן מנהיגות אמיתיות".
בהצלחה לבוגרי בתי הספר!
אמש התקיימה מסיבת הסיום של כיתות ט', מחזור כ"ג, מסיבה מושקעת ומרשימה שנערכה במעמד ראש המועצה, מנהלת מח' החינוך פנינה שלזינגר וזלמי וולוסוב בשם הרב במגרש החט"ב. בן אליעזר חילק שי מתנת המועצה וברך את הבוגרים לקראת המעבר לתיכון. בהזדמנות זו נאחל הצלחה גם לתלמידי רמת ישי שסיימו את לימודיהם בבתי הספר התיכונים באזור ויוצאים לדרך חדשה.
מסיבת מתגייסים
ב.1.7 נקיים בבריכת השחייה מסיבת מתגייסים ישובית. כל הבוגרים מוזמנים באהבה.
מפגש וועדי הורים
כחלק מהידוק הקשר עם ההנהגה ההורית קיימו השבוע ראש המועצה ומנהלת מחלקת החינוך מפגש עם וועד הורי בית הספר ארזים לסיכום שנה. התקיים דיון מעמיק, שיחת משוב ותיאום ציפיות. בין היתר התקיימה סקירה בנושא הרחבת בית הספר ב-1000 מ"ר.
מדרכות חדשות ברחוב הדפנה
המועצה השלימה השבוע התקנת מדרכות חדשות ברחוב הדפנה כחלק מפרויקט הסדרת רחובות האלון-דפנה שכלל גם הקמת שתי כיכרות חדשות.
פיתוח נופי
נמשך הפיתוח הנופי של הסוללות לאורך כביש 75. במקום הוצבה מערכת השקייה ונשתלו עצים ושיחי נוי.
טריאתלון
מחר יתקיים ברמת ישי הטריאתלון השלישי לזכרו של חלל צה"ל סג"מ בר רהב, שנפל במבצע "צוק איתן". ההרשמה לתחרות הסתיימה, הציבור מוזמן לבוא, לכבד, לעודד ולהשתתף בהפנינג הסיום שיתקיים בשעה 9:00 במגרש הספורט מול בריכת השחיה.
תרבות – שלומי ברכה בהופעה
אנו ממשיכים להנגיש לכם ארועי תרבות ולהביא לכם הופעות של מיטב האומנים. הזמר שלומי ברכה (משינה) יופיע מחר במופע אקוסטי בבית מרים עם הלהיטים הגדולים של להקת משינה.
עוד שלל פעילויות של המתנ"ס ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
בברכת שבת שלום וסופשבוע מהנה
שלכם המועצה המקומית רמת ישי
עדכון שבועי 11 ביוני
קהילת רמת ישי היקרה
לנוכח ההתלהמות בשיח בכלל וברשתות החברתיות בפרט ועל רקע המתיחות הפוליטית, חתם השבוע ראש המועצה עפר בן אליעזר, יחד עם עוד 168 ראשי רשויות מכל רחבי הארץ וממגוון דעות ומגזרים – ימין שמאל, חרדים חילוניים, יהודים וערבים, על מכתב הקורא לחברי הכנסת לפעול למען שיח תרבותי ומכבד. חובה על כולנו לנהוג בכבוד אחד כלפי השני ולהפסיק את השיח המתלהם בכלל וברשתות החברתיות בפרט.
פיילוט רכב שיתופי
חדש ברמת ישי-רכב שיתופי במחירים נוחים. במסגרת הפיילוט של המועצה יוצב רכב להשכרה באחת מהחניות הסמוכות למתנ"ס. השכרת הרכב בעלות יומית של 160 שקלים תעשה באמצעות אפליקציה של שלמה SIXT. מנכ"ל המועצה איציק זכאי המוביל את התהליך, הציג את הפיילוט השבוע בפני חברי המועצה. יתרונות הרכב השיתופי רבים. מדובר ברכב זמין להשכרה בתוך הישוב מבלי צורך להגיע לחברת השכרה. ניתן להזמין מראש את הרכב ואין עלויות של השתתפות עצמית מלבד דלק.
שדרוג תשתיות
השבוע אירח ראש המועצה את גונן סער מנהל אגף רשויות בנתיבי ישראל. בן אליעזר העלה את הצורך הדחוף בקבלת תשובות למדידות הרעש באזור רח' כליל החורש והחבצלת שנעשו לפני שבועיים כמו גם בהוספת שלטי הכוונה לכניסה החדשה לאזה"ת מצומת בית שערים. בנוסף עלה לדיון הסדרת הגינון במפרדה של כביש 75 בקטע הגובל ברמת ישי.
מדרכות רחוב הדפנה
המועצה החלה השבוע בביצוע התקנת מדרכות ותגבור התאורה ברחוב הדפנה (בין רחוב האלון לרחוב החרצית) כחלק מפרויקט הסדרת רחוב האלון-דפנה. מצטערים על חוסר הנוחות הזמני.
רחוב האגוז
בימים אלה סיימנו את התכנון של רחוב האגוז אותו אנו מתכננים לשדרג. אנו מזמנים אתכם לשיתוף ציבור ב 8.7.21 בשעה 19:00 בבית מרים. במהלך המפגש נציג את התכנון ונקשיב להארותיכם והערותיכם על מנת שנוכל למקסם את השדרוג.
שדרוג מערכת החינוך
מליאת מועצת רמת ישי אישרה בישיבתה שנערכה ביום שני השבוע תב"ר (תקציב בלתי רגיל) בסך כ-272 אלף שקלים לטובת שדרוג ופיתוח תשתיות החינוך ברמת ישי. את התקציב גייסו ראש המועצה ומנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ממשרד החינוך במסגרת תקציב סל רשות. התקציב מיועד עבור שני מרחבי הכלה רגשיים, גן חדשני ומתחם מתקני כושר. מרחבי ההכלה הינם מרחבי גמישות והכלה רגשית. אחד מהם יוקם בבית הספר היסודי ארזים ואחד בחטיבת הביניים היובל.
הגן החדשני מתבסס על תפיסה חדשנית פדגוגית שרואה בגן מרחבים וזרימה של חקר ודיגיטציה. מתחם מתקני כושר יוצבו בחטיבת הביניים.
הסדרת החניות באזורי המסחר.
בישיבת המועצה האחרונה הוחלט שבמסגרת הסדרת החניה באזורי המסחר בהם החנייה תהייה בתשלום (כחול לבן), תושבי רמת ישי ייהנו מחניה 3 שעות חינם. בהמשך תצא הודעה עם הנחיות ברורות בעניין.
הנוער במבצע ניקיון מקלטים
כיף וגאוה לראות את בני הנוער הנפלאים שלנו נותנים כתף למען הקהילה. השבוע נמשך מבצע ניקיון המקלטים על ידי בני הנוער בישוב כאשר הפעם נרתמו למשימה חניכי קן הנוער העובד והלומד. בשבוע שעבר צבעו בני נוער מיחידת הנוער את אחד מהמקלטים ברחוב האלון. את הפעילויות לריענון המקלטים הציבוריים בישוב מובילה מחלקת הבטחון בניהולו של יחיאל סבג.
שדרוג הביטחון.
מליאת המועצה אישרה בישיבת האחרונה כ 35 אלש"ח להוספת מרכיבי ביטחון במערכת החינוך.
ביקורת
בישיבת המועצה אחרונה הוצג דוח הביקורת של משרד הפנים לשנת 2019. מעבר לעובדה שסיימנו באיזון תקציבי (זו השנה ה 11), לא נמצאו ליקויים בהתנהלותה של המועצה.
מועדון פטאנק
ענף ספורט נוסף תופס תאוצה ברמת ישי. במסגרת תוכנית "שלישי בכיף" של המשרד לאזרחים ותיקים אליו הצטרפה המועצה, מתקיימים מפגשים אותם מעבירה מדריכה מקצועית לחברי מועדון הפטאנק(משחק ממשפחת הכדורת שמקורו בצרפת). איטה הייבלום המרכזת את הפעילות בישוב ציינה כי הכוונה להירשם למשחקים תחרותיים. ראש המועצה: "אני שמח וגאה בכך שמגרש הפטאנק שהקמנו הפך למוקד למשיכה לתושבים שמעוניינים לשחק וללמוד את המשחק. המועצה תמשיך לתמוך, לעודד ולשדרג את תשתיות הספורט והפנאי. תודה לאיטה הייבלום על הובלת הפעילות".
חודש הספר
ביום שני השבוע החלו אירועי "חודש הספר". האירועים ינעלו עם הרצאתו של גיל חובב ביום חמישי (17/6) "איך יצאתי כזה", סדנת הכנת סימניות ועוד.
שלל פעילויות של המתנ"ס ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
בברכת שבת שלום, חודש טוב ומוצלח, וסוף שבוע נעים
מועצה מקומית רמת ישי
 
 
עדכון שבועי 4 ביוני
תושבות ותושבים יקרים, שבוע מעניין ברמה הפוליטית הארצית.
ראשית ברכות לנשיא ה-11 של מדינת ישראל יצחק ("בוז'י") הרצוג שהשבוע התבשרנו על בחירותו. על כתפיו משימה לא פשוטה ומאוד חשובה אחדות העם: יהודים וערבים, דתיים וחילוניים, מזרחים ואשכנזים. בשם תושבי רמת ישי נאחל לנשיא הנכנס הצלחה בתפקידו. הצלחתו הצלחתנו.
והדבר הנוסף הוא הרכבת הממשלה, מבלי להיכנס לאיזו ממשלה תוקם ומי ירכיב אותה, אנו נמצאים תקופה אורכה ללא יציבות פוליטית שמשפיעה על כולנו בכל תחומי החיים לרבות עבודה שלנו במועצה ללא תקציב מדינה. מאחל לכולנו שתקום ממשלה מהר כלל הניתן.
ביקור שגריר אסטוניה
במסגרת חיזוק קשרי החוץ של המועצה וברית הערים התאומות עם וימסי שבאסטוניה, אירחנו השבוע את שגריר אסטוניה בישראל. השגריר סולב קאניקה הזמין לביקור באסטוניה בשנה הבאה משלחת מרמת ישי לציון עשור לחתימת ההסכם עם וימסי. הודתי לשגריר על ההזמנה ועל הביקור. ואני גאה בקשר האמיץ, האמיתי והמתמשך עם העיר התאומה שלנו וימסי שבאסטוניה. ברית הערים התאומות חשובה במיוחד בימים אלה, רוויי האלימות בעולם בכלל ובארץ בפרט, ותורמת לתדמיתה החיובית של מדינת ישראל.
זה"ב – זהירות בדרכים
כבכל שנה (למעט שנת הקורונה) קיימנו הדרכה והסמכה בנושא זהירות בדרכים לתלמידי בית הספר בהובלת שגיא מפקד השיטור הקהילתי, תודה לשגיא על ההדרכות, המקצועיות וההובלה.
אירועי חודש הגאווה
לרגל "חודש הגאווה" שהתחיל ביום שלישי וכחלק ממדיניות המועצה לקידום שיוויון מגדרי לסוגיו, תלינו ברחובות בדגלים צבעוניים, דגלי הקהילה הלהט"בית" כמסר של שיוויון בין בני האדם ללא הבדל דת, גזע ומין ולקריאה לסבלנות וסובלנות בין כולם. בנוסף הציבה המועצה פרסום על גבי אחד משלטי החוצות בישוב עם מסרים דומים. מוזמנים לעקוב אחרי הפרסומים בנוגע לפעילויות שנקיים ברמת ישי לציון חודש הגאווה.
תשתיות
המועצה החלה בימים אלה בביצוע התקנת מדרכות ברחוב הדפנה (בין רחוב האלון לרחוב החרצית) כחלק מפרויקט הסדרת רחובות האלון ודפנה שכלל הקמת 2 כיכרות. אנו מתנצלים על חוסר הנוחות הזמנית.
בטיחות מוסדות חינוך – סקר עצים במוס"ח
עוד מהלך של המועצה להגברת הבטיחות במוסדות החינוך – סקר עצים שכלל בין היתר בדיקה שהעצים בגני הילדים ובחט"ב היובל אינם נגועים במחלות וללא סכנת קריסה של ענפים או גזעים. האגרונום אהרון ברגר שביצע את הסקר ציין את רמת התחזוקה הגבוהה של העצים והעביר מספר הערות לטיפולה של מחלקת התפעול.
יח' הנוער
אנו ממשיכים לעודד מעורבות בני נוער להתנדבות בקהילה, השבוע קיימנו יום חשיפה בנושא לתלמידי כיתות ט' לקראת המעבר לבתי הספר התיכונים. מנהלות מחלקת החינוך והרווחה ורכזי המתנ"ס הציגו בפני התלמידים מגוון פעילויות התנדבותיות במסגרות שונות ברמת ישי במסגרת פרויקט מחויבות אישית. פתחתי את יום החשיפה בדברי ברכה והדגשתי בפניהם כי הם הכוח שלנו הוא בקהילה ובאנו לחזק את הקשר הזה בעזרתכם.
נוער רמת ישי בפעולה
בני הנוער בישוב ממשיכים להירתם ולתרום במגוון תחומים בישוב. כחלק ממבצע ריענון המקלטים בישוב התקיימה פעילות פרי שיתוף פעולה של היחידה לביטחון קהילתי ויחידת הנוער במסגרתה בני הנוער עיצבו ויצרו את החזות החיצונית של מקלט בישוב ברחוב האלון- שמהווה עבורם מקום להתכנסות ופעילות איכותית ומעצימה. הפעילות נעשתה בליווי האומן בנצי ברופמן. תודה למנהל מחלקת הבטחון יחיאל סבג, רכזת היחידה לביטחון קהילתי מיכל סהר ולמנהלת יחידת הנוער שרונה פיטוסי על הובלת הפעילות.
נוער רמת ישי – תעודת הוקרה נדב אבגי ואוריה בנטוב
שמחתי להעניק השבוע יחד עם ממלא מקומי יונתן הירשפלד ומנהלת מחלקת החינוך תעודת הוקרה לשני נערים מהישוב-אוריה בן טוב ונדב אבגי, בזכות גילוי אזרחות למופת, התנהגות ערכית ומוסרית. אוריה ונדב גילו תושיה רבה כאשר סייעו לתושב חולה אפילפסיה אשר חווה התקף ופרכס. השניים נתקלו בו באחד מגני המשחקים בעת ההתקף האפילפטי והזעיקו צוות מד"א אשר טיפל בו. שיבחנו את אוריה ונדב על התנהגותם הערכית וגילוי אזרחות למופת.
תרבות
השבוע אירחנו את האלוף במיל. דן ביטון להרצאה מרתקת בנושא בטחון ישראל מול עזה, סוריה ולבנון.
חודש הספר לפנינו – מוזמנות ומוזמנים להנות משלל פעילויות והפעלות לרגל עידודו הקריאה.
ב 19.6.21 נארח את שלומי ברכה (מלהקת משינה) במופע אקוסטי מיוחד.
עוד שלל פעילויות של המתנ"ס ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
רמת ישי נגד אלימות לסוגיה
במסגרת פעילות היחידה לבטחון קהילתי נקיים החל מהשבוע הקרוב מפגשי למידה קהילתיים להגברת תחושת המוגנות. המפגשים יערכו בשיתוף פעולה עם המועצה המקומית טבעון.
ביום רביעי 9.6.21 בשעה 20:30 יתקיים בבית הנוער מפגש ראשון בנושא *בין מיניות לסקרנות בגיל הרך* – המיועד להורים לילדים ופעוטות מגיל ינקות. אני מזמין אתכם להשתתף.
שבת שלום

עדכון שבועי 28 במאי

קהילת רמת ישי היקרה
לשמחתנו חזרנו השבוע אחרי תקופה ארוכה ומורכבת לשגרה ברוכה. מי ייתן ששגרה זו תימשך. לפניכם סקירה על חלק מפעילות המועצה בשבוע האחרון.
מרעננים את המקלטים
ראש המועצה עפר בן אליעזר השתתף השבוע בכנס ראשי רשויות עם נציגי פיקוד העורף במחוז לסיכום תקופת מבצע "שומר החומות". במהלך תקופת המבצע כינס ראש המועצה את וועדת המל"ח היישובית, המועצה רעננה את ציוד החירום והמקלטים והועברו עדכונים שוטפים לתושבים בכל הערוצים. למבצע ניקיון וריענון המקלטים נרתמו בני נוער מיחידת הנוער בשיתוף עם מחלקת הבטחון בניהולו של יחיאל סבג.
סל תרבות בגני הילדים
כחלק מראייה מערכתית העוסקת בנושאי סביבה ומוסיקה בגיל הרך התקיימה השבוע פעילות סל תרבות בגני הילדים. הילדים צפו בהצגה "חלילים מסביב לעולם", מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר מציינת כי הפעילות משלבת נושאי מוסיקה וקיימות וכי זוהי ההצגה "הפרונטלית" הראשונה לילדי הגנים מאז תקופת הקורונה.
הערכות לקיץ
במסגרת הערכות המועצה לעונת קיץ ביצעה המועצה ניטור והדברה כנגד מעופפים, יתושים וזבובים במרחבים הציבוריים וגני המשחקים. הניטור כולל את איתור מיקום הדגירה.
מנהל התפעול ניסים יחזקאל מציין כי נעשה שימוש במדביר מוסמך בעל רישיון מטעם המשרד להגנת הסביבה. כמו כן מחלקת התפעול מבצעת גיזום והורדת צמחיה בשטחים ציבוריים ובשטחים פתוחים, עצים וצמחיה. התושבים מתבקשים להקפיד על ניקיון חצרות ויבוש מקורות מים בחצרות.
פעילות וטרינרית
המועצה ממשיכה במבצע סירוס ועיקור חתולי רחוב ובמקביל פועלת למניעת התפשטות מחלת הכלבת. פיתיונות ובהם חיסון נגד כלבת פוזרו באזור השדות הסובבים את המועצה לטובת חיסון חיות הבר, כחלק מפעילות תקופתית של המועצה למניעת התפשטות מחלת הכלבת.
שדרוג תאורה
נמשך שדרוג התאורה בישוב. המועצה הציבה תאורה חדשה בצבעי כחול ולבן, צבעי המדינה, במגדל המים ההיסטורי. כמו כן הותקנה תאורת לד חדשה בגן המשחקים ברחוב סביון.
הצללה במגרש השחבק
מחלקת התפעול הציבה השבוע הצללה חדשה בסמוך למגרש השחבק במתחם חטיבת הביניים היובל עם ספסלים לנוחיות התלמידים, ההורים והמשתמשים במגרש.
חגיגת טניס שולחן
למעלה מ-70 שחקנים מקצועניים השתתפו באליפות רמת ישי הפתוחה. התחרות התקיימה בשתי קטגוריות: מקצוענים וחובבים, בה השתתפו עשרות שחקנים. ראש המועצה העניק את המדליות למנצחים במקצה המקצועי. במקום הראשון זכה רון דוידוביץ', תושב רמת ישי ומקים מועדון טניס שולחן רמת ישי. בן אליעזר: "המועצה תמשיך לתמוך ולעודד את הספורט בישוב בכלל ואת ענף הטניס שולחן בפרט. יישר כוח לצוות המתנ"ס ולרכז הספורט יריב עזר על הארגון והיוזמה ולרון דוידוביץ' על הובלת הענף".
תרבות
השבוע נארח את האלוף במיל דן ביטון להרצאה בנושא בטחון ישראל. עוד שלל פעילויות של המתנ"ס ניתו למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
מתגייסים
ב 1.7.21 נקיים את מסיבת המתגייסים היישובית בהפקת ועדת חיילים בראשותה של יפעת יפתח וקנין. מתגייסים יקרים ובני משפחותיהם שריינו את התאריך.
שבת שלום וסוף שבוע נעים ושקט.
 
עדכון שבועי 21 במאי
קהילת רמת ישי היקרה.
שבוע מורכב, סוער ומאתגר עבר עלינו. חג שבועות נחגג בצל הלחימה בדרום וההתפרעויות ההפגנות והאלימות בתוך ערינו. כאן ברמת ישי ניסינו לשמור על שגרה ככל הניתן. משפחות מהדרום התארחו ברמת ישי ובמועצה נערכנו לכל תרחיש. הלילה נכנסה לתוקפה הפסקת אש עליה החליט הקבינט. מאחל לכולנו חזרה לשגרה מהירה ככל הניתן. תושבי רמת ישי מחזקים את כוחות הביטחון השונים לרבות צה"ל בראשותו של הרמטכ"ל רא"ל אביבי כוכבי והמשטרה בראשותו של המפכ"ל רב ניצב קובי שבתאי ומודים להם על לילות ללא שינה וימים עמוסים למען שמירה על ביטחוננו.
"הנה הם באים ימים של שקט
אחרי הרעש הגדול והנורא
אפשר לנוח קצת על המרפסת
ולאסוף את שברי הסערה"
(מילים ירדן בר כוכבא, לחן: אבי גרייניק)
קריאה לאחדות – קמפיין ראשי רשויות
השבוע השתתפתי בקמפיין בהובלת מרכז השלטון המקומי יחד עם ראשי רשויות מרחבי הארץ, יהודים, ערבים, דרוזים וצ'רקסים, השולח מסר מרגיע ומאחד- אין לי ארץ אחרת – שומרים על הבית בוחרים לחיות ביחד.
אירוח משפחות מהדרום
אנו מארחים בישוב מספר משפחות מדרום הארץ ומעניקים להם מעטפת ישובית. מחלקת החינוך קלטה שישה מהילדים המתארחים בישוב והם הצטרפו ללימודים במערכת החינוך שלנו. אנו עומדים בקשר עם המשפחות ועם התלמידים באמצעות מסגרות חינוך. כמו כן המשפחות המתארחות נהנות מכניסה חופשית לבריכה השחייה.
גנים מוסיקליים
המועצה הפכה את מבואת הכניסה לאשכול הגנים ברחוב נרקיסים למרחב מוסיקלי ובו מוצבים כלי נגינה מחומרים ממוחזרים, כחלק מתוכנית טיפוח גני הילדים כאשכול. המועצה תעסיק מדריכה סביבתית שתטמיע את הנושא בקרב הילדים. יצירת ה"מרחבים המוסיקליים" מהווה נדבך נוסף בטיפוח, קידום והעשרת הגיל הרך. יישר כוח למנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר על היוזמה והביצוע.
ביקור סמנכ"ל פיתוח משרד החינוך
השבוע אירחתי גדי מארק סמנכ"ל מנהל פיתוח של משרד החינוך, בין היתר דנו בהקמת חטיבה עליונה ברמת ישי (כתות י' – יב' ), הקמת אשכול גנים נוסף, שדרוג אשכול הגנים בנרקיסים, הרחבת ביה"ס ארזים ועוד.
מחזקים את ההשכלה הגבוהה
במסגרת פעולות המועצה לקידום ההשכלה הגבוהה ולקידום המעורבות החברתית של סטודנטים מתקיים שיתוף פעולה עם מפעל הפיס במסגרת תכנית "פיס אקטיבי ברשויות". זוהי תכנית מנהיגותית התנסותית כחלק מהפעילות המעשית של הסטודנטים. ברמת ישי משתתפים בתוכנית 16 סטודנטים. לקחתי חלק באחד המפגשים ושמעתי מהסטודנטים על תחומי הפעילות שלהם לחיזוק הקהילה והחברה.
פתיחת עונת הרחצה בבריכה
ביום שישי שעבר פתחנו את עונת הרחצה בבריכה השחיה המטופחת שלנו עם הפנינג שכלל הפעלות, שעשועי מים והמון כיף. שיהיה קיץ נעים, מהנה ובטוח לכל המתרחצים והמבקרים בבריכה. מוזמנים לרכוש מנוי וליהנות משלל הפעילויות בבריכה.
אליפות טניס שולחן
ענף הטניס שולחן (פינג פונג) ממשיך להתפתח בישוב וכחלק מפעילויותיו תתקיים מחר באולם הספורט תחרות רשמית של איגוד הטניס שולחן-שתחולק לתחרות דרג א' ועממי.
לפרטים נוספים על פעילויות המתנס באתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
פתיחת מקלטים
בעקבות ירי הרקטות מדרום לבנון לשטח ישראל ביום רביעי כינסתי את ועדת מל"ח של המועצה להערכת מצב ואנו ערוכים לכל תרחיש ולכל התפתחות. ראש המועצה כמ כן יחד עם המנכ"ל איציק זכאי ומנהל מחלקת הבטחון יחיאל סבג עברתי בין המקלטים הציבוריים והם מוכנים לשימוש הציבור בעת הצורך.
שבת שלום וסוף שבוע נעים, בטוח ורגוע
 
19.5.2021 – מפת מקלטים
 
עדכון שבועי 14 במאי
תושבות יקרות ותושבים יקרים
מדינת ישראל נמצאת השבוע תחת אש מבחוץ ומבפנים. שבוע לא פשוט שגבה מחירים כבדים מכל קצווי החברה הישראלית ברכוש, בנפשות ובמרקם העדין של החברה הישראלית שמאפשר לנו את הקיום המשותף במדינה הזאת. למרות שרמת ישי לא הייתה בטווח הפגיעה של הטילים ולא חוותה פורענויות אחרות לא יכולנו שלא לקיים פעולות התארגנות על מנת להיות מוכנים לכל מצב שלא יהיה בעתיד. ראש המועצה עפר בן אליעזר פעל בשני מישורים במקביל, הראשון – החברה הישראלית, יחד עם ראשי רשויות ערביות ויהודיות יצא בקריאה להרגעת הרוחות והוא בקשר תמידי וישיר עם המנהיגות הערבית המקומית שמגויסת בכל כוחה בניסיון להרגעת הרוחות. כמו כן כחבר הנהלה במרכז השלטון המקומי הוא פועל יחד עם חבריו ראשי הרשויות במישור הארצי להרגעת הרוחות.
המישור השני הוא המערכה מול עזה, ראש המועצה כינס את וועדת מל"ח על מנת לדון על השלכות ההתרחשויות ועל הדרך בה תתנהל הרשות בתקופה מורכבת זו. בעקבות זאת הוחלט על פתיחת וריענון המקלטים הציבוריים, בדיקת ציוד החירום והקשר ועל קיום תרגילי חירום פנימיים. כמו כן ראש המועצה היה בקשר כל גורמי הבטחון הרלוונטיים לרבות משטרת ישראל ופיקוד העורף.
במקביל נערכת המועצה לאירוח משפחות מהדרום והשפלה באמצעות המתנ"ס.
המועצה שולחת חיבוק גדול למשפחות שאיבדו את יקיריהן ושולחת רפואה שלמה לפצועים. אנו מחזקים את ידי האזרחים בערי בדרום, המרכז והשפלה וכמובן את ידי כוחות הבטחון שעושים עבודת קודש בשמירה עלינו האזרחים.
ובמעבר חד ליתר העניינים השוטפים
פתיחת עונת הרחצה בבריכה
אנו פותחים היום את עונת הרחצה בבריכת השחייה עם הפנינג לכל המשפחה. בשנים האחרונות השקיעה המועצה מיליוני שקלים בשדרוג הבריכה לנוחיות המתרחצים והמבקרים.
לפרטים נוספים ולרכישת מנוי –
באתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או העמוד הפייס בוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
סקר מדידת רעשים
בהתאם לסיכום עם חברת נתיבי ישראל ולאחר פניה של ראש המועצה בנושא למנכ"ל נת"י ניסים פרץ, התבצע השבוע סקר מדידת רעשים לאורך כביש 75. את הסקר שנערך בשעות העומס אחר הצהרים ביצע צוות מטעם נת"י אשר הציב עמדה אחת קבועה בקרבת כביש 75 בשטח השיפוט של רמת ישי, ובמקביל נמדדו רעשים ב-6 נקודות בבתי תושבים הסמוכים לכביש. הנתונים יועברו לנת"י לניתוח.
חלוקת מחשבים לגמלאים
חילקנו השבוע עשרות טאבלטים מותאמים לאזרחים ותיקים כדי שיוכלו להתחבר לבני משפחתם ולגורמי הבריאות והטיפול. חלוקת המחשבים התאפשרה בזכות פרויקט "מחוברים" שהובילה המחלקה לשירותים חברתיים בניהולה של שרה גייצהאלס
תחרות "מילה במקום"
רמת ישי משתתפת בתחרות "מילה במקום"-כתיבה בראי המקום. מדובר בתחרות כתיבה נושאת פרסים בחסות חברת "הליקון" המחולקת לשני שלבים, תחרות מקומית וארצית בה ישתתף הזוכה בתחרות המקומית. הרישום לפעילות ביוזמת מנהלת ספריית רמת ישי איילה ספיבק. ראש המועצה עפר בן אליעזר: "גאים להשתתף בתחרות חשובה וערכית המשלבת בה כישרונות כתיבה מקומיים המספרים את סיפורם דרך "המשקפים" של רמת ישי".
המשך שדרוג עמדות המחזור
אנו ממשיכים להרחיב את מערך המחזור היישובי. השבוע הצבנו ארבעה "פחים סגולים" המיועדים לאיסוף אריזות זכוכית. נא הקפידו למחזר על פי העמדות המתאימות לכך.
תרבות ופנאי
למרות המצב המתוח החלטנו לקיים את אירועי התרבות כחלק מהראיה שאנו חזקים להמשיך בשגרה ככל שניתן וכדי לתת לכן תושבים יקרים מעט הפוגות מהחדשות הקשות. השבוע קיימנו ערב מסיבת ריקודים עם מופע סטנדאפ שזכה למחמאות רבות, ערב שירה לגמלאים לכבוד שבועות, קבלת שבת קהילתית שהתקיימה אתמול, חוג הברידג' חזר ועוד.
מוזמנות ומוזמנים לקחת חלק גם בשבוע הבא בשלל פעילויות בין היתר הרצאתו של האלוף במיל' דן ביטון ועוד.
עקבו אחר הפרסומים באתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או העמוד הפייס בוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
בנימה אופטימית
ביום רביעי ציינו את תחילתו של חודש חדש, חודש סיוון. מי ייתן שהחודש החדש יביא איתו גם רוחות חדשות, רוחות של פיוס, אחווה ושלום שישטפו את הגל העכור שאנו עדים לו.
בתקווה לחזרה מהירה לשגרה שקטה.
שלכם
מועצה מקומית רמת ישי
 
עדכון שבועי 7 במאי
תושבות יקרות ותושבים יקרים לאט, לאט חוזרים לשגרה מלאה, חוזרים לבלות יחד ולחיים המלאים שלפני מגפת הקורונה. רמת ישי ירוקה ללא חולים ועם משפחה מובדדת אחת לאחר שחזרה מחו"ל.
הסדרת החניות באזה"ת ובישוב
אנו פועלים להסדרת החניה בישוב: אזה"ת יסומן בכחול לבן שיחייב הפעלת אמצעי תשלום (לתושבי רמת ישי חניה חינם לפרק זמן שיפורסם בהמשך) ובאזור המגורים יסומנו מס' רחובות בכחול לבן (לתושבי הרחוב חניה חינם).
תושבי רמת ישי יקבלו תו תושב ויהנו מחניה חינם למשך פרק זמן שיפורסם בהמשך. כמו כן יונפקו תווים לתושבי הרחובות שיסומנו בכחול-לבן שיאפשרו להם חניה חופשית ברחוב. מנכ"ל המועצה איציק זכאי מציין כי התשלום יהיה באמצעות אפליקציות פנגו וסלופארק. ראש מועצת רמת ישי עפר בן אליעזר ויו"ר רשות התמרור המקומית : "הסדרת החניות בתשלום תפנה מקומות חניה באזה"ת מרכבים שחונים ליום שלם מה שיסייע לקהל הרחב בכלל ולעסקים בפרט, וכן תקל על תושבים המתגוררים ברחובות בהם חברים לנסיעות שיתופיות מחנים את רכבם ליום שלם ומונעים חניה מתושבי רחובות אלה"
תרגיל רעידות אדמה במוסדות החינוך
תרגלנו השבוע במערכת החינוך תרחיש רעידת אדמה. התרגיל נערך במסגרת שבוע החירום בכל מוסדות הלימודים בישוב. מחנכות הכיתות וסייעות הגנים העבירו ריענון התנהגות ונהלים בשעת חירום והתלמידים קיבלו ווסטים לפי משימות.
ראש המועצה ויו"ר וועדת מל"ח ישובית, עפר בן אליעזר השתתף בתרגיל יחד עם צוות המועצה-המנכ"ל איציק זכאי, מנהל מחלקת הבטחון יחיאל סבג, מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ומנהלות בתי הספר-אורית קובו-הייט בחט"ב וטלי אימברמן ביסודי. ראש המועצה התרשם מהרצינות, האחריות והמחויבות של צוותי החינוך והתלמידים.
תשתיות
השבוע חוברה תאורת הרחוב החדשה והידידותית לסביבה גם ברחוב החבצלת וגם בשכונה המערבית. בימים אלה יתחילו העבודות להקמת גן המשחקים בשכונה המערבית ותסתיים העבודה על גינת הכלבים בסוף רחוב החבצלת. תודה לניר חבקין ויו"ר ועדת תכנון על דחיפתו לקידום העניין ולמהנדסת המועצה אתי בוצין על הפעילות הנמרצת לפיתוח רמת ישי.
מבצע סירוס ועיקור חתולים
המועצה יצאה במבצע לסירוס ועיקור חתולי רחוב. מטרת המבצע למנוע התרבות של חתולי הרחוב, שחיים לעיתים במצוקה וחשופים למחלות, פציעות ופגיעות מרכבים. המבצע מתוקצב וממומן על ידי המועצה מתוך הבנת חשיבות צמצום התרבות חתולי רחוב, לצורך הפחתת מפגעים סביבתיים ותברואתיים הנגרמים על ידי החתולים מצד אחד ולצורך שיפור רווחת חתולי הרחוב מצד שני. הצפי הוא לעיקור וסירוס מאות חתולי רחוב.
"חגיגה בלבן"-הפנינג שבועות
הפנינג שבועות לכל המשפחה יתקיים מחר (8.5.21) בין השעות 16:30-19:30 במרחבי המרכז הקהילתי. במסגרת חגיגה בלבן – מרכז קהילתי רמת ישי מזמין אתכם לקחת חלק בטקס ה"ביכורים הצעירים" בתהלוכת עגלות מקושטת של התינוקות, שנולדנו בין חודש מאי 2020 לחודש מאי 2021 ובטקס הילדים העולים לכיתה א'. הטקס החגיגי יתקיים במהלך האירוע בסמוך למרכז הקהילתי.
שלל פעילויות תרבות ופנאי מופקות להנאתכם ע"י המתנ"ס כגון: הרצאות מהכורסא, טיולים, מסיבות מופעים ועוד חידושים כגון: אפשרות לשכור אופניים, תוכנית מנדלה וכד'.
עקבו אחר פרסומי המתנ"ס פרטים מלאים באתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
עבודה בגובה
במסגרת פעולות מועצת רמת ישי לשמירה על בטיחות וגהות בעבודה השתתפו עובדי השטח של המועצה בהדרכה בנושא עבודה בגובה. צוות התפעול בניהולו של ניסים יחזקאל יחד עם עובדי התפעול, האחזקה השתתפו בהדרכה במכללת כרמל בטיחות בחיפה אותה העביר מדריך מקצועי מטעם המכללה.
על פי התקנות מחוייבים העובדים לבצע הדרכה לעבודה אחת לשנתיים. ההדרכה כוללת חלק עיוני וחלק מעשי. הנושאים הם עבודה בסולמות, במות הרמה, סל אדם, וגגות. לאחר התרגול המעשי קיבלו העובדים תעודות הסמכה.
עונת הרחצה בבריכה
לקראת פתיחת עונת הרחצה בסוף השבוע הבא (14 במאי) קיים ראש המועצה סיור בבריכה יחד עם מנהל התפעול ניסים יחזקאל, יו"ר הנהלת המתנ"ס יורם ברזאני, מנהל המתנ"ס אבי ברקב וחברי וועדת הבריכה, שי הרשקוביץ ושלומי מפודה ומנהל הבריכה אמנון רם. בן אליעזר בדק את המוכנות וסייר במתקני הבריכה ובהם חדרי המכונות. והתרשם מרמת מהמוכנות. עונת הרחצה תפתח כאמור ביום שישי הבא בהפנינג לכל המשפחה.
בשבוע הבא נציין את יום ירושלים, יום השנה ה- 54 לשחרור בירתנו לנצח וכמו כן את תחילת חודש סיוון במהלכו נחגוג את חג שבועות. חודש סיוון נחשב לחודש האחרון של האביב, רגע שאנו נכנסים לעונת הקיץ. בהזדמנות זו נאחל לכם סופש נעים ובטוח ושבת שלום, לכם ולבני משפחותיכם.
שלכם
מועצה מקומית רמת ישי
 
עדכון שבועי 30 באפריל
תושבות יקרות ותושבים יקרים
התעוררנו הבוקר ליום עצוב, 45 הרוגים ו150 פצועים באסון כבד שפקד אותנו בהילולת ל"ג בעומר בקבר רבי שמעון בר יוחאי. אנו שולחים מכאן תנחומים למשפחות ההרוגים והחלמה מהירה לפצועים.
קורונה
השבוע כינסתי בפעם האחרונה את ועדת מל"ח הייעודית לנושא בקורונה, שעשתה עבודה מקצועית ויעילה בשנת המאתגרת החולפת. הועדה תתכנס שוב במידה וחס וחלילה נדרש שוב לסוגיות הקורונה. הודתי לכל בעלי התפקידים על עבודתם הנאמנה והמסורה בתקופה זו.
מצב התחלואה ברמת ישי ממשיך להיות מעודד ואנחנו ללא חולים פעילים זה השבוע השני. מספר המבודדים עומד על שמונה. ציון הרמזור שלנו בסביבות 2, עמוק בתוך התחום הירוק, מה שמאפשר לנו לקיים מגוון פעילויות בשטחים הפתוחים תחת תו סגול ובמקומות סגורים תחת תו ירוק.
מספר שיא של מלגות
המועצה ממשיכה לעודד את הלימודים האקדמאים ובטקס שנערך השבוע חילקנו מספר שיא של מלגות לכ-60 סטודנטים תושבי הישוב בסך עשרות אלפי שקלים. הטקס התקיים מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ומנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, שרה גייצהאלס. בברכתי לסטודנטים ציינתי כי: "החינוך בכלל והחינוך האקדמי בפרט הוא הבסיס לחברה חזקה ובריאה. אין לי ספק שהמלגות יתנו לכם רוח גבית להמשך הלימודים. תודה למ"מ ראש המועצה ויו"ר וועדת חינוך יונתן הירשפלד על שיתוף הפעולה והתמיכה"
סלילה בשכונה המערבית
אנו ממשיכים במלוא המרץ לפתח את התשתיות ברמת ישי. ביום חמישי ביצענו סלילה סופית של רחוב העירית בשכונה המערבית. קודם לכן הסדרנו את החניות והמדרכות ומייד נסיים את התקנת התאורה בשכונה. העבודות מתבצעות בפיקוח מהנדסת המועצה אתי בוצין.
במקביל נמשכות עבודות הפיתוח בשכונת פרדס וחסכון.
שדרוג בית הספר ארזים
כשלב ראשון להכשרת השטח להרחבת ביה"ס ארזים ב 1000 מ"ר, העתיקה המועצה עצי זית עתיקים משטח בית הספר. העצים הועתקו בצורה מבוקרת תוך שמירה על הסביבה לגינת הכלבים החדשה שמוקמת בימים אלה ברחוב החבצלת.
מדידת רעש – כביש 75
לפני כשנה פניתי לחברת נתיבי ישראל בכדי למדוד את עוצמת הרעש והשפעתו על תושבי רמת ישי, מכיוון מאז פתיחת מחלף רמת ישי ולאור הפיתוח המואץ באזור רמת ישי בשנים האחרונות גדל עומס התנועה בכביש 75. לאחר היוועצות עם אנשי מקצוע הוחלט לבצע מדידת רעש לא בחורף ורק לאחר "הקורונה" כדי שהמדידה היי אפקטיבית. סיכמתי עם חברת נתיבי ישראל כי ישלח צוות של מודדי רעש אשר יבצעו מדידות לאורך נקודות בכביש 75 ובבתי תושבים הסמוכים לתוואי הכביש. המדידה תתבצע במהלך חודש מאי/יוני בשעות העומס.
תפעול
ממשיכים לשדרג את מערך המחזור. השלמנו שדרוג חמישה מרכזי מחזור ברחבי הישוב שינגישו וייעלו את המחזור לתושבים. כמו כן הציבה מחלקת התפעול 4 פחים כתומים נוספים המיועדים למחזור אריזות מזון. בסך הכל בישוב קרוב ל-50 פחים כתומים.
כחלק מעבודות האחזקה והניקיון השבוע שטפנו את תחנות האוטובוס.
תודה לניסים יחזקאל מנהל התפעול, לחיים כהן מנהל התברואה וכל הצוות.
העלאת המודעות לשיוויון בין המינים.
במסגרת פעילות המועצה לקידום מעמד האישה ולהעלאת המודעות לנושא השתתפו השבוע עובדי ומנהלי המועצה בסדנת מגדר "משקפים מגדריות" אותו העלו הילה דה קסטרו ושלי רפפורט. הסדנא סיפקה ראיה חווייתית לנושאים כמו: פערים בין המינים, אי שיוויון חברתי, סטריאוטיפים, נושאים שהועברו על דרך ההומור ותוך שיתוף הקהל.
את הפעילות יזמה יועצת ראש מועצה לקידום מעמד האישה, סיגלית ברזאני. שמחתי לקחת חלק פעיל בסדנא ואני מבקש להודות לסיגלית בפרט ולכל העובדים בכלל על השתתפותם הפעילה.
מדורות קהילתיות
השבוע חגגנו את ל"ג בעומר במתכונת קהילתית של מדורה אחת מרכזית כדי לגרום למינימום פגיעה בסביבה. המתנ"ס ארגן מדורה קהילתיות בימי רביעי וחמישי לחברי מועדון ארז, גני הילדים וכיתות בית ספר בשטח שמאחורי בית מרים. וחברי המועדון נהנו מערב שירה בציבור עם אמנון לבב ושלל מטעמים. בנוסף אפשרה המועצה ביום חמישי לקיים מדורות בשטח ציבורי שבין הרחובות מנגו והמטע שבשכונת פרדס וחסכון.
תרבות פנאי וספורט
עקבו אחר פרסומי המתנ"ס. שלל פעילויות לרבות הרצאות מהכורסא ועוד חידושים כגון: אפשרות לשכור אופניים, תוכנית מנדלה, ועוד.
פרטים מלאים באתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php

או העמוד הפייס בוק בכתובת -https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai

בברכת סוף שבוע, נעים ובטוח
שלכם
 
עדכון שבועי 23 באפריל
עדכוני קורונה
רמת ישי ממשיכה להיות ירוקה עם אפס תחלואה, נכון להיום אין חולי קורונה ברמת ישי הצבע הירוק מאפשר לנו פתיחה מלאה של כל מוסדות החינוך.
רמדאן
ראשית נאחל לשכננו המוסלמים רמדאן כרים. כמו כן עובדינו המוסלמים נמצאים בעיצומו של חודש הרמדאן שהמאפיין העיקרי שלו הוא צום כל היום. על מנת להקל על עובדי המועצה במהלך הצום במיוחד בימים החמים שעוברים עלינו, הקדמנו את שעות איסוף הגזם והזבל. אנו מתנצלים על אי הנוחות עקב השעות המוקדמות ומקווים שתקבלו זאת בהבנה עד לסיום הצום בעוד כשלושה שבועות ( 11.5.21).
מובילים בהון האנושי
עוד הישג למועצה המקומית רמת ישי. רמת ישי היא בין 30 הרשויות המובילות במדינה במדד בקרת הון אנושי לשנת 2021, כך על פי נתוני משרד הפנים, שציין את רמת ישי כבעלת תפקוד הון אנושי גבוה, זאת לאחר בחינת ביצועי הנתונים המשוקללים בהתאם לקריטריונים בתחום ניהול ההון האנושי והמינהל התקין. ראש המועצה עופר בן אליעזר: "זוהי הכרה נוספת באיכות הניהול והמקצועיות של עובדי המועצה המקומית ועוד נדבך במדדי ההצלחה של משרד הפנים למקצועיות של עובדי המועצה ברמת ישי שמנוהלת ומתנהלת לפי הסטנדרטים הגבוהים ביותר גם בתחום ניהול משאבי אנוש".
מענה לאוכלוסייה האלרגנית – המועצה מציעה סיוע ברכישת מזרקי אפיפן לעסקים
המועצה יצאה בהודעה לבעלי עסקים לעידוד רכישת מזרקי אפיפן (טיפול מיידי בנפגע אלרגני) לבית העסק על מנת להימנע מהישנות מקרים טרגיים כמו זה שארע לאחרונה עם הצעירה שסבלה מאלרגיה לחלב. המועצה תסייע לבעלי עסקים לרכוש את המזרקים.
תשתיות
ממשיכים בתנופת הפיתוח, ביום חמישי הבא אנו צפויים לבצע את סלילת הכביש השכונה המערבית (רחוב העירית), מצטערים על חוסר הנוחות הזמנית.
שדרוג בית הספר ארזים
החלו עבודות הכשרת השטח לקראת הרחבת ושדרוג בית הספר היסודי ארזים ב-1000 מ"ר. בשלב ראשון יועתקו עצי זית עתיקים ויוצבו בגינת הכלבים החדשה שמוקמת בימים אלה ברחוב החבצלת. העבודות יבוצעו בתיאום עם הנהלת בית הספר, וועד ההורים תוך מתן דגש על נושא בטיחות הילדים.
גינון במעלה השיקמה
מחלקת התפעול של המועצה ממשיכה בפעולות לשדרוג חזות הישוב והפעם עם גינון חדש ברחוב מעלה השקמה מצטרפת לגינון הסוללה במקביל לכביש 75 ולגינון בכניסה המזרחית לישוב.
בונים קהילות משותפות
במסגרת תכנית "בונים קהילות משותפות", תכנית חברתית קהילתית ערכית בה משתתפות נשים מרמת ישי ומאיכסאל, נערך לאחרונה מפגש עם הקולגות מהישוב איכסאל. המפגש כלל ציורים משותפים על ספסלים כולל משפטים ופתגמים שונים בשתי השפות.
תרבות פנאי וספורט
עקבו אחר פרסומי המתנ"ס. שלל פעילויות לרבות הפנינג כדורסל, חוג היפ הופ, הרצאות מהכורסא ועוד חידושים כגון: אפשרות לשכור אופניים, תחרות כתיבה, ועוד.
פרטים מלאים באתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il/index.php

או העמוד הפייס בוק בכתובת –

https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
ל"ג בעומר בטוח
ביום חמישי בערב נחגוג את ל"ג בעומר. לקראת החג תפרסם המועצה הנחיות מדויקות בנושא הדלקת מדורות, מה המותר? מה אסור? ואיפה. ההנחיות יצאו ע"פ צו נציב כבאות ארצי ובהתאם למזג האויר ומגבלות הקורונה.
שבת שלום והרבה בריאות.
 
עדכון שבועי 16 באפריל
שבת שלום תושבות ותושבי רמת ישי היקרים.
אנחנו אחרי שבוע עמוס ריגשית. ביום רביעי התייחדנו עם זכר יקירנו הנופלים במערכות ישראל ובפעולות האיבה וביום חמישי חגגנו את יום ההולדת ה 73 למדינת ישראל. ובשבוע הבא נרגיש את הקיץ שחוזר יחד עם התחלתה של חזרה לשגרה מסגרים, מסיכות ובידודים.
נתוני קורונה
נמשכת המגמה החיובית של בלימת התחלואה ברמת ישי שממשיכה להיות ירוקה. נכון להבוקר אנו עומדים עם חולה אחת פעילה ועשרה מבודדים. נתוני תחלואה מעודדים אלה אפשרו לנו לחזור ולקיים את טקסי יום הזכרון וחגיגות העצמאות, בהתאם להנחיות. בעקבות הנתונים הארציים, יפתחו בשבוע הבא הלימודים בצורה מלאה ללא קפסולות שישה ימים בשבוע.
טקס יום הזכרון – מתייחדים עם זכר הנופלים
ביום שלישי בערב התייחדנו עם זכרם של חיילי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה בטקס מרגש שהתקיים באנדרטה הזיכרון בנוכחות מאות תושבים (הטקס התקיים על פי הנחיות התו הירוק). הטקס נערך במעמד, הרב של רמת ישי יצחק יוסף וולסוב, נציגי ציבור והמשפחות השכולות. לאחר הטקס התקיים ערב "שרים לזכרם" בשעה 21:30 בבית מרים. למחרת התקיים טקס הזיכרון בבית העלמין ברמת ישי.
חגיגות יום העצמאות בשישה מתחמים
במעבר חד, ביום רביעי בשעה 20:00, עברנו מתוגה לשמחה וחגגנו את יום העצמאות במתכונת שונה ומקורית בשישה מוקדים שונים שנפרסו בישוב בנקודות שונות ונתנו מענה חוייתי לכל שכבות הגיל- במת הטקס ברחבת המתנ"ס, מתחמי ילדים במגרש המרגניות ומגרש הוקי הגלגליות, מתחם נוער במגרש הספורט של חט"ב היובל ושני מתחמים על פי התו הסגול-שירה בציבור בפארק קותי וריקודי עם במגרש ארזים. הזמרת האהובה אורנה דץ "סיירה" בישוב עם רכב שמחה והרימה את רמת ישי על הרגליים.
מצדיעים ליקירי רמת ישי
בטקס חגיגי ומרגש שהתקיים ערב יום העצמאות הענקתי את תואר יקיר רמת ישי לשניים מוותיקי הישוב – איטה הייבלום ואברהם ליבוביץ. יקירי היישוב תרמו לקהילה במשך שנים רבות ונבחרו ע"י ועדת יקירי רמת ישי לאחר שהומלצו לקבלת האות. על במת הטקס זכיתי להעניק תעודת יקיר/ה רמת ישי ליקירים הנרגשים איטה הייבלום ואברהם ליבוביץ'.
שי לחיילים
לרגל יום העצמאות דאגה וועדת החיילים היישובית בהובלתה של יפעת וקנין להעניק לחיילים בני רמת ישי שי מהודר. החלוקה התבצעה ע"י מתנדבים תושבי היישוב ובסיוע בני נוער מיחידת הנוער וסטודנטים. פגשתי את בני הנוער והסטודנטים שלקחו חלק בחלוקה וברך אותם על הפעילות ההתנדבותית. שוב תודה ענקית לוועדת החיילים בראשותה של יפעת וקנין על הפעילות המבורכת למען חיילי הישוב.
עצמאות גנים
ביום ראשון השבוע, לבשו גני הילדים חג לקראת יום העצמאות והילדים היו שותפים לחוויה מרגשת לרגל החג בהשתתפות חיילים מרמת דוד כחלק מהקשר בין בסיס חיל האוויר לרמת ישי. מתווה הקורונה חייב אותנו להיערכות מיוחדת ,ובהתאם כל גן זכה לפעילות שכללה צוות בידור מלווה ברכב שמחה מקושט שהפעיל את הילדים, יחד עם מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר הענקנו לכל גן ילדים שי – ערכת הפעלה מרשימה בסימן יום העצמאות. הילדים הכינו חבילות לחיילים ומסרו להם אותם בגאווה גדולה. כיף גדול וגאוה לקחת חלק בפעילות החווייתית לגני הילדים המעניקה לילדים טעימה מהחג שבפתח ומחזקת ערכים כמו אהבת המדינה.
חינוך
מיום ראשון חוזרים ללמוד "רגיל" 6 ימים בשבוע, ולאט לאט מערכת החינוך חוזרת לשגרת לימודים. בתי הספר העבירו הודעות לתלמידים ולהורים אני מאחל לכולם הצלחה בחזרה לשגרה.
בברכת בריאות מלאה, שבת שלום וסופשבוע נעים.
עדכון שבועי 9 באפריל
תושבות יקרות ותושבים יקרים,
השבוע ציינו את יום השואה – בראש מורכן התייחדנו עם זכר קורבנות השואה שניספו בתופת הנאצית והצדענו לניצולים שעדיין חיים בינינו. השבוע שלפנינו עמוס גם הוא בארועים טעונים ומרגשים: ביום רביעי, נציין את יום הזיכרון לחללי מלחמות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. נזכור את כולם. טובי בנינו ובנותינו אשר נתנו נפשם על הגנת המולדת. משם, במעבר חד וכמעט בלתי נתפס נגיע ביום רביעי בערב לחגיגות יום העצמאות, שיתחדשו השנה, במתכונת שונה.
נתוני קורונה
רמת ישי ירוקה עם חולת קורנה אחת ועם 4 מבודדים בלבד, כל זאת בזכות כמות המתחסנים המשמעותית (למעלה מ 90% מחוסנים חיסון שני ומחלימים) והמשמעת של כל אחת ואחד מכם. אנו עדיין מחוייבים לעטות מסיכה אנא הקפידו.
חינוך-מצמצמים קפסולות
מערכת החינוך שבה ללימודים כאשר בכיתות ג' בוטלו הקפסולות מה שמאפשר הקצאת תומכי למידה והוראה נוספים לכיתות ה'-ט' ולהגדיל את כמות הלימודים הפרונטליים. בחט"ב היובל 4 ימי לימודים, יומיים יותר מהמתווה הארצי.
חגיגות יום העצמאות בשישה מוקדי פעילות
השנה נחגוג את חגיגות יום העצמאות במתכונת שונה בשל הנסיבות, במה ניידת עם הזמרת אורנה דץ תעבור בין שישה מוקדים בהם נעמיד לכם מגוון אופציות: במת הטקס ברחבת המתנ"ס (תו סגול), שירה בציבור בגן קותי (תו ירוק), ריקודי עם במגרש ארזים (תו ירוק) , מתחם נוער ודוכני מזון במגרש חט"ב היובל (תו סגול), מתחמי מתנפחים לילדים במגרש ההוקי ומגרש הספורט בחלמית (תו סגול). הפיזור למספר מוקדים נועד לצמצם התקהלויות ולאפשר מגוון פעילויות מהנות לכל קשת הגילאים.
טקס יום השואה-לעולם לא נשכח
בטקס מרגש תחת הנושא "עד היהודי האחרון-80 שנה לראשית ההשמדה ההמונית", התייחדה רמת ישי עם זכר קורבנות השואה. ראש המועצה עופר בן אליעזר אמר בטקס המרכזי שנערך באולם הספורט שהתקיים לאחר הפסקה של שנה בהתאם להנחיות משרד הבריאות: "משימתנו הנצחית, המוטלת על כל אחד ואחת מבני העם היהודי בכל דור ודור, לא לשכוח, להמשיך להזכיר ולגעת בפצעים שלא יגלידו". למחרת התקיימו באמצעות הזום טקסי יום הזכרון בבתי הספר היסודי ובחט"ב.
תערוכת להשאיר חותם-מצדיעים לותיקים
ביום ראשון נחנך ברמת ישי פרויקט "להשאיר חותם" המספר את סיפורם של 14 מוותיקי היישוב. הפרויקט, ביוזמת ראש המועצה ובהובלת המחלקה לשירותים חברתיים בשיתוף מפעל הפיס וההסתדרות הציונית, נפתח בתערוכת צילומים מספרים בבית מרים (תמשך בבתי הספר). בתערוכה מוצג סיפורים של 14 מוותיקי הישוב שצולמו ותועדו ע"י צלמים וכותבים וסיפקו הצצה לסיפורם האישי המרתק וימיה הראשונים של רמת ישי.
עולם התרבות ממשיך להיפתח
פתחנו את עולם התרבות ברמת ישי עם שלושה אירועים בשבועות האחרונים-הופעה של ננסי ברנדס, מופע סטנד אפ לנשים של נויה מנדל ובשבוע שעבר הופעה של להקת אב טיפוס. הארועים עברו בצורה חלקה לפי הכללים כאשר רק בעלי תו ירוק מורשים להיכנס. מאות תושבים השתתפו בשלושת הארועים.
אירועי מימונה עם צלילי וניחוחות החג
במוצאי חג פסח שני התארחו ראש המועצה עופר בן אליעזר וממלא מקום ראש המועצה יונתן הירשפלד בחגיגות המימונה ברחבי הישוב. במועדון ארז התקיימה למחרת מימונה קהילתית מושקעת כולל קישוטים מסורתיים, ריקודי החג ודי,ג'יי.
פרידה מתייסיר קאסם גזבר המועצה
נפרדנו השבוע מגזבר המועצה ב-14 השנים האחרונות רו"ח עו"ד תייסיר קאסם שנבחר לכהן כסגן ראש מועצה האזורית גלבוע. אנו מודים לתייסיר על תרומתו הרבה ועל השירות הנאמן למועצה בכלל ובפרט ליציבות והאיתנות הכלכלית ממנה נהנית המועצה בעשור האחרון.
תשתיות: סלילת רחוב החבצלת
במהלך השבוע סימנו את שדרוג רחוב החבצלת שעבר סלילה הכשרת חניות והקמת מדרכות. תודה למהנדסת המועצה אתי בוצין על הביצוע.
תפעול: גינון חדש בכניסה המזרחית
מחלקת התפעול מחדשת את הגינון, מציבה עוד פחים דקורטביים ודיגללה את היישוב לקראת יום העצמאות הקרב ובא.
שבת שלום והרבה בריאות.
שלכם
מועצה מקומית רמת ישי
 
סיכום שבועי 2 באפריל
תושבות יקרות ותושבים יקרים, חג שמח שבת שלום.
ערב חג פסח שני וזו הזדמנות נוספת לאחל לכם ולבני ביתכם שוב חג אביב שמח וכשר. ולמי מאיתנו שיחגוג את המימונה במוצאי החג – "תרבחו ותסעדו".
את החג הראשון פתחנו "נקיים מקורונה" עם אפס חולים ברמת ישי. לצערנו במהלך השבוע שישה חולים מאומתים חדשים, שלושה מהם ילדים מהוסטל בישוב וכן מדריכה שלהם, תושבת רמת ישי ועוד 2 מבני משפחתה. מקרה זה מחדד שוב את המציאות בה ילדים מתחת לגיל 16 שאינם מחוסנים הם בעלי הפוטנציאל הגבוה ביותר לתחלואה ולהדבקה. כמו כן ברמת ישי 6 מבודדים. נתונים אלה מחדדים לנו שוב שיש להישמר ולשמור על הכללים וההנחיות. רמת ישי נותרה ירוקה, אבל ציון הרמזור עלה ל 3.28.
חינוך – כיתות ג' חוזרים ללימודים מלאים
במסגרת ההקלות, יעברו כיתות ג' עם החזרה ללימודים בשבוע הבא ללמידה במתכונת מלאה ללא קפסולות, מה שיאפשר לנו להקצות תומכי הוראה נוספים לכיתות ד'- ומעלה ולהגדיל את כמות השיעורים הפרונטליים.
יום השואה – מיזם זכרון בסלון
במהלך השבוע הבא תתקיים לרגל יום השואה פעילות –"זוכרים אבל אחרת" המסגרת מיזם "זכרון בסלון". מוזמנים להתארח ולשמוע עדויות וסיפורים. יתקיימו ברמת ישי במהלך השבוע ארבעה מפגשים. יש להירשם מראש לבית המארח.
למעקב אחרי פעולות נוספות במרכז הקהילתי
ניתן לעקוב אחרי אירועי תרבות שונים באתר המתנ"ס
ובדף הפייסבוק
https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
בברכת חג שמח וסוף שבוע נעים, חמים, משפחתי ובריא.
 
סיכום שבועי 26 במרץ
תושבות יקרות ותושבים יקרים 
זמן אביב עכשיו…… השדות מוריקים, העצים מלבלבים והפריחות יפות מתמיד.
פיתחו לרווחה חלונות, אווררו את חדרי ביתכם וליבכם, קחו נשימה עמוקה ושאפו אליכם את ריחו המשכר של האביב.
זמן אביב עכשיו. זמן בריאות עכשיו. זמן לחגוג את חג הפסח בחיק המשפחה. זמן לצאת מחושך לאור. מעבדות לחירות.
ברמת ישי אנחנו נקיים מקורונה! אפס חולים מאומתים ולמעלה מ 90% בעלי תו ירוק (מחוסנים ומחלימים).
מחר בערב נתכנס יחד עם אהוביי ליבנו, בני משפחתינו, לשולחן הסדר כדי לחגוג סדר פסח כהלכתו, והפעם בפורום משפחתי מורחב.
כאמור ערב החג רמת ישי נקיה לא רק מחמץ, אלא גם מקורונה ואנו עומדים כעת על אפס חולים פעילים! מי ייתן מגמה זו תמשיך ורמת ישי תישאר ירוקה ובריאה. אל לנו להיכנס לשאננות וכדי לשמור על מגמה זו עלינו להמשיך להקפיד על ההנחיות.
400 תלמידים במסגרות החופש
הצלחה ל"בית הספר של החופש": 300 תלמידי גן השתתפו במהלך הפסח בפעילויות ב-12 גני ילדים. כיתות הגן פעלו במהלך חופשת הפסח ובמסגרתם נהנו הילדים משלל פעילויות. בנוסף לכך השתתפו מאה תלמידי כיתות א', ב' בסדנת "אביב בטבע". ראש המועצה עפר בן אליעזר ביקר בקייטנה ובסדנה יחד עם מנהל המתנס אבי ברקב, שוחח עם המדריכים והתרשם מהפעילות העניפה.
הקלות נוספות בחינוך
עם החזרה ללימודים ב-4 באפריל צפויות הקלות נוספות במערכת החינוך. תופסק הלמידה בקפסולות בכיתות ג שיעברו ללמידה בכיתות מלאה ותותר יציאה לטיולים בהתאם להנחיות.
עובדי הוראה ומפעילים חיצוניים בעלי תו ירוק יוכלו לעבוד ללא הגבלה.
חלוקת חבילות מזון
המחלקה לשירותים חברתיים בסיוע מתנדבים חילקו ערב הפסח חבילות מזון למשפחות שידן אינה משגת. בין היתר חולקו חבילות שאספו תלמידי בית הספר ארזים במסגרת יום המעשים הטובים.
צעדה רמת ישי ה-26 ע"ש מאיר שוספי
בשבת האחרונה התקיימה צעדת רמת ישי ע"ש מאיר שוספי במתכונת קפסולות בהשתתפות מאות צועדים. כל אחת משבע הקפסולות הוזנקה בשעה שונה. מסורת ארוכת שנים חודשה אחרי שנה של הפסקה. הפתעות ואטרקציות לכל המשפחה ציפו לצועדים לאורך המסלול. ראש המועצה עפר בן אליעזר הזניק את הצעדה וצעד בראש הצועדים. מדובר במסורת ארוכת שנים וחשובה שלשמחתנו התקיימה כחלק מהחזרה לשגרה. תודה לכל האחראים על הארגון המופתי למתנ"ס רמת ישי בראשותו של אבי ברקב ולמשפחת שוספי היקרה על שיתוף הפעולה.
רמת ישי לבשה חג
הישוב החל השבוע ללבוש חג לקראת הפסח שבפתח ולקראת יום העצמאות. עובדי מחלקת התפעול החלו בדיגלול הישוב בדגלי הלאום והמועצה והצבת תאורה צבעונית בכניסות לישוב.
הרמת כוסית לחברי המועצה
ביום רביעי האחרון התקיים טקס הרמת כוסית לחברי המועצה במעמד ראש המועצה עפר בן אליעזר, רב הישוב הרב יצחק יוסף וולוסוב, מנכ"ל המועצה איציק זכאי וכל חברי המועצה: ממלא מקום ראש המועצה, יונתן הירשפלד, סגנית ראש המועצה סבינה לוי, ניר חבקין, חיים הובר, אסף אוברלנדר, אביהו צור, רותם לוי וגיא זקס.
בטקס הרמת הכוסית הודה בן אליעזר לסגנים, חברי הנהלה, וחברי המועצה מהקואליציה והאופוזיציה על עבודתם המסורה ושיתוף הפעולה לקידום הישוב וחולק שי ומצה שמורה לחברי המועצה.
מכירת החמץ הישובי
כמיטב המסורת התקיים טקס מכירת החמץ של רמת ישי ע"י ראש המועצה לרב הישוב הרב וולוסוב, תמורת "קניין".
לסיום תושבות יקרות ותושבים יקרים, נאחל לכם חג פסח כשר ושמח. בריאות מלאה, נצלו את זמן לנוח, לחשוב ולבלות זמן איכות עם המשפחה.
שבת שלום וחג שמח 

 סיכום שבועי 19 במרץ

תושבות ותושבי רמת ישי שבת שלום,

שבוע לפני ליל הסדר, אווירת החגיגיות מורגשת מכל עבר….. האביב ההפכפך מורגש בכל יום שעובר ונופי הארץ יפים מתמיד. לכל זה מצטרפת התחושה הכמעט משחררת שאנחנו בכיוון הנכון וממש עוד מעט נוכל באמת לצאת מעבדות (הקורונה) לחירות של בריאות, הלכה למעשה. נתוני התחלואה ברמת ישי ממשיכים להיות מעודדים. אנו עומדים כיום על שני חולים פעילים בלבד ו-35 מבודדים. ציון הרמזור שלנו הינו 3.14 עמוק בתוך הצבע הירוק. נתונים אלה מאפשרים לנו פתיחה מקסימלית של העסקים, הלימודים והתרבות.
אחוז המתחסנים נותן רוח גבית לנתונים אלה והוא מהגבוהים בארץ- 91% מהתושבים מעל גיל 16 התחסנו כבר פעמיים.
תשתיות – נחנך כביש הכניסה החדש לאזה"ת
ביום שלישי השבוע נחנך אחד מהפרויקטים התחבורתיים המרכזיים והבולטים בשנים האחרונות ברמת ישי: כניסה חדשה נוספת לאזור התעסוקה מכיוון נווה יער וצומת בית שערים בעלות של כ-11 מיליון שקלים.
בטקס חגיגי שנערך השבוע במעמד ראש המועצה עופר בן אליעזר, הראל דמתי ממשרד התחבורה, ממלא מקום ראש המועצה יונתן הירשפלד, סגנית ראש המועצה סבינה לוי, חבר המועצה חיים הובר, מנכ"ל המועצה איציק זכאי, מנכ"ל המועצה היוצא עוזי פריד, מהנדסת המועצה אתי בוצין, מנהלי מחלקות ועוד, נחנך הכביש אשר נפתח לתנועה מייד לאחר הטקס. הפרויקט, כלל גם הקמת כיכרות, תאורה חדשה, הכשרת חניות, מדרכות ופיתוח נופי.
הכניסה הנוספת לאזה"ת תיתן פתרון תחבורתי ובטיחותי, תנגיש את הכניסה אליו למבקרים הרבים, ותיתן רוח גבית וחמצן לעסקים.
עוד פרויקט שהסתיים, התקנת חניות – ברחוב החצבים בוצעו עבודות הסדרה לשיפור התנועה, הכשרת חניות נוספות והרחבת הכביש לתנועה.
יום המעשים הטובים – מצדיעים לעו"סיות
יום המעשים הטובים שחל ביום שלישי צויין ברמת ישי כמיטב המסורת בשלל פעילויות. לרגל יום המעשים הטובים, שצויין במקביל ליום העובד הסוציאלי, החלטנו להפתיע את צוות המחלקה לשירותים חברתיים בניהולה של שרה גייצהאלס והעובדות הסוציאליות וארגנו להן פיקניק מפנק תחת עץ האלון בחיק הטבע. ראש המועצה עופר בן אליעזר, מנכ"ל המועצה איציק זכאי ויועצת ראש המועצה לקידום מעמד האשה סיגלית ברזאני, העניקו שי צנוע ומקורי ומכתב פרגון והוקרה לעו"סיות הנרגשות.
בהובלת יחידת הנוער פיזרו בני נוער ממועצת הנוער ברחבי הישוב עיגולי אהבה ובהם משפטי השראה למעשים טובים ולמען הפצת אהבת חינם.
תלמידי החטיבה הכינו לוח ברכות מרגש לצוותים הרפואים כהוקרה על פעילותם בימי הקורונה, הלוחות חולקו לצוותים בבית החולים רמב"ם.
תלמידי בית הספר היסודי ארזים דאגו לאיסוף חבילות מזון אשר הועברו לחלוקה למחלקה לשירותים
חברתיים למשפחות נזקקות. כמו כן נאספו חבילות מזון לבני נוער ב"בבית אורון".
תלמידי גן שקד הפתיעו את חברי מועדון הגימלאים מועדון ארז עם אדניות ועציצים פרחוניות אותם הכינו וקישטו ואשר הוצבו בכניסה למועדון ארז.
חינוך – פעילויות גנים וכיתות א, ב בפסח
במהלך חג הפסח יפעיל המרכז הקהילתי (מתנ"ס) רמת ישי את "בית ספר של החגים" בגני הילדים (כ-300 ילדים נרשמו). הפעילות תתקיים במשך ארבעה ימים ואילו לילדי כיתות א', ב' תופעל סדנת "אביב בטבע"-פעילות חוויתית במרחבים פתוחים. כל הפעילויות בהתאם להנחיות והתקנות.
תרבות – שבתרבות חוזרת
אחרי למעלה משנה של היעדרות מפעילות בשל מגבלות הקורונה שבה שבתרבות ברמת ישי לפעילות. לרגל יום האשה הבינלאומי עמדה הפעם שבתרבות בסימן נשים כאשר שלוש פוליטיקאיות בולטות התארחו בפאנל: ח"כ שרן השכל מ"תקווה חדשה", עו"ד אפרת רייטן מרשימת העבודה, וסגנית ראש מועצת קרית טבעון שרון אופיר-רופא המשמשת כיו"ר מטה הנשים בישראל ביתנו. באחד הפאנלים התארח ראש המועצה עופר בן אליעזר שהיה מיוזמי אירוע שבתרבות. כמיטב המסורת במהלך האירוע סיפקו האורחים מספר ציטוטים מעניינים, במיוחד על רקע הבחירות שבפתח. את הפאנלים הינחה העיתונאי תושב רמת ישי אלי לוי (ערוץ 13).
ספורט עממי
מחר תתקיים צעדת רמת ישי ה-26 על שם מאיר שוספי ז"ל. הצעדה תתקיים במתכונת של קפסולות.
למעקב אחרי פעולות נוספות במרכז הקהילתי
ניתן לעקוב אחרי אירועי תרבות שונים באתר המתנ"ס
ובדף הפייסבוק
https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
תפעול
מחלקת התפעול הציבה שני פנסי תאורה סולאריים ברחובות קורנית והאתרוג. מדובר בסמטאות ללא חיבור לרשת החשמל המרכזית, ולכן הוצבו הפנסים הסולארים שנותנים מענה. מחלקת התפעול שתלה ברחבי הישוב, בכיכרות ובאיי התנועה מאות פרחים צבעונים אשר מוסיפים לססגוניות ברחבי הישוב ערב הפסח.
שדרוג קן הנוער העובד והלומד
המועצה החלה בפעולות לשדרוג מבנה ומתחם קן הנוער העובד והלומד. בשלב ראשון נעשו פעולות גינון במקום. בהמשך יעבור המתחם שדרוג בתיאום עם הנהגת הקן וועדי ההורים.
עסקים
במסגרת פעילות המועצה לחיזוק העסקים המקומיים התקיים ביום שלישי השבוע מפגש "זום לעסקים" בהשתתפות ראש המועצה ונציג מעו"ף המלווה את התהליך. מפגשים נוספים יתקיימו בהמשך
הרמת כוסית לרגל החג
טקס הרמת הכוסית לרגל חג הפסח לעובדי המועצה והגימלאים התקיים השנה במתכונת שונה ומקורית בהתאם למגבלות ההתקהלות. התכנסו בתחילת מסלול שביל סובב רמת ישי ומשם המשכנו רגלית בשביל בקטע המקביל לרחוב העירית (קטע ע"ש של חלל צה"ל בן רמת ישי בר רהב). ראש המועצה עופר בן אליעזר סיפר לעובדי המועצה לאורך מסלול ההליכה על תהליך הקמת השביל ועל התוכניות העתידיות להארכתו. בבאר יוסיפון המשודרגת, התקיים טקס הרמת הכוסית בהשתתפות ראש המועצה, מנכ"ל המועצה איציק זכאי ורב הישוב הרב יצחק יוסף וולסוב שברכו את העובדים, הגימלאים ובני משפחותיהם. לאחר מכן נהנו העובדים מכיבוד עשיר ושי לחג.
זכרו: צבע ירוק = אור ירוק
עלינו להמשיך ולשמור על הכללים-עטיית מסיכה, שמירה על מרחק, הימנעות מהתקהלויות ושמירה על היגיינה רק כך נמשיך לשמור על רמת ישי ירוקה ובתקווה גם ללא חולים פעילים.
שבת שלום 
 
סיכום שבועי 12 במרץ
תושבות יקרות ותושבים יקרים
אנו עומדים בפתחו של חודש ניסן, "חודש האביב" במהלכו נחגוג את חג הפסח, בתקווה שנעשה זאת עם המשפחה המורחבת.
תחושת ההתחדשות נמצאת בכל מקום עם חזרה לשגרה כמעט מלאה (שגרת קורונה) בישובים ירוקים כמו רמת ישי. עולם התרבות נפתח, המסעדות ובתי הקפה שוב מארחים בליינים וסועדים, והלימודים חזרו במתכונת כמעט מלאה כולל חטיבות הביניים.
עדכון קורונה
כאמור ברמת ישי נמשכת מגמת בלימת התחלואה ואנו עומדים על שמונה חולים פעילים ו-29 מבודדים. ציון הרמזור שלנו במגמת שיפור והוא עומד על 3.8, והצבע הוא ירוק. נתוני המתחסנים מעודדים ביותר כאשר בכמעט כל אחד מחתכי הגילאים (מגילאי 15 ומעלה) למעלה מ-80% כבר קיבלו את מנת החיסון השניה.
חינוך
השבוע חידשנו את הלמידה בחט"ב היובל עם אחוזי נוכחות גבוהים של למעלה מ-90 אחוז. תלמידי כיתות ז' לומדים ארבעה ימים בבית הספר וכיתות ח',ט' חמישה ימים ובנוסף מתקיימים גם לימודים באמצעות הזום.
ראש המועצה קיים השבוע סיור בצהרוני המתנ"ס יחד עם מנהל המתנ"ס אבי ברקב התרשם מהפעילות ובין היתר בדק את איכות מנות המזון של הקייטרינג.
יום האשה הבינלאומי
השבוע ציינו את יום האשה הבינלאומי במספר אירועים ופעילויות אותם הובילה יועצת ראש המועצה לקידום מעמד האשה סיגלית ברזאני. ביום שלישי חילק ראש המועצה עופר בן אליעזר, יחד עם מנכ"ל המועצה איציק זכאי וסיגלית ברזאני שי לעובדות המועצה במחלקות השונות ובהן סייעות בגנים. את השי המקורי ייצרה עמותת "ציפור הנפש" המעסיקה עובדים עם מוגבלויות.
שלל ארועים מגוונים לכבוד יום האישה מתקיימים ע"י מתנ"ס רמת ישי : ביום שלישי בערב התקיים מופע לנשים בלבד עם הסטנדאפיסטית נויה מנדל בהופעה "פרנויה" שהתקיים באולם בית מרים. המשתתפות דיווחו על מופע מהנה ומצחיק . ראש המועצה הגיע לברך את המשתתפות.
בשבת הקרובה 13.3 תתקיים שבת תרבות גם היא בסימן יום האישה בהשתתפות פוליטקאיות מכובדות : ח"כ שרן השכל ממפלגת "תקווה חדשה, "שרון רופא אופיר מ"ישראל ביתנו" ואפרת רייטן ממפלגת העבודה. פנל על טהרת הנשים. מנחה: אלי לוי. הנכם מוזמנים .
ביום ראשון 14.3 הקהל הרחב מוזמן להרצאה בזום של ליאת פריימן – אחותה של מיכל סלה ז"ל שנרצחה ע"י בעלה, המספרת על תופעת האלימות, נורות האזהרה שיש לשים לב אליהן ועל מעגל השתיקה. "משתפות ולא שותקות". ההרצאה בשת"פ עם יועצת מעמד האישה ומנהלת היחידה לבטחון קהילתי במועצת טבעון ושל המקבילות במועצת רמת ישי.
ביום שני 15.3 יוקרן בבית מרים הסרט הדוקומנטרי "גיבורות" ובסופו תתקיים שיחה עם במאית הסרט וגיבורת הסרט.
ספורט
בשבת האחרונה חידשנו את מסורת "שבת ספורט לכל המשפחה". כמאה משתתפים נהנו משלל פעילויות חווייתיות לכל המשפחה, בהובלת המתנ"ס ורכז הספורט יריב עזר שציין כי התושבים היו צמאים לפעילות ספורט חוויתית אחרי חודשים ארוכים.
מחר יתקיים ברמת ישי בשיתוף עם רשות ניקוז הקישון "מירוץ הנחלים הראשון" לאורכו של נחל בית לחם ושביל סובב רמת ישי. הזינוק בשעה 8:00 ליד קניון קדמת ישי. הרצים יחולקו לפי שני מסלולים -3 ק"מ, ו-6 ק"מ.
ניתן לעקוב אחרי אירועי תרבות שונים באתר המתנ"ס
ובדף הפייסבוק
https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
עסקים
עצמאים ועצמאיות ובעלי/ות עסקים מרמת ישי מוזמנים לפגישת זום עם ראש המועצה שתתקיים ביום שלישי ה16.3 בשעה 19.00 בערב. המפגש נועד להקשבה ולשיח על מצב העסקים בתקופת הקורונה. במפגש ישתתף גם מנהל מעוף עפולה שיתן מידע בנושא אפשרויות הסיוע לעסקים.
תפעול
מיחזור – מחלקת התפעול הציבה השבוע ארבעה ספסלים חדשים במדרחוב במרכז המסחרי הישן לנוחיות התושבים. את הספסלים ייצרה מחלקת האחזקה של המועצה תוך שימוש בחומרים ממוחזרים.
צבע ירוק = אור ירוק לפעילויות
תושבות ותושבים יקרים. זכרו צבע ירוק = אור ירוק לפעילויות חינוך, תרבות, ספורט, עסקים ובילויים. ביחד נשמור על משמעת במרחב האישי והציבורי ונשמור על רמת ישי ירוקה
שבת שלום
מועצה מקומית רמת ישי
 
סיכום שבועי 5 במרץ
תושבות יקרות ותושבים יקרים, עברנו שבוע נוסף עם הקלות לקראת שלב נוסף בחזרה לשגרה.
עדכוני קורונה
נכון להיום רמת ישי ירוקה במדרג הרמזור. אנו עומדים כרגע על 9 חולים פעילים ו55 מבודדים וכפועל יוצא ציון הרמזור שלנו -3.86.
הימצאותנו בצבע הירוק מאפשרת לנו לקיים מקסימום פעילויות בתחומי החינוך, התרבות, הספורט והמסחר והכל בהתאם להנחיות התו הירוק למתחסנים בעלי תעודת מתחסן ובעלי תעודת מחלים ולתו הסגול.
גלישה לצבע הצהוב/כתום/אדום תטיל עלינו מגבלות. כדי להימנע מכך, עלינו להקפיד על משמעת האישית של כל אחד ואחת מאיתנו: גם אם התחסנתם, המשיכו לעטות מסיכות, שמרו על מרחק, הימנעו מהתקהלויות ושמרו על היגיינה.
חיסונים ובדיקות
אנו ממשיכים ליזום שיתופי פעולה עם קופות החולים הגדולות בנושא החיסונים. ביום רביעי הפעילה הכללית ברמת ישי מרכז חיסונים (ללא צורך ברישום מוקדם). והקופה ממשיכה לחסן המגדל העמק ויוקנעם.
גם קופת חולים מכבי ממשיכה להפעיל מרכזי חיסונים בחוצות אלונים ובמגדל העמק ניתן להגיע גם ללא תור.
צוותי החינוך שלנו התחסנו בצורה כמעט מלאה והבודדים שטרם עשו זאת עוברים שתי בדיקות שבועיות.
חינוך
בהתאם לצבע וציון הרמזור יחזרו הלימודים ברמת ישי ביום ראשון במתכונת מקסימלית, ונחדש את הלימודים בחט"ב היובל בקפסולות. כיתות ז' ילמדו ארבעה ימים בבית הספר וכיתות ח',ט' חמישה ימים (בנוסף ללימודי הזום). מחלקות החינוך והתפעול בשיתוף עם מנהלת בית הספר אורית קובו-הייט דאגו להכשרה מיטבית של בית הספר חזרה ללימודים.
עסקים
במסגרת שמירת הקשר וחיזוק בעלי העסקים ערך ביום רביעי ראש המועצה עופר בן אליעזר סיור בקרב עשרות עסקים בישוב. בסיור השתתפו מנהל אגף בטחון ופיקוח יחיאל סבג ועוזרת ראש המועצה סיגלית ברזאני המרכזת את פעילות המועצה בנושא מול מעו"ף. ראש המועצה שמע מבעלי העסקים על הקשיים והאתגרים בפניהם הם ניצבים לנוכח הסגרים שבאים וחולפים ונרשמו הערות והארות. ב-16 במרץ יתקיים זום לבעלי עסקים שיאפשר לבעלי/ות עסקים לשאול שאלות ויכלול מידע על תוכניות ומענקים לעסקים ועל ניהול עסק בימי משבר. מוזמנים לעקוב אחרי הפרסומים.
בהזדמנות זו נאחל בהצלחה למסעדות ובתי הקפה אשר פותחות את שעריהם בהתאם לתו הירוק והסגול.
עולם התרבות חוזר
עולם התרבות פתח את שעריו מחדש אמש ברמת ישי כאשר על הבמה בבית מרים הופיע הקומיקאי ננסי ברנדס, המופע היה "סולד אאוט" כאשר ההנחיות נשמרות (המורשים להיכנס היו בעלי תו ירוק או תעודת מחלים). ראש המועצה עופר בן אליעזר ברך את הנוכחים והזמין אותם וכמובן גם אתכם להשתתף בשלל אירועי תרבות נוספים שצפויים בתקופה הקרובה.
ניתן לעקוב אחרי אירועי תרבות שונים באתר המתנ"ס
ובדף הפייסבוק
https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
חגיגות פורים
ביום שישי שעבר ציינו את חג הפורים עם רכבי שמחה שעברו בישוב וחילקו לילדים שי לרגל פורים. לשיירה העליזה הצטרפו והוסיפו הרבה צבע וססגוניות "מכוניות מחופשות" במסגרת תחרות שקיים המתנס בנושא.
אוכלוסייה ותיקה
השבוע ראה אור ספר פרי עיטם של ותיקי היישוב. הפרויקט "הסיפורים של מועדון ארז", הינו פרויקט שנולד בימי הקורונה ובמסגרתו העלו חברות וחברים ותיקים מזיכרונותיהם לפי נושאים: מחג לחג, תרופות סבתא, סיפורי עליה וחפץ מתגלגל, סיפורי נשים, מכאן ומשם, בטבעת זו. הזיכרונות קובצו לספר מרגש במיוחד. בטקס מרגש שהתקיים השבוע העניק ראש המועצה עופר בן אליעזר ספרים לכותבות והכותבים המוכשרים שהשתתפו בכתיבת הספר.
את הפרויקט הגו הרכזת החברתית של המתנ"ס איריס בכר ורווית שאבו רכזת תכנית "יחד" במתנ"ס ועם רוח גבית של מנהל המתנ"ס אבי ברקב והמחלקה לשירותים חברתיים בהובלת מנהלת המחלקה שרה גייצהאלס ויעל רום העובדת הסוציאלית. יישר כוח לכל העוסקים במלאכה.
אזרחות למופת
השבוע העניק ראש המועצה תעודת הערכה והוקרה לישראלה עמר בן שושן מנהלת סניף הדואר ברמת ישי ואלי דה רוסו תושב רמת ישי העובד בסניף הדואר, אשר גילו אזרחות למופת וסיכלו בנחישות ואומץ לב שוד בסניף הדואר. יישר כח.
חירום-הטמעת מערכת "שוע"ל אזרחי"
המועצה ממשיכה בשדרוג מערך החירום והחלה בהטמעת מערכת שוע"ל (אזרחי). מדובר במערכת מידע אינטגרטיבית של פיקוד העורף המיועדת לשיפור העבודה ברשויות המקומיות בחירום. השבוע התקיימה הדרכה בנושא בה השתתפו ראש המועצה עופר בן אליעזר המשמש כיו"ר וועדת מל"ח ישובית, מנהל מחלקת הבטחון במועצה יחיאל סבג, ראשי המכלולים השונים ומספרי 2 במכלולים. בהמשך יתקיימו הדרכות נוספות.
פעימה שלישית – מה מותר ומה אסור
החל מיום ראשון, 7/3, בכפוף להחלטת ממשלה, תתקיים הפעימה השלישית במתווה היציאה מהסגר. לנוחותכם קיבצנו את עיקרי התקנות:
• ללא תו ירוק-תתאפשר ישיבה בחוץ בתי קפה ומסעדות בהתאם לכללי התו הסגול.
• באמצעות תו ירוק: תתאפשר ישיבה גם בפנים וגם בחוץ במסעדות ובבתי קפה, פעילות מלאה של בתי המלון, גני אירועים, אטרקציות וכנסים.
• מגבלת התקהלות: 20 במקום סגור, 50 בחוץ (מלבד ערים אדומות בהן תישאר המגבלה של 10:20)
• לימודים: בכיתות ז-יתקיימו לימודים בישובים ירוקים וצהובים וכן בישובים כתומים בהם 70 אחוז מחוסנים ותכנית "מגן חינוך"
צבע ירוק = אור ירוק לפעילויות
זכרו צבע ירוק = אור ירוק לפעילות חינוך, תרבות, ספורט ועסקים וכדי שנשמור על רמת ישי ירוקה עלינו להמשיך ולהקפיד על משמעת אישית ועל ההנחיות, כולל מתחסנים, מחלימים ובעלי תעודת חיסון. רק כך נוכל להמשיך לפתוח פעילויות שונות ולהתנהל בצורה נכונה בשגרת הקורונה.
שבת שלום, והרבה בריאות.
מועצה מקומית רמת ישי
 
עדכון שבועי 26 בפברואר
תושבות יקרות ותושבים יקרים, חג פורים שמח!
עדכוני קורונה
צבע ירוק = אור ירוק לפעילויות חינוך, תרבות, ספורט ומסחר.
השבוע התעודדנו ממספר חולים נמוך אצלנו בישוב. גם ציון הרמזור שלנו משתפר והוא עומד על 2.02 תודות לבלימת התחלואה ואחוז המתחסנים הגבוה. אנחנו חייבים לעשות מאמץ ולשמור על המצב (מאתמול להיום עלינו במספר החולים מחמישה לתשעה). נכון להבוקר ברמת ישי 9 חולים (מתוכם 7 חולים בגילאים שנתיים עד 24) ו 29 מבודדים.
מצב זה מאפשר לנו את מקסימום הפעילויות בתחומי החינוך, התרבות, הספורט והמסחר והכל בהתאם להנחיות התו הירוק למתחסנים בעלי תעודת מתחסן ובעלי תעודת מחלים ולתו הסגול. זכרו צבע ירוק = אור ירוק לפעילויות חינוך, תרבות, ספורט ומסחר.
למרות זאת עלינו לזכור, וכבר למדנו מניסיון העבר, כי המצב עדין ועלול להשתנות ולכן המשמעת האישית של כל אחד ואחת מאיתנו היא המפתח לשימור מצב זה: המשיכו לעטות מסיכות, שמרו על מרחק, הימנעו מהתקהלויות ושמרו על היגיינה גם אם התחסנתם
חיסונים ובדיקות
אנו ממשיכים ליזום שיתופי פעולה עם קופות החולים הגדולות בנושא החיסונים.
קופ"ח כללית – ביום רביעי הקרוב (3/3/21) תפעיל הכללית ברמת ישי מרכז חיסונים (ללא צורך ברישום מוקדם) בין השעות 15:00-19:00 במרפאת הכללית ברחוב הארז.
קופת חולים מכבי – ממשיכה להפעיל מרכזי חיסונים בחוצות אלונים ובמגדל העמק (רחוב משעול הכרמים 1, סמוך לקופ"ח). ניתן להגיע גם ללא תור. ימי הפעילות א'-ה' בין 8:00-19:00 וביום ו' מ-8:00-13:00.
במסגרת מאמצינו לעידוד והסברה בנושא החיסונים נקיים ביום ראשון בשעה 19:00 לייב צ'אט עם ראש המועצה עופר בן אליעזר ועם ד"ר דינה צימרמן מ"מגן ישראל". מוזמנים להשתתף ולהפנות שאלות.
חינוך
בהתאם לצבע וציון הרמזור שבו הלימודים ברמת ישי במתכונת מקסימלית אפשרית כולל במועדונית. בחט"ב היובל לומדים מספר ימים בשבוע במתכונת קפסולות ובמרחבים פתוחים.
ספורט ופנאי
בעקבות הירידה בתחלואה והחזרה לצבע הירוק החלטנו לפתוח בתחילת השבוע את גני המשחקים ומגרשי הספורט לציבור הרחב. אנו מזכירים לכם כי יש להימנע מהתקהלויות.
תרבות
הצבע הירוק במדרג הרמזור מאפשר לנו גם את פתיחת עולם התרבות ולא רק בזום. מי שיחנוך את חידוש עולם התרבות ברמת ישי הוא הקומיקאי הוותיק והאהוב ננסי ברנדס בהופעה שתתקיים ביום חמישי הבא בבית מרים(4/3). כניסה תתאפשר בהתאם לבעלי תו ירוק למתחסנים ולבעלי תעודת מחלים.
ניתן לעקוב אחרי אירועי תרבות שונים באתר המתנ"ס
ובדף הפייסבוק
https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
מוכרחים להיות שמח
פורים שמח ברמת ישי. ראש המועצה עופר בן אליעזר, יחד עם מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ומנהלות בתי הספר ארזים, טלי אימברמן וחט"ב היובל אורית קובו-הייט קיבלו ביום רביעי בבוקר את פניהם של תלמידות ותלמידי רמת ישי המחופשים והנרגשים.
כיף גדול לראות את התחפושות, החיוכים, ומשלוחי המנות, כיף לראות שאווירת החג לא נפגמה. התלמידים הגיעו בתחפושות ססגוניות, מקוריות ומשעשעות. גם הצוותים החינוכיים הציגו תחפושות מושקעות. יישר כוח להורים ולתלמידים על ההשקעה הגדולה, ולצוותים החינוכיים שקישטו את בתי הספר והכינו תכנים מתאימים לחג.
הנדסה
העבודות לשדרוג התשתיות נמשכות בקצב ברחבי רמת ישי.
הסדרת רחוב החבצלת וגינת הכלבים בהמשכו נמצאת בעיצומה, אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית.
כניסה נוספת מכיוון נווה יער – השבוע מתוכנן חיבור החשמל לכביש החדש כך שנוכל לפתוח אותו לקראת 15.3.21.
שכונת פרדס בחיסכון – בימים אלה מתקינים את עמודי התאורה ברחוב מנגו, משלמים את הרחוב האפרסק וסוללים את המדרכות.
השכונה המערבית – אנו לקראת סלילה סופית (ממתינים לדיירים שיסיימו את עבודת הפיתוח).
גן משחקים בשכונה המערבית – השטח הוכשר להצבת המתקנים.
רחוב הפרדס – בשבוע הבא מתוכננת הזזת עמודי חשמל (ע"י חברת חשמל) שבתוך הכביש המתכונן ומייד לאחר הזזת העמודים ניכנס להשלמת המדרכות והמיסעה.
תפעול
מחלקת התפעול הציבה השבוע תאורה מחודשת בגן קותי המשודרג במקום התאורה שנפגעה בצורה קשה בעקבות מעשה ונדליזם. תושבים יקרים, אנא שמרו על מתקני גני המשחקים והפארקים להמשך שימושכם והנאתכם.
מחזור
אנו ממשיכים בשדרוג והרחבת עמדות המחזור בישוב. באזור בית מרים המועצה מקימה מרכז מחזור ישובי שיכלול בו את כל סוגי עמדות המחזור. שתי עמדות לאיסוף בד נוספו ברחובות חבצלת/האורן, וברחוב צאלון.
פורים זהיר
סוף השבוע בפתח ועימו חג הפורים. לא בכדי החליט קבינט הקורונה להטיל עוצר לילי כדי למנוע/לצמצם התקהלויות וקיום מסיבות פורים המוניות. הינכם מתבקשים לקיים את ההנחיות ובמיוחד עכשיו להימנע מהתקהלויות כדי שלא נחזור חלילה למצב של תחלואה נרחבת. במקביל לימי העוצר הלילה החלטנו שלא להפעיל את התאורה במגרשי הספורט ובגני המשחקים בימים אלה (חמישי, שישי, שבת)
עלינו להמשיך ולהקפיד על משמעת אישית ועל ההנחיות, כולל מתחסנים, מחלימים ובעלי תעודת חיסון. רק כך נוכל להמשיך לפתוח פעילויות שונות ולהתנהל בצורה נכונה בשגרת הקורונה.
בברכת בריאות מלאה
שבת שלום ופורים שמח
 
עדכון שבועי 19 בפברואר
תושבות יקרות ותושבים יקרים, לקראת שבת חדשות טובות ועדכונים:
אנו אחרי שבוע סוער גם אקלימית וגם בריאותית. במזג האוויר עברנו מימים חמים ושימשיים לימים גשומים וקרים של חורף אמיתי. ובריאותית לאחר ימים של כתום מוחלט וכתום גבולי בהם התנדנדנו בין פתיחה לסגירה של מערכת החינוך ירדנו במדרג הרמזור לצבע הירוק
עדכוני קורונה
על פי הנתונים ישנם ברמת ישי היום 16 חולים מאומתים ו-43 מבודדים. נתונים אלה לצד גידול בכמות המתחסנים הביאו אותנו לציון 4.5 ברמזור ואל הצבע הירוק כאמור, לקראת חזרה לצבע הירוק. נתונים אלה מאפשרים לנו את פתיחת מערכת הלימודים ביום ראשון.
חיסונים ובדיקות
נתוני החיסונים ממשיכים לתת את אותותיהם בבלימת התחלואה. עד כה ברמת ישי התחסנו 4,378 תושבים במנה ראשונה ו-3348 גם במנה שניה כאשר שיעור המתחסנים מעל גיל 50 עומד על למעל מ 80%.
ביום ראשון הפעלנו מתחם בדיקות בשיתוף עם פיקוד העורף ואנו פועלים להפעיל מתחם בדיקות גם בשבוע הקרוב. זכרו, ישנה חשיבות רבה בניטור כדי לקטוע את שרשרות ההדבקה. נמשיך לעשות כל מאמץ על מנת להגדיל את כמות המתחסנים על ידי הפעלת מתחמי חיסונים נוספים בשיתוף עם קופות החולים.
חינוך
החלטות הקבינט על שינויי הציון ברמזור היו תכופות וחייבו אותנו למעברים תכופים במתווה הלימודים. בימים ראשון ושני למדנו במתכונת מלאה בגנים וכיתות א', ב' ובקפסולות בכתות ג', ד'. ביום שלישי עברנו ללימודים במרחבים פתוחים בקפסולות קטנות ובשל מזג האוויר הסוער ביום רביעי וחמישי עברנו ללמידה מרחוק.
ביום ראשון 21.2.21 נחזור ללימודים במתכונת הרבה יותר מאפשרת כדלקמן:
גני ילדים – לימודים 6 ימי לימוד מלאים.
כיתות א'-ד' במתכונת מלאה 5 ימי לימוד.
כיתות ה'-ו' למידה היברידית ארבעה ימים בשבוע במרחבים כיתתיים ובאמצעים דיגיטליים. חט"ב ביניים למידה היברידית רובה למידה מרחוק ופגישות מצומצמות במרחבים פתוחים.
כיתות תיכון-לפי מערכת לימודים בית ספרית.
המועדונית והצהרונים (גנים וא') חוזרים לפעילות.
שינוי התקנות
בעקבות הבלימה בתחלואה ערכה הממשלה מספר שינויים בתקנות להלן העיקריים:
• ציון הרף לערים "כתומות בהירות" שעמד על 6.5 ומטה עודכן ויעמוד החל מ"החיתוך" האחרון על ציון 7 ומטה ולמעלה מ 70% מתחסנים מעל גיל 50.
• מספר האנשים המותר בחלל סגור 10 ובשטח פתוח 20. (בתי הכנסת יפתחו היום על פי מתכונת זו).
• גני המשחקים ומגרשי הספורט ישארו סגורים בשלב זה. אנו עוקבים אחרי נתוני התחלואה והמשך ירידה בתחלואה עשויה להביא לשינוי בהחלטה ולפתיחתם.
-תרבות
במקביל למגבלות הקורונה במרכז הקהילתי (מתנ"ס) רמת ישי ממשיכים ליזום פעילויות רבות, מגוונות ומותאמות לכל המשפחה בהתאם להנחיות דוגמת: חידון ידע נושא פרסים "רמת ישי אז והיום" ומשחק חפש את המטמון למשפחות שהתקיים ברחבי רמת ישי במתכונת של קפסולות. הפעילויות זכו לפידבקים מצוינים והשתתפו בהן עשרות משפחות. מדובר בפעילויות מגוונות וערכיות שמאפשרות למשפחות להפיג את שיגרת קורונה בדרך מהנה ונעימה.
אנו מתכננים אירוע פורים יישובי במתכונת בטוחה – "עדליידעת מכוניות" שתעבור ברחבי הישוב. אנא עיקבו אחרי פרסומים בנושא.
ניתן לעקוב אחרי אירועי תרבות שונים באתר המתנ"ס
ובדף הפייסבוק
https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
רווחה
כחלק משדרוג עבודת המחלקה לשירותים חברתיים (רווחה) נרכשו מחשבים נוספים לתגבור הקשר הדיגיטלי עם תושבים. המחלקה ממשיכה בסבב שיחות טלפוניות לקשישים, מבודדים ומשפחות שידן אינה משגת.
אכיפה
במסגרת הגדלת מחלקת הפיקוח ברמת ישי, משתתפים שלושה עובדי המועצה בקורס הכשרת פקחים עירוניים רב תכליתיים. הכשרת הפקחים העירוניים תסייע באכיפת חוקי העזר ומערך האכיפה בתחומים שונים למען שמירה על רמת ישי נקייה ובטוחה.
מזג אוויר סוער
לקראת מזג האוויר הסוער שפקד אותנו ערכה מחלקת התפעול מספר פעולות מניעה-גיזום ענפים, ניקוי שוחות ביוב וקולטנים ו"אבטחת" מוסדות ציבור (גגות וחצרות) מחפצים שעלולים לעוף ברוח. מדי בוקר ערך מנהל התפעול ניסים יחזקאל סיור בשטח ועובדי הניקיון תודרכו לתת דגש לניקיון השוחות. לשמחתנו עברנו את הימים הסוערים בשלום.
קשר עם התושב
במסגרת מדיניות המועצה לחיזוק הקשר עם התושב ובמיוחד בתקופת מאתגרת זו קיים ראש המועצה עופר בן אליעזר ביום שלישי השבוע לייב צ'אט (בדפי הפייסבוק של המועצה ושל ראש המועצה) שעסק בנושא הקורונה וסוגיות שונות הקשורות לה. תודה למאות התושבים אשר צפו בלייב צ'אט והשתתפו באופן פעיל.
בדרך ל"מסלול הירוק"
כפי שציינו, הנתונים בימים האחרונים מביאים אותנו על סף "התחום הירוק" ברמזור, מה שיאפשר לנו פעילות מקסימלית בהתאם להנחיות, במערכת חינוך, בפתיחת העסקים, וגם בעולם התרבות והספורט שצפוי לפתוח את שעריו בקרוב. אנו נאפשר השתתפות פיזית בפעילויות השונות רק למי שעבר 2 חיסונים, כל מי שלא התחסן יוכלו להשתתף בפעילויות רק באמצעים דיגhטליים.
כדי לשמור על מגמת ההשתפרות, עלינו להמשיך ולהקפיד על משמעת אישית ועל ההנחיות, כולל מתחסנים, מחלימים ובעלי תעודת חיסון. רק כך נוכל לפתוח את "שערינו" ולהתנהל בצורה נכונה בשגרת הקורונה.
בברכת בריאות מלאה ושבת שלום
מועצה מקומית רמת ישי
 
 

 

עדכון 15.2.21

בוקר טוב תושבות ותושבי רמת ישי היקרים

בימים האחרונים משודרות בערוצי התקשורת השונים הודעות ומועבר מידע שעלול בהחלט לבלבל, לגרום לדיסאינפורמציה ולחוסר בהירות באשר להתנהלות בכלל ולפתיחת מערכת החינוך בפרט.

אז ננסה לעשות סדר, ראשית המידעים שאנו מעבירים באתר המועצה ועמודי הפייסבוק של המועצה ושל ראש המועצה הם האמינים והמעודכנים ביותר לגבי הנעשה וההנחיות ברמת ישי.

צבע הרמזור (מדרג הקורונה) נקבע ע"פ נוסחה המשלבת את מס' החולים, מספר המבודדים, קצב ההדבקה, גודל האוכלוסייה ועוד. לאחרונה התווסף לה גם מדד של מס' המחוסנים בכלל ומס' המחוסנים מעל גיל 50 בפרט.

את הציון לרמזור מאשרת הממשלה, ועד השבוע הוא התעדכן אחת לשבועיים, החל מהשבוע הוא מתעדכן אחת לכמה ימים (החלטות הממשלה בעניין מתקבלות לעיתים בשעות הלילה המאוחרות וההודעות של התקשורת מתבססות על הצפוי להיות באותה ישיבה).

ציון רמזור ירוק וצהוב מאפשר פעילות כמעט מלאה (בעיקר למערכת החינוך), לאחרונה עקב הוספת מדד המתחסנים הוחלט שיתווסף גוון נוסף כתום בהיר שזהו ציון שבין 6 ל 6.5 ובתנאי שכמות המתחסנים מעל גיל 50 עומדת על למעלה מ 70%.

אז היכן נמצאת רמת ישי בכל הסיפור הארוך הזה?

ברמת ישי בימים אלה אנחנו על גבול הכתום, כתום בהיר, צהוב. ציון הרמזור שלנו לפני 4 ימים היה 6.45 ואתמול 6.9 והיום 6.6 (נכון ל 8:00), לכן ביום חמישי שעבר פתחנו את מערכת החינוך מהגן ועד כתות ד' ללמידה פרונטלית בצורה מלאה ושאר הכתות בקפסולות של 10 משתתפים באוויר הפתוח. מחר לצערנו הרב מערכת החינוך כולה תעבוד בקפסולות ע"פ הנחיות משרד החינוך (ההנחיות יועברו לתלמידים מהצוותים החינוכיים).

מצב התחלואה ברמת ישי עומד על 29 חולים פעילים, 30 מבודדים, 4173 מתחסנים חיסון ראשון שמהווים 56.5% מהאוכלוסייה בכלל ו-2986 מתחסנים פעם שניה שמהווים 40.5%. מעל גיל 50 יש לנו כ- 85% מתחסנים.

ההתחסנות של כל מי שמעל גיל 16 היא חיונית לפתיחת המשק בכלל ומערכת החינוך בפרט. אנו  קוראים לכם למי שלא התחסן לגשת להתחסן ובכך לשמור על בריאות כולנו ולאפשר לנו חזרה לשגרה מהירה ובריאה.

על מנת לענות על שאלות ולהשלים את התמונה נקיים מחר לייב צ'אט עם ראש המועצה בדף הפייסבוק של המועצה בשעה 18:00.

אנחנו כאן בכל שאלה או בקשה להבהרה.

להתראות.

 

 

 
מתחם בדיקות קורונה
לתשומת לבכם, ביוזמת המועצה יפעל היום, יום ראשון 14/2/20221, בבית מרים מתחם בדיקות קורונה בשיתוף פיקוד העורף בין השעות 16:00-19:00. הבדיקות לחברי כל הקופות ללא צורך בהפניה. מוזמנים לבוא ולהיבדק למען בריאותכם ובריאות הסובבים אתכם
עדכון שבועי 12 בפברואר
תושבות יקרות ותושבים יקרים, חודש טוב.
משנכנס אדר מרבים בשמחה, מקווים שמצב התחלואה ישתפר ואכן נוכל לחגוג את פורים ברמת ישי, כמו שתמיד ידענו בשלל אירועים משמחים וכייפים.
נכון לנתוני הקורונה לעכשיו יש לנו עוד דרך לעשות.
עדכון קורונה
לצערנו ברמזור הקורונה רמת ישי כתומה ובמגמה לכיוון הצבע האדום. נכון להבוקר אנחנו עם 37 חולים מאומתים ו-44 מבודדים. מגמת התחלואה בעליה מתונה אך מתמדת. לעומת זאת ניתן להתעודד מהגידול במספר המתחסנים והבדיקות. פתיחת מערכת החינוך התאפשרה בזכות ציון הרמזור (למטה מ65) ונתוני ההתחסנות של למעלה מ-80 אחוז מהאוכלוסייה שמעל גיל 50.
חיסונים ובדיקות
ביום רביעי פתחה מרפאת הכללית ברמת ישי "מתחם" חיסונים ללא רישום מוקדם. כ-130 תושבים במגוון גילאים התחסנו. בשל הביקוש הרב אנו פועלים לקיים יום חיסונים מרוכז נוסף. במקביל קופ"ח מכבי מפעילה מרכז חיסונים במתחם אלונים הפועל כל יום. גם את נושא הבדיקות אנו מקדמים ובהתאם השבוע הפעלנו בבית מרים מוקד בדיקות קורונה יחד עם פיקוד העורף. למעלה ממאה תושבים נבדקו. אנו מזכירים לכם כי להליך הניטור והבדיקות ישנה חשיבות רבה בקטיעת שרשראות ההדבקה.
לשמחתנו נמשכת מגמת העלייה במתחסנים: נכון לעכשיו 55% מכלל האוכלוסייה חוסנו פעם אחת וכ-38% חוסנו במנת החיסון השניה. למעלה מ-80% מגילאי 50 ומעלה חוסנו וקרוב ל-98% תושבים מעל גיל 60. אנו קוראים שוב למי שטרם הספיק להתחסן לתאם תור ולעשות זאת בהקדם למען בריאותכם ומתוך ערבות הדדית בקהילה וחזרה מהירה לשגרה.
חינוך – חזרה לספסל הלימודים
כאמור בזכות נתוני החיסונים שהוזכרו לעיל, החזרנו את מסגרות הגנים וכיתות א-ד' ללמידה פרונטלית (על אף הצבע הכתום). המועצה נערכה בצורה מיטבית לקליטת התלמידים הן מבחינת תשתיות והן מבחינה פדגוגית. במהלך תקופת הסגר הינחה ראש המועצה את מנהלי מחלקות החינוך והתפעול, מנהלות בתי הספר ומובילות הגנים להיות ערוכים לחזרה ללימודים בהתראה של מ"היום למחר" ואנו שמחים שפעולות ההכנה המוקדמות שלנו נשאו פרי. נתוני הנוכחות הגבוהים הינם הוכחה לכך: 87% נוכחות בגני הילדים, ו-85% בבתי הספר. הצהרונים יפתחו במתכונת של "כיתה אורגנית" ללא ערבוב של כיתות (יפתחו צהרוני הגנים וכיתות א'). כמו כן חודשה פעילות המועדונית. כיתות ה-ו וחט"ב החלו במפגשים במתכונת של "מרחבים פתוחים".
כדי לשמור על בריאות התלמידים והצוותים במערכת החינוך קיבלו צוותי החינוך שטרם התחסנו הודעה על כך שעליהם לעבור בדיקות קורונה דו שבועיות בימי א, ו-ד' בטרם כניסתם לעבודה.
פיקוח ואכיפה
בשל העלייה המתמשכת בנתוני התחלואה החליטה המועצה להותיר את גני המשחקים ומגרשי הספורט סגורים כדי למנוע התקהלויות שעלולות להביא לגידול בתחלואה. ראש המועצה הינחה את מנהל פיקוח והבטחון יחיאל סבג להגביר את סיורי הפקחים כדי למנוע התגודדויות והתקהלויות
קמפיין למיגור תופעת הכלבים המשוטטים
במסגרת מאמצי המועצה למיגור תופעת הכלבים המשוטטים וצואת הכלבים, הציבה המועצה במקומות מרכזיים בישוב עשרות שלטי הסברה הקוראים לבעלי הכלבים לנקות אחרי הכלב תחת הכותרת: "הכלב שלך פספס? תהיה בן אדם ותנקה אחריו".
כמו כן תוגברה פעילות הפקחים וחולקו עשרות דוחות לבעלי כלבים שלא אספו את צואת הכלב. אנו פונים לבעלי הכלבים ומבקשים מהם לשמור על ההנחיות, לא לשחררם באופן חופשי, להקפיד לטייל איתם עם רצועה ולאסוף את צרכיהם. בכוחות משותפים ותוך שמירה על משמעת אישית נשמור על רמת ישי נקיה.
תרבות
ביוזמת מחלקת החינוך, רגע לפני החזרה ללימודים נהנו ילדי הגנים מההצגה "אני בראש בריא", מופע שכולו שמחה והנאה, שהתקיים באמצעות הזום במסגרת סל תרבות. ההצגה עסקה בנושאי איכות הסביבה עם הלימה לנושא הגנים הירוקים ברמת ישי.
ניתן לעקוב אחרי אירועי תרבות שונים באתר המתנ"ס
ובדף הפייסבוק
https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
תשתיות
נמשכות עבודות הפיתוח בכל רחבי הישוב: שדרוג רחוב החבצלת, המשך פיתוח השכונות החדשות-המערבית ופרדס וחיסכון, הקמת גן משחקים חדש בשכונה המערבית ועוד. בשבוע הבא יפתח לתנועה כביש הכניסה הנוסף לאזה"ת מכיוון נווה יער.
תפעול
כחלק מהמוכנות לחזרה ללימודים השבוע ביצעה מחלקת התפעול ניקוי וחיטוי של ארגזי החול בגני הילדים. כל זאת המקביל לתחזוקה שוטפת. הוצבו פחים דקורטיביים ברחבי הישוב לרבות באזה"ת, אנו משדרגים את גינות הנוי ואת עמדות המחזור.
עסקים
אנו מברכים את העסקים ששבו לפעילות השבוע. אנו מפרגנים לבעלי העסקים ברמת ישי וקוראים לכם תושבים ותושבות יקרות, בצעו את קניותיכם והשתמשו בשירותים של עסקים ברמת ישי ועל ידי כך תסייעו להם בתקופה מאתגרת זו. העסקים פתוחים במתכונת-take away, וכן מספרות, קוסמטיקאיות, מורים לנהיגה ועוד. בתקווה לפתיחה מלאה של יתר העסקים בהקדם.
שומרים על הכללים
אנו מזכירים לכם כי לצד החיסונים עלינו להמשיך ולהקפיד על ההנחיות, וזה כולל גם את מי שקיבל את החיסון השני. עטיית מסיכה, ריחוק חברתי, שמירה על היגיינה, הימנעות מהתקהלות ושמירה ההנחיות התו הסגול. רק כך נוכל לחזור במהירה לשגרה.
הרבה בריאות ושבת שלום

עדכון שבועי 5 בפברואר

תושבות יקרות ותושבים יקרים עוד שבוע תחת סגר חלף ואנו מקווים שאנו עם הפנים להקלות ולשיגרת חיים נוחה יותר. ריכזנו עבורכם את עיקרי העדכונים לשבוע שחלף:
עדכון קורונה
כללי – במהלך השבוע האחרון אנו עולים במתינות במספר החולים המאומתים ונכון להבוקר אנו עומדים על 28 חולים פעילים ו- 61 מבודדים. מדי יום מצטרפים חולים מאומתים חדשים. משיחות שמקיים ראש המועצה עם כל החולים המאומתים עולה התמונה הבאה: עיקר הנדבקים בתקופה האחרונה הינם צעירים או אשר חיילים בזמן שהותם בבית הם מדביקים את בני משפחתם. עקב כך ועקב הירידה במספר הבדיקות אנחנו שוב עומדים(נכון להבוקר 5.2.21) על גבול הצבע הכתום, אנו מזכירים שמדרג הרמזור חוזר להיות רלוונטי עם הסרת הסגר, צבע רמזור ירוק או צהוב יאפשר לנו את פתיחת שנת הלימודים בצורה הדרגתיות בהתאם להנחיות, צבע כתום או אדום לא יאפשר זאת.
חיסונים – מאה אחוז התחסנות בארזים – אחד מהפרמטרים לקביעת צבע הרמזור הוא מספר הבדיקות שבאופן טבעי יורד עם ככל שמספר המתחסנים עולה. ראש המועצה פנה למשרד הבריאות בבקשה לבדוק את הסוגיה בכדי לתת משקל רב יותר לנושא החיסונים "ולתמרץ" ישובים בהם אחוזי החיסונים גבוהים כמו רמת ישי. נכון לעכשיו כ 48% מהתושבים התחסנו פעם אחת וכ – 30% קיבלו גם את מנת החיסון השניה, בקרב בני 60 ומעלה יש כ 95% מתחסנים. בהחלט נתון מרשים שנובע בזכות האכפתיות והסולידריות שאתם מגלים ועל כך מגיע לכם מלוא התודה וההערכה. נתון חשוב נוסף כ 90% מצוותי ההוראה התחסנו וראויים לציון במיוחד צוות בית הספר ארזים עם מאה אחוזים שחוסנו לפחות פעם אחת. שאפו גדול לצוות!
מתחם בדיקות קורונה ביום ראשון – ביום ראשון הקרוב יפעל בבית מרים מרכז לבדיקות קורונה של פיקוד העורף ללא צורך בהפניית רופא, בין השעות 12:00-19:00. מוזמנים לבוא ולהיבדק.
פיקוח-דוחות "קורונה" לעסקים ולתושבים – שוטרי תחנת מגדל העמק הפועלים בשיתוף עם מחלקת הבטחון והפיקוח של המועצה, נאלצו לחלק עשרות דוחות לתושבים ולקוחות בגין אי עטיית מסיכה. בנוסף ניתנו שני דוחות בסך 5000 כ"א לבתי עסק באזור התעסוקה אשר הפרו את הנחיות הקורונה. לא משמח לחלק דוחות במיוחד בתקופה זו, אבל בכדי לשמור ולאכוף על הכללים, לפעמים אין ברירה. זכרו: שמירה על הכללים שווה שמירה על בריאותינו!
חינוך
מערכת החינוך בישוב נערכה מבעוד מועד לפתיחה מחודשת, הן מבחינה פדגוגית והן מבחינת התשתיות, בתקווה שמצבנו יאפשר את פתיחת מוסדות הלימוד. הסייעות והגננות הכינו את הגנים לקליטת הילדים, צוותי בתי הספר ארזים והיובל ערוכים ומוכנים לקליטת התלמידים ומצפים לחזור לשגרת לימודים רגילה ומהירה ככל האפשר.
תרבות
נמשכת פעילות מועדון ארז וקבוצות התמיכה השונות. פעילות המתנ"ס ממשיכות בזום והחודש עם דגש על ארועי "פברואר יוצא מהכלל"
במסגרת פעילות חודש "פברואר יוצא מן הכלל" – בקישור https://did.li/DfoCN ניתן למצוא המלצות לספרים בנושא – לילדים, נוער ומבוגרים. להאזנה חינם ב icast ניתן להוריד את האפליקציה וליהנות מן המבחר ששם זרקור על אמנים ויוצרים עם מוגבלויות.
ניתן לעקוב אחרי האירועים באתר המתנ"ס
ובדף הפייסבוק
https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
רווחה- מחבקים את השורדים
אנו פונים שוב לניצולי שואה המעוניינים לקחת חלק בפרויקט ארצי "ידידים במדים" במסגרתו קציני ונציגי צה"ל יוצרים קשר עם ניצולי שואה באמצעות המחלקה לשירותים חברתיים ועומדים איתם בקשר שוטף. מוזמנים לפנות אלינו ונחבר אתכם לתכנית. 04:9832802
חירום-אבזור חדר הפעלה
מליאת מועצת רמת ישי אישרה השבוע תב"ר (תקציב בלתי רגיל) בסך 52 אלף שקלים מיועד לטובת אבזור חדר ההפעלה הישובי כחלק מהמשך שדרוג מערך החירום היישובי.
רפורמה ברישוי עסקים
המועצה אישרה תב"ר בסכום של 110 אלף שקלים שמיועד לטובת רפורמה ברישוי העסקים. הרפורמה מיועדת לשיפור השירות לבעלי העסקים למתן שירות מיטבי יותר, מהיר יותר ונוח יותר. מסגרת הרפורמה תשדורג תוכנת רישוי העסקים מה שייעל את העבודה של המחלקה מול העסקים.
שביל סובב רמת ישי
ראש המועצה ערך השבוע סיור יחד עם מנכ"ל רשות ניקוז הקישון חיים חמי ומנכ"ל המועצה איציק זכאי לאורך שביל סובב רמת ישי והמקטעים החדשים ובהם פינות ישיבה ונוי (החיבור בין רחוב העירית ומעלה השקמה). מטרת הסיור המשך שדרוג ופיתוח השביל שהפך לאטרקציה למטיילים ורוכבי אופנים
פרגון לעובדי המועצה – ט"ו בשבט
השבוע חילקו ראש המועצה ומנכ"ל המועצה לרגל חג הט"ו בשבט עציצים פרחוניים לעובדות ועובדי המועצה. לעציצים צורף מכתב הוקרה אישי לעובדים על תרומתם לעבודת המועצה במיוחד בימים מורכבים אלה
שומרים על כל הכללים כולל המתחסנים
עם גידול אחוז המתחסנים (לאחר שהחיסונים נפתחו השבוע לבני 16 ומעלה) אנו תקווה שנוכל לחזור לשגרה (שגרת קורונה). לצד החיסונים עלינו להמשיך ולהקפיד על ההנחיות, וזה כולל גם את מי שקיבל את החיסון השני-עטיית מסיכה, ריחוק חברתי, שמירה על היגיינה, הימנעות מהתקהלות ושמירה על כל ההנחיות המחמירות של משרד הבריאות.
שבת שלום
מועצה מקומית רמת ישי
 

עדכון שבועי 29 בינואר

קורונה
ברמת ישי נמשכת בלימת התחלואה לצד נתונים מעודדים נוספים כמו צמצום מספר המבודדים. נכון להבוקר אנו עומדים על 21 חולים פעילים ו-46 מבודדים. ראש המועצה נמצא בקשר עם החולים המאומתים והם חשים בטוב. נתונים אלה מביאים אותם חזרה אל סף הצבע הירוק ברמזור. המשמעות היא שעם הסרת הסגר נחזור ל"מתווה הרמזור", והימצאות בתחום הצבע ירוק תאפשר לנו מקסימום הקלות, ולכן עלינו להמשיך במשמעת אישית מקסימלית במרחב האישי והציבורי.

 

חיסונים עם הענות גבוהה ביותר
נתונים מעודדים ומרשימים בזכותכם התושבים!
43 אחוז מכלל התושבים ברמת ישי התחסנו. למעלה מ-98 אחוז מהתושבים מעל גיל 60 התחסנו. למעלה מ-2000 תושבים התחסנו בפעם השניה. נמשך מבצע חיסון צוותי ההוראה, לרבות סייעות ומאבטחים. עד כה חוסנו למעלה מ-90 אחוז מהצוותים בבתי הספר ולמעלה מ-85 אחוז מהצוותים בגני הילדים.

מועדון ארז חוגג סדר ט"ו בשבט
בעקבות השיפור במצב התחלואה חודשה פעילות מועדון ארז. ביום חמישי השבוע חגגו במועדון ארז את סדר ט"ו בשבט, כמובן בהתאם לנהלים ובקפסולות. מגרשי הספורט וגני המשחקים עדיין נשארים סגורים.
ניתן לעקוב אחרי פעילויות המתנ"ס
באתר https://www.matnasry.co.il/index.php
ובדף הפייסבוק https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai

רווחה –
מחבקים את השורדים – המחלקה לשירותים חברתיים ממשיכה בתגבור הטלפונים בתקופת הסגר עם דגש על קשישים ומבודדים. קבוצות התמיכה והקבוצות הטיפוליות השונות חזרו לפעילות. הצטרפנו לאחרונה לפרויקט ארצי חדש הנקרא "ידידים במדים". השבוע לרגל ט"ו בשבט ביקרו הקצינים והחיילים בבתי שורדי שואה והעניקו להם עציץ, פירות יבשים וערכות הפעלה.. שורדי שואה נוספים שלא הגענו אליהם, מוזמנים לפנות אלינו ונחבר אותם לתכנית. 04:9832802

חינוך –
כחלק בלתי נפרד מהתהליכים האסטרטגיים אותם אנו מובילים החלטנו על מעבר לאשכולות רב גילאים בגני הילדים החל משנת הלימודים הקרובה תשפ"ב. שינוי אשר יביא למיטוב התהליכים. בכל אחד מאשכולות הגנים יפעלו גנים צעירים ובוגרים. זהו צעד חשוב בהמשך פיתוח מערכת החינוך בישוב כמערכת מובילה פדגוגית וערכית. בין היתרונות: יצירת רצף פדגוגי, יציבות במרחב אחד, קבוצות הגן עולות יחד ללא צורך בפיצולים, הקלה על ניידות בשעות איסוף ופיזור. תודה למנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר על הובלת התהליך יחד עם משרד החינוך ולמ"מ ראש המועצה ויו"ר וועדת החינוך יונתן הירשפלד על שיתוף הפעולה.
תוספת בניה בביה"ס ארזים – לאחר קיום שיתוף הורים (בזום) לגבי ההערכות להרחבת ביה"ס ב 1000 מ"ר נוספים, ערך השבוע ראש המועצה יחד מנהלת ביה"ס סגניתה והצוות המקצועי של המועצה סיור הכנה בבית הספר "ארזים" כדי לעמוד מקרוב על הסדרי בטיחות ונהלי העבודה לקראת תחילת העבודות.

הנדסה –
הפרויקטים השונים ממשיכים בכל רחבי הישוב.
כביש כניסה נוסף לאזה"ת מכיוון נווה יער – בתחילת השבוע התבצעה סלילה נוספת וסופית בכביש הכניסה החדש לאזור התעסוקה.

תפעול –
מחלקת התפעול פועלת ללא הרף לשמירה על רמת ישי נקייה, על כך שפתחי הניקוז יהיו פתוחים (מניעת הצפות), החלפת פחים פגומים, טיפוח הגינון ועוד, אנא הקפידו על הוצאת הגזם במועדה (יום הוצאת גזם הו איום שלישי בכל רחבי היישוב) ובעלי הכלבים אנא שימרו על כלבכם שלא יסתובבו לא קשורים ואיספו את מה שהם משאירים אחריהם. יחד נשמור על רמת ישי נקייה.

קהילה חמה –
אנשים טובים באמצע הדרך. יונתן פרטוש, תושב היישוב וקצין בשב"ס, העביר למחלקה לשירותים חברתיים ערכות פעילות מעשה ידי הסוהרים והאסירים, לחלוקה לילדי המועדונית. מחמם את הלב. נוגה גל שרגא התרימה בעלי עסקים ודאגה לחבילות לקראת טו' בשבט שחולקו ע"י המחלקה.
המועצה מצדיעה לכל הנרתמים, לכל התורמים ולכל אלה שערבות הדדית אינה רק סיסמא אלא דרך חיים הלכה למעשה. יישר כח קהילה מדהימה!!!!!

שומרים על כל הכללים כולל המתחסנים
אנו ערוכים לפתיחת הסגר ביום שני 1.2.21 ולחזרה לשגרת קורונה לרבות הפעלת מערכת החינוך בצורה המיטבית יחד עם זאת עדיין לא התקבלה החלטה על סיום הסגר שככל הנראה הוא יוארך ועדיין לא ברור עד מתי. אנו ערוכים לכל תרחיש.
כולנו תקווה שעם המשך מבצע החיסונים הלאומי נוכל לחזור בקרוב לשגרת חיינו. ועד שזה יקרה אנו חייבים להקפיד על ההנחיות, וזה כולל גם את מי שקיבל את החיסון השני- עטיית מסיכה, ריחוק חברתי, שמירה על היגיינה, הימנעות מהתקהלות ושמירה על כל ההנחיות המחמירות של משרד הבריאות.

שבת שלום ורק בריאות.

עדכון שבועי 22 בינואר

תושבות יקרות ותושבים יקרים
שבוע חורפי עבר עלינו. זכינו בו לגשמי ברכה ולימים קרים כמו שאופייני לעונה. לפניכם סיכום תמציתי של העשייה בשבוע החולף ועדכוני הקורונה החשובים.עדכון קורונה
בימים האחרונים אנו עדים לבלימת התפשטות התחלואה ברמת ישי לצד נתונים מעודדים נוספים כמו צמצום מספר המבודדים ואחוז מאומתים נמוך. נכון להבוקר אנו עומדים על 31 חולים פעילים ו – 68 מבודדים.חיסונים
נתון מעודד ומרשים, כ-98 אחוז מהאוכלוסייה מעל גיל 60 ברמת ישי התחסנה! וכ-35 אחוז מכלל התושבים – 2741 חוסנו בפעם הראשונה ו-1181 חוסנו בפעם השניה. נתונים אלה מראים על אכפתיות, משמעת אישית וסולידריות שלכם התושבים. יישר כוח!חינוך
אנו ממשיכים להפעיל את מסגרות החינוך המיוחד בישוב ומחוצה לו. על אף הימשכות הסגר נערכו מחלקות החינוך והתפעול לחזרה ללימודים בכל רגע נתון.
מגן חינוך
כידוע לכם רמת ישי הצטרפה לאחרונה לתכנית הפיילוט "מגן חינוך". ברצוני לעדכן אתכם כי נכון לעכשיו החליטו ב "מגן ישראל" לתעדף לתכנית בתי ספר תיכוניים וזאת כדי לאפשר לתלמידי כיתות י"א-י"ב ללמוד ולהיבחן כראוי לבגרויות. בהתאם ביצוע התוכנית ברמת ישי בחט"ב היובל נדחה בשלב זה, על אף קבלת אישור השתתפות של למעלה מ-50 אחוז מההורים כתנאי להשתתפות. ברגע שיתאפשר בכוונתנו להפעיל את התוכנית בחט"ב.מועדון ארז וקבוצות התמיכה
בעקבות שיטוח עקומת התחלואה פתחנו השבוע את מועדון ארז לפעילויות בהתאם לנהלים. החל מיום ראשון נחדש גם את פעולות התמיכה והקבוצות הטיפוליות השונות עם דגש על אוכלוסיית הקשישים. מגרשי הספורט וגני המשחקים עדיין נשארים סגורים.
ניתן לעקוב אחרי פעילויות המתנ"ס
באתר https://www.matnasry.co.il/index.php
ובדף הפייסבוק    https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishaiרווחה
המחלקה לשירותים חברתיים ממשיכה בתגבור מערך הטלפונים בתקופת הסגר עם דגש על קשישים ומבודדים. בנוסף, אני מקיים שיחות  טלפון לאוכלוסייה הבוגרת והן מתקבלות בשמחה רבה. כל זאת במקביל להפעלת עשרות מתנדבים למשימות המקלות על שגרת חייהם של המבודדים והחולים.תפעול ותשתיות
הפרויקטים השונים ממשיכים בכל רחבי הישוב. נמשכות העבודות להקמת גן משחקים חדש בשכונה המערבית, כמו גם העבודות לשדרוג והסדרת רחוב החבצלת. מחלקת התפעול ביצעה תיקון וריצוף מחדש של האבנים המשתלבות במדרכות ברחוב הסביון וכן שטיפה באמצעות לחץ מים של הטריבונה במגרש הספורט בחט"ב היובל. בזכות הערכות מוקדמת של מחלקת התפעול עברנו את גל הגשמים הזה ללא מפגעים סביבתיים או שטפונות.עוד מאמץ קטן
אנו מסיימים שבועיים של סגר שלישי שהתארך עד לסוף החודש.  כולנו תקווה ואמונה שזהו הסגר האחרון ושהמשך מבצע החיסונים הלאומי יחזיר אותנו בקרוב לשגרת חיינו. כדי שזה יקרה, כמה שיותר מהר, עלינו להמשיך ולהקפיד על ההנחיות: עטיית מסיכה, ריחוק חברתי, שמירה על היגיינה, הימנעות מהתקהלות ושמירה על כל ההנחיות המחמירות של משרד הבריאות לימי הסגר.
בברכת בריאות מלאה ושבת שלום.

 

עדכון יומי 19 בינואר

תושבות יקרות ותושבים יקרים, מספר עדכונים מהימים האחרונים:

נכון להיום ישנם 33 חולים מאומתים ברמת ישי. ירידה בכמות החולים בהשוואה לסוף השבוע אבל מדי יום נוספים חולים חדשים (4 ביממה האחרונה). כמות המבודדים: 132. אחוז הבדיקות החיוביות 4.35%.

חיסונים 

נמשכת ההיענות הגדולה של תושבי רמת ישי למבצע החיסונים הלאומי "לתת כתף" ומספר המתחסנים הוא: 2903 לחיסון הראשון ו 885 לחיסון השני.

מועדון ארז ושאר הפעילויות

לנוכח השיפור המסוים בנתוני התחלואה החלטנו על חידוש פעילותו של מועדון ארז החל מהיום בכפוף למגבלות וההנחיות. חברי המועדון שמחו מאוד לשוב ולהינות מפעילות מגוונת בין כתלי המועדון. יתר הפעילויות אך ורק באמצעות הזום. גני המשחקים ומגרשי הספורט נותרים סגורים בשלב זה.

אזרחים ותיקים ומבודדים

במחלקה לשירותים חברתיים מתגברים את תדירות הטלפונים למבודדים ואזרחים ותיקים באמצעות העו"סים ומערך המתנדבים. ראש המועצה מתקשר אף הוא באופן אישי לאזרחים הותיקים, מתעניין בשלומם ובודק באם יש להם צורך כלשהו. השיחות מתקבלות בשמחה ובהכרת תודה גדולה לצוות המועצה בכלל ולמחלקת הרווחה בפרט על הטיפול המסור והמקצועי.

תושבים הנמצאים בבידוד או זקוקים לעזרה מוזמנים לפנות למחלקת הרווחה בטלפון:

04-9832802

הערכות לימי הגשם 🌧☔️🌧🌧

אנו במהלכו של שבוע סוער מבחינת גשמים ורוחות. מחלקת התפעול של המועצה בניהולו של ניסים יחזקאל נערכה מבעוד מועד וביצעה פעולות מנע למניעת נזקי רוח וסופה. המועצה ממליצה לנהגים ולהולכי רגל לנקוט משנה זהירות בדרכם ובחצרות הפרטיות מומלץ להכניס למחסה חפצים שעלולים לעוף ברוח ולא לשכוח לפתוח מרזבים.

הארכת הסגר

הערב תחליט הממשלה ככל הנראה על הארכת הסגר לנוכח התחלואה הגבוהה שאינה נבלמת ברמה הארצית. בכל מקרה אנו ערוכים לפתיחת מערכת החינוך ברגע שיתאפשר.

עלינו להמשיך להקפיד על כל ההנחיות, כולל אלה שהתחסנו, עטיית מסיכה, שמירה על מרחק, הקפדה על היגיינה והימנעות מהתקהלויות. שמרו על עצמכם ועל סביבתכם.

להתראות.

עדכון שבועי 8 בינואר

תושבות ותושבים יקרים,
בחצות ניכנס לתוקפו הסגר המהודק כפי שהחליט עליו קבינט הקורונה.
ברמת ישי אנו נכנסים לסגר עם נתוני התחלואה (נכון להבוקר) הבאים:
29 חולים מאומתים ו – 213 מבודדים. אנחנו עדיין "אדומים" במדרג רמזור. במגמת גרף הרמזור היומי אנחנו צהובים ונקווה שהמגמה בגרף תמשיך גם בשבוע הבא ונהפוך ל"צהובים" במדרג. נתון מעודד נוסף, אחוז המאומתים בבדיקות עומד על 3.57%,  נמוך בהרבה מהממוצע הארצי שעומד על 6.18%.
חיסונים – כמות המתחסנים מרמת ישי עולה כל יום ונכון להבוקר אנחנו עם 2157 תושבים שהתחסנו המהווים כ 28% מכלל האוכלוסייה.

סגר מהודק – אנו מבקשים לחדד ולהבהיר את עיקרי נהלי הסגר, שחלקם בהנחיית ראש המועצה מחמירים עם הנחיות קבינט הקורונה:
• סגירת בתי הכנסת לתפילה (מותרת תפילה בשטח פתוח בלבד ועד 10 מתפללים),
• הפסקת פעילות מועדון ארז,
• הפסקת פעילות מועדונית בית הספר ארזים.
• מערכת החינוך – גני הילדים, צהרונים, מועדונית ובתי הספר יסגרו ויעברו ללמידה מרחוק לרבות התוכניות החינוכיות הנוספות דוגמת "הטייסת".
• חינוך מיוחד יפעל במתכונת מצומצמת, חמישה ימים בשבוע בין השעות 8:00-14:00.
• מגרשי הספורט וגני המשחקים ישארו סגורים.
• פעילויות המתנ"ס, יחידת הנוער ותנועות הנוער מתקיימות בזום בלבד.
• במשרדי המועצה אין קבלת קהל והתקשורת עם המועצה תהייה דיגיטלית לחלוטין (זום, ווטסאפ, טלפון, שיחות ועידה ועוד).
• אכיפה- מחלקת הבטחון והפיקוח תתגבר את האכיפה בשיתוף עם תחנת מגדל העמק. יחיאל סבג מנהל המחלקה וצוות הפקחים יסיירו באזור התעסוקה ויוודאו כי העסקים שמאושרים (בתי מרקחת, מאפיות, ממכר מזון, אופטיקה והגיינה) יעבדו ע"פ הנהלים. לא יהיו פשרות ו"הנחות" במקרה של הפרת ההנחיות.

שירותים חברתיים – כחלק מההבנה שאוכלוסיית המבוגרים נמצאת במצוקה חברתית ויש להציב את הטיפול בה בראש סדר העדיפויות הנחה ראש המועצה  את מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים שרה גייצהאלס לתגבר את מערך המתנדבים לקיום שיחות טלפון בתקופת הסגר, עם דגש על קשישים, משפחות שידן אינה משגת ומבודדים ולפעול לצמצום הרגשת הבדידות ולעזור בתפקוד היומיומי (קניות, דואר, תרופות וכד'). אנו בקשר עם משרד הפנים לקבלת תווי שי לרכישת חבילות מזון לאוכלוסיה ע"פ אמות מידה אותן קבע המשרד.

אכיפה – מחלקת הבטחון והפיקוח מגבירה אף היא את האכיפה בשיתוף עם תחנת מגדל העמק. יחיאל סבג מנהל המחלקה וצוות הפקחים סיירו באזור התעסוקה ורעננו בפני העסקים שכן ימשיכו לעבוד את הנהלים. לא יהיו פשרות ו"הנחות" במקרה של הפרת ההנחיות.

הסברה – במסגרת פעילות ההסברה של המועצה בשיתוף עם פיקוד העורף סייר ביום רביעי בישוב רכב ובו חיילים של פיקוד העורף שהפעיל כריזה לטובת רענון "הנחיות הקורונה". כמו כן אנו מעלים פוסטים בדף המועצה, בדף של ראש המועצה, בקבוצות הווטסאפ (מוזמנים להצטרף) ובאתר המועצה ע"מ להנגיש בצורה מירבי את כל המידע.

תפעול – תקופת הסגר תנוצל לביצוע עבודות תחזוקה שוטפות והמשך קידום פרויקטים. שבהלך השבוע עמלו עובדי התחזוקה והניקיון על שיפור חזות היישוב ובין היתר הושלם הגינון של הסוללה האקוסטית ליד באר יוסיפון ושביל סובב רמת ישי.

הנדסה – השבוע השלמנו את סלילת קטע המיסעה וצביעת התמרור שבין הכיכרות האלון ודפנה. בשבוע הבא תסתיים העבודה כולל סלילת המדרכות הכנת הגינון ועוד.
בבית הספר ארזים החלו עבודות ההכנה להרחבת בית הספר ב-1000 מ"ר. העבודות מתבצעות בסינכרון מלא עם הנהלת בית הספר תוך מתן דגש בראש ובראשונה לנושא בטיחות. השבוע קיים ראש המועצה יחד עם מנהלת מחלקת החינוך ומנהלת בית הספר פגישת זום הם ועד ההורים של ביה"ס בו סקר את התוכניות והעבודה המתכוננת.

כספים  – במליאת המועצה  הוצג הרבעון השלישי לשנת 2020 שהסתיים באיזון תקציבי (חודשים ינואר – ספטמבר כולל). כל זאת בזכות הערכות מחדש וניהול מבוקר ויעיל של התקציב בהובלת גזבר המועצה תייסיר קאסם, ועל אף שמשבר הקורונה נתן את אותותיו, הצלחנו כאמור לסיים גם את הרבעון השלישי באיזון בדרך לסיום שנת תקציב 2020 מאוזנת.

מנכ"ל חדש – נפרדנו השבוע באופן רשמי ממנכ"ל המועצה בשש שנים האחרונות עוזי פריד שפרש לגימלאות לבקשתו. זה המקום להודות לעוזי, מוותיקי הישוב, על תרומתו הרבה לקידום ופיתוח רמת ישי. את עוזי פריד מחליף עו"ד איציק זכאי שמגיע אלינו עם ניסיון מוניציפאלי רב שנים בעיריית חיפה.

קהילה תומכת, מעורבת ואכפתית  – אנו זוכים לראות מעורבות קהילתית ערכית, חיובית ומלכדת בחרנו הפעם 2 דוגמאות למעורבות זו:
תומר אבני, שבנו לומד בגן דקל. אבני יזם בשיתוף צוות הגן בניית אוהל במבוק אתגרי להנאת ילדי הגן.
נוגה גל שרגאי הובילה יחד עם קבוצה תושבים שאכפת להם חלוקת חבילה למשפחות מבודדות ששמחו לקבל בשישי שעבר תשומת לב לקראת שבת.
ישנם עוד יוזמות רבות וקצרה היריעה מלהוסיף את כולן, פשוט מחמם את הלב לדעת שזו הקהילה החמה והתומכת בה אנו חיים.
יישר כח לכם קהילת רמת ישי 

כדי לצאת מהסגר כמה שיותר מהר ועם מקסימום אפקטיביות עלינו להקפיד על – עטיית מסיכה, ריחוק חברתי, שמירה על היגיינה, הימנעות מהתקהלות ושמירה על כל ההנחיות המחמירות של משרד הבריאות לימי הסגר.
שבת שלום והרבה בריאות
שלכם
מועצה מקומית
רמת ישי

עדכון יומי 7 בינואר

תושבות ותושבים יקרים,
בחצות יכנס לתוקפו הסגר המהודק כפי שהחליט עליו קבינט הקורונה.
מייד נחדד את הנהלים אך תחילה עדכון על מצב ה"קורונה" ברמת ישי.תחלואה – מצב התחלואה השבוע כנדנדה, יום ירידה בכמות החולים המאומתים ויום עליה, מדי יום מתווספים חולים חדשים לצד מחלימים. נכון לעכשיו (7.1.21 בשעה 20:00) אנו עומדים על 31 חולים מאומתים פעילים ו-208 מבודדים. אנחנו עדיין "אדומים" במדרג רמזור, במגמת גרף הרמזור היומי אנחנו צהובים ונקווה שהמגמה בגרף תמשיך גם בשבוע הבא ונהפוך ל"צהובים" במדרג. נתון מעודד נוסף, אחוז המאומתים בבדיקות עומד על 1.82%,  נמוך בהרבה מהממוצע הארצי שעומד על 6.13%.אני עומד בקשר עם החולים (כולם באשפוז ביתי) ואני מאחל להם בשמי ובשמכם  תושבי רמת ישי היקרים, איחולי החלמה מהירה.חיסונים – כמות המתחסנים מרמת ישי עלתה והיום יש 1955 תושבים שהתחסנו המהווים כ 25% מכלל האוכלוסייה.
מתוך אוכלוסיית בני ה 60 ומעלה (1458 תושבים) התחסנו 1256 המהווים  86.1% בהחלט נתון מכובד.נושא המוטציה של נגיף ה"קורונה" העלה את רמת ישי לכותרות, באופן רשמי לא הגיע אלי עד עכשיו שום עדכון בנושא ואני בקשר עם כל הגורמים הרלוונטיים, יחד עם זאת בהחלט יתכן כי מישהו/מישהי אכן נדבק במוטציה. מבחינתנו כתושבים אין לעובדה הזו משמעות. ההנחיות, הכללים וההתנהגות הם בדיוק כמו שאנו מנחים לאורך כל התקופה – מסיכה, מרחק, הגיינה ומניעת התקהלות. וכמובן הקפדה על הבידוד למי שהונחה לכך.סגר מהודק – אני מבקש לחדד ולהבהיר נהלים לקראת הסגר שיכנס לתוקפו הלילה בחצות. המדינה תיכנס לסגר, הפעם סגר מהודק, קשיח ובלי חורים ובאכיפה משמעותית. מתוך ההבנה והכוונה שחייבים להוריד משמעותית את כמות התחלואה ולסיים את הסגר בתוך שבועיים, אסור לנו לעשות הנחות ולכן הוריתי מספר צעדים, חלקם מחמירים וחלקם תואמים את ההנחיות של קבינט הקורונה:
•     סגירת בתי הכנסת לתפילה (מותרת תפילה בשטח פתוח בלבד ועד 10
       מתפללים),
•      הפסקת פעילות מועדון ארז,
•      הפסקת פעילות מועדונית בית הספר ארזים.
• מערכת החינוך – גני הילדים, צהרונים, מועדונית ובתי הספר יסגרו ויעברו
        ללמידה מרחוק לרבות התוכניות החינוכיות הנוספות דוגמת "הטייסת".
• חינוך מיוחד יפעל במתכונת מצומצמת, חמישה ימים בשבוע בין השעות
        8:00-17:00.
• מגרשי הספורט וגני המשחקים ישארו סגורים.
• פעילויות המתנ"ס, יחידת הנוער ותנועות הנוער מתקיימות בזום בלבד.
• במשרדי המועצה אין קבלת קהל והתקשורת עם המועצה תהייה דיגיטלית
       לחלוטין (זום, ווטסאפ, טלפון, שיחות ועידה ועוד).
• אכיפה- מחלקת הבטחון והפיקוח תתגבר את האכיפה בשיתוף עם תחנת
       מגדל העמק. יחיאל סבג מנהל המחלקה וצוות הפקחים יסיירו באזור
       התעסוקה ויוודאו כי העסקים שמאושרים (בתי מרקחת, מאפיות, ממכר         
       מזון, אופטיקה והגיינה) יעבדו ע"פ הנהלים. לא יהיו פשרות ו"הנחות"
       במקרה של הפרת ההנחיות.תושבים יקרים – כאמור אנו מתחילים היום בחצות סגר נוסף, שיהיה הפעם סגר מהודק, כולנו תקווה ואמונה שזהו הסגר האחרון שנכפה עלינו ובסיומו נוריד את התחלואה משמעותית עם המשך מבצע החיסונים הלאומי נוכל לחזור בחודשים הבאים לשגרת חיינו. כדי לצאת מהסגר כמה שיותר מהר ועם מקסימום אפקטיביות עלינו להקפיד על ההנחיות-עטיית מסיכה, ריחוק חברתי, שמירה על היגיינה, הימנעות מהתקהלות ושמירה על כל ההנחיות המחמירות של משרד הבריאות לימי הסגר.
שלכם

עדכון יומי 5 בינואר

תושבות יקרות ותושבים יקרים,

לשמחתנו העלייה ברמת התחלואה ברמת ישי נבלמה ונכון לעכשיו יש לנו 25 חולים מאומתים פעילים. ראש המועצה בקשר עם החולים ולשמחתנו הם חשים בטוב (כל המאומתים באשפוז ביתי). מספר המבודדים עומד על 233. אחוז הבדיקות החיוביות בישוב הוא 2.68%, נמוך בהרבה מהממוצע הארצי (7.4%). אנחנו עדיין אדומים במדרג הרמזור (שינוי סטטוס הרמזור מתעדכן אחת לשבוע), כשהמגמה כרגע היא לכיוון הצבע הצהוב. נתון נוסף הוא מספר המחוסנים (לפחות זריקה אחת) שעומד על 1772 תושבים (נכון לאתמול בערב) שמהווים למעלה מ 20% מהתושבים מתוכם 1203 מחוסנים בני 60 מעלה (83% מאוכלוסיית בני 60 פלוס), בהחלט נתון מרשים ואפשר לשאוב עידוד מהנתונים הללו.

אולם כבר למדנו כי הקורונה מתעתעת וחוסר הקפדה עלולה להרחיב שוב את התפשטות התחלואה. ולכן נדרשת מכולנו משמעת אישית קפדנית ומילוי אחרי הכללים וההנחיות – עטיית מסיכה, שמירה על מרחק, היגיינה והימנעות מהתקהלות – אלה הם המפתחות לשמירה על בריאותינו.

כדי למנוע גידול בתחלואה הנחה ראש המועצה את מנהל מחלקת הבטחון והפיקוח יחיאל סבג להגביר את האכיפה בישוב באמצעות שוטרי תחנת מגדל העמק ופקחי הרשות. גני המשחקים ומגרשי הספורט ישארו סגורים עד אשר נראה המשך צמצום התחלואה. פעילויות התרבות הופסקו ועברו לזום (מוזמנים לעקוב אחרי שלל הפעילויות באתר המתנ"ס).

רבים שואלים על הסגר המהודק עליו החליט הקבינט. לקראת סוף השבוע נפרסם הודעה מסודרת על המשמעיות של הסגר כאן ברמת ישי .

שלכם

מועצה מקומית רמת ישי

עדכון שבועי 1 בינואר

תושבות יקרות ותושבים יקרים

השבוע חווינו כניסה לאזור האדום (בפעם הראשונה לצערנו) במדרג הרמזור בשל גידול משמעותי בתחלואה ובמבודדים והיום אנו מסיימים את השבוע עם חדשות מעט יותר מעודדות. ישנה ירידה גדולה במספר המבודדים וירידה קלה במספר החולים. כרגע אנו עומדים על 30 חולים פעילים ו 254 מבודדים. חלק לא מבוטל מהמבודדים הם תלמידי הגנים, בית הספר היסודי והתיכון. לשמחתנו, רוב ילדי גן שקד ובני משפחותיהם סיימו בידוד ושבו לפעילות. נתון מעודד הוא אחוז הבדיקות החיובית מכלל הנבדקים שעומד על 0.56 אחוז, לעומת הממוצע הארצי שעומד על למעלה מחמישה אחוז מאומתים מכלל הנבדקים.

גני משחקים ותרבות – בשל המעבר לצבע האדום הינחה ראש המועצה עופר בן אליעזר לאחר התייעצות עם חברי וועדת מל"ח על" הידוק חגורה" שמטרתה לצמצם את ההדבקות והתחלואה. גני המשחקים ומגרשי הספורט ישארו סגורים עד שיפור במצב התחלואה ואירועי התרבות השונים יעברו למתכונת דיגטלית. בעקבות כך נערך המתנ"ס לשלל אירועים שיתקיימו באמצעות הזום. מוזמנים להיכנס לאתר המתנ"ס ולהירשם לפעילויות. תודה גדולה לסגנית ראש המועצה וחברת הנהלת המתנ"ס סבינה לוי שיזמה את המהלך ולמנהל המתנ"ס אבי ברקב על הביצוע.

בדיקות: מבצע מגן חינוך צפוי לצאת לדרך ברמת ישי בשלב ראשון בחט"ב היובל זאת לאחר שלמעלה מחמישים אחוז מהורי תלמידי החט"ב הביעו הסכמה לכך. המשמעות היא שאחת לשבוע תתקיים בדיקות קורונה (ידידותיות) לתלמידים. אנו ממתינים לקבלת הסכמת ההורים מבית הספר היסודי "ארזים" שנוכל לקדם את המבצע גם ביסודי. אנו מדגישים כי אין חובה להיבדק.

ביום רביעי השבוע התקיים מבצע בדיקות למבוטחי קופת חולים כללית ובשבוע הבא תוצב ניידת בדיקות של קופת חולים מכבי. הבדיקות הן ללא צורך בהפניית רופא או בתשלום ויש להן חשיבות רבה בקטיעת שרשרות ההדבקה.

חיסונים-עד כה חוסנו למעלה מאלף תושבי רמת ישי, בהחלט היענות מרשימה. אנו קוראים לכם התושבים להתחסן בהקדם האפשרי. (לפי הסדר שקבע משרד הבריאות: קודם כל אלה שמעל לגיל 60)

אכיפה ופיקוח-בעקבות העלייה בנתוני התחלואה הורה ראש המועצה על הקשחת האכיפה והגברת הסיור בשטח, הן של פקחי המועצה והן של שוטרים מתחנת מגדל העמק. במסגרת זו הצטרף אתמול עופר בן אליעזר, לסיורים שקיימה סיירת הורים ערב הסילבסטר כדי לוודא שבתי העסקים אשר אינם סגורים פועלים בהתאם להנחיות וכי אין התקהלויות של בני נוער או מסיבות ביתיות רבות משתתפים, זאת בסיוע שוטרי תחנת מגדל העמק. תודות למחלקת הביטחון הישובית בהובלת יחיאל סבג, לרכזת סיירת ההורים -נורית פלינסקי ולמנהלת היחידה לביטחון קהילתי-מיכל סהר .

רווחה- העלייה במספר החולים המאומתים והמבודדים חייבה אותנו לתגבר את קצב שיחות הטלפוניות במחלקת הרווחה כל זאת בסיוע המתנדבים היקרים. כל מי שזקוק לעזרה בכל נושא מוזמן לפנות למספר הטלפון של מחלקת הרווחה: 04:9832802

חירום-ראש המועצה נפגש השבוע עם המפקד המחוז הנכנס של פיקוד העורף במחוז אל"מ אלעד אדרי וסקר בפניו את צרכי מערך החירום בישוב לטובת המשך שדרוג מערך החירום. אל"מ אדרי ציין כי התרשם מהרצינות הרבה של המועצה בנושא מוכנות מערך החירום.

תשתיות- שני פרויקטים תחבורתיים גדולים קרובים לסיומם –

כיכרות האלון דפנה – הסתיימה סלילת המיסעה (הכביש), הושלמה התאורה, בימים הקרובים נסיים את הגמר של המדרכות, אנו מתנצלים על אי הנוחות ומודים לכם על הסבלנות וההבנה.

כניסה הנוספת לאזה"ת – אנו מסדירים בימים אלה את חיבור הכביש לאזה"ת מצד אחד ולכניסה מנווה יער מהצד השני.

כמו כן התחלנו את העבודות לשדרוג רחוב החבצלת שכוללות הסדרת מדרכה, חניה ותאורה.

את העבודות מלווה במקצועיות רבה אתי בוצין מהנדסת המועצה.

קשר עם התושבים- השבוע קיים ראש המועצה לייב צ'אט עם תושבים בנושא קורונה. ההיענות היתה גדולה מאוד (למעלה מ-2000 צפיות) . התושבים הביעו אכפתיות, היפנו שאלות וגם נתנו טיפים. אנו מתכננים בקרוב שיחת זום לקבוצת הווטסאפ של המועצה. אנו מזכירים שוב למי שמעוניין לקבל דיווחים ועדכונים שוטפים בווטסאפ מוזמן להתקשר אלינו על מנת להתחבר.

לסיכום, תושבות יקרות ותושבים יקרים אנו פונים אליכם בכל לשון של בקשה, נהגו בחוכמה והימנעו השנה מחגיגות הסילבסטר וספיחיו במסיבות חברים או מסיבות המוניות. עשו זאת בחוג המשפחה הגרעינית המצומצם.

זכרו עטיית מסיכה, שמירת מרחק, היגיינה ומניעת התקהלות הם המפתח לבריאותנו. רק משמעת קפדנית של כל אחד מאיתנו תחזיר אותנו למדרג הירוק ולשגרת חיים בריאה וברוכה.

מאחלים לכם שנה אזרחית טובה

בברכת שבת שלום

מועצה מקומית רמת ישי

מבזק קורונה  28 בדצמבר

תושבות יקרות ותושבים יקרים.

רמת ישי כתומה במדרג הרמזור, נכון לעכשיו אנחנו עם 35 חולים מאומתים, מתוכם 13 ילדים ונוער (7 בגני ילדים, 3 ביסודי, 1 בכיתה י' ו-2 בכיתה י"א) ומספר המבודדים נכון לעדכון עומד על 342 תושבים.

מסגרת לימודים נוספת (קפסולה בכתה ג'4) הונחתה להיכנס לבידוד בעקבות תלמידה מהכיתה שנמצאה מאומתת. (התלמידה נדבקה בתוך המשפחה – שרשרת ההדבקה של גן שקד). הודעה נמסרה להורי התלמידים בכיתה.

בהתאם לצבע הרמזור החל ממחר

הלימודים בגני הילדים ובכיתות א-ד יתקיימו במוסדות החינוך במתכונת קורונה.

הלימודים בכתות ה' עד י' (כולל) יתקיימו בלמידה מרחוק (אין הגעה למוסדות החינוך).

הלימודים בכתות י"א-י"ב יתקיימו ע"פ הנחיות בתי הספר.

אנו קוראים שוב לכל מי שנקרא להיכנס לבידוד לעשות זאת באופן מיידי . זה חשוב מאד לכולנו כדי שנקטע את שרשראות ההדבקה. מי שחייב בבידוד הוא מי שבא במגע ישיר עם "חולה מאומת". משפחות הבוחרות לקיים בידוד משפחתי מתבקשות לא לשלוח את הילדים למסגרות החינוך. המעוניינים בקיצור תקופת הבידוד לעשרה ימים ואינם סובלים מסימפטומים יעשו זאת באמצעות ביצוע שתי בדיקות שתוצאתן שלילית, אחת בתחילת תקופת הבידוד והשנייה לאחר תשעה ימים.

זיכרו – עטיית מסיכה, שמירה על היגיינה, ריחוק חברתי והימנעות מהתקהלויות ישמרו על בריאותנו.

שלכם

מועצה מקומית רמת ישי

עדכון יומי 27 בדצמבר

תושבות יקרות ותושבים יקרים.

נכון לעכשיו אנחנו עם 32 חולים מאומתים, 8 מהם ילדי הגנים שקד ואורנים (ילדי הגנים נמצאים בבידוד), תלמיד מאחת מכיתות א שנכנסה לבידוד וכמו כן שני תלמידי שכבת י"א מבתי הספר אורט טבעון וכרמל זבולון (יגור). הקפסולות בהן למדו התלמידים וההסעות בהם נסעו הונחו להיכנס לבידוד.

בשעה האחרונה סיים ראש המועצה ישיבת זום עם שר הבריאות ושאר ראשי הרשויות בה הוחלט שנכון למחר (28.12.20) הלימודים יתקיימו כמו היום. דהיינו כל המערכת גנ"י וכתות א' עד יב' לומדים כרגיל ע"פ קפסולות שגרת קורונה. 

בידוד – אנו קוראים למי שנקרא להיכנס לבידוד לעשות זאת בלי "התחכמויות". מי שחייב בבידוד הוא מי שבא במגע ישיר עם "חולה מאומת". מעגל שני אינו מחויב בבידוד. משפחות הבוחרות לקיים בידוד משפחתי מתבקשות לא לשלוח את הילדים למסגרות החינוך. מי שמעוניין בקיצור תקופת הבידוד לעשרה ימים ואינו סובל מסימפטומים יעשה זאת באמצעות ביצוע שתי בדיקות שתוצאתן שלילית, אחת בתחילת תקופת הבידוד והשניה לאחר תשעה ימים.

משמעויות הסגר – הסגר השלישי נכנס היום בשעה 17:00 לתוקפו אנו מבקשים ממכם להקפיד אחרי ההנחיות הברורות.

החלטנו לסגור את מגרשי הספורט וגני המשחקים לפעילות.

פעילות התרבות בישוב עברה במלואה למתכונת זום.

מחלקת הפיקוח בראשותו של יחיאל סבג יחד עם הפקחים ושוטרים מתחנת מגדל העמק תתגבר את הפעילות והאכיפה בימי הסגר.

ראש המועצה עופר בן אליעזר פועל להבאת מתחם חיסונים אזורי לרמת ישי. אנו עומדים בקשר עם קופות החולים הגדולות וממתינים למענה חיובי בימים הקרובים. אנו קוראים לכל מי שמעל גיל 60 או בעל מחלות רקע לקבוע עוד היום תור וללכת להתחסן.

אנו חוזרים שוב על ההנחיות "מצילות החיים"- עטיית מסיכה, שמירה על היגיינה, ריחוק חברתי והימנעות מהתקהלויות.

בתקווה לחזרה מהירה לשגרה

מועצה מקומית רמת ישי

עדכון שבועי 25 בדצמבר

 
תושבות יקרות ותושבים יקרים. 
לצערנו התחלואה המתגברת ברמה הארצית אינה פוסחת על רמת ישי ונכון להבוקר ישנם ברמת ישי 28 חולים מאומתים פעילים. לאורך השבוע ביצענו הערכות מצב בשיתוף משרד החינוך ובהתאם הורנו על בידוד של התלמידים במסגרות שבהם באו במגע עם החולים. אנו מחדדים כי בבידוד מחויב רק מי שבא במגע עם חולה מאומת (מעגל ראשון), מעגלים שניים שלישיים אינם חייבים בבידוד.
 
נתונים אלה החזירו אותנו לצבע הצהוב ברמזור. בהתאם הנחה ראש המועצה את מנהל מחלקת הבטחון והפיקוח יחיאל סבג להדק את האכיפה וכמו כן רועננו הנהלים בקרב עובדי המועצה והספקים השונים. הקורונה עדיין כאן ועלינו להמשיך להקפיד על ההנחיות: עטיית מסיכות, שמירה מרחק, היגיינה והימנעות מהתקהלויות. זכרו, בריאותינו בידינו!
 
חיסונים: אנו פועלים מול משרד הבריאות להביא לרמת ישי מתחם חיסונים של הקופות השונות. ובמקביל אנו מקדמים פעילות לחיסון מרוכז של עובדי המועצה והמתנ"ס 
 
חינוך:
תכנית מגן חינוך – כדי להפעיל את התכנית במסגרתה יערכו בדיקות קורונה אחת לשבוע בקרב הצוותים והתלמידים (בדיקות "ידידותיות") אנו מתבקשים להציג הסכמה של למעלה ממחצית מההורים ומהצוותים. מי שטרם החזיר את תשובתו מתבקש לעשות זאת. תודה על שיתוף הפעולה
 
מחשבים לחינוך – ראש המועצה קידם יחד עם משרד החינוך רכישת עשרות מחשבים ניידים (כולל ציוד היקפי, מודם וחיבור לרשת) לסגירת "פערים דיגיטלים" לטובת למידה מיטבית ואיכותית של כלל התלמידים. 
 
תרבות:
במסגרת הערכת המצב שקיימה וועדת מל"ח הוחלט בין היתר להותיר את פעילות מועדון ארז והוא יפעל במתכונת מצומצמת יותר בהתאם להנחיות. את הפעילויות המתוכננות של המתנ"ס תחליף תכנית אינטראקטיבית בזום. מוזמנים לעקוב אחריהן. פרטים באתר המתנ"ס.
 
תפעול: 
במסגרת שדרוג ציוד החירום נרכש גנרטור חירום שהוצב בחט"ב היובל, שבשעת חירום הופך למתחם קליטת אוכלוסייה. 
הצבנו גדר אקוסטית במגרש הספורט של חט"ב היובל שתסייע במיגון מפני רעשים.
 
ולסיום – ביום ראשון אנו נכנסים לסגר נוסף, השלישי במספר. כולנו תקווה שזהו סגר אחרון ולאחריו נוכל לחזור לשגרת חיים. לצד התקווה הגדולה שמספקים לנו החיסונים, עלינו להמשיך לשמור על ההנחיות במרחב הציבורי, מה שיקצר את הדרך חזרה לשגרה. זכרו, בריאותינו בידינו!
 
מאחלים לכם שבת שלום וסוף שבוע נעים
מועצה מקומית רמת ישי

 

עדכון שבועי 18 בדצמבר

 
 
קורונה- נכון להבוקר ישנם תשעה חולים מאומתים פעילים. על אף התפשטות התחלואה ברחבי הארץ אנחנו במדרג הירוק ברמזור, חובה עלינו לזכור כי נתונים אלה עלולים להשתנות בתוך טווח של ימים בודדים ולכן עלינו להמשיך להקפיד על ההנחיות: עטיית מסיכות, שמירה מרחק, היגיינה והימנעות מהתקהלויות. זכרו, בריאותינו בידינו! 
 
עם הגעת החיסונים לישראל בכוונת ראש המועצה ללכת ולהתחסן, אנו קוראים לכם לעשות זאת בהקדם למען בריאותכם.
 
חינוך – השבוע השתתף ראש המועצה בזום "שיתוף ועדי הורים" בנושא תכנית "מגן חינוך" (ביצוע בדיקות קורונה לתלמידים והצוותים החינוכיים, אחת לשבוע במטרה לקטוע את שרשראות ההדבקה). אנחנו מדגישים כי רמת ישי תשתתף בתכנית בכפוף לקבלת הסכמה של למעלה ממחצית מהורי התלמידים והצוותים ובכל מקרה לבדיקה חייבים אישור הורים.
 
ועוד חינוך – הצלחה גדולה לבית הספר של החגים עם למעלה מ-400 תלמידי גנים וכיתות א,ב. התלמידים נהנו מציוד חדיש וחוויתי שבא לתת מענה למפעילים השונים שבשל מגבלות הקורונה לא יכלו להגיע ולהעביר הדרכות. 
 
חירום – כדי לשמור על כשרות וכוננות במצבי חירום, קיימנו השבוע השתלמות מקצועית למכלול מידע לציבור
 
קידום רמת ישי  – השבוע נפגש ראש המועצה עם מנכ"ל משרד השיכון, יאיר פינס בנושא קידום שיווק קרקעות המינהל בשכונת פרדס וחסכון ועם מנכ"ל חברת נתיבי ישראל ניסים פרץ בנושא שדרוג כביש 77 (גשר להולכי רגל, קיר אקוסטי, גינון ועוד). שתי הפגישות היו מוצלחות וקיבלנו בהן רוח גבית להמשך קידומה ופיתוחה של רמת ישי.
 
תקציב – השבוע אישרה מליאת המועצה את תקציב המועצה לשנת 2021 בסך של כ-45.4 מליון שקלים, גידול של כעשרה אחוזים בהשוואה לתקציב 2020. התקציב אושר ברוב קולות של שמונה חברי מועצה לעומת אחד 
 
תרבות ופנאי – במהלך ימי החנוכה נהנינו משלל פעילויות לכל הגילאים בהובלת המתנ"ס בין יתר הפעולות: קרקס נודד עם פעלולי אש ואקרובטיקה, פרשת סיפור חנוכה -הרצאה חווייתית המספרת את סיפור החשמונאים, חדר בריחה/מחפשים את המטמון, סדנאות תיפוף גוף, תחרות הבית המואר, פרויקט "שימו נר על החלון", פרסום תמונות של חנוכיות והדלקת נרות ברשתות החברתיות. מצורפות הפעילויות המתוכננות לשבוע הבא.
 
פעילויות שמחממות את הלב – השבוע יצאנו במבצע "חורף חם"-עשרות כירבוליות חולקו לאוכלוסייה הוותיקה ולשורדי השואה ע"י מחלקה לשירותים חברתיים. 
 
נוער – חניכי תנועת הנוער מהנוער העובד ביקרו אצל אזרחים וותיקים עריריים, או שילדיהם אינם גרים בקרבתם והדליקו איתם ביחד נרות חנוכה.
 
מזג אויר -השבוע זכינו במטחים של מאות מ"מ גשם (מקום ראשון בארץ). בזכות היערכות מוקדמת של מחלקת התפעול עברנו את פרק הגשם הבלתי שגרתי בלא הצפות או מפגעים.
 
שלכם
מועצה מקומית רמת ישי

תנאים לקיצור בידוד ל-10 ימים

 

עדכון שבועי 11 בדצמבר

חנוכה שמח!!!! 

אתמול הדלקנו הילדים עופרי, יובל ונועם ואני נר ראשון של חנוכה באירוע קהילתי. מאחל לכל אחת ואחד מכם שהאור ישרור בליבכם ובביתכם כל ימות השנה.

פעילויות המתנ"ס – שלל פעילויות לכל המשפחה במהלך החג (בכפוף למגבלות). מוזמנים לעקוב אחר הפרסומים באתר ובדפי המתנ"ס. https://www.matnasry.co.il/

קורונה – רמת ישי בדרך להיות "ירוקה" במדרג הרמזור. מספר החולים המאומתים עומד כרגע על שישה חולים פעילים. זכרו מסיכה, מרחק, היגיינה ומניעת התקהלות הם המפתח לבריאותנו.

בדיקות קורונה – אני שמח לעדכן כי בעקבות בקשתי לקיים בדיקות קורונה לכל מערכת החינוך ברמת ישי, אנו מצטרפים למבצע "מגן חינוך", תכנית פיילוט שמטרתה ניטור על בסיס קבוע של תלמידי בתי הספר וצוותי החינוך. השתתפותנו בתוכנית כפופה לאישור של למעלה ממחצית ההורים, ואין חובה להשתתף בבדיקות. הכוונה היא שהתלמידים ועובדי ההוראה יעברו אחת לשבוע בדיקת קורונה "ידידותיות" בזכות ציוד קצה חדיש. מדובר בתכנית אשר תקטע באופן מהיר את שרשראות ההדבקה ותסייע בהקטנת התחלואה ושמירה על רמת ישי כישוב "ירוק". היענותכם חשובה לנו למען בריאותינו ובריאות ילדינו.

בתי הספר – 

חטיבת היובל – תלמידי חטיבת הביניים שבו ללימודים לארבעה/חמישה ימים בשבוע, יותר ימי לימוד מהמתווה של משרד החינוך. 

ארזים – התלמידים שלמדו בחט"ב עברו ללמוד במרחבים כיתתיים שהכשרנו במיוחד לכך בסמוך לבית הספר ארזים. 

תודה גדולה למנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר, מנהלות בתי הספר, אורית קובו-הייט וטלי אימברמן ולצוותים החינוכיים.

השבוע ציינו את "יום המחנך" במגוון פעילויות בין היתר ברכה בשלט חוצות, פינוק מרגש לצוותים החינוכיים מהורי התלמידים וזום חגיגי לצוותים שהעביר רן גבריאלי בנושא מיניות ומגדר. שוב אני מבקש לומר לצוותיים החינוכיים : "יישר כוח על המסירות הרבה, המקצועיות והדבקות במטרה. תודה על עבודת הקודש שאתם עושים למען ילדינו ועתידינו".

ספרים רבותי ספרים – "ספריית פיג'מות", השבוע הקראתי סיפור לילדי שכבת כיתות א', מזה מספר שנים בגאוה ובאהבה אני מקריא סיפור נבחר לילדים הצעירים. זהו פרויקט ערכי וחשוב מאין כמותו להקניית הרגלי קריאה לתלמידי הגנים והכיתות הצעירות.

חזות היישוב – אנו מבצעים גינון חדש בסוללת העפר לאורך כביש 75.

תאורה חדשה הוזמנה לפארק קותי והיא תהיה מוכנה בתחילת שנת 2021

כלבים – השירות הווטרינרי שלנו פועל במישורים שונים למניעת התפשטות מחלת הכלבת ביישוב, לאחרונה הסתיים בהצלחה מבצע פיזור הפיתיונות, המכילים חיסון נגד מחלת הכלבת ומיועדים לחיסון אוכלוסיית התנים והשועלים בשטחי המועצה ובשטחים הסמוכים לה.

בברכת חג אורים שמח ובטוח, שמרו על עצמכם ועל קרוביכם!

שלכם

עפר

 

 

סיכום שבועי 4 בדצמבר

 
תושבות יקרות ותושבים יקרים.
לאחר עליה תלולה במספר החולים חלה היום ירידה קלה במספר החולים המאומתים שעומד כרגע על 10 (4 בני אותה משפחה). בשל הקשחת הקריטריונים במדרג הרמזור עלינו לצבע הצהוב ברמזור, מה שאומר שעלינו להיזהר ולהישמר שבעתיים ובכדי שנחזור כבר בתחילת השבוע הבא לצבע הירוק.
במסגרת מאמצינו לקטיעת שרשראות ההדבקה הכשרנו את עובד המועצה שמואל אדר כחוקר אפידמיולוגי. אדר סיים השבוע בהצלחה קורס של חוקרים אפידמיולוגים של משרד הבריאות ופקע"ר מחוז צפון וישתלב במערך החקירות.
בנוסף אנו דואגים להנגשת בדיקות קורונה לתושבי רמת ישי ללא צורך בהפניה או תשלום. היום נערכו בדיקות של קופת חולים מכבי למבוטחיה ובמהלך השבוע הבאה צפויות להתקיים בדיקות עבור מבוטחי קופת חולים כללית. זהו סבב שני של בדיקות. תודה ליחיאל סבג, מנהל מחלקת הבטחון ונציגי הקופות על שיתוף הפעולה. אני קורא לכם התושבים, לכו להיבדק למען בריאותכם ובריאות הסובבים אתכם.
 
כבוד וגאווה. תעודת הוקרה הוענקה למנהלת המחלקה לשירותים החברתיים, שרה גייצהאלס, ע"י בכירי מחוז חיפה והצפון במשרד הרווחה בעת ביקורם השבוע ברמת ישי, וזאת כהוקרה על פעילות המחלקה בתקופת הקורונה. אתי קיסוס מנהלת המחוז ונאג'י מטאנס מנהל הנפה, נפגשו איתי ועם מנהלת המחלקה ועם צוות העובדים ושיבחו אותם על עבודתם המסורה. המחלקה בהובלת שרה גייצהאלס, צוות העובדים והמתנדבים, מבצעת מדי יום מלאכת קודש בטיפול רגיש ומסור באוכלוסיות המוחלשות, ועשתה לילות כימים 
בתקופה מאתגרת זו. 
יישר כוח לכל העושים בדבר.
 
השבוע נפגשתי עם מפקד תחנת המשטרה נצ"מ יניב סוויסה. במהלך הפגישה  דנו בשני נושאים עיקריים: שמירה על ביטחונם האישי של התושבים, והגברת האכיפה במרחב הציבורי ובאזורי המסחר והקניות בנושא הנחיות הקורונה. הודיתי לנצ"מ סוויסה על שיתוף הפעולה.
 
אנו ערוכים לפתיחת חטיבת הביניים ביום ראשון. התלמדים ילמדו לפחות 4 ימי לימוד בשבוע (הרבה יותר ממתווה משרד החינוך), צוות החטיבה בראשות המנהלת אורית קובו-הייט עמלו על הכנת בית ספר לקליטה מיטבית של התלמידים. כצעד מקדים השתתפו תלמידי החטיבה השבוע בפעילויות "המרחבים הפתוחים" אותם העבירו המורים לשל"ח, פעילות אשר זכתה לשבחים רבים במחוז. הלימודים בחטיבה יתקיימו במתכונת של קפסולות, כל קפסולה תזכה לשלושה שיעורים ביום, בין 4-5 פעמים בשבוע. תלמידי כיתות ה, ו שלמדו עד כה בחטיבה חוזרים ללמוד במרחבים כיתתיים שהוכשרו לכך, בעיקר במתקני המתנ"ס בקרבת בית הספר ארזים.
 
כדי לשפר את השליטה במערך ההיסעים של מחלקת החינוך של המועצה,  ההתחלנו להפעיל את תוכנת traffical  שנועדה לנטר את קווי ההסעות השוניים של התלמידים. מדובר בתוכנה מתקדמת המנטרת את מיקום ההסעה, זמן ההסעה, נקודות איסוף ועוד. בשלב זה מדובר בפיילוט שאם יצליח יפתח לשימוש ההורים.
 
כלונו חייבים מילה טובה למחלקת התפעול בניהולו של ניסים יחזקאל אשר פעולותיה טרם עונת הגשמים ובמהלכה מנעה הצפות או נזקי טבע לא נעימים וגם את מופע הגשם הקודם עברנו בשלום.
 
המאמצים לקביעת שדה תעופה בנבטים ואו בחיפה לא נפסקים. השבוע השתתפתי בפגישה מקצועית עם חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ׳ ואופיר סופר בנושא הקמת שדה תעופה בינלאומי משלים, יחד עם חבריי ראשי המועצות באזור. מצאנו אוזן קשבת וקיימנו שיח בנושא שדות התעופה במדינת ישראל. הצגנו לחברי הכנסת את השיקולים להעדפת נבטים כשדה מקביל לנתב״ג המיועד לשרת את כל סוגי המטוסים, את חיפה כשדה תעופה בינלאומי מוגבל ואף הגענו לדבר גם על רמת דוד והטעות הגדולה שבפיתוחו. לא נעצור עד שנגיע לכל מקבלי ההחלטות, להציג את כלל השיקולים האזרחיים שגוברים על ה"נימבי" של חיל האוויר בנבטים.
 
ברכות לקבוצת הקט-סל א' של רמת ישי (כיתות ה') על ניצחונה בהופעת בכורה מחודשת תחת השם הותיק והמוכר הפועל רמת ישי. את האגודה מתפעל המתנ"ס והוא מפעיל שני ענפי ספורט תחרותיים-טניס שולחן וכדורסל והמגמה היא להמשיך להתרחב לצד המשך השקעות המועצה בתשתיות הספורט והפנאי. תודה לאנשי המתנ"ס שמובילים את הפרויקט, המנהל אבי ברקב ורכז הספורט יריב עזר.
 
תושבות ותושבים יקרים אני מזכיר לכם את כללי הברזל לשמירה על בריאותינו: עטיית מסיכה, שמירה על מרחק, היגיינה והימנעות מהתקהלויות. יחד נמשיך לשמור על רמת ישי בריאה. שבת שלום
שלכם
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית

 

 

מבזק קורונה 30 בנובמבר

תושבות יקרות ותושבים יקרים,
לצערי הרב אנו עדים בימים האחרונים לעליה חדה במספר החולים הפעילים ברמת ישי, שהיא חלק ממגמת התפשטות התחלואה הכללית במדינה. מספר החולים המאומתים ברמת ישי עומד על 12, הכוללים בין היתר שתי משפחות (3, ו-4 נפשות), 2 תלמידי בית ספר היסודי, תלמידת תיכון וחייל. נתונים אלה מקרבים אותנו לקטגוריה הצהובה ברמזור.
במערכת החינוך אנו פועלים ע"פ ההנחיות המחמירות על מנת לקטוע את שרשרת ההדבקה ובהתאם הודעות יצאו לקפסולות הרלוונטיות בבית הספר.
פתיחת המשק ומוסדות הלימוד נותנים את אותותיהם ועלינו להקפיד במיוחד בתקופה הזו על הכללים: שמירת מרחק, עטיית מסיכה, שמירה על היגיינה והימנעות מהתקהלות.  אני שב וקורא לכם לצאת ולהיבדק, גם אם אינכם חשים סימפטומים על מנת לקטוע את שרשרת ההדבקה.  רק כך נשמור על רמת ישי ירוקה

עופר בן אליעזר,
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

עדכון שבועי 27 בנובמבר

 
 
תושבות יקרות ותושבים יקרים,
נתוני התחלואה ברמת ישי ממשיכים להיות נמוכים וכעת אנו עומדים על שלושה חולים מאומתים פעילים, חולה "ותיק", תושבת שנדבקה מאחותה מחוץ לרמת ישי וחייל שנדבק בבסיס.
נתונים אלה משאירים אותנו בתוך הדרוג הירוק של רמזור הקורונה. אני קורא לכם, גשו להיבדק למען בריאותינו ובריאות הסובבים אותנו. בעקבות ההיענות הרבה למבצע הבדיקות, בכוונתנו לקיים "מבצע" בדיקות נוסף בקרוב.בשבוע הבא יתחיל מנהל אגף הביטחון, פיקוח וקהילה יחיאל סבג קורס ממוני קורונה, ועובד המועצה שמואל אדר, ישתתף בקורס מתחקרי מאומתים. ההכשרות הן במסגרת פעילויות המועצה לקטיעת שרשראות ההדבקה.על מנת לשפר את העברת המידע אליכם התושבים, פתחנו ערוץ העברת מידע נוסף בווטסאפ. כדי להצטרף לשירות שלחנו הודעת סמס (SMS) אליכם לפי אלפון מספרי הטלפון שנמצא במועצה. בהודעה ששלחנו יש קישור להצטרפות לקבוצת ווטסאפ דרכה יועבר המידע. כל מי שלא קיבל/ה הודעה שכזו ומעוניין/ת להצטרף מוזמן/ת לפנות למועצה בטלפון 04-9029800 ונשמח לצרף אתכם. בערוץ הווטאספ ניתן רק לקבל מידע. לטובת פניות למועצה אתם מוזמנים לפנות דרך יישומון (אפליקציית) המועצה, אתר המועצה, טלפון המועצה והמסנג'ר של המועצה.שמחנו השבוע עם שובם ללימודים של תלמידי כיתות ה', ו' במתכונת של קפסולות. לטובת הגדלת מספר ימי הלימוד (מעבר להנחיות) הכשרנו במיוחד את חטיבת ביניים היובל כדי לקלוט את התלמידים של ביה"ס היסודי. כאמור פעלנו להגדלת מספר ימי הלימוד משלושה (כפי שאישר המתווה) לחמישה ימים: ארבעה ימים בבית הספר ועוד יום נוסף של מפגשים בלתי פורמאליים, כאן המקום להודות מנהלות בתי הספר טלי אימברמן מ"ארזים" ואורית קובו הייט מ"היובל" על שיתוף הפעולה היוצא דופן למען כלל תלמידי רמת ישי . במהלך השבוע מתוכננים לשוב ללימודים גם תלמידי בתי הספר התיכוניים באורט טבעון ובעמקים תבור מזרע.במחלקת החינוך נערכים לחזרה ללימודים של תלמידי כיתות ז'-ט'. על פי המתווה, ב-6 בדצמבר, ישובו תלמידי החטיבה ללימודים. שוב תודה ענקית לפנינה שלזינגר מנהלת מחלקת החינוך על ההובלה, הנחישות והמקצועיות.כחלק מהאירועים לציון "חג הסיגד", חגה של העדה האתיופית, קיימנו גם השנה את מיזם "סיפור על הדרך". אסף גובנה סיפר לחברי מועדון ארז את סיפורו האישי-מהעליה מאתיופיה ועד לקצונה בצה"ל. הפעילות התקיימה בשתי קפסולות. הגעתי לברך את גובנה וחברי המועדון לפני כל אחת מהרצאות. מיזם "סיפור על הדרך", הוא גשר המחבר לבני העדה האתיופית שסיפור עלייתה המדהים לארץ נדחק לעיתים לקרן זווית. אני שמח וגאה על כך שחברי מועדון ארז שבו לפעילות בהתאם להנחיות ונהנים משלל פעילויות העשרה, תרבות, חוגים וטיולים. גם בגנים נחוג חג הסיגד בצורה ייחודית. יהודית סיום, סייעת מגן רימונים הכינה טקס מושקע לתלמידי הגנים עופרים ורימון.במסגרת הפעילות הערכית, חינוכית תרבותית "בימי הקורונה" קיימנו ביום חמישי האחרון הרצאה ב"זום" אותה העביר גלעד האן, מומחה לסייבר בנושא "מקישורים וירטואלים לכישורי חיים". כמאה תושבים השתתפו בהרצאה.החודש הוא חודש המודעות למאבק באלימות כלפי נשים. המועצה קיימה מספר פעילויות להעלאת המודעות ומניעת מקרה אלימות הבא, הפעילויות התקיימו בהובלת יועצת ראש המועצה למעמד האישה, סיגלית ברזאני. בין היתר קיימנו פעילות דיגיטלית ב"זום" שכללה קטעים מהצגות בנושא יחסים אלימים נגד נשים., שכללה שיח עם היוצר של ההצגות אלירן כספי והשחקניות שסיפרו על ההתמודדות עם יחסים אלימים. השתתפתי בפעילות חשובה זו וברכתי את המשתתפים בה. אין ספק שהדרך למאבק באלימות כנגד נשים מתחילה בהעלאת המודעות לנושא בין היתר באמצעות פעילויות כמו אלה שקיימנו השבוע ברמת ישי. ב25.11 -היום בו מצויין ברחבי העולם המאבק באלימות כלפי נשים הוצבה פינת אבל וזיכרון לקורבנות האלימות במבואת המועצה והודלקו בה 20 נרות כמספר הקורבנות. עובדי ועובדות המועצה, נציגות הנוער, נציגת מליאת המועצה-סגנית ראש המועצה, ונציגות מועצת נשים, הגיעו להביע הזדהות והניפו שלטי מחאה. בנוסף השתתפה ברזאני בכנס שקיים איגוד היועצות למעמד האישה בו השתתפו יועצות מכל הארץ. בכנס הוצגו יוזמות וכלים להתמודדות ולטיפול בבעיית האלימות כלפי נשים.השבוע קיימתי פגישת תושבים ב"זום" עם דיירי שכונת פרדס וחסכון במהלכו עודכנו התושבים בהתקדמות עבודות פיתוח שלב ב' של השכונה לרבות לוחות זמנים.במסגרת אירועי "נובמבר משפחתי" המתקיימות החודש בהובלת המתנ"ס נערכות שלל פעילויות ספורט ופנאי לכל המשפחה המשלבות תנועה והנאה, לקחתי חלק באחת מפעילויות מועדון ארז והנחיתי השבוע ערב שירה לחברי המועדון בו ניגנתי באקורדיון משירי ארץ ישראל הישנה והטובה. כמו תמיד היה כייף.
מוזמנים לעקוב אחרי האירועים בדף הפייסבוק ובאתר המתנ"ס.תושבות ותושבים יקרים, אני מזכיר לכם את כללי הברזל לשמירה על בריאותינו- עטיית מסיכה, שמירה על מרחק, היגיינה והימנעות מהתקהלויות. יחד נמשיך לשמור על רמת ישי ירוקה.שלכם, עפר בן אליעזר
ראש  המועצה  המקומית
רמת ישי

 

עדכון שבועי 20 בנובמבר

 

תושבים יקרים ותושבות יקרות.
נתוני התחלואה ברמת ישי ממשיכים להיות מעודדים מזה מספר שבועות ואנחנו עם חולה מאומת אחד בלבד. השבוע יצאנו במבצע בדיקות קורונה לתושבי רמת ישי בשיתוף עם קופות החולים כללית ומכבי במסגרתו נבדקו כ-150 תושבים (ככל הידוע עד כה עם אפס מאומתים), ללא תשלום וללא צורך בהפניית רופא. כמו בן ביקשתי מעובדי המועצה להשתתף אף הם במבצע ואכן רובם עברו בדיקות קורונה. כמי שעבר בעצמו בדיקה, אני יכול להעיד כי מדובר בבדיקה קלה, מהירה ולא מכאיבה. (למתעניינים התוצאה של הבדיקה שלילית). בהזדמנות זו אני קורא לכם תושבים יקרים, גשו להיבדק למען בריאותינו ובריאות הסובבים אותנו. בעקבות ההיענות הרבה לבדיקות, בכוונתנו לקיים "מבצע" בדיקות נוסף בקרוב. לנוחיותכם אנו מעדכנים באתר המועצה אתרי בדיקה רלוונטיים בסביבה הקרובה (של פיקוד העורף ושל הקופות השונות).

מחלקת החינוך נערכת לחזרה של הלימודים בכיתות ה', ו' בשבוע הבא, בכפוף להנחיות קבינט הקורונה. פעלנו להגדלת מספר ימי הלימוד משלושה (מתווה משרד החינוך) לחמישה. ארבעה ימים בבית הספר ועוד יום נוסף של מפגשים בלתי פורמאליים. לשם כך הכשרנו את חטיבת הביניים ללימודים עבור תלמידי כיתות ה, ו' במתכונת של קפסולות. על פי המתווה, יחזרו תלמידי כיתות א'-ב' ללימודים בכיתות מלאות. ותלמידי חטיבת הביניים ימשיכו "להתאוורר" במתכונת המרחבים הפתוחים לפי שכבות וקפסולות בשטח חט"ב היובל (מותנה במזג האוויר).
כחלק מהיערכות מחלקת החינוך לתנאי הקורונה וכהמשך לתוכניות הרבות שאנו מנגישים קיימנו השבוע הרצאה להורי הגיל הרך שהועברה על ידי מומחים ויועצים מהשירות הפסיכולוגי שכותרתה "הורות מטיבה בימי קורונה". בשבוע הבא תתקיים הרצאה להורי תלמידי יסודי ועל יסודי, בנושא מוגנות ברשת. אני מבקש להודות לכל צוות מערכת החינוך בהובלתה של פנינה מנהלת מחלקת החינוך על היוזמות, החתירה למצוינות וההנגשה של הפעילות להורים.

עוד מאירועי השבוע, ביום רביעי השבוע את "עץ המוצצים" הנמצא בגינה שליד המתנ"ס. תהליך ההיפרדות מהמוצצים לווה בהפעלה ידידותית כאשר "העוללים" מרמת ישי נפרדו לשלום מהמוצצים אותם תלו על העץ המוצצים. תודה לצוות המתנ"ס והרכזת החברתית איריס בכר על היוזמה והארגון.
מועדון המטיילים נתיבי ישי" חידש השבוע את פעילותו וחזר לטייל. 40 חברים השתתפו בטיול מהנה באזור שפלת יהודה ובית גוברין, הטיול התנהל במתכונות קפסולות עם 2 אוטובוסים שמירה על מרחק וכל הנחיות הקורונה המחייבות. וכמובן שמועדון ארז ממשיך את פעילותו בשעות הבוקר ובמתכונת של קפסולות, תודה לברי ולכל הצוות על הארגון והאכפתיות, כל זאת ועוד. המתנ"ס ממשיך בשלל פעילויות. במסגרת אירועי "נובמבר משפחתי" אנו מקיימים מגוון רחב של פעילויות ספורט ופנאי לכל המשפחה המשלבות תנועה והנאה. בסוף השבוע הקרוב יתקיימו פעילויות ספורט נוספות: טניס שולחן, היפ הופ וציור. מוזמנים לעקוב אחרי האירועים בדף הפייסבוק ובאתר המתנ"ס.
חוגי המתנ"ס שבו לפעילות במתכונת שונה ומקורית, דוגמת החוג לג'ודו שמועבר בצורה אינטראקטיבית דיגיטלית, כאשר המדריך מעביר באמצעות הזום את השיעור על גבי מסך ענק. בעקבות התגובות המוצלחות אנו שוקלים לקיים חוגים נוספים במתכונת דומה.

כחלק מהעשייה לקידום העסקים ברמת ישי קיימתי השבוע סיור "עסקים" באזור התעסוקה, סיור אליו הצטרף יחיאל סבג, מנהל מחלקת פיקוח וביטחון. שמחתי לראות שרוב רובם של העסקים ברמת ישי חזרו לפעול, כמו גם את התנועה הערה של הלקוחות והכל תוך הקפדה על ההנחיות.  שמעתי מבעלי החנויות על התקופה המאתגרת עימה הם מתמודדים ועם הקשיים הלא מעטים בתקופה זו. בהזדמנות זו אני קורא לכם התושבים לערוך את הקניות בעסקים מקומיים ברמת ישי ובכך ניתן להם רוח גבית בתקופה זו. דלתי תמשיך להיות פתוחה בפני העסקים המקומיים בכל דבר ועניין. 

במסגרת חודש המודעות למאבק באלימות כלפי נשים נקיים ביום ראשון השבוע (22.11)  פעילות המשלבת קטעים מהצגות "הגט", "שייכת" ו"מרוב אהבה"  ושיח בנושא שמונחה ע"י יוצר ההצגות והשחקניות בשיתוף הצופים. הפעילות היא חינמית ותתקיים בזום בשעה 20.30.

תנופת העשייה בתחום התשתיות לא נעצרת ואני מודע לחוסר הנוחות הזמנית בעת ביצוע העבודות ואנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית, בהתאם הנחיתי את מחלקת ההנדסה לתת עדיפות לביצוע עבודות שיקלו על איכות החיים של התושבים שמתגוררים באזורים בהם מתבצעות העבודות. אני מבקש להודות לסגניתי סבינה לוי גופמן על היוזמה לקיים ישיבת זום עם תושבים משכונת פרדס וחיסכון, הישיבה התקיימה על מנת להעניק לתושבים את מירב המידע לרבות לוחות זמנים לענות על שאלות שעולות מהשטח ולתת להן פתרונות.

לסיום, בכדי להמשיך בנתוני התחלואה הנמוכים ולהמשיך בשגרת קורונה בהתאם להיותנו "ישוב ירוק", עלינו לזכור את הכללים: לבישת מסיכה, שמירה על מרחק, הגיינה ומניעת התקהלות, כל אלה הם ערובה להמשך שמירה על בריאותנו!
שבת שלום

שלכם, עפר בן אליעזר
ראש  המועצה  המקומית
רמת ישי

 

 

עדכון שבועי 13 בנובמבר

 
תושבים ותושבות יקרים,
נתוני התחלואה ברמת ישי ממשיכים להיות מעודדים מזה מספר שבועות ואנחנו עם חולה מאומתת אחת שחשה בטוב וכולנו תקווה להגיע לשבוע הבא לאפס חולים פעילים. בשורה טובה נוספת: כל ילדי הצהרון שנבדקו השבוע (עקב הידבקות של אחת מהסייעות שלא מתגוררת ברמת ישי), אנשי הצוות ו 23 מתוך 24 ילדים נבדקו השבוע התבררו לשמחתנו כשליליים. הבידוד של הילדים (24 ילדים) ובני המשפחות יסתיים ביום חמישי.מחלקת החינוך נערכת לכל תרחיש לחזרה של הלימודים בכיתות ה', ו' בתחילת השבוע הבא, בכפוף להנחיות קבינט הקורונה שנכון לרגעים אלה עדיין לא קיבל החלטה סופית בעניין. אנו ערוכים ופעלנו להגדלת מספר ימי הלימוד משלושה (כפי שאישר המתווה) לחמישה ימים מהם – ארבע ימים בבית הספר ועוד יום נוסף של מפגשים בלתי פורמאליים. לשם כך הכשרנו את מתחם חטיבת הביניים ללימודים עבור תלמידי כיתות ה, ו' במתכונת של קפסולות. על פי המתווה, יחזרו תלמידי כיתות א'-ב' ללימודים בכיתות מלאות.אני שמח וגאה להיות שותף ל "תכנית 72" אותה הגה, יזם ופועל לביצועה מרכז השלטון המקומי בו אני פעיל כיו"ר ועדת כספים ויו"ר ועדת עבודה והסכמי שכר. על פי התכנית הנקראת "72 שעות בטוחות", אותה מוביל יו"ר מש"מ וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות, חיים ביבס, כל אדם אשר יציג בדיקת קורונה שלילית בטווח של 72 שעות (או אישור החלמה או בדיקה סרולוגית חיובית) יוכל להיכנס למתחמים ירוקים שיוגדרו מראש. באמצעות אפליקציה או כרטיס זיהוי אלקטרוני המחוברים למאגרי משרד הבריאות תתאפשר הגדרה של אזור בטוח. בכניסה למתחמים יוצבו עמדות קריאה שיאשרו כי הכניסה מאושרת. הדבר יאפשר פתיחה מהירה של המשק כולל ענפים כמו תרבות, ספורט ובידור, אשר מושבתים לקהל הרחב מזה זמן רב וכמו כן יעודד את הציבור לבדיקות. הצגנו תוכנית זו בפני מקבלי ההחלטות ועדיין מחכים לאישורה ע"י הממשלה.במפגש פרידה שקיימנו השבוע עם פרויקטור הקורונה הודיתי לפרופ' רוני גמזו על פעילותו הנמרצת להתמודדות עם נגיף ה"קורונה", בדבריו הדגיש פרופ' גמזו את החשיבות הרבה של תפקוד השלטון המקומי ואף ציין כי לולא הרשויות המקומיות המצב בישראל היה עלול להיות חמור.במסגרת אירועי "נובמבר משפחתי" שהחלו השבוע בהובלת המתנ"ס מתקיימות שלל פעילויות ספורט ופנאי לכל המשפחה המשלבות תנועה והנאה. החלה ביום חמישי פעילות מקורית-"דייט זוגי"- פעילות ייחודית זוגית לתושבי רמת ישי. גן קותי הפך לכמה שעות למתחם זוגי מפנק כולל פינות ישיבה, יין ונרות. פעילות זו ללא תשלום ומותנית בהרשמה (כל אזור מוגבל לזוג). שאפו גדול לצוות המתנ"ס בהובלת אבי ברקב על היוזמה והביצוע. ולכם רק נותר להירשם, להנות, ולהזמין אוכל ולפרגן לעסקים המקומיים. מוזמנים לעקוב אחרי פעילויות נוספות שלו באתר ובדף המתנ"ס.לסיום אני שוב רוצה להדגיש כי כל ההדבקות האחרונות לא היו ברמת ישי (2 מהנדבקים שבו מחול), מה שאומר שפתיחת המשק, גם אם באופן חלקי, עלולה להביא לגידול בתחלואה. לכן חשובה עכשיו יותר מתמיד הקפדה יתרה על נושא חבישת מסיכה, שמירה על ריחוק חברתי, היגיינה והימנעות מהתקהלויות. כמו כן אני מפציר בכם לבצע בדיקות יזומות על מנת לוודא את מצב בריאותכם ולקטוע את שרשרת ההדבקה.
המועצה מצידה תקפיד על אכיפה במרחב הציבורי ובעסקים שחלקם נפתחו מחדש השבוע. זה בידיים שלנו!
שלכם עופר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי
 

 

 

סיכום שבועי 6 בנובמבר

תושבות יקרות ותושבים יקרים,
החורף הפציע יום אחד במהלך השבוע האחרון. בבת אחת השתנה הנוף….. יחד עם קבלת החורף בשמחה אנחנו חייבים להבין שההקפדה והשמירה על בריאותנו משמעותית במיוחד בעונה הזאת בה נגיפים רבים מסתובבים סביבנו. מציע ללכת להתחסן נגד שפעת לפחות לבוגרים שבינינו.נתוני התחלואה ברמת ישי ממשיכים להיות נמוכים. היום ברמת ישי אנחנו עם שלושה חולים מאומתים ו-20 מבודדים. אחוז המאומתים בבדיקות בשבוע האחרון קרוב מאוד לאפס. למען בריאותינו ומוגנותנו חשוב מאד להגדיל את מספר הבדיקות ושכמה שיותר תושבים ייבדקו. ניתן להיבדק דרך קופ"ח, במתחמי בדיקה של פיקוד העורף (המתחמים מפורסמים באתר המועצה), ופרסומי מד"א. אני שמח לבשר לכם/ן כי הצלחנו לגייס לרמת ישי לשבוע הבא ניידת בדיקות קורונה המיועדת לכם תושבים יקרים, ללא תשלום או צורך בהפניית רופא. במהלך השבוע נודיע  מתי ובאילו שעות היא תעמוד לרשותנו. אני קורא לכם להיבדק בכל ערוץ שתמצאו לנכון.מערכת החינוך שבה לפעילות בתחילת השבוע במתכונת של קפסולות בכל ארבעת השכבות, א-ד. נרשמה רמת נוכחות של למעלה מ-96 אחוזים, בהחלט הבעת אמון במערכת. תודה לכל הצוותים החינוכיים על קליטה מיטבית של התלמידים חזרה ללימודים.במסגרת התו הסגול המועצה נערכה ומזה זמן מפעילה ערוצי התקשרות נוספים לערוצי התקשורת שבשגרה, אנו ממשיכים לתת שירותי קבלת קהל במגוון אפשרויות –פגישות ב"זום", צ'אטים בווטסאפ, צ'אטים במסנג'ר, מענה דרך האפליקציה של המועצה, פניות במייל, שיחות ועידה טלפוניות ופגישות בשטח באוויר הפתוח.המתנ"ס שלנו מקיים שלל פעילויות ספורט ופנאי לכל המשפחה המשלבות תנועה והנאה. במסגרת פעילויות הפנאי לאוכלוסייה המבוגרת תתקיים בכל יום שלישי סדנת דרמה ותיאטרון. חוגי הכדורגל, התעמלות ואקרובטיקה, עיצוב וחיטוב, ריקודים סלוניים, החלקה על גלגליות, שחמט, ציור, טניס, כדורשת, דרמה ג'אז, יוגה, והיפ הופ חוזרים לפעילות תחת הנחיית התו הסגול. מוזמנים להצטרף ולקחת חלק במהלך החודש באירועי "נובמבר משפחתי". ממליץ לכם לעקוב אחרי הפרסומים באתר ובדף המתנ"ס.במהלך השבוע זכינו לגשמי ברכה גם באזורינו. בתוך מספר ימים ירדו עשרות מילימטרים של גשם ברמת ישי. לשמחתי ההיערכות המוקדמת של מחלקת התפעול בניהולו של ניסים יחזקאל (פתיחה וניקוי שוחות ניקוז, גיזום ענפים, ניקיון ואיטום גגות של מבני ציבור, ניקיון קולטנים עם הרכב טיאוט של המועצה) הביאה לכך שעברנו את ימי הגשם בצורה טובה מבלי שיהיו הצפות או מפגעים סביבתיים דרמטיים.במסגרת מוכנות המועצה לחירום סיירתי השבוע יחד עם מנהל מחלקת הבטחון יחיאל סבג ועוזרת ראש המועצה סיגלית ברזאני בחדר ההפעלה המשודרג. גם בעתות אלה חשוב להיות ערוכים לכל תרחיש. המועצה השקיעה בשדרוג חדר ההפעלה ברכישת ציוד מיגון, קשר, מסך טלוויזיה גדול לתדרוכים הוצב והכניסה לחדר ההפעלה שודרגה. בקרוב נמשיך בשדרוג חדר ההפעלה.
בהצלחה לעסקים שחוזרים לפעול ביום ראשון. אערוך בתחילת השבוע סיור יחד עם יחיאל סבג, מנהל אגף בטחון ורישוי עסקים כדי לשמוע כיצד המועצה תוכל לסייע לעסקים בשיבה לשגרה (שגרת הקורונה).לסיום, אני חוזר ומזכיר ומדגיש את כללי הברזל שהם המפתח לבריאותינו ולחזרה בטוחה לשגרה-עטיית מסיכה, שמירה על מרחק, שמירה על היגיינה והימנעות מהתקהלויות או פגישות לא נחוצות. שבת שלום.שלכם,
עופר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

 

 

עדכון שבועי 30 באוקטובר

 
תושבות יקרות ותושבים יקרים,
המגמה החיובית בבלימת התחלואה נמשכת. היום אנו עומדים על ארבעה חולים פעילים בלבד ו-23 מבודדים. לנוכח רמת התחלואה הנמוכה הוריתי אתמול על פתיחת מגרשי הספורט לציבור על פי שעות הפעילות הקבועות. אני מבין את הצורך ב"איוורור" ומקווה שתמשיכו לגלות אחריות ותימנעו מהתקהלויות במגרשים. המועצה תפקח על כך ותנקוט יד קשה כנגד מי שיפרו את ההנחיות. פיקוד העורף ומשרד הבריאות פתחו בכל רחבי הארץ תחנות לבדיקות קורונה מהירות וללא צורך בהפניה. אנו קראנו, וביקשנו מצוותי החינוך לבצע בדיקות קורונה מיידיות (בדיקות סקר) כדי לשמור על בריאותם ובריאות התלמידים. אני מפנה קריאה דומה גם אליכם, למען בריאות ומוגנות והסובבים אתכם, גשו לבצע בדיקות קורונה. באזורינו פועלים מספר מתחמי בדיקות ללא תשלום וללא צורך בהפניית רופא. כל זאת  על מנת לשמור עלינו ירוקים עלינו ולוודא כי אנחנו בריאים, שוב אני מבקש מכם לגשת להיבדק בנקודות הבדיקה השונות וכך נוכל לקטוע את שרשרת ההדבקה. גם עובדי המועצה המסורים נרתמו להסברה ואתם מוזמנים לראות חלק בסרטון שמצורף.השבוע צויין ברחבי הארץ יום הזכרון הלאומי ליצחק רבין . הארוע הטראומטי שחרוט עמוק בזכרון אצל כולנו, מסמל יותר מהכל את החובה שלנו כאזרחים המבקשים לחיות חיים ראויים בחברה דמוקרטית , ללמוד לכבד את האחר על דעותיו, אמונותיו ובחירותיו. גם אצלנו ברמת ישי ציינו את הארוע בטקס וירטואלי כנהוג בימים אלה. אני מזמין אתכם לצפות בטקס בקישור : https://youtu.be/1n_-Ywfv9rs/ביום ראשון הקרוב 1.11.20 נחדש בשעה טובה את הלימודים הפרונטליים בבית הספר היסודי ארזים בכיתות א'-ד'. כפי שכבר פרסמתי הנחתי שכל אחת מהכיתות תלמד חמישה ימים בשבוע ולא בימים מפוצלים. מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ומנהלת בית הספר טלי אימברמן הכינו את המערכת ללימודים במתכונת של קפסולות (עד 18 תלמידים בכיתה) בכיתות ובמרחבים נוספים. גם הצהרונים יפעלו, בהתאם לתו הסגול.גם לכתות הגבוהות יותר אנחנו דואגים ובהתאם להנחייתי, הוצאנו השבוע לדרך את תכנית "יוצאים למרחבים" המתקיימת במרחבים פתוחים ברמת ישי. תלמידי כיתות ה' – ו' מעבר לשיעורים הדיגיטליים, נפגשים פרונטלית (מפגש פיזי) כל יום עם המחנכות והמחנכים בקפסולות לפעילות ערכית, חברתית, רגשית בהתאם להנחיות. השבוע הצטרפתי לפעילויות והתרשמתי עד כמה הן תורמות לתלמידות והתלמידים שכה חסרים את המפגשים בין כותלי בין הספר. מי שמובילות את הפרויקט הן מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ומנהלת יחידת הנוער שרונה פיטוסי .שאר השיעורים בשלב זה ממשיכים כרגע בצורה מקוונת.בשבוע החולף גם מועדונית ביה"ס חידשה את פעילותה בבית הספר ארזים. אחוזי הנוכחות היו גבוהים ביותר ושההורים היו מרוצים וכאן המקום להודות לצוות המועדונית בהובלתה של שנית עטיה דדון.מחלקת החינוך יוצאת בסדרת הרצאות בזום המיועדת להורי רמת ישי. בין הנושאים: מוגנות ברשת, הורות בעידן קורונה, מעבר לחינוך הציבורי ועוד. בנוסף לכך, כחלק מהנגשת השירות להורי הגיל הרך, מחלקת החינוך מובילה את תכנית "התקשרות" (הורות תומכת קשר ותקווה) שמטרתה מתן ארגז כלים להורות מיטבית להורי הגן. התכנית כוללת בין היתר מפגשים (בזום) עם פסיכולוגים.כחלק בלתי נפרד מתהליכים בחינוך הפורמלי אנו לאט לאט חוזרים לפעילויות פנאי מגוונות אותם מפעיל המתנ"ס. למידע מפורט אתם מוזמנים להיכנס לאתר המתנ"ס בכתובת https://www.matnasry.co.il/.אני מבקש להודות לצוותי החינוך – מנהלות בתי הספר טלי אימברמן ואורית קובו הייט, צוותי ההוראה המורות והמורים, היועצות, הפסיכולוגים, הצוות המנהלי (מזכירות, אבות הבית), הגננות, הסייעות, מחלקת הנוער בהובלתה של שרונה פיטוסי, מדריכי הנוער העובד והלומד, המדצי"ם, משצי"ם, מדריכי המוגנות, הש"ש, לצוות המתנ"ס וכמובן מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר על התגייסותם, האכפתיות והמקצועיות לביצוע המורכב של הלמידה בתנאי קורונה.ברשותכם תודה נוספת למחלקת התפעול של המועצה בניצוחו של ניסים יחזקאל מנהל התפעול שמכינה את התשתיות למערכת החינוך, שמאפשרות לנו לקיים את הפעילות הענפה.מליאת המועצה אישרה השבוע תיקון בתקציב 2020 המפנה סכום כספי לא מבוטל לטובת הנחות ארנונה נוספות. את התקציב הכנתי יחד עם גזבר המועצה תייסיר קאסם ותוך שיתוף חברי המועצה מהקואליציה והאופוזיציה. התקציב משקף את "מציאות הקורונה" אשר פגעה כלכלית בלא מעט בתי אב ועסקים ברמת ישי, ולכן מתוך רגישות למצב הובא עדכון התקציב. תודה לחברי המליאה על שיתוף הפעולה.לאור היוזמה והאחריות שאנחנו ראשי הרשויות נוקטים בניהול המלחמה בנגיף הקורונה וכחלק מתפקידי כיו"ר ועדת כספים ויו"ר ועדת עבודה והסכמי שכר של המרכז לשלטון מקומי ומתוך ההבנה של הממשלה שראשי הרשויות הם חוד החנית במאבק בנגיף השתתפתי השבוע במספר רב של ישיבות עבודה מקצועיות ב"זום" עם שרים בכירים בקבינט הקורונה, שר הבריאות ח"כ יולי אדלשטיין, שר האוצר ישראל כ"ץ, שר החינוך יואב גלנט ושר החוץ גבי אשכנזי. במהלך השיחות העליתי יחד עם חברי ראשי רשויות מספר סוגיות הנוגעות לממשקים בין השלטון המרכזי השלטון המקומי והקורונה דוגמת מתן אוטונומיה לשלטון המקומי בקבלת החלטות בדבר הקלות במגבלות בהתאם לתכנית "הרמזור" (העיקרון: ככל שהרשות ירוקה יהיה חופש פעולה לראש הרשות), החזרה לשגרת לימודים ודרישתנו (ראשי הרשויות) ללמידה רציפה שתאפשר להורים לצאת לעבודה מה שיניע מחדש את הכלכלה ועוד. אני שמח שהשרים הקשיבו קשב רב והבטיחו לפעול בקבינט על מנת לתת לראש הרשויות יותר סמכויות לניהול המצב.לקראת השבת הבאה עלינו לטובה אני מבקש לאחל לכם שבת שלום ומזכיר לכם שהמטרה של כולנו – לשמור על בריאותנו ולשמור על היותנו ישוב ירוק המאפשר לנו חופש תנועה ופעולה. האמצעי- הקפדה על כללי ההתנהגות: שמירה על מרחק, ריחוק חברתי, הימנעות מהתקהלויות ושמירה על היגיינה.
שבת נעימה ורגועה
שלכם,
עופר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

עדכון יומי 27 באוקטובר

 
תושבות יקרות ותושבים יקרים,
חדשות נפלאות:
נמשכת הירידה במספר החולים המאומתים ואנו עומדים כעת על חולה אחת פעיל ו-19 מבודדים. בסך הכל מתוך 60 חולים (כולל "הגל הראשון") החלימו לשמחתנו 59. נתון מעודד נוסף: אחוז הבדיקות החיוביות ממשיך לעמוד על 0 אחוזים בימים האחרונים. הנתונים הללו מבססים אותנו כישוב ירוק וכדי לשמור עליו ככזה עלינו להמשיך להיזהר לשמור על הכללים למען בריאותינו ובריאות הסובבים אותנו. לנוכח רמת התחלואה הנמוכה והתחושה שאכן התושבים מתנהגים באחריות ובהתאם אנו שוקלים את פתיחת מגרשי הספורט לציבור. הודעה מסודרת על כך תימסר בהמשך.ועוד חדשות טובות – ביום ראשון 1.11.20 נחדש את הלימודים בבית הספר היסודי ארזים בכיתות א'-ד' כאשר כל אחת מהכיתות תלמד חמישה ימים בשבוע ובקפסולות. הנחיתי את מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ומנהלת בית הספר טלי אימברמן להיערך למתכונת של למידה בקפסולות (עד 18 תלמידים בכיתה) בכיתות ובמרחבים נוספים. בהתאם גם הצהרונים יפעלו ע"פ התו הסגול.
כתות ה' – ו' מעבר לשיעורים הדיגיטליים, יפגשו פרונטלית (מפגש פיזי) כל יום עם המחנכות והמחנך בקפסולות לפעילות ערכית, חברתית, רגשית במרחבים הפתוחים.
מעבר לכך כיתות ה' עד ט', החל ממחר יתחילו בפעילות במרחבים הפתוחים ברמת ישי בשעות הבוקר כאשר כל שכבה תהנה לפחות פעם בשבוע מפעילות בשטחים הפתוחים בקפסולות ובהתאם להנחיות. הפעילות תתקיים בין היתר בשביל סובב רמת ישי, מתחם המיני פיץ', וגן קותי. מי שמובילות את הנושא הן מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ומנהלת יחידת הנוער שרונה פיטוסי כאשר לנושא נרתמו – סייעות מחלקת החינוך, מדריכת המוגנות, מדצי"ם, משצי"ם, הנוע"ל, ש"ש ותומכי הוראה. שאר השיעורים בשלב זה ממשיכים באמצעים דיגיטליים.
מיותר לציין כי בקשנו ואנו מעודדים את צוותי החינוך לבצע בדיקות קורונה מיידיות (בדיקות סקר) כדי לוודא שהם שלילים לקורונה. כל זאת בהתאם למבצע בדיקות קורונה של פקע"ר (פיקוד העורף) ומשרד הבריאות שיצא היום.הגשתי בתחילת השבוע לאישור מליאת המועצה תיקון בתקציב 2020 המפנה סכום כספי לא מבוטל לטובת הנחות ארנונה נוספות. את התקציב הכנתי יחד עם גזבר המועצה תייסיר קאסם ותוך שיתוף חברי המועצה מהקואליציה והאופוזיציה. התקציב המעודכן משקף את "מציאות הקורונה" בה אנו חיים אשר פגעה כלכלית בלא מעט בתי אב ועסקים ברמת ישי, ולכן מתוך רגישות למצב הובא עדכון התקציב. תודה לחברי המליאה על שיתוף הפעולה.השתתפתי השבוע בישיבת עבודה ב"זום" עם שר הבריאות ח"כ יולי אדלשטיין בו העליתי יחד עם חברי ראשי רשויות את הצורך במתן אוטונומיה לשלטון המקומי בקבלת החלטות בדבר הקלות במגבלות בהתאם לתכנית "הרמזור" וככל שהרשות ירוקה יהיה חופש פעולה לראש הרשות.
עוד ישיבת עבודה חשובה בה לקחתי חלק היא עם שר החינוך ח"כ יואב גלנט בו נדונה החזרה לשגרת לימודים ודרישתנו (ראשי הרשויות) ללמידה לא במשמרות, לא בחצאי שבוע ועוד כל מיני פטנטים שלא מאפשרים פדגוגיה רציפה ואי יכולת לפתוח את הכלכלה ולאפשר להורים לצאת לעבודה.המועצה ממשיכה בהתייעלות אנרגטית ואנו מחליפים בגני הילדים את התאורה מתאורת ניאון לתאורת לד יעילה וחסכונית. עד כה הוחלפה התאורה בגנים עופרים ורימון באשכול הגנים בקדמת ישי ואנו ממשיכם לשאר הגנים ע"פ תוכנית סדורה. את הפעילות מבצעת מחלקת התפעול.לסיום אני מזכיר שוב את כללי ההתנהגות-שמירה על מרחק, ריחוק חברתי, הימנעות מהתקהלויות ושמירה על היגיינה. עם משמעת אישית וערבות הדדית של כל אחת ואחד מאיתנו, נמשיך לשמור על רמת ישי ירוקה.שלכם
עופר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

עדכון שבועי 23 באוקטובר

תושבות יקרות ותושבים יקרים,
השבוע נשמנו קצת לרווחה. יצאנו מהסגר אל שיגרה חלקית המתבטאת בהקלות בטווחי היציאה ובחזרה חלקית של מערכת החינוך ועוד הקלות לבעלי העסקים כדי לקדם את הכלכלה כמו איסוף מהחנות ולא רק משלוחים. המשך החזרה לשגרה תלוי בכולנו. כישוב ירוק אנו מחויבים להמשיך להקפיד על הכללים על מנת לשמור על רמת תחלואה נמוכה. לשמחתנו מגמת הירידה בתחלואה נמשכה ונכון להבוקר ואנו עומדים על 7 חולים מאומתים ו-28 מבודדים. אחוז הבדיקות מתחת לממוצע הארצית מה שמחזק עוד את מעמדנו כישוב ירוק. זכרו!!!!! חופש התנועה שלנו הוא בזכות היותנו ישוב ירוק .
חידשנו השבוע את הלימודים בגני הילדים עם נוכחות של כ-95 אחוז מהילדים, תודות לעבודת הכנה של מחלקות החינוך, התפעול, הביטחון והמתנ"ס יחד עם הצוותים החינוכיים הנפלאים. נערכו שיחות הכנה וריענון נהלים. גם הצהרונים נפתחו.

במקביל אנו ערוכים לשלב ב' של החזרה ללימודים, בכיתות הנמוכות. הנחיתי את מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר להיערך ללימודים בכמה פורמטים: קפסולות, משמרות ומתכונת מלאה. מניסיון העבר, ההחלטות בממשלה מתקבלות לעיתים "מעכשיו לעכשיו" ולכן עלינו להיות מוכנים "להזניק" את המערכת תוך התראה קצרה וכמובן תוך שמירה על הכללים.
גיבשנו השבוע תכנית ל"איוורור" בני הנוער בשעות הבוקר שמטרתה לספק פעילות חברתית, ערכית, הפגתית לילדים ובני הנוער אשר נמצאים מרבית הזמן בבתים ולומדים דרך הזום. הדגש בתוכנית הוא על יציאה לשטחים פתוחים ופעילויות בחיק הטבע. את התוכנית מתכללת מחלקת החינוך בניהולה של מנהלת המחלקה פנינה שלזינגר  ותוביל אותה מנהלת יחידת הנוער  שרונה פיטוסי. במקביל מכין המתנ"ס פעילויות לשעות אחה"צ למנעד גילאים רחב.

בהמשך לפרסומים ולמאמצי המועצה לשדרג את אמצעי המחשוב לתלמידים  החלה השבוע המחלקה לשירותים חברתיים (על פי קריטריונים שנקבעו מראש) בחלוקת שוברים לרכישת ציוד מחשבים במימון המועצה. המחשבים מיועדים למשפחות שלילדיהן חסר הציוד טכנולוגי. מהלך זה הוא חלק מההצטיידות הטכנולוגית של המועצה ללימודים בזום – הן למערכת החינוך והן לתלמידים עצמם.

לנוכח הירידה בנתוני התחלואה הוריתי על פתיחת גני המשחקים, כמובן תוך שמירה על הכללים ועם דגש על הימנעות מהתקהלות. מגרשי הספורט ישארו סגורים בשלב זה, בהתאם להנחיות.

במסגרת הקשר השוטף עם התושבים ועל מנת להקשיב לרחשי ליבכם קיימתי השבוע לייב-צ'אט בפייסבוק בנושא הקורונה והשלכותיה על רמת ישי. אני יודע שלכל אחד ואחת יש המון שאלות ויש לפעמים בלבול במידעים הרבים שמגיעים מאמצעי התקשורת. בדיוק מהטעם הזה אני מעדכן אתכם באופן שוטף מספר פעמים בשבוע ומאותה מחשבה גם קיימתי את השידור – על מנת לאפשר לכם לשאול שאלות ולהעלות דילמות בנושא. בשידור צפו מאות תושבים ועשרות העבירו שאלות. מודה לכם על שיתוף הפעולה ומקווה שסייעתי לעשות לכם סדר בדברים.
צעד נוסף לשיפור העברת המידע הוא קבוצת ווטסאפ שהמועצה מקימה בימים אלה על מנת להעביר מידע. במהלך השבוע הבא תקבלו מסרון (הודעת SMS) לנייד שלכן בו תתבקשו להצטרף לקבוצה. כל מי שיבחר להצטרף יקבל את כל העדכונים למכשיר הטלפון הנייד שלו. ההצטרפות היא רשות ובקבוצה זו לא ניתן להגיב או לקיים שיחות רק לקבל הודעות מהמועצה.
אמצעי תקשורת זה מתווסף לערוצי התקשורת האחרים כמו: אתר המועצה, אפליקציית המועצה, עמוד הפייסבוק של המועצה, עמוד הפייסבוק ודף הפייסבוק שלי וכמובן המוקד הטלפוני של המועצה הפועל 24 שעות ביממה.

מזג אויר – מזג האויר מתעתע ולסוף השבוע התחזית מדברת על רוחות יבשות וחמות מה שעלול להיות גורם מפתח לליבוי דלקות ולכן נציב כבאות ארצי הוציא צו האוסר על הבערת אש. אנא כבדו את הצו ויחד נשמור על הטבע ועל רכושנו.

עדכון פרויקטים – בשכונה המערבית החל שלב ב' שכולל בין היתר הסדרת חניות ומדרכות, תאורה וסלילה נוספת. בשכונה מוקמות כ-50 יחידות דיור. גם בשכונת פרדס וחסכון נמשכות העבודות במסגרת שלב ב' והשבוע הוכשרו מדרכות חדשות. נמשכות העבודות להכשרת כניסה נוספת לאזור התעסוקה. לפני שבועיים התבצעה סלילה ראשונית. את העבודות מלווה הצוות המקצועי של המועצה, המנכ"ל עוזי פריד והמהנדסת אתי בוצין.

ואחרון חביב מגיע אלינו שעון החורף שיכנס לתוקפו מיום ראשון 25.10.20 כלומר בלילה שבין שבת (24.10.20) לראשון (25.10.20) בשעה 2:00 לפנות בוקר יוזזו מחוגי השעון שעה אחורה לשעה 1:00.

לצד האופטימיות לנוכח הירידה בנתוני התחלואה עלינו לזכור מניסיון כי בתוך זמן קצר התמונה עלולה להתהפך. זלזול בהנחיות, ואי שמירה על הכללים עלולה להחזיר אותנו אחורה. אני מזכיר לכם  שוב את כללי ההתנהגות-שמירה על מרחק, ריחוק חברתי, הימנעות מהתקהלויות ושמירה על היגיינה. עם משמעת אישית וערבות הדדית של כל אחת ואחד מאיתנו, נמשיך לשמור על רמת ישי ירוקה.
שבת שלום וסוף שבוע רגוע,
שלכם
עופר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 19 באוקטובר

 
תושבות יקרות ותושבים יקרים, 
אנו שומרים על רמת ישי בטווח הירוק ומספר המאומתים ברמת ישי עומד כעת על 18 חולים פעילים ו 29 מבודדים. וכן נתון זה משאיר אותנו כישוב ירוק, אך אם לא נזהר ולא נמשיך לשמור על הכללים אנו עלולים "לגלוש" למדרג הצהוב. לצד המשמעת האישית והאחריות שרובכם מגלים, אני נתקל מפעם לפעם בזלזול ואי מילוי ההנחיות, ולכן הנחיתי את מנהל אגף הפיקוח והביטחון יחיאל סבג להגביר את האכיפה במרחב הציבורי ובעסקים.
 
כישוב ירוק פתחנו אתמול את הלימודים בגני הילדים, כולל הצהרונים. היערכות מקדימה אפשרה את החזרה ללימודים בצורה חלקה. כל זאת תודות לפעולה מקצועית, מהירה ויעילה של מחלקות החינוך, התפעול והביטחון ושל המתנ"ס. תודה גדולה לצוותי הגננות והסייעות על ההירתמות ועל העבודה המסורה.
 
לנוכח נתוני התחלואה ברמת ישי אישרתי ביום שישי לפתוח את גני המשחקים בישוב לציבור הרחב. אני מזכיר שיש להימנע מהתקהלות במקום וכמובן את חובת עטיית המסיכה.
 
כפי שעדכנתי אתכם, הספריה הציבורית חזרה לפעול במתכונת ללא קבלת קהל תוך הזמנה מקוונת של הספרים ואיסופם מעמדה מיוחדת. כמו כן ניתן להוריד ספרי שמע. עד כה נרשמת היענות רבה (מעל 10 השאלות ליום). להזמנת ספרים עבור מבוגרים מעל גיל 70 או בעלי מוגבלויות ניתן לצור קשר בטלפון 04:9836111 בימים שלישי וחמישי בין השעות 10:00-12:00
 
מספר מילים על התקדמות בפרויקטים – בשכונה המערבית החל שלב ב' שכולל בין היתר הסדרת חניות ומדרכות, תאורה וסלילה נוספת. בשכונה מוקמות כ-50 יחידות דיור. בכניסה הנוספת לאזור התעסוקה נמשכות העבודות כשלפני שבועיים התבצעה סלילה ראשונית. בשכונת פרדס בחיסכון התחלנו בסלילת המדרכות ובכיכרות אלון דפנה סיימנו את הכיכר הראשונה. את העבודות מלווה הצוות המקצועי של המועצה, המנכ"ל עוזי פריד והמהנדסת אתי בוצין.
 
לייב צ'אט –  מחר בשעה 18:30 אקיים לייב צ'אט בנושא הקורונה והשפעותיה/השלכותיה על רמת ישי בתחומי החיים השונים. מוזמנים לצפות ולהפנות שאלות בדפי הפייסבוק – מועצה מקומית רמת ישי, עפר בן אליעזר,    ו Ofer ben Eliezer.
 
לסיום אני מזכיר שוב את כללי ההתנהגות-שמירה על מרחק, ריחוק חברתי, הימנעות מהתקהלויות ושמירה על היגיינה. עם משמעת אישית וערבות הדדית של כל אחת ואחד מאיתנו, נמשיך לשמור על רמת ישי ירוקה.
 
שלכם
עופר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

עדכון שבועי 16 באוקטובר

תושבות יקרות ותושבים יקרים.
השבוע נבלמה מגמת התחלואה ברמת ישי, מה שהחזיר אותנו לקטגוריה של ישוב ירוק אחרי מספר ימים בקטגורייה הצהובה. נכון לעכשיו ישנם בישוב 16 חולים מאומתים. מספר המבודדים הוא 17. אמנם אנחנו בטווח הירוק אך צריכים מאוד לשמור על מנת להישאר ולא ולשנות את המגמה.
ההקלות שיכנסו לפועל ביום ראשון מהוות צעד ראשון וחשוב לקראת קיום שגרה, "שגרת קורונה", ובכדי להמשיך ולהתקדם לשלבים הבאים. אל לנו להתבלבל: גם במתווה החזרה לשגרה על כל אחד ואחת מאיתנו להמשיך להקפיד על הכללים: עטיית מסיכה, שמירה על ריחוק חברתי, הימנעות מהתקהלויות ושמירה על היגיינה.

כישוב ירוק נחדש ביום ראשון את שנת הלימודים בגני הילדים. אציין בפניכם שעוד טרם קבלת החלטת הממשלה בנושא, הנחיתי את מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר להכין את צוות גני הילדים לחידוש הלימודים. פנינה קיימה שיחות זום יחד עם מנהל אגף הבטחון יחיאל סבג לצוותים שכללו בין היתר את ריענון הנהלים בתקופת הקורונה. במקביל מחלקת התפעול בניהולו של ניסים יחזקאל ביצעה עבודות ניקיון ואחזקה להכשרה של הגנים ואנו ערוכים בצורה מיטבית לקראת יום ראשון לקליטת התלמידים חזרה במערכת. צהרוני גני הילדים גם הם חוזרים לשגרה בדיוק כמו לפני תחילת הסגר. בהזדמנות זו אאחל לכם ההורים ולילדיכם וכמובן לצוותים בגנים חזרה מוצלחת, מהנה ובטוחה ללימודים בגנים.

בהערכת המצב האחרונה שקיימתי יחד עם חברי וועדת מל"ח (אותה אנו מקיימים 3 פעמים בשבוע בתקופה זו) הוחלט לנוכח הירידה בתחלואה בישוב לפתוח החל מהיום לציבור את גני המשחקים (מגרשי הספורט ישארו סגורים). אבקשכם לשמור על ההנחיות  -לעטות מסיכה, לשמור על ההגיינה ולהימנע מהתקהלות במקום.

את הבוקר היום פתחתי יחד עם  נוער רמת ישי  בפעילות חברתית ערכית של -"עוגה בהפתעה" – מיזם חברתי מרגש נוסף בהובלת מנהלת יחידת הנוער שרונה פיטוסי ובשיתוף עם המחלקה לשירותים חברתיים ובביצוע בני נוער מרמת ישי. מטרת המיזם: עידוד המוראל והפגנת סולידריות עם הקשישים בישוב בכלל ושורדי השואה בפרט תוך עידוד המעורבות החברתית של בני הנוער בקהילה. בני הנוער, מתנדבים מעל גיל 14, חילקו מאות עוגות ומארזי עוגיות לניצולי שואה ומבוגרים אחרים. למיזם נרתמו בין היתר סופרמרקט אחים דוד, מאפיית בייגלה וקונדיטוריה נוספת מרמת ישי אשר תרמו ביחד כאמור מאות עוגות ומארזי עוגיות אותן חילקו בני הנוער הנפלאים שלנו. יישר כוח לכל הנוגעים בדבר, לכל המתנדבים ולעסקים שתרמו את העוגות.

במסגרת חיזוק הקשר עם האוכלוסייה הוותיקה אנו מוציאים לדרך מיזם נוסף-"שומרים על קשר עם השכנים" בהובלת המחלקה לשירותים חברתיים והמתנ"ס. ברמת ישי מתגוררים מאות קשישים שבאילוצי התקופה האחרונה נותרו לבד בבתיהם. אנו פונים אליכם התושבים, להתעניין בשלום שכניכם המבוגרים, ולבדוק האם הם זקוקים לסיוע או תמיכה. במידה ויש צורך במשהו יש לפנות למחלקת הרווחה של המועצה בטלפון: 9832802- 04
במקביל ממשיכה המחלקה לשירותים חברתיים בסבב הטלפונים על בסיס קבוע לאוכלוסייה הוותיקה בישוב בכדי להתעניין בשלומם ולאפשר מענה במגוון נושאים מרכישת תרופות ומזון ועד טיול עם חיית המחמד.

הספרייה הציבורית חזרה לפעול השבוע במתכונת ללא קבלת קהל תוך הזמנה מקוונת של הספרים ואיסופם מעמדה מיוחדת. להזמנת ספרים עבור מבוגרים מעל גיל 70 או בעלי מוגבלויות ניתן לצור קשר בטלפון 04:9836111 בימים שלישי וחמישי בין השעות 10:00-12:00

לסיום אני מזכיר לכם את כללי ההתנהגות-שמירה על מרחק, ריחוק חברתי, הימנעות מהתקהלויות ושמירה על היגיינה. עם משמעת אישית וערבות הדדית של כל אחת ואחד מאיתנו, נמשיך לשמור על רמת ישי ירוקה.

שבת שלום וסוף שבוע רגוע,
שלכם
עופר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

עדכון יומי 13 באוקטובר

 
ערב טוב תושבות יקרות ותושבים יקרים.
מספר החולים המאומתים ברמת ישי עומד כעת על 14 ומספר המבודדים כעת עומד על 23 מבודדי בית. נתונים אלה מבססים אותנו כרשות ירוקה, ואפילו בתוך המדרג הירוק אנו בירידה. אך יש לזכור וללמוד מניסיון העבר כי מגמת התחלואה עלולה גם להתהפך, ולכן עלינו להקפיד ולשמור על ההנחיות והכללים.כולי תקווה שכישוב ירוק נוכל לפתוח כבר ביום ראשון ללימודים את גני הילדים, כמובן בכפוף להחלטות הממשלה. הנחיתי את מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר להכין את הצוותים לאפשרות כזו והיא מקיימת שיחות הכנה עם צוותי הגננות והסייעות. במקביל גם מחלקת התפעול בניהולו של ניסים יחזקאל פועלת להכנה מיטבית של הגנים. גם צהרוני הגנים יהיו מוכנים לקליטת הילדים בהינתן אור ירוק לפתיחת הגנים.כזכור כל מספר ימים אני מקיים הערכת מצב בה אנו (חברי ועדת מל"ח) מסתנכרנים ומעבירים מידע רלוונטי בין מנהלי המועצה ובהתאם פועלים ומעבירים את ההנחיות. בהערכת המצב של יום חמישי הקרוב נדון שוב בכל נושא סגירת גני המשחקים מתוך כוונה שאם המצב ימשיך והתחלואה תישאר ברמה נמוכה נפתח ביום שישי את גני המשחקים."עוגה בהפתעה"- מיזם חברתי מרגש נוסף בהשתתפות בני נוער מרמת ישי בהובלת מנהלת יחידת הנוער שרונה פיטוסי ובשיתוף עם המחלקה לשירותים חברתיים, יצא לדרך השבוע. מטרת המיזם: עידוד המורל והפגנת סולידריות עם הקשישים בישוב בכלל ושורדי השואה בפרט תוך עידוד המעורבות החברתית של בני הנוער בקהילה. בני הנוער, מתנדבים מעל גיל 14, יחלקו השבוע מאות עוגות ומארזי עוגיות לניצולי שואה. למיזם נרתמו עסקים ברמת ישי ביניהם סופרמרקט אחים דוד, מאפיית בייגלה וקונדיטוריה נוספת מרמת ישי, אשר תרמו ביחד כאמור מאות עוגות ומארזי עוגיות אותן יחלקו בני הנוער הנפלאים שלנו. יישר כוח לכל הנוגעים בדבר, לכל המתנדבים ולעסקים שתרמו את העוגות. הספריה הציבורית חזרה לפעול במתכונת ללא קבלת קהל תוך הזמנה מקוונת של הספרים ואיסופם מעמדה מיוחדת. להזמנת ספרים עבור מבוגרים מעל גיל 70 או בעלי מוגבלויות ניתן לצור קשר בטלפון 04:9836111 בימים שלישי וחמישי בין השעות 10:00-12:00וטרינרית חדשה החלה עבודתה השבוע במועצה, ד"ר דינה סמארה, אשר תחליף את ד"ר דוד ליאון. דינה עבדה בשנים האחרונות ברשויות שונות בין היתר כרופאה רשותית. זה המקום להודות לד"ר דוד ליאון הווטרינר הרשותי על פעילות רבת שנים תוך גילוי מקצועיות, מסירות ואכפתיות.לסיום אני שוב  מזכיר לכם ומרענן את כללי ההתנהגות – שמירה על מרחק, ריחוק חברתי, הימנעות מהתקהלויות ושמירה על היגיינה. עם משמעת אישית וערבות הדדית של כל אחת ואחד מאיתנו, נמשיך לשמור על רמת ישי ירוקה.

שלכם
עופר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 
 

 

 

עדכון יומי 11 באוקטובר

תושבות יקרות ותושבים יקרים, שבוע טוב.
נמשכת מגמת הבלימה בתחלואה וכרגע בישוב 17 חולים מאומתים ו – 24 מבודדים. חשוב להמשיך במגמה זו כדי לשמור על מקומנו כרשות ירוקה, מה שיאפשר לנו טווחי פעולה נרחבים יותר והעברת סמכויות לרשות המקומית ברגע שנחזור לתכנית הרמזור.

חגיגות שמחת תורה וההקפות השניות נחגגו השנה במתכונת מותאמת לתקופה: "הקפות שניות על גלגלים". שלושה "רכבי שמחה" בהובלתם של בית הכנסת "אביר יעקב" בניצוחו של סגן ראש מועצה שלומי ביטון,  המתנ"ס (עם הזמר נתנאל בטש), וחב"ד עם רב היישוב עברו ברחבי הישוב עם שירים וריקודים ברוח החג . תושבים רבים יצאו לחצרות ולמרפסות, בהתאם להנחיות, והצטרפו לחגיגה ולאווירת השמחה. קיבלנו תגובות אוהדות מאד מהתושבים שקיבלו בחום את הבאים. אני בהחלט מאמין שזו מצווה גדולה להיות בשמחה!!! כאן המקום להודות לכן קהילה יקרה על שיתוף הפעולה והתגובות החיוביות שקיבלנו.

קהילה חזקה נמדדת במצבי משבר ובעתות מצוקה. אין ספק שהפעולות המתקיימות אצלנו ברמת ישי מצביעות על חוזקנו כקהילה תומכת שערבות הדדית היא מערכיה המובילים.  בימים אלה של סגר ובדידות מתבצעות לא מעט פעולות שנועדו לדאוג ולשמור על קשר עם האוכלוסייה הבוגרת. במהלך השבועות האחרונים נרתמים בני נוער רבים מהישוב לסיוע לאוכלוסייה הבוגרת בקהילה בהובלתה של רכזת יחידת הנוער שרונה פיטוסי ובשיתוף המחלקה לשירותים חברתיים. חניכי הנוער העובד והלומד יצרו במהלך החג קשר טלפוני עם תושבים מבוגרים ברמת ישי, שאלו לשלומם והתעניינו האם הם זקוקים לסיוע כלשהו. בנוסף בני נוער מהישוב נרתמו לסיוע בבניית סוכות וקישוטן. פרויקט נפלא אחר שיוצא לדרך בימים אלה-"עוגה לכל קשיש", בני נוער מהישוב יאפו עוגה ויביאו אותה לבתיהם של התושבים המבוגרים,  כמו כן חילקו בני הנוער סוכריות וברכה לילדי החינוך המיוחד ועוד. מגוון הפעילויות הללו בהחלט מחממות את הלב והנוער המוביל אותן הוא בהחלט מקור לגאווה גדולה.

תושבים יקרים ותושבות יקרות, אני מזכיר לכם ולכן את כללי הברזל- עטיית מסיכה, שמירה מרחק, שמירה על היגיינה והימנעות מהתקהלות. השמירה וההקפדה על כללים אלו יביאו לצמצום התחלואה ושמירה על בריאותינו!

שלכם עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

עדכון שבועי 9 באוקטובר

 
תושבות יקרות ותושבים יקרים, חג שמח ומועדים לשמחה.
אני שמח לבשר לכם בשורות משמחות לשמחת תורה: כפי הנראה נבלמה מגמת העלייה בתחלואה ברמת ישי. נכון לעכשיו ישנם 16 חולים מאומתים. מספר המבודדים הוא 26. התוצאה הישירה של התנהגותנו האחראית, שמירה על ההנחיות (למרות הקושי) מציבה אותנו חזרה כישוב ירוק במידרג הרמזור. ניתן לראות בגרף שצירפתי את הירידה אחרי כמעט שבועיים בהם התמודדנו עם עליה בתחלואה. יש לדבר משמעות רבה. אני מזכיר שע"פ התכנון, בסיום הסגר הנוכחי ישוב ירוק יוכל לקבל יותר הקלות, אפשרויות פעולה נרחבות יותר והעברת סמכויות לרשות המקומית. נתונים מעודדים אלה מהשבוע האחרון הם תולדה של שיתוף פעולה ומשמעת עצמית של כל אחת ואחד מכם!במקביל אנו ממשיכים בהגברת פעולות האכיפה במרחב הציבורי ובעסקים, לצד פעולות הסברה. הפעלנו השבוע יחד עם פיקוד העורף חיילים במקומות שונים ברחבי היישוב עם דגש על מגרשי משחקים וספורט להסברה ומניעה (לא חלוקת דוחות).חג הסוכות עבר עלינו כצפוי וכמותאם לרוח התקופה: בצורה מצומצמת וללא אושפיזין בסוכה וגם את שמחת תורה נחגוג בצורה שונה, כאשר בתי הכנסת סגורים. ובכל זאת, כדי לשמור על הווי החג ולקבל טעימה משמחת תורה וההקפות השניות נקיים מחר "הקפות שניות על גלגלים". שלושה "רכבי שמחה" (המתנ"ס, בית הכנסת "אביר יעקב", וחב"ד נרתמו לעניין) יעברו באזורים השונים בישוב בין היתר עם הזמר נתנאל בטש. הרכבים יעברו בישוב במוצאי שבת החל מהשעה 19:45 ועד לשעה 23:00 עם שירים וריקודים ברוח החג. אני מזכיר כי חל איסור להתקרב או להתקהל סביב הרכב. מוזמנים לצאת לגינות או למרפסות ולשמוח בשמחת התורה כל אחת ואחד במסגרת המשפחה הגרעינית שלו.השבוע קיימנו בהובלת המתנ"ס פעילויות מגוונות לחג הסוכות ובהן : תחרות "הסוכה היפה". סוכות צהרון על גלגלים – קייטנת סוכות בזום, כאשר קרוב ל-40 ילדים נרשמו ונהנים מפעילות עשירה. הרצאות בזום – אתמול התקיימה הרצאת זום של שר החינוך לשעבר, שי פירון – בנושא "לאן הולכת מדינת ישראל?" וב 14.10 תתקיים הרצאתה של ליפז חנני, סיפור אישי –  הקמת עמותת נשים בתהליכי פוריות "להיות M". בשבוע הבא נפתח שוב את הספריה במתכונת מיוחדת – הציבור לא יגיע לספריה וההזמנות יהיו דיגטליות/טלפוניות, עקבו אחר הפרסומים באתר המתנ"ס.בישיבת עבודה (בזום) של ראשי הרשויות יחד עם ראש הממשלה, השר לבטחון פנים וראש המל"ל, בה לקחתי חלק, חזרנו על דרישתנו (ראשי הרשויות) לקבל יותר עצמאות בישובים "ירוקים" ע"פ מודל הרמזור ואת הצורך של ראשי הרשויות לקבל נתונים מדויקים יותר וקצת עדכונים. אני מאמין שבדרך זו, של העברת האחריות לישובים, נקבל יותר שיתוף פעולה של תושבים וזה יניב תוצאות טובות יותר.במקביל אנחנו ממשיכים בקידום הפרויקטים השונים ברחבי הישוב ובאזור התעסוקה נסלל כביש הכניסה הנוסף (סלילה ראשונית). העבודות צפויות להסתיים בהתאם ללוחות הזמנים עד תחילת 2021.אסיים בפניה אישית : אנו כרגע במגמה חיובית של בלימת התחלואה. אם נמשיך כך נוכל לחזור במהירה לשגרה (שגרת קורונה). לכן חשוב מאד להקפיד על התנהגות אחראית : עטיית מסיכה, שמירת מרחק, שמירה על היגיינה והימנעות מהתקהלות.  יחד בערבות הדדית של קהילה בריאה וחזקה נוכל להתגבר על כל האתגרים. זה בידנו.בברכת חג שמח וסוף שבוע רגוע .שלכם עופר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי
 

 

עדכון יומי 7 באוקטובר

 
 
תושבות יקרות ותושבים יקרים, 
 
מועדים לשמחה, אני שמח לעדכן אתכם כי אחרי מספר ימים בקטגוריה "הכתומה" אנחנו מתקרבים חזרה לצבע הירוק במדרג הרמזור וכרגע רמת ישי נמצאת במדרג כרשות "צהובה".
מגמת בלימת התחלואה ברמת ישי נמשכת ואנו עומדים על 19 חולים פעילים, ירידה של חמישה בהשוואה לסוף השבוע. גם במספר המבודדים נרשמה ירידה נוספת ואנו עומדים כעת על 44 מבודדים (לעומת למעלה ממאה בסוף השבוע) ואפס אחוז מאומתים מהבדיקות ביממה האחרונה.
אני מזכיר כי ישנה משמעות רבה למדרג "הרמזור" עם החזרה לשגרה (שגרת קורונה). רשות המקוטלגת בצבע ירוק תהנה מהקלות בהתנהלות היומיומית שלנו כמו יותר חופש תנועה ופעילות עסקים, הפעלת מסגרות חינוך (בהגבלות מסויימות) ועוד.
 
היום השתתפתי בישיבת עבודה (בזום) של ראשי הרשויות יחד עם ראש הממשלה, השר לבטחון פנים וראש המל"ל. במהלך הישיבה בין יתר הנושאים חזרנו על דרישתנו למתן יותר עצמאות לישובים ע"פ מודל הרמזור ואת הצורך לקבל לידנו ראשי הרשויות נתונים מדויקים יותר על מנת לשפר את יכולת קטיעת שרשת ההדבקה.
 
המועצה תמשיך להגביר את האכיפה במרחבים הציבוריים ובעסקים לצד פעולות הסברה שונות, שילוב אשר נותן את אותותיו בירידה בתחלואה.
 
אני מודה לכם על ההתנהגות האחראית שאתם מגלים. בואו נמשיך לשמור על עצמינו, בני ביתנו, קרובי המשפחה שלנו, שכנינו וחברינו ונמלא אחרי כללי הברזל: עטיית מסיכה בכל יציאה מהבית, שמירה על ריחוק חברתי, הימנעות מהתקהלות ושמירה על היגיינה. 
 
שלכם עופר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי
 
 

 

עדכון יומי 5 באוקטובר

 
תושבות  יקרות ותושבים יקרים, מועדים לשמחה.
לשמחתי אני יכול לדווח על תחילת בלימה של התחלואה ברמת ישי. נכון לעכשיו ישנם 22 חולים מאומתים שמתוכם ארבעה לא מתגוררים בישוב. מספר המבודדים הוא 55. על מנת להמשיך במגמה זו, אנו צריכים כולנו כאחד להתגייס ולעשות כל שביכולתנו בכדי להפסיק את שרשרת ההדבקות.  רק כך נוכל לחזור להיות ישוב ירוק במדרג הרמזור.
אם אתם שואלים למה חשוב להיות מדורגים ירוק? מפני שע"פ התכנון, בסיום הסגר הנוכחי ישוב ירוק יותר יוכל לקבל יותר הקלות, אפשרויות פעולה נרחבות יותר והעברת סמכויות לרשות המקומית כך שלכולנו יהיה יותר קל.
ובאותו עניין היום יחד עם פיקוד העורף הפעלנו חיילים במקומות שונים ברחבי היישוב (בעיקר מגרשי משחקים וספורט) להסברה ומניעה (לא לאכיפה). אני מחדד, אסור לקיים ספורט למעט ספורט יחידני ותחרותי ומכאן יש איסור מוחלט על שימוש במגרשי הספורט ברמת ישי, כמו כן על מנת למנוע התקהלויות ולנטרל מוקד הדבקות יש איסור על שימוש מתקני המשחקים ובגני המשחקים ברמת ישי. אנא הקפידו על הוראות אלו, הם למעננו, למען בריאותנו, בריאות ילדנו, בריאות הורינו, בריאות סבתותינו וסבנו. כאן המקום להודות לסא"ל ציון אוחיון מפקד היקל"ר שלנו, תושב היישוב על מאמציו ועשייתו הרבה בתחום.
 
את חג הסוכות הזה אנו חוגגים בצורה מצומצמת וללא אושפיזין בסוכה וגם את שמחת תורה נחגוג בצורה שונה, כאשר בתי הכנסת סגורים. זכיתי השבוע לביקור של רב היישוב ידידי הרב יוסף יצחק וולוסוב בלשכתי (לפי כל כללי התו הסגול) וזכיתי לברך על ארבעת המינים.
כדי לשמור על הווי החג ולקבל טעימה משמחת תורה וההקפות השניות נקיים השנה "הקפות שניות על גלגלים". שלושה "רכבי שמחה" (המתנ"ס, בית הכנסת "אביר יעקב", וחב"ד נרתמו לעניין) באזורים השונים בין היתר עם הזמר נתנאל בטש. השלושה יעברו בישוב במוצאי שבת החל מהשעה 19:45 ועד לשעה 23:00 עם שירים וריקודים ברוח החג. אני מזכיר כי חל איסור להתקרב או להתקהל סביב הרכב. מוזמנים לצאת לגינות או למרפסות ולשמוח בשמחת התורה כל אחת ואחד במסגרת המשפחה הגרעינית שלו.
אני מזמין אתכן לקחת חלק באירועי חג הסוכות מגוונים ובין היתר מוביל המתנ"ס את תחרות "הסוכה היפה". צלמו תמונה משפחתית בסוכה ושלושת הסוכות המקושטות ביותר יזכו בפרסים שווים.
כמו כן מפעיל המתנ"ס בימי חוה"מ סוכות צהרון על גלגלים – קייטנת סוכות בזום, כאשר קרוב ל-40 ילדים נרשמו ונהנים מפעילות עשירה.
הרצאות בזום – ביום חמישי 8.10.20 הרצאת זום של שר החינוך לשעבר, שי פירון – ביום המפגש יעסוק בנושא המשמעותי "לאן הולכת מדינת ישראל?"
במסגרת קול קורא לתושבי היישוב ובו קריאה לתושבי הישוב לספר סיפור מעניין או להעביר הרצאה, ב 14.10 תספר, ליפז חנני, סיפור אישי –  הקמת עמותת נשים בתהליכי פוריות "להיותM".
 
וקצת עדכונים מהשטח: אתמול החלו עבודות הסלילה של כביש הכניסה הנוסף לאזור התעסוקה מכיוון נווה יער. מדובר בסלילה ראשונה. העבודות מתקדמות בהתאם ללוחות הזמנים וצפויות להסתיים עד תחילת 2021.
 
אסיים, בפניה אישית לכם תושבים יקרים, אנו עומדים כרגע בפני צומת דרכים-המשך הסגר ואולי אף הידוקו או חזרה בקרוב לשגרה (שגרת קורונה). שמירה על משמעת אישית היא המפתח לשיטוח העקומה ויציאה מהסגר. עטיית מסכה, שמירת מרחק, היגיינה והימנעות מהתקהלות תביא אותנו לצמצום התחלואה ולשמירה על בריאותינו ובריאות קרובינו. הדבר נמצא בידיים של כל אחת ואחד מאיתנו!
יחד, בערבות הדדית של קהילה בריאה וחזקה נוכל להתגבר על כל האתגרים.
 
שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי
 
 

 

 

עדכון שבועי 2 באוקטובר

 
 
תושבות יקרות ותושבים יקרים. 
בפתחו של חג הסוכות אני מבקש לברך כל אחד מכם באופן אישי ואת כל קהילת רמת ישי בברכת חג שמח. השנה נחוג את חג הסוכות בצורה שונה עם מספר אושפיזין מצומצם בסוכה, בני הבית בלבד. הסגר שהוטל עלינו ייתן את אותותיו בהורדת התחלואה בעוד זמן, נכון לעכשיו עדיין תוצאות הורדת התחלואה לא מורגשות לרבות ברמת ישי בה יש גידול במספר החולים המאומתים. 
הבוקר אנו עומדים על 24 חולים מאומתים (שלושה מהם אינם מתגוררים ברמת ישי), מה שמציב אותנו לראשונה כישוב "כתום" במדרג הרמזור. אני נמצא בקשר עם החולים המאומתים ולשמחתי הם חשים בטוב. מספר המבודדים עומד על 89. פילוח החולים ברמת ישי לאורך התקופה מראה על הנתונים הבאים: 
רוב החולים המאומתים הם בני 30 עד 50, יש מספר קטן של בני 20-25, מספר קטן של בני עשרה ולשמחתי אין מבוגרים (בני 65 ומעלה) ביניהם. 
תכנית "הרמזור" אמנם אינה רלוונטית בימי הסגר, אולם תהיה לה משמעות בעת החזרה לשגרה (שגרת הקורונה) ולכן עלינו לעשות כל מאמץ לבלום את התחלואה כדי שנוכל להיות "ישוב ירוק".
קיבלתי שאלות רבות על איך נקבע הצבע של הרשות במודל ה"רמזור"? התשובה היא יש נוסחה מורכבת שאני מצרף אותה כאן והיא מורכבת ממספר פרמטרים שצירפתי בתמונות.
 
"מבודדים אבל לא בודדים"  – לנוכח הגידול במספר המבודדים החליטה המועצה לצאת השבוע במבצע הפונה למבודדי הבית בישוב להיעזר במחלקה לשירותים חברתיים (רווחה) בשלל נושאים ובהם קניות, רכישת תרופות ועד לטיפול בחיית המחמד. מוזמנים לפנות למחלקה לשירותים חברתיים בטל':  04-9832802, באפליקציית המועצה, אתר המועצה או דרך עמוד המועצה בפייסבוק. במקביל מחלקת הרווחה ממשיכה בסבב הטלפונים לתושבים הוותיקים.
 
כדי לחזור ל"מסלול הירוק" נפעל בנחישות בשתי דרכים-הסברה ואכיפה. אתמול נעזרנו בפיקוד העורף שהקצה לנו רכב שנסע במשך מספר שעות ברחבי הישוב ובאמצעות מערכת הכריזה העברנו מסרים בדבר חשיבות עטיית מסיכה, שמירת מרחק, שמירה על היגיינה והימנעות מהתקהלות, למען בריאותינו.
 
כאמור בעקבות העליה בהיקף התחלואה החלטתי להורות על הידוק את האכיפה במרחב הציבורי, כולל עסקים ומגרשי המשחקים. צוות הפיקוח והאכיפה בהובלתו של קב"ט המועצה וממונה הקורנה יחיאל סבג יאכוף את הנושא. תתבצע אכיפה חד משמעית הן על ידי המשטרה והן על ידי פקחי המועצה.
 
בתי הכנסת יישארו סגורים בכל ימות השבוע, ותותר תפילה רק בשטח פתוח ובהתאם למתווה של משרד הבריאות עד 20 איש תוך שמירת מרחק ועטיית מסיכה. לשמחתי מתווה התפילות שאושר ליום הכיפור בוצע בצורה מופתית. 
 
פעולה נוספת שביצענו לצמצום שרשרות ההדבקה, המועצה סיימה הכשרת חמישה מתשאלים שיסייעו למערך החקירות האפידמיולוגיות.
 
לשמחתי מועדון ארז ממשיך את פעילותו ומהווה בית חם לאוכלוסייה הבוגרת ברמת ישי. התעקשתי להמשיך להפעיל את המועדון בהתאם לכל ההנחיות בשל החשיבות הרבה שיש לפעילות בו לציבור הגימלאים והמבוגרים אשר חלקם סובל מבדידות בתקופת הקורונה. ביקרתי השבוע במועדון ארז וגיליתי עד כמה היתה חשובה ונכונה ההחלטה להמשיך את הפעילות (כרגע בשעות הבוקר) אשר היא כ"חמצן" לאוכלוסייה המבוגרת שנהנית משלל פעילויות והפעלות. כאמור המשמעת וההקפדה של האוכלוסייה המבוגרת כפי שבאה לידי ביטוי בפילוח גילאי החולים המאומתים מאפשרת את המשך הפעילות תוך הקפדה יתרה של הצוות על כללי ההתנהגות וללא פשרות. 
 
וקצת על הפעילות השוטפת, מועצת רמת ישי אישרה בסבב טלפוני בין חברי המועצה תב"רים (תקציבים בלתי רגיל) בסך 874 אלף שקלים לטובת חיזוק הישוב ומערכת החינוך בתקופת הקורונה לפי הפירוט הבא: 619 אלף שקלים לטובת מימון תומכי הוראה ותקציב העשרה, 155 אלף שקלים לטובת רכישת ציוד ניקיון והיגיינה, ומאה אלף שקלים לטובת הצטיידות טכנולוגית לטובת למידה מרחוק.
מערכת החינוך ממשיכה בלמידה מרחוק כולל גני הילדים. צוותי הגנים מדווחים על שיפור ניכר בנושא זה תוך הקניית תכנים חדשים.
 
כמו כן הגדלנו את התקציב להמשך העבודות בשכונת פרדס בחסכון בהתאם לקצב האיכלוס בעוד יותר מיליון וחצי ₪.
 
אסיים את העדכון שוב בפניה אישית לכל אחת ואחד מכן/ם. אנא, שמרו על הכללים וההנחיות במיוחד בחג הסוכות, זה בנפשנו. כל אחד ואחת היא/הוא חוליה שיכולה לשפר או להחמיר את מצבנו כולנו. אל תארחו אנשים שאינם מתגוררים בביתכם בסוכה – הדבר מסכן את בריאותכם ובריאות הסובבים אתכם ועלול להביא עימו הטלת קנסות. שמרו על הכללים: עטיית מסיכה (כולל האף), שמירה על ריחוק חברתי, היגיינה והימנעות ממפגשים חברתיים. רק כך נוכל לצמצם נתוני התחלואה ולהחזיר את רמת ישי להיות ירוקה.
שבת שלום וחג סוכות שמח
 
שלכם עופר בן אליעזר
ראש המעוצה המקומית
רמת ישי
 
 
 
 

 

 

עדכון יומי 29 בספטמבר

 
 
תושבות יקרות ותושבים יקרים. גמר חתימה טובה.
יום הכיפורים עבר בשלום ואנחנו בתוך שגרת הסגר ופנינו אל חג הסוכות. ככל הנראה נצטרך להיות בשגרה זו מעבר לזמן שתוכנן (סוף חג הסוכות). ברמת ישי ישנה עלייה במספר החולים המאומתים, נכון להיום ישנם 18 חולים  (שלושה מהם אינם מתגוררים בישוב). נתון זה מציב אותנו לראשונה בתחום ה "צהוב" במדרג הרמזור. אני נמצא בקשר עם החולים המאומתים ולשמחתי הם חשים בטוב. כפועל יוצא מהגידול במספר החולים המאומתים נרשמה עליה גם במספר המבודדים שעומד כעת על 112. ובכדי לעשות סדר במספרים: עד כה התגלו ברמת ישי מאז ה"גל הראשון" 47 חולים מאומתים, 29 מהם החלימו ואנו כאמור עם 18 חולים פעילים.
 
לנוכח הגידול במספר המבודדים החליטה המועצה לצאת במבצע תחת הכותרת "מבודדים אבל לא בודדים" הפונה למבודדי הבית בישוב להיעזר במחלקה לשירותים חברתיים (רווחה) בשלל נושאים ובהם קניות, רכישת תרופות ועד לטיפול בחיות המחמד. מוזמנים לפנות ולהפנות למחלקה לשירותים חברתיים בטל': 04-9832802, או באפליקציית המועצה, או בעמוד הפייסבוק של המועצה. 
 
בעקבות העלייה בהיקף התחלואה שלא פוסחת גם על רמת ישי החלטתי להורות על הידוק  האכיפה במרחב הציבורי, כולל עסקים ומגרשי המשחקים. על אף שלא מדובר בהחלטה פופולארית החלטתי על סגירת מגרשי המשחקים והספורט, אשר עלולים להוות מוקד להתקהלות והדבקה ולכן הוריתי על סגירתם וצוות הפיקוח והאכיפה בהובלתו של יחיאל סבג יאכוף את הנושא. גם באזור התעסוקה בו נרשמו לצערי ערב החג מספר חריגות בנהלים, תתבצע אכיפה חד משמעית הן על ידי המשטרה והן על ידי פקחי המועצה. אין לנו ברירה. רק כך נעצור את התחלואה, נצמצם את מספר החולים המאומתים ברמת ישי ונחזור לקטגורייה של "ישוב ירוק".
 
גם בתי הכנסת יישארו סגורים בכל ימות השבוע, ותותר תפילה רק בשטח פתוח ובהתאם למתווה של משרד הבריאות עד 20 איש תוך שמירת מרחק ועטיית מסיכה. לשמחתי מתווה התפילות שאושר ליום הכיפור בוצע בצורה מופתית וחלקה ברמת ישי תוך שימוש יעיל ועל פי ההנחיות בשטחים הפתוחים. אחד מבתי הכנסת גם נעזר במרחבים הציבוריים אשר היקצתה המועצה להגדלת מספר המתפללים (בית הנוער).
 
עוד החלטה שקיבלתי  להמשיך את פעילותו הוא מועדון ארז תוך הקפדה דקדקנית על הנחיות ה"קורונה". מועדון ארז הוא הבית החם של אוכלוסיית המבוגרים ברמת ישי. התעקשתי להמשיך להפעיל את המועדון בהתאם לכל ההנחיות בשל החשיבות הרבה שיש לפעילות בו לציבור הגמלאים והמבוגרים אשר חלקם סובל מבדידות בתקופת הקורונה. שמחתי לבקר הבוקר במועדון ארז ולגלות עד כמה חשובה ונכונה ההחלטה להמשיך את הפעילות (כרגע בשעות הבוקר) אשר היא כ"חמצן" לאוכלוסייה המבוגרת שנהנית משלל פעילויות והפעלות ובהן ציור, התעמלות ואומנויות לחימה. קיבלתי במהלך הפגישה פידבקים טובים וחמים מחברי המועדון, אשר חיממו את ליבי. זה המקום להודות למנהלת המחלקה לשירותים חברתיים שרה גייצהאלס שהצטרפה אליי לביקור, לענבר חיים רכזת הקהילה במתנס ואלינור רכזת המועדון על הפעילות שערכה לא יסולא בפז בימים מורכבים אלה.
 
שאפו גדול מגיע למחלקת התפעול, למנהל ניסים יחזקאל ועובדיה על כך שדאגו לניקיון הישוב ערב החג על אף לוחות הזמנים הצפופים, כולל פינוי פחי האשפה במוצאי השבת.
 
אסיים את העדכון בפניה אישית לכל אחת ואחד מכן/ם. בואו נהיה ערבים זה לזו ונשמור על עצמנו ועל קרובינו. אנא, שמרו על הכללים וההנחיות: עטיית מסיכה (כולל האף), שמירה על ריחוק חברתי, היגיינה והימנעות ממפגשים חברתיים. אם כל אחד ואחת מאיתנו נשמור על כללי יסוד אלה נוכל לצמצם נתוני התחלואה.
 
שלכם 
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

עדכון שבועי 25 בספטמבר.

 
תושבות יקרות ותושבים יקרים.
 
היום בשעה 14:00 יכנס לתוקפו סגר כללי שתוקפו כשבועיים. מדובר הפעם בסגר מלא ללא "חורים" וכמעט ללא החרגות ומטרתו בלימת עליית התחלואה שמשתוללת בארץ בשבועות האחרונים ותחילת שיטוח העקומה. אפשר לאהוב או לא לאהוב את הסגר שהוטל עלינו ואת דרך קבלת ההחלטות של הממשלה, אבל ברגע שזו ההחלטה שהתקבלה עלינו לציית לה קלה כחמורה, בסוף של דבר מדובר בבריאותנו ובבריאות בני משפחתינו, חברינו ושכנינו. מעבר להגבלות אני מבקש מכם להימנע ממפגשים חברתיים בתוך "השכונה" ולצמצם מפגשים משפחתיים למשפחה גרעינית בלבד. עקרונות הללו שנשמרו בקפידה ב"גל הראשון" הביאו אותנו למספר מינימלי של נדבקים ברחבי הארץ.
 
גם ברמת ישי התחלואה עולה והיום אנו עומדים על 11 חולים ו 90 מבודדים עליה תלולה של 120% במספר החולים המאומתים לעומת המצב שאחרי ראש השנה שעמד על 5 חולים מאומתים. הנתון אמנם משאיר את רמת ישי "ירוקה" אבל נושקת לתחום הצהוב. אני מבקש אנא הישמרו להוראות אנחנו כאן החלטנו לפעול בנחישות ועם כל הצער שבדבר נמנע התקהלויות בכל האמצעים העומדים לרשותנו. בהתאם, סגרנו את מגרשי המשחקים (לצערי לאורך כל התקופה האחרונה לא הייתה הקפדה על שמירת מרחק ועטיית מסיכות בגני המשחקים) לרבות מגרשי הספורט. ספורט יחידני או במסגרת של משפחה גרעינית מצומצמת מותר בחיק הטבע או באוויר הפתוח תוך שמירה על מגבלת המרחק של קילומטר מהבתים. גם פעילות הספרייה הציבורית שאינה מוגדרת כחיונית תיפסק בשלב זה מתוך תקווה לחדשה במהירה. 
 
השבוע סיימנו הכשרת מתשאלים מקרב עובדי המועצה והם יעמדו לרשות מערך החקירות האפידמיולוגיות שמטרתו קטיעת שרשראות ההדבקה. בנוסף הכשרנו פקח נוסף שיצטרף לצוות הפיקוח והאכיפה בהובלתו של יחיאל סבג. 
כאמור הנחיתי את יחיאל סבג וצוות הפיקוח לאכוף בנחישות את ההנחיות  לרבות השהייה בגני המשחקים, גני השעשועים ומגרשי הספורט בישוב בפני הקהל הרחב משום שהם עלולים להוות מקור להתקהלויות והדבקות. אנו מדגישים כי יציאה ממקום המגורים למטרה או פעולה שאינה מותרת הינה עבירה שתיאכף באמצעות קנס מנהלי בסך 500 שקלים בסמכות שוטר.
 
המחלקה לשירותים חברתיים בשיתוף עם המתנ"ס הוציאה לדרך תכנית ייחודית בשם "מחוברים", תוכנית המספקת פעילות לשעות הפנאי ליחידים או משפחות אשר אינן יכולות לצאת מביתן בשל מגבלות שונות. במסגרת זו מבקרים מדריכים ומדריכות מתחומים שונים (כגון מורה להתעמלות, מורה ליוגה) בבתים אליהם הופנו ע"י המחלקה (בהתאם להנחיות וכללי משרד הבריאות) ומקיימים פעילות ספורטיבית הפגתית לבני הבית. תכנית מבורכת זו מתוקצבת ע"י קרנות הביטוח הלאומי בתקציב המיועד למען אזרחים אותו גייסנו בעקבות פניה של המועצה בנושא.
אזרחים וותיקים – על מנת לעודד, להקשיב ולסייע במידת הצורך, הנחיתי את המחלקה לשירותים חברתיים לקיים סבב שיחות טלפוניות לכל האזרחים הוותיקים, כך שעד חג הסוכות יקבלו כל האזרחים הוותיקים בישוב שיחות טלפון אישיות מנציגי המחלקה. בכוונתי לקחת באופן אישי חלק בפרויקט זה. 
 
המועצה מובילה בימים האחרונים פרויקט מחשוב לתלמידים בישוב ומסבסדת רכישת מחשבים. הפרויקט אותו מובילה מחלקת החינוך יחד עם המחלקה לשירותים חברתיים מאפשר רכישת מחשבים במחיר מוזל ובכך מנגישה אותם לתלמידים (כתות א' עד יב'). מדובר על מחשב נייד של ASUS  כולל עכבר, אזניות ומיקרופון בסבסוד המועצה. המעוניינים מתבקשים לפנות למחלקת החינוך או הרווחה לבדיקת זכאות למימוש קניית המחשב.  
 
תפילות – ע"פ ההנחיות (למעט יום כיפור) יש איסור מוחלט לקיום תפילות בתוך מבנים, אנו מבקשים לחדד ולהבהיר כי התפילות מותרות בקפסולות בשטח פתוח בלבד. אני סמוך ובטוח שכולנו ננהג באחריות ונשמור על מרחקים ועל קפסולות לשמירה על בריאותנו. 
 

ולסיום רגע לפני כניסת השבת וערבו של יום הכיפורים. נתכנס בתוך עצמינו ומשפחותינו הקרובות. זהו זמן טוב להרהורים וחשבון נפש. לאחריות ולערבות הדדית. שימרו על עצמכם ועל הסובבים אתכם, הימנעו מהתכנסויות והתקהלויות ועיזרו למגר את המגיפה. בת%