היערכות לקורונה – היכנסו לעדכון היומי

סיכום שבועי- 17 במאי-22 במאי

תושבי רמת שי היקרים,
לאט לאט אנו חוזרים לשגרה כמעט מלאה, התהליך משמח ומעודד אך יחד עם זאת מלווה בלא מעט חששות. אנו במועצה פועלים ע"פ ההנחיות ונמשיך לשמור ולעדכן ככל הנדרש.
 
אז מה היה לנו השבוע?
שבוע ראשון של חזרה לשגרה מלאה במערכת החינוך שעבר בהצלחה ועם נתוני נוכחות מרשימים. בהנחייתי כבר בתחילת השבוע שבו כל תלמידי מערכת החינוך ברמת ישי-מגיל גן ועד כיתות ט' לחבוש את ספסל הלימודים. גם תלמידי התיכונים-עמקים תבור-מזרע ואורט טבעון חזרו בהדרגה ללימודים במתכונת מלאה. בתחילת השבוע פתחנו את צהרוני הגנים וביום שלישי הצטרפו צהרוני בתי הספר. נתוני הנוכחות הם למעלה מ-90 אחוז בכל מסגרות החינוך המהווים הבעת אמון במערכת.
 
התחלנו בפעילויות הפגה לאוכלוסייה הבוגרת תחת הנחיות משרד הבריאות. הפעילויות מתקיימות במרחבים פתוחים ובהתאם לרישום מוקדם. את הפעילות מובילה רכזת הקהילה במתנ"ס ענבר חיים, והן כוללות פעילויות ספורט, הרצאות, חוגי יצירה. ביום ראשון נקיים במגרש בית ספר ארזים ערב שירה בציבור לאוכלוסיית הגמלאים לרגל חג השבועות. ההשתתפות ברישום מוקדם באתר המרכז הקהילתי.
 
בימים אלה אנו משלימים את ההיערכות לפתיחת הבריכה. על מועד פתיחת עונת הרחצה נודיע בהמשך בהתאם להנחיות משרד הבריאות. אנא עקבו אחר הפרסומים באתר המתנ"ס https://www.matnasry.co.il
 
שדרוג התשתיות והכבישים נמשך במלא המרץ. 
•  להקלה על התנועה והחניה הפכנו את רחוב האלון לחד סיטרי 
    מכיכר הרוטרי ועד לרחוב היסמין. 
•  בשבועות האחרונים התחלנו בהקמת שתי כיכרות בצומת 
   האלון-דפנה-רקפות ובהמשך רחוב האלון. הכיכרות ינקזו בין היתר        
   תנועה שתגיע מכיוון הכביש ההיקפי של שכונת פרדס וחסכון    
   שאיכלוסה החל בחודשים האחרונים. המקטע בין הכיכרות יהיה דו 
   סיטרי. אנו מתנצלים בפני התושבים על חוסר הנוחות הזמנית. 
•  רחוב הפרדס משנה את צורתו ושלב ב' בשכונת פרדס בחסכון 
   קורם עור וגידים. 
•  כניסה נוספת לאזה"ת מכיוון נווה יער מקבלת צורה.
•  עבודות על מגרש השחב"ק נכנסו להילוך גבוה לאחר שסיימנו את 
   חפירות ההצלה של רשות העתיקות.    
 
יחד עם תחילת החום אנו מרגישים יותר ויותר את החזרה לשגרה בכל תחומי החיים וזה בהחלט מעודד. יחד עם זאת חשוב להיות קשובים ולשמור על התנהגות זהירה. 
למרות שהשבוע הקלו בנושא המסכות בגלל החום, חשוב להמשיך ולחבוש מסכות  ולשמור על מרחקים.
 
נשתמע בשבוע הבא,
בברכת שבת שלום.
שלכם
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

עדכון יומי 17 במאי

תושבי רמת ישי היקרים

העדכון היומי היום הוא סיכום תקופה, בסרטון המצורף סיכום תקופת הקורונה עד עכשיו במספרים. מעתה העדכונים יהיו אחת לשבוע. מבקש להודות למנהלי ועובדי המועצה המסורים, לצוותים החינוכיים האכפתיים, לעובדי המתנ"ס וחברי הנהלת המתנ"ס, לחברי המועצה על שיתוף הפעולה ובעיקר לכם על היותכם קהילה חזקה מאוחדת ואכפתית.

זכרו

חבישת מסכה = שגרה בטוחה.

 

שלכם,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

עדכון יומי 14 במאי

 
תושבי רמת ישי היקרים
העדכון היומי מיועד בעיקר לכן ההורים לילדי התלמידים ועומד בסימן החזרה לשגרת לימודים מלאה החל מיום א' 17.5.20
ברגעים אלה קיבלנו אישור רשמי למהלך עליו הודעתי השבוע ואותו הובלנו במרכז שלטון מקומי. מערכת החינוך ברמת ישי חוזרת לשגרה מלאה כבר ביום ראשון הקרוב (17.5.20). אחרי שבועיים בהן היא הופעלה בצורה מדורגת ומוגבלת ורשמה הצלחה גדולה בכיתות א-ג' וגני הילדים ברמת ישי.
 
מערכת החינוך ברמת ישי ערוכה תודות למ"מ מקומי ויו"ר ועדת חינוך יהונתן הירשפלד, מנהלת מחלקת החינוך מנהלות בתי הספר טלי אימברמן, שרה וקנין, הגננות, צוות המורות המורים והסייעות וצוות התפעול של המועצה לפתיחה בטוחה, הגיינית ופדגוגית.
התלמידים יגיעו לגני הילדים ובתי הספר בדרוג ע"פ הפירוט הבא: 
 
גני הילדים –
אשכול חלמית :
 רימון ועופרים כניסה משער המאבטח:                                       
        גן רימון       07:30
        גן  עופרים   07:45 
  תמר ושקמה יכנסו משער החצר של גן שקמה הכניסה מחניית רחוב מרגניות
        גן תמר    07:30   
        גן שקמה  07:45
אשכול כלניות:     
       גן אלה     07:30 
       גן צאלון   07:45    
אשכול נרקיסים:   
       גן דקל  07:30   כניסה משער הגן 
       גן ברוש  07:55  כניסה משער הגן 
       גן שקד   07:55   כניסה משער חצר הגן
       גן  שחף 07:45    כניסה משער הכניסה רגיל
       גן אורנים 08:00   כניסה משער הכניסה הרגיל 
 
ביה"ס ארזים:
שכבת א'-ב': כניסה ויציאה משער אולם הספורט
שכבת א'- כניסה בשעה 7:45 
שכבת ב'- כניסה בשעה 7:55
שכבת ג'-ד': כניסה ויציאה מהמגרש המקורה (ליד המתנ"ס)
שכבה ג'- כניסה בשעה 7:45
שכבה ד'- כניסה בשעה 7:55   
שכבת ה'-ו': כניסה ויציאה מהשער הראשי ברחוב הארז
שכבת ה'- כניסה בשעה 7:45
שכבת ו' – כניסה בשעה 8:00
 
חטיבת היובל
7:55 – 7:40 שכבת ז' כניסה מהכניסה הראשית
7:55 – 7:40  שכבת ח' משער הכניסה של מגרש הספורט
8:15 – 8:00 שכבת ט' כניסה מהכניסה הראשית
 
בתיה"ס התיכוניים
הודעות ימסרו לתלמידם באופן פרטני
 
שאר הפרטים ימסרו להורים ולתלמידים ע"י צוות הגננות, המורות המורים והמנהלות.
מאחל לכולנו חזרה מהירה שגרת לימודים בריאה ומהנה.
 
וזכרו
חבישת מסכה = שגרה בטוחה.
 
שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 13.5.2020

 
תושבי רמת ישי היקרים
 
לצד "שגרת הקורונה", אנו ממשיכים בקידום פרויקטים שונים בישוב. השבוע התחלנו בהקמת שתי כיכרות בצומת הרחובות אלון דפנה, שיסייעו בויסות טוב יותר של התנועה וישפרו את בטיחות הנהגים והולכי הרגל. באזור התעסוקה ממשיך להתקדם פרויקט הסדרת הכניסה הנוספת מכיוון נווה יער ובשכונת פרדס וחסכון נכנסנו לשלב ב' .
 
מערכת החינוך נכנסה לשגרת לימודים בצל הקורונה-תלמידי כיתות א-ג' בבית הספר היסודי וגני הילדים לומדים בקפסולות כאשר אחוזי הנוכחות גבוהים ביותר כ-90 אחוז. 
 
בהמשך לעדכון מאתמול באם לא ישונה מתווה החזרה ללימודים של כתות ד' עד י' לא נחזיר את הלימודים בשכבות אלה, החזרה צריכה להיות מלאה. לעמדה זו שותפים רוב ראשי הרשויות וזו עמדתו הרשמית של מרכז השלטון המקומי שהודיע על התנגדותו הנחרצת למתווה החזרה ללימודים של כיתות ד-ו והודיע על אפשרות של השבתה במידה ותתקבל החלטה כזאת.
כאמור ראשי הרשויות ואני בתוכם מחזקים עמדה זו.
 
נעדכן בהמשך, כמו תמיד…. ועד אז, הקפידו על הכללים: חיבשו מסכות, שימרו מרחק והקפידו על היגיינה .
 
חבישת מסכה – שגרה בטוחה.
 
שלכם,
 
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי
 

 

עדכון יומי 12.5.2020

תושבי רמת ישי היקרים,

כפי שהבטחנו, פתחנו גם היום את גני הילדים כדי לשמור על רצף חינוכי וכדי ששיגרת חיי הילדים וההורים שרק החלה, לא תשובש. את הגנים הפעילו היום סייעות הגנים בסיוע צוות העובדות של מחלקת החינוך של המועצה (מזכירות ובעלי תפקיד נוספות). עברתי בין הגנים יחד עם מנהלת המחלקה פנינה שלזינגר, והענקנו לצוותים הנרגשים מכתבי תודה אישיים ותשורה כאות הערכה והוקרה על ההתגייסות. רשמנו היום בגנים למעלה מ-80 אחוזי התייצבות. תושבי רמת ישי שוב תודה לכם על האמון במערכת בכלל ובסייעות בפרט.

במהלך הימים האחרונים אנו מקבלים הנחיות שונות בנוגע להחזרת ילדי כתות ד' עד י' ללמידה. אני יחד עם עמיתי ראשי הרשויות ובהובלת יו"ר המרכז לשלטון מקומי חיים ביבס  פנינו לראש הממשלה בדרישה להחזיר את מערכת החינוך לשגרה רגילה, אין סיבה שלא, כל מתווה אחר הוא מסורבל, פוגע בתלמידים וכמעט בלתי אפשרי ליישום. הוכחנו כאן ברמת ישי שאנו יודעים לשמור על בריאות התלמידים וכך נדע לעשות גם בחזרה לשגרה רגילה. לפיכך לפי שעה לא נחזיר ברמת ישי את תלמידי ד' עד י'  אלא אם המערכת תחזור לשגרה מלאה.  

היום ערכתי סיור בין העסקים באזור התעסוקה, שמחתי לשמוע מבעלי העסקים כי אזור התעסוקה ניעור לחיים עם תנועת רכבים וקונים ערה. למעלה מ-90 אחוז מהעסקים ברמת ישי חזרו לפעילות ואט אט הם שבים לשגרה. כזכור המועצה העניקה לעסקים הנחה של 25 אחוז בתשלום ארנונה (פטור מתשלום לשלושה חודשים). לסיור התלוו מנהל אגף הביטחון והפיקוח במועצה יחיאל סבג, אשר מסייע לעסקים בקבלת התו הסגול. שוחחתי עם בעלי העסקים וחידדתי בפניהם כי דלתי פתוחה להם לכל פניה.

אני מבקש לעשות סדר בנושא המרחבים הציבוריים. הפארקים הציבוריים נפתחו, אך עדיין חל איסור להשתמש בגני המשחקים, שימוש במתקני הכושר מותר. אני מבין את הקושי אבל בואו נגייס עוד קצת סבלנות ואורך רוח ונימנע מלהגיע לגני המשחקים. פקחי המועצה מסתובבים ומזהירים אבל המשטרה אוכפת את ההנחיה גם בתוך הישוב.

הימנעו מקבלת דוחות מיותרים.

זכרו

חבישת מסכה = שגרה בטוחה.

שלכם,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 10.5.20

תושבי רמת ישי היקרים
בהתרגשות רבה חידשנו היום את הלמידה בגני הילדים ברמת ישי. ליוויתי מקרוב את התהליך, מההכנה האינטנסיבית בשבוע שעבר ועד קליטת הילדים בגנים הבוקר. אחוזי הנוכחות הגבוהים מאוד של הילדים בגנים: 86 אחוזים, מעידים על האמון במערכת החינוך היישובית. יישר כוח לצוותי הגנים – הגננות והסייעות שעמלו ובצורה מקצועית רצינית ומוקפדת להכין את הגנים לילדנו המתוקים ולצוות המועצה בראשותה של פנינה מנהלת מחלקת החינוך על ההערכות המקצועית והמסורה לחזרה ללימודים. תודה למנהלי המחלקות במועצה שהתייצבו בגני הילדים וליוו את כניסת הילדים לגנים בישוב. כמו כן הוריתי על פתיחת הגנים ביום שלישי ל"ג בעומר. לשמחתי, כל הצוותים בגנים נרתמו לנושא וברמת ישי יתקיימו לימודים בגני הילדים ביום שלישי הקרוב 12.5.20.
הלימודים בבית ספר ארזים מתקיימים זה השבוע השני בכיתות א-ג'. אחוזי הנוכחות עולים בהדרגה והם כעת גבוהים ביותר-92 אחוז!

הספרייה הציבורית נפתחה היום לציבור במתכונת ההשאלה החדשה-רישום ואיסוף הספרים. מאז סוף השבוע קיבלנו הזמנות רבות לספרים וצוות הספרייה יצר קשר עם המזמינים. בשבועיים הקרובים ניתן עדיפות למשאילי הספרים לתושבים מעל גיל 70 ותושבים עם מוגבלויות.

אנו נערכים לפתיחת הצהרונים כצעד נוסף לחזרה לשגרה של מערכת החינוך. מדובר במהלך מאתגר ואנו מתכוונים ליישמו בימים הקרובים. הכוונה היא לאפשר לימודים במסגרת הצהרונים לילדי הגנים עד לשעה 17:00 ולילדי בתי הספר עד לשעה 16:00. נא לעקוב אחרי עדכונים בנושא.

ולסיום אני מזכיר כי השנה לא מדליקים מדורות ל"ג בעומר ולא מתקהלים.

חבישת מסכה – חזרה מהירה לשגרה
שלכם
עפר בן אליעזר
ראש מועצת
רמת ישי

 

 

 

סיכום שבועי 8 במאי

שבת שלום תושבים יקרים

השבוע עמד בסימן חזרה לשגרה, חזרה מדודה, הדרגתית ותחת הנחיות קפדניות. תלמידי כיתות א'-ג' בבית הספר ארזים שבו ללימודים עם נוכחות של למעלה מ-75 אחוזים. בחינוך המיוחד שבו למתכונת מלאה כולל הסעות עם 85 אחוזי נוכחות. אני מודה לכם על הבעת האמון במערכת החינוך שלנו שמנוהלת במקצועיות, רגישות ונחישות ע"י  פנינה שלזינגר יחד עם מנהלות בתי הספר טלי אימברמן ושרה וקנין שעמלות לילות כימים למען התלמידים ואיתן צוותים החינוכיים הנפלאים שלנו – מורות, מורים, סייעות וצוות מנהלה. בהחלט מגיע להם. הם עבדו קשה כדי שהכל יעבוד בדרך המיטבית האפשרית. גני הילדים כאמור, הוכשרו גם הם ע"י צוות הגנים ובעבודה מסורה ומקצועית של סייעות הגנים לקראת החזרה ללימודים ביום ראשון הקרוב. הלימודים יתבצעו בשתי קפסולות, בכל קבוצה ילמדו לא יותר מ-17 ילדים שלוש פעמים בשבוע. במקביל להכנות ולמוכנות אנחנו מתכוונים להפעיל את גני הילדים גם ביום שלישי 12.5.20 (חופשת ל"ג בעומר). ביום ראשון 10.5.20 נוציא הודעה מסודרת.

ל"ג בעומר – שבוע הבא נחגוג את ל"ג בעומר, בהמשך להנחיות יש איסור מוחלט על הדלקת מדורות ואנו מבקשים מכם אנא הקפידו על ההנחיות. ברמת ישי נקיים תהלוכת מכונית וננסה לשמח בדרך קצת אחרת.

השגרה חוזרת גם במגזרים נוספים. 46 מתוך 53 העסקים נפתחו בסטריט מול בכפוף לקבלת התו הסגול, והיום לשמחתנו חזרנו לעומסים של סופי השבוע של תקופת טרום הקורונה. הספרייה הציבורית חוזרת לפעילות החל מיום ראשון במתכונת של רישום מראש ואיסוף ספרים.  בריכת השחיה צפויה להיפתח באמצע חודש יוני (בכפוף להנחיות ואישור משרד הבריאות) ובינתיים אנו מבצעים עבודות לשדרוג התשתיות עם דגש על שדרוג של בריכת הפעוטות. כמו כן קיר הטיפוס נפתח לפעילות למטפסים מקצועיים.

יחד עם צעדי החזרה לשגרה ובמקביל אליהם אנו ממשיכים לדאוג לאוכלוסייה בכלל ולוותיקים בפרט. המחלקה לשירותים חברתיים ממשיכה בחלוקת מנות מזון לסיוע לאוכלוסייה הבוגרת ולאוכלוסייה הנזקקת. עד כה טיפלה המחלקה בניהולה של שרה גייצהאלס ב- מאות קריאות מאזרחים ותיקים לסיוע בהבאת תרופות, דואר, קניות, תיקונים קטנים ואפילו טיול עם כלב, כל זאת בסיוע של כמאה מתנדבים בני ובנות הישוב. פשוט מחמם את הלב לעמוד בראש קהילה חזקה, חמה ומאוחדת-קהילת רמת ישי.

כדי שנמשיך בחזרה חלקה לשגרה אנו מחויבים לשמור על הנחיות משרד הבריאות-היגיינה אישית, שמירה על מרחק, וחבישת מסכות. צוות הפיקוח של המועצה והשיטור הקהילתי ימשיכו לאכוף הנחיות אלה בצורה קפדנית. אנא שמרו על בריאותכם ובריאות הסובבים אתכם והימנעו מקנסות מיותרים.

זכרו

חבישת מסכה = שגרה בטוחה.

שבת שלום

שלכם,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 7 במאי

תושבי רמת ישי היקרים

אנחנו בישורת האחרונה לקראת פתיחת הגנים ביום ראשון. מהלך זה דרש מערך מורכב של התארגנויות. קיימתי "סיורי מוכנות" בגני הילדים ברחבי הישוב יחד עם מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ומנהל מחלקת הבטחון/פיקוח יחיאל סבג לוודא שהכל יהיה מוכן בזמן. במהלך הסיור אנחנו מוודאים כי אכן תתקיים שמירה על ההיגיינה, שישנם התנאים לקיום ריחוק חברתי בגנים, אבטחה ובטחון, שילוט, ניקיון וכן מקיימים שיחות עם הצוותים. בתום מספר ימים בשטח אני יכול לבשר לכם כי הגנים ברמת ישי ערוכים לקליטת תלמידי הגנים ביום ראשון. כמו כן קיימתי ישיבת זום עם וועדי ההורים בגנים כחלק מהמוכנות לחזרה ללימודים. כאן המקום לשבח את צוות הסייעות המדהים, כולן התגייסו במסירות, מקצועיות ואהבה להכנת הגן ומגיע להן בשם כולנו תודה ענקית. אני גאה בהן. 

ספריה – ביום ראשון הקרוב תיפתח הספריה הציבורית לקהל הקוראים-הזמנת הספרים תהיה במתכונת של "טייק אווי"-איסוף במקום. יהיה ניתן להזמין טלפונית או דרך המייל ספרים ולבוא לאספם, ועל פי הנוהל, ספר שיחזור יעבור שלושה ימי "קירור" עד השאלה נוספת. פרטים נוספים באתר המתנ"ס.

בריכת השחיה – אני שמח לבשר לכם כי אם לא תהיה החמרה בהנחיות, אנו נפתח את הבריכה באמצע חודש יוני לקהל הרחב (בכפוף לאישור משרד הבריאות). אנחנו עושים את כל ההכנות על מנת שזה יתאפשר, בין מכלול ההכנות  בריכת הפעוטות עוברת בימים אלה שיפוץ ושידרוג תעלות הגלישה, ניקוי, גינון ועוד.

ספורט – בעקבות חוסר בהירות בנושא אני שב ומדגיש את נושא העיסוק בספורט: כרגע ברמת ישי פועל ענף ספורט תחרותי אחד-קיר טיפוס (למטפסים מקצועיים). אין אישור לפעילות לענפי הכדור עם מגע ולכן גם מגרשי הספורט סגורים. בין ענפי הספורט העממי מותרת ללא הגבלת מרחק פעילות של  הליכה, ריצה ואופניים (אפשרי גם בזוגות).

קיימנו היום שיחת היערכות עם מפקד תחנת מגדל העמק סנ"מ אייל קהתי וגורמי חירום נוספים. בשיחה הודגש כי חל איסור מוחלט על הדלקת מדורות במהלך ל"ג בעומר, הן בשטחים הפרטים והן בגינות הבתים. אכיפה משטרתית תתבצע במהלך ערב החג והחג.

בימים האחרונים חולקו לא מעט "דוחות סמיילי" בגין אי חבישת מסכות במרחב הציבורי. בכוונתינו להגביר את האכיפה בנושא. כמו כן יוגבר הפיקוח המשטרתי על הפרת ההוראות ושהייה במרחבים ציבורים כמו גני משחקים וגני הכושר הציבוריים.
אני מבקש מכם להיות עוד קצת סובלניים, תשמרו על ההנחיות – אנחנו בדרך הנכונה.
זכרו
חבישת מסכה = שגרה בטוחה.

שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 
 

 

 

 

עדכון יומי 6 במאי

תושבי רמת ישי יקרים
היום אירחתי לפגישת עבודה את מפקדי פיקוד העורף במחוז, מפקד מחוז חיפה אל"מ רלי מרגלית ומפקד נפת עמקים אל"מ במיל' ניסים תורג'מן. בפגישה השתתפו גם מנכ"ל המועצה עוזי פריד, מנהל מחלקת הבטחון והקב"ט יחיאל סבג ומפקד היקל"ר סא"ל ציון אוחיון. במהלך הפגישה שיבחו אל"מ מרגלית ואל"מ תורג'מן את תפקוד המועצה במשבר הקורונה והביאו אותה כדוגמא להתנהלות נכונה ושקולה של המנהיגות המקומית. כמו כן סוכם על חיזוק והידוק שיתוף הפעולה בין המועצה לפקע"ר (פיקוד העורף) גם בהמשך ולא רק בתקופת ה"קורונה".
חינוך מיוחד – תלמידי החינוך המיוחד חזרו היום ללימודים במתכונת מלאה בצורה חלקה עם אחוז נוכחות של כ-85 אחוז מהתלמידים, מנהלת המחלקה פנינה שלזינגר שוחחה עם ההורים, הבהירה את נושאי הניקיון ותנאי ההתנהלות בהסעות ותדרכה אותם.
חינוך יסודי – בבית הספר היסודי ארזים נמשכת מאז החזרה ללימודים מגמת העליה בנוכחות התלמידים ואנו עומדים כיום על אחוז נוכחות של למעלה מ-75 אחוזים!
גני ילדים – לקראת החזרה ללימודים בגני הילדים ביום ראשון, הסייעות נקראו שוב והן עוסקות בהכנת הגנים לקראת חזרת התלמידים, הגנים צוידו באמצעי היגיינה ומנהלת המחלקה פנינה שלזינגר ויחיאל סבג מנהל מחלקת הביטחון ביקרו בכל הגנים ותדרכו לסייעות.
מפעם לפעם אני נהנה להצטרף לשיעורי הלמידה מרחוק בבתי הספר. היום השתתפתי בשיעור באזרחות של כיתות ט' בחטיבת היובל ושוחחתי עם התלמידות והתלמידים על המציאות המורכבת בישראל, היה כייף לשמוע את חוכמתם, את התובנות שלהם ואת הרגשתם של התלמידות והתלמידים.
מדי יום מתקבלות לא מעט החלטות במשרדי הממשלה (אוצר, בריאות, חינוך וכד'), אנו עוקבים אחר כל ההנחיות שמתקבלות ממשרדי הממשלה ופועלים בהתאם להן, נמשיך לזקק את ההנחיות ולהעביר לכם אותם בעדכונים היומיים.

זכרו
חבישת מסכה = שגרה בטוחה.

שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 5 במאי

תושבי רמת ישי יקרים

אני שמח לבשר כי אנו נערכים לפתיחת הספריה הציבורית בימים הקרובים בהדרגה. הנחיתי את מנהל המתנ"ס אבי ברקב להכשיר את הספריה בהתאם לנהלים במסגרתם יותקן בין היתר לוח הפרדה שקוף (פרספקט) בעמדת הספרנית. פרטים נוספים בנושא נפרסם בהמשך.
גם היום נמשך הגידול במספר תלמידי כיתות א-ג שמגיעים ללימודים בבית הספר ארזים ואנו עומדים על שיעור נוכחות של למעלה מ-75 אחוזים מהתלמידים.

מחר יעבור החינוך המיוחד למתכונת לימודים מלאה כולל הסעות מחוץ לישוב אשר המועצה משתתפת בהן במאצ'ינג עם משרד החינוך.
אנו נמצאים בהכנות להכשרת הגנים לקליטת ילדי הגנים בגילאי 3-6. לשמחתי, עמדתי הנחרצת לחלוקה לשתי קבוצות (קפסולות) לימוד ולא לשלוש, אשר ילמדו כל אחת 3 פעמים בשבוע, אומצה על ידי משרד החינוך.

גם במגזר העסקי נמשכת מגמת החזרה לשגרה בהתאם להנחיות משרד הבריאות ועד כה נפתחו בסטריט מול 44 עסקים מתוך 53 עסקים. מנהל מחלקת הביטחון יחיאל סבג וצוות הפיקוח עומד בקשר מול העסקים שנזקקים להשלמת פערים לקבלת התו הסגול.

צוות מטעם מכון התקנים ערך השבוע בדיקה מקיפה במתקני המשחקים בגנים ובתי הספר וקבע כי כל המתקנים בטוחים לשימוש. כמו כן בוצע ניקיון יסודי באולם הספורט.

במועצה עובדים במתכונת כמעט מלאה, רוב העובדים חזרו לעבודה ורוב השירותים מסופקים כרגיל. זאת במקביל להמשך התפקוד בשגרת החירום לדוגמא חלוקת המזון והדאגה לאוכלוסיות המיוחדות.
אני מבטיח לכם שנתגבר על כל המשימות, ונוביל את רמת ישי בבטחה בשבילי המציאות המשתנה והמאתגרת.
ועדיין, שימרו על עצמכם .

זכרו
חבישת מסכה = שגרה בטוחה.

שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 4 במאי

 

תושבי רמת ישי היקרים.

החזרה ההדרגתית של מערכת החינוך עובדת בצורה מרשימה ביותר. אני גאה לספר לכם כי רמת ישי נמצאת בצמרת הישובים בארץ מבחינת נוכחות התלמידים בלימודי כיתות א-ג'. כ-75 אחוז מתלמידי כיתות א'-ג' הגיעו היום ללימודים בבית ספר היסודי ארזים,. אני מודה לכם על הבעת האמון שלכם במערכת. הגידול במספר התלמידים המגיעים לבית הספר, היא תוצאה של ההיערכות המאומצת של הצוות החינוכי ושל המועצה במהלך השבוע שעבר שמוכיחה את עצמה והחזרה ללימודים עד כה חלקה ונעימה, וללא תקלות. יישר כוח למערכת החינוך בניהולה של פנינה שלזינגר ולצוות החינוכי של בית הספר בהובלת טלי אימברמן.  ושוב תודה לכם תושבים, הורים על שיתוף פעולה ואמון.

חינוך מיוחד – בשורה להורי התלמידים בחינוך המיוחד. אחרי מאבק עיקש ולא קל שניהלתי מול משרד החינוך, סוכם כי החל מיום רביעי יוחזרו ההסעות לתלמידי החינוך המיוחד במתכונת מלאה תוך הקפדה על כל הכללים וההנחיות של משרד הבריאות ומשרד החינוך.

תיכון עמקים תבור במזרע – בית הספר הקולט לתלמידי שכבות י"א, י"ב חוזר לפעילות החל מיום ד' בקפסולות של 17 תלמידים בהתאם להנחיות.

חטיבת ביניים היובל – קיימתי היום שיחת זום עם צוות המורים וצוות ההוראה בחט"ב "היובל " בראשותה של המנהלת שרה וקנין, בכדי לשמוע מהם על תחושותיהם. כמו כן  הנחתי את מנהלת ביה"ס להיערך במספר תרחישים לחזרה ללימודים בבית הספר כשיינתן האות לכך. אנו נפעל בהתאם להנחיות משרד הבריאות והחינוך.

ועדות האיפיון והזכאות ממשיכות לפעול ולהכין את המערכת לקראת שנת הלימודים הבאה תשפ"א.

גם בתחום הכלכלי ישנן בשורות טובות במסגרת החזרה לשגרה, למעלה מ-40 עסקים פתחו את שעריהם במהלך הימים האחרונים בסטריט מול. זה הזמן לקנות ולחזק את העסקים ברמת ישי. מנהל מחלקת הביטחון יחיאל סבג וצוות השיטור והפיקוח מסייר בשטח ואוכף את תקנות "התו הסגול" בעסקים.

קיר הטיפוס, "קיר שגיא" נפתח לפעילות עבור ספורטאים מקצועיים בשלב ראשון.

אני מבקש לסיים בפניה אישית לכל אחת ואחד מהתושבים. התחושה הכללית היא ששיאו של "משבר הקורונה" מאחורינו. המספרים אמנם מעודדים, אבל בל נשכח כי התרופפות המשמעת במרחב האישי והציבורי, כפי שאנו עדים לה בכלי התקשורת ולצערי גם בחלק מהמרחב הציבורי ברמת ישי, עלולה להביא להגדלת התחלואה ולחזרה למדיניות ההסגרים. שימו מסיכה בצאתכם למרחב הציבורי, שמרו על בידוד חברתי ככל האפשר והקפידו על היגיינה אישית. רק כך נוכל להדביר את המגיפה ולהמשיך בצעדים לקראת החזרה המיוחלת לשיגרה.

 

זכרו

חבישת מסכה = שגרה בטוחה.

 

שלכם,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 3 במאי

 

תושבי רמת ישי היקרים
הבוקר פתחנו את בית הספר היסודי ארזים ללימודים לתלמידי כיתות א'-ג' עם נוכחות של כ- 70%  מהתלמידים בשכבות הללו (הרבה מעבר לממוצע הארצי). נתון מחמם את הלב שמעיד על האמון הרב שלכם התושבים במערכת. ההיערכות המאומצת של הצוות החינוכי ושל המועצה במהלך השבוע שעבר הוכיחה את עצמה והחזרה ללימודים היתה חלקה ונעימה, וללא תקלות .

צוות בית הספר והמועצה קיבל את פני התלמידים בשלושת הכניסות אותן הקצנו לכל אחת מהשכבות. התייצבתי הבוקר בביה"ס ועמדתי מקרוב על התהליך וביקרתי בכיתות יחד עם ממלא מקומי ויו"ר וועדת חינוך היישובית, יונתן הירשפלד ומנהלת בית הספר טלי אימברמן. נהניתי לשמוע עד כמה התלמידים שמחים לחזור לספסל הלימודים. הייתה אווירה של התרגשות , כמו ביום הראשון לתחילת הלימודים.

השעה הראשונה הוקדשה לנושא שמירה על כללי ההיגיינה והריחוק החברתי כאשר בכל אחת מהשכבות מינינו צוות של "שומרות היגיינה" שכולל סייעות מגני הילדים.

יישר כוח וכל הכבוד למנהלת בית הספר טלי אימברמן על ההובלה המרשימה, לצוות המורות והמורים על האכפתיות ההשקעה הנכונות והנתינה, לצוות המנהלה – המזכירות אבי הבית והסייעות על ההתייצבות והמקצועיות.

תודה גדולה לצוות החינוך של המועצה, מנהלת המחלקה פנינה שלזינגר, ויו"ר ועדת חינוך ומ"מ מקומי יונתן הירשפלד וכמו כן למחלקת התפעול בניהולו של ניסים יחזקאל שנתנה מענה לכל אחד מהצרכים.
ולכם ההורים תודה גדולה על האמון ושיתוף הפעולה. בהמשך נעדכן על המשך החזרה המדורגת ללימודים ככל שתהייה.

יש לי לא מעט ביקורת על תהליך קבלת ההחלטות של משרד הבריאות ומשרד החינוך ותפקודם, אבל ברמת ישי לא חיפשנו תירוצים והתנענו את תהליך החזרה ללימודים, שהוא אבן יסוד באסטרטגיית החזרה לשגרה, ולשמחתי המציאות בשטח לצד האמון שאתם ההורים הבעתם במערכת, הוכיחו שקיבלנו את ההחלטה הנכונה.

במקביל, אנחנו ממשיכים להיערך לחזרה הדרגתית:
בחינוך המיוחד- הרחבה של נושא הלמידה, נערכים לחזרה לחמישה ימים בשבוע בין השעות 08:00-14:00.

כתות יא', יב' למידה לבגרויות – ביה"ס חוזרים ללמידה בסבבים, כל שכבה עד 17 ילדים.

גני הילדים – צפי פתיחת גנים ביום א' הבא 10.5.20. אנו כאן ברמת ישי מתכננים לפתוח את הגנים בקבוצות למידה (קפסולות) של עד 17 תלמידים בקבוצה (קפסולה) במחזורים של 3 ימים א',ב,ג' וימים ד',ה',ו'. קבוצה (קפסולה) שבשבוע הראשון למדה בימים א',ב', ג' תלמד שבוע לאחר מכן בימים ד',ה',ו'. כך שכל שבוע  תהיה החלפה בין ימי הלימוד של הקפסולות. סייעות הגנים יחזרו לקראת סוף שבוע להכנה וניקיון נוסף

צהרונים – בשלב זה אנחנו לא פותחים את הצהרונים אנו נערכים יחד עם המתנ"ס לתרחישים שונים ומחכים להנחיות משרד החינוך והבריאות בנושא זה.
בחינוך הלא פורמלי- ממשיכים לארגן פעילות מקוונת, וכן נערכים לפתיחת הצהרונים.

כל ההיערכויות האלה דורשות המון חשיבה, התחשבות והתארגנות. אנו עושים זאת ברגישות ובמקצועיות. אני מבטיח לכם שאני, יחד עם הצוות המקצועי, עושים כל שאפשר להגיע לתוצאות המיטביות. נמשיך לעדכן אתכם בכל התפתחות ככל שתהייה.

זכרו
חבישת מסכה = חזרה מהירה לשגרה.

שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

 

 

עדכון יומי 1 במאי

תושבי רמת ישי היקרים. ברשותכם היום הפוסט מוקדש כולו להורי התלמידים.
הורים יקרים, בואו נעשה סדר, בעקבות ריבוי הדיווחים אני רוצה להבהיר ולומר שוב, רמת ישי ערוכה לקליטת תלמידי כתות א' ב ' ג, התכוננו לזה ארוכות מתוך תפיסה שחייבים לחזור לפעילות ולשחרר אתכם ההורים להנעת גלגלי המשק.
כל מה שתלוי בנו מוכן, אני מקווה שקברניטי הממשלה יעשו את הסוויצ' ויבינו שאפשר גם לפתוח את גני הילדים ב 2 מחזורים ואנו נערכים לפתיחת מערכת החינוך באופן מלא. חייבים להתקדם.
כמו שהבהרתי אנחנו ברמת ישי ערוכים ומוכנים לכל תרחיש עליו יוחלט בממשלה.

בשלב זה (יום ראשון 3.5.20) לא יתקיימו לימודים בגני הילדים, לא בכיתות ד-ו ולא בחטיבת הביניים והתיכונים. מוסדות החינוך הללו ימשיכו ללמוד במתכונת של למידה מרחוק מקוונת.
לגבי כיתות יא' יב' במהלך שבוע הבא נסנכרן מערכות מול בתי הספר התיכוניים ונוציא הודעה מסודרת אם ומתי חוזרים ללימודים.

כאמור ביום ראשון (3.5.20) יחזרו ללימודים תלמידי כיתות א' עד ג' בבית הספר ארזים. הכשרנו כניסה נוספת לבית הספר, כניסה שלישית שתסייע בוויסות הגעת התלמידים. כיתות א' בדרוג זמנים יכנסו משער אולם הספורט, כתות ב' בדרוג זמנים יכנסו מהשער ברחוב הארז וכתות ג' יכנסו מהשער מכיוון בית מרים (המתנ"ס). לא תתאפשר כניסת הורים לביה"ס. הנחיות מסודרות הועברו ע"י מנהלת ביה"ס ארזים להורים. העיקרון המנחה הוא שכל כיתה תחולק ל-2 ובאף כיתה לא ילמדו למעלה מ-15 תלמידים. (בתמונות המצורפות ניתן לראות את הכניסות המתוכננות ומתחמי ההפסקות ואת המכתב אותו קיבלו תלמידי כיתות א עד ג').

אני מבקש להודות למנהלת מח' החינוך פנינה שלזינגר, למנהלת בית הספר טלי אימברמן ולצוותים החינוכיים על העבודה המאומצת והיעילה לקראת חזרה ללימודים כדי ליצור סביבת לימודים נעימה ולהעבירה בצורה מיטבית תוך שמירה מקסימלית על הנחיות משרד החינוך. כמו כן תודה למח' התפעול על הסיוע בהתארגנות המהירה.
זכרו
בידוד = בריאות

בברכת שבת שלום ומבורכת
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

עדכון יומי 30 באפריל

תושבי רמת ישי היקרים.

כחלק מאסטרטגיית החזרה לשגרה במדינת ישראל מתוכננת חזרה ללימודים ביום ראשון לתלמידי גני הילדים וכיתות א'-ג' במתכונת מדורגת ומפוצלת.

בהתאם, הנחיתי את מערכת החינוך ומחלקת התפעול להיכנס למוכנות מיידית מבחינה פדגוגית ותשתיתית. סייעות הגנים עבדו היום ויעבדו גם מחר על הכשרת הגנים, בסיוע מח' התפעול. ביקרתי היום בכל מוסדות החינוך שאמורים להיפתח ביום ראשון והתרשמתי מעבודתן המסורה של סייעות הגנים וצוות ביה"ס ארזים, הגנים והכיתות בבית הספר ארזים עברו ניקיון יסודי והחצרות נוקו. אנו ברמת ישי מוכנים לכל תרחיש עליו יוחלט בממשלה.

מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר קיימה מפגש זום משותף עם השירות הפסיכולוגי וסייעות הגנים ומנהלת בית הספר טלי אימברמן בקשר עם הצוותים החינוכיים לקראת החזרה ללימודים.

בית הספר ארזים – הכשרנו כניסה נוספת לבית הספר, כניסה שלישית שתסייע בוויסות הגעת התלמידים. כיתות א' בדרוג זמנים יכנסו משער אולם הספורט, כתות ב' בדרוג זמנים יכנסו מהשער ברחוב הארז וכתות ג' יכנסו מהשער מכיוון בית מרים (המתנ"ס). לא תתאפשר כניסת הורים לביה"ס. הנחיות מסודרות יועברו ע"י מנהלת ביה"ס ארזים להורים. העיקרון המנחה הוא שכל כיתה תחולק ל-2 ובאף כיתה לא ילמדו למעלה מ-15 תלמידים.

גני הילדים – אני, יחד עם חברי ראשי הרשויות נלחמים על כך שגני הילדים יחולקו ל 2 קבוצות לפי 2 מחזורי פעילות. כך יהיה ברמת ישי, מחזור אחד ימים א-ג' מחזור שני ימים ד'-ו' תוך שימת לב לצרכי פדגוגיה וארגון, ובהתאם להנחיות משרד החינוך. בהמשך יודיעו הגננות על החלוקה. גם בגני הילדים ההגעה בבוקר והפיזור יהיו בדירוג. לא תתאפשר כניסת הורים למתחמי הגנים.

ברצוני להודות למנהלת מח' החינוך פנינה שלזינגר והצוותים החינוכיים על העבודה המאומצת והיעילה לקראת חזרה ללימודים כדי ליצור סביבת לימודים נעימה ולהעבירה בצורה מיטבית תוך שמירה מקסימלית על הנחיות משרד החינוך. כמו כן תודה למח' התפעול על הסיוע בהתארגנות המהירה.

 

זכרו

בידוד = בריאות

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

עדכון יומי 26 באפריל

שבוע מבורך ומלא בבשורות טובות, תושבים יקרים.

אפתח את העדכון בברכה לבעלי העסקים ששבו היום לעבודה אחרי מספר שבועות בהן היו מושבתים-מספרות, מכוני יופי, מסעדות ששבו למתכונת איסוף מזון ועוד. אני מאחל לכם פרנסה טובה וחזרה מהירה לשגרה תחת הוראות משרד הבריאות.

צוות הפיקוח של המועצה יחד עם השיטור הקהילתי עבר היום בעסקים שנפתחו וחילק טפסי הצהרה עם התחייבות על עמידה בכללי משרד הבריאות. כמו כן חולקו 14 דוחות, בעיקר באזור התעסוקה, בגין אי לבישת מסיכות.

חינוך – צעד ראשון וחשוב בדרך לחזרה לשגרה במערכת הלימודים יעשה מחר בבוקר כאשר בבית הספר ארזים ברמת ישי יפתח מרכז הלמידה עבור תלמידים מהחינוך המיוחד, שילמדו בימים שני, שלישי וחמישי ויצטרפו לתלמידי החינוך המיוחד שלומדים במוסדות מחוץ לישוב. הנחיתי את מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ומנהל התפעול ניסים יחזקאל להיערך ליום ראשון הקרוב (3 במאי) לקראת חזרה ללימודים של תלמידי כיתות א-ג ותלמידי הגנים, כאשר אנו במרכז השלטון המקומי דוחפים לקבלת אישור זה בכפוף להנחיות משרד הבריאות (לימודים בחצאי כיתות, שמירה על ריחוק חברתי ועוד), מה שיאפשר להורים נוספים לחזור לפעילות מלאה במקום עבודתם.

ההכנות לקראת יום הזכרון ויום העצמאות בעיצומן. טקס יום הזיכרון שהוקלט מראש באנדרטת הנופלים ישודר מחר 27.4.20 לקראת השעה 20:00, ערב יום הזכרון בעמודי הפייסבוק של המועצה ושלי. במקביל יתקיים טקס הנחת זרים שיהיה השנה במתכונת מצומצמת.

בגלל המצב השנה, נמנע מהמשפחות השכולות להתייחד עם יקיריהן בבית העלמין. מתוך הרגישות וההכרה בחשיבותו של יום זה ומתוך הרצון לכבד את זיכרם של בני רמת ישי- חללי צה"ל שנפלו במלחמות ישראל -באופן קהילתי ולחבק את המשפחות השכולות, נשלח השנה בזמן הצפירה ביום שלישי בשעה 11:00 "משמר כבוד" שיורכב מבני נוער וחייל/ת שיעמדו מחוץ לביתם של המשפחות השכולות מרמת ישי עם דגל ישראל. המשמר יעניק למשפחות השכולות פרח ונר נשמה בשם קהילת רמת ישי.

כמו כן בימים אלה אנו בעיצומו של חלוקת השי ליום העצמאות לחיילים בני רמת ישי-דגל ישראל ומכתב הוקרה אישי. בערב יום העצמאות נפעיל "שתי ניידות שמחה" שיעברו ברחובות הישוב.

זכרו

בידוד =בריאות.

חבישת מסכה = חזרה מהירה לשגרה.

שלכם,

 

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

סיכום שבועי 24 באפריל

שבת שלום תושבים יקרים

סיימנו שבוע נוסף "במציאות הקורונה" עם נתונים מעודדים: כרגע ברמת ישי אפס חולים מאומתים ואפס מבודדים. אבל אל לנו להיכנס לשאננות, חוסר תשומת לב והתרופפות המשמעת במרחב האישי והציבורי עלולה לשנות את הגרף. יום העצמאות לפנינו ובו אנו מקפידים על הכללים: לא חוגגים מחוץ לבתים, לא מארחים שכנים, חברים ומשפחה שאינה משפחה גרעינית. שומרים על כללי הריחוק החברתי. מערך הפיקוח והשיטור הקהילתי ימשיך לאכוף בצורה הדוקה את הנחיות משרד הבריאות.

רק בכוחות משותפים נמשיך לשמור על רמת ישי נקייה מקורונה!

את יום העצמאות כפי שכבר הזכרתי נחגוג במתכונת שונה. החלטתי בשיתוף עם הנהלת הישוב לוותר על מופע הזיקוקים, הוצאה מיותרת לטעמי בימים אלה, שתופנה לחיזוק השירותים החברתיים והעסקים הקטנים. שתי ניידות שמחה יעברו ברחבי ישוב בערב יום העצמאות עם די.ג'יי ומוסיקה כדי שנוכל לטעום מעט מאווירת החג.

חיילינו בני רמת ישי יקבלו תשורה מוועדת החיילים הישובית-דגל ישראל והקדשה אישית.

טקס יום הזיכרון לחללי מלחמות ישראל ופעולות איבה יתקיים השנה במתכונת שונה. הטקס הוקלט מראש באנדרטת הנופלים ובהתאם להנחיות משרד הבריאות והוא ישודר בדפי הפייסבוק שלי ושל המועצה בערב יום הזיכרון, יום שני 27.4.20 לקראת השעה 20:00. בערב יום הזיכרון עצמו נניח זרים באנדרטה. מכיוון שביום הזיכרון אסור להגיע לבתי הקברות אנחנו  נעמיד משמר כבוד של 2 נערים וחייל/ת עם דגלי ישראל והמועצה ליד כל בית משפחה שכולה.

אני יחד עם מאות מחברי ראשי רשויות פועלים במרץ להחזרת הלימודים לכיתות הנמוכות (א-ג) וגני הילדים מייד לאחר יום העצמאות, חזרה שהיא הכרח להתנעת המשק. אנחנו במרכז השלטון המקומי כבר אומרים זמן רב-"אם הילדים בבית-ההורים בבית". לשמחתי קולנו נשמע והשיח בממשלה מדבר על חזרה ללימודים. כמובן תהיה זו חזרה שקולה, מדודה, מפוקחת ובמשמרות, אבל כזו שתוכל לשחרר את ההורים לעבודה.

בינתיים ברמת ישי חזרו ללימודים תלמידי החינוך המיוחד והחל מהשבוע הבא תתקיים ברמת ישי פעילות לתלמידי החינוך המיוחד בימים, שני, שלישי וחמישי.

המחלקה לשירותים חברתיים ממשיכה במבצע חלוקת המזון למשפחות הקשישים ומשפחות שידן אינה משגת, מערך הסיוע כולל גם רכישת תרופות, עזרה ברכישת מזון, קיום קשר טלפוני עם משפחות הקשישים תוך סיוע של מערך מתנדבים נפלא בכל הגילאים, הפנים היפות של רמת ישי. כל הכבוד למתנדבי רמת ישי, גאוה לעמוד בראש קהילה שאלה הם תושביה!

השבוע נכנסו לתוקפן תקנות הסדרים במשק המדינה ( הנחות מארנונה) _ תיקון מס' 20 ), התש"ף -2020. בהתאם לתקנות, ברמת ישי תינתן הנחה אוטומטית בשיעור 25% מהחיוב השנתי של הארנונה לעסקים שלגביהן הוחלט כפי שנקבע בתקנות שהמתווה הוא פטור מארנונה לשלשה חודשים – מרץ, אפריל, מאי 2020 . בימים אלו המועצה נערכת ליישום התקנות והענקת ההנחה לעסקים הזכאים לכך בהתאם לתקנות. הדבר יבוצע ע"י המועצה בלא צורך בפניית העסקים.

במסגרת פעולותינו לסיוע לעסקים קטנים קיימתי לייב צ'אט עם טל שבח-נוי מנהלת "מעוף" הסוכנות לעסקים קטנים – עפולה, בו הצגנו כמה דרכי פעולה לסיוע לעסקים בימים אלה.

אני פונה אליכם תושבי רמת ישי, בצעו את הרכישות שלכם בעסקים ברמת ישי. יש לנו עסקים וחנויות במגוון תחומים וזה הזמן לחזקם.

זכרו

בידוד = בריאות

חבישת מסכה = חזרה מהירה לשגרה.

 

שלכם,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 23 באפריל

תושבי רמת ישי היקרים ערב טוב
אנו נמצאים מספר ימים לפני יום העצמאות ונשאלתי רבות בימים האחרונים לגבי מדיניות המועצה ביום עצמאות עם דגש על נושא מופע זיקוקי דינור. אני מבקש לעדכנכם כי לפני כמה ימים, לאחר התלבטויות רבות ולא פשוטות קיבלתי החלטה משותפת עם הנהלת הישוב – ביום העצמאות השנה לא יתקיים ברמת ישי מופע זיקוקים. עם כל הצער שבדבר יש לנו סדרי עדיפויות שונים בימים אלה ובראשם דאגה לחיזוק האוכלוסייה המבוגרת והאוכלוסייה בעלת הצרכים המיוחדים דרך המחלקה לשירותים חברתיים (רווחה), כמו גם סיוע ככל הניתן לבעלי העסקים שנפגעו ועוד.

בהתאם להנחיות שלא מאפשרות התקהלות והגעה לבתי הקברות, ומכיוון שלא יתקיימו טקסי יום הזיכרון צילמנו אותם מראש והם ישודרו בדפי הפייסבוק של המועצה ושלי בערב יום הזיכרון. פטור בלא כלום אי אפשר וכדי שבכל זאת נקבל טעימה מיום העצמאות, אנו נפעיל במהלך ערב יום העצמאות שתי "ניידות בידור" אשר יעברו ברחבי הישוב מאוישות בתקליטנים שיעשו לכם שמח. כמובן שיש לשמור על כללי הריחוק החברתי. אני בטוח שנצליח להתרגש מהטקסים המצולמים ולשמוח ביום העצמאות גם בתנאים הנוכחיים.

השנה המיזם הקהילתי שנהגנו להפעיל לקראת יום העצמאות שינה צורה בגלל המציאות העכשווית. בשנים קודמות בשיתוף פעולה עם מחלקת החינוך חילקנו חבילות שי לחיילים. השנה וועדת חיילים תחלק לחיילים תושבי רמת ישי שי סימלי אך משמעותי:  דגל ישראל עם מכתב אישי והקדשה אישית. המכתב עם הדגל יחולק בימים הקרובים לבתי חיילי החובה.
ועוד בעניין זה: ביום העצמאות, המרכז הקהילתי יפעיל את מיזם "תחרות הבית המקושט" וועדת פרס מטעם המתנ"ס "תסייר" ברחובות ותקבל החלטה לגבי הבית הזוכה. הפרטים המלאים באתר המתנ"ס. אתם מוזמנים לקשט ולהשתתף .

נושא חבישת המסיכות במרחב הציבורי מעלה איתו לא מעט סימני שאלה ותחומים "אפורים". אני מדגיש כי בעת פעילות ספורטיבית לא חייבים לחבוש מסיכה יחד עם זאת, יש לשאת מסיכה (או על הפנים או ביד) כך שבמקרה של התקרבות לציבור או להתקהלות יש לעטות את המסיכה. כמובן שבכל יציאה למרחב ציבורי יש לחבוש את המסיכה.
צוות הפיקוח והאכיפה של המועצה-מנהל מחלקת הבטחון יחיאל סבג, השוטר הקהילתי, שגיא כהן והפקח הרשותי אהרון רות ממשיכים בעבודת השטח שלהם לאכיפת ההנחיות בעסקים ובמרחב הציבורי ומונעים בפעילותם התרופפות משמעת. יישר כוח! 

עדכון חשוב – שינויים בהסדרי התנועה. החל מה-3 במאי יהפוך רחוב האלון חד סיטרי כמעט לכל אורכו, הקטע שמכיכר רוטרי ועד צומת הנרקיסים יהפוך לחד סיטרי לכיוון צפון. החלטה זו התקבלה על ידי וועדת תמרור משיקולי בטיחות לרכבים ולהולכי הרגל.

מחלקת החינוך נערכת ללימודי החינוך המיוחד ברמת ישי ולשם כך השגנו תגבור של שעות נוספות לנושא זה.

אני מבקש לחדד ולהבהיר את כל נושא פטור מארונה לעסקים
ביום 21/04/2020 נכסנו לתוקף תקנות הסדרים במשק המדינה ( הנחות מארנונה) _ תיקון מס' 20 ), התש"ף -2020 .
בהתאם לתקנות ניתנה הנחה בשיעור 25% מהחיוב השנתי של הארנונה על עסקים מסוימים כפי שנקבע בתקנות, המהווה פטור מארנונה לשלשה חודשים 03-05/2020 .
בימים אלו המועצה המקומית רמת ישי נערכת ליישום התקנות והענקת ההנחה לעסקים הזכאים לכך בהתאם לתקנות.
הדבר יבוצע ע"י המועצה בלא צורך בפניית העסקים.
עסקים שיפורטו להלן אינם זכאים להנחה  :
1. בנקים.
2. חברות ביטוח.
3. מרכולים וחנויות לממכר מוצרי מזון.
4. חנויות לממכר מוצרי היגיינה.
5. בתי מרקחת.
6. מעבדות לתיקוני מוצרי תקשורת או מחשבים.
7. נכסים שמחזיקה בהם המדינה או חברה ממשלתית או תאגיד מים וביוב..
יודגש כי ההנחה ניתנה רק לעסקים ואינה חלה על נכסים המשמשים למגורים ולא על מבנים ריקים .

זכרו
בידוד = בריאות
חבישת מסכה = חזרה מהירה לשגרה.

שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 22 באפריל

תושבי רמת ישי היקרים
אני שמח לבשר לכם כי מעבר לכך שכבר תקופה ארוכה אין חולים ברמת ישי, נכון להיום גם אין תושבים בבידוד, המצב הוא תוצר של ההתנהגות של רוב תושבי רמת ישי ועבודה מאומצת של מחלקת הפיקוח. יחד עם זאת פיקוח המועצה בשיתוף שוטרי תחנת מגדל העמק ביצעו היום מבצע פתע לאכיפת הנחיות משרד הבריאות עם דגש על חבישת מסכות. כאמור לצערי הרב לא כולנו הפנמנו את ההנחיות מצילות החיים ויש מי שמזלזל בהן, אי לכך חולקו כ-40 דוחות לתושבים, עובדים ועוברי אורח אשר לא הקפידו על חובת חבישת המסיכה במרחב הציבורי. מנהל מחלקת הבטחון יחיאל סבג ציין כי מדובר בדוחות אזהרה "דוחות סמיילי" ובשלב הבא לא תהיה ברירה אלא לחלק דוחות.

תלמידי החינוך המיוחד נכנסים אט אט למסלול ולאחר סנכרון המערכות סוכם כי החל מיום שני הקרוב יפתח מרכז לימודים ברמת ישי שיפעל בימי שני, שלישי וחמישי, כאשר לצורך תפעול הנושא תגברה מנהלת המחלקה פנינה שלזינגר את הצוותים.

היום החל איסוף ציוד לימודי שהושאר ע"י התלמידים בבתי הספר, האיסוף מתבצע תוך כדי רישום מסודר מראש ושמירה על כללי ההיגיינה והריחוק החברתי.
בנוסף קיימו היום מנהלת המחלקה פנינה שלזינגר ומנהל התפעול ניסים יחזקאל סיור בבתי הספר כחלק מהערכות לשיפוצי הקיץ תוך ניצול העובדה שמוסדות החינוך אינם פעילים. יצויין כי בבית הספר היובל שודרגו חדרי השירותים זה מכבר.

מחלקת התפעול ממשיכה לפעול לשדרוג חזות הישוב וייעול מערך המיחזור והיא מבצעת פרויקט שדרוג מרכזי המיחזור באמצעות הסדרה, והנגשה של העמדות. עד כה בוצע השדרוג ברחובות החצבים והצבר.

לנוכח הנחיות משרד הבריאות ואיסור התקהלויות, יתקיים טקס ערב יום הזכרון השנה ללא קהל. הטקס יוקלט מראש ועל מנת לקיימו בדרך האותנטית ביותר החלטנו לקיימו באנדרטת הנופלים. הטקס ישודר בערב יום הזכרון ביום שני הקרוב בדפי הפייסבוק שלי ושל המועצה.
עד יום העצמאות המועצה באמצעות ועדת חיילים ומתנדבים תחלק לחיילי הישוב שי סימלי עם מכתב הוקרה במקום חבילות השי שהיינו מחלקים בשנים קודמות וזאת עקב המציאות בה אנו פועלים. בשמכם תושבים יקרים אני מצדיע לחיילי וחיילות הישוב ומעריך מאד את פועלם בשיגרה ובחירום והיה חשוב לי לקיים את ההתייחסות גם אם אינה כתמול שלשום.

מתוך ההבנה שלבעלי העסקים, שחלקם סגורים כבר תקופה ארוכה וחלקם עובדים בצורה חלקית, יש אי בהירות גדולה לגבי תפקודם בהווה ובעתיד, ומתוך שאני מאמין שהעסקים הם מנוע צמיחה חשוב ביותר לישוב, החלטתי לתת במה והיום הקדשתי את הלייב צ'ט לעסקים. צירפתי למפגש את מנהלת מעוף סניף עפולה הגברת טל נוי שבח וביחד נתנו אינפורמציה שיש בידנו ושוחחנו על הנושאים הבוערים לעסקים הקטנים והבינוניים: הלוואות מדינה, קורסים מקוונים, יעוץ בעת משבר, אסטרטגיית יציאה ועוד. תודה לטל על שיתוף הפעולה ולעשרות בעלי העסקים אשר השתתפו בצ'אט.
זה המקום להזכיר כי שר הפנים חתם על התקנה שמאפשרת הנחה של 25 אחוזים בתשלום ארנונה לעסקים אשר נפגעו כתוצאה ממשבר הקורונה.  בירורים בנושא זה נא לפנות למחלקת הגזברות במועצה.
שימרו על עצמכם,  אמשיך לעדכנכם. עיקבו אחר הפרסומים והמשיכו למלא אחר ההנחיות על מנת שנחזור בהקדם האפשרי לשגרה.

זכרו
בידוד = בריאות
חבישת מסכה = חזרה מהירה לשגרה.

שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

עדכון יומי 21 באפריל

היום בשעה 10:00 התייחד עם ישראל למשך שתי דקות עם זכר קורבנות השואה וכיבד אותם בצפירה בת שתי דקות. המציאות המורכבת מחייבת אותנו להתנהלות אחרת. לשמחתי הקהילה ברמת ישי מוכיחה שוב ושוב את אחדותה, אהבת חינם ואת עוצמתה.
למרות המורכבות קיימנו טקס מרגש שהעברנו ברשתות החברתיות. אני מבקש להודות להנהלת המתנ"ס ולכם תושבים יקרים על השותפות והשיתוף. בבתי הספר ברמת ישי הקדישו את היום ללמידה על נושא השואה והיבטיה השונים באמצעות למידה מרחוק וטקסים תוך שימשו ב"זום". אל חלק משיעורי הזום הצטרפו גם הורים וסבים וסבתות, דור שני לשורדי שואה מרמת ישי, מה שריגש ביותר את התלמידים ואת הצוותים החינוכיים.
החלו לימודי החינוך המיוחד לתלמידים מרמת ישי אשר לומדים במוסדות מחוץ לישוב. קצב פתיחת מוסדות החינוך במחוז ילך ויגדל בימים הקרובים ככל שבתי הספר יוכשרו. מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר עומדת בקשר מול ההורים ומול המוסדות השונים. ברצוני לעדכן כי מוקד הלימודים ברמת ישי של תלמידים הזכאים "לסל אישי" (איפיון וזכאות) מתוכנן להתחיל למידה ביום א 26.4.20.
נכון שאין ברמת ישי חולי קורונה וכמות המבודדים שואפת לאפס ואנחנו רוצים לשמור על המצב הזה, אך חייבים לזכור שההקלות בסגר עלולות להביא איתן התרופפות במשמעת שלצערי אירע במספר מקרים. צוות המועצה נאלץ להעיר לתושבים אשר ביקרו בימים האחרונים בגני משחקים בישוב בניגוד להוראות וקיבלו אזהרות. בפעם הבאה נאלץ לחלק דוחות למפירי הוראות. כמו כן נהדק את הפיקוח על עובדי קבלן שונים אשר עובדים בישוב ואינם ממלאים אחרי הנחיות משרד הבריאות.
במסגרת הסיוע לעסקים ברמת ישי, מחר בשעה 19:00 אארח את הגב' טל נוי – שבח מנהלת "מעוף" מהסוכנות לעסקים קטנים של משרד הכלכלה סניף עפולה, ללייב צ'אט בנושא עסקים בתקופת הקורונה, אתם מוזמנים להצטרף בדפי הפייסבוק שלי ושל המועצה. נשוחח על תפקוד העסקים בתקופה מורכבת זו ונסכם את עיקרי החלטות הממשלה בנושא. נשמח להשתתפותכם. תוכלו להפנות אלינו שאלות בנושא מענקים, סיוע, הדרכות ויעוץ.
תושבי רמת ישי היקרים אני קורא לכם לעזור לעסקים ברמת ישי ע"י ביצוע רכישות בעסקים ברמת ישי.
שער היציאה לשדות מכיוון רחוב הכלנית לבית שערים – לאור פניות רבות של תושבים בנושא השער לבית שערים אני מעדכן כי הושגה איתם הסכמה והשער יהיה פתוח בכל יום בין השעות 05.00 – 22.00 .
מבקש מכם להמשיך ולשמור על עצמכם. לצמצם יציאות מהבית ככל האפשר, לשמור על היגיינה ולעטות מסכה.
זכרו
בידוד = בריאות
חבישת מסכה = חזרה מהירה לשגרה.

שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

עדכון יומי 19.4.2020

שבוע מבורך תושבים יקרים,

היום התחלנו שבוע של חזרה לשגרה. אחרי הפסח, המימונה, אחרי החופשה המשונה ועם קצת הקלות בסגר……
המועצה חזרה לעבודה במשרדי המועצה בשגרת חירום: מתכונת מצומצמת, ללא קבלת קהל אבל מספקת את השירותים החיוניים.
הכללים החשובים ביותר כדי לשמור על בריאותנו ובריאות הסובבים לנו הם: חבישת מסכות, שמירה על מרחק פיזי של 2 מטר לפחות בין אחד לשני וכמובן בידוד ככל הניתן. אנא הקפידו על הכללים הללו כדי שנוכל לחזור לשגרת חיים נורמלית ככל הניתן כמה שיותר מהר.
במסגרת הסיורים שאנו מקיימים ברחבי הישוב הבחנו שאין הקפדה יתרה על חבישת המסכות אנא תושבים יקרים חבישת מסכה היא למענכם ולמען הסובבים אתכם הקפידו, הקפידו, הקפידו. כמו כן נתקלנו בתופעה שגם באתרי הבניה אין מקפידים על חבישת מסכות. אני חוזר ומזכיר: חלה חובה לחבוש מסכת פנים בכל יציאה ושהיה במרחבים הציבוריים. הפרה של הוראה זו עלולה לגרור החל מהשבוע קנסות מיותרים. הנחיתי את מנהל מחלקת הביטחון יחיאל סבג לנקוט באפס סבלנות כלפי מזמיני העבודה, הקבלנים ועובדיהם שעובדים בישוב ואשר ימצאו במרחב הציבורי ללא מסיכות וכפפות. אנא מכם, תנחו את העובדים והקבלנים שתחת חסותכם למלא הנחיה זו.
כצעד ראשון בהקלות יחלו לימודי החינוך המיוחד ביום שלישי. ההסעות למוסדות החינוך המיוחד הינם ע"י ההורים ובאחריותם. מנהלת המחלקה פנינה שלזינגר עומדת בקשר רצוף עם ההורים כדי לאפשר חזרה כמה שיותר חלקה ללימודים. בתי הספר חזרו ללמידה מרחוק ומי שהצטרפו אליהם הם גני הילדים. ברמת ישי נפתח "מרחב אישי" לכל הגננות ובאמצעותו הן מפעילות את ילדי הגנים בישוב.
לקראת יום הזיכרון לשואה והגבורה שיחול ביום שלישי 21.4.20 מספר עדכונים:
מחר, ערב יום השואה והגבורה בשעה 20:00 נשדר את טקס הזיכרון לשואה ולגבורה בדפי הפייסבוק של המועצה, המתנ"ס, דף ועמוד הפייסבוק שלי. הטקס צולם מראש וללא קהל. אני מזמין אתכם לצפות בטקס ולהתחבר בדרך שונה ואחרת לזיכרון ההיסטורי המצמרר של שואת העם היהודי.
כמו כן המתנ"ס יחלק עשרות ערכות חינוכיות בנושא לילדי צהרוני הגנים ומועדונית בית הספר. הערכות יחולקו על ידי עובדי המתנ"ס שהתנדבו למשימה זו והמחלקה לשירותים חברתיים.
תושבים יקרים, הצלחת מתכונת החיים שהתחלנו בה היום (ההקלה) תלויה בכולנו. בואו נגייס עוד קצת כוחות כדי שנוכל להתקדם לשגרת חיים קלה יותר.
זכרו
בידוד = בריאות
מסכה = חזרה מהירה לשגרה

שלכם
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

סיכום שבועי 17 באפריל

תושבי רמת ישי היקרים

לפני שאגש לסיכום השבועי, אני מבקש לפתוח בנימה אישית, בני אסף, חייל המשרת בצנחנים, כבר חמישה שבועות לא יצא לחופשה עקב מגבלות ה"קורנה". הוא יחד עם יתר חבריו ליחידה "טוחנים" כמו שאמרים ב"עגה" הצבאית פעילות מבצעית אי שם ברצועת עזה, וכן אני מתגעגע אליו מאוד ומחכה לחופשתו הקרובה שלא ברור מתי תהיה.

אני בטוח שהרגשתי זו זהה לרגשותיהם של מאות אבות ואימהות שבנותיהן או בניהם לא יצאו לחופשה כבר תקופה ארוכה. וכן, מגיע להם לחיילות וחיילי רמת ישי חיבוק חם מכולנו.

אנו תושבי רמת ישי מצדיעים לחיילות וחיילי צה"ל בני ובנות הישוב, ביחידות הקרביות, יחידות האיכות והיחידות העורפיות, אשר כולם ללא יוצא מהכלל נכנסים מתחת לאלונקה במאבק הלאומי למיגור הקורונה. רובם לא זכו לצאת לחופשה מזה שבועות רבים ואני מבקש, בשמי ובשמכם תושבי רמת ישי, לשלוח להם חיבוק חם והערכה גדולה על תרומתם לביטחון המדינה בכלל ובתקופה זו בפרט.

תושבים יקרים, אנחנו בסיומו של שבוע נוסף בשגרת החירום שהקורונה מזמנת לנו ואנו מסיימים אותו מעודדים. שני תושבי רמת ישי שהיו מאובחנים כחולים החלימו ונכון לעכשיו אין מקרים נוספים, גם מספר המבודדים יורד מיום ליום. שרק נמשיך ככה.

המועצה נערכת לקראת תהליך של חזרה מדורגת ומסודרת לשגרת חיים תקינה ככל הניתן, כל זה קורה בהתאם להנחיות משרדי הממשלה השונים שמתעדכנות כל יום, אני מבקש מכם המשיכו לעקוב אחר העדכונים ויחד נתגבר על כל המורכבות שנפתה עלינו.

ברמה הלאומית רמת התחלואה במגמת בלימה: יותר מחלימים, פחות נדבקים, פחות מונשמים. מגמה זו היא שילוב של קבלת החלטות אחראית של הדרג המדיני יחד עם משרד הבריאות ומשמעת אזרחית למופת. כדי ולהמשיך להדביר את המגיפה ולרסק את העקומה אנו חייבים לנקוט משנה זהירות ובראש ובראשונה מדובר על חובת חבישת מסכה, חובה שחלה עלינו. לצערי, אני עדיין רואה תושבים אשר אינם מקפידים על חובה זו, יוצאים מביתם ללא מסכה ובכך הם מסכנים את עצמם, את שכניהם ואת קהילת רמת ישי כולה.

החל מהשבוע הבא נגביר את האכיפה בנושא זה בצורה בלתי מתפשרת.

צוות הפיקוח של המועצה בהובלת מנהל אגף הביטחון יחיאל סבג ממשיך להדק ולאכוף את ההנחיות בבתי עסק, במרחבים הציבוריים וכן בקרב עובדי המועצה ובמקביל הצטיידנו בציוד מיגון נוסף.

המחלקה לשירותים חברתיים המשיכה לעבוד במשמרות גם בחול המועד ובסיוע של מתנדבים מדהימים ומסורים המשיכה בחלוקת המזון וערכות שונות.

חופשת הפסח הסתיימה ומערכת החינוך חוזרת ללימודים מקוונים החל מיום ראשון, כאשר בגני הילדים נפתחו מרחבי לימוד וירטואליים בפיקוח מחלקת החינוך.

חג המימונה עבר עלינו השנה במתכונת שונה בשל הנסיבות, ולשמחתי הרבה הצלחנו להעלות חיוך על פניהם של אלפי תושבים אשר "הצטרפו" למשאית השמחה, אשר עברה ברחובות הישוב והרימה את התושבים על הרגליים.

אני מניח שבמוצ"ש נדע אם ההנחיות משתנות ואיך הולכת להיות התקופה הקרובה. בכל מקרה הבסיס להכל הוא שמירה על ריחוק ובידוד על מנת שבקרוב ככל האפשר נוכל לחזור לפעילות רגילה.

שתהיה לנו שבת שלום ובשורות טובות.

זכרו

בידוד =בריאות.

שלכם,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 16 באפריל

תושבים יקרים, נפתח את העדכון היומי בבשורה נהדרת. אחרי ששבוע שעבר החלים אחד משני חולי הקורונה בישוב, התבשרתי היום כי גם החולה השני החלים וכרגע אין ברמת ישי חולי קורונה! נתון זה של אפס חולי קורונה אינו מקרי-הוא תולדה של משמעת והתנהגות אזרחית אחראית כלפי עצמכם, שכניכם וחבריכם. בכדי שנמשיך לשמור על רמת ישי "נקייה" מקורונה אנו נדרשים להמשיך ולשמור על הכללים, קלים כחמורים.

ימי הפסח וחג המימונה מאחורינו ואוטוטו חוזרים לשגרה. לאיזו שגרה בדיוק? עדיין לא ברור. נתוני התחלואה והמונשמים שמצביעים על התייצבות בשלב זה, מהווים את הבסיס למדיניות שתקבע הממשלה בימים הקרובים – כמה? איך? ואיפה? חוזרים לשגרה. בכל מקרה תהיה זו "שגרת קורונה" לפחות בשלב הראשון. אנחנו במועצה ערוכים לכל הנחיה ונעדכן אתכם כאן בעדכון היומי.

את הסגר של ימי החג הפגנו אתמול בערב עם "משאית מימונה" שעברה ברחובות הישוב (עם דגש על שמירה על הכללים) והשמיעה ממיטב השירים המזוהים עם חגם של יוצאי מדינות צפון אפריקה. שיתפתם פעולה בצורה יוצאת מהכלל, רקדתם, עשיתם שמח, והצטרפתם אלינו בשירה וריקודים. תודה רבה לכם קהילת רמת ישי היקרה שלקחתם חלק בפעילות ותודה גם על התגובות והפירגון. תודה ענקית לצוות המתנ"ס – אבי ברקב המנהל, וברי (ענבר חיים) רכזת הקהילה שארגנו את האירוע.

ולשאר הנושאים, כפי שהדגשתי אנו ממשיכים להדק את הפיקוח במרחבים הציבוריים (הפיקוח יחד עם השיטור המשיכו לעבוד גם בחול המועד) ולצערינו נאלץ הפיקוח לחלק דוחות לאנשים שיצאו מטווח המגורים (מאה המטרים המותרים). אני מדגיש שוב את חובת חבישת מסיכה ביציאה למרחב ציבור.

מחלקה הרווחה ביצעה "פעימה" נוספת של חלוקת חבילות מזון ושוברים. אנו מגייסים תקציבים נוספים לרבות ממפעל הפיס לטובת פעילות נוספת של המחלקה למענכם התושבים. כמו כן פיקוד העורף הפיץ עלונים אינפורמטיביים לתקופה זו לטובת האוכלוסייה המבוגרת אותם נחלק בסיוע המחלקה לשירותים חברתיים.

ובחינוך – בתי הספר חוזרים ביום ראשון מחופשת הפסח לשגרת הלימודים המקוונים, מקווה שהתרגלתם. בגני הילדים התחלנו להפעיל מודל הפעלה מרחוק גם פדגוגי וגם רגשי המבוסס על ניהול הקשר עם ההורים. מספר גננות פתחו מרחב אישי בוידאו שיהיה מפוקח, מה שיסייע לקשר מול תלמידי הגנים.

אין עדיין החלטה בנושא החזרה של כלל התלמידים ללימודים ובכל מקרה בשלב הראשון מדובר על חזרה של תלמידי החינוך המיוחד.

בפעילות הבלתי פורמלית אנו פועלים במספר מישורים, המתנ"ס מכין את טקסי יום השואה ויום הזיכרון שיועברו דרך הפייסבוק. במסגרת פעילות ליום השואה,  יחלק המתנ"ס כמאה ערכות לפעילות משפחתיות בנושא. הערכות יחולקו לקראת יום השואה שחל בשבוע הבא בסיוע מתנדבים ומחלקת הרווחה.

במסגרת הפעילות הוירטואלית תתקיים "הרצאה מהסלון" בשבוע הבא ותועבר ע"י ענת אשכנזי וסדנת צחוק שתועבר ע"י שמחה גניאר. פרטים באתר המתנ"ס

תושבים יקרים, לפי מה שנראה, אנחנו נמשיך בשיגרת החירום הזאת עוד תקופה שעדיין לא מוגדרת. זה מחייב אותנו להחזיק מעמד תחת אותן נורמות התנהגות. זה לא פשוט אבל לגמרי הכרחי. שימרו על עצמכם. שימרו על בני משפחתכם. ושימרו על ההנחיות.

וזכרו

בידוד =בריאות

שלכם,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

עדכון יומי 14 באפריל

חג שמח תושבי רמת ישי יקרים.

חג פסח שני בצל הקורונה. ההנחיות מתהדקות שוב ואנחנו מתבקשים להישאר בבתים החל מהיום בשעה 17:00 ועד יום חמישי בשעה  5:00 (למעט מרחק של 100 מטר). לא תתאפשר תנועה בין ישובים. אנא הקפידו על ההנחיות הן למעננו. מיום חמישי בבוקר יהיה ניתן לצאת למקומות חיוניים בלבד ועם מסכות על הפנים.

לידיעתם מחר עד אחת אחר חצות (1:00 יום חמישי) תתקיים אכיפה מוגברת של המשטרה לשמירה על הנחיות משרד הבריאות. למפרי ההנחיות יינתנו דוחות שמשמעותם הכספית לא מבוטלת.

אף על פי כן ולמרות הכל, כבר לימד אותנו המצב להוציא מעז מתוק אנחנו ברמת ישי נענים לאתגר הארצי ומחר נחגוג את המימונה עם רכב של שמחה שיעבור ברחובות הישוב. אתם מוזמנים לצאת למרפסות או לפתחי החצרות ולשמוח יחד איתנו, אבקשכם לא לצאת לרחובות.

תצטרפו אלינו. יחד נאוורר את הנפש ונשמח בצוותא במגבלות התנאים הנוכחיים.

שוב אני קורא לכם להישמר ולשמור על עצמכם. כל אחד שיעשה את המקסימום על מנת לשמור על עצמו וקרוביו, חיבשו מסכות במרחב הציבורי ואל תצאו שלא לצורך חיוני.

זכרו

בידוד = בריאות

שלכם בברכת חג שמח.

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 13 באפריל

מועדים לשמחה תושבי רמת ישי היקרים

עוד יום בשגרת הקורונה והפעם אני מצרף סרטון של כרמל דגן אוטוטו בת 9 מרמת ישי שמקדישה לכם את השניות הקסומות להנאתכם.

ועכשיו לעדכונים.

כמו בדיווח אתמול כמות החולים אצלנו היא ללא שינוי ועומדת על חולה אחד. וכמות המבודדים ממשיכה לרדת. לצערי הרב המצב יכול להשתנות אם לא נקפיד על הכללים. לצערי הרב יותר ויותר תושבים מזלזלים בהנחיות ובכך עלולים לפגוע בתושבים אחרים ובעצמם.

המשרד לביטחון פנים הסמיך החל מהיום את הפקחים לחלק דוחות בגין הפרות של שהייה במרחב הציבורי מעבר ל-100 מטרים. צוות הפיקוח של מועצת רמת ישי נדרש למספר מקרי הפרה וחילק בשלב ראשון "דוח סמיילי". כמו כן צוייד הפיקוח במגפון ותושבים אשר יצאו החוצה כאשר הם אינם עטויים במסיכה קיבלו הערות על כך. בשלב הבא נאלץ לחלק דוחות. אנא מכם הישמעו להנחיות. אני מבין את הקושי שבשמירה על ההנחיות המקפידות לאורך זמן, אבל אין לנו ברירה אחרת. הנתונים הארציים מצביעים על כך שאנחנו נמצאים בדרך הנכונה, אבל כדי למנוע התפרצויות נוספות עלינו להיות ממושמעים ורק בדרך זו נוכל לחזור אט אט לשגרה.

ציוד מיגון נוסף, ובכלל זה מדי חום למדידה מרחוק הגיעו למועצה ואנו מקפידים מדי יום לבדוק חום לעובדים ולמתנדבים לפני תחילת עבודתם.

ביקרתי היום במרכז חלוקת המזון במועדון ארז, היום חילקנו עשרות מנות חמות ושם נערכת המחלקה לשירותים חברתיים לחלוקה נוספת של מנות מזון מחר לקראת החג השני, וכמו תמיד בסיוע מתנדבים יקרים שנותנים תמיכה רחבה ומכל הלב. במקביל המשיכה המחלקה לקיים שיחות תמיכה לאוכלוסיה המבוגרת.

מרכז השלטון המקומי, בו אני פעיל ממשיך להוביל את המחנה החברתי וקהילתי והוא החל בהיערכות לקראת חזרה מדורגת ללימודים. בשלב הראשון מדובר על חזרה של תלמידי החינוך המיוחד. בשלב השני הכוונה להחזיר את מערכת החינוך לפעילות. כמובן שצעדים אלו יהיו מדורגים, איטיים ובאישור משרד הבריאות. כמו כן במים אלה אנו בודקים יחד עם משרד הבריאות את האפשרות לחלק מסכות לכלל התושבים במבצע ארצי.

היום קיימת במדינה ההבנה כי מלבד החשיבות הרבה של בדיקות התחלואה בקורונה לפי פרמטרים רפואיים, יש חשיבות גם לסקרים רחבים יותר בקרב תושבי המדינה שמתמקדים בתסמינים שנמצאו קשורים לתחלואה בנגיף הקורונה.

אני פונה אליכם תושבי רמת ישי למלא סקרים שיעזרו ברמה לאומית להתמודד עם התפשטות הנגיף . מדובר בשאלונים קצרים יחסית בו אתם מדווחים מדי יום כיצד אתם מרגישים, וכן על תסמינים דוגמת חום, קוצר נשימה, שיעול ועוד. הסקרים הללו מאפשרים לנו לזהות יישובים ושכונות שבהם קיים חשש להתפרצות קרובה של קורונה ולמקד בהם מאמצים.

תושבים יקרים אני פונה אליכם בבקשה לסייע במאמץ הזה ולמלא פעם ביום את השאלון הבא שמופץ על ידי משרד הבריאות. שימו לב שהשאלון מפורסם בשפות עברית, ערבית, אנגלית ורוסית. חשוב להדגיש שהנתונים נשמרים באופן מקובץ וסטטיסטי, כך שלא נועדו לאבחן אדם בודד אלא יישובים ושכונות באופן כולל.

ככל שיותר אנשים ימלאו את השאלון האנונימי מדי יום, כך למערכת הבריאות תהיה תמונה טובה יותר של תסמינים הקשורים להתפשטות הקורונה, דבר אשר יסייע להתאים את הסיוע הנדרש ברשות שלנו.

לנוחותכם מצורף לינק לשאלון :

https://moh.diagnosticrobotics.com/welcome?lang=he

אני מודה לכם מראש על היענותכם . שיתוף הפעולה שלכם חשוב.

ויחד עם זאת ממשיך להזכיר שימרו על עצמכם. ועל קרוביכם.

זכרו

בידוד = בריאות

בברכת מועדים לשמחה שלכם

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 12 באפריל

תושבים יקרים, חגים ומועדים לשמחה.

שבוע חדש בפתח, ימי חול המועד, חג הפסח השני ובסיומו חגיגות המימונה שיתקיימו השנה במתכונת מצומצמת של משפחות גרעיניות, כפי שחגגנו את ליל הסדר.

שבוע חדש ואיתו בשורות טובות. אחד משני החולים המאומתים בישוב החלים מהקורונה וכרגע ישנו בישוב חולה מאומת אחד, נאחל לו החלמה מהירה, גם כמות המבודדים ברמת ישי בירידה. שיעור תחלואה נמוך זה ברמת ישי הינו בין היתר תולדה של משמעת עצמית ושל השמירה במרחבים הציבוריים. יחד עם זאת אני מבקש לציין בפניכם שהפקח שלנו בשיתוף שוטרי תחנת מגדל העמק מסיירים ובמידת הצורך, לצערנו הרב גם נותנים דוחות למפירים את הכללים וההנחיות.

במסגרת מדיניות משרד הבריאות לקטוע את שרשרת ההדבקה ולשטח את העקומה החלה השבוע הנחייה חדשה והיא חובת חבישת מסיכת פנים עם כל יציאה למרחב הציבורי. ברמת ישי הקפדנו על כך גם לפני פרסום ההנחיה,  אנא מלאו אחרי ההוראה בקפדנות מלאה.

המשכנו בתגבור ציוד החירום והמיגון חליפות מגן, כפפות ומסיכות. נרכשו שני מדי חום מרחוק וחובת בדיקה ורישום חום מדי יום לעובדים ולמתנדבים לפני תחילת יום העבודה מיושמת בדיוק כמו לפני היציאה לחג. הדגשנו שוב בפני קבלן פינוי האשפה והגזם כי עובד שיימצא ללא כפפות ומסיכה ייקנס.

אנו מקבלים פניות רבות בנושא תשלומי הארנונה, אנו נתייחס לכל פניה  ופניה, יש לזכור כי כרגע הפטור היחידי שאושר הוא פטור של 25% לשנת 2020 (שמגלם 3 חודשים) לבעלי עסקים ברמת ישי. מיד לאחר חוה"מ נוציא מסמך מסודר המפרט את הנוהל לקבלת הפטור.

מן התקשורת אתם למדים שהחל תיכנון אסטרטגיית חזרה לשגרה אחרי הפסח. גם אנחנו במועצה נערכים לכל תרחיש ומציינים כי החזרה תהיה איטית, מחושבת, מבוקרת, הדרגתית ודיפרנציאלית. כמי שפעיל במרכז השלטון המקומי במספר וועדות, אני עומד בקשר ישיר עם ידידי, חיים ביבס, יו"ר המש"מ וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות. אנו מנסים למצוא פתרון לחזרה מבוקרת ללימודים של תלמידי כיתות א-ג' מה שיאפשר לשחרר יותר הורים לשוק העבודה.

המרחב הוירטואלי שלנו ממשיך להתרחב. מחר בשעה 21:00 תתקיים הרצאה נוספת בסדרת "הרצאות מהסלון", והפעם עם תמר אלישיב-מרצה, מאמנת ומתקשרת. הנוער העובד והלומד ממשיך להפעיל פעילות מקוונת לבני הנוער במהלך חופשת הפסח. עקבו אחרי הפרטים בדף הפייסבוק של המתנ"ס והנוער העובד.

שיהיה לכולם שבוע מבורך, בשורות טובות, הקפידו על מילוי ההנחיות, והמשיכו לשמור על עצמכם, ובני ביתכם.

זכרו

בידוד = בריאות

שלכם בברכת מועדים לשמחה,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

סיכום שבועי 10 באפריל

תושבי רמת ישי היקרים,

ערב שבת חוה"מ פסח, ראשית אני מבקש לברך אתכם בברכת שבת שלום ומועדים לשמחה.
אנו מסכמים שבוע נוסף ב"מציאות הקורונה", כאשר ביום רביעי התכנסנו לחגוג את חג הפסח במתכונת משפחתית מצומצמת. התרשמתי מהיצירתיות הרבה שלכם לחגיגות ליל הסדר כפי שבאה לידי ביטוי במדיה הדיגיטלית. אין ספק קהילת רמת ישי מיוחדת. תושבים יקירים המציאות שנכפתה עלינו לא קלה ומאתגרת, אך היא הכרחית כדי לשמור על בריאותינו ובתקווה שאחרי הפסח יוחלט על הקלות מסוימות בהתאם לנסיבות.

למעלה מ-300 משפחות ברחבי רמת ישי מסתייעות בשירותי המחלקה לשירותים חברתיים. נתון מרשים ומרגש. סיכום ביניים של פעילות המחלקה לשירותים חברתיים מתחילת התפשטות הנגיף ועד ערב הפסח מראה "מפעל" אדיר לטובת משפחות הקשישים ששומרות על עצמן ונמצאות בבידוד  מבחירה ומשפחות שידן אינה משגת, מערך זה כולל חלוקת מזון, מנות חמות, קשות, ערכות של פקע"ר חלוקת שוברים שנתרמו על ידי אנשים טובים, סיוע ברכישת מזון ותרופות, קיום עשרות רבות של טלפונים מדי יום. ואנו מנהלי ועובדי המועצה נרתמנו גם למאמץ ולקחנו חלק בחלוקת המנות. כאן המקום להוקיר תודה ענקית לעשרות המתנדבים שבלעדיהם לא היינו עומדים בעומס, קהילת רמת ישי ראויה לכל שבח על רוח ההתנדבות הנתינה והעזרה לזולת. קהילה מאוחדת, אכפתית ואחראית.
המחלקה בניהולה של שרה גייצהאלס ובסיוע מערך מתנדבים מסור, הגיעה כאמור בתקופה זו ללמעלה מ-300 משפחות שונות ברמת ישי. והתגובות מהשטח מחממות את הלב יישר כוח!

השבוע הגברנו משמעותית את האכיפה במרחב הציבורי, עם תגבור של חיילים והידוק הפיקוח על עסקים ובמרחבים הציבוריים כמו גם עם מתנדב שעוזר לפקח בשמירה על קיום הנחיות ע"י הציבור. בעלי העסקים והעובדים חויבו בלבוש מסכה וכפפות וחיטוי. נאלצנו לחלק דוחות (בודדים) לתושבים אשר לא נשמעו להנחיות והפרו את הנחיות משרד הבריאות. כמו כן חולקו "דוחות סמיילי" בגין חניה במקומות אסורים (דוח התראה ובו הסבר על העבירה). בסך הכל מדובר על הפרט שאינו מעיד על הכלל-אני מוכרח לציין שיש הפנמה וניכר שיש פה קהילה איכפתית ואחראית שמסייעת לנו לשמור על בריאות כולנו.

בתום מו"מ בנושא בין מרכז השלטון המקומי, בו אני פעיל כחבר בוועדת הכספים, יצאה בשורה לבעלי עסקים אשר נפגעו כתוצאה מהנסיבות ויזכו לפטור מתשלום ארנונה למשך 3 חודשים (למעשה 25 אחוזי הנחה בארנונה לעסקים). מדובר בעסקים שנפגעו פגיעה של ממש דוגמת בתי קפה, מסעדות, נותני שירותים ועוד, מיד לאחר חוה"מ נעדכן בפרטים.

מחלקת החינוך הכינה ערכות לתלמידי חינוך המיוחד, אשר חולקו לילדים. מנהלת המחלקה פנינה שלזינגר עומדת בקשר רציף עם הצוותים החינוכים.
פעילות ההפגה ברשתות מתרחבת ומאפשרת מגוון תכנים. המשכתי בהקראת סיפור במסגרת "שעת סיפור" לילדים הצעירים, וקיימתי פעילות לגיל הרך-שיחה עם הבובה "קסם הסקרנית", אשר היפנתה שאלות בנושאי הקורונה. הקהל המבוגר יותר נהנה מ"הרצאות בסלון" וישנן עוד אינספור פעילויות אותם תוכלו למצוא באתר המתנ"ס ובדף הפייסבוק.

במהלך השבוע האחרון מחלקת התפעול ביצעה פעילות אינטנסיבית להבטחת ניקיון הישוב בחג, לצערינו תושבים לא ממושמעים המשיכו להוציא בניגוד לכל הפרסומים, תופעה זו גורמת לכך שנשלים את פינוי הגזם ביום ראשון הקרוב.
במקביל לכך אנו ממשיכים ששמירה על חזות הישוב ובשדרוג התשתיות הפיסיות בישוב-נמשכות העבודות במגרש השחבק ובחט"ב היובל שודרגו חדרי השירותים.

במסגרת חיזוק הקשר עם התושבים ושקיפות המידע אני מעביר לכם מדי יום עדכון יומי מפורט על הנעשה במועצה, עדכונים שמתוגברים בסרטונים ובקיום לייב צ'אט. השבוע קיימתי במסגרת הלייב צ'אט ראיון נרחב ואישי עם דובר המועצה. אנא עיקבו אחר הפרסומים שלנו בדף הפייסבוק הרשמי של המועצה, בפייסבוק שלי, באתר המועצה ובאפליקציה היישובית. הפרסומים יוצאים רק לאחר אימות והצלבת נתונים מכל המקורות הרלוונטיים. בכל שאלה או הבהרה אנחנו לרשותכם בכל ערוצי המועצה

התקופה הארוכה בה אנו שוהים בבתים אינה פשוטה, אבל חייבים לשמור על עצמנו. הישארו בבתים. שימרו על עצמכם ועל היקרים לכם. יחד נעבור תקופה זו בריאים ושלמים!
אני מזכיר לכם כי החל מיום ראשון הקרוב חלה חובת חבישת מסכה במרחבים הציבוריים, שבת שלום!
זיכרו
בידוד = בריאות
שלכם
עפר בן אליעזר
ראש המועצה מקומית
רמת ישי

 

עדכון יומי 8 באפריל

תושבים יקרים

אנו עומדים בפתחו של חג הפסח, חג החירות אותו נחגוג השנה בסימן חירות מוגבלת. ריחוק חברתי, מגבלות תנועה, קשר מרחוק עם סבא וסבתא וליל סדר מצומצם תחת מגבלות תנועה (התקנות מצורפות בהמשך העדכון). כפי שאתם מבינים מגבלות אלה נועדו כדי לסלול את הדרך חזרה לשגרה.

בידוד = בריאות.  שיטוח העקומה = הסרת מגבלות.

נפתח עם בשורה לחג לבעלי עסקים אשר נפגעו כתוצאה מהנסיבות ואשר יזכו בעקבות החלטת משרד האוצר לפטור מתשלום ארנונה למשך 3 חודשים (למעשה 25 אחוזי הנחה בארנונה לעסקים). מדובר בעסקים שנפגעו פגיעה של ממש דוגמת בתי קפה, מסעדות, נותני שירותים ועוד. מיד לאחר חוה"מ נעדכן בפרטים.

למעלה מ-300 משפחות ברחבי רמת ישי מסתייעות בשירותי המחלקה לשירותים חברתיים. נתון מרשים ומרגש. סיכום ביניים של פעילות המחלקה לשירותים חברתיים מתחילת התפשטות הנגיף ועד ערב הפסח מראה "מפעל" אדיר לטובת משפחות הקשישים ששומרות על עצמן ונמצאות בבידוד  מבחירה ומשפחות שידן אינה משגת, מערך זה כולל חלוקת מזון, מנות חמות, קשות, ערכות של פקע"ר חלוקת שוברים שנתרמו על ידי אנשים טובים, סיוע ברכישת מזון ותרופות, קיום עשרות רבות של טלפונים מדי יום. ואנו מנהלי ועובדי המועצה נרתמנו גם למאמץ ולקחנו חלק בחלוקת המנות. כאן המקום להוקיר תודה ענקית לעשרות המתנדבים שבלעדיהם לא היינו עומדים בעומס, קהילת רמת ישי ראויה לכל שבח על רוח ההתנדבות הנתינה והעזרה לזולת. קהילה מאוחדת, אכפתית ואחראית.

המחלקה בניהולה של שרה גייצהאלס ובסיוע מערך מתנדבים מסור, הגיעה כאמור בתקופה זו ללמעלה מ-300 משפחות שונות ברמת ישי. והתגובות מהשטח מחממות את הלב יישר כוח!

סבב נוסף של חלוקת מזון יתקיים ב-13באפריל ובמקביל אנו פועלים לגיוס מחשבים ביתיים נוספים למי שזקוק בכך.

האכיפה על המרחבים הציבוריים והעסקים ממשיכה להתרחב ולהתהדק, לצערי עדיין ישנם תושבים בודדים שלא הפנימו את המצב והתבקשו לעזוב על ידי הפקחים מרחבים ציבוריים בהם השהייה אסורה. "דוחות סמיילי" המחולקים לצד הסבר וללא קנס חולקו למספר רכבים אשר חנו שלא כחוק.

מערך הפיקוח זכה לסיוע של מתנדב-אלדד תותיה שהצטרף לעזור לפקח. תותיה גומע מדי יום קילומטרים רבים ברחבי הישוב כשהוא רכוב על אופניו ונותן גיבוי לכוח הפיקוח והשיטור עם דגש על המרחבים הציבוריים. תודה רבה לאלדד. 

נמשכת פעילות הפנאי הוירטואלית ברשתות – הרצאות נוספת יתקיימו במסגרת הרצאה בסלון תמר אלישיב, ושמחה גניאר 

במהלך השבוע האחרון מחלקת התפעול ביצעה פעילות אינטנסיבית להבטחת ניקיון הישוב בחג, לצערינו תושבים המשיכו להוציא גזם גם הבוקר בניגוד לכל הפרסומים, תופעה זו גורמת לכך שלא נצליח להשלים את ערב החג את פינוי הגזם. השלמת הפינוי תהיה ביום ראשון הקרוב בתקווה לשיתוף פעולה הפורה בעתיד. 

כרגיל גם היום ועדת מל"ח התכנסה ואנו ערוכים לכל הנחיה, ברמת ישי אין שינוי במספר החולים (2) ומספר המבודדים הולך ויורד.

לטובתכם מצרף שוב את עיקרי התקנות החדשות

אלה עיקרי התקנות החדשות שפרסמה הממשלה להגבלת הפעילות על מנת לצמצם את התפשטות נגיף הקורונה בישראל בתקופת חג הפסח. בזמן חג הפסח עולה החשש לעלייה משמעותית בשיעורי ההדבקה והשפעותיה עלולות להיות רחוקות טווח. מהותן של התקנות הוא צמצום נוסף של היציאה למרחב הציבורי עד לאחר החג וכן הגבלה על מקומות העבודה:

החל מאתמול, יום ג׳ 07.04.2020 בשעה 19:00 ועד יום ו' 10.4 בשעה 6:00, נאסר על אדם לצאת מהיישוב בו הוא גר אלא לשם הצטיידות במזון, בתרופות או במוצרים חיוניים, או לשם קבלת שירותים חיוניים, אלא אם לא ניתן לעשות זאת בישוב מגוריו

 • החל מאתמול בשעה 20:00 ועד יום א׳ 12.4 בשעה 8:00, יופסקו שירותי התחבורה הציבורית ובכלל זה טיסות נוסעים בינלאומיות.
 • החל מהיום  ה – 08.04.2020 בשעה 15:00 ועד יום ה׳ ה-09.04.2020 בשעה 7:00 תיאסר גם הצטיידות במזון. הממשלה חוזרת ומזכירה כי האזרחים נדרשים לחגוג את חג הפסח בבתים בהם הם גרים. 
 • יציאה לסופר-מרקטים והמכולות תתאפשר עד השעה 15:00.
 • עסקים במגזר הפרטי- מיום רביעי, 8.4, בשעה 15:00 עד ליום שישי, 10 באפריל 2020 בשעה 06:00,  לא יאפשרו שהייה של עובדים במקום העבודה במהלך החג, מלבד במקרים ייחודיים בהם נדרשים עובדים לביצוע עבודה חיונית או דחופה ובלבד שמספרם לא עולה על 15% מכלל העובדים.

אני מזכיר לכם כי חלה חובת חבישת מסכה.

      ואחרי כל זה……..ואף על פי כן ולמרות הכל: 

שיהיה לנו חג אביב שמח!!!!! חג של פריחות ולבלוב.

                        תסתכלו סביב, תרחיבו את הלב והנשמה, 

 תחגגו בבתים , תנצלו את ההפוגה למנוחה ולביחד…. ותשמרו על עצמכם

בַּשָּׁנָה הַבָּאָה נֵשֶׁב עַל הַמִּרְפֶּסֶת וְנִזְכֹּר ……

מאחל לכם חזרה מהירה לשגרה ורק בריאות.

בברכת חג שמח וכשר,

שלכם

עפר בן אליעזר 

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

עדכון יומי 7.4.2020

רגע לפני חג הפסח…..

ריכזתי עבורכם את עיקרי התקנות החדשות שפירסמה היום הממשלה להגבלת הפעילות על מנת לצמצם את התפשטות נגיף הקורונה בישראל בתקופת חג הפסח. בזמן חג הפסח עולה החשש לעלייה משמעותית בשיעורי ההדבקה, והשפעותיה עלולות להיות רחוקות טווח. מהותן של התקנות הוא צמצום נוסף של היציאה למרחב הציבורי עד לאחר החג וכן הגבלה על מקומות העבודה:

החל מהיום, יום ג׳ 07.04.2020 בשעה 19:00 ועד יום ו' 10.4 בשעה 6:00, נאסר על אדם לצאת מהיישוב בו הוא גר אלא לשם הצטיידות במזון, בתרופות או במוצרים חיוניים, או לשם קבלת שירותים חיוניים, אלא אם לא ניתן לעשות זאת בישוב מגוריו

 • החל מהיום בשעה 20:00 ועד יום א׳ 12.4 בשעה 8:00, יופסקו שירותי התחבורה הציבורית ובכלל זה טיסות נוסעים בינלאומיות.
 • החל מיום ד׳ ה – 08.04.2020 בשעה 15:00 ועד יום ה׳ ה-09.04.2020 בשעה 7:00 תיאסר גם הצטיידות במזון. הממשלה חוזרת ומזכירה כי האזרחים נדרשים לחגוג את חג הפסח בבתים בהם הם גרים. 
 • יציאה לסופר-מרקטים והמכולות תתאפשר עד מחר (8.4.20) ב-15:0
 • עסקים במגזר הפרטי- מיום רביעי, 8.4, בשעה 15:00  עד ליום שישי, 10 באפריל 2020 בשעה 06:00,  לא יאפשרו שהייה של עובדים במקום העבודה במהלך החג, מלבד במקרים ייחודיים בהם נדרשים עובדים לביצוע עבודה חיונית או דחופה ובלבד שמספרם לא עולה על 15% מכלל העובדים.

ועכשיו לנעשה אצלנו: 

כרגיל מדי יום בתקופה הזו התקיימה היום ישיבת ועדת מל"ח ואנו ערוכים לקראת חג הפסח הבא עלינו לטובה. אין שינוי במספר החולים ברמת ישי (2) ומספר המבודדים ממשיך לרדת. עדיין אני מבקש מכולם להקפיד על ההנחיות ובמיוחד מבני 60 ומעלה הישארו בבתים. אם צריך משהו אנו לשירותכם.

היום הצטרף צוות המנהלים של המועצה יחד איתי לחלוקת המזון והמצרכים לאוכלוסיה הותיקה והנזקקת לקראת החג, זה, אחרי שאתמול בלילה עבד צוות הרווחה בליווי מתנדבים מסורים עד השעה 23.00 לסדר את החבילות שהגיעו לישוב מפיקוד העורף. מרגש ממש לראות את ההירתמות שלכם תושבים יקרים לטובת האוכלוסיה שמתקשה לצאת מהבתים לערוך קניות, או שאין מי שיגיע אליהם ויסייע בידם להכין לעצמם ארוחה חמה. מערך שלם של מתנדבים שיוצא מתוך "אזור הנוחות" שלו ומתמסר לעשייה למען הקהילה בלי לחשוב על כלום מלבד על האנשים שאותם הם משמחים. החבילות מגיעות לפתחי הבתים ומשם נאספות על ידי הדיירים.

אני מצדיע לכם מתנדבים יקרים. בלעדיכם לא יכולנו לעמוד בשלל המשימות בימים אלה,

ולכם צוות הרווחה בראשותה של מנהלת המחלקה הגב' שרה גייצהאלס שעושים לילות כימים ומנהלים את כל מערך העזרה לזולת מגיע ציון לשבח .

להזכירכם בחול המועד לא יחולקו חבילות . ב13.4 תתקיים חלוקת מנות לחג השני.

אנחנו ממשיכים באכיפת ההנחיות והיום הצטרף מתנדב על אופניים שמסייע לפיקוח.

ילדי החינוך המיוחד קיבלו בהתרגשות גדולה שי וברכה לחג ממנהלת מח' החינוך. השי הכיל ערכת פעילות לחג.

אתמול התקיימה הרצאה בזום – עולמם של מתבגרים עם 15 משתתפים היה מוצלח

עיקבו אחר הפרסומים , יש לנו עוד שלל הרצאות מרתקות להנאתכן/ם.

ראשי רשויות שכנות מהמגזר הערבי התקשרו לברך אותנו לכבוד החג. יחסי שכנות טובה בעיקר בעתות כאלה הם בהחלט מרגשים ומחזקים את אחדותנו .

קיימתי לפני שעות אחדות צ'אט בלייב לקראת החג. ראיון עם דובר המועצה.

בראיון סיפרתי על פעילות המועצה בימים אלה וברכתי את כל תושבי רמת ישי בברכת חג שמח.

מודה לכל מי שלוקח חלק, שואל שאלות או נותן משוב על מעשינו. זה בהחלט מחזק אותנו ונותן לנו "דרייב להמשיך".

 וזכרו

בידוד = בריאות

שימרו על עצמכם,

בברכת חג שמח וכשר,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

עדכון יומי 6 באפריל

תושבים יקרים אנו עומדים בפני תקופה משמעותית, בסיומה נוכל להשיג בלימה בהתפשטות נגיף הקורונה. אבל בכדי שזה יקרה אנחנו צריכים להמשיך ולשמור על משמעת מקסימלית ולציית להנחיות משרד הבריאות.

במסגרת שיתוף המידע והערוץ הפתוח אלי, מחר (7.4.20) בשעה 17:00 אתראיין בלייב צ'אט על התמודדות המועצה עם המצב המורכב שכולנו חווים. אתם מוזמנים להצטרף ולהפנות שאלות.  

לשמחתי רוב רובם של תושבי רמת ישי אכן ממלאים אחרי ההוראות ובכך שומרים על בריאותם ובריאותינו. עם זאת, לצערנו אנחנו נתקלים במקרים בודדים של תושבים אשר אינם נשמעים להוראות ועלולים בכך לייצר רצף הדבקה. השיטור הקהילתי נאלץ לחלק היום ארבעה דוחות לתושבים אשר הפרו את ההנחיות וחרגו ממרחק היציאה המותר מהבתים.

במקביל אנחנו ממשיכים בהידוק אכיפה והפיקוח בעסקים ביישוב – מנהל אגף הביטחון של הישוב יחיאל סבג, ערך היום יחד עם הפקח והווטרינר היישובי דר' דוד ליאון ביקורת אצל בעלי העסקים כאשר דגש ניתן על בדיקת חום, הקפדה על מסכות, כפפות, חומרי חיטוי ובסך הכל בעלי העסקים הפנימו ומיישמים את ההנחיות

הנחיתי את יחיאל סבג להוציא מכתב למפקד תחנת מגדל העמק, סנ"צ אייל קהתי ובו בקשה לתגבור הנוכחות המשטרתית ברמת ישי וזאת כדי למנוע מקרי פריצה בישוב ובאזור התעסוקה כמו גם לבצע בדיקות חיוניות הנסיעה בכניסה ליישוב.

המחלקה לשירותים חברתיים ממשיכה בהרחבת חלוקת חבילות המזון למשפחות שבבידוד רובם קשישים שחשוב מאוד שיישארו מבודדים בביתם . מחר בבוקר אצטרף, יחד עם חברי לוועדת מל"ח לפעילות חלוקת מזון ברחבי הישוב. ביום שני ערב חג שני (13.4.20) תתבצע החלוקה לקראת החג השני. פיקוד העורף הצטרף למבצע וזכינו לקבלת תיגבור של חבילות המזון

מחלקת החינוך הכינה ערכות פנאי למשפחות תלמידי החינוך המיוחד, הערכות אשר יחולקו בימים הקרובים.

במסגרת הפעילויות החינוכיות ברשתות החברתיות ולחיזוק הקשר עם התושבים בכל טווחי הגילאים, קיימתי פעילות וירטואלית לילדים הצעירים, במסגרת הפעילות אירחתי בלשכתי את "קסם הסקרנית" – קסם היא בובה סקרנית שהפנתה אליי שלל שאלות בנושאי הקורונה. היה מרתק. תודה למנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ותודה מיוחדת וענקית לגננת שירן שלי על הפעלת ודיבוב הבובה.

ביום רביעי המועצה יוצאת לחופשת החג. ועדת מל"ח ברשותי תמשיך לתפקד, לקיים ישיבות להתעדכן ולעדכן אתכם התושבים בכל התפתחות ואו הנחיה (נקווה שלא תהיינה הנחיות חדשות). מוקד החירום של המועצה ימשיך לקבל פניות ולנתב אותם לבעלי התפקידים הרלוונטיים. כמובן שיהיו תורנים בכל תחומי השירותים החשובים בעיקר ברווחה ובתפעול. בכל צורך שעולה ניתן לפנות אלינו דרך המוקד (9039800 – 04 או 107) או דרך האפליקציה של רמת ישי.

שימרו על עצמכם. שימרו מרחק. הקפידו על ההוראות, גם בחג שהשנה נחגוג אותו בחוג מצומצם ביותר (רק בני הבית שגרים בו), אי עמידה בפיתוי לחגוג עם משפחה וחברים עלול להיות בעוכרינו.

בכוחות משותפים נוכל לעבור תקופה זאת בשלום.

אמשיך לעדכן אתכם מדי יום ביומו . עקבו אחר הפרסומים בדפי הפייסבוק ובאתר המועצה.  

וזיכרו

בידוד = בריאות

שלכם,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

עדכון יומי 5 באפריל

שבוע חדש. לא ייאומן אבל אנחנו כבר שבוע רביעי תחת שיגרת קורונה.

בשיגרת חירום –אין יותר מדי חדשות , רק אכיפה אכיפה, אכיפה……

אנחנו ממשיכים לבדוק שכולם שומרים על ההנחיות.

ככל שאנחנו מתקרבים לחג ישנו החשש שאנשים יפרו את ההנחיות ויצאו מהבתים.

חשוב להפנים ולהשלים: פסח השנה יהיה קצת אחרת שנחגוג לב רק עם הדיירים הקבועים בכל בית.

אני מבקש מכם להבין את הסכנה שבהפרת ההנחיות, להישאר בבתים ולשמור על החיים.

יחד עם זאת אני מציע ש"תנצלו" את מזג האויר הנפלא שמביא איתו האביב, להתבונן מסביב: מהחלון, מהמרפסת מהחצר ולראות את כל היופי שמסביבנו.

במטרה להביא פן אחר לעדכונים השוטפים, נוסיף החל מהיום קטע אומנותי פרי יצירת תושבי רמת ישי שישמש כפתיח. הקטע יעביר קצת מהלכי הישוב. היום בר לפיד, רקדן פלמנקו מוכשר שזכה בפרסים יוקרתיים. הוא יהיה הראשון שיציג בפנינו קטע אומנותי. מוזמנים לשלוח אלינו קטעי שירה/אומנות/מחול עם מסר לתושבים (באורך של עד כדקה)

לפל' שמספרו: 050-6761274.

ועכשיו לעדכונים:

ועדת מל"ח מתכנסת כל יום, יחד אנו מנהלי המועצה מתעדכנים בהתפתחויות ובהנחיות החדשות ובהתאם אני מנחה את המנהלים לפעול, נכון להיום אין שינוי במספר חולי הקורונה ברמת ישי והוא עומד על 2 חולים.

אנו ממשיכים באכיפה מחמירה בבתי עסק עם דגש על חבישת מסיכות על ידי העובדים.

ביום שישי האחרון קיימנו קבלת שבת בלייב צ'אט בפייסבוק, התגובות שלכם חיממו את הלב ומעידות על עוצמתה של קהילת רמת ישי ועל אחדותה

מתרחב מפעל ההזנה לקראת הפסח וליל הסדר בדמות חלוקה של מאות חבילות מזון-חמות ו"קשות" לקראת החג. ביום שלישי מנהלות ומנהלי המחלקות יחד איתי, נצטרף למבצע החלוקה.

מערכת החינוך ממשיכה בסבבי הקשר עם ילדי החינוך מיוחד. מערכת החינוך יצאה לחופשת פסח ואיתה גם הלמידה מרחוק, כך שלמעשה באופן רשמי התלמידים בחופשת הפסח.

אנחנו מרחיבים את פעילות העשרה הוירטואלית בדמות הרצאה בסלון עם אהוד רביב אתם מוזמנים לעקוב באתר המתנ"ס על הפעילויות הקרובות.

קיימנו אירוע הרמת כוסית עם העובדים לרגל החג באמצעות הזום בהשתתפות עשרות מעובדי המועצה ואנחנו בסבב הטלפונים לעובדים ולגימלאים כדי לדרוש בשלומם ולאחל להם חג שמח.

אנו ממשיכים בעבודה השוטפת ובפרויקטים שונים ברחבי הישוב. סיימנו החלפת תאי שירותים בחטיבת הביניים, שדרוג כיתת שמע, אנו ממשיכים בהחלפת שילוט הרחוב ועוד.

לתשומת לבכם שעות פינוי הגזם והאשפה לימי החג. פינוי האשפה: פינוי ביום שלישי החל מחצות ועד למחרת, פינוי גזם: ימי שני, שלישי ורביעי .

שימרו על עצמכם. שימרו על בני ביתכם. בכוחות משותפים נעבור זאת בשלום.

וזיכרו

בידוד = בריאות

שלכם

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי.

 

3.4.20 תושבי רמת ישי היקרים

אנו מסכמים שבוע נוסף של "מציאות הקורונה", מציאות לא קלה, לא פשוטה, אבל נתחזק ונעבור אותה…..

אנו נמצאים ימים ספורים לפני ליל הסדר שהשנה ייחגג קצת אחרת. כל משפחה גרעינית בבית בו היא נמצאת. אנא שמרו על סבא וסבתא, שמרו על הוריכם אל תגידו לי זה לא יקרה. כל מי שזקוק לעזרה אנחנו כאן, אתם מוזמנים לפנות למחלקת הרווחה בטלפון  04-9832802 או למוקד במועצה 04-9039800 ואנו נסייע בכל מה שצריך.

ברשותכם אני מבקש לעדכן אתכם בחלק עיקרי מהפעילויות הבולטות שקיימנו השבוע.

כל יום אני מבצע הערכת מצב בישיבה מסודרת (וירטואלית ב ZOOM) ובה שותפים כל מנהלי המועצה ומפקד היקל"ר (היחידה לקישור רשויות לצה"ל – פיקוד העורף), אנו דנים בכל הסוגיות שעולות מהשטח והנחיות השלטון המרכזי  ובהתאם אני  מנחה את המנהלים לפעולה וכפועל יוצא מזה יוצאות ההנחיות לכם התושבים.

במהלך כל השבוע אכפנו בצורה אדוקה את הנחיות משרד הבריאות והחל מאתמול אנחנו עוטים מסכה בעת יציאה מהבית . הוספנו תגבור של חיילים והידקנו את הפיקוח על עסקים ועל תושבים במרחבים הציבוריים כדי למנוע ככל הניתן הדבקה (להיות בהתגוננות מירבית מפני הדבקות). אני מוכרח לציין שיש הפנמה וניכר שיש פה קהילה אכפתית ואחראית שמסייעת לנו לשמור על בריאות כולנו.

המחלקה לשירותים חברתיים היא למעשה בימים אלו הלב הפועם של המועצה עם מפעל שהולך וגדל של סיוע לקשישים ומשפחות שידן אינה משגת. למעלה ממאה מנות מזון (אוכל חם) מחולקות שלוש פעמים בשבוע בהתאם לסדרי עדיפויות של המחלקה, אנו מסייעים בקניות למי שזקוק לרבות קניית תרופות. אנו מפעילים מוקד תמיכה נפשית, ומקיימים קשר אישי עם קשישים ומבודדים. פשוט מערך שלם שעובד בהרמוניה בהובלתה של מנהלת המחלקה שרה גייצהאלס שאני מבקש כאן להודות לה ולכל הצוות שלה ולכל מערך ההתנדבות הנפלא והמסור בשם כולנו.

מחלקת החינוך נכנסה לשגרת למידה מרחוק עם היענות גבוהה ביותר בכל המסגרות. נערך שאלון חוסן לתלמידים החט"ב, מפגש זום למיומנויות חברתיות, זמן הורים בגני הילדים. המחלקה בקשר עם תלמידים מהחינוך המיוחד. אנחנו מנתרים באמצעות הצוותים והשרות הפסיכולוגי צרכים פרטניים ונותנים מענה נקודתי במקרי הצורך.

פעילות ההפגה ברשתות ממשיכה להתרחב ונותנת מגוון של אפשרויות תוצר של שת"פ בין מחלקת החינוך, המתנ"ס והנוער העובד והלומד.

גם השבוע הקראתי עוד סיפור במסגרת "שעת סיפור" לילדים הצעירים. הקהל המבוגר יותר יכול להינות מ"הרצאה בסלון" ועוד אינספור פעילויות מגוונות אותם תוכלו למצוא באתר המתנ"ס ובדף הפייסבוק של המתנ"ס (מרכז קהילתי רמת ישי).

לצד ההירתמות הגדולה לענייני הקורונה והשלכותיה, המועצה ממשיכה להתנהל בצורה שוטפת (בהתאם למגבלות). מחלקת התפעול ביצעה חיטוי ברחבי הישוב עם דגש על פחי האשפה, פרויקט החלפת שלטי הרחוב נמשך, דגלים נתלו לרגל החגים שבפתח. מחלקת ההנדסה ממשיכה בקידום 3 פרויקטים בולטים: כניסה נוספת לאזור התעסוקה, שביל רמת ישי והשכונות החדשות. וגם פרויקט שחב"ק מתקדם – נדבך נוסף לפעילות הספורט והפנאי.

השבוע הבנו גם את המשמעות של לבחור בקפדנות את מקורות המידע שלנו. אנא עיקבו אחר הפרסומים שלנו ב:

 • באתר המועצה https://ramat-yishay.com .
 • באפליקציית המועצה (ניתן להוריד google play או apple store)
 • בעמוד הפייסבוק של המועצה.
 • בעמוד הפייסבוק שלי.

המידע יוצא רק לאחר אימות והצלבת נתונים מכל המקורות המוסמכים והרלוונטיים.

הסיפור של עובדת בסופר האחים דוד שחלתה בקורונה הכניס השבוע את כולנו קצת לתזזית. אבל בדיקה מדוקדקת ואחראית שלנו עשתה סדר בדברים : נמסר לכם מידע מהימן, אכפנו את חיטוי החנות של האחים דוד והעובדים שנדרשו לבידוד בודדו . שאר העובדים חויבו לעבוד עם כפפות ומסכות.

במסגרת חיזוק הקשר עם התושבים ושקיפות המידע אני מעביר לכם מדי יום עדכון יומי מפורט על הנעשה במועצה, עדכונים שמתוגברים בסרטונים. אני מקיים גם "לייב צ'אט" בו אני מעביר לכם בשידור חי עדכונים רלוונטים ועונה לשאלותיכם באם מתקבלות כאלה. השבוע קיימתי לייב צ'אט עם מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר. בכל שאלה או הבהרה אנחנו לרשותכם בכל ערוצי המועצה.

לסיום אני מבקש להזמין אתכם היום בשעה 16:00 "לקבלת שבת אלטרנטיבית" בשל הנסיבות, אותה אקיים עם רב הישוב, הרב יצחק יוסף וולוסוב. אנחנו מכינים לכם כמה הפתעות רגע לפני כניסת השבת. ניפגש בלייב צ'אט עוד מעט.

תושבים יקרים ברור לי שהתקופה הארוכה שאתם שוהים בבתים אינה פשוטה, אבל חייבים לשמור על עצמנו.

הישארו בבתים. שימרו על עצמכם ועל היקרים לכם. יחד נעבור תקופה זו בריאים ושלמים!

זיכרו

בידוד = בריאות

שלכם

עופר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

עדכון יומי 2 באפריל

תושבי רמת ישי היקרים
עברנו היום לשלב מחמיר נוסף בדרך להתמודדות עם נגיף הקורונה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות נעטה על פנינו מסכה בכל יציאה למרחב ציבורי. אנא הקפידו על מילוי הנחיה זו. הנחייה זו גם הועברה ע"י המנהלים ומיושמת בקרב עובדי המועצה. בהתאם לכך רכשנו כפפות וציוד מיגון נוסף לעובדי המועצה. הנחייה זו הועברה גם לבעלי העסקים וחילקנו טופס הצהרה בנושא. לא יהיו פשרות בנושא זה!

המון מידע זורם בערוצים השונים ולעיתים עלול לבלבל, אני מחדד, המידע האמין הבדוק והמאומת נמצא רק ב:
באתר המועצה https://ramat-yishay.com  .
באפליקציית המועצה (ניתן להוריד google play או apple store)
בעמוד הפייסבוק של המועצה.
בעמוד הפייסבוק שלי.
רק בערוצים האלו המידע הוא המוסמך.

בסיפוק רב אני חייב לציין שאתם תושבי רמת ישי מתנהגים למופת, המשיכו כך, יש הקפדה על הישארות בבידוד, אתם יוצאים רק לצרכים הכרחיים (קניית מזון, תרופות וכד') והמעטים שעדיין לא הפנימו עלולים למצוא את עצמם עם דו"ח וקנס בסך אלפי ₪.

אנו ממשיכים להרחיב את "מפעל ההזנה" בהובלת המחלקה לשירותים חברתיים. עלינו לחלוקה של כמאה מנות לאזרחים ותיקים, ביצענו שליחויות חיוניות עבור קשישים ומבודדים, הרחבנו את מערך המתנדבים, וביצענו מאות טלפונים אישיים מרביתם לאזרחים ותיקים! והפידבקים מצוינים. שוב אני מבקש להודות לעשרות המתנדבים שמשקפים את חוזקה של קהילת רמת ישי.

מחלקת החינוך החלה בקיום מפגשי מיומנויות חברתיות באמצעות הזום. עד כה התקיימו 2 קבוצות – שכבות א,ב ו-ה,ו והכוונה להרחיב את הפעילויות.
עדכון חשוב לתלמידי התיכון בנושא בחינות הבגרות: כל הבגרויות יתכנסו ל-5 שבועות החל מה-22 ביוני ועד סוף חודש יולי, התלמידים יבחנו בחמש בחינות. לוח הבחינות החדש יתפרסם בתחילת השבוע הבא.

במקביל לטיפול הצמוד בענייני "הקורונה", המועצה ממשיכה להתנהל בשוטף: מחלקת התפעול ממשיכה בחיטוי פחי האשפה, החלפת שלטי רחוב, טיאוט רחובות, פינוי גזם ואשפה.
מחלקת ההנדסה ממשיכה בקידום הפרויקטים: כביש כניסה נוסף מאזור התעסוקה, הקמת מגרש הספורט שחבק בחט"ב היובל, קידום השכונות החדשות ושביל סובב ישי.

אני מבקש להזמין אתכם מחר "לקבלת שבת אלטרנטיבית" בשל הנסיבות, אותה אקיים עם רב הישוב, הרב יצחק יוסף וולוסוב. אנחנו מכינים לכם כמה הפתעות רגע לפני כניסת השבת. ניפגש בלייב צ'אט מחר בשעה 16:00.
ועד אז…..
שימרו על ההנחיות, שימרו על עצמכם וזיכרו

בידוד=בריאות

שלכם,
עפר בן אליעזר – ראש המועצה

 

עדכון בוקר 2 באפריל 
נכון ל8:00 

תושבי רמת ישי היקרים.
כמו שכתבתי אתמול הלילה בוצע חיטוי לסופר "אחים דוד".
אנו נמשיך לבדוק ולאכוף את כללי ההתנהגות המחייבים את כולם. מזכיר לכם שמהיום בנוסף לשאר ההנחיות ישנה חובת לבישת מסכה במרחב הציבורי, מאחל לכולם יום טוב ובריא.
שלכם
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי.

עדכון יומי 1 באפריל

תושבי רמת ישי היקרים

כדי להדק את הפיקוח ולהגביר את האכיפה צורפו לשיטור הקהילתי שלושה חיילים אשר מסיירים בישוב, אנו בנחישות וברגישות נאכוף את הכללים והחוקים. אנא הקפידו על הוראות הבידוד כפי שפורסמו בכל אמצעי התקשורת.

היום היה יום סוער בקרב הקהילה בעקבות ההודעות שהתקבלו ממשרד הבריאות לגבי החולה המאומתת, עובדת בסופר "אחים דוד" (לא תושבת רמת ישי) וההודעה לציבור שהוצאנו בעקבות כך. הודעה יצאה (כמו כל הודעה אחרת שאנו מוציאים) רק אחרי אימות והצלבת העובדות והנתונים שקיבלנו ממשרד הבריאות ומאחים דוד.

אני רוצה לבקש מכם תושבים יקרים אנא אל תהיו מוזנים מפרסומים ממקורות לא אמינים. אני מבקש לחדד כי כל המידע שעולה ב:

 • באתר המועצה https://ramat-yishay.com.
 • באפליקציית המועצה (ניתן להוריד google play או apple store).
 • בעמוד הפייסבוק של המועצה.
 • בעמוד הפייסבוק ודף הפייסבוק ושלי.

הוא המידע המוסמך. המועצה לא שולחת עדכונים אישיים ולא מודיעה אישית לאף אחד.

אנו מפרסמים כל מידע בערוצים הללו, אנחנו נפרסם את כל המידע שיש בידנו במהירות האפשרית, אבל רק אחרי שנהיה בטוחים שכל העובדות והפרטים נכונים.

באמצעות מנהל מח' הביטחון וקב"ט היישוב יחיאל סבג אנחנו מוודאים שאכן העסקים כולם פועלים לפי ההנחיות שמתקבלות ממשרד הבריאות. אנחנו אוכפים את מילוי ההנחיות, כולל חיטוי החנות של אחים דו