היערכות לקורונה – היכנסו לעדכון

עדכון יומי 19 באוקטובר

 
תושבות יקרות ותושבים יקרים, 
אנו שומרים על רמת ישי בטווח הירוק ומספר המאומתים ברמת ישי עומד כעת על 18 חולים פעילים ו 29 מבודדים. וכן נתון זה משאיר אותנו כישוב ירוק, אך אם לא נזהר ולא נמשיך לשמור על הכללים אנו עלולים "לגלוש" למדרג הצהוב. לצד המשמעת האישית והאחריות שרובכם מגלים, אני נתקל מפעם לפעם בזלזול ואי מילוי ההנחיות, ולכן הנחיתי את מנהל אגף הפיקוח והביטחון יחיאל סבג להגביר את האכיפה במרחב הציבורי ובעסקים.
 
כישוב ירוק פתחנו אתמול את הלימודים בגני הילדים, כולל הצהרונים. היערכות מקדימה אפשרה את החזרה ללימודים בצורה חלקה. כל זאת תודות לפעולה מקצועית, מהירה ויעילה של מחלקות החינוך, התפעול והביטחון ושל המתנ"ס. תודה גדולה לצוותי הגננות והסייעות על ההירתמות ועל העבודה המסורה.
 
לנוכח נתוני התחלואה ברמת ישי אישרתי ביום שישי לפתוח את גני המשחקים בישוב לציבור הרחב. אני מזכיר שיש להימנע מהתקהלות במקום וכמובן את חובת עטיית המסיכה.
 
כפי שעדכנתי אתכם, הספריה הציבורית חזרה לפעול במתכונת ללא קבלת קהל תוך הזמנה מקוונת של הספרים ואיסופם מעמדה מיוחדת. כמו כן ניתן להוריד ספרי שמע. עד כה נרשמת היענות רבה (מעל 10 השאלות ליום). להזמנת ספרים עבור מבוגרים מעל גיל 70 או בעלי מוגבלויות ניתן לצור קשר בטלפון 04:9836111 בימים שלישי וחמישי בין השעות 10:00-12:00
 
מספר מילים על התקדמות בפרויקטים – בשכונה המערבית החל שלב ב' שכולל בין היתר הסדרת חניות ומדרכות, תאורה וסלילה נוספת. בשכונה מוקמות כ-50 יחידות דיור. בכניסה הנוספת לאזור התעסוקה נמשכות העבודות כשלפני שבועיים התבצעה סלילה ראשונית. בשכונת פרדס בחיסכון התחלנו בסלילת המדרכות ובכיכרות אלון דפנה סיימנו את הכיכר הראשונה. את העבודות מלווה הצוות המקצועי של המועצה, המנכ"ל עוזי פריד והמהנדסת אתי בוצין.
 
לייב צ'אט –  מחר בשעה 18:30 אקיים לייב צ'אט בנושא הקורונה והשפעותיה/השלכותיה על רמת ישי בתחומי החיים השונים. מוזמנים לצפות ולהפנות שאלות בדפי הפייסבוק – מועצה מקומית רמת ישי, עפר בן אליעזר,    ו Ofer ben Eliezer.
 
לסיום אני מזכיר שוב את כללי ההתנהגות-שמירה על מרחק, ריחוק חברתי, הימנעות מהתקהלויות ושמירה על היגיינה. עם משמעת אישית וערבות הדדית של כל אחת ואחד מאיתנו, נמשיך לשמור על רמת ישי ירוקה.
 
שלכם
עופר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

עדכון שבועי 16 באוקטובר

תושבות יקרות ותושבים יקרים.
השבוע נבלמה מגמת התחלואה ברמת ישי, מה שהחזיר אותנו לקטגוריה של ישוב ירוק אחרי מספר ימים בקטגורייה הצהובה. נכון לעכשיו ישנם בישוב 16 חולים מאומתים. מספר המבודדים הוא 17. אמנם אנחנו בטווח הירוק אך צריכים מאוד לשמור על מנת להישאר ולא ולשנות את המגמה.
ההקלות שיכנסו לפועל ביום ראשון מהוות צעד ראשון וחשוב לקראת קיום שגרה, "שגרת קורונה", ובכדי להמשיך ולהתקדם לשלבים הבאים. אל לנו להתבלבל: גם במתווה החזרה לשגרה על כל אחד ואחת מאיתנו להמשיך להקפיד על הכללים: עטיית מסיכה, שמירה על ריחוק חברתי, הימנעות מהתקהלויות ושמירה על היגיינה.

כישוב ירוק נחדש ביום ראשון את שנת הלימודים בגני הילדים. אציין בפניכם שעוד טרם קבלת החלטת הממשלה בנושא, הנחיתי את מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר להכין את צוות גני הילדים לחידוש הלימודים. פנינה קיימה שיחות זום יחד עם מנהל אגף הבטחון יחיאל סבג לצוותים שכללו בין היתר את ריענון הנהלים בתקופת הקורונה. במקביל מחלקת התפעול בניהולו של ניסים יחזקאל ביצעה עבודות ניקיון ואחזקה להכשרה של הגנים ואנו ערוכים בצורה מיטבית לקראת יום ראשון לקליטת התלמידים חזרה במערכת. צהרוני גני הילדים גם הם חוזרים לשגרה בדיוק כמו לפני תחילת הסגר. בהזדמנות זו אאחל לכם ההורים ולילדיכם וכמובן לצוותים בגנים חזרה מוצלחת, מהנה ובטוחה ללימודים בגנים.

בהערכת המצב האחרונה שקיימתי יחד עם חברי וועדת מל"ח (אותה אנו מקיימים 3 פעמים בשבוע בתקופה זו) הוחלט לנוכח הירידה בתחלואה בישוב לפתוח החל מהיום לציבור את גני המשחקים (מגרשי הספורט ישארו סגורים). אבקשכם לשמור על ההנחיות  -לעטות מסיכה, לשמור על ההגיינה ולהימנע מהתקהלות במקום.

את הבוקר היום פתחתי יחד עם  נוער רמת ישי  בפעילות חברתית ערכית של -"עוגה בהפתעה" – מיזם חברתי מרגש נוסף בהובלת מנהלת יחידת הנוער שרונה פיטוסי ובשיתוף עם המחלקה לשירותים חברתיים ובביצוע בני נוער מרמת ישי. מטרת המיזם: עידוד המוראל והפגנת סולידריות עם הקשישים בישוב בכלל ושורדי השואה בפרט תוך עידוד המעורבות החברתית של בני הנוער בקהילה. בני הנוער, מתנדבים מעל גיל 14, חילקו מאות עוגות ומארזי עוגיות לניצולי שואה ומבוגרים אחרים. למיזם נרתמו בין היתר סופרמרקט אחים דוד, מאפיית בייגלה וקונדיטוריה נוספת מרמת ישי אשר תרמו ביחד כאמור מאות עוגות ומארזי עוגיות אותן חילקו בני הנוער הנפלאים שלנו. יישר כוח לכל הנוגעים בדבר, לכל המתנדבים ולעסקים שתרמו את העוגות.

במסגרת חיזוק הקשר עם האוכלוסייה הוותיקה אנו מוציאים לדרך מיזם נוסף-"שומרים על קשר עם השכנים" בהובלת המחלקה לשירותים חברתיים והמתנ"ס. ברמת ישי מתגוררים מאות קשישים שבאילוצי התקופה האחרונה נותרו לבד בבתיהם. אנו פונים אליכם התושבים, להתעניין בשלום שכניכם המבוגרים, ולבדוק האם הם זקוקים לסיוע או תמיכה. במידה ויש צורך במשהו יש לפנות למחלקת הרווחה של המועצה בטלפון: 9832802- 04
במקביל ממשיכה המחלקה לשירותים חברתיים בסבב הטלפונים על בסיס קבוע לאוכלוסייה הוותיקה בישוב בכדי להתעניין בשלומם ולאפשר מענה במגוון נושאים מרכישת תרופות ומזון ועד טיול עם חיית המחמד.

הספרייה הציבורית חזרה לפעול השבוע במתכונת ללא קבלת קהל תוך הזמנה מקוונת של הספרים ואיסופם מעמדה מיוחדת. להזמנת ספרים עבור מבוגרים מעל גיל 70 או בעלי מוגבלויות ניתן לצור קשר בטלפון 04:9836111 בימים שלישי וחמישי בין השעות 10:00-12:00

לסיום אני מזכיר לכם את כללי ההתנהגות-שמירה על מרחק, ריחוק חברתי, הימנעות מהתקהלויות ושמירה על היגיינה. עם משמעת אישית וערבות הדדית של כל אחת ואחד מאיתנו, נמשיך לשמור על רמת ישי ירוקה.

שבת שלום וסוף שבוע רגוע,
שלכם
עופר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

עדכון יומי 13 באוקטובר

 
ערב טוב תושבות יקרות ותושבים יקרים.
מספר החולים המאומתים ברמת ישי עומד כעת על 14 ומספר המבודדים כעת עומד על 23 מבודדי בית. נתונים אלה מבססים אותנו כרשות ירוקה, ואפילו בתוך המדרג הירוק אנו בירידה. אך יש לזכור וללמוד מניסיון העבר כי מגמת התחלואה עלולה גם להתהפך, ולכן עלינו להקפיד ולשמור על ההנחיות והכללים.כולי תקווה שכישוב ירוק נוכל לפתוח כבר ביום ראשון ללימודים את גני הילדים, כמובן בכפוף להחלטות הממשלה. הנחיתי את מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר להכין את הצוותים לאפשרות כזו והיא מקיימת שיחות הכנה עם צוותי הגננות והסייעות. במקביל גם מחלקת התפעול בניהולו של ניסים יחזקאל פועלת להכנה מיטבית של הגנים. גם צהרוני הגנים יהיו מוכנים לקליטת הילדים בהינתן אור ירוק לפתיחת הגנים.כזכור כל מספר ימים אני מקיים הערכת מצב בה אנו (חברי ועדת מל"ח) מסתנכרנים ומעבירים מידע רלוונטי בין מנהלי המועצה ובהתאם פועלים ומעבירים את ההנחיות. בהערכת המצב של יום חמישי הקרוב נדון שוב בכל נושא סגירת גני המשחקים מתוך כוונה שאם המצב ימשיך והתחלואה תישאר ברמה נמוכה נפתח ביום שישי את גני המשחקים."עוגה בהפתעה"- מיזם חברתי מרגש נוסף בהשתתפות בני נוער מרמת ישי בהובלת מנהלת יחידת הנוער שרונה פיטוסי ובשיתוף עם המחלקה לשירותים חברתיים, יצא לדרך השבוע. מטרת המיזם: עידוד המורל והפגנת סולידריות עם הקשישים בישוב בכלל ושורדי השואה בפרט תוך עידוד המעורבות החברתית של בני הנוער בקהילה. בני הנוער, מתנדבים מעל גיל 14, יחלקו השבוע מאות עוגות ומארזי עוגיות לניצולי שואה. למיזם נרתמו עסקים ברמת ישי ביניהם סופרמרקט אחים דוד, מאפיית בייגלה וקונדיטוריה נוספת מרמת ישי, אשר תרמו ביחד כאמור מאות עוגות ומארזי עוגיות אותן יחלקו בני הנוער הנפלאים שלנו. יישר כוח לכל הנוגעים בדבר, לכל המתנדבים ולעסקים שתרמו את העוגות. הספריה הציבורית חזרה לפעול במתכונת ללא קבלת קהל תוך הזמנה מקוונת של הספרים ואיסופם מעמדה מיוחדת. להזמנת ספרים עבור מבוגרים מעל גיל 70 או בעלי מוגבלויות ניתן לצור קשר בטלפון 04:9836111 בימים שלישי וחמישי בין השעות 10:00-12:00וטרינרית חדשה החלה עבודתה השבוע במועצה, ד"ר דינה סמארה, אשר תחליף את ד"ר דוד ליאון. דינה עבדה בשנים האחרונות ברשויות שונות בין היתר כרופאה רשותית. זה המקום להודות לד"ר דוד ליאון הווטרינר הרשותי על פעילות רבת שנים תוך גילוי מקצועיות, מסירות ואכפתיות.

לסיום אני שוב  מזכיר לכם ומרענן את כללי ההתנהגות – שמירה על מרחק, ריחוק חברתי, הימנעות מהתקהלויות ושמירה על היגיינה. עם משמעת אישית וערבות הדדית של כל אחת ואחד מאיתנו, נמשיך לשמור על רמת ישי ירוקה.

שלכם
עופר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 
 

 

 

עדכון יומי 11 באוקטובר

תושבות יקרות ותושבים יקרים, שבוע טוב.
נמשכת מגמת הבלימה בתחלואה וכרגע בישוב 17 חולים מאומתים ו – 24 מבודדים. חשוב להמשיך במגמה זו כדי לשמור על מקומנו כרשות ירוקה, מה שיאפשר לנו טווחי פעולה נרחבים יותר והעברת סמכויות לרשות המקומית ברגע שנחזור לתכנית הרמזור.

חגיגות שמחת תורה וההקפות השניות נחגגו השנה במתכונת מותאמת לתקופה: "הקפות שניות על גלגלים". שלושה "רכבי שמחה" בהובלתם של בית הכנסת "אביר יעקב" בניצוחו של סגן ראש מועצה שלומי ביטון,  המתנ"ס (עם הזמר נתנאל בטש), וחב"ד עם רב היישוב עברו ברחבי הישוב עם שירים וריקודים ברוח החג . תושבים רבים יצאו לחצרות ולמרפסות, בהתאם להנחיות, והצטרפו לחגיגה ולאווירת השמחה. קיבלנו תגובות אוהדות מאד מהתושבים שקיבלו בחום את הבאים. אני בהחלט מאמין שזו מצווה גדולה להיות בשמחה!!! כאן המקום להודות לכן קהילה יקרה על שיתוף הפעולה והתגובות החיוביות שקיבלנו.

קהילה חזקה נמדדת במצבי משבר ובעתות מצוקה. אין ספק שהפעולות המתקיימות אצלנו ברמת ישי מצביעות על חוזקנו כקהילה תומכת שערבות הדדית היא מערכיה המובילים.  בימים אלה של סגר ובדידות מתבצעות לא מעט פעולות שנועדו לדאוג ולשמור על קשר עם האוכלוסייה הבוגרת. במהלך השבועות האחרונים נרתמים בני נוער רבים מהישוב לסיוע לאוכלוסייה הבוגרת בקהילה בהובלתה של רכזת יחידת הנוער שרונה פיטוסי ובשיתוף המחלקה לשירותים חברתיים. חניכי הנוער העובד והלומד יצרו במהלך החג קשר טלפוני עם תושבים מבוגרים ברמת ישי, שאלו לשלומם והתעניינו האם הם זקוקים לסיוע כלשהו. בנוסף בני נוער מהישוב נרתמו לסיוע בבניית סוכות וקישוטן. פרויקט נפלא אחר שיוצא לדרך בימים אלה-"עוגה לכל קשיש", בני נוער מהישוב יאפו עוגה ויביאו אותה לבתיהם של התושבים המבוגרים,  כמו כן חילקו בני הנוער סוכריות וברכה לילדי החינוך המיוחד ועוד. מגוון הפעילויות הללו בהחלט מחממות את הלב והנוער המוביל אותן הוא בהחלט מקור לגאווה גדולה.

תושבים יקרים ותושבות יקרות, אני מזכיר לכם ולכן את כללי הברזל- עטיית מסיכה, שמירה מרחק, שמירה על היגיינה והימנעות מהתקהלות. השמירה וההקפדה על כללים אלו יביאו לצמצום התחלואה ושמירה על בריאותינו!

שלכם עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

עדכון שבועי 9 באוקטובר

 
תושבות יקרות ותושבים יקרים, חג שמח ומועדים לשמחה.
אני שמח לבשר לכם בשורות משמחות לשמחת תורה: כפי הנראה נבלמה מגמת העלייה בתחלואה ברמת ישי. נכון לעכשיו ישנם 16 חולים מאומתים. מספר המבודדים הוא 26. התוצאה הישירה של התנהגותנו האחראית, שמירה על ההנחיות (למרות הקושי) מציבה אותנו חזרה כישוב ירוק במידרג הרמזור. ניתן לראות בגרף שצירפתי את הירידה אחרי כמעט שבועיים בהם התמודדנו עם עליה בתחלואה. יש לדבר משמעות רבה. אני מזכיר שע"פ התכנון, בסיום הסגר הנוכחי ישוב ירוק יוכל לקבל יותר הקלות, אפשרויות פעולה נרחבות יותר והעברת סמכויות לרשות המקומית. נתונים מעודדים אלה מהשבוע האחרון הם תולדה של שיתוף פעולה ומשמעת עצמית של כל אחת ואחד מכם!במקביל אנו ממשיכים בהגברת פעולות האכיפה במרחב הציבורי ובעסקים, לצד פעולות הסברה. הפעלנו השבוע יחד עם פיקוד העורף חיילים במקומות שונים ברחבי היישוב עם דגש על מגרשי משחקים וספורט להסברה ומניעה (לא חלוקת דוחות).חג הסוכות עבר עלינו כצפוי וכמותאם לרוח התקופה: בצורה מצומצמת וללא אושפיזין בסוכה וגם את שמחת תורה נחגוג בצורה שונה, כאשר בתי הכנסת סגורים. ובכל זאת, כדי לשמור על הווי החג ולקבל טעימה משמחת תורה וההקפות השניות נקיים מחר "הקפות שניות על גלגלים". שלושה "רכבי שמחה" (המתנ"ס, בית הכנסת "אביר יעקב", וחב"ד נרתמו לעניין) יעברו באזורים השונים בישוב בין היתר עם הזמר נתנאל בטש. הרכבים יעברו בישוב במוצאי שבת החל מהשעה 19:45 ועד לשעה 23:00 עם שירים וריקודים ברוח החג. אני מזכיר כי חל איסור להתקרב או להתקהל סביב הרכב. מוזמנים לצאת לגינות או למרפסות ולשמוח בשמחת התורה כל אחת ואחד במסגרת המשפחה הגרעינית שלו.השבוע קיימנו בהובלת המתנ"ס פעילויות מגוונות לחג הסוכות ובהן : תחרות "הסוכה היפה". סוכות צהרון על גלגלים – קייטנת סוכות בזום, כאשר קרוב ל-40 ילדים נרשמו ונהנים מפעילות עשירה. הרצאות בזום – אתמול התקיימה הרצאת זום של שר החינוך לשעבר, שי פירון – בנושא "לאן הולכת מדינת ישראל?" וב 14.10 תתקיים הרצאתה של ליפז חנני, סיפור אישי –  הקמת עמותת נשים בתהליכי פוריות "להיות M". בשבוע הבא נפתח שוב את הספריה במתכונת מיוחדת – הציבור לא יגיע לספריה וההזמנות יהיו דיגטליות/טלפוניות, עקבו אחר הפרסומים באתר המתנ"ס.בישיבת עבודה (בזום) של ראשי הרשויות יחד עם ראש הממשלה, השר לבטחון פנים וראש המל"ל, בה לקחתי חלק, חזרנו על דרישתנו (ראשי הרשויות) לקבל יותר עצמאות בישובים "ירוקים" ע"פ מודל הרמזור ואת הצורך של ראשי הרשויות לקבל נתונים מדויקים יותר וקצת עדכונים. אני מאמין שבדרך זו, של העברת האחריות לישובים, נקבל יותר שיתוף פעולה של תושבים וזה יניב תוצאות טובות יותר.במקביל אנחנו ממשיכים בקידום הפרויקטים השונים ברחבי הישוב ובאזור התעסוקה נסלל כביש הכניסה הנוסף (סלילה ראשונית). העבודות צפויות להסתיים בהתאם ללוחות הזמנים עד תחילת 2021.אסיים בפניה אישית : אנו כרגע במגמה חיובית של בלימת התחלואה. אם נמשיך כך נוכל לחזור במהירה לשגרה (שגרת קורונה). לכן חשוב מאד להקפיד על התנהגות אחראית : עטיית מסיכה, שמירת מרחק, שמירה על היגיינה והימנעות מהתקהלות.  יחד בערבות הדדית של קהילה בריאה וחזקה נוכל להתגבר על כל האתגרים. זה בידנו.בברכת חג שמח וסוף שבוע רגוע .שלכם עופר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי
 

 

עדכון יומי 7 באוקטובר

 
 
תושבות יקרות ותושבים יקרים, 
 
מועדים לשמחה, אני שמח לעדכן אתכם כי אחרי מספר ימים בקטגוריה "הכתומה" אנחנו מתקרבים חזרה לצבע הירוק במדרג הרמזור וכרגע רמת ישי נמצאת במדרג כרשות "צהובה".
מגמת בלימת התחלואה ברמת ישי נמשכת ואנו עומדים על 19 חולים פעילים, ירידה של חמישה בהשוואה לסוף השבוע. גם במספר המבודדים נרשמה ירידה נוספת ואנו עומדים כעת על 44 מבודדים (לעומת למעלה ממאה בסוף השבוע) ואפס אחוז מאומתים מהבדיקות ביממה האחרונה.
אני מזכיר כי ישנה משמעות רבה למדרג "הרמזור" עם החזרה לשגרה (שגרת קורונה). רשות המקוטלגת בצבע ירוק תהנה מהקלות בהתנהלות היומיומית שלנו כמו יותר חופש תנועה ופעילות עסקים, הפעלת מסגרות חינוך (בהגבלות מסויימות) ועוד.
 
היום השתתפתי בישיבת עבודה (בזום) של ראשי הרשויות יחד עם ראש הממשלה, השר לבטחון פנים וראש המל"ל. במהלך הישיבה בין יתר הנושאים חזרנו על דרישתנו למתן יותר עצמאות לישובים ע"פ מודל הרמזור ואת הצורך לקבל לידנו ראשי הרשויות נתונים מדויקים יותר על מנת לשפר את יכולת קטיעת שרשת ההדבקה.
 
המועצה תמשיך להגביר את האכיפה במרחבים הציבוריים ובעסקים לצד פעולות הסברה שונות, שילוב אשר נותן את אותותיו בירידה בתחלואה.
 
אני מודה לכם על ההתנהגות האחראית שאתם מגלים. בואו נמשיך לשמור על עצמינו, בני ביתנו, קרובי המשפחה שלנו, שכנינו וחברינו ונמלא אחרי כללי הברזל: עטיית מסיכה בכל יציאה מהבית, שמירה על ריחוק חברתי, הימנעות מהתקהלות ושמירה על היגיינה. 
 
שלכם עופר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי
 
 

 

עדכון יומי 5 באוקטובר

 
תושבות  יקרות ותושבים יקרים, מועדים לשמחה.
לשמחתי אני יכול לדווח על תחילת בלימה של התחלואה ברמת ישי. נכון לעכשיו ישנם 22 חולים מאומתים שמתוכם ארבעה לא מתגוררים בישוב. מספר המבודדים הוא 55. על מנת להמשיך במגמה זו, אנו צריכים כולנו כאחד להתגייס ולעשות כל שביכולתנו בכדי להפסיק את שרשרת ההדבקות.  רק כך נוכל לחזור להיות ישוב ירוק במדרג הרמזור.
אם אתם שואלים למה חשוב להיות מדורגים ירוק? מפני שע"פ התכנון, בסיום הסגר הנוכחי ישוב ירוק יותר יוכל לקבל יותר הקלות, אפשרויות פעולה נרחבות יותר והעברת סמכויות לרשות המקומית כך שלכולנו יהיה יותר קל.
ובאותו עניין היום יחד עם פיקוד העורף הפעלנו חיילים במקומות שונים ברחבי היישוב (בעיקר מגרשי משחקים וספורט) להסברה ומניעה (לא לאכיפה). אני מחדד, אסור לקיים ספורט למעט ספורט יחידני ותחרותי ומכאן יש איסור מוחלט על שימוש במגרשי הספורט ברמת ישי, כמו כן על מנת למנוע התקהלויות ולנטרל מוקד הדבקות יש איסור על שימוש מתקני המשחקים ובגני המשחקים ברמת ישי. אנא הקפידו על הוראות אלו, הם למעננו, למען בריאותנו, בריאות ילדנו, בריאות הורינו, בריאות סבתותינו וסבנו. כאן המקום להודות לסא"ל ציון אוחיון מפקד היקל"ר שלנו, תושב היישוב על מאמציו ועשייתו הרבה בתחום.
 
את חג הסוכות הזה אנו חוגגים בצורה מצומצמת וללא אושפיזין בסוכה וגם את שמחת תורה נחגוג בצורה שונה, כאשר בתי הכנסת סגורים. זכיתי השבוע לביקור של רב היישוב ידידי הרב יוסף יצחק וולוסוב בלשכתי (לפי כל כללי התו הסגול) וזכיתי לברך על ארבעת המינים.
כדי לשמור על הווי החג ולקבל טעימה משמחת תורה וההקפות השניות נקיים השנה "הקפות שניות על גלגלים". שלושה "רכבי שמחה" (המתנ"ס, בית הכנסת "אביר יעקב", וחב"ד נרתמו לעניין) באזורים השונים בין היתר עם הזמר נתנאל בטש. השלושה יעברו בישוב במוצאי שבת החל מהשעה 19:45 ועד לשעה 23:00 עם שירים וריקודים ברוח החג. אני מזכיר כי חל איסור להתקרב או להתקהל סביב הרכב. מוזמנים לצאת לגינות או למרפסות ולשמוח בשמחת התורה כל אחת ואחד במסגרת המשפחה הגרעינית שלו.
אני מזמין אתכן לקחת חלק באירועי חג הסוכות מגוונים ובין היתר מוביל המתנ"ס את תחרות "הסוכה היפה". צלמו תמונה משפחתית בסוכה ושלושת הסוכות המקושטות ביותר יזכו בפרסים שווים.
כמו כן מפעיל המתנ"ס בימי חוה"מ סוכות צהרון על גלגלים – קייטנת סוכות בזום, כאשר קרוב ל-40 ילדים נרשמו ונהנים מפעילות עשירה.
הרצאות בזום – ביום חמישי 8.10.20 הרצאת זום של שר החינוך לשעבר, שי פירון – ביום המפגש יעסוק בנושא המשמעותי "לאן הולכת מדינת ישראל?"
במסגרת קול קורא לתושבי היישוב ובו קריאה לתושבי הישוב לספר סיפור מעניין או להעביר הרצאה, ב 14.10 תספר, ליפז חנני, סיפור אישי –  הקמת עמותת נשים בתהליכי פוריות "להיותM".
 
וקצת עדכונים מהשטח: אתמול החלו עבודות הסלילה של כביש הכניסה הנוסף לאזור התעסוקה מכיוון נווה יער. מדובר בסלילה ראשונה. העבודות מתקדמות בהתאם ללוחות הזמנים וצפויות להסתיים עד תחילת 2021.
 
אסיים, בפניה אישית לכם תושבים יקרים, אנו עומדים כרגע בפני צומת דרכים-המשך הסגר ואולי אף הידוקו או חזרה בקרוב לשגרה (שגרת קורונה). שמירה על משמעת אישית היא המפתח לשיטוח העקומה ויציאה מהסגר. עטיית מסכה, שמירת מרחק, היגיינה והימנעות מהתקהלות תביא אותנו לצמצום התחלואה ולשמירה על בריאותינו ובריאות קרובינו. הדבר נמצא בידיים של כל אחת ואחד מאיתנו!
יחד, בערבות הדדית של קהילה בריאה וחזקה נוכל להתגבר על כל האתגרים.
 
שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי
 
 

 

 

עדכון שבועי 2 באוקטובר

 
 
תושבות יקרות ותושבים יקרים. 
בפתחו של חג הסוכות אני מבקש לברך כל אחד מכם באופן אישי ואת כל קהילת רמת ישי בברכת חג שמח. השנה נחוג את חג הסוכות בצורה שונה עם מספר אושפיזין מצומצם בסוכה, בני הבית בלבד. הסגר שהוטל עלינו ייתן את אותותיו בהורדת התחלואה בעוד זמן, נכון לעכשיו עדיין תוצאות הורדת התחלואה לא מורגשות לרבות ברמת ישי בה יש גידול במספר החולים המאומתים. 
הבוקר אנו עומדים על 24 חולים מאומתים (שלושה מהם אינם מתגוררים ברמת ישי), מה שמציב אותנו לראשונה כישוב "כתום" במדרג הרמזור. אני נמצא בקשר עם החולים המאומתים ולשמחתי הם חשים בטוב. מספר המבודדים עומד על 89. פילוח החולים ברמת ישי לאורך התקופה מראה על הנתונים הבאים: 
רוב החולים המאומתים הם בני 30 עד 50, יש מספר קטן של בני 20-25, מספר קטן של בני עשרה ולשמחתי אין מבוגרים (בני 65 ומעלה) ביניהם. 
תכנית "הרמזור" אמנם אינה רלוונטית בימי הסגר, אולם תהיה לה משמעות בעת החזרה לשגרה (שגרת הקורונה) ולכן עלינו לעשות כל מאמץ לבלום את התחלואה כדי שנוכל להיות "ישוב ירוק".
קיבלתי שאלות רבות על איך נקבע הצבע של הרשות במודל ה"רמזור"? התשובה היא יש נוסחה מורכבת שאני מצרף אותה כאן והיא מורכבת ממספר פרמטרים שצירפתי בתמונות.
 
"מבודדים אבל לא בודדים"  – לנוכח הגידול במספר המבודדים החליטה המועצה לצאת השבוע במבצע הפונה למבודדי הבית בישוב להיעזר במחלקה לשירותים חברתיים (רווחה) בשלל נושאים ובהם קניות, רכישת תרופות ועד לטיפול בחיית המחמד. מוזמנים לפנות למחלקה לשירותים חברתיים בטל':  04-9832802, באפליקציית המועצה, אתר המועצה או דרך עמוד המועצה בפייסבוק. במקביל מחלקת הרווחה ממשיכה בסבב הטלפונים לתושבים הוותיקים.
 
כדי לחזור ל"מסלול הירוק" נפעל בנחישות בשתי דרכים-הסברה ואכיפה. אתמול נעזרנו בפיקוד העורף שהקצה לנו רכב שנסע במשך מספר שעות ברחבי הישוב ובאמצעות מערכת הכריזה העברנו מסרים בדבר חשיבות עטיית מסיכה, שמירת מרחק, שמירה על היגיינה והימנעות מהתקהלות, למען בריאותינו.
 
כאמור בעקבות העליה בהיקף התחלואה החלטתי להורות על הידוק את האכיפה במרחב הציבורי, כולל עסקים ומגרשי המשחקים. צוות הפיקוח והאכיפה בהובלתו של קב"ט המועצה וממונה הקורנה יחיאל סבג יאכוף את הנושא. תתבצע אכיפה חד משמעית הן על ידי המשטרה והן על ידי פקחי המועצה.
 
בתי הכנסת יישארו סגורים בכל ימות השבוע, ותותר תפילה רק בשטח פתוח ובהתאם למתווה של משרד הבריאות עד 20 איש תוך שמירת מרחק ועטיית מסיכה. לשמחתי מתווה התפילות שאושר ליום הכיפור בוצע בצורה מופתית. 
 
פעולה נוספת שביצענו לצמצום שרשרות ההדבקה, המועצה סיימה הכשרת חמישה מתשאלים שיסייעו למערך החקירות האפידמיולוגיות.
 
לשמחתי מועדון ארז ממשיך את פעילותו ומהווה בית חם לאוכלוסייה הבוגרת ברמת ישי. התעקשתי להמשיך להפעיל את המועדון בהתאם לכל ההנחיות בשל החשיבות הרבה שיש לפעילות בו לציבור הגימלאים והמבוגרים אשר חלקם סובל מבדידות בתקופת הקורונה. ביקרתי השבוע במועדון ארז וגיליתי עד כמה היתה חשובה ונכונה ההחלטה להמשיך את הפעילות (כרגע בשעות הבוקר) אשר היא כ"חמצן" לאוכלוסייה המבוגרת שנהנית משלל פעילויות והפעלות. כאמור המשמעת וההקפדה של האוכלוסייה המבוגרת כפי שבאה לידי ביטוי בפילוח גילאי החולים המאומתים מאפשרת את המשך הפעילות תוך הקפדה יתרה של הצוות על כללי ההתנהגות וללא פשרות. 
 
וקצת על הפעילות השוטפת, מועצת רמת ישי אישרה בסבב טלפוני בין חברי המועצה תב"רים (תקציבים בלתי רגיל) בסך 874 אלף שקלים לטובת חיזוק הישוב ומערכת החינוך בתקופת הקורונה לפי הפירוט הבא: 619 אלף שקלים לטובת מימון תומכי הוראה ותקציב העשרה, 155 אלף שקלים לטובת רכישת ציוד ניקיון והיגיינה, ומאה אלף שקלים לטובת הצטיידות טכנולוגית לטובת למידה מרחוק.
מערכת החינוך ממשיכה בלמידה מרחוק כולל גני הילדים. צוותי הגנים מדווחים על שיפור ניכר בנושא זה תוך הקניית תכנים חדשים.
 
כמו כן הגדלנו את התקציב להמשך העבודות בשכונת פרדס בחסכון בהתאם לקצב האיכלוס בעוד יותר מיליון וחצי ₪.
 
אסיים את העדכון שוב בפניה אישית לכל אחת ואחד מכן/ם. אנא, שמרו על הכללים וההנחיות במיוחד בחג הסוכות, זה בנפשנו. כל אחד ואחת היא/הוא חוליה שיכולה לשפר או להחמיר את מצבנו כולנו. אל תארחו אנשים שאינם מתגוררים בביתכם בסוכה – הדבר מסכן את בריאותכם ובריאות הסובבים אתכם ועלול להביא עימו הטלת קנסות. שמרו על הכללים: עטיית מסיכה (כולל האף), שמירה על ריחוק חברתי, היגיינה והימנעות ממפגשים חברתיים. רק כך נוכל לצמצם נתוני התחלואה ולהחזיר את רמת ישי להיות ירוקה.
שבת שלום וחג סוכות שמח
 
שלכם עופר בן אליעזר
ראש המעוצה המקומית
רמת ישי
 
 
 
 

 

 

עדכון יומי 29 בספטמבר

 
 
תושבות יקרות ותושבים יקרים. גמר חתימה טובה.
יום הכיפורים עבר בשלום ואנחנו בתוך שגרת הסגר ופנינו אל חג הסוכות. ככל הנראה נצטרך להיות בשגרה זו מעבר לזמן שתוכנן (סוף חג הסוכות). ברמת ישי ישנה עלייה במספר החולים המאומתים, נכון להיום ישנם 18 חולים  (שלושה מהם אינם מתגוררים בישוב). נתון זה מציב אותנו לראשונה בתחום ה "צהוב" במדרג הרמזור. אני נמצא בקשר עם החולים המאומתים ולשמחתי הם חשים בטוב. כפועל יוצא מהגידול במספר החולים המאומתים נרשמה עליה גם במספר המבודדים שעומד כעת על 112. ובכדי לעשות סדר במספרים: עד כה התגלו ברמת ישי מאז ה"גל הראשון" 47 חולים מאומתים, 29 מהם החלימו ואנו כאמור עם 18 חולים פעילים.
 
לנוכח הגידול במספר המבודדים החליטה המועצה לצאת במבצע תחת הכותרת "מבודדים אבל לא בודדים" הפונה למבודדי הבית בישוב להיעזר במחלקה לשירותים חברתיים (רווחה) בשלל נושאים ובהם קניות, רכישת תרופות ועד לטיפול בחיות המחמד. מוזמנים לפנות ולהפנות למחלקה לשירותים חברתיים בטל': 04-9832802, או באפליקציית המועצה, או בעמוד הפייסבוק של המועצה. 
 
בעקבות העלייה בהיקף התחלואה שלא פוסחת גם על רמת ישי החלטתי להורות על הידוק  האכיפה במרחב הציבורי, כולל עסקים ומגרשי המשחקים. על אף שלא מדובר בהחלטה פופולארית החלטתי על סגירת מגרשי המשחקים והספורט, אשר עלולים להוות מוקד להתקהלות והדבקה ולכן הוריתי על סגירתם וצוות הפיקוח והאכיפה בהובלתו של יחיאל סבג יאכוף את הנושא. גם באזור התעסוקה בו נרשמו לצערי ערב החג מספר חריגות בנהלים, תתבצע אכיפה חד משמעית הן על ידי המשטרה והן על ידי פקחי המועצה. אין לנו ברירה. רק כך נעצור את התחלואה, נצמצם את מספר החולים המאומתים ברמת ישי ונחזור לקטגורייה של "ישוב ירוק".
 
גם בתי הכנסת יישארו סגורים בכל ימות השבוע, ותותר תפילה רק בשטח פתוח ובהתאם למתווה של משרד הבריאות עד 20 איש תוך שמירת מרחק ועטיית מסיכה. לשמחתי מתווה התפילות שאושר ליום הכיפור בוצע בצורה מופתית וחלקה ברמת ישי תוך שימוש יעיל ועל פי ההנחיות בשטחים הפתוחים. אחד מבתי הכנסת גם נעזר במרחבים הציבוריים אשר היקצתה המועצה להגדלת מספר המתפללים (בית הנוער).
 
עוד החלטה שקיבלתי  להמשיך את פעילותו הוא מועדון ארז תוך הקפדה דקדקנית על הנחיות ה"קורונה". מועדון ארז הוא הבית החם של אוכלוסיית המבוגרים ברמת ישי. התעקשתי להמשיך להפעיל את המועדון בהתאם לכל ההנחיות בשל החשיבות הרבה שיש לפעילות בו לציבור הגמלאים והמבוגרים אשר חלקם סובל מבדידות בתקופת הקורונה. שמחתי לבקר הבוקר במועדון ארז ולגלות עד כמה חשובה ונכונה ההחלטה להמשיך את הפעילות (כרגע בשעות הבוקר) אשר היא כ"חמצן" לאוכלוסייה המבוגרת שנהנית משלל פעילויות והפעלות ובהן ציור, התעמלות ואומנויות לחימה. קיבלתי במהלך הפגישה פידבקים טובים וחמים מחברי המועדון, אשר חיממו את ליבי. זה המקום להודות למנהלת המחלקה לשירותים חברתיים שרה גייצהאלס שהצטרפה אליי לביקור, לענבר חיים רכזת הקהילה במתנס ואלינור רכזת המועדון על הפעילות שערכה לא יסולא בפז בימים מורכבים אלה.
 
שאפו גדול מגיע למחלקת התפעול, למנהל ניסים יחזקאל ועובדיה על כך שדאגו לניקיון הישוב ערב החג על אף לוחות הזמנים הצפופים, כולל פינוי פחי האשפה במוצאי השבת.
 
אסיים את העדכון בפניה אישית לכל אחת ואחד מכן/ם. בואו נהיה ערבים זה לזו ונשמור על עצמנו ועל קרובינו. אנא, שמרו על הכללים וההנחיות: עטיית מסיכה (כולל האף), שמירה על ריחוק חברתי, היגיינה והימנעות ממפגשים חברתיים. אם כל אחד ואחת מאיתנו נשמור על כללי יסוד אלה נוכל לצמצם נתוני התחלואה.
 
שלכם 
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

עדכון שבועי 25 בספטמבר.

 
תושבות יקרות ותושבים יקרים.
 
היום בשעה 14:00 יכנס לתוקפו סגר כללי שתוקפו כשבועיים. מדובר הפעם בסגר מלא ללא "חורים" וכמעט ללא החרגות ומטרתו בלימת עליית התחלואה שמשתוללת בארץ בשבועות האחרונים ותחילת שיטוח העקומה. אפשר לאהוב או לא לאהוב את הסגר שהוטל עלינו ואת דרך קבלת ההחלטות של הממשלה, אבל ברגע שזו ההחלטה שהתקבלה עלינו לציית לה קלה כחמורה, בסוף של דבר מדובר בבריאותנו ובבריאות בני משפחתינו, חברינו ושכנינו. מעבר להגבלות אני מבקש מכם להימנע ממפגשים חברתיים בתוך "השכונה" ולצמצם מפגשים משפחתיים למשפחה גרעינית בלבד. עקרונות הללו שנשמרו בקפידה ב"גל הראשון" הביאו אותנו למספר מינימלי של נדבקים ברחבי הארץ.
 
גם ברמת ישי התחלואה עולה והיום אנו עומדים על 11 חולים ו 90 מבודדים עליה תלולה של 120% במספר החולים המאומתים לעומת המצב שאחרי ראש השנה שעמד על 5 חולים מאומתים. הנתון אמנם משאיר את רמת ישי "ירוקה" אבל נושקת לתחום הצהוב. אני מבקש אנא הישמרו להוראות אנחנו כאן החלטנו לפעול בנחישות ועם כל הצער שבדבר נמנע התקהלויות בכל האמצעים העומדים לרשותנו. בהתאם, סגרנו את מגרשי המשחקים (לצערי לאורך כל התקופה האחרונה לא הייתה הקפדה על שמירת מרחק ועטיית מסיכות בגני המשחקים) לרבות מגרשי הספורט. ספורט יחידני או במסגרת של משפחה גרעינית מצומצמת מותר בחיק הטבע או באוויר הפתוח תוך שמירה על מגבלת המרחק של קילומטר מהבתים. גם פעילות הספרייה הציבורית שאינה מוגדרת כחיונית תיפסק בשלב זה מתוך תקווה לחדשה במהירה. 
 
השבוע סיימנו הכשרת מתשאלים מקרב עובדי המועצה והם יעמדו לרשות מערך החקירות האפידמיולוגיות שמטרתו קטיעת שרשראות ההדבקה. בנוסף הכשרנו פקח נוסף שיצטרף לצוות הפיקוח והאכיפה בהובלתו של יחיאל סבג. 
כאמור הנחיתי את יחיאל סבג וצוות הפיקוח לאכוף בנחישות את ההנחיות  לרבות השהייה בגני המשחקים, גני השעשועים ומגרשי הספורט בישוב בפני הקהל הרחב משום שהם עלולים להוות מקור להתקהלויות והדבקות. אנו מדגישים כי יציאה ממקום המגורים למטרה או פעולה שאינה מותרת הינה עבירה שתיאכף באמצעות קנס מנהלי בסך 500 שקלים בסמכות שוטר.
 
המחלקה לשירותים חברתיים בשיתוף עם המתנ"ס הוציאה לדרך תכנית ייחודית בשם "מחוברים", תוכנית המספקת פעילות לשעות הפנאי ליחידים או משפחות אשר אינן יכולות לצאת מביתן בשל מגבלות שונות. במסגרת זו מבקרים מדריכים ומדריכות מתחומים שונים (כגון מורה להתעמלות, מורה ליוגה) בבתים אליהם הופנו ע"י המחלקה (בהתאם להנחיות וכללי משרד הבריאות) ומקיימים פעילות ספורטיבית הפגתית לבני הבית. תכנית מבורכת זו מתוקצבת ע"י קרנות הביטוח הלאומי בתקציב המיועד למען אזרחים אותו גייסנו בעקבות פניה של המועצה בנושא.
אזרחים וותיקים – על מנת לעודד, להקשיב ולסייע במידת הצורך, הנחיתי את המחלקה לשירותים חברתיים לקיים סבב שיחות טלפוניות לכל האזרחים הוותיקים, כך שעד חג הסוכות יקבלו כל האזרחים הוותיקים בישוב שיחות טלפון אישיות מנציגי המחלקה. בכוונתי לקחת באופן אישי חלק בפרויקט זה. 
 
המועצה מובילה בימים האחרונים פרויקט מחשוב לתלמידים בישוב ומסבסדת רכישת מחשבים. הפרויקט אותו מובילה מחלקת החינוך יחד עם המחלקה לשירותים חברתיים מאפשר רכישת מחשבים במחיר מוזל ובכך מנגישה אותם לתלמידים (כתות א' עד יב'). מדובר על מחשב נייד של ASUS  כולל עכבר, אזניות ומיקרופון בסבסוד המועצה. המעוניינים מתבקשים לפנות למחלקת החינוך או הרווחה לבדיקת זכאות למימוש קניית המחשב.  
 
תפילות – ע"פ ההנחיות (למעט יום כיפור) יש איסור מוחלט לקיום תפילות בתוך מבנים, אנו מבקשים לחדד ולהבהיר כי התפילות מותרות בקפסולות בשטח פתוח בלבד. אני סמוך ובטוח שכולנו ננהג באחריות ונשמור על מרחקים ועל קפסולות לשמירה על בריאותנו. 
 
ולסיום רגע לפני כניסת השבת וערבו של יום הכיפורים. נתכנס בתוך עצמינו ומשפחותינו הקרובות. זהו זמן טוב להרהורים וחשבון נפש. לאחריות ולערבות הדדית. שימרו על עצמכם ועל הסובבים אתכם, הימנעו מהתכנסויות והתקהלויות ועיזרו למגר את המגיפה. בתקווה שבשנה הבאה נוכל לחזור לשיגרה ולחגוג את חגי תשרי ללא מגבלות.
זכרו מסיכה, מרחק והיגיינה הם המפתח לבריאותנו.
 
בברכת שבת שלום והרבה בריאות
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

עדכון יומי 22 בספטמבר

 
תושבות יקרות ותושבים יקרים
לשמחתי אנחנו שומרים על מצב תחלואה יציב ברמת ישי מה שמשאיר אותנו בקטגוריית "הישובים הירוקים" בישראל. כרגע מספר החולים הפעילים המאומתים עומד על 7, ירידה לעומת המספר ערב החג. כל החולים המאומתים נמצאים בביתם וחשים בטוב. מספר המבודדים עומד על 59.  
מחלקת הביטחון והפיקוח בניהולו של יחיאל סבג מכוונת השבוע בדגש מיוחד לאכיפה בנושא העסקים תחת הנחיות תקנות הממשלה המשתנות באופן תדיר. הפקחים מסיירים במוקדי התעסוקה ודואגים שרק עסק המורשה לכך יהיה פתוח לקבלת קהל (סופר פארמים וסופרמרקטים למשל). לא נהסס לחלק דוחות כנגד מי שלא יפעלו בהתאם להנחיות.
 
נמשכת הכשרת מתשאלים שנבחרו מתוך עובדי המועצה לטובת קיום חקירות אפדימיולוגיות, מה שצפוי להביא לקטיעת שרשראות ההדבקה ולהקטנת התחלואה. 
 
מערכת החינוך כידוע עברה ללמידה מרחוק ומנהלת המחלקה פנינה שלזינגר מדווחת על אחוז השתתפות גבוה ושיפור ניכר בנושא יישום טכנולוגיות הלמידה מרחוק. המועצה פועלת לסייע ולתגבר משפחות בישוב בנושא מחשוב ודיגיטציה, אנו משתתפים בעלות רכישת מחשב כולל עכבר, אזניות ומיקרופון לשימוש בשיעורים הדיגיטליים. משפחות לתלמידים בכתות א' עד יב' מוזמנות לפנות למחלקת החינוך/רווחה.
החינוך המיוחד מתקיים כסדרו במתכונת מלאה למעט 2 בתי ספר אשר כרגע אינם פעילים בעקבות גילוי חולים מאומתים. ברמת ישי פועלת כיתת חינוך מיוחד ובה 9 תלמידים. כמו כן מובילה המחלקה בשיתוף עם מנהלת בית הספר ארזים טלי אימברמן, מוקד דיפרנציאלי יישובי, הנותן מענה רגשי לתלמידים אשר הופנו לכך על ידי וועדת איפיון וזכאות. מדובר באחד מהמוקדים הראשונים הפעילים בארץ ב"גל השני". הרשות מעבה את התכנית באמצעות תמיכה נוספת של פרויקט "הטייסת".
במקביל מחלקת החינוך שלנו מבצעת ניטור ומעקב אחרי תלמידים במערכת הזקוקים למענים רגשיים, מעקב שנעשה באמצעות יועצים, פסיכולוגים בבתי הספר, שאלונים וסיוע המחנכות, המנהלות והגננות בתי הספר. לפי הצרכים תבוצע חבירה למחלקה לשירותים חברתיים.
 
תושבים יקרים, אני מודע לחוסר הבהירות ולבלבול הרב עקב ההנחיות שמשתנות חדשות לבקרים ואשר חלקן לא ברור במיוחד בזמן הסגר אשר נכנס לתוקפו ביום שישי האחרון בשעה 14:00 (ואגב גם בו לא מעט "חורים"). אנחנו חייבים לשמור על רמת ישי שלנו ועל התנהגות שתשאיר אותנו "כישוב ירוק", עטיית מסיכה במרחב הציבורי, היגיינה, שמירה על מרחק והימנעות מהתקהלויות ומפגשים חברתייים. 
גם בחגים הבאים עלינו לטובה, בהם אנו בשיגרה בבתי הכנסת, חשוב מאד להקפיד על הריחוק ולהשתדל להתפלל באוויר הפתוח ככל שניתן. בואו נהיה ערבים זה לזו, נקיים את התפילות תחת ההנחיות ובכך נסייע לשמירה על בריאות התושבים.
 
שלכם עופר בן אליעזר 
ראש המועצה המקומית
רמת ישי
 
 
 
 

 

עדכון שבועי 18 בספטמבר

 
תושבות יקרות ותושבים יקרים, ערב שנת תשפ"א, שנה חדשה עומדת בפתח ואנו מאוחדים בתקוותנו שבקרוב התקופה המאתגרת שאנו חווים תהיה מאחורינו ושעוד נדע ימים טובים. שהשנה שלפנינו תהיה שנת פתרון אתגרים כשמה- תשפ"א. שתהא זו שנת בריאות ושגשוג. שנה בה נעבוד קשה אבל גם נראה ברכה בעמלנו ופרנסה טובה תהיה מנת חלקו של כל בית בישראל . שבין אדם לחברו ישררו אהבה ואחווה וערבות הדדית. ושכולנו נהיה בריאים. אמן ואמן. 
 
מספר החולים ברמת ישי המאומתים הפעילים ברמת ישי נותר יציב והוא עומד על שמונה. מספר המבודדים הוא 56. גם מספר הבדיקות, שהוא אחד מהפרמטר לסיווג כרשות ירוקה, כפי שמוגדרת רמת ישי, גדל. אתם שואלים בוודאי איזו משמעות יש לעובדה שרמת ישי מסווגת כישוב ירוק, אם המדינה כולה נכנסת לסגר. ובכן, העובדה שאנו "ירוקים" מאפשרת לי גמישות ומרחב תמרון כראש רשות, והכל במסגרת ההנחיות.
 
כאמור היום בשעה 14:00 הסגר עליו החליטה הממשלה נכנס לתוקפו. הסגר שגם שמקשה עלינו מחייב אותנו להישמע להנחיות, אני קורא לכם תושבים להישמע להנחיות ולהוראות, מדובר במפתח להמשך שמירתה של רמת ישי כישוב ירוק.
בעקבות הסגר החלטנו להמשיך בהפסקת קבלת קהל במועצה כמו גם על צמצום פעילות המועצה עד למינימום החל מהשבוע הבא. כמובן שנמשיך לתת את השרות הנחוץ ונהיה זמינים במענה טלפוני במספר 04-9039800, באתר המועצה ובאמצעות האפליקציה .
 
בשבוע הבא נסיים את תהליך הכשרת חוקרים אפדימיולוגיים, אשר נבחרו מבין עובדי המועצה ותפקידם יהיה לבצע תשאול של חולים מאומתים בישוב, בתקווה שלא יהיו כאלו, בכדי לקטוע את שרשראות ההדבקה.
 
המחלקה לשירותים חברתיים תמשיך לתת מענה לצרכי האוכלוסייה הותיקה, המבודדים ומשפחות אשר ידן אינה משגת. מועדון ארז ימשיך לפעול כמו גם המועדונית המופעלת על ידי המחלקה לשירותים חברתיים.
 
פעילויות המתנ"ס יופסקו בזמן הסגר למעט פעילות הספריה שתופעל במתכונת של השאלת ספרים "מרחוק" (פרטים באתר המתנ"ס).
 
במערכת החינוך – החינוך המיוחד ימשיך לתפקד רגיל ומחלקת החינוך תפעיל מוקד יחודי ללימוד דיפרנציאלי, המיועד לתלמידים אשר עברו וועדות איפיון וזכאות ונמצאו זכאים לסל אישי הנותן מענים ותמיכות רגשיים.
 
השבוע הוצאנו לדרך פרויקט משותף עם תאגיד המחזור תמיר, במסגרתו רתמנו סטודנטים תושבי רמת ישי הזכאים למלגות, לתרומה קהילתית-חלוקת 2500 ערכות של תאגיד תמיר לתושבים. המטרה: קידום המודעות להפרדת פסולת עם דגש על אריזות מזון אשר מיועדות לפחים כתומים.
 
לקראת החג וכדי קצת לצאת משגרת הקורונה התקיימה בהתאם לתנאי "תו הסגול" ובחלוקה לשתי קפסולות, הופעה של הזמרת הפופולרית יובל דיין. ההופעה התקיימה בשיתוף עם פרויקט "במות פיס" של מפעל הפיס בבריכת השחיה. הופעה שזכתה לתשבחות רבות.
 
אני קורא לכם להמשיך ולקיים את הנחיות משרד הבריאות-עטיית מסיכה במרחב הציבורי, שמירה על ריחוק חברתי, היגיינה והימנעות מהשתתפות באירועים חברתיים. יחד נשמור על רמת ישי ירוקה.
 
שיפה וטובה תהא השנה אשר מתחילה לה היום.
 
שלכם 
 
עופר בן אליעזר 
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

עדכון יומי 15 בספטמבר

 
 
תושבות ותושבים יקרים, 
אפתח את העדכון בחדשות טובות על כך שמספר חולי הקורונה המאומתים הפעילים ברמת ישי עומד על שבעה, שניים פחות מאשר בתחילת השבוע. מספר המבודדים עלה והוא עומד כעת על 62. גם מספר הבדיקות, שהוא אחד מהפרמטר לסיווג כרשות ירוקה, כפי שמוגדרת רמת ישי, גדל. 
 
לקראת הסגר שבפתח קיבלתי מספר החלטות ובהן החל מתחילת השבוע הבא צמצום פעילות המועצה עד למינימום ההכרחי. כמובן שנמשיך לתת מענה טלפוני במספר 04-9039800, באתר המועצה ובאמצעות האפליקציה. המחלקה לשירותים חברתיים תמשיך לתת מענה לצרכי האוכלוסייה הוותיקה, המבודדים ומשפחות אשר ידן אינה משגת. אנו נעדכן בהנחיות המדוייקות לאחר שיחתמו הוראות השעה ע"י הממשלה.
 
הזמרת יובל דיין כאן – על מנת לשמור על מורל גבוה ולקראת השנה החדשה הבאה עלינו לטובה בשעה זו מתקיימת בהתאם לתנאי "תו  הסגול" בבריכת השחיה ובחלוקה לשתי קפסולות, הופעה של הזמרת הפופולרית יובל דיין (כל הכרטיסים נמכרו במכירה מוקדמת – לא נשארו כרטיסים). ההופעה התקיימה בשיתוף עם פרויקט "במות פיס" של מפעל הפיס. וכל זה בזכותכם שמקפידים, ובזכות היותנו יישוב ירוק אז תודה לכם קהילה יקרה.
 
כפי שדיווחתי כבר בשבוע שעבר המועצה מעמידה לרשות הציבור מרחבי תפילה נוספים מעבר לבתי הכנסת הקיימים בחגי תשרי. פעולה זו היא פרי יוזמתנו של סגני חבר המועצה שלומי ביטון ובהתאם פנינו לבתי הכנסת והעמדנו לפי בקשתם את בית מרים (ליום כיפור בלבד) מועדון ארז, בית הנוער, גן אלון לראש השנה ויום כיפור. 
 
לגבי הלימודים במערכת החינוך. הלימודים ברמת ישי ימשכו בכל המסגרות עד יום חמישי כולל, אלא אם כן נקבל הנחיה אחרת מהממשלה. פעילויות המתנ"ס יופסקו בזמן הסגר למעט פעילות הספרייה שתופעל במתכונת של השאלת ספרים "מרחוק" (פרטים באתר המתנ"ס).
 
השבוע ובשבוע שעבר השתתפתי במספר טקסי הרמת כוסית לרגל השנה החדשה – עם עובדי המועצה, מורי ביה"ס ארזים וחט"ב היובל ועם חברי מועדון ארז. בטקס עם חברי מועדון ארז שהתקיים בבית מרים, כיבד אותנו בנוכחותנו רב הישוב הרב יצחק יוסף וולסוב והשתתפו בו גם מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים שרה גייצהאלס, מנהל המתנ"ס אבי ברקב ורכזת הקהילה במתנ"ס ענבר חיים. לאחר מכן נהנו חברי המועדון מערב שירה בציבור עם אבנר לבב. 
 
במקביל לוועדת מל"ח (משק לשעת חירום) אותה אני מכנס אחת ליומיים, חשוב לשמור על כשירות וכוננות מערך החירום ברמת ישי לתרחישי חירום כמו נפילת טילים ורעידת אדמה. מסיבה זו כינסתי השבוע את וועדת ביטחון לישיבת הכנה לתרגיל רב מערכתי שיכלול גם את מתנדבי המועצה. בישיבה השתתפו מנכ"ל המועצה עוזי פריד, מנהל התפעול ניסים יחזקאל, מנהל אגף הבטחון והפיקוח יחיאל סבג, ונציגי פיקוד העורף סרן מור סודרי והיקלר" סא"ל במיל ציון אוחיון.
 
בסוף השבוע לאחר שנדע סופית את פרטי מתווה ההסגר נעדכן אתכם לגבי השלכותיו על אורחות החיים ברמת ישי. בינתיים אני קורא לכם להמשיך ולקיים את הנחיות משרד הבריאות – עטיית מסיכה במרחב הציבורי, שמירה על ריחוק חברתי, היגיינה והימנעות מהשתתפות באירועים חברתיים. יחד נשמור על רמת ישי ירוקה
 
שלכם 
עופר בן אליעזר 
ראש המועצה המקומית
רמת ישי
 
 
 
 

 

עדכון שבועי 11.9.20

 
 
תושבות יקרות ותושבים יקרים.
לשמחתי בשבוע החולף חווינו מגמת ירידה במספר החולים המאומתים ברמת ישי. על עף שעובדה זאת משמחת אנו עדים למגמת העלייה הארצית ולחשש מפני הסגר בחגים.  נכון להיום ברמת ישי 9 חולים פעילים. בתחילת השבוע עמדנו על 12 חולים. יחד עם זאת מספר המבודדים גדל והוא כרגע עומד על 53. 
כדי לשמור על רמת ישי ירוקה במדרג "הרמזור", אנו שמים דגש מיוחד על אכיפה בעסקים – מנהל מחלקת הביטחון והפיקוח יחיאל סבג יחד עם פקחי המועצה אהרון רות ויעקב עיני, שוב חידדו את נושא האכיפה והקנסות והאחריות המוטלת על בית העסק. 
הנה כמה מהדגשים: 
כל בית עסק מחוייב לתלות שלט ובו מידע על מספר האנשים שיכולים לשהות במקביל, הכניסה רק עם מסיכה, שמירה על 2 מטר. 
בית עסק אשר נכנס אליו לקוח ללא מסכה יכול לבקש ממנו לשים מסכה, לעזוב או להזמין משטרה במידה והלקוח לא משתף פעולה, הקנס יהיה על הלקוח בסך 500 שקלים. במידה ובעל העסק נתן שרות ללקוח ללא מסכה האחריות עוברת אליו והוא עלול לקבל את הקנס בסך 1000 שקלים.
אכיפה – שיקול דעת לפקחים בהתאם לאינטראקציה מול מפר ההנחיות, במידה וישתף פעולה ינתן "דוח סמיילי", במידה ולא, יקנס.
 
השבוע במהלך ישיבת המועצה החודשית קיבלו חברי מליאת המועצה סקירה ממנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר על פתיחת שנת הלימודים. את הישיבה פתחנו בטקס הרמת כוסית חגיגית וברכה לשנה החדשה על ידי רב הישוב, יצחק יוסף וולוסוב.
 
את אירוע הרמת כוסית לעובדי המועצה לכבוד ראש שנה קיימנו שלא כהרגלנו שבשגרה אלה "בשיטת הקפסולות". שמחתי לארח את רב הישוב הרב יצחק יוסף וולוסוב אשר ברך את העובדים . כמיטב המסורת  הענקנו תעודת הוקרה לעובד/ת המצטיין/ת של המועצה, כשהפעם נבחרה נורית פלינסקי, מנהלנית בית הספר ארזים ורכזת סיירת הורים ונפרדנו מהעובדים שיצאו לפנסיה.
 
לקראת החגים ועל מנת לאפשר למספר רב ככל הניתן של מתפללים הקצנו מרחבי תפילה הנוספים. פעילות זו מתאפשרת בזכות יוזמתו של סגני, חבר המועצה מר שלומי ביטון שפנה אלי וביקש להקצות מרחבים לכלל תושבי רמת ישי. בהתאם הכשירה המועצה לקראת חגי תשרי הבאים עלינו לטובה מתחמי תפילה נוספים, מה שיאפשר ליותר מתפללים להשתתף בתפילות בהתאם להנחיות. המועצה העבירה לכל בתי הכנסת בישוב פניה בנושא ועל פי בקשות בתי הכנסת הוקצו מתחמים נוספים על פי הקרבה הגיאוגרפית אליהם. 
 
ביום רביעי השבוע התקיימה פעילות תרבות רחוב לשלל גילאים ברחבי היישוב. בשיתוף פעולה עם מפעל הפיס במסגרת "תרבות פיס ברחוב" קיימנו בשלושה מוקדים בישוב, רחבת המתנ"ס, פארק קותי ורחבת גן שוספי מופעי רחוב. תושבים רבים וילדיהם השתתפו בפעילות (בהתאם להנחיות ומגבלות הקהל) ונהנו מליצנות רחוב, תיאטרון רחוב והופעת גיטרה. תודה למנהל המתנ"ס אבי ברקב ומנהלת יחידת הנוער שרונה פיטוסי על ההובלה של הפעילות המקסימה והמשמחת. 
 
במהלך השבוע נפגשתי עם השרה לאיכות הסביבה ח"כ גילה גמליאל – העליתי בפניה שברמת ישי בזכות תושביה האכפתיים והקהילתיות המדהימה ישנה עלייה גדולה בכמות וסווגי המחזור מה שמחייב אותנו להשקעות ובהתאם למשמעות התקציבית שכרוכה בכך ואת הצורך לתשומות נוספות של המשרד לאיכות הסביבה, כמו כן העליתי את סוגיית שדה התעופה ועל כך שיחד עם ההצהרות הן של שרת התחבורה ח"כ מירי רגב על כוונתה שהשדה יוקם בנבטים והן של ועדת הכלכלה שהחליטה להמליץ לממשלה לשנות את החלטתה ולקבוע שהשדה ייבנה בנבטים אנו לא ננוח ולא נשקוט ואנו עומדים על כך יתבצע תסקיר סביבתי ותסקיר בריאותי. ועוד מגוון נושאים לשיפור איכות חיינו כאן ברמת ישי.
 
לסיום אני חוזר ומדגיש, בעזרת המשמעת שלכם אנו מצליחים לשמור על רמת ישי ירוקה עיזרו לנו לשמור על הכללים וזכרו, חופש התנועה שלנו תלוי בכל אחד מכם. זכרו – מסיכה, מרחק והיגיינה הם המפתח לשמירה על רמת ישי כישוב ירוק. 
לכשתתקבל החלטה על ההתנהלות בחגים אני אעדכן  ואנגיש לכם את המידע באופן מסודר.
ועד אז, שבת שלום לכולם.
שלכם,
עפר בן אליעזר 
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

עדכון יומי 8 בספטמבר

 
 
תושבות יקרות ותושבים יקרים.
אנו מתקרבים לתקופת החגים והחשש מפני החמרת המצב עקב התקהלויות, הולך וגדל. לשמחתי מספר החולים הפעילים ברמת ישי נמצא במגמת ירידה והוא עומד כרגע על 7 חולים פעילים מאומתים (19 מחלימים עד כה). החולים המאומתים חשים בטוב והם נמצאים ב"אשפוז ביתי". אני עומד בקשר רציף עימם ובני משפחותיהם. עם זאת מספר המבודדים גדל והוא כרגע על 55. סיימנו את החקירה האפדימיולוגית בעקבות הימצאות חולה מאומת, בחט"ב היובל (תלמיד כיתה ח' בקפסולה ב'), ומי שאמור להיכנס לבידוד קיבל הודעה על כך. נמשיך לעדכן ולדווח בכל התרחשות, באם תהיה. נתונים אלה הוצגו בהרחבה בפני חברי המועצה בישיבת המועצה שקיימנו אמש.
בעזרת המשמעת שלכם אנו מצליחים לשמור על רמת ישי ירוקה, וקיבלנו חותמת לכך ב"מדרג הרמזור" אותו אישרה השבוע הממשלה, מדרג ממנו נגזרים בין היתר היקפי הפעילויות ומספר המשתתפים בהם. אני מזכיר לכם כי בישוב בסדר גודל של רמת ישי שינוי הסטטוס במדרג הרמזור הינו נזיל ולכן עלינו להמשיך ולהקפיד לשמור על הכללים: עטיית מסיכה במרחב הציבורי, שמירה על מרחק, היגיינה והימנעות מהתקהלויות. המועצה באמצעות מחלקת הביטחון והפיקוח מגבירה את האכיפה בימים אלה גם בתוך הישוב וגם באזור התעסוקה. עיזרו לנו לשמור על הכללים וזכרו, חופש התנועה שלנו תלוי בכל אחד מכם. 
 
מליאת המועצה התכנסה אמש, עודכנה ודנה במכלול רב של נושאים. את הישיבה פתחנו בטקס הרמת כוסית חגיגית וברכה לשנה החדשה על ידי רב הישוב, יצחק יוסף וולוסוב שחילק לחברי המועצה צנצנות דבש. כמו כן חילקתי לחברי המועצה שי לחג מתנת המועצה (מוזמנים לצפות בשידור הישיבה בדף הפייסבוק של המועצה-מועצה מקומית רמת ישי).
 
מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר העבירה סקירה על פתיחת שנת הלימודים תחת המורכבות ואתגרי הקורונה והתייחסה למספר סוגיות אשר הועלו על ידי חברי המועצה. כמו כן חשפה שלזינגר לראשונה את התכנית האסטרטגית לשנת תשפ"ב של המועצה-תכנית "מבנה אשכול חינוכי פדגוגי יצרני". תודה לחברי המועצה על המעורבות וההתעניינות.
עוד עודכנה מליאת המועצה כי המועצה ביוזמתו של סגני, חבר המועצה שלומי ביטון הכשירה לקראת חגי תשרי הבאים עלינו לטובה מתחמי תפילה נוספים, מה שיאפשר ליותר מתפללים להשתתף בתפילות בהתאם להנחיות. המועצה העבירה לכל בתי הכנסת בישוב פניה בנושא ועל פי בקשות בתי הכנסת הוקצו מתחמים נוספים על פי הקרבה הגיאוגרפית אליהם. 
 
היום נפגשתי עם השרה לאיכות הסביבה ח"כ גילה גמליאל- במסגרת הפגישה העליתי בפניה את העלייה בכמות וסווגי המחזור ברמת ישי ואת המשמעות התקציבית שכרוכה בכך, כמו כן העליתי את סוגיית שדה התעופה שאנו עומדים על כך שיקום בנבטים והצורך הדחוף בביצוע תסקיר סביבתי ותסקיר בריאותי, ועוד מגוון נושאים לשיפור איכות חיינו כאן ברמת ישי.
 
זכרו – מסיכה, מרחק והיגיינה הם המפתח לשמירה על רמת ישי כישוב ירוק.   
שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

מבזק קורונה 6.9.20

 
 
תושבים והורים יקרים בוקר טוב ושבוע טוב. אני מעדכן אתכם כי אחד מתלמידי שכבת ח' קפסולה ב' בחט"ב היובל נמצא כחולה מאומת. צוות ביה"ס פועל ע"פ ההנחיות ובתיאום מלא עם המועצה המקומית ובהתאם – תלמידי קפסולה ב' בשכבת כתות ח' מתבקשים להיכנס לבידוד.
צוות החירום של בית הספר הופעל, כמו כן ניפתח מוקד פניות לכם הורים במספר 04-9532307 וכמובן פניה ישירה למחנכות, אנו נמשיך לעדכן בשקיפות מלאה ולדווח על התפתחות. מאחלים בריאות לכולם בשמי ובשם אורית קובו הייט מנהלת וצוות חטיבת היובל רמת ישי
שלכם
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

עדכון שבועי 4 בספטמבר

 
תושבות יקרות ותושבים יקרים
אנו מצליחים לשמור על רמת ישי כ"ישוב ירוק" במדרג הרמזור. רובכם מקפידים על הכללים וההנחיות ואני מבקש להודות לכל אחת ואחד מכם על המשמעת, ההקפדה והשמירה על הבריאות. 
דירוג ירוק מאפשר לנו במסגרת "מתווה הרמזור" להיות אחראים על אופן ההתנהלות שלנו בחיי היום יום. זה בידנו. אני קורא לכל מי שעדיין טיפה מזלזל/ת ו/או חושב/ת שההנחיות לא "מתאימות" לו/ה להקפיד בכל זאת על עטיית מסיכה, שמירת מרחק וההיגיינה. כדי לשמור על בריאותנו ועל רמת ישי ירוקה חייבים להישמע לכללים ולהנחיות. ברמת ישי נכון לעכשיו 12 חולים כולם נמצאים בביתם וחשים בטוב. מספר המבודדים הוא 34. יחד נוכל להמשיך בשגרת חיים בטוחה ומאפשרת מרחב פעילות חברתית, חינוכית ועסקית מיטבית. 
 
השבוע נפתחה שנת הלימודים תשפ"א. ביום שלישי בצורה חלקה וללא תקלות, 1352 תלמידים מרמת ישי שבו לספסל הלימודים במוסדות החינוך השונים, מהם 109 החלו ללמוד בכיתה א' בבית הספר ארזים. כפי שהבטחתי, המועצה דאגה למענה הולם לתלמידי כיתות ה'-ו' אשר ילמדו גם הם חמישה ימים בשבוע בזכות הכשרת "מרחבים חוץ כיתתיים". המועצה השקיעה במהלך הקיץ מאות אלפי שקלים במוכנות מערכת החינוך לפתיחת שנת הלימודים בצל הקורונה. בכל מוסדות החינוך הוצבו מתקנים נייחים לניקוי ידיים עם אלקו-ג'ל. כמו כן חנכנו גן חדש, גן אלון המשתרע על שטח של כ-200 מ"ר אשר צוייד ורוהט בציוד חדש. שתהיה לכולנו שנת לימודים פוריה, מהנה, יעילה ובטוחה.
שוב תודה לכל עובדי מערכת החינוך על ההשקעה, האכפתיות ויצירתיות שמציבה את רמת ישי בין הרשויות המובילות בתחום החינוך.
 
במסגרת חיזוק הקשר והשקיפות עם התושבים קיימתי השבוע לייב צ'אט נוסף בפייסבוק, הפעם יחד עם מנהלת מחלקת החינוך, פנינה שלזינגר בו השבנו על שאלותיכם. דגש מיוחד ניתן לנושאי חינוך ערב פתיחת שנת הלימודים.
 
השבוע המשכנו בפעולות לשיפור חזות ותשתיות הישוב. ברחבי הישוב בוצעה צביעה של סימוני כביש, מדרכות ודרכים כדי לשמור על בטיחות הולכי הרגל והנהגים. הוספנו ספסלים למגרש השחב"ק (שחק בקהילה) שנחנך לפני שבועיים בעלות של למעלה ממליון שקלים.
 
אני מבקש שוב להודות לעובדי המועצה המסורים תחת שרביטו של עוזי פריד מנכ"ל המועצה שפעלו ללא לאות (גם בחום הכבד) כדי שרמת ישי תהייה מוכנה לפתיחת שנת הלימודים הצורה המיטבית (ניקיונות, תיקונים, צביעה, חידוש ועוד). ובתוך שלל הפעילויות חנכנו השבוע חדר אוכל יחד עם רב היישוב הרב וולוסוב בו יוכלו עובדי השטח (עובדי מחלקת התפעול והתברואה) אשר עובדים מדי יום בשמש הקופחת להתרענן בהפסקות שלהם.  תודה לחיים כהן מנהל מחלקת התברואה על היוזמה.
 
במקביל אנו ממשיכים במרץ רב בעבודות הפיתוח בשכונת פרדס בחיסכון, בכיכרות אלון דפנה, בכניסה הנוספת לאזה"ת ומייד אחרי החגים ניכנס לעבודות ברחוב החבצלת, להקמת גן כלבים ולשלב ב' בשכונה המערבית. תודה למחלקת ההנדסה בניהולה של מהנדסת המועצה אתי בוצין על הנמרצות המקצועיות.
 
ושוב זכרו.
מסיכה, מרחק והיגיינה הם ערובה לבריאותנו
שלכם בברכת שבת שלום
עופר בן אליעזר
 
 
 
 
 
 
תושבות יקרות ותושבים יקרים
כדי לשמור על בריאותנו ועל רמת ישי ירוקה חייבים להישמע לכללים ולהנחיות. ברמת ישי נכון לעכשיו 12 חולים והיא ירוקה. 
מתווה הרמזור מאפשר לנו להיות אחראים על אופן ההתנהלות שלנו בחיי היום יום. זה בידנו. 
אנא הקפידו על עטיית מסיכה (כולל כיסוי האף), על מרחק של 2 מטר  ועל הגיינה. 
יחד נוכל להמשיך בשגרת חיים בטוחה ומאפשרת מרחב פעילות חברתית, חינוכית ועסקית מיטבית. 
שלכם
עפר בן אליעזר 
ראש המועצה המקומית 
רמת ישי.

 

עדכון יומי 1 בספטמבר

 
תושבות יקרות ותושבים יקרים,
אני שמח לבשר כי שנת הלימודים תשפ"א נפתחה ברמת ישי בצורה חלקה וללא תקלות. 1352 תלמידים מרמת ישי שבו לספסל הלימודים במוסדות החינוך השונים, מהם 109 לכיתה א' בבית הספר ארזים.התייצבתי השכם בבוקר יחד עם מנהלי המחלקות במועצה וממלא מקומי, יו"ר וועדת החינוך יונתן הירשפלד, בשערי מוסדות החינוך כדי לקבל את פניהם של התלמידים והוריהם הנרגשים ולוודא מקרוב שהכל עובד כמו שצריך.
בתי הספר הכשירו "נאמני קורונה" מקרב התלמידים, אשר סייעו בקליטת הצהרות הבריאות ובהפניית התלמידים לכיתות. בכיתות א', כמו גם בגני הילדים, אפשרנו להורים להיפרד מהילדים בסבבים במתחמים ייעודיים לכך ולגילאים הצעירים בתוך הגן.כפי שהבטחתי, המועצה דאגה למענה הולם לתלמידי כיתות ה'-ו' אשר ילמדו גם הם חמישה ימים בשבוע, זאת בזכות הכשרת "מרחבי למידה חוץ כיתתיים" במתחם המתנ"ס, הצהרונים ועוד.לאחר כניסת התלמידים לכתות, ערכתי סיור יחד עם מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר בין הכיתות בבית הספר ארזים והתרשמנו מהיצירתיות דוגמת "קפסולת קונכיות" שהוצבה במבואת כיתות א-ב, ורמת המוכנות הגבוהה של בית הספר. משם המשכנו לגני הילדים, שם ציפתה הפתעה לילדים – המועצה ציידה את צוות הגננות והסייעות במסיכות שקופות שיקלו על יצירת הקשר עם התלמידים. ביקרנו גם בגן אלון החדש המשתרע על שטח של כ-200 מ"ר אשר צוייד ורוהט בציוד חדש. הסיור הסתיים בחט"ב היובל.מיותר לציין כי בכל מוסדות החינוך הוצבו מתקנים נייחים לניקוי ידיים עם אלקו-ג'ל.
אכן שנת הלימודים תחת שגרת הקורונה מהווה אתגר לא פשוט, אך אנו המועצה רואים בו הזדמנות, הזדמנות להתאים את עצמינו ללמידה מסוג אחר, לפדגוגיה חדשנית ולהקניית הרגלים וכלים להתמודדות חברתית, רגשית וערכית.אני מבקש להודות לממלא מקומי, יו"ר וועדת החינוך יונתן הירשפלד, למנהלת מחלקת החינוך, פנינה שלזינגר, מנהל התפעול ניסים יחזקאל, מנהל אגף הבטחון והפיקוח יחיאל סבג, מנהלות בתי הספר טלי אימברמן בארזים ואורית קובו –הייט בחט"ב היובל, אבות הבית בבתי הספר, הגננות, הסייעות, הצוותים החינוכיים וכל שאר עובדי המועצה. תודה לכם על המאמצים שהשקעתם כדי להביא את מערכת החינוך ברמת ישי למוכנות מקסימלית. ולפתיחת שנת לימודים חלקה.אסיים בעדכון בנושא הקורונה. מספר החולים המאומתים ברמת ישי נותר יציב ועומד על 12, כולם נמצאים בביתם וחשים בטוב. מספר המבודדים הוא 48. שתהיה לכולנו שנת לימודים פורייה, מהנה, יעילה ובטוחה.זכרו מסכה, מרחק והגיינה
שלכם
עופר בן אליעזר
ראש המועצה מקומית
רמת ישי

 

עדכון יומי 31 באוגוסט

 
 
תושבות יקרות ותושבים יקרים
ברצוני לאחל לכם בשמי ובשם ממלא מקומי יו"ר וועדת החינוך יהונתן הירשפלד שנת לימודים מוצלחת, פוריה ובטוחה. מחר ישובו לספסל הלימודים 1352 תלמידים מרמת ישי במוסדות החינוך השונים תחת שגרת הקורונה. זהו אתגר לא פשוט שאני רואה בו הזדמנות להתאים את עצמינו ללמידה מסוג אחר.
נשאלתי שאלות לגבי התנהלות ההורים בגני הילדים מחר אז להלן העדכון מהרגע האחרון:
• בתוך הגן יוכלו לשהות לזמן ההסתגלות עד 6 הורים (למעשה ניתן יהיה לקיים סבב כניסות הורים בהדרגתיות).
• הורי הגן יקבלו הודעה על כך.
• נאפשר לבני ה 3 והוריהם זמן מיטבי לפרידה.
• ניפתח את כל מרחבי הגן והחצר כדי לרווח.
המועצה השקיעה במהלך חודשי הקיץ מאות אלפי שקלים במוכנות מערכת החינוך לשנת הלימודים בכלל ובפרט בצל הקורונה. הכשרנו 16 מרחבים חוץ כיתתיים שיאפשרו גם לתלמידי כיתות ה'-ו' חמישה ימי לימוד בבית הספר, גייסנו תומכי הוראה, והכשרנו את הצוותים החינוכים ללימודים בשגרת הקורונה והקמנו גן חדש-גן אלון גו מרווח מאוד בשטח בנוי של 200 מ"ר. לפני מספר ימים ערכתי סיור בכל מוסדות החינוך והתרשמתי ממוכנותם לקליטת התלמידים והצוותים.
זה המקום להודות למנהלת מחלקת החינוך, פנינה שלזינגר, מנהל התפעול ניסים יחזקאל, מנהלות בתי הספר טלי אימברמן בארזים ואורית קובו –הייט בחט"ב היובל (שמחליפה את שרה וקנין שיצאה לשנת שבתון), אבות הבית בבתי הספר, הצוותים החינוכיים, הגננות, הסייעות וכלל עובדי המועצה. תודה לכם על המאמצים שהשקעתם כדי להביא את מערכת החינוך ברמת ישי למוכנות מקסימלית.
במסגרת חיזוק הקשר והשקיפות עם התושבים קיימתי היום לייב צ'אט נוסף בפייסבוק, הפעם יחד עם מנהלת מחלקת החינוך, פנינה שלזינגר בו השבנו על שאלותיכם. דגש מיוחד ניתן לנושאי חינוך ערב פתיחת שנת הלימודים. תודה למאות הצופים שצפו והשתתפו בלייב צ'אט.
ואי אפשר בלי קצת עדכוני קורונה – רמת ישי ירוקה ולשמחתי מספר החולים המאומתים ברמת ישי ירד ל-12, כולם נמצאים בביתם וחשים בטוב. מספר המבודדים הוא 45. עד כה החלימו 13 תושבים (כולל הגל הראשון) ואנו מייחלים להחלמה מהירה של כל החולים.
זכרו – מסיכה, מרחק והיגיינה ישמרו על בריאותנו ועל רמת ישי ירוקה.
שלכם
עופר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

עדכון שבועי 28 באוגוסט

 
 
תושבות יקרות ותושבים יקרים,
אנו עומדים בפני הימים האחרונים של החופש הגדול, הזדמנות טובה לעוד קצת זמן איכות עם המשפחה וילדים, לטייל בארצינו היפהפה ולבקר באירועי תרבות שהתחדשו בימים האחרונים והכל בהתאם להנחיות וסיים הכנות אחרונות לקראת שנת הלימודים תשפ"א.
 
מצב התחלואה ברמת ישי נכון להבוקר – 12 חולים מאומתים מתוכם 1 אינו מתגורר ברמת ישי. אני בקשר עם החולים ומאחל להם החלמה מהירה בשם כולנו. מספר המבודדים עומד על 29 מבודדים. כפי שאתם שמים לב הנתונים משתנים מיום ליום אך סה"כ כאן ברמת ישי אנו שומרים על מעמד כישוב ירוק, וכדי שנמשיך לשמור על מעמד זה להקפיד על כללי היסוד-חבישת מסיכה, ריחוק חברתי, היגיינה והימנעות מהתקהלויות.
 
עיקר הדגש בשבועות האחרונים ניתן להכשרת מערכת החינוך לפתיחת שנת הלימודים ב.1.9.10 עובדי המועצה ואנשי מערכת החינוך עמלים סביב לשעון לקראת לפתיחת שנת הלימודים כאשר אחת מהמטרות שהצבתי היא הגדלת מספר ימי הלימודים לתלמידי כיתות ה'-ו', ואכן הצלחנו (על פי המתווה הארצי כתות ה' -ו' אמורים ללמוד יומיים בשבוע בביה"ס) וכל תלמידי ביה"ס היסודי ארזים ילמדו 5 ימים בשבוע. כדי שנוכל לעמוד ביעד זה הנחתי את מחלקות החינוך, והתפעול יחד עם המתנ"ס להכשיר "חללי לימודים" נוספים, כך שנוכל לקיים את הלימודים לכיתות ה', ו' במתכונת "קפסולות", מה שאיפשר כאמור את הגדלת מספר ימי הלימודים לתלמידי כיתות ה' – ו' . תודה גדולה למנהלת ביה"ס טלי אימברמן, לאבי ברקב מנהל המתנ"ס ולצוות החינוכי על ההירתמות למען ילדנו.
במקביל מערכת החינוך מצטיידת בציוד היגיינה ומיגון לקראת פתיחת שנת הלימודים בהובלתו של מנהל מחלקת הביטחון יחיאל סבג ובשיתוף עם מחלקת החינוך. בכל כיתה ובכל גן יוצב מכשיר לניקוי וחיטוי ידיים ובפרוזדורים והמבואות יוצבו מכשירים אוטומטיים. כמו כן נרכשו מודדי חום אוטומטיים ללא מגע שיוצבו בכניסות לבתי הספר ובנוסף יוצבו ברחבי מוסדות הלימודים מדבקות למדידת מרחק ושילוט מתאים.
השתתפתי השבוע ביום היערכות שקיים בית הספר ארזים. צוות המורים התחלק למעגלי עבודה מפרים שמטרתן חידוד והעשרה של הצוות הפדגוגי ללימודים במתווה אורחות הקורונה. יישר כוח לטלי אימברמן, לסגניותיה, קרולין ויזנטל ודורית בכר (מנוי חדש, בהצלחה) על הובלת היום ולצוות המדהים על ההירתמות והעשייה הרבה.
כחלק מההיערכות בגני הילדים התקיימה סדנת עזרה ראשונה לסייעות הגנים ולמחרת יצאו הסייעות לסדנה כהוקרה על פועלן.
אני מבקש להודות לממלא מקומי ויו"ר ועדת החינוך יהונתן הירשפלד ותודה ענקית למנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר על היותה הרוח החיה מאחורי כל העשייה הרבה התחום החינוך, על היצירתיות, המקצועיות והאכפתיות.
 
עוד קצת על הנוער – כוכב הטלוויזיה דניאל ליטמן (תאג"ד, "החממה", "שלטון הצללים״ ועוד) התארח השבוע ברמת ישי ונפגש עם עשרות בני נוער אשר פגשו אותו בשני סבבים ובהתאם לנהלים. פעילות זו היתה הפינאלה של קיץ גדוש בפעילויות מקוריות וערכיות בחופשת הקיץ בהובלתה של מנהלת יחידת הנוער שרונה פיטוסי הנמרצת.
 
שבת שלום תושבים יקרים, ואל תשכחו הבריאות בידיים שלנו
מסיכה, מרחק והגיינה הם המפתח לבריאותנו
שלכם
 
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

עדכון יומי 27.8.20.

 
 
תושבות יקרות ותושבים יקרים
מצאתי לנכון לפרסם את הפוסט הזה כדי לעשות קצת סדר ולהבהיר את נושא מדרג התחלואה וסיפור הרמזור.
 
אז מה אנחנו במועצה עושים?
כאן במועצה המקומית רמת ישי אנו מקיימים הערכות מצב וישיבות ועדת מל"ח 3 פעמים בשבוע בו מתעדכנים ומעדכנים את כל בעלי המקצוע על הנעשה בתחומם בכל הקשור ל"קורונה". מספר חולים, מספר מבודדים, הערכות המחלקות השונות, עידכונים של השלטון המרכזי וכמובן הנחיות ומשימות להמשך הפעילות.
 
אנו בוחרים להתמקד במה שאנו כן 'שולטים' בו – במרחב הציבורי, בהסברה, בסיוע לקהילה המבוגרת, בסיוע לבעלי העסקים, בחקירת החולים וסיוע להם, בחיבוק וליווי המבודדים, בהפעלת מתנדבים, במוכנות מוסדות החינוך, בדאגה להפעלת הפעילויות על פי התו הסגול, לאכיפת המשטרה ועוד.
 
אתם צודקים. זה לא נעים ואף מעציב לקבל הודעה תכופה על כל תושב חיובי חדש לקורונה. אך חשוב להבין שבעזרת זיהוי מהיר, תשאול מיידי ופרסום מאסיבי ו'מעצבן' אנו מאתרים את המקרים, מיידעים את הסובבים ומבודדים אותם ובכך אנחנו קוטעים את שרשרת ההדבקה ברמת ישי וכמובן שהדבר משפיע אף מחוץ לרמת ישי.
 
נכון להיום ברמת ישי 13 חולים מאומתים מתוכם 1 לא מתגורר ברמת ישי ו – 1 מאושפז בביה"ח. אני בקשר עם כל החולים, שומר על דיסקרטיות וצנעת הפרט ואנו עוזרים ככל הנדרש. בהזדמנות זו אבקש לאחל רפואה שלמה לכל החולים ובריאות מלאה לכל המבודדים. ולהודות לכם על הסבלנות וההבנה למרות הטלפונים "המציקים" שלי. 
 
ביחס ל'רמזור' שקבעה לאחרונה המדינה, על גווניו השונים, חשוב להבין שברמת ישי וביישובים דומים לה מבחינת סדרי גודל ומאפיין אוכלוסיה, רוב ההדבקות הן בתוך המשפחות, בין בני המשפחה לבין עצמן.
 
ברמת ישי רשומים במשרד הפנים כ- 7600 תושבים, על אף שבפועל מתגוררים פה כ-9000 תושבים כולל יחידות הדיור, ובסה"כ כ-2450 בתי אב ומכאן נובעים פערי הסטטיסטיקה.
 
מעבר לכך רשימות משרד הבריאות לא מעודכנות מכיוון שע"פ הנוהל החדש רופא המשפחה יכול לשחרר חולה מאומת אך הנתון לא מגיע למשרד הבריאות מה שיוצר פערים בין נתוני משרד הבריאות לנתוני האמת. 
 
אז במה אתם ואני יכולים לסייע?
 
אנו צריכים להיות "עיוורי צבעים" למדרג התחלואה של הקורונה (הרמזור) ולהיאבק בה בכל הכוח. ביישוב עם מספר התושבים של כ 9000 כפי שתיארתי, ברור שמדרג התחלואה (הרמזור) מטעה – כל חולה נוסף משנה את הצבע – אל לנו לנוח על זרי הדפנה בצבע 'ירוק', ואל לנו להיבהל מצבע 'כתום'.
עלינו לפעול בכל כוחנו, כשאין ספק שהאחריות על כל אחת ואחד מהתושבים היא גדולה מאד להישמר, לשים מסיכה, לשמור על ריחוק חברתי ולדאוג להיגיינה.
 
קהילתיות, אחריות וערבות הדדית כפי שקיימת ברמת ישי, שמירה אדוקה על הכללים החשובים, תשמור על רמת ישי בריאה ופעילה. הבריאות של כל אחד ואחת בידיים שלנו.
 
כאן המקום לחזק שוב את ידי עובדי המועצה ויחד עמם את המתנדבים הרבים, הלוקחים חלק בפעילות בתקופה מאתגרת זו של הקורונה! כולנו יכולים להיות גאים על צוות כה מסור הפועל באופן נפלא עבור שמירת בריאות קהילת רמת ישי.
 
שלכם
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי
 
 
 
 
 

 

 

עדכון יומי 26 באוגוסט

 
 
ערב טוב תושבות יקרות ותושבים יקרים יקרים.
מספר החולים המאומתים ברמת ישי עומד היום על 13 חולים מאומתים פעילים ו-39 מבודדים. אני עומד בקשר עם החולים המאומתים וממתין, כמו כולנו, לקבל בשורות על החלמתם. רמת ישי שומרת על סטטוס של "ישוב ירוק" ובעזרתכם תושבים יקרים נמשיך לשמור על כך.
שנת הלימודים תשפ"א מתקרבת במהירות והמועצה נערכת מסביב לשעון לקראת לפתיחת שנת הלימודים כאשר אחת מהמטרות שהצבתי היא הגדלת את מספר ימי הלימודים לתלמידי כיתות ה'-ו', (שעל פי המתווה הארצי הם שני ימי לימוד שבועיים בלבד בבית הספר). כדי שנוכל לעמוד ביעד זה הנחתי את מחלקות החינוך, והתפעול יחד עם המתנ"ס להכשיר "חללי לימודים" נוספים, כך שנוכל לקיים את הלימודים לכיתות ה', ו' במתכונת "קפסולות" למשך ימי לימוד נוספים. היעד הושג, הצלחנו בהנהגתה של טלי אמיברמן מנהלת ביה"ס, צוות ההוראה, הצוותים האדמיניסטרטיביים, מחלקת התפעול, המתנ"ס וכל זה בהובלתה של פנינה שלזינגר מנהלת מחלקת החינוך לעמוד בהנחיה של 5 ימי לימוד שבועיים לכל כתה.
נפגשתי היום עם הצוותים הפדגוגיים (פגישה בקפסולות) של ביה"ס ארזים והתרשמתי מאוד מהמוכנות, המקצועיות, היצירתיות וההשקעה של הצוותים לקראת תחילת שנת הלימודים, יש לנו צוות מנצח.
במקביל לעשייה הרבה בבהי"ס ארזים סיירתי בכל גנ"י ביישוב יחד עם ממלא מקומי ויו"ר ועדת החינוך יהונתן הירשפלד והצוות המקצועי של המועצה ועקבתי מקרוב אחר ההכנות בגנים לקראת שנת הלימודים, צוות הסייעות והגננות מכין את הגנים במסירות רבה תוך הקפדה על כל הפרטים. באהבה, אכפתיות, ומתוך ראייה לקליטת ילדינו בצורה מיטבית.
אני מבקש בהזמנות זו להודות לממלא מקומי ויו"ר ועדת החינוך יהונתן הירשפלד על הסיוע, השיתוף והאכפתיות, למנכ"ל המועצה עוזי פריד, למנהל התפעול ניסים יחזקאל לכל צוותי ההוראה והפדגוגיה, לצוות הסייעות, לפנינה שלזינגר מנהלת מחלקת החינוך ובמיוחד לכם ההורים על האמון. (מחר אבקר בחטיבת ביניים היובל ובהמשך השבוע אעדכן על הנעשה שם).
במקביל מערכת החינוך מצטיידת בציוד היגיינה ומיגון לקראת פתיחת שנת הלימודים בהובלתו של מנהל מחלקת הביטחון יחיאל סבג ובשיתוף עם מחלקת החינוך. בכל כיתה ובכל גן יוצב מכשיר לניקוי וחיטוי ידיים ובפרוזדורים והמבואות יוצבו מכשירים אוטומטיים. כמו כן נרכשו מודדי חום אוטומטיים ללא מגע שיוצבו בכניסות לבתי הספר ובנוסף יוצבו ברחבי מוסדות הלימודים מדבקות למדידת מרחק ושילוט מתאים.
מועצת הנוער בהובלתה של שרונה פיטוסי ממשיכה בשלל פעילויות מגוונות לבני הנוער. אתמול התארח ברמת ישי כוכב הטלוויזיה דניאל ליטמן (תאג"ד, החממה) דניאל שיתף את הנוער בחייו האישיים והמקצועיים, סיפר על משברים שעבר והעביר מסרים ערכיים. בפעילות השתתפו כעשרות בני נוער בשני סבבים בהתאם לתו הסגול. כמו כן, פעילות המחצלת הנודדת ממשיכה ואני שמח לראות את בני הנוער משתתפים בפעילויות השונות.
זכרו מסכות, מרחק והגיינה ישמרו על בריאותנו ועל רמת ישי ירוקה
שלכם
עופר בן אליעזר
רא המועצה המקומית
רמת ישי

 

עדכון יומי 23 באוגוסט

 
 
תושבות ותושבי רמת ישי היקרות והיקרים.
מצב התחלואה ברמת ישי כרגע עומד על 10 חולים מאומתים פעילים ו 34 מבודדים. לצערי עדיין ישנם פערים בין נתוני משרד הבריאות לנתוני פיקוד העורף אם מי מביניכם קיבל/ה הודעה על אימות ועדיין לא יצרתי איתו/ה קשר אשמח ליצירת קשר איתי. רמת ישי שומרת על מעמדה כישוב "ירוק" ובכדי לשמור על סטטוס זה אנחנו חייבים את שיתוף הפעולה שלכם התושבים לשמירה על הכללים, עטיית מסיכה, שמירה על מרחק והיגיינה וזאת לצד הגברת האכיפה.
היום בשעה 18:00 עשרות נשים לקחו חלק בהפגנת מחאה בכיכר רבין שברמת ישי כנגד אלימות בכלל ומעשה האונס המזעזע באילת בפרט. את ההפגנה ארגנה מועצת הנשים היישובית בניצוחה של דניאלה אלקין חורי וחברות נוספות. אנו כחברה חייבים להוקיע כל מעשה אלימות בחברה בכלל, כנגד נשים ופגיעה בחסרי ישע (ילדים) בפרט, ולמנוע בכל דרך פגיעה באוכלוסייה מוחלשת ועלינו לגנות כל אלימות שהיא. אין מדובר בנושא מגדרי נשים כנגד גברים מדובר על חינוך לערכים של איפוק, סובלנות, סבלנות הקשבה ועוד. בהפגנה לקחו חלק גם סגניתי סבינה לוי גופמן וממלא מקומי יונתן הירשפלד.
מערכת החינוך בישוב ממשיכה בהיערכות לפתיחת שנת הלימודים והיום התקיימה סדנת עזרה ראשונה לסייעות בגנים, סייעות רפואיות וסייעות דיפרנציאליות. מחר יצאו הסייעות ליום גיבוש כהוקרה על עבודתם בקייטנות הקיץ במהלך החופש הגדול.
ביום שלישי הקרוב בשעה 19:00 אקיים לייב צ'אט עם מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר. מוזמנים להשתתף בצ'אט על גבי דפי הפייסבוק שלי ושל המועצה ולהפנות שאלות בנושאים כלליים ונושאי חינוך.
כחלק מפעולותיי לחיזוק הביטחון האישי של התושבים ברמת ישי נפגשתי היום עם תנ"צ שלום אביטן, המפקד הנכנס של המרחב הצפוני ועם המפקד החדש של תחנת מגדל העמק סנ"צ יניב סוויסה. איחלתי לתנ"צ אביטן וסנ"צ סוויסה הצלחה בתפקיד החדש ועמדנו על המשך חיזוק הקשר בין תחנת מגדל העמק ורמת ישי להגברת הסיורים למניעת עבירות רכוש ולהידוק הפיקוח והאכיפה בנושא עטיית המסיכות במרחב הציבורי ובמרכזי הקניות.
למען בריאותנו זכרו
מסיכה, מרחק והגיינה
שלכם עופר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

עדכון שבועי 21 באוגוסט

 
 
אנו בפתחו של חודש אלול חודש הרחמים והסליחות באופן מסורתי, חודש אלול החודש האחרון בלוח השנה היהודי משמש כהכנה לקראת השנה החדשה הממשמשת ובאה. זהו חודש במהלכו עורכים "חשבון נפש" ומסכמים את אירועי השנה החולפת לקראת בוא הימים הנוראים. נבקש כולנו בריאות ועוד בריאות לכולם.
 
אנחנו מסכמים שבוע נוסף במהלכו נרשמה לצערינו עליה נוספת במצב התחלואה בישוב יחד עם זאת גם מספר המחלימים עלה, כך שנכון להיום יש  8 חולים מאומתים, 4 מהם בני משפחה אחת. בנוסף 49 תושבים נמצאים בבידוד. החולים המאומתים במצב בריאותי טוב ואני נמצא אתם בקשר. רמת ישי מוגדרת כישוב ירוק ועלינו לעשות כל מאמץ כדי לשמור על נתון זה כדי שיקל עלינו בהתנהלות לקראת החגים הבאים עלינו לטובה בחודש הבא.
 
בכדי למנוע את גידול התחלואה בישוב הגברנו והידקנו את הפיקוח והאכיפה בשיתוף עם משטרת מגדל העמק. בימים האחרונים חולקו על ידי המשטרה דוחות לעסקים בגובה 5000 שקלים בגין הפרת הנחיות התו הסגול (אי הקפדה על עטיית מסיכות של עובדים ולקוחות) והפרת בידוד מצד תושב. במהלך השבוע הבא נציב שלטים בגני המשחקים והשעשועים בישוב המחדדים את ההנחיות.
 
מערכת החינוך בישוב ממשיכה בהיערכות לפתיחת שנת הלימודים בכל תרחיש אפשרי בגני הילדים ובבתי הספר. מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר קיימה שני מפגשי זום עם כ-60 הורים לילדי גנים שעולים לראשונה לגן במערכת החינוך ברמת ישי. את המפגש יזמנו כדי למנוע תחושת בלבול וחוסר ודאות של ההורים במיוחד בימים אלה. במפגש לקחה חלק מרכזי הפסיכולוגית ההתפתחותית דליה פלך יצחקי, והוצגה בה מצגת המבהירה ומחדדת את כל נושא המעברים. ברכתי בתחילת המפגשים את ההורים בברכת שנת לימודים מוצלחת. אנחנו כאן לכל שאלה.
 
השבוע נחשפנו לעוד אירועי אלימות קשים ברחבי המדינה (המטפלות בפעוטון ואירוע האונס באילת). אנו כחברה חייבים להוקיע אלימות מכל סוג שהוא. אנו נפעל למיגור התופעה לרבות פעולות חינוכיות יחד עם הסדרה שתחייב עם פתיחת שנת הלימודים את כל הפעוטונים הפרטיים (מעל ל 7 פעוטות) בפיקוח. אני מבקש מכל מי שיש לו או מתכוון להפעיל מסגרת שכזו ליצור קשר עם מחלקת החינוך.
 
במסגרת השקעות המועצה בתשתיות הספורט והפנאי, חנכנו השבוע בטקס רשמי את מגרש השחב"ק (שחקו בקהילה) במתחם חט"ב היובל. השקענו במגרש היפהפה (מגרש כדורגל עם דשא סינתטי ועמודי תאורה) למעלה ממיליון שקלים והוא ישמש את תלמידי בית הספר בשעות היום ובשעות אחר הצהריים את הציבור הרחב. 
עבודות להשלמת ככרות אלון דפנה נמצאות בעיצומן ואנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית. תאריך משוער לסיום העבודות ינואר 2021.
 
הכניסה הנוספת לאזה"ת מכיוון נווה יער הולכת ומקבלת צורה, התאורה הותקנה, אבני שפה הותקנו ואנו לקראת סלילת שכבת אספלט ראשונה. מועד סיום העבודות דצמבר 2020.
 
כדי להמשיך ולשמור על דירוג של "ישוב ירוק" מוטלת על כל אחת ואחד מאיתנו אחריות ומשמעת אישית וציבורית ויש לשמור על הכללים קלים כחמורים-עטיית מסיכה על הפה והאף, ריחוק חברתי, היגיינה ורחיצת ידיים, כמו כן הימנעו ממפגשים חברתיים רבי משתתפים או כאלו שכרוכים בהתקהלויות. 
בברכת שבת שלום ומבורכת וסוף שבוע מוצלח ובריא
שלכם
עופר בן אליעזר
ראש המועצה מקומית
רמת ישי

 

 

עדכון יומי 18 באוגוסט

 
ערב טוב תושבות יקרות ותושבים יקרים.
ראשית מבקש לעדכנכם כי ביצעתי היום פרוצדורה רפואית (לא מסובכת) בהרדמה מלאה שעברה בהצלחה ובימים הקרובים אחזור לפעילות מלאה.ועכשיו קורונה – הנחיות ההתקהלות החדשות לפעמים קצת מבלבלות אבל משרד הבריאות משקיע זמן ומחשבה בהורדת ההנחיות וחשוב שנקפיד עליהן. רמת התחלואה ברמת ישי עולה והיום ישנם ברמת ישי שמונה חולים מאומתים. אני עומד איתם בקשר ומהחקירות האפידמיולוגיות עולה כי ההדבקות מחוץ לרמת ישי ומשם בתוך המשפחה או חברים. המאומתים נמצאים בבידוד ביתי וחשים בטוב.
מספר המבודדים גדל והוא עומד על 63. אנו עושים מאמצים כבירים על מנת לשמור על רמת ישי "ירוקה" מבחינת התחלואה ומתוך כך נקטנו בכמה פעולות ובראשן הגברה והידוק הפיקוח והאכיפה ללא פשרות בשיתוף עם משטרת מגדל העמק. בימים האחרונים חולקו על ידי המשטרה דוחות לעסקים בגובה 5000 שקלים בגין הפרת הנחיות התו הסגול (אי הקפדה על עטיית מסיכות של עובדים ולקוחות) והפרת בידוד מצד תושב. במקרה אחר של אי מילוי הוראות הוצאו שתי קונות מאחד מהסופרמרקטים ברמת ישי לאחר שלא מילאו אחרי ההנחיות וסירבו לעטות מסיכה. בנוסף לכך, במהלך השבוע נציב שלטים בגני המשחקים והשעשועים בישוב המחדדים את ההנחיות.
כדי להמשיך ולשמור על דירוג של "ישוב ירוק" מוטלת על כל אחת ואחד מאיתנו אחריות ומשמעת אישית וציבורית ויש לשמור על הכללים קלים כחמורים-עטיית מסיכה על הפה והאף, ריחוק חברתי, היגיינה ורחיצת ידיים, כמו כן הימנעו ממפגשים חברתיים רבי משתתפים או כאלו שכרוכים בהתקהלויות.מערכת החינוך בישוב ממשיכה בהיערכות לפתיחת שנת הלימודים בכל תרחיש אפשרי בגני הילדים ובבתי הספר, כולל בדיקת מתן אפשרות להורי התלמידים בגנים וכתות א' להיכנס ביום הראשון לגנים ולכתות. כמו כן אני יחד עם עוד עשרות ראשי רשויות פונים בימים אלה לראש הממשלה בדרישה לשינוי ותקצוב החלטות שיעזרו לכם ההורים עם תחילת שנת הלימודים.
ובואתו עניין בשבוע שעבר אירחתי לפגישת עבודה את גנדי קמינצקי, סגן מנהל מינהל הפיתוח והתיכנון במשרד החינוך. העליתי בפניו את הצורך בהקמת אשכול גנים נוסף בישוב, בנוסף להרחבת בית הספר ארזים ב-1000 מ"ר נוספים, תכנית שכבר אושרה לנו ותוקצבה על יד משרד החינוך.בתחילת השבוע חנכנו בטקס רשמי את מגרש השחבק (שחק בקהילה) במתחם חט"ב היובל. המועצה השקיעה במגרש למעלה ממליון שקלים והוא ישמש את תלמידי בית הספר בשעות היום, ובשעות אחר הצהריים ישמש את הציבור הרחב. מדובר במגרש כדורגל עם דשא סינתטי ועמודי תאורה. ביום חמישי קיבלנו אישור רשמי מפיפ"א על כך שהמגרש עומד בכל הסטנדרטים והוא יפתח לציבור במהלך השבוע הקרוב.זכרו מסיכה, מרחק והגיינה נשאר ירוקים.
שלכם
עופר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

עדכון יומי 11 באוגוסט

 
נכון להיום אין שינוי במספר החולים המאומתים בישוב, ארבעה במספר. כל הארבעה נמצאים בבידוד ביתי ומצבם הבריאותי טוב. כרגע ברמת ישי נמצאים כ-30 תושבים מבודדים. אנו עומדים בקשר הן עם המבודדים והן עם החולים המאומתים.
 
במסגרת תהליך העברת הסמכויות לרשויות המקומיות כחלק מתהליך "הרמזור" (מיפוי רשויות על פי מצב התחלואה, רמת ישי –"ישוב ירוק") התחלנו בהכשרת 5 עובדי רשות לטובת חקירות אפידימיולוגיות, מה שיקצר את זמני התגובה במקרים של גילוי חולים מאומתים ויביא לקטיעה מהירה של שרשרת ההדבקה. אותם עובדים יעברו הכשרה מיוחדת לנושא.
 
במסגרת הידוק הפיקוח והאכיפה במרחבים הציבוריים ובהוראת משרד הבריאות נציב במהלך השבוע בכל גני המשחקים הציבוריים שלטי אזהרה הקוראים לתושבים לשמור על ההנחיות: עטיית מסיכה, שמירת מרחק ומניעת התקהלות.
 
בריכת הפעוטות נפתחה היום לציבור הרחב במסגרת הסרת המגבלות במרחבים הציבוריים ועל פי ה"תו הסגול". כמו כן המתנ"ס יוצא במבצע מנויים עד תום סיום עונת הרחצה (בניכוי החלק היחסי של ימי הפעילות עד כה)
 
ביקרתי היום בקייטנות ההמשך-קייטנת המדע בחט"ב היובל (כיתות ג-ד) וקייטנות הגנים באשכול ברחוב החלמית. יחד איתי סיירו בשטח מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר, מנהל המתנ"ס אבי ברקב ומנהל הקייטנות חיים. התרשמתי מהפעילות העניפה והמעשירה ומהמקצועיות והרצינות של הצוותים החינוכיים.
 
למען בריאותנו זיכרו – מסיכה, מרחק, הגיינה.
 
ניפגש בעדכון הבא
 
שלכם
עופר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

עדכון יומי 10 באוגוסט

 
 
תושבות ותושבים יקרים ברצוני לעדכן אתכם כי על פי נתוני משרד הבריאות מספר החולים המאומתים בישוב עלה לארבעה לאחר שהתווספו השבוע לצערינו שני חולים מאומתים נוספים.
חקירה אפידימיולוגית מדוקדקת שקיימנו העלתה כי החולה השלישית נדבקה באזור השרון והיא נמצאת בבידוד ביתי. החולה הרביעי (שנדבק גם הוא לא ברמת ישי) וגם הוא בבידוד ביתי.
מי שהיה במגע עם שני החולים המאומתים קיבל הודעה על כך ונכנס לבידוד.
אני עומד בקשר עם החולים המאומתים ושולח להם ברכת החלמה מהירה.
עדכון נוסף בנושא. השתתפתי היום בכנס ראשי רשויות שקיים מרכז שלטון מקומי (באמצעות הזום) בנושא "מנהיגות מקומית במשבר הקורונה". במהלך הכנס העליתי את סוגיית הפער בין נתוני החולים המאומתים בין דיווחי פיקוד העורף למשרד הבריאות וכיצד ניתן לגשר עליו.
הכנס עסק בין היתר בהעברת הסמכויות לרשויות המקומיות בהתאם למדרג התחלואה-"אדום", "כתום", "צהוב", וירוק", המדרג בו נמצאת רמת ישי. כדי לשמור על מדרג זה עלינו להמשיך לשמור על הכללים-"עטיית מסיכה", ריחוק חברתי והיגיינה וכמו כן להימנע מהתקהלויות. יחד נשמור על רמת ישי "ירוקה".
שלכם
עופר בן אליעזר 
ראש המועצה המקומית 
רמת ישי

 

עדכון שבועי 7 באוגוסט

 
 
תושבות יקרות ותושבים יקרים עוד שבוע בשגרת קורונה חלף ואני מביא בפניכם את העדכון השבועי.
 
תמונת מצב התחלואה ברמת ישי, נכון ליום שישי בבוקר. נכון להבוקר אין שינוי במספרים, שני חולים מאומתים ו 18 מבודדים. ישנו פער של ארבעה חולים מאומתים בין נתוני משרד הבריאות לנתוני פיקוד העורף, שנובע ככל הנראה מספירה של חיילים שפונו למלוניות ושל תושבים אשר רשומים ברמת ישי אך לא נמצאים בישוב.
המועצה תגברה את צוות הפיקוח והאכיפה של המועצה בפקח נוסף ונמשך מבצע חלוקת הפליירים והמסיכות תחת הסלוגן "זה בידיים שלנו, מקפידים על ההנחיות ומונעים את התפשטות נגיף הקורונה".
 
אנו במרכז שלטון מקומי ממתינים לקבל "אור ירוק" להפעלת תכנית "הרמזור" של פרופ' רוני גמזו שתיתן אוטונומיה לרשויות המקומיות לפעילויות בהתאם ל"מדרג התחלואה" והצבע שנצבעה. רמת ישי מסווגת כרשות ירוקה ובכדי לשמור על מעמד זה עלינו להמשיך ולהישמע וליישם את ההוראות והעקרונות-עטיית מסיכה, שמירה על מרחק ומניעת התקהלויות, ושמירה על היגיינה אישית.
 
הלימודים ב"בית הספר של החופש הגדול" הסתיימו השבוע והוכתרו בהצלחה גדולה עם מאה אחוז נוכחות בגני הילדים ולמעלה מ-80 אחוזים בכיתות א-ג'. החל מ-9 באוגוסט יתקיימו פעילויות המשך לילדי גני חובה וטרום החובה שיתקיימו באשכול הגנים בקדמה. כמו כן תתקיים קייטנת מדע בחט"ב היובל, ומחנה כדורסל באולם הספורט. 
בשבוע הבא נשלים הכשרת גן ילדים נוסף "גן אלון" בשכונת קדמת ישי והוא ירוהט בהתאם בימים הקרובים.
 
השבוע המחלקה לשירותים החברתיים חילקה שוברים לרכישת ציוד לימודי לארבעים משפחות (כ- 80 ילדים ). השוברים הינם מכספי תרומות.
 
המועצה החליטה לאפשר ולהעמיד את פארק קותי לרשות זוגות צעירים המעוניינים להתחתן בשטח ציבורי פתוח ובהתאם להנחיות משרד הבריאות (כמובן ללא תשלום). התאריכים המדוברים בין ה-9 באוגוסט ועד ערב ראש השנה, 17 בספטמבר 2020, בכל יום חול בשעות 16:00- 23:00 וביום שישי משעה 10:00 ועד כניסת השבת . הפארק עצמו עבר שדרוג בשנה האחרונה והוא מואר, טובל בירוק, רחב ידיים ובו ספסלי ישיבה ושבילים סלולים. המעוניינים מוזמנים לפנות לתיאום לשכת ראש המועצה בטלפון 04-9039800 שלוחה 1
 
בשם כל התושבים אני מבקש להודות לסנ"צ אייל קהתי מפקד תחנת מגדל העמק אשר עובר לפקד על תחנת טבריה ולאחל הצלחה למחליפו סנ"צ יניב סוויסה. שיתוף הפעולה עם תחנת מגדל העמק עליה פיקד במשך מספר שנים והאוזן הקשבת שתמיד מצאנו אצלו, שיפרה משמעותית את הבטחון האישי של תושבי רמת ישי. 
 
בברכת שבת שקטה ושלווה
שלכם
עופר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

עדכון יומי 4 באוגוסט

 
תושבות ותושבים יקרים,
אפתח בעדכון לגבי מספר החולים המאומתים ברמת ישי. על פי נתוני משרד הבריאות ישנם ברמת ישי שני חולים מאומתים ועוד 17 מבודדים (ירידה במספר המבודדים לעומת השבוע שעבר). ישנו פער במספר החולים המאומתים בדיווחים השונים. פער זה נובע ככל הנראה מספירת חיילים אשר נמצאים במלוניות או תושבים שכתובתם רמת ישי אך אינם מתגוררים ברמת ישי אני עומד בקשר עם החולים המאומתים ועם המבודדים ושולח להם איחולי החלמה מהירה. מיותר לציין כי רמת ישי ירוקה במדרג התחלואה ואנו חייבים לשמור על כך כדי שהמדיניות שתאפשר מינימום  הגבלות  ברמת ישי.
 
מחלקת הביטחון והפיקוח החלה במבצע משותף עם פיקוד העורף לחלוקת מסיכות ופליירים לתושבים ומבקרים בישוב ובאזורי הקניות על ידי פקחי המועצה אהרון רות ויעקב ייני. מטרת הקמפיין שיצא לדרך תחת הכותרת, "תושבים יקרים זה בידיים שלנו", הגברת המודעות לעטיית מסיכות ושמירה על היגיינה ומרחק. ואני מצטט מתוך הפלייר: "תושבים יקרים אנו סומכים עליכם ובטוחים שבעזרת שיתוף הפעולה וההקפדה על הנהלים נצליח לעצור את התפשטות המגיפה ולחזור לשגרה במהירה".
 
הלימודים ב"בית הספר של החופש הגדול" יסתיימו ביום חמישי הקרוב וב-9 באוגוסט יתקיימו פעילויות המשך לילדי גני חובה וטרום החובה שיתקיימו באשכול הגנים בקדמה. כמו כן תתקיים קייטנת מדע בחט"ב היובל, ומחנה כדורסל באולם הספורט.
 
המועצה נמצאת בשלבים הסופיים של הכשרת גן נוסף, גן האלון, בקדמת ישי אשר ממוקם בסמוך לבית הכנסת "זכור לאברהם" (אביר יעקב). המבנה עבר שינוי פנימי והתאמות, כך שיתאים ללימודים לילדי גן. בשבוע הבא הגן ירוהט בהתאם.
 
ברצוני להודות לסנ"צ אייל קהתי מפקד תחנת מגדל העמק אשר עובר לתחנה הבאה שלו, תרתי משמע, פיקוד על תחנת טבריה. שיתוף הפעולה עם תחנת מגדל העמק עליה פיקד במשך מספר שנים והאוזן הקשבת שתמיד מצאנו אצלו, שיפרה משמעותית את הבטחון האישי שלנו תושבי רמת ישי.
זכרו מסיכה, מרחק והגיינה הם מפתח לשמירה על בריאותנו
שלכם
עופר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית 
רמת ישי

 

 

סיכום שבועי 31 ביולי

תושבות יקרות ותושבים יקרים, עוד שבוע בשיגרת קורונה מאחורינו ואצלנו מצב החולים לא שונה בהרבה. לפי נתוני משרד הבריאות: ברמת ישי נמצא חולה מאומתת אחת, ותושב נוסף רשום ברמת ישי, אולם מתגורר בעמק הירדן. החיילים המאומתים מרמת ישי נמצאים במלוניות של הצבא.
אני בקשר עם התושבת המאומתת שלפי החקירה האפדימיולוגית נדבקה בעת ביצוע פרוצדורה בבית חולים והיא חשה בטוב. ברמת ישי כרגע 25 מבודדים. בהזדמנות זו אאחל החלמה מהירה לכל החולים באשר הם.

השבוע מונה פרופ' רוני גמזו לתפקיד "פרויקטור הקורונה" מטעם המדינה. נאחל לו הצלחה לטובת כולנו. פרופ' גמזו הוא האדם הנכון במקום הנכון ומרכז השלטון המקומי נרתם לסיוע להצלחתו. פרופ' גמזו מתכנן להכיל את תכנית "הרמזור" ברשויות המקומיות שתתיר או תגביל פעילויות בהתאם להגדרת המצב בישוב. כידוע רמת ישי מוגדרת כישוב ירוק. ואנו עושים הכל בכדי לשמור על מעמד זה. אנו חייבים להמשיך ולהקפיד על הכללים הברורים: חבישת מסיכות במרחבים הציבוריים, להימנע מהתקהלויות או מפגשים חברתיים רבי משתתפים, שמירה על ריחוק חברתי וכמובן על היגיינה.

השבוע ביקרתי עם צוות המועצה והמתנ"ס בקייטנות החופש הגדול בגנים בהם נרשמת הענות של כמעט 100 אחוז. שוחחתי עם צוות הגננות על תחושותיהם לנוכח המציאות המאתגרת ושמחתי לראות צוות מסור ומיומן ובעל מוטיבציה גדולה.

המחלקה לשירותים חברתיים מקיימת שיחות טלפון למבודדי הבית ולאזרחים ותיקים וקיבלה פידבקים חיוביים על ההתעניינות ותשומת הלב.

תשתיות הספורט ברמת ישי עם שדרוג נוסף עם תוספת של שני מגרשי ספורט חדשים. ביום רביעי חנכנו את מגרש הפטנק (מעין משחק כדורת שמקורו בצרפת), שליד מתחם המיני פיץ' ע"ש רפי בן חקון. המועצה העניקה במתנה את כדורי המשחק לאיטה הייבלום אשר תרכז את הענף בישוב. במקביל הושלמו עבודות הקמת מגרש השחבק בחט"ב היובל בעלות של למעלה ממליון שקלים, מגרש כדורגל סינטטי שישמש את תלמידי חט"ב היובל ואת הציבור שוב אני מבקש להודות לסגני ויו"ר ועדת ספורט שלומי ביטון ולכל העוסקים במלאכה. המגרש יפתח לקהל הרחב בקרוב.

השבוע ציינו את תשעה באב, אחד מהתאריכים החשובים בלוח השנה היהודי. זה מתחבר כמובן להפגנות המתקיימות ברחבי הארץ. רצוי שנלמד מלקחי מההיסטוריה של העם היהוד: שנאת חינם מובילה לחורבן. חשוב לנהוג בכבוד איש ברעהו גם הוא מחזיק בדעות והשקפות שונות.

"לא לשנאת חינם, כן לאהבת חינם!".

שבת שלום וסוף שבוע רגוע לכולם.

שלכם
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

עדכון שבועי 24 ביולי

תושבות ותושבים יקרות ויקרים
אפתח את הסיכום השבועי בעדכון לגבי מצב תחלואת הקורונה ברמת ישי. על פי הנתונים רשומים ברמת ישי (הרישומים הם ע"פ הכתובת הרשומה בת.ז) שלושה חולים מאומתים, אחד מהם מתגורר באזור עמק הירדן ושניים נוספים הינם חיילים, אחד פונה למלונית והשני צפוי אף הוא לצאת למלונית. אני עומד בקשר עם שלושתם ובני משפחתם ואיחלתי להם החלמה מהירה. הם חשים בטוב ומייד כאשר יחלימו אעדכן אתכם. אני עומד בקשר רצוף עם רופא הנפתי של משרד הבריאות לצורך עדכונים ודיווחים. בימים מאתגרים אלה אני חש את ההתגייסות של תושבי רמת ישי למאבק בנגיף הקורונה, במרחב הפרטי והציבורי, ברחובות ובאזורי המסחר. התושבים מפגינים משמעת למופת, עוטים מסיכות, שומרים על ריחוק חברתי תוך שמירה על הנחיות משרד הבריאות. רק בדרך זו נמשיך לשמור על רמת ישי כישוב "ירוק". אם יש חולה שמתגורר ברמת ישי וכתובתו ב ת.ז לא ברמת ישי אשמח שיצור איתי קשר ונעזור בכל דבר.

הנחיות הקורונה משתנות בקצב בלתי סביר ומקשות על כולנו. כאן המקום להודות לח"כ דר' יפעת שאשא ביטון  שכיו"ר ועדת קורונה בכנסת פועלת עם חברי הועדה בהיגיון, הבנה ומצליחה להקל על כולנו ע"י קבלת החלטות שמקלות על כולנו. יחד עם זאת אני מבקש מכולם להקפיד על ההנחיות כפי שמתפרסמות מעת לעת.

המועצה החלה "הספירה לאחור" לקראת פתיחת שנת הלימודים ב-1 בספטמבר. אנו בהילוך גבוה של שיפוצי קיץ והתאמות נגישות ועוד. כמו כן קיימתי ישיבה בנושא בהשתתפות מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר, מנהלות בתי הספר ומובילת הגנים. בישיבה הועלה מספר תרחישים לתחילת שנת הלימודים תשפ"א. אנחנו נערכים לכל תרחיש. כמו כן הצלחנו (ראשי הרשויות) לשכנע את מקבלי ההחלטות והלימודים בבית הספר של החופש הגדול ימשכו כמתוכנן עד ה-6 באוגוסט. כאן המקום להודות לממלא מקומי ויו"ר ועדת חינוך יונתן הירשפלד לצוות החינוכי ולצוות התפעול של המועצה על ההתגייסות האכפתיות והמקצועיות.

מחלקת הנוער התחילה השבוע בפעילות המחלצת הנודדת, בני בנוער מוזמנים לקחת חלק בפעילות OUT DOOR נחמדה, שעומדת בכל תנאי התו הסגול ומתקיימת מספר פעמים בשבוע בשעות הערב. תודה לשרונה פיטוסי מנהלת מחלקת הנוער על המרץ, היצירתיות וההשקעה.

ברצוני לברך את העובדות הסוציאליות של המועצה ששבו לעבודה השבוע בתום שביתה שארכה כשבועיים. מי כמוני יודע, כמי שמכהן כיו"ר וועדת הסכמי שכר במרכז השלטון המקומי, עד כמה צודק מאבקם של העובדים והעובדות הסוציאליות. המחלקה לשירותים חברתיים בניהולה של שרה גייצהאלס עושה מלאכת קודש, הן בשגרה ובפרט בימי משבר הקורונה. יודגש כי גם בתקופת השביתה נמשכה הפעילות במועדון ארז ושל מועדונית בית הספר היסודי שבאחריות המחלקה. הנחתי את צוות המחלקה ליצור קשר עם האוכלוסייה המבוגרת ועם המבודדים תוך כדי הפעלת מערך המתנדבים המדהים שלנו. כל מי שמבקש להצטרף לצוות המתנדבים מוזמן לפנות למחלקת הרווחה              (04-9832802).

אנו ממשיכים בשדרוג תשתיות הספורט בישוב עם השלמת מגרש ספורט נוסף-מגרש שחבק (שחק בקהילה) שהוא מגרש כדורגל סינטתי, כולל תאורה. השבוע הונח הדשא הסינתטי וסומן לקראת פתיחתו לקהל הרחב. עלות הפרויקט: למעלה ממליון שקלים. המגרש ממוקם בחט"ב היובל ובמהלך הבקרים ישרת את תלמידי בית הספר ואחר הצהרים את הקהל הרחב.
ועוד בענייני ספורט. ברכות לקבוצת הטניס שולחן של הפועל רמת ישי שרק הוקמה לפני שנה וכבר רשמה עליית ליגה לליגה הארצית. יישר כוח לרון דוידוביץ שמוביל את הענף ולרכז הספורט במתנס יריב עזר. כמו כן ביקרתי השבוע בחלק מחוגי הספורט – ג'ודו והתעמלות המכשירים ("מעופפי חיפה"). מחמם את הלב לראות את ענפי הספורט השונים מתפתחים ותופסים תאוצה. תודה רבה לשלומי ביטון סגני ויו"ר ועדת ספורט ליריב עזר ולכל שאר העוסקים במלאכה.

מערך המיחזור ברמת ישי ממשיך לקבל דגש במיוחד בימים בהם תושבים רבים שוהים בבתים. במסגרת שדרוג ויעול המערך נשדרג שני מרכזי מיחזור ברחובות הדפנה וההדס לאחר שקודם לכן שדרגנו מרכזי מיחזור ברחובות הצבר וחצבים. כמו כן הציבה מחלקת התפעול פחי אשפה דקורטיביים במספר מקומות לאורך שביל סובב רמת ישי.

זכרו – מסכה, מרחק והגיינה הם המפתח לשמירה על בריאותנו
שבת שלום וסוף שבוע, שקט, נעים ומהנה.

שלכם
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי-21 ביולי

תושבות ותושבי רמת ישי יקרים,

ראשית, ברצוני לעדכן אתכם כי על פי נתוני משרד הבריאות, ישנם שני חולים מאומתים ברמת ישי. אחד מהם רשום כתושב רמת ישי אך מתגורר בעמק הירדן ולא נמצא ברמת ישי ואילו השני הוא חייל אשר נדבק בבסיס בו משרת והוא נמצא כרגע בבידוד ביתי ויוצא בימים אלה למלונית של צה"ל. אני עומד בקשר עם שני החולים המאומתים ושמחתי לשמוע מהם כי הם חשים בטוב וללא תסמינים, איחלתי להם החלמה מהירה. אמשיך לעמוד איתם בקשר ואעדכן אתכם ברגע שיחלימו. אני עומד בקשר שוטף עם הרופא הנפתי במשרד הבריאות לצורך עדכונים ואימות נתונים. כדי להמשיך ולשמור על רמת ישי כ"ישוב ירוק" עלינו להמשיך ולהקפיד על עטיית מסיכות במרחבים הציבוריים והסגורים, על היגיינה וריחוק חברתי ותוך שמירה על משמעת עצמית.

לנוכח הבלבול הרב בהחלטות הממשלה בנושא פתיחת המסעדות, אני מנסה לייצר יחד עם משטרת מגדל העמק "מעטפת" קבועה שתאפשר את השארת המסעדות ברמת ישי פתוחות, על פי התקנים והנחיות משרד הבריאות. אני נמצא בקשר בנושא עם מרכז שלטון מקומי כדי לאפשר אוטונומיה בנושא לרשויות המקומיות אוני שמח שהמל"ל (המטה לביטחון לאומי) החליט לאמץ את הגישה שחייבים לתת לרשויות המקומיות חופש פעולה וקבלת החלטות דיפרנציאלית בין רשות לרשות. אי אפשר להמשיך לבלבל מדי יום אתכם התושבים, את בעלי העסקים ואת הלקוחות.

בימים אלה של חדשות שהן משמעותיות לנו , החשיבות של להיות מחוברים לאפליקציה של רמת ישי מתגברת. אני מציע לכל מי שלא הוריד את האפליקציה שיתחבר על מנת להיות מעודכן בזמן אמיתי בחדשות מהותיות ודחופות שאותם אנו מפרסמים גם באפליקציה כמו גם בשאר המדיות. ההודעה באפליקציה מגיעה גם ב"פוש" לטלפון הנייד וגם למייל, דבר שמעלה את הסיכוי להתעדכן בזמן אמיתי.

יש לנו גאווה מקומית, ברכות לקבוצת טניס השולחן של הפועל רמת ישי שחגגה השבוע את העפלתה לליגה הארצית, שנה אחת לאחר הקמתה. ברכות לרון דוידוביץ שמוביל את הענף בישוב ולרכז הספורט במתנ"ס יריב עזר שנותן רוח גבית לענף.

בינתיים נמשכת הפעילות "בבית הספר של החופש הגדול" תחת פיקוח ומעקב. מנהל המתנ"ס אבי ברקב ורכזת הקהילה ענבר חיים ביקרו השבוע בפעילויות ודיווחו כי הן מתקיימת על פי הנהלים.

נוער, נוער, נוער – אנו מקיימים פעילות לנוער במסגרת המגבלות, שרונה מנהלת יח' הנוער מזמינה אתכם לקחת חלק בפעילויות עיקבו אחר הפרסומים במדיות השונות. אנו מפעילים "מחצלת נודדת" – פעילות חוץ מגוונת ועוד שלל פעילויות.

השבוע התקיימה במרכז הקהילתי התרמת דם. היתה היענות יוצאת דופן מצידכם. מודה לכל מי שתרם. בהחלט גאווה וזה מראה על החוסן הקהילתי שלנו.

על מנת לעשות סדר בהנחיות אני מצרף לכם את ההנחיות שנכונות לעכשיו.

 • הסרת הגבלות על שהייה בחופי הים ובבריכות,
 • המסעדות יישארו פתוחות וימשיכו לפעול בהתאם לתנאי התו הסגול- עד 20 אנשים בפנים ועד 30 אנשים בחוץ.
 • הוסרו ההגבלות על שהייה בחופי הים ובבריכות רחצה בסופי שבוע.

ההגבלות לסופי שבוע הן כדלקמן:

המקומות הבאים יהיו סגורים במהלך סופי השבוע, בין יום שישי בשעה 17:00 בערב לבין יום ראשון בשעה 5:00 בבוקר:

 • חנויות וקניונים – למעט מקומות למכירת מזון, בתי מרקחת, חנות שעיסוקה מכירת מוצרי הגיינה, אופטיקה ומעבדה לתיקון מוצרי תקשורת
 • שווקים קמעונאים
 • מספרות ומכוני יופי
 • ספריות
 • גן חיות ופינת חי
 • מוזיאונים וחללי תצוגה
 • אטרקציות תיירותיות
 • רכבל

בעלי עסקים, באתר המועצה פרסמנו את תנאי הפעלת עסק לפי התנאים החדשים. אתם מוזמנים להיכנס ולהתעדכן.

המשיכו לשמור על עצמכם ועל היקרים לכם, חיבשו מסכות והקפידו על מרחק.

שלכם,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

‼עדכון חשוב, לאחר בדיקה אפידמיולוגית מדוקדקת החולה מאומת ששהה בחומוסיית הבוטקה ברמת ישי בתאריך 10.7.20 בין השעות 12:00 ל 13:00 שהה זמן קצר ביותר (לקוח) ולכן אין צורך להיכנס לבידוד, החומוסייה ממשיכה לעבוד כרגיל. 

 

 

 

עדכון שבועי 17 ביולי

תושבות ותושבים יקרים,
השבוע היינו עדים להחמרה נוספת במצב התחלואה. ההחמרה הביאה איתה חזרה להגבלות המחמירות עד כדי סגר מוגבל, בהמשך אפרט.
ברמת ישי נכון להוצאת הפוסט יש חולה מאומת/ת אחד/ת. בתוך גל התחלואה ששוטף את המדינה רמת ישי היא כרגע "אי ירוק" (עם חולה מאומת/ת אחד/ת בלבד), כאשר מספר המבודדים עומד על 31. אנחנו מקווים שנתון זה ישמר גם בהמשך אבל אל לנו להיות שאננים. על כל אחד ואחת מאיתנו לעשות חשיבה איך לשמור על עצמו ועל הסביבה שלו. להקפיד לשמור על ריחוק חברתי ולעטות מסכות. שמירה על בריאותנו תבטיח חזרה לפעילות כלכלית בהקדם.
בכדי לנסות ולשמור על נתונים אלה אנו מגבירים את פעולות הפיקוח והאכיפה באמצעות פקחי המועצה על הנחיות משרד הבריאות. במסגרת זו ערך מנכ"ל המועצה עוזי פריד יחד עם מנהל אגף הביטחון יחיאל סבג והפיקוח ביקורות בגנים ובבתי הספר תוך שימת דגשים על עטיית מסיכות מצד ההורים, הילדים והצוותים ומניעת התקהלויות בכניסות. יחיאל סבג מדווח על הקפדה וקיום של הנחיות משרד הבריאות. במקביל הנהלת המתנ"ס הוציאה מכתבים/מיילים להורים לריענון בכל נושא עטיית מסכות ושמירה על הנהלים.לנוחותכם אני מחדד את התקנות החדשות שיכנסו לתוקף החל מ 17:00 מהיום (17.7.20).
✖️התקהלויות:
ניתן להתקהל רק עד 10 אנשים במרחב סגור ורק עד 20 אנשים במרחב פתוח (למעט מקומות עבודה ומשפחות גרעיניות).
  ✡️ הוראה זו כוללת בתי כנסת.
✖️סגירת מכוני כושר וסטודיו המשמשים לצורך פעילות ספורט או מחול, למעט לצורך פעילות של ספורט תחרותי.
✖️מסעדות ובתי אוכל – יתאפשר שירות איסוף עצמי ומשלוחים בלבד, ללא ישיבה במקום.
✖️ייסגרו חנויות, קניונים, שווקים קמעונאים, מספרות, מכוני יופי, ספריות, גן חיות, פינות חי, מוזיאונים וחללי תצוגה, בריכות, אטרקציות תיירותיות ורכבל.
    ✔️חנויות המספקות שירותים      חיוניים: מקומות למכירת מזון, בתי מרקחת וחנות שעיקר עיסוקה מכירת מוצרי היגיינה, חנויות אופטיקה ומעבדה לתיקון מוצרי סלולר – תשארנה פתוחות.
    ✔️בנוסף, הגבלה זו לא תחול על בריכת שחייה בבית מלון, המיועדת לאורחי המלון בלבד (וזאת על מנת לאפשר אספקת השירותים הנלווים המרכזיים של המלון לאורחים, גם במהלך סוף השבוע).
✖️השהייה בחופי הים תיאסר (למעט סוף השבוע הקרוב, 17-18.7, בו החופים ישארו פתוחים).
✔️ אין מגבלת מרחק על יציאה מהבית.
🦠 הגבלות בסופי השבוע (יחולו בימי ו' החל מהשעה 17:00 ועד ליום א' בשעה 5:00 בבוקר)אנחנו במרכז השלטון המקומי נמשיך להשמיע את קולנו מול הממשלה ולנסות להשפיע כדי להקל ולפעול באחריות ולא תחת לחץ ולקבל החלטות עם מרחב פעולה שיתאים לכל קהילה וקהילה לפי אחוזי התחלואה בה.לצערי אחת מההגבלות החדשות הביאה לסגירת בריכת השחיה אחרי שחזרנו להפעילה בתחילת השבוע ותפעל עד היום בשעה 17:00. זוהי החלטה לעניות דעתי אינה סבירה במיוחד שמדובר בישובים "ירוקים" דוגמת רמת ישי ובמיוחד אחרי הביקורת שערך אתמול משרד הבריאות בבריכת השחייה ושעברה בהצלחה .מערכת החינוך נערכת לקראת שנת הלימודים הבאה כאשר נלקחת בחשבון למידה במתכונת של קפסולות, במהלך סוף השבוע תקבל הממשלה החלטה האם להמשיך להפעיל את מסגרות הקיץ-בית הספר והגנים של החופש הגדול. אנו מקווים שנוכל להמשיך את מערכת החינוך ע"פ המתכונת הקיימת היום עד לתאריך שתוכנן מראש.
אנו שוקלים גם במשרדי המועצה אפשרות לעבודה במתכונת של קפסולות החל מהשבוע הבא, כדי לצמצם עד למינימום אפשרות של מגעים והדבקות, כאשר המנהלים והעובדים יעבדו לסירוגין מהבית ומהמשרד.נכון לעכשיו החלטתי השבוע על הפסקת קבלת הקהל הפרונטלית במשרדי המועצה עד להודעה חדשה. מענה טלפוני יתקיים כרגיל. ניתן לתאם טלפונית שיחה או "פגישת זום" עימי. הוריתי גם על ביטול פגישות עם גורמי חוץ שאינם הכרחיים.

בתחילת השבוע השתתפתי בהפגנת העובדים הסוציאלים שהתקיימה בקרית טבעון בהשתתפות מאות עובדים סוציאלים מאזור העמקים וראשי רשויות. בהפגנה הבעתי את תמיכתי בתביעותיהם של העו"סים לשיפור תנאי שכרם ועבודתם. פועל מזה כעשור אני פועל לשיפור תנאי העסקתם של העו"סים ברשויות המקומיות מתוקף תפקידי כיו"ר וועדת העבודה והסכמי השכר במרכז השלטון המקומי ואמשיך לעשות זאת עד שהעובדים הסוציאלים יקבלו את תנאי השכר הראויים להם.

בשל "נסיבות הקורונה" לא התקיימה הקיץ מסיבת המתגייסים המסורתית, ונפרדנו בדרך קצת שונה מבוגרי כיתות י"ב. יו"ר וועדת החיילים הישובית, יפעת וקנין ואנוכי קיבלנו את פניהם של בוגרי י"ב בטקס אישי ועל פי ההנחיות שנערך ברחבת המועצה, ובו ברכנו אותם בברכת "צאו בשלום ושובו בשלום" והענקנו להם שי מתנת המועצה, שובר לרכישת ציוד בחנות ריקושט, ספר תהילים מתנת המועצה הדתית וברכה אישית. ביום ראשון נמשיך בחלוקה לחצי השני של השכבה. שמענו מהחיילים והחיילות לעתיד על תכניותיהם לשירות הצבאי ונהנו לשמוע כי הנוער הנפלא שלנו ערכי ונמצא בחוד החנית של הגיוס לצה"ל.
מרכז השלטון המקומי מקים קרן ארצית לסיוע לנפגעי קורונה -" ערבות הדדית מקומי". הקרן תסייע בעיקר לבעלי עסקים קטנים ובינוניים שנפגעו באופן משמעותי בתקופת הקורונה. הקרן תנוהל על ידי בכירים במשק וכלכלנים, באמצעותה כל מי שירצה יוכל לתרום את המענק האישי. מתוקף תפקידי כיו"ר וועדת כספים והסכמי שכר אלווה את פעילות הקרן. אני מברך על המהלך המבורך הזה.

תושבים יקרים בשל נתוני התחלואה הגבוהים בישראל עומדת בפנינו תקופה מאתגרת שכוללת גם הגבלות חדשות, כפי שהתעדכנו הבוקר, שהינן הכרח לשיטוח עקומת התחלואה. עם כל אי הנוחות שבדבר, עלינו להמשיך לשמור על משמעת אישית וציבורית כדי לשמור על בריאותינו ובריאות שכנינו, חברינו וסביבתינו.
אני מאחל לכולנו בשורות טובות , סוף שבוע נעים ושבת שלום.
שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי- 14 ביולי

תושבות ותושבים יקרים

בעקבות התגברות התחלואה בישראל אנו מחדשים את העדכונים השוטפים. אעשה זאת מספר פעמים בשבוע ולפי הצורך. 

תמונת המצב ברמת  ישי היא שאנחנו עם אפס חולים מאומתים ו-30 מבודדים. נקווה לשמור על תמונות מצב "ירוקה" זו ולכן אנו חייבים את המשמעת שלכם, בבתים, במרחבים הציבוריים, בבתי העסק-עוטים מסיכות, שומרים מרחק, שומרים על היגיינה ונמנעים מהתקהלויות.

בהמשך להתמקצעות התחברנו למערכת השו"ב (שליטה ובקרה) של פיקוד העורף, שמאפשרת  לנו בין היתר למפות ולעקוב אחרי חולים מאומתים (בתקווה שלא תהיה כזו) ומבודדים ברמת ישי. המערכות השונות ממפות את התושבים לפי כתובת בתעודת הזהות ולכן לעיתים יש פערים בין נתוני המערכת לבין המצב בפועל. אנו כאן המועצה המקומית מוודאים כל נתון ע"י חקירה אפידמיולוגית נוספת משלנו ואז מצליבים את המידעים ובהתאם ניידע אתכם.

כדי לשמור על נתונים ה"ירוקים" אלה ברמת ישי ולמען שמירה על זהירות ועל בריאות כולם, החלטתי אתמול על הפסקת קבלת קהל במשרדי המועצה עד להודעה חדשה. אנחנו נמשיך לתת לכם שרות בכל התחומים באמצעות הטלפון 04-939800, המייל  lishka@ramat-yishay.co.il , דרך אתר המועצה https://ramat-yishay.com, דרך האפליקציה (ניתן להורידה מ google play או apple store) , נוכל לקיים שיחה טלפונית או "פגישת זום". דרכי התקשרות אלה נכונים לכל בעלי התפקידים כולל אותי.

במקביל ויחד עם מנהלי המחלקות אנו פועלים לצמצום כוח האדם במשרדים לצד מעבר לעבודה מרחוק (מי שרלוונטי). הוריתי על ביטול פגישות עם גורמי חוץ שאינם הכרחיים ואנו נערכים לעבודה בקפסולות במחלקות השונות ובמתנ"ס.

חלוקת השי למתגייסים המתוכננת למחר וליום ראשון, תתקיים כמתוכנן, בפורמט שמתאים לנסיבות: באוויר הפתוח במתחם לשכת ראש המועצה.

עם החלטת וועדת הקורונה של הכנסת אתמול בנושא הבריכות הציבוריות וחדרי הכושר, הוריתי על פתיחת בריכת השחיה ששבה לפעילות אתמול החל מהשעה 17:00. אישרתי את פתיחת הבריכה לנוכח הנתונים שהצגתי קודם ולפיהם רמת ישי-"ישוב ירוק" וכמובן תוך הקפדה על כללי ה"תו הסגול".

חידדתי את הנהלים בנושא עטיית מסיכות בבית הספר וגנים של החופש הגדול, והנחיתי את השומרים שלא לאפשר כניסת הורים למוסדות החינוך, כדי לצמצם כל אפשרות של מגעים מיותרים שעלולים להוביל להדבקה. אני מבקש מכם הורים יקרים אנא הקפידו על הכללים, עטו מסכות ושמרו מרחק למען בריאות ילדכם, בריאותכם ובריאות הצוות.  

יחד נעבור את התקופה המאתגרת הזו בריאים ושלמים, 

שלכם, עופר בן אליעזר, 

ראש מועצת רמת ישי

 

עדכון שבועי 10 ביולי

תושבות ותושבי רמת ישי היקרים

אנו בסיומו של שבוע נוסף בו נתוני התחלואה הארציים במגמת עליה מדאיגה. לשמחתינו אצלינו ברמת ישי, אין חולים מאומתים ומספר המבודדים עומד על 12 תושבים. הלוואי ונצליח בכוחות משותפים ותוך דגש על משמעת אישית וציבורית, לשמור על סטטיסטיקה "נקיה זו". בעקבות נתוני תחלואה ארציים ובהמשך למוכנות לכל תרחיש אני מכנס את וועדת מל"ח הישובית באופן קבוע לעדכון ולהערכות למקרה של המשך ההגבלות וחס וחלילה צורך בטיפול נקודתי מסודר ומנוהל ברמת ישי. כפועל יוצא מהמצב הועדה תתכנס לעיתים תכופות יותר על מנת להתעדכן בנתונים, להיערך בהתאם ולעדכן אתכם.

כפי שעדכנתי השבוע , נאלצנו לסגור את בריכת השחייה היישובית, במקביל פניתי ליו"ר ועדת הקורונה של הכנסת ומספר חברות הודעה על מנת שיפעלו בראייה חברתית, קהילתית ומקצועית ויאפשרו  לפתוח את בריכות השחייה הציבוריות בטח ביישובים הירוקים (רמת ישי נמנית ביניהם) וגם מפאת זה שלא נמצא כל ממצא המראה על הידבקויות בבריכות השחייה.    לגבי החזרים כספיים למי מכם שרכשו מנויים – המתנ"ס פרסם הודעה מסודרת בעניין והרעיון הוא שמכיוון שלא ברור מה יהיה עתידה של המשך העונה ההחזר ינתן בתום עונת הרחצה.

שני פקחי המועצה סיימו קורס להכשרת פקחי רישוי עסקים ובסמכותם לחלק דוחות על הפרות בנושא עטיית מסכות ואכיפת התו הסגול. 

בהמשך להערכות שלנו ברמת ישי למקרה של התפרצות נוספת ואו סגר שיוטל ע"י הרשויות השונות אנו מרעננים את מערך המתנדבים למקרה הצורך. כמו כן הנחיתי את מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר להכין את שנת הלימודים הבאה במתכונת של למידה מרחוק וקפסולות. בכל מקרה אנו ערוכים ברמת ישי לכל תרחיש.

אנו ממשיכים ככל הניתן לקיים פעילויות חברתיות וקהילתיות והכל במסגרת התו הסגול, בהתאם אנו מקיימים את פעילויות "בית הספר של החופש הגדול" מגילאי גן ועד כיתות ד' ומערכת החינוך זוכה להערכה רבה ולאמון מלא שלכם תושבים יקירים ועל כך מלוא תודתנו והערכתנו ובעיקר תודה גדולה לכל העוסקים במלאכה.

כמו כן אנו מקיימים פעילויות של המועדונית ומועדון ארז, יציאת האוכלוסייה הבוגרת למקום מכיל, שומר ומגן וממלא את השעות שלכם מהווה נדבך נוסף בחוזקה של קהילת רמת ישי, כאן המקום להודות לצוות המתנ"ס על המסירות והאכפתיות לחיזוק הקהילה.

אי יאפשר בלי להתייחס לשביתת העובדות והעובדים הסוציאליים שאנו כאן במועצת רמת ישי מזדהים עם מאבקם הצודק, את חשיבותו של מערך הרווחה והשירותים החברתיים ראינו בצורה מובהקת עם התפרצות נגיף הקורונה. אין חולק על מרכזיותו בטיפול באוכלוסייה ועל תרומתו לחוסן הקהילתי והלאומי. כאן ברמת ישי זכינו בצוות מקצועי אכפתי ורציני שעשה לילות כימים למען כל אחת ואחד מתושבי רמת ישי. כיו"ר ועדת עבודה והסכמי שכר של המרכז לשלטון מקומי אני פועל תקופה ארוכה לשיפור מעמדם, ביטחונם, שכרן/ם ותנאי עבודתם של העובדות והעובדים הסוציאליים, מדיניות הממשלה חייבת להשתנות ולתת יותר דגש לצדדים החברתיים ולא רק לצדדים הכלכליים.

שדה תעופה רמת דוד – השבוע השתתפתי בסיור ופגישה עם יו"ר וועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת, ח"כ מיקי חיימוביץ אשר ביקרה בעמק יזרעאל בעקבות התנגדותנו להקמת שדה תעופה בינלאומי בעמק. השמעתי יחד עם חברי ראשי הרשויות את התנגדותנו הנחרצת למהלך ובעד קביעת השדה בנבטים בדרום לצד פיתוח נמל התעופה בחיפה כמענה לתושבי הצפון.

מליאת המועצה התכנסה השבוע והשביעה חבר מועצה חדש-אביהו צור מסיעת תות אשר החליף את עמית טננבאום שפרש אחרי שש וחצי שנים של שרות מסור לציבור, ועל כך אני מבקש להודות לו בשם כל תושבי רמת ישי. איחולי הצלחה לחבר המועצה החדש אביהו צור.

ועוד ממליאת המועצה, בישיבתה האחרונה אישרנו תקציב נוסף של שני מליון שקלים אשר אותו גייסתי ממפעל הפיס לטובת הקמת פארק ברחוב כליל החורש שיכלול מדשאות ומסלול אתגרי. בסך הכל גייסתי עד כה לפרויקט סכום של חמישה מליון שקלים והוא נדבך נוסף בפיתוח תרבות הספורט והפנאי ברמת ישי.

אנו ממשיכים בהחלפת שלטי הרחובות בכל רמת ישי לשלטים ברורים יותר, גדולים יותר ויפים יותר, תודה לצוות התפעול.

שבת שלום וסוף שבוע נעים תושבים יקרים. שימרו על עצמכם ועל היקרים לכם. גלו אחריות והקפידו על הכללים ונקווה שהמצב ישתפר בקרוב.

 

בברכת שבת שלום ומבורכת

שלכם,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה  המקומית

רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 7 ביולי

תושבי רמת ישי היקרים.
לנוכח רמת התחלואה הגבוהה ברחבי ישראל כינסתי היום את וועדת המל"ח היישובית לישיבת זום כדי לעדכן בהתפתחויות האחרונות ולדון בהיערכות לקראת ההמשך.
מקווה שלא נצטרך לחזור לעדכון היומי אבל בנסיבות הקיימות החלטתי לעבור לעדכון היומי.
כיום ברמת ישי אנחנו עם אפס חולים מאומתים. 12 תושבים נמצאים בבידוד ואנחנו בקשר איתם
תמונת מצב ההגבלות כפי שנכנסו לתוקפן היום ב 14:00החל מהיום הוגדרו מגבלות בתחום הציבורי כדלקמן:
• -התקהלויות מותר עד 20 איש.
• -בתי כנסת עד 19 איש.
• -מסעדות: ישיבה בפנים עד 20, ישיבה בחוץ עד 30.
• -בריכות ציבוריות נסגרו היום בשעה 14:00
• -סגירה של פאבים ומועדונים
• -סגירה של חדרי כושר
• -סגירה של מופעי תרבותמערכת החינוך
מערכת החינוך תמשיך לפעול במתכונת של "בית הספר של החופש הגדול" בגני הילדים ובכיתות א-ג ו-ד תוך הקפדה על שמירת הכללים – מרחק, היגיינה מסכות. בשלב זה הוקפאו הפעילויות שתוכננו מחוץ לישוב. הנחיתי את מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר להיערך לאפשרות של פתיחת שנת הלימודים במתכונת של למידה מרחוק או קפסולות. נכון לעכשיו אין אישור לקיום קייטנות מעבר לתאריך 6.8.20 (תאריך סיום בית הספר של החופש הגדול).שירותים חברתיים ומתנדבים
אנו תומכים ומגבים את שביתת העובדות והעובדים הסוציאליים אשר כל השנה עמלים ועובדים בתת תקצוב על אחת כמה וכמה עכשיו בתקופת ה"קורונה". אני כיו"ר ועדת עבודה והסכמי שכר במרכז שלטון מקומי פועל באופן נמרץ לשיפור תנאי העסקתם, בהתאם מחלקת הרווחה נמצאת בהשבתה כחלק משביתה כללית ארצית במחאה על תנאי העובדים והעובדות הסוציאליות. במקביל הנחיתי להיערך לתגבור הקשר עם האוכלוסייה המבוגרת ולהיות מוכנים להפעלת מערך המתנדבים שלנו בחירוםפיקוח
שני פקחי המועצה סיימו הכשרה וכעת בסמכותם לחלק דוחות במסגרת "התו הסגול". יחד עם משטרת מגדל העמק הגברנו ונמשיך לתגבר את האכיפה במרחב הציבוריבריכת השחייה ברמת ישי
לאור הנחיות הממשלה האחרונות, נאלצנו היום לסגור באופן מיידי את בריכת השחייה ביישוב. מנויי הבריכה יקבלו החזר כספי יחסי עבור התקופה בה הבריכה תהיה סגורה, לפי תאריך רכישת המנוי.
לתשומת ליבכם, ההחזר הכספי היחסי עבור רכישת המנוי יינתן בתום עונת הרחצה ולא לפני כן. זאת מאחר וייתכן שבריכת הרחצה תפתח שוב עוד העונה.תושבים יקרים הנגיף עדיין כאן ולצערי הוא נותן את אותותיו בתחלואה מוגברת בכל רחבי הארץ. רמת ישי נקייה מחולים מאומתים ובכדי לשמור על נתון זה אני מבקש ממכם לשמור על כללי "התנהגות בימי קורונה" ומשמעת עצמית מוגברת, ריחוק חברתי, עטיית מסיכה ושמירה על היגיינה.
שלכם
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי
 

 

 

סיכום שבועי 3.7.20

תושבי ותושבות רמת ישי יקרים ,
נגיף הקורונה – המצב בארץ הולך ומחמיר. מספר מקרי התחלואה הולכים ומתרבים בקצב מהיר מאד. בכל רחבי הארץ מכניסים שכונות שלמות לסגרים והמגבלות, שקצת חווינו אותן מצטמצמות, הולכות ומתהדקות שוב. אנחנו חייבים, כפרטים וכקבוצות לסגל לעצמנו כללי התנהגות של שמירת מרחק  ככל שנוכל. יחד עם שמירה על כללי ההיגיינה והקפדה על עטיית מסכות נוכל להגן על עצמנו ועל סביבתנו מהמגיפה שעדיין לא הצלחנו למגר. נכון לשעה זו לא ידוע על חולים מאומתים ברמת ישי, בואו נשמור על זה. זה בידנו.בעקבות ההחמרה אנחנו מהדקים את הפיקוח ואת האכיפה על הנחיות משרד הבריאות והתו הסגול. פקחי המועצה אהרון רות ויעקב ייני, עברו קורס להכשרת פקחי רישוי עסקים לאכיפת התו הסגול. הקורס מסמיך אותם לחלק דוחות בנושא הקורונה עם דגש על התו הסגול. אנו עומדים בקשר עם תחנת מגדל העמק להגברת הפיקוח והאכיפה עם דגש על עטיית מסיכות במרחבים הציבוריים.השבוע נפרדתי מבוגרי כיתות ו' בבית הספר היסודי ארזים שציינו את סיום לימודיהם בשל הנסיבות בדרך מקורית ומסיבות סיום כיתתיות מושקעות. גם תלמידי כיתות י"ב סיימו את לימודיהם בבתי הספר התיכוניים השונים הודיתי לצוותים החינוכיים על העשייה המשמעותית והערכית במיוחד בשנה הזו ואיחלתי לתלמידים חופשה בטוחה ונעימה. כאן המקום להודות למנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר על ההובלה המקצועית  לאורך כל הדרך.במסגרת שדרוג השירות במחלקת החינוך נשלחו שיבוצי הילדים להורי תלמידי הגנים בצורה דיגיטלית, כולי תקווה כי המהלך שיפר את הממשק בין ההורים למחלקת החינוך, נמשיך לפעול לשדרוג השירות. תודה לפנינה שלזינגר מנהלת המחלקה.כמו כן השתתפתי בישיבת סיכום של ועד הורי גני הילדים בראשותה של ערבה לביא. הודיתי לועד על שיתוף הפעולה ושמחתי לשמוע מחברי הועד שהשיתוף והשקיפות יצרו הרגשת ביטחון בשנה המורכבת הזו ומתן מענה לכל מורכבות שעלתה.ביקרתי השבוע עם צוות המועצה והמתנ"ס ב"בית הספר של החופש הגדול" שפתח את שעריו עם נוכחות מרשימה של כ 100 אחוז בגני הילדים וכ 80 אחוזים בכיתות א-ג'. נוכחות נאה נרשמה גם בכיתות ד'. נתונים אלה מהווים הבעת אמון שאינה משתמעת לשתי פנים של התושבים במערכת החינוך והחינוך הבלתי פורמאלי שלנו. תודה גדולה לצוות שמוביל את "בית הספר של החופש הגדול", אבי ברקב מנהל המתנ"ס, ברי חיים רכזת הקהילה, הילה גביזון מטעם בית הספר, איריס בכר הרכזת החברתית ולצוות המורות והמד"ציות, וכמובן לכם ההורים תודה רבה על האמון.המועצה ממשיכה בקידום פרויקטים שונים ברחבי הישוב, דוגמת מגרש השחבק (שחק בקהילה), מגרש כדורגל סינתטי המוקם בימים אלה במתחם חט"ב היובל בעלות של למעלה ממליון שקלים וישמש את תלמידי בית הספר בשעות היום ואחר הצהריים את הציבור הרחב.כדי להמשיך ולהנגיש מידע לתושבים קיימתי השבוע עוד לייב צ'אט בנושא תשתיות יחד עם מהנדסת המועצה אתי בוצ'ין במהלכו סקרנו את הפרויקטים הבולטים בישוב והשבנו על שאלות תושבים. נמשיך לקיים לייב צ'אטים בנושאים שונים כמו שעשינו בעבר וננגיש את המידע בשקיפות מלאה.השבוע היתה אמורה להתקיים מסיבת המתגייסים המסורתית. בנסיבות המצב נאלצנו לבטל אותה. שלחנו הודעות לכל המתגייסים להגיע בתיאום ללשכתי ולקבל שי וברכה לדרך צלחה ממני ומיו"ר ועדת חיילים הגב' יפעת וקנין. נאחל גם מכאן לכם מתגייסות יקרות ומתגייסים יקרים, שהגיוס יהיה קל, הדרך תהיה נעימה והשרות יהיה משמעותי. אני בטוח שכל אחת ואחד מכם יתרום, לפי כישוריו ויכולותיו, ממיטב מרצו לצבא הגנה לישראל. גאה מאד בכולכם.
שתהיה שבת שלום וסוף שבוע נעים. שימרו על עצמכם ועל הסובבים אתכם.וזכרו
עטו מסכה, שמרו מרחק והקפידו על הגיינה למען בריאותנו כולנושלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי
 

 

 

סיכום שבועי 26 ביוני

 
תושבי רמת ישי היקרים
אנו ממשיכים בהגברת האכיפה בנושא הנחיות משרד הבריאות במרחב הציבורי, יש לא מעט תושבים שאינם מקפידים על ההנחיות, ההנחיות הם למעננו, לשמירה על בריאותנו אנא הקפידו עליהן. במסגרת זו, עובר בימים אלה מערך הפיקוח של המועצה הכשרה לאכיפת התקן הסגול ברשויות המקומיות למאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. פקחי המועצה, אהרון רות ויעקב ייני עוברים קורס בסיומו תינתן להם הסמכות לחלוקת דוחות בנושא הקורונה. אנו עומדים בקשר עם תחנת מגדל העמק להגברת הפיקוח והאכיפה עם דגש על עטיית מסיכות במרחבים הציבוריים.
 
השבוע הרחבנו את מערך המיחזור והשמירה על איכות הסביבה והשבוע הצבנו עמדות למיחזור פסולת אלקטרונית בנוסף למיחזור הבקבוקים, העיתונים, הקרטונים, אריזות המזון, זכוכית, ביגוד ועוד. עמדות אלה לטיפול סביבתי בציוד חשמל ואלקטרוני ובסוללות נועדו כדי לעודד שימוש חוזר בציוד אלקטרוני, לצמצם את כמות הפסולת אלקטרונית ולמנוע הטמנתה, ובכך להקטין השפעה שלילית על הסביבה. עמדות המיחזור החדשות מוצבות ליד בית מרים.
 
סיירת הורים בעונה חדשה פועלת למתן הרגשת מוגנות לבני הנוער שלנו. השבוע הצטרפתי לסיור שכמו תמיד סיפק לי גאווה והנאה, פגשנו בני נוער ששמחו לראות אותנו. כאן המקום להודות לנורית פלינסקי רכזת הסיירת ויחיאל סבג מנהל תחום קהילה וביטחון על תרומתם ועשייתם הרבה למען ילדנו, אני קורא לכם תושבים יקירים לקחת חלק, להיות שותפים ולהצטרף לסיירת ההורים. (מוזמנים לפנות למועצה ולהרשם)  
 
חטיבת הביניים היובל סיימה את שנת הלימודים, ביקרתי השבוע בחטיבה ונפרדתי מתלמידי שכבה ט' שיוצאים לדרך חדשה. בשל הנסיבות היתה זו פרידה שונה וצנועה. התלמידים הכינו קליפ מושקע ומקורי. פגשתי את התלמידים יחד עם מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ומנהלת בית הספר שרה וקנין ואיחלתי להם בהצלחה בהמשך הדרך. הענקנו למחנכות שכבת ט', רותם דה פיצ'וטו, לילך כץ ויאנה פוליאקוב שי מהמועצה והודינו להם על תרומתם. התלמידים קיבלו שי מתנת המועצה וספר תהילים מהמועצה הדתית. תלמידים יקרים שמרו על עצמכם במהלך חופשת הקיץ, אני מאחל לכם חופשה בטוחה ומועילה.
 
אנו נערכים לפתיחת בית הספר של החופש הגדול, במסגרת זו מרכז שלטון מקומי שאני חבר הנהלה בו ויו"ר ועדת כספים גייס את מפעל הפייס להענקת מלגות לסטודנטים, רמת ישי מזמינה אתכם סטודנטים יקרים להצטרף לפעילות מבורכת זו. (פרטים באתר המועצה ודף הפייס בוק של המועצה ושלי) .
 
האסיפה הכללית של המת"נס התכנסה בשבוע שעבר והציגה את נתוני תקציב 2019 שהסתיים בצורה מאוזנת גם בשוטף וגם במצטבר. הנהלת המתנ"ס אישרה הקצאת סכום של 60 אלף שקלים לטובת השלכות נזקי הקורונה. המתנ"ס נמצא במצב של איתנות כלכלית 75 אחוזים מההכנסות הינן עצמיות. המועצה תמשיך לתמוך ולתקצב באופן ישיר ועקיף את פעולות המתנ"ס. אני מודה ליו"ר הנהלת המתנ"ס רו"ח עו"ד יורם ברזאני, לאבי ברקב מנהל המתנ"ס, לחברי ההנהלה על הובלת הפעילויות המגוונות לרווחת התושבים ולצוות עובדי המתנ"ס על העבודה המסורה כל השנה.
 
בריכת השחיה פועלת להנאת מתרחצים רבים והחלטנו לאפשר רכישת מנויים מוזלים לבריכת השחיה עד תום עונת הרחצה. מוזמנים לעשות מנוי לבריכה המשודרגת ולהצטרף למאות המנויים המרוצים.
 
אנו נמצאים בעיצומן של עבודות פיתוח תשתית נרחבות ברחבי היישוב  אני עוקב מקרוב אחר ביצוע העבודות והפרויקטים ברחבי הישוב ובהן בין היתר עבודות להכשרת כניסה נוספת לאזה"ת ובמגרש הספורט שחבק. העבודות מתקדמות לפי לוחות הזמנים. הכניסה הנוספת לאזור התעסוקה תיתן מענה תחבורתי ובטיחותי ותחזק את העסקים המקומיים. סיום העבודה על הכניסה הנוספת הוא עד סוף שנת 2020.
 
זכרו לשמור על כללי הקורונה והתו הסגול 
בברכת שבת שלום ומבורכת 
שלכם
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי
 
 
 

 

 

סיכום שבועי 19 ביוני

תושבים יקרים כפי שאתם מתעדכנים מכלי התקשורת, מקרי התחלואה בארץ הולכים ומתרבים. אני שמח שברמת ישי אין חולים מאומתים, יחד עם זאת יש רבים שאינם מקפידים על אמצעי ההתגוננות. עלינו לזכור להשתמש בכל הכלים העומדים לרשותנו כדי למנוע תחלואה ובכדי שלא להחזיר את המשק למצב של שיתוק נוסף.
תושבי רמת ישי היקרים, אתם תושבים אחראים אשר מבינים שהשמירה על הכללים מחוייבת על מנת שנשמור על בריאותנו. אנא הקפידו על כך.
כמו כן אני מבקש לחדד באם יאומת חולה ברמת ישי (חס וחלילה) או כל הצורך אנחנו נוציא הודעה מסודרת, אל תתנו לשמועות להשפיע. מחלקת הבטחון והפיקוח של המועצה הרחיבה את פעילותה בקרב העסקים בישוב הן בנושא אכיפה במרחב הציבורי והן בנושא סיוע לקבלת אישור "התו הסגול" ממשרד הכלכלה. תגברנו את פעילות המחלקה בפקח נוסף אשר ביקר השבוע בעשרות עסקים בישוב וסייע להם בהליך קבלת "התו הסגול".פעילויות מועדון הגימלאים מתרחבות במסגרת מועדון ארז ו"מועדון המטיילים" של המתנס, שחידש את פעילותו עם טיול ראשון בסדרה של חמישה טיולים ברחבי הארץ. שמחתי לפגוש את הגימלאים לפני צאתם לטיול הראשון מאז החזרה ל"שגרת הקורונה".במסגרת פעילותינו לטיפול במזיקים מעופפים, יתושים, זבובים וכד' פיזרה המועצה מלכודות דבק זוהרות בגנים הציבוריים, המלכודות ניתלו על גבי עצים בגנים. היתרון במלכודות אלה שהן אינן מפיצות ריח ונחשבות יעילות במיוחד. בנוסף לכך ביצענו הדברה בשטחים הציבוריים.המועצה ממשיכה בפרויקט הסדרת והנגשת עמדות המחזור השונות בישוב כחלק מתגבור וייעול מערך המחזור היישובי. עמדות מחזור כאלו הושלמו ברחוב הצבר ובשבוע שעבר ברחוב החצבים. בשבועות הקרובים נתגבר את עמדות המחזור בעמדות לאיסוף פסולת אלקטרונית. את רשימת העמדות ניתן למצוא באתר המועצה בקישור הבא: https://katzr.net/f5f4d7חינוך – אנו ערוכים למסיבות סוף השנה שכאמור יתקיימו ע"פ ההנחיות, כמו גם לביה"ס של החופש הגדול לתלמידי גני הילדים ועד כתות ד'. אני יחד עם חברי ראש הרשויות פועלים ללא הרף על מנת לאפשר שגרת חיים רגילה ככל הניתן לאפשר לכלכלה לחזור לעצמה ולמשקי הבית לחזור לשגרה כלכלית.זכרו ממ"ש מסכה, מרחק שמירה על הגיינה תאפשר לנו המשך פתיחת המשק.שיהיה לכולם סופ"ש נעים ושבת שלום.
שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש/ המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

סיכום שבועי 12 ביוני

תושבות ותושבי רמת ישי היקרים
אנו עוקבים בדריכות אחרי העליה בנתוני התחלואה הארציים כרגע ברמת ישי לשמחתנו אין מקרי תחלואה . כדי לשמור על סטטיסטיקה זו אנו מחוייבים להקפיד על הנחיות משרד הבריאות: שמירה על מרחק, היגיינה ועטיית מסיכות. הנחיתי את מחלקת הפיקוח להגביר את האכיפה בנושא עטיית מסכות במרחב הציבורי ובעסקים ותגברנו את מחלקת הפיקוח בפקח נוסף. בשבוע הבא נצא במבצע אכיפה והסברה יחד עם משטרת ישראל בנושא תו סגול, ועטיית מסיכות. כמו כן מקיימת המחלקה בניהולו של יחיאל סבג ביקורות פתע בבתי הספר.גאוה לרמת ישי. סיוון מלץ וליה פרטוש, תלמידות כיתה ט מחט"ב היובל, זכו בתחרות ציורים בינלאומית שהתקיימה בצ'כיה בהשתתפות עשרות מדינות ששלחו את הציורים לתחרות. אגב סיוון וליה בחרו לצייר ציורי נוף של רמת ישי. שאפו גדול לסיוון, ליה וצוות בית הספר.אנו ממשיכים בשדרוג תשתיות התחבורה בישוב והפעם ברחוב הפרדס, ציר תנועה מרכזי בישוב בין כיכר רוטרי ועד לבית העלמין. העבודות כוללות את הרחבת הכביש ככביש דו סטרי עם מדרכות, הסדרת חניה ותאורה, מה שיאפשר גישה נוחה לכל הציר. העבודות כוללות גם את שדרוג התאורה לתאורת רחוב "תת קרקעית" ידידותית לסביבה, במסגרת זו יועתקו עמודי חשמל, ויטמנו כבלי החשמל בקרקע, אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית ומשתדלים לקצר את לוחות הזמנים.ועוד בענייני תחבורה, במסגרת חיזוק הקשר עם השלטון המרכזי נפגשתי השבוע עם שרת התחבורה הנכנסת מירי רגב. גם סיפרתי לה על תנופת הפיתוח ברמת ישי שבאה לידי ביטוי במספר פרויקטים תחבורתיים מרכזיים ובראשם הסדרת כניסה נוספת לאזור התעסוקה ותשתיות שכונת פרדס בחסכון. כמו כן הבהרתי את עמדתי שהיא התנגדות נחרצת לגבי הכוונה להקים שדה תעופה בינ"ל ברמת דוד לרבות הפתרון שדה תעופה אזורי בחיפה ושדה תעופה משלים בנבטים. השרה רגב סייעה רבות לקידום פרויקטים ברמת ישי בעת שכיהנה כשרת התרבות והספורט וכמו תמיד מצאתי אצלה אוזן קשבת לצרכי הישוב.מטרדי יתושים וזבובים – המועצה נוקטת בפעולות למיגור מטרדי יתושים וזבובים ובראשם פעולות הדברה. הציבור מתבקש לסייע בנושא ולבצע מספר פעולות ובהן יבוש מקורות מים, ותיקון סתימות וגלישת ביוב ונזילות במערכת המים, אם יש כאלו. כמו כן אנו עומדים בקשר רצוף עם רשות ניקוז קישון לביצוע הדברה בנחלים שבשכנות עם רמת ישי.לשמחתנו הרבה מערכת החינוך ברמת ישי עובדת עד עתה כרגיל ונערכת למסיבות הסיום. השבוע קיבלנו הנחיה לקיום מסיבות הסיום בפורמט כיתתי בלבד. מחלקת החינוך יחד עם המרכז הקהילתי נערכים ל"בית ספר של החופש הגדול".תושבות ותושבים יקרים, אני פונה אליכם בכל לשון של בקשה להקפיד על ההנחיות: חובה ממ"ש לשמור על מסכה. מרחק ושמירה על היגיינה. לצערנו יש התרופפות שגורמת לעליית התחלואה ולאי החלת ההקלות . התנהגותנו הזהירה תשמור עלינו ועל בני ביתנו ועל השגרה המיוחלת.החלטתי לצרף גם תמונה של רמת ישי מבעד לשדה חמניות, יש לנו ישוב מדהים בסביבה כייפית. אז שתהיה לנו שבת שלום
בברכת סוף שבוע נעים
שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה מקומית
רמת ישי

 

 

 

סיכום שבועי 5.6.20

תושבים יקרים, השבוע היינו עדים לתוצאות ההקלות ואי ההקפדה על ההנחיות שמתרחשת בעקבותיהן. המשק חזר לפעילות כמעט מלאה והתוצאות לא אחרו להגיע. עשרות מקרי תחלואה חדשים התגלו, רבים מהם במערכות החינוך. אצלנו כרגע אין שינוי במצב (למזלנו) אבל בעקבות העליה בנתוני התחלואה והחשש מגל שני, כינסתי השבוע את ועדת מל"ח כדי לדון בנושא. הנחיתי את מנהלת מחלקת החינוך ומנהלות בתי הספר להיות ערוכים, על כל מקרה, ללמידה בקפסולות. כמו כן הנחיתי את מנהל הבטחון והפיקוח יחיאל סבג, להגביר את האכיפה בגין הפרות של הנחיות משרד הבריאות, במרחב הציבורי ובבתי העסק.אני שמח לראות כי תלמידי ביה"ס ארזים מפנימים את המסר של שמירת מרחק, עטיית מסכה והגיינה והדבר בא לידי ביטוי בכרזות אותם צרפתי לפוסט, הכרזות הן תוצר של עבודה מקצועית של צוותי ההוראה ביחד עם התלמידים הנפלאים, היצירתיים ומוכשרים.

השבוע נפתחה בריכת השחייה . אתם מוזמנים להגיע ולהנות מבריכה נוחה ומשודרגת. אנו נפעיל אותה בהתאם להנחיות של משרד הבריאות. במהלך החודשים האחרונים שופצה הבריכה לנוחיות המשתמשים לרבות שדרוג בריכת הפעוטות שתיפתח רק בשלב מאוחר יותר.

פעילותו של מועדון ארז חודשה בתוך המועדון. עד כה התקיימו פעילויות לחברים רק בשטחים פתוחים.

המועצה שבה לקבל קהל במשרדיה בכפוף לרישום מראש. הכניסה למתחם המועצה מותנית במדידת חום.

מליאת המועצה אישרה את צו הארנונה לשנת 2021. כפי שהתחייבתי עם כניסתי לתפקיד גם השנה שיעור הארנונה לא יעלה. זו השנה ה-12 ברציפות ששיעור הארנונה ברמת ישי אינו עולה, למעט מה שמחוייב מתוקף חוק ההסדרים, (העלאה לה מחוייבות הרשויות המקומיות בישראל ע"י משרד הפנים), בסך 1.1 אחוז לשנת 2021.

פעילות שדרוג התשתיות בישוב נמשכת בקצב מואץ: שתי כיכרות חדשות מוקמות ברחוב האלון, העבודות להכשרת כניסה נוספת לאזה"ת נמשכות, התחלנו בשלב ב' בשכונת פרדס וחסכון והעבודות על מגרש השחב"ק (מגרש כדורגל נוסף) נמצאות בתנופה, כמו כן אישרנו במועצה תב"ר לתיכנון סמטת הברוש. אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית הנגרמת לכם.

השבוע קיימתי פגישה עם ראשי עיריות חיפה ועכו, ד"ר עינת קליש-רותם ושמעון לנקרי בנושא קידום שדה תעופה בחיפה, הצלחנו לשכנע את עריית חיפה בצורך להקמת שדה בחיפה מה שמייתר הקמת שדה תעופה בעמק. שמחתי שראש עריית עכו בתפקידו כיו"ר מועצת הגליל מצטרף ליוזמה.
מאחל לכם סופ"ש רגוע ושבת שלום. מבקש מכם להתגייס ולסייע במניעת התחלואה ע"י מילוי ההנחיות: שמירת מרחק, עטיית מסכות, ושמירה על היגיינה. יחד נשמור של שיגרה בטוחה.

בברכת שבת שלום ומבורכת
שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה מקומית
רמת ישי

 

 

 

 

 

סיכום שבועי 24-28 במאי

 
תושבים יקרים, 
ערב חג השבועות חג הביכורים, החג הראשון לאחר תקופה ארוכה בה נוכל לחגוג יחד כל המשפחה וחברים "גרעינית" ולא "גרעינית", אני מאחל לכם חג שמח עם הרבה בריאות ואהבה. שנדע כולנו לקחת את הדברים הטובים ומהתקופה המורכבת שעברנו ולהעצים אותם ולזכור תמיד שאהבת חינם היא המפתח לחיים טובים ומאושרים.
 
אכן כן תושבים יקרים אט אט אנו שבים לשגרת חיים כמעט מלאה תחת הנחיות "התו הסגול" ועלינו להקפיד על הוראותיו כדי שנוכל להמשיך בשגרת חיים זו, הן מצד מפעילי העסקים/המתקנים והן מצד המשתמשים. משמעת אישית היא המפתח לשמירה על נתוני תחלואה נמוכים ולהמשך חזרה מלאה לשגרה.
 
מגרשי הספורט נפתחו השבוע בישוב לשימושכם תוך הקפדה על ההנחיות.
 
אושרה פתיחת בתי כנסת תחת מגבלות ובהן עד 50 מתפללים בחלל אחד ובתנאי שישמר מרחק של שני מטרים בין המתפללים, מינוי ממונה קורונה, חתימה על הצהרה בריאות ושמירה על היגיינה. אני מזכיר את חובת עטיית מסיכה, שימוש בתשמישי קדושה אישיים. המועצה שלחה הנחיות לכל בתי הכנסת בישוב.
 
השבוע קיימנו ערב שירה בציבור לאוכלוסיית התושבים הוותיקים, שמחתי לפגוש אותם לראות את החיוך ואת הכייף שבחזרה לשגרה. 
 
ביום רביעי השבוע ניתן האור הירוק לפתיחת המסעדות והברים ברמת ישי. עד כה למעלה מ-90 אחוז העסקים ברמת ישי שבו לפעילות.
 
אנו נערכים לפתיחת בריכת השחיה לקהל הרחב ב-2 ביוני. הבריכה שופצה ושודרגה במהלך החודשים האחרונים (כולל בריכת הפעוטות שבשלב זה אסורה לשימוש עפ"י ההנחיות) והיא מוכנה לקראת קליטת המתרחצים. ביום שני הקרוב ישובו גם חוגי המתנ"ס לפעילות מלאה. אנא עיקבו אחר הפרסומים באתר המתנ"ס והמועצה.
 
השבוע חגגו אחינו המוסלמים את עיד אל פיטר, הדבר הורגש בהאטה בעשייה הרבה, בפרויקטים השונים. ביום ראשון נחזור המלוא הכח להמשך העבודות.  בשמכם איחלתי לשכננו המוסלמים חג שמח ובריא.  
 
בעקבות הישנות מקרים של חוסר תשומת לב לזמני הוצאת הגזם, דבר שמביא לפגיעה באיכות חיי התושבים וחזות הישוב, נגביר את האכיפה בנושא. אני מזכיר לכם כי יום הוצאת הגזם הוא יום שלישי ויום הפינוי יום רביעי, אנא הקפידו על הוצאת הגזם ביום הקבוע על מנת שנשמור על רמת ישי נקיה.
אני מאחל לכם חג שבועות שמח, תהנו ותחגגו אבל זיכרו להישמר ולהקפיד על ההנחיות כדי שנמשיך בחזרה הברוכה לשגרת חיינו.
 
בברכת חג שבועות שמח
 
שלכם
עפר בן אליעזר
ראש המועצה

 

 

 

סיכום שבועי- 17 במאי-22 במאי

תושבי רמת שי היקרים,
לאט לאט אנו חוזרים לשגרה כמעט מלאה, התהליך משמח ומעודד אך יחד עם זאת מלווה בלא מעט חששות. אנו במועצה פועלים ע"פ ההנחיות ונמשיך לשמור ולעדכן ככל הנדרש.
 
אז מה היה לנו השבוע?
שבוע ראשון של חזרה לשגרה מלאה במערכת החינוך שעבר בהצלחה ועם נתוני נוכחות מרשימים. בהנחייתי כבר בתחילת השבוע שבו כל תלמידי מערכת החינוך ברמת ישי-מגיל גן ועד כיתות ט' לחבוש את ספסל הלימודים. גם תלמידי התיכונים-עמקים תבור-מזרע ואורט טבעון חזרו בהדרגה ללימודים במתכונת מלאה. בתחילת השבוע פתחנו את צהרוני הגנים וביום שלישי הצטרפו צהרוני בתי הספר. נתוני הנוכחות הם למעלה מ-90 אחוז בכל מסגרות החינוך המהווים הבעת אמון במערכת.
 
התחלנו בפעילויות הפגה לאוכלוסייה הבוגרת תחת הנחיות משרד הבריאות. הפעילויות מתקיימות במרחבים פתוחים ובהתאם לרישום מוקדם. את הפעילות מובילה רכזת הקהילה במתנ"ס ענבר חיים, והן כוללות פעילויות ספורט, הרצאות, חוגי יצירה. ביום ראשון נקיים במגרש בית ספר ארזים ערב שירה בציבור לאוכלוסיית הגמלאים לרגל חג השבועות. ההשתתפות ברישום מוקדם באתר המרכז הקהילתי.
 
בימים אלה אנו משלימים את ההיערכות לפתיחת הבריכה. על מועד פתיחת עונת הרחצה נודיע בהמשך בהתאם להנחיות משרד הבריאות. אנא עקבו אחר הפרסומים באתר המתנ"ס https://www.matnasry.co.il
 
שדרוג התשתיות והכבישים נמשך במלא המרץ. 
•  להקלה על התנועה והחניה הפכנו את רחוב האלון לחד סיטרי 
    מכיכר הרוטרי ועד לרחוב היסמין. 
•  בשבועות האחרונים התחלנו בהקמת שתי כיכרות בצומת 
   האלון-דפנה-רקפות ובהמשך רחוב האלון. הכיכרות ינקזו בין היתר        
   תנועה שתגיע מכיוון הכביש ההיקפי של שכונת פרדס וחסכון    
   שאיכלוסה החל בחודשים האחרונים. המקטע בין הכיכרות יהיה דו 
   סיטרי. אנו מתנצלים בפני התושבים על חוסר הנוחות הזמנית. 
•  רחוב הפרדס משנה את צורתו ושלב ב' בשכונת פרדס בחסכון 
   קורם עור וגידים. 
•  כניסה נוספת לאזה"ת מכיוון נווה יער מקבלת צורה.
•  עבודות על מגרש השחב"ק נכנסו להילוך גבוה לאחר שסיימנו את 
   חפירות ההצלה של רשות העתיקות.    
 
יחד עם תחילת החום אנו מרגישים יותר ויותר את החזרה לשגרה בכל תחומי החיים וזה בהחלט מעודד. יחד עם זאת חשוב להיות קשובים ולשמור על התנהגות זהירה. 
למרות שהשבוע הקלו בנושא המסכות בגלל החום, חשוב להמשיך ולחבוש מסכות  ולשמור על מרחקים.
 
נשתמע בשבוע הבא,
בברכת שבת שלום.
שלכם
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

עדכון יומי 17 במאי

תושבי רמת ישי היקרים

העדכון היומי היום הוא סיכום תקופה, בסרטון המצורף סיכום תקופת הקורונה עד עכשיו במספרים. מעתה העדכונים יהיו אחת לשבוע. מבקש להודות למנהלי ועובדי המועצה המסורים, לצוותים החינוכיים האכפתיים, לעובדי המתנ"ס וחברי הנהלת המתנ"ס, לחברי המועצה על שיתוף הפעולה ובעיקר לכם על היותכם קהילה חזקה מאוחדת ואכפתית.

זכרו

חבישת מסכה = שגרה בטוחה.

 

שלכם,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

עדכון יומי 14 במאי

 
תושבי רמת ישי היקרים
העדכון היומי מיועד בעיקר לכן ההורים לילדי התלמידים ועומד בסימן החזרה לשגרת לימודים מלאה החל מיום א' 17.5.20
ברגעים אלה קיבלנו אישור רשמי למהלך עליו הודעתי השבוע ואותו הובלנו במרכז שלטון מקומי. מערכת החינוך ברמת ישי חוזרת לשגרה מלאה כבר ביום ראשון הקרוב (17.5.20). אחרי שבועיים בהן היא הופעלה בצורה מדורגת ומוגבלת ורשמה הצלחה גדולה בכיתות א-ג' וגני הילדים ברמת ישי.
 
מערכת החינוך ברמת ישי ערוכה תודות למ"מ מקומי ויו"ר ועדת חינוך יהונתן הירשפלד, מנהלת מחלקת החינוך מנהלות בתי הספר טלי אימברמן, שרה וקנין, הגננות, צוות המורות המורים והסייעות וצוות התפעול של המועצה לפתיחה בטוחה, הגיינית ופדגוגית.
התלמידים יגיעו לגני הילדים ובתי הספר בדרוג ע"פ הפירוט הבא: 
 
גני הילדים –
אשכול חלמית :
 רימון ועופרים כניסה משער המאבטח:                                       
        גן רימון       07:30
        גן  עופרים   07:45 
  תמר ושקמה יכנסו משער החצר של גן שקמה הכניסה מחניית רחוב מרגניות
        גן תמר    07:30   
        גן שקמה  07:45
אשכול כלניות:     
       גן אלה     07:30 
       גן צאלון   07:45    
אשכול נרקיסים:   
       גן דקל  07:30   כניסה משער הגן 
       גן ברוש  07:55  כניסה משער הגן 
       גן שקד   07:55   כניסה משער חצר הגן
       גן  שחף 07:45    כניסה משער הכניסה רגיל
       גן אורנים 08:00   כניסה משער הכניסה הרגיל 
 
ביה"ס ארזים:
שכבת א'-ב': כניסה ויציאה משער אולם הספורט
שכבת א'- כניסה בשעה 7:45 
שכבת ב'- כניסה בשעה 7:55
שכבת ג'-ד': כניסה ויציאה מהמגרש המקורה (ליד המתנ"ס)
שכבה ג'- כניסה בשעה 7:45
שכבה ד'- כניסה בשעה 7:55   
שכבת ה'-ו': כניסה ויציאה מהשער הראשי ברחוב הארז
שכבת ה'- כניסה בשעה 7:45
שכבת ו' – כניסה בשעה 8:00
 
חטיבת היובל
7:55 – 7:40 שכבת ז' כניסה מהכניסה הראשית
7:55 – 7:40  שכבת ח' משער הכניסה של מגרש הספורט
8:15 – 8:00 שכבת ט' כניסה מהכניסה הראשית
 
בתיה"ס התיכוניים
הודעות ימסרו לתלמידם באופן פרטני
 
שאר הפרטים ימסרו להורים ולתלמידים ע"י צוות הגננות, המורות המורים והמנהלות.
מאחל לכולנו חזרה מהירה שגרת לימודים בריאה ומהנה.
 
וזכרו
חבישת מסכה = שגרה בטוחה.
 
שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 13.5.2020

 
תושבי רמת ישי היקרים
 
לצד "שגרת הקורונה", אנו ממשיכים בקידום פרויקטים שונים בישוב. השבוע התחלנו בהקמת שתי כיכרות בצומת הרחובות אלון דפנה, שיסייעו בויסות טוב יותר של התנועה וישפרו את בטיחות הנהגים והולכי הרגל. באזור התעסוקה ממשיך להתקדם פרויקט הסדרת הכניסה הנוספת מכיוון נווה יער ובשכונת פרדס וחסכון נכנסנו לשלב ב' .
 
מערכת החינוך נכנסה לשגרת לימודים בצל הקורונה-תלמידי כיתות א-ג' בבית הספר היסודי וגני הילדים לומדים בקפסולות כאשר אחוזי הנוכחות גבוהים ביותר כ-90 אחוז. 
 
בהמשך לעדכון מאתמול באם לא ישונה מתווה החזרה ללימודים של כתות ד' עד י' לא נחזיר את הלימודים בשכבות אלה, החזרה צריכה להיות מלאה. לעמדה זו שותפים רוב ראשי הרשויות וזו עמדתו הרשמית של מרכז השלטון המקומי שהודיע על התנגדותו הנחרצת למתווה החזרה ללימודים של כיתות ד-ו והודיע על אפשרות של השבתה במידה ותתקבל החלטה כזאת.
כאמור ראשי הרשויות ואני בתוכם מחזקים עמדה זו.
 
נעדכן בהמשך, כמו תמיד…. ועד אז, הקפידו על הכללים: חיבשו מסכות, שימרו מרחק והקפידו על היגיינה .
 
חבישת מסכה – שגרה בטוחה.
 
שלכם,
 
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי
 

 

עדכון יומי 12.5.2020

תושבי רמת ישי היקרים,

כפי שהבטחנו, פתחנו גם היום את גני הילדים כדי לשמור על רצף חינוכי וכדי ששיגרת חיי הילדים וההורים שרק החלה, לא תשובש. את הגנים הפעילו היום סייעות הגנים בסיוע צוות העובדות של מחלקת החינוך של המועצה (מזכירות ובעלי תפקיד נוספות). עברתי בין הגנים יחד עם מנהלת המחלקה פנינה שלזינגר, והענקנו לצוותים הנרגשים מכתבי תודה אישיים ותשורה כאות הערכה והוקרה על ההתגייסות. רשמנו היום בגנים למעלה מ-80 אחוזי התייצבות. תושבי רמת ישי שוב תודה לכם על האמון במערכת בכלל ובסייעות בפרט.

במהלך הימים האחרונים אנו מקבלים הנחיות שונות בנוגע להחזרת ילדי כתות ד' עד י' ללמידה. אני יחד עם עמיתי ראשי הרשויות ובהובלת יו"ר המרכז לשלטון מקומי חיים ביבס  פנינו לראש הממשלה בדרישה להחזיר את מערכת החינוך לשגרה רגילה, אין סיבה שלא, כל מתווה אחר הוא מסורבל, פוגע בתלמידים וכמעט בלתי אפשרי ליישום. הוכחנו כאן ברמת ישי שאנו יודעים לשמור על בריאות התלמידים וכך נדע לעשות גם בחזרה לשגרה רגילה. לפיכך לפי שעה לא נחזיר ברמת ישי את תלמידי ד' עד י'  אלא אם המערכת תחזור לשגרה מלאה.  

היום ערכתי סיור בין העסקים באזור התעסוקה, שמחתי לשמוע מבעלי העסקים כי אזור התעסוקה ניעור לחיים עם תנועת רכבים וקונים ערה. למעלה מ-90 אחוז מהעסקים ברמת ישי חזרו לפעילות ואט אט הם שבים לשגרה. כזכור המועצה העניקה לעסקים הנחה של 25 אחוז בתשלום ארנונה (פטור מתשלום לשלושה חודשים). לסיור התלוו מנהל אגף הביטחון והפיקוח במועצה יחיאל סבג, אשר מסייע לעסקים בקבלת התו הסגול. שוחחתי עם בעלי העסקים וחידדתי בפניהם כי דלתי פתוחה להם לכל פניה.

אני מבקש לעשות סדר בנושא המרחבים הציבוריים. הפארקים הציבוריים נפתחו, אך עדיין חל איסור להשתמש בגני המשחקים, שימוש במתקני הכושר מותר. אני מבין את הקושי אבל בואו נגייס עוד קצת סבלנות ואורך רוח ונימנע מלהגיע לגני המשחקים. פקחי המועצה מסתובבים ומזהירים אבל המשטרה אוכפת את ההנחיה גם בתוך הישוב.

הימנעו מקבלת דוחות מיותרים.

זכרו

חבישת מסכה = שגרה בטוחה.

שלכם,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 10.5.20

תושבי רמת ישי היקרים
בהתרגשות רבה חידשנו היום את הלמידה בגני הילדים ברמת ישי. ליוויתי מקרוב את התהליך, מההכנה האינטנסיבית בשבוע שעבר ועד קליטת הילדים בגנים הבוקר. אחוזי הנוכחות הגבוהים מאוד של הילדים בגנים: 86 אחוזים, מעידים על האמון במערכת החינוך היישובית. יישר כוח לצוותי הגנים – הגננות והסייעות שעמלו ובצורה מקצועית רצינית ומוקפדת להכין את הגנים לילדנו המתוקים ולצוות המועצה בראשותה של פנינה מנהלת מחלקת החינוך על ההערכות המקצועית והמסורה לחזרה ללימודים. תודה למנהלי המחלקות במועצה שהתייצבו בגני הילדים וליוו את כניסת הילדים לגנים בישוב. כמו כן הוריתי על פתיחת הגנים ביום שלישי ל"ג בעומר. לשמחתי, כל הצוותים בגנים נרתמו לנושא וברמת ישי יתקיימו לימודים בגני הילדים ביום שלישי הקרוב 12.5.20.
הלימודים בבית ספר ארזים מתקיימים זה השבוע השני בכיתות א-ג'. אחוזי הנוכחות עולים בהדרגה והם כעת גבוהים ביותר-92 אחוז!

הספרייה הציבורית נפתחה היום לציבור במתכונת ההשאלה החדשה-רישום ואיסוף הספרים. מאז סוף השבוע קיבלנו הזמנות רבות לספרים וצוות הספרייה יצר קשר עם המזמינים. בשבועיים הקרובים ניתן עדיפות למשאילי הספרים לתושבים מעל גיל 70 ותושבים עם מוגבלויות.

אנו נערכים לפתיחת הצהרונים כצעד נוסף לחזרה לשגרה של מערכת החינוך. מדובר במהלך מאתגר ואנו מתכוונים ליישמו בימים הקרובים. הכוונה היא לאפשר לימודים במסגרת הצהרונים לילדי הגנים עד לשעה 17:00 ולילדי בתי הספר עד לשעה 16:00. נא לעקוב אחרי עדכונים בנושא.

ולסיום אני מזכיר כי השנה לא מדליקים מדורות ל"ג בעומר ולא מתקהלים.

חבישת מסכה – חזרה מהירה לשגרה
שלכם
עפר בן אליעזר
ראש מועצת
רמת ישי

 

 

 

סיכום שבועי 8 במאי

שבת שלום תושבים יקרים

השבוע עמד בסימן חזרה לשגרה, חזרה מדודה, הדרגתית ותחת הנחיות קפדניות. תלמידי כיתות א'-ג' בבית הספר ארזים שבו ללימודים עם נוכחות של למעלה מ-75 אחוזים. בחינוך המיוחד שבו למתכונת מלאה כולל הסעות עם 85 אחוזי נוכחות. אני מודה לכם על הבעת האמון במערכת החינוך שלנו שמנוהלת במקצועיות, רגישות ונחישות ע"י  פנינה שלזינגר יחד עם מנהלות בתי הספר טלי אימברמן ושרה וקנין שעמלות לילות כימים למען התלמידים ואיתן צוותים החינוכיים הנפלאים שלנו – מורות, מורים, סייעות וצוות מנהלה. בהחלט מגיע להם. הם עבדו קשה כדי שהכל יעבוד בדרך המיטבית האפשרית. גני הילדים כאמור, הוכשרו גם הם ע"י צוות הגנים ובעבודה מסורה ומקצועית של סייעות הגנים לקראת החזרה ללימודים ביום ראשון הקרוב. הלימודים יתבצעו בשתי קפסולות, בכל קבוצה ילמדו לא יותר מ-17 ילדים שלוש פעמים בשבוע. במקביל להכנות ולמוכנות אנחנו מתכוונים להפעיל את גני הילדים גם ביום שלישי 12.5.20 (חופשת ל"ג בעומר). ביום ראשון 10.5.20 נוציא הודעה מסודרת.

ל"ג בעומר – שבוע הבא נחגוג את ל"ג בעומר, בהמשך להנחיות יש איסור מוחלט על הדלקת מדורות ואנו מבקשים מכם אנא הקפידו על ההנחיות. ברמת ישי נקיים תהלוכת מכונית וננסה לשמח בדרך קצת אחרת.

השגרה חוזרת גם במגזרים נוספים. 46 מתוך 53 העסקים נפתחו בסטריט מול בכפוף לקבלת התו הסגול, והיום לשמחתנו חזרנו לעומסים של סופי השבוע של תקופת טרום הקורונה. הספרייה הציבורית חוזרת לפעילות החל מיום ראשון במתכונת של רישום מראש ואיסוף ספרים.  בריכת השחיה צפויה להיפתח באמצע חודש יוני (בכפוף להנחיות ואישור משרד הבריאות) ובינתיים אנו מבצעים עבודות לשדרוג התשתיות עם דגש על שדרוג של בריכת הפעוטות. כמו כן קיר הטיפוס נפתח לפעילות למטפסים מקצועיים.

יחד עם צעדי החזרה לשגרה ובמקביל אליהם אנו ממשיכים לדאוג לאוכלוסייה בכלל ולוותיקים בפרט. המחלקה לשירותים חברתיים ממשיכה בחלוקת מנות מזון לסיוע לאוכלוסייה הבוגרת ולאוכלוסייה הנזקקת. עד כה טיפלה המחלקה בניהולה של שרה גייצהאלס ב- מאות קריאות מאזרחים ותיקים לסיוע בהבאת תרופות, דואר, קניות, תיקונים קטנים ואפילו טיול עם כלב, כל זאת בסיוע של כמאה מתנדבים בני ובנות הישוב. פשוט מחמם את הלב לעמוד בראש קהילה חזקה, חמה ומאוחדת-קהילת רמת ישי.

כדי שנמשיך בחזרה חלקה לשגרה אנו מחויבים לשמור על הנחיות משרד הבריאות-היגיינה אישית, שמירה על מרחק, וחבישת מסכות. צוות הפיקוח של המועצה והשיטור הקהילתי ימשיכו לאכוף הנחיות אלה בצורה קפדנית. אנא שמרו על בריאותכם ובריאות הסובבים אתכם והימנעו מקנסות מיותרים.

זכרו

חבישת מסכה = שגרה בטוחה.

שבת שלום

שלכם,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 7 במאי

תושבי רמת ישי היקרים

אנחנו בישורת האחרונה לקראת פתיחת הגנים ביום ראשון. מהלך זה דרש מערך מורכב של התארגנויות. קיימתי "סיורי מוכנות" בגני הילדים ברחבי הישוב יחד עם מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ומנהל מחלקת הבטחון/פיקוח יחיאל סבג לוודא שהכל יהיה מוכן בזמן. במהלך הסיור אנחנו מוודאים כי אכן תתקיים שמירה על ההיגיינה, שישנם התנאים לקיום ריחוק חברתי בגנים, אבטחה ובטחון, שילוט, ניקיון וכן מקיימים שיחות עם הצוותים. בתום מספר ימים בשטח אני יכול לבשר לכם כי הגנים ברמת ישי ערוכים לקליטת תלמידי הגנים ביום ראשון. כמו כן קיימתי ישיבת זום עם וועדי ההורים בגנים כחלק מהמוכנות לחזרה ללימודים. כאן המקום לשבח את צוות הסייעות המדהים, כולן התגייסו במסירות, מקצועיות ואהבה להכנת הגן ומגיע להן בשם כולנו תודה ענקית. אני גאה בהן. 

ספריה – ביום ראשון הקרוב תיפתח הספריה הציבורית לקהל הקוראים-הזמנת הספרים תהיה במתכונת של "טייק אווי"-איסוף במקום. יהיה ניתן להזמין טלפונית או דרך המייל ספרים ולבוא לאספם, ועל פי הנוהל, ספר שיחזור יעבור שלושה ימי "קירור" עד השאלה נוספת. פרטים נוספים באתר המתנ"ס.

בריכת השחיה – אני שמח לבשר לכם כי אם לא תהיה החמרה בהנחיות, אנו נפתח את הבריכה באמצע חודש יוני לקהל הרחב (בכפוף לאישור משרד הבריאות). אנחנו עושים את כל ההכנות על מנת שזה יתאפשר, בין מכלול ההכנות  בריכת הפעוטות עוברת בימים אלה שיפוץ ושידרוג תעלות הגלישה, ניקוי, גינון ועוד.

ספורט – בעקבות חוסר בהירות בנושא אני שב ומדגיש את נושא העיסוק בספורט: כרגע ברמת ישי פועל ענף ספורט תחרותי אחד-קיר טיפוס (למטפסים מקצועיים). אין אישור לפעילות לענפי הכדור עם מגע ולכן גם מגרשי הספורט סגורים. בין ענפי הספורט העממי מותרת ללא הגבלת מרחק פעילות של  הליכה, ריצה ואופניים (אפשרי גם בזוגות).

קיימנו היום שיחת היערכות עם מפקד תחנת מגדל העמק סנ"מ אייל קהתי וגורמי חירום נוספים. בשיחה הודגש כי חל איסור מוחלט על הדלקת מדורות במהלך ל"ג בעומר, הן בשטחים הפרטים והן בגינות הבתים. אכיפה משטרתית תתבצע במהלך ערב החג והחג.

בימים האחרונים חולקו לא מעט "דוחות סמיילי" בגין אי חבישת מסכות במרחב הציבורי. בכוונתינו להגביר את האכיפה בנושא. כמו כן יוגבר הפיקוח המשטרתי על הפרת ההוראות ושהייה במרחבים ציבורים כמו גני משחקים וגני הכושר הציבוריים.
אני מבקש מכם להיות עוד קצת סובלניים, תשמרו על ההנחיות – אנחנו בדרך הנכונה.
זכרו
חבישת מסכה = שגרה בטוחה.

שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 
 

 

 

 

עדכון יומי 6 במאי

תושבי רמת ישי יקרים
היום אירחתי לפגישת עבודה את מפקדי פיקוד העורף במחוז, מפקד מחוז חיפה אל"מ רלי מרגלית ומפקד נפת עמקים אל"מ במיל' ניסים תורג'מן. בפגישה השתתפו גם מנכ"ל המועצה עוזי פריד, מנהל מחלקת הבטחון והקב"ט יחיאל סבג ומפקד היקל"ר סא"ל ציון אוחיון. במהלך הפגישה שיבחו אל"מ מרגלית ואל"מ תורג'מן את תפקוד המועצה במשבר הקורונה והביאו אותה כדוגמא להתנהלות נכונה ושקולה של המנהיגות המקומית. כמו כן סוכם על חיזוק והידוק שיתוף הפעולה בין המועצה לפקע"ר (פיקוד העורף) גם בהמשך ולא רק בתקופת ה"קורונה".
חינוך מיוחד – תלמידי החינוך המיוחד חזרו היום ללימודים במתכונת מלאה בצורה חלקה עם אחוז נוכחות של כ-85 אחוז מהתלמידים, מנהלת המחלקה פנינה שלזינגר שוחחה עם ההורים, הבהירה את נושאי הניקיון ותנאי ההתנהלות בהסעות ותדרכה אותם.
חינוך יסודי – בבית הספר היסודי ארזים נמשכת מאז החזרה ללימודים מגמת העליה בנוכחות התלמידים ואנו עומדים כיום על אחוז נוכחות של למעלה מ-75 אחוזים!
גני ילדים – לקראת החזרה ללימודים בגני הילדים ביום ראשון, הסייעות נקראו שוב והן עוסקות בהכנת הגנים לקראת חזרת התלמידים, הגנים צוידו באמצעי היגיינה ומנהלת המחלקה פנינה שלזינגר ויחיאל סבג מנהל מחלקת הביטחון ביקרו בכל הגנים ותדרכו לסייעות.
מפעם לפעם אני נהנה להצטרף לשיעורי הלמידה מרחוק בבתי הספר. היום השתתפתי בשיעור באזרחות של כיתות ט' בחטיבת היובל ושוחחתי עם התלמידות והתלמידים על המציאות המורכבת בישראל, היה כייף לשמוע את חוכמתם, את התובנות שלהם ואת הרגשתם של התלמידות והתלמידים.
מדי יום מתקבלות לא מעט החלטות במשרדי הממשלה (אוצר, בריאות, חינוך וכד'), אנו עוקבים אחר כל ההנחיות שמתקבלות ממשרדי הממשלה ופועלים בהתאם להן, נמשיך לזקק את ההנחיות ולהעביר לכם אותם בעדכונים היומיים.

זכרו
חבישת מסכה = שגרה בטוחה.

שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 5 במאי

תושבי רמת ישי יקרים

אני שמח לבשר כי אנו נערכים לפתיחת הספריה הציבורית בימים הקרובים בהדרגה. הנחיתי את מנהל המתנ"ס אבי ברקב להכשיר את הספריה בהתאם לנהלים במסגרתם יותקן בין היתר לוח הפרדה שקוף (פרספקט) בעמדת הספרנית. פרטים נוספים בנושא נפרסם בהמשך.
גם היום נמשך הגידול במספר תלמידי כיתות א-ג שמגיעים ללימודים בבית הספר ארזים ואנו עומדים על שיעור נוכחות של למעלה מ-75 אחוזים מהתלמידים.

מחר יעבור החינוך המיוחד למתכונת לימודים מלאה כולל הסעות מחוץ לישוב אשר המועצה משתתפת בהן במאצ'ינג עם משרד החינוך.
אנו נמצאים בהכנות להכשרת הגנים לקליטת ילדי הגנים בגילאי 3-6. לשמחתי, עמדתי הנחרצת לחלוקה לשתי קבוצות (קפסולות) לימוד ולא לשלוש, אשר ילמדו כל אחת 3 פעמים בשבוע, אומצה על ידי משרד החינוך.

גם במגזר העסקי נמשכת מגמת החזרה לשגרה בהתאם להנחיות משרד הבריאות ועד כה נפתחו בסטריט מול 44 עסקים מתוך 53 עסקים. מנהל מחלקת הביטחון יחיאל סבג וצוות הפיקוח עומד בקשר מול העסקים שנזקקים להשלמת פערים לקבלת התו הסגול.

צוות מטעם מכון התקנים ערך השבוע בדיקה מקיפה במתקני המשחקים בגנים ובתי הספר וקבע כי כל המתקנים בטוחים לשימוש. כמו כן בוצע ניקיון יסודי באולם הספורט.

במועצה עובדים במתכונת כמעט מלאה, רוב העובדים חזרו לעבודה ורוב השירותים מסופקים כרגיל. זאת במקביל להמשך התפקוד בשגרת החירום לדוגמא חלוקת המזון והדאגה לאוכלוסיות המיוחדות.
אני מבטיח לכם שנתגבר על כל המשימות, ונוביל את רמת ישי בבטחה בשבילי המציאות המשתנה והמאתגרת.
ועדיין, שימרו על עצמכם .

זכרו
חבישת מסכה = שגרה בטוחה.

שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 4 במאי

 

תושבי רמת ישי היקרים.

החזרה ההדרגתית של מערכת החינוך עובדת בצורה מרשימה ביותר. אני גאה לספר לכם כי רמת ישי נמצאת בצמרת הישובים בארץ מבחינת נוכחות התלמידים בלימודי כיתות א-ג'. כ-75 אחוז מתלמידי כיתות א'-ג' הגיעו היום ללימודים בבית ספר היסודי ארזים,. אני מודה לכם על הבעת האמון שלכם במערכת. הגידול במספר התלמידים המגיעים לבית הספר, היא תוצאה של ההיערכות המאומצת של הצוות החינוכי ושל המועצה במהלך השבוע שעבר שמוכיחה את עצמה והחזרה ללימודים עד כה חלקה ונעימה, וללא תקלות. יישר כוח למערכת החינוך בניהולה של פנינה שלזינגר ולצוות החינוכי של בית הספר בהובלת טלי אימברמן.  ושוב תודה לכם תושבים, הורים על שיתוף פעולה ואמון.

חינוך מיוחד – בשורה להורי התלמידים בחינוך המיוחד. אחרי מאבק עיקש ולא קל שניהלתי מול משרד החינוך, סוכם כי החל מיום רביעי יוחזרו ההסעות לתלמידי החינוך המיוחד במתכונת מלאה תוך הקפדה על כל הכללים וההנחיות של משרד הבריאות ומשרד החינוך.

תיכון עמקים תבור במזרע – בית הספר הקולט לתלמידי שכבות י"א, י"ב חוזר לפעילות החל מיום ד' בקפסולות של 17 תלמידים בהתאם להנחיות.

חטיבת ביניים היובל – קיימתי היום שיחת זום עם צוות המורים וצוות ההוראה בחט"ב "היובל " בראשותה של המנהלת שרה וקנין, בכדי לשמוע מהם על תחושותיהם. כמו כן  הנחתי את מנהלת ביה"ס להיערך במספר תרחישים לחזרה ללימודים בבית הספר כשיינתן האות לכך. אנו נפעל בהתאם להנחיות משרד הבריאות והחינוך.

ועדות האיפיון והזכאות ממשיכות לפעול ולהכין את המערכת לקראת שנת הלימודים הבאה תשפ"א.

גם בתחום הכלכלי ישנן בשורות טובות במסגרת החזרה לשגרה, למעלה מ-40 עסקים פתחו את שעריהם במהלך הימים האחרונים בסטריט מול. זה הזמן לקנות ולחזק את העסקים ברמת ישי. מנהל מחלקת הביטחון יחיאל סבג וצוות השיטור והפיקוח מסייר בשטח ואוכף את תקנות "התו הסגול" בעסקים.

קיר הטיפוס, "קיר שגיא" נפתח לפעילות עבור ספורטאים מקצועיים בשלב ראשון.

אני מבקש לסיים בפניה אישית לכל אחת ואחד מהתושבים. התחושה הכללית היא ששיאו של "משבר הקורונה" מאחורינו. המספרים אמנם מעודדים, אבל בל נשכח כי התרופפות המשמעת במרחב האישי והציבורי, כפי שאנו עדים לה בכלי התקשורת ולצערי גם בחלק מהמרחב הציבורי ברמת ישי, עלולה להביא להגדלת התחלואה ולחזרה למדיניות ההסגרים. שימו מסיכה בצאתכם למרחב הציבורי, שמרו על בידוד חברתי ככל האפשר והקפידו על היגיינה אישית. רק כך נוכל להדביר את המגיפה ולהמשיך בצעדים לקראת החזרה המיוחלת לשיגרה.

 

זכרו

חבישת מסכה = שגרה בטוחה.

 

שלכם,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 3 במאי

 

תושבי רמת ישי היקרים
הבוקר פתחנו את בית הספר היסודי ארזים ללימודים לתלמידי כיתות א'-ג' עם נוכחות של כ- 70%  מהתלמידים בשכבות הללו (הרבה מעבר לממוצע הארצי). נתון מחמם את הלב שמעיד על האמון הרב שלכם התושבים במערכת. ההיערכות המאומצת של הצוות החינוכי ושל המועצה במהלך השבוע שעבר הוכיחה את עצמה והחזרה ללימודים היתה חלקה ונעימה, וללא תקלות .

צוות בית הספר והמועצה קיבל את פני התלמידים בשלושת הכניסות אותן הקצנו לכל אחת מהשכבות. התייצבתי הבוקר בביה"ס ועמדתי מקרוב על התהליך וביקרתי בכיתות יחד עם ממלא מקומי ויו"ר וועדת חינוך היישובית, יונתן הירשפלד ומנהלת בית הספר טלי אימברמן. נהניתי לשמוע עד כמה התלמידים שמחים לחזור לספסל הלימודים. הייתה אווירה של התרגשות , כמו ביום הראשון לתחילת הלימודים.

השעה הראשונה הוקדשה לנושא שמירה על כללי ההיגיינה והריחוק החברתי כאשר בכל אחת מהשכבות מינינו צוות של "שומרות היגיינה" שכולל סייעות מגני הילדים.

יישר כוח וכל הכבוד למנהלת בית הספר טלי אימברמן על ההובלה המרשימה, לצוות המורות והמורים על האכפתיות ההשקעה הנכונות והנתינה, לצוות המנהלה – המזכירות אבי הבית והסייעות על ההתייצבות והמקצועיות.

תודה גדולה לצוות החינוך של המועצה, מנהלת המחלקה פנינה שלזינגר, ויו"ר ועדת חינוך ומ"מ מקומי יונתן הירשפלד וכמו כן למחלקת התפעול בניהולו של ניסים יחזקאל שנתנה מענה לכל אחד מהצרכים.
ולכם ההורים תודה גדולה על האמון ושיתוף הפעולה. בהמשך נעדכן על המשך החזרה המדורגת ללימודים ככל שתהייה.

יש לי לא מעט ביקורת על תהליך קבלת ההחלטות של משרד הבריאות ומשרד החינוך ותפקודם, אבל ברמת ישי לא חיפשנו תירוצים והתנענו את תהליך החזרה ללימודים, שהוא אבן יסוד באסטרטגיית החזרה לשגרה, ולשמחתי המציאות בשטח לצד האמון שאתם ההורים הבעתם במערכת, הוכיחו שקיבלנו את ההחלטה הנכונה.

במקביל, אנחנו ממשיכים להיערך לחזרה הדרגתית:
בחינוך המיוחד- הרחבה של נושא הלמידה, נערכים לחזרה לחמישה ימים בשבוע בין השעות 08:00-14:00.

כתות יא', יב' למידה לבגרויות – ביה"ס חוזרים ללמידה בסבבים, כל שכבה עד 17 ילדים.

גני הילדים – צפי פתיחת גנים ביום א' הבא 10.5.20. אנו כאן ברמת ישי מתכננים לפתוח את הגנים בקבוצות למידה (קפסולות) של עד 17 תלמידים בקבוצה (קפסולה) במחזורים של 3 ימים א',ב,ג' וימים ד',ה',ו'. קבוצה (קפסולה) שבשבוע הראשון למדה בימים א',ב', ג' תלמד שבוע לאחר מכן בימים ד',ה',ו'. כך שכל שבוע  תהיה החלפה בין ימי הלימוד של הקפסולות. סייעות הגנים יחזרו לקראת סוף שבוע להכנה וניקיון נוסף

צהרונים – בשלב זה אנחנו לא פותחים את הצהרונים אנו נערכים יחד עם המתנ"ס לתרחישים שונים ומחכים להנחיות משרד החינוך והבריאות בנושא זה.
בחינוך הלא פורמלי- ממשיכים לארגן פעילות מקוונת, וכן נערכים לפתיחת הצהרונים.

כל ההיערכויות האלה דורשות המון חשיבה, התחשבות והתארגנות. אנו עושים זאת ברגישות ובמקצועיות. אני מבטיח לכם שאני, יחד עם הצוות המקצועי, עושים כל שאפשר להגיע לתוצאות המיטביות. נמשיך לעדכן אתכם בכל התפתחות ככל שתהייה.

זכרו
חבישת מסכה = חזרה מהירה לשגרה.

שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

 

 

עדכון יומי 1 במאי

תושבי רמת ישי היקרים. ברשותכם היום הפוסט מוקדש כולו להורי התלמידים.
הורים יקרים, בואו נעשה סדר, בעקבות ריבוי הדיווחים אני רוצה להבהיר ולומר שוב, רמת ישי ערוכה לקליטת תלמידי כתות א' ב ' ג, התכוננו לזה ארוכות מתוך תפיסה שחייבים לחזור לפעילות ולשחרר אתכם ההורים להנעת גלגלי המשק.
כל מה שתלוי בנו מוכן, אני מקווה שקברניטי הממשלה יעשו את הסוויצ' ויבינו שאפשר גם לפתוח את גני הילדים ב 2 מחזורים ואנו נערכים לפתיחת מערכת החינוך באופן מלא. חייבים להתקדם.
כמו שהבהרתי אנחנו ברמת ישי ערוכים ומוכנים לכל תרחיש עליו יוחלט בממשלה.

בשלב זה (יום ראשון 3.5.20) לא יתקיימו לימודים בגני הילדים, לא בכיתות ד-ו ולא בחטיבת הביניים והתיכונים. מוסדות החינוך הללו ימשיכו ללמוד במתכונת של למידה מרחוק מקוונת.
לגבי כיתות יא' יב' במהלך שבוע הבא נסנכרן מערכות מול בתי הספר התיכוניים ונוציא הודעה מסודרת אם ומתי חוזרים ללימודים.

כאמור ביום ראשון (3.5.20) יחזרו ללימודים תלמידי כיתות א' עד ג' בבית הספר ארזים. הכשרנו כניסה נוספת לבית הספר, כניסה שלישית שתסייע בוויסות הגעת התלמידים. כיתות א' בדרוג זמנים יכנסו משער אולם הספורט, כתות ב' בדרוג זמנים יכנסו מהשער ברחוב הארז וכתות ג' יכנסו מהשער מכיוון בית מרים (המתנ"ס). לא תתאפשר כניסת הורים לביה"ס. הנחיות מסודרות הועברו ע"י מנהלת ביה"ס ארזים להורים. העיקרון המנחה הוא שכל כיתה תחולק ל-2 ובאף כיתה לא ילמדו למעלה מ-15 תלמידים. (בתמונות המצורפות ניתן לראות את הכניסות המתוכננות ומתחמי ההפסקות ואת המכתב אותו קיבלו תלמידי כיתות א עד ג').

אני מבקש להודות למנהלת מח' החינוך פנינה שלזינגר, למנהלת בית הספר טלי אימברמן ולצוותים החינוכיים על העבודה המאומצת והיעילה לקראת חזרה ללימודים כדי ליצור סביבת לימודים נעימה ולהעבירה בצורה מיטבית תוך שמירה מקסימלית על הנחיות משרד החינוך. כמו כן תודה למח' התפעול על הסיוע בהתארגנות המהירה.
זכרו
בידוד = בריאות

בברכת שבת שלום ומבורכת
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

עדכון יומי 30 באפריל

תושבי רמת ישי היקרים.

כחלק מאסטרטגיית החזרה לשגרה במדינת ישראל מתוכננת חזרה ללימודים ביום ראשון לתלמידי גני הילדים וכיתות א'-ג' במתכונת מדורגת ומפוצלת.

בהתאם, הנחיתי את מערכת החינוך ומחלקת התפעול להיכנס למוכנות מיידית מבחינה פדגוגית ותשתיתית. סייעות הגנים עבדו היום ויעבדו גם מחר על הכשרת הגנים, בסיוע מח' התפעול. ביקרתי היום בכל מוסדות החינוך שאמורים להיפתח ביום ראשון והתרשמתי מעבודתן המסורה של סייעות הגנים וצוות ביה"ס ארזים, הגנים והכיתות בבית הספר ארזים עברו ניקיון יסודי והחצרות נוקו. אנו ברמת ישי מוכנים לכל תרחיש עליו יוחלט בממשלה.

מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר קיימה מפגש זום משותף עם השירות הפסיכולוגי וסייעות הגנים ומנהלת בית הספר טלי אימברמן בקשר עם הצוותים החינוכיים לקראת החזרה ללימודים.

בית הספר ארזים – הכשרנו כניסה נוספת לבית הספר, כניסה שלישית שתסייע בוויסות הגעת התלמידים. כיתות א' בדרוג זמנים יכנסו משער אולם הספורט, כתות ב' בדרוג זמנים יכנסו מהשער ברחוב הארז וכתות ג' יכנסו מהשער מכיוון בית מרים (המתנ"ס). לא תתאפשר כניסת הורים לביה"ס. הנחיות מסודרות יועברו ע"י מנהלת ביה"ס ארזים להורים. העיקרון המנחה הוא שכל כיתה תחולק ל-2 ובאף כיתה לא ילמדו למעלה מ-15 תלמידים.

גני הילדים – אני, יחד עם חברי ראשי הרשויות נלחמים על כך שגני הילדים יחולקו ל 2 קבוצות לפי 2 מחזורי פעילות. כך יהיה ברמת ישי, מחזור אחד ימים א-ג' מחזור שני ימים ד'-ו' תוך שימת לב לצרכי פדגוגיה וארגון, ובהתאם להנחיות משרד החינוך. בהמשך יודיעו הגננות על החלוקה. גם בגני הילדים ההגעה בבוקר והפיזור יהיו בדירוג. לא תתאפשר כניסת הורים למתחמי הגנים.

ברצוני להודות למנהלת מח' החינוך פנינה שלזינגר והצוותים החינוכיים על העבודה המאומצת והיעילה לקראת חזרה ללימודים כדי ליצור סביבת לימודים נעימה ולהעבירה בצורה מיטבית תוך שמירה מקסימלית על הנחיות משרד החינוך. כמו כן תודה למח' התפעול על הסיוע בהתארגנות המהירה.

 

זכרו

בידוד = בריאות

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

עדכון יומי 26 באפריל

שבוע מבורך ומלא בבשורות טובות, תושבים יקרים.

אפתח את העדכון בברכה לבעלי העסקים ששבו היום לעבודה אחרי מספר שבועות בהן היו מושבתים-מספרות, מכוני יופי, מסעדות ששבו למתכונת איסוף מזון ועוד. אני מאחל לכם פרנסה טובה וחזרה מהירה לשגרה תחת הוראות משרד הבריאות.

צוות הפיקוח של המועצה יחד עם השיטור הקהילתי עבר היום בעסקים שנפתחו וחילק טפסי הצהרה עם התחייבות על עמידה בכללי משרד הבריאות. כמו כן חולקו 14 דוחות, בעיקר באזור התעסוקה, בגין אי לבישת מסיכות.

חינוך – צעד ראשון וחשוב בדרך לחזרה לשגרה במערכת הלימודים יעשה מחר בבוקר כאשר בבית הספר ארזים ברמת ישי יפתח מרכז הלמידה עבור תלמידים מהחינוך המיוחד, שילמדו בימים שני, שלישי וחמישי ויצטרפו לתלמידי החינוך המיוחד שלומדים במוסדות מחוץ לישוב. הנחיתי את מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ומנהל התפעול ניסים יחזקאל להיערך ליום ראשון הקרוב (3 במאי) לקראת חזרה ללימודים של תלמידי כיתות א-ג ותלמידי הגנים, כאשר אנו במרכז השלטון המקומי דוחפים לקבלת אישור זה בכפוף להנחיות משרד הבריאות (לימודים בחצאי כיתות, שמירה על ריחוק חברתי ועוד), מה שיאפשר להורים נוספים לחזור לפעילות מלאה במקום עבודתם.

ההכנות לקראת יום הזכרון ויום העצמאות בעיצומן. טקס יום הזיכרון שהוקלט מראש באנדרטת הנופלים ישודר מחר 27.4.20 לקראת השעה 20:00, ערב יום הזכרון בעמודי הפייסבוק של המועצה ושלי. במקביל יתקיים טקס הנחת זרים שיהיה השנה במתכונת מצומצמת.

בגלל המצב השנה, נמנע מהמשפחות השכולות להתייחד עם יקיריהן בבית העלמין. מתוך הרגישות וההכרה בחשיבותו של יום זה ומתוך הרצון לכבד את זיכרם של בני רמת ישי- חללי צה"ל שנפלו במלחמות ישראל -באופן קהילתי ולחבק את המשפחות השכולות, נשלח השנה בזמן הצפירה ביום שלישי בשעה 11:00 "משמר כבוד" שיורכב מבני נוער וחייל/ת שיעמדו מחוץ לביתם של המשפחות השכולות מרמת ישי עם דגל ישראל. המשמר יעניק למשפחות השכולות פרח ונר נשמה בשם קהילת רמת ישי.

כמו כן בימים אלה אנו בעיצומו של חלוקת השי ליום העצמאות לחיילים בני רמת ישי-דגל ישראל ומכתב הוקרה אישי. בערב יום העצמאות נפעיל "שתי ניידות שמחה" שיעברו ברחובות הישוב.

זכרו

בידוד =בריאות.

חבישת מסכה = חזרה מהירה לשגרה.

שלכם,

 

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

סיכום שבועי 24 באפריל

שבת שלום תושבים יקרים

סיימנו שבוע נוסף "במציאות הקורונה" עם נתונים מעודדים: כרגע ברמת ישי אפס חולים מאומתים ואפס מבודדים. אבל אל לנו להיכנס לשאננות, חוסר תשומת לב והתרופפות המשמעת במרחב האישי והציבורי עלולה לשנות את הגרף. יום העצמאות לפנינו ובו אנו מקפידים על הכללים: לא חוגגים מחוץ לבתים, לא מארחים שכנים, חברים ומשפחה שאינה משפחה גרעינית. שומרים על כללי הריחוק החברתי. מערך הפיקוח והשיטור הקהילתי ימשיך לאכוף בצורה הדוקה את הנחיות משרד הבריאות.

רק בכוחות משותפים נמשיך לשמור על רמת ישי נקייה מקורונה!

את יום העצמאות כפי שכבר הזכרתי נחגוג במתכונת שונה. החלטתי בשיתוף עם הנהלת הישוב לוותר על מופע הזיקוקים, הוצאה מיותרת לטעמי בימים אלה, שתופנה לחיזוק השירותים החברתיים והעסקים הקטנים. שתי ניידות שמחה יעברו ברחבי ישוב בערב יום העצמאות עם די.ג'יי ומוסיקה כדי שנוכל לטעום מעט מאווירת החג.

חיילינו בני רמת ישי יקבלו תשורה מוועדת החיילים הישובית-דגל ישראל והקדשה אישית.

טקס יום הזיכרון לחללי מלחמות ישראל ופעולות איבה יתקיים השנה במתכונת שונה. הטקס הוקלט מראש באנדרטת הנופלים ובהתאם להנחיות משרד הבריאות והוא ישודר בדפי הפייסבוק שלי ושל המועצה בערב יום הזיכרון, יום שני 27.4.20 לקראת השעה 20:00. בערב יום הזיכרון עצמו נניח זרים באנדרטה. מכיוון שביום הזיכרון אסור להגיע לבתי הקברות אנחנו  נעמיד משמר כבוד של 2 נערים וחייל/ת עם דגלי ישראל והמועצה ליד כל בית משפחה שכולה.

אני יחד עם מאות מחברי ראשי רשויות פועלים במרץ להחזרת הלימודים לכיתות הנמוכות (א-ג) וגני הילדים מייד לאחר יום העצמאות, חזרה שהיא הכרח להתנעת המשק. אנחנו במרכז השלטון המקומי כבר אומרים זמן רב-"אם הילדים בבית-ההורים בבית". לשמחתי קולנו נשמע והשיח בממשלה מדבר על חזרה ללימודים. כמובן תהיה זו חזרה שקולה, מדודה, מפוקחת ובמשמרות, אבל כזו שתוכל לשחרר את ההורים לעבודה.

בינתיים ברמת ישי חזרו ללימודים תלמידי החינוך המיוחד והחל מהשבוע הבא תתקיים ברמת ישי פעילות לתלמידי החינוך המיוחד בימים, שני, שלישי וחמישי.

המחלקה לשירותים חברתיים ממשיכה במבצע חלוקת המזון למשפחות הקשישים ומשפחות שידן אינה משגת, מערך הסיוע כולל גם רכישת תרופות, עזרה ברכישת מזון, קיום קשר טלפוני עם משפחות הקשישים תוך סיוע של מערך מתנדבים נפלא בכל הגילאים, הפנים היפות של רמת ישי. כל הכבוד למתנדבי רמת ישי, גאוה לעמוד בראש קהילה שאלה הם תושביה!

השבוע נכנסו לתוקפן תקנות הסדרים במשק המדינה ( הנחות מארנונה) _ תיקון מס' 20 ), התש"ף -2020. בהתאם לתקנות, ברמת ישי תינתן הנחה אוטומטית בשיעור 25% מהחיוב השנתי של הארנונה לעסקים שלגביהן הוחלט כפי שנקבע בתקנות שהמתווה הוא פטור מארנונה לשלשה חודשים – מרץ, אפריל, מאי 2020 . בימים אלו המועצה נערכת ליישום התקנות והענקת ההנחה לעסקים הזכאים לכך בהתאם לתקנות. הדבר יבוצע ע"י המועצה בלא צורך בפניית העסקים.

במסגרת פעולותינו לסיוע לעסקים קטנים קיימתי לייב צ'אט עם טל שבח-נוי מנהלת "מעוף" הסוכנות לעסקים קטנים – עפולה, בו הצגנו כמה דרכי פעולה לסיוע לעסקים בימים אלה.

אני פונה אליכם תושבי רמת ישי, בצעו את הרכישות שלכם בעסקים ברמת ישי. יש לנו עסקים וחנויות במגוון תחומים וזה הזמן לחזקם.

זכרו

בידוד = בריאות

חבישת מסכה = חזרה מהירה לשגרה.

 

שלכם,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 23 באפריל

תושבי רמת ישי היקרים ערב טוב
אנו נמצאים מספר ימים לפני יום העצמאות ונשאלתי רבות בימים האחרונים לגבי מדיניות המועצה ביום עצמאות עם דגש על נושא מופע זיקוקי דינור. אני מבקש לעדכנכם כי לפני כמה ימים, לאחר התלבטויות רבות ולא פשוטות קיבלתי החלטה משותפת עם הנהלת הישוב – ביום העצמאות השנה לא יתקיים ברמת ישי מופע זיקוקים. עם כל הצער שבדבר יש לנו סדרי עדיפויות שונים בימים אלה ובראשם דאגה לחיזוק האוכלוסייה המבוגרת והאוכלוסייה בעלת הצרכים המיוחדים דרך המחלקה לשירותים חברתיים (רווחה), כמו גם סיוע ככל הניתן לבעלי העסקים שנפגעו ועוד.

בהתאם להנחיות שלא מאפשרות התקהלות והגעה לבתי הקברות, ומכיוון שלא יתקיימו טקסי יום הזיכרון צילמנו אותם מראש והם ישודרו בדפי הפייסבוק של המועצה ושלי בערב יום הזיכרון. פטור בלא כלום אי אפשר וכדי שבכל זאת נקבל טעימה מיום העצמאות, אנו נפעיל במהלך ערב יום העצמאות שתי "ניידות בידור" אשר יעברו ברחבי הישוב מאוישות בתקליטנים שיעשו לכם שמח. כמובן שיש לשמור על כללי הריחוק החברתי. אני בטוח שנצליח להתרגש מהטקסים המצולמים ולשמוח ביום העצמאות גם בתנאים הנוכחיים.

השנה המיזם הקהילתי שנהגנו להפעיל לקראת יום העצמאות שינה צורה בגלל המציאות העכשווית. בשנים קודמות בשיתוף פעולה עם מחלקת החינוך חילקנו חבילות שי לחיילים. השנה וועדת חיילים תחלק לחיילים תושבי רמת ישי שי סימלי אך משמעותי:  דגל ישראל עם מכתב אישי והקדשה אישית. המכתב עם הדגל יחולק בימים הקרובים לבתי חיילי החובה.
ועוד בעניין זה: ביום העצמאות, המרכז הקהילתי יפעיל את מיזם "תחרות הבית המקושט" וועדת פרס מטעם המתנ"ס "תסייר" ברחובות ותקבל החלטה לגבי הבית הזוכה. הפרטים המלאים באתר המתנ"ס. אתם מוזמנים לקשט ולהשתתף .

נושא חבישת המסיכות במרחב הציבורי מעלה איתו לא מעט סימני שאלה ותחומים "אפורים". אני מדגיש כי בעת פעילות ספורטיבית לא חייבים לחבוש מסיכה יחד עם זאת, יש לשאת מסיכה (או על הפנים או ביד) כך שבמקרה של התקרבות לציבור או להתקהלות יש לעטות את המסיכה. כמובן שבכל יציאה למרחב ציבורי יש לחבוש את המסיכה.
צוות הפיקוח והאכיפה של המועצה-מנהל מחלקת הבטחון יחיאל סבג, השוטר הקהילתי, שגיא כהן והפקח הרשותי אהרון רות ממשיכים בעבודת השטח שלהם לאכיפת ההנחיות בעסקים ובמרחב הציבורי ומונעים בפעילותם התרופפות משמעת. יישר כוח! 

עדכון חשוב – שינויים בהסדרי התנועה. החל מה-3 במאי יהפוך רחוב האלון חד סיטרי כמעט לכל אורכו, הקטע שמכיכר רוטרי ועד צומת הנרקיסים יהפוך לחד סיטרי לכיוון צפון. החלטה זו התקבלה על ידי וועדת תמרור משיקולי בטיחות לרכבים ולהולכי הרגל.

מחלקת החינוך נערכת ללימודי החינוך המיוחד ברמת ישי ולשם כך השגנו תגבור של שעות נוספות לנושא זה.

אני מבקש לחדד ולהבהיר את כל נושא פטור מארונה לעסקים
ביום 21/04/2020 נכסנו לתוקף תקנות הסדרים במשק המדינה ( הנחות מארנונה) _ תיקון מס' 20 ), התש"ף -2020 .
בהתאם לתקנות ניתנה הנחה בשיעור 25% מהחיוב השנתי של הארנונה על עסקים מסוימים כפי שנקבע בתקנות, המהווה פטור מארנונה לשלשה חודשים 03-05/2020 .
בימים אלו המועצה המקומית רמת ישי נערכת ליישום התקנות והענקת ההנחה לעסקים הזכאים לכך בהתאם לתקנות.
הדבר יבוצע ע"י המועצה בלא צורך בפניית העסקים.
עסקים שיפורטו להלן אינם זכאים להנחה  :
1. בנקים.
2. חברות ביטוח.
3. מרכולים וחנויות לממכר מוצרי מזון.
4. חנויות לממכר מוצרי היגיינה.
5. בתי מרקחת.
6. מעבדות לתיקוני מוצרי תקשורת או מחשבים.
7. נכסים שמחזיקה בהם המדינה או חברה ממשלתית או תאגיד מים וביוב..
יודגש כי ההנחה ניתנה רק לעסקים ואינה חלה על נכסים המשמשים למגורים ולא על מבנים ריקים .

זכרו
בידוד = בריאות
חבישת מסכה = חזרה מהירה לשגרה.

שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 22 באפריל

תושבי רמת ישי היקרים
אני שמח לבשר לכם כי מעבר לכך שכבר תקופה ארוכה אין חולים ברמת ישי, נכון להיום גם אין תושבים בבידוד, המצב הוא תוצר של ההתנהגות של רוב תושבי רמת ישי ועבודה מאומצת של מחלקת הפיקוח. יחד עם זאת פיקוח המועצה בשיתוף שוטרי תחנת מגדל העמק ביצעו היום מבצע פתע לאכיפת הנחיות משרד הבריאות עם דגש על חבישת מסכות. כאמור לצערי הרב לא כולנו הפנמנו את ההנחיות מצילות החיים ויש מי שמזלזל בהן, אי לכך חולקו כ-40 דוחות לתושבים, עובדים ועוברי אורח אשר לא הקפידו על חובת חבישת המסיכה במרחב הציבורי. מנהל מחלקת הבטחון יחיאל סבג ציין כי מדובר בדוחות אזהרה "דוחות סמיילי" ובשלב הבא לא תהיה ברירה אלא לחלק דוחות.

תלמידי החינוך המיוחד נכנסים אט אט למסלול ולאחר סנכרון המערכות סוכם כי החל מיום שני הקרוב יפתח מרכז לימודים ברמת ישי שיפעל בימי שני, שלישי וחמישי, כאשר לצורך תפעול הנושא תגברה מנהלת המחלקה פנינה שלזינגר את הצוותים.

היום החל איסוף ציוד לימודי שהושאר ע"י התלמידים בבתי הספר, האיסוף מתבצע תוך כדי רישום מסודר מראש ושמירה על כללי ההיגיינה והריחוק החברתי.
בנוסף קיימו היום מנהלת המחלקה פנינה שלזינגר ומנהל התפעול ניסים יחזקאל סיור בבתי הספר כחלק מהערכות לשיפוצי הקיץ תוך ניצול העובדה שמוסדות החינוך אינם פעילים. יצויין כי בבית הספר היובל שודרגו חדרי השירותים זה מכבר.

מחלקת התפעול ממשיכה לפעול לשדרוג חזות הישוב וייעול מערך המיחזור והיא מבצעת פרויקט שדרוג מרכזי המיחזור באמצעות הסדרה, והנגשה של העמדות. עד כה בוצע השדרוג ברחובות החצבים והצבר.

לנוכח הנחיות משרד הבריאות ואיסור התקהלויות, יתקיים טקס ערב יום הזכרון השנה ללא קהל. הטקס יוקלט מראש ועל מנת לקיימו בדרך האותנטית ביותר החלטנו לקיימו באנדרטת הנופלים. הטקס ישודר בערב יום הזכרון ביום שני הקרוב בדפי הפייסבוק שלי ושל המועצה.
עד יום העצמאות המועצה באמצעות ועדת חיילים ומתנדבים תחלק לחיילי הישוב שי סימלי עם מכתב הוקרה במקום חבילות השי שהיינו מחלקים בשנים קודמות וזאת עקב המציאות בה אנו פועלים. בשמכם תושבים יקרים אני מצדיע לחיילי וחיילות הישוב ומעריך מאד את פועלם בשיגרה ובחירום והיה חשוב לי לקיים את ההתייחסות גם אם אינה כתמול שלשום.

מתוך ההבנה שלבעלי העסקים, שחלקם סגורים כבר תקופה ארוכה וחלקם עובדים בצורה חלקית, יש אי בהירות גדולה לגבי תפקודם בהווה ובעתיד, ומתוך שאני מאמין שהעסקים הם מנוע צמיחה חשוב ביותר לישוב, החלטתי לתת במה והיום הקדשתי את הלייב צ'ט לעסקים. צירפתי למפגש את מנהלת מעוף סניף עפולה הגברת טל נוי שבח וביחד נתנו אינפורמציה שיש בידנו ושוחחנו על הנושאים הבוערים לעסקים הקטנים והבינוניים: הלוואות מדינה, קורסים מקוונים, יעוץ בעת משבר, אסטרטגיית יציאה ועוד. תודה לטל על שיתוף הפעולה ולעשרות בעלי העסקים אשר השתתפו בצ'אט.
זה המקום להזכיר כי שר הפנים חתם על התקנה שמאפשרת הנחה של 25 אחוזים בתשלום ארנונה לעסקים אשר נפגעו כתוצאה ממשבר הקורונה.  בירורים בנושא זה נא לפנות למחלקת הגזברות במועצה.
שימרו על עצמכם,  אמשיך לעדכנכם. עיקבו אחר הפרסומים והמשיכו למלא אחר ההנחיות על מנת שנחזור בהקדם האפשרי לשגרה.

זכרו
בידוד = בריאות
חבישת מסכה = חזרה מהירה לשגרה.

שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

עדכון יומי 21 באפריל

היום בשעה 10:00 התייחד עם ישראל למשך שתי דקות עם זכר קורבנות השואה וכיבד אותם בצפירה בת שתי דקות. המציאות המורכבת מחייבת אותנו להתנהלות אחרת. לשמחתי הקהילה ברמת ישי מוכיחה שוב ושוב את אחדותה, אהבת חינם ואת עוצמתה.
למרות המורכבות קיימנו טקס מרגש שהעברנו ברשתות החברתיות. אני מבקש להודות להנהלת המתנ"ס ולכם תושבים יקרים על השותפות והשיתוף. בבתי הספר ברמת ישי הקדישו את היום ללמידה על נושא השואה והיבטיה השונים באמצעות למידה מרחוק וטקסים תוך שימשו ב"זום". אל חלק משיעורי הזום הצטרפו גם הורים וסבים וסבתות, דור שני לשורדי שואה מרמת ישי, מה שריגש ביותר את התלמידים ואת הצוותים החינוכיים.
החלו לימודי החינוך המיוחד לתלמידים מרמת ישי אשר לומדים במוסדות מחוץ לישוב. קצב פתיחת מוסדות החינוך במחוז ילך ויגדל בימים הקרובים ככל שבתי הספר יוכשרו. מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר עומדת בקשר מול ההורים ומול המוסדות השונים. ברצוני לעדכן כי מוקד הלימודים ברמת ישי של תלמידים הזכאים "לסל אישי" (איפיון וזכאות) מתוכנן להתחיל למידה ביום א 26.4.20.
נכון שאין ברמת ישי חולי קורונה וכמות המבודדים שואפת לאפס ואנחנו רוצים לשמור על המצב הזה, אך חייבים לזכור שההקלות בסגר עלולות להביא איתן התרופפות במשמעת שלצערי אירע במספר מקרים. צוות המועצה נאלץ להעיר לתושבים אשר ביקרו בימים האחרונים בגני משחקים בישוב בניגוד להוראות וקיבלו אזהרות. בפעם הבאה נאלץ לחלק דוחות למפירי הוראות. כמו כן נהדק את הפיקוח על עובדי קבלן שונים אשר עובדים בישוב ואינם ממלאים אחרי הנחיות משרד הבריאות.
במסגרת הסיוע לעסקים ברמת ישי, מחר בשעה 19:00 אארח את הגב' טל נוי – שבח מנהלת "מעוף" מהסוכנות לעסקים קטנים של משרד הכלכלה סניף עפולה, ללייב צ'אט בנושא עסקים בתקופת הקורונה, אתם מוזמנים להצטרף בדפי הפייסבוק שלי ושל המועצה. נשוחח על תפקוד העסקים בתקופה מורכבת זו ונסכם את עיקרי החלטות הממשלה בנושא. נשמח להשתתפותכם. תוכלו להפנות אלינו שאלות בנושא מענקים, סיוע, הדרכות ויעוץ.
תושבי רמת ישי היקרים אני קורא לכם לעזור לעסקים ברמת ישי ע"י ביצוע רכישות בעסקים ברמת ישי.
שער היציאה לשדות מכיוון רחוב הכלנית לבית שערים – לאור פניות רבות של תושבים בנושא השער לבית שערים אני מעדכן כי הושגה איתם הסכמה והשער יהיה פתוח בכל יום בין השעות 05.00 – 22.00 .
מבקש מכם להמשיך ולשמור על עצמכם. לצמצם יציאות מהבית ככל האפשר, לשמור על היגיינה ולעטות מסכה.
זכרו
בידוד = בריאות
חבישת מסכה = חזרה מהירה לשגרה.

שלכם,
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

עדכון יומי 19.4.2020

שבוע מבורך תושבים יקרים,

היום התחלנו שבוע של חזרה לשגרה. אחרי הפסח, המימונה, אחרי החופשה המשונה ועם קצת הקלות בסגר……
המועצה חזרה לעבודה במשרדי המועצה בשגרת חירום: מתכונת מצומצמת, ללא קבלת קהל אבל מספקת את השירותים החיוניים.
הכללים החשובים ביותר כדי לשמור על בריאותנו ובריאות הסובבים לנו הם: חבישת מסכות, שמירה על מרחק פיזי של 2 מטר לפחות בין אחד לשני וכמובן בידוד ככל הניתן. אנא הקפידו על הכללים הללו כדי שנוכל לחזור לשגרת חיים נורמלית ככל הניתן כמה שיותר מהר.
במסגרת הסיורים שאנו מקיימים ברחבי הישוב הבחנו שאין הקפדה יתרה על חבישת המסכות אנא תושבים יקרים חבישת מסכה היא למענכם ולמען הסובבים אתכם הקפידו, הקפידו, הקפידו. כמו כן נתקלנו בתופעה שגם באתרי הבניה אין מקפידים על חבישת מסכות. אני חוזר ומזכיר: חלה חובה לחבוש מסכת פנים בכל יציאה ושהיה במרחבים הציבוריים. הפרה של הוראה זו עלולה לגרור החל מהשבוע קנסות מיותרים. הנחיתי את מנהל מחלקת הביטחון יחיאל סבג לנקוט באפס סבלנות כלפי מזמיני העבודה, הקבלנים ועובדיהם שעובדים בישוב ואשר ימצאו במרחב הציבורי ללא מסיכות וכפפות. אנא מכם, תנחו את העובדים והקבלנים שתחת חסותכם למלא הנחיה זו.
כצעד ראשון בהקלות יחלו לימודי החינוך המיוחד ביום שלישי. ההסעות למוסדות החינוך המיוחד הינם ע"י ההורים ובאחריותם. מנהלת המחלקה פנינה שלזינגר עומדת בקשר רצוף עם ההורים כדי לאפשר חזרה כמה שיותר חלקה ללימודים. בתי הספר חזרו ללמידה מרחוק ומי שהצטרפו אליהם הם גני הילדים. ברמת ישי נפתח "מרחב אישי" לכל הגננות ובאמצעותו הן מפעילות את ילדי הגנים בישוב.
לקראת יום הזיכרון לשואה והגבורה שיחול ביום שלישי 21.4.20 מספר עדכונים:
מחר, ערב יום השואה והגבורה בשעה 20:00 נשדר את טקס הזיכרון לשואה ולגבורה בדפי הפייסבוק של המועצה, המתנ"ס, דף ועמוד הפייסבוק שלי. הטקס צולם מראש וללא קהל. אני מזמין אתכם לצפות בטקס ולהתחבר בדרך שונה ואחרת לזיכרון ההיסטורי המצמרר של שואת העם היהודי.
כמו כן המתנ"ס יחלק עשרות ערכות חינוכיות בנושא לילדי צהרוני הגנים ומועדונית בית הספר. הערכות יחולקו על ידי עובדי המתנ"ס שהתנדבו למשימה זו והמחלקה לשירותים חברתיים.
תושבים יקרים, הצלחת מתכונת החיים שהתחלנו בה היום (ההקלה) תלויה בכולנו. בואו נגייס עוד קצת כוחות כדי שנוכל להתקדם לשגרת חיים קלה יותר.
זכרו
בידוד = בריאות
מסכה = חזרה מהירה לשגרה

שלכם
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

 

סיכום שבועי 17 באפריל

תושבי רמת ישי היקרים

לפני שאגש לסיכום השבועי, אני מבקש לפתוח בנימה אישית, בני אסף, חייל המשרת בצנחנים, כבר חמישה שבועות לא יצא לחופשה עקב מגבלות ה"קורנה". הוא יחד עם יתר חבריו ליחידה "טוחנים" כמו שאמרים ב"עגה" הצבאית פעילות מבצעית אי שם ברצועת עזה, וכן אני מתגעגע אליו מאוד ומחכה לחופשתו הקרובה שלא ברור מתי תהיה.

אני בטוח שהרגשתי זו זהה לרגשותיהם של מאות אבות ואימהות שבנותיהן או בניהם לא יצאו לחופשה כבר תקופה ארוכה. וכן, מגיע להם לחיילות וחיילי רמת ישי חיבוק חם מכולנו.

אנו תושבי רמת ישי מצדיעים לחיילות וחיילי צה"ל בני ובנות הישוב, ביחידות הקרביות, יחידות האיכות והיחידות העורפיות, אשר כולם ללא יוצא מהכלל נכנסים מתחת לאלונקה במאבק הלאומי למיגור הקורונה. רובם לא זכו לצאת לחופשה מזה שבועות רבים ואני מבקש, בשמי ובשמכם תושבי רמת ישי, לשלוח להם חיבוק חם והערכה גדולה על תרומתם לביטחון המדינה בכלל ובתקופה זו בפרט.

תושבים יקרים, אנחנו בסיומו של שבוע נוסף בשגרת החירום שהקורונה מזמנת לנו ואנו מסיימים אותו מעודדים. שני תושבי רמת ישי שהיו מאובחנים כחולים החלימו ונכון לעכשיו אין מקרים נוספים, גם מספר המבודדים יורד מיום ליום. שרק נמשיך ככה.

המועצה נערכת לקראת תהליך של חזרה מדורגת ומסודרת לשגרת חיים תקינה ככל הניתן, כל זה קורה בהתאם להנחיות משרדי הממשלה השונים שמתעדכנות כל יום, אני מבקש מכם המשיכו לעקוב אחר העדכונים ויחד נתגבר על כל המורכבות שנפתה עלינו.

ברמה הלאומית רמת התחלואה במגמת בלימה: יותר מחלימים, פחות נדבקים, פחות מונשמים. מגמה זו היא שילוב של קבלת החלטות אחראית של הדרג המדיני יחד עם משרד הבריאות ומשמעת אזרחית למופת. כדי ולהמשיך להדביר את המגיפה ולרסק את העקומה אנו חייבים לנקוט משנה זהירות ובראש ובראשונה מדובר על חובת חבישת מסכה, חובה שחלה עלינו. לצערי, אני עדיין רואה תושבים אשר אינם מקפידים על חובה זו, יוצאים מביתם ללא מסכה ובכך הם מסכנים את עצמם, את שכניהם ואת קהילת רמת ישי כולה.

החל מהשבוע הבא נגביר את האכיפה בנושא זה בצורה בלתי מתפשרת.

צוות הפיקוח של המועצה בהובלת מנהל אגף הביטחון יחיאל סבג ממשיך להדק ולאכוף את ההנחיות בבתי עסק, במרחבים הציבוריים וכן בקרב עובדי המועצה ובמקביל הצטיידנו בציוד מיגון נוסף.

המחלקה לשירותים חברתיים המשיכה לעבוד במשמרות גם בחול המועד ובסיוע של מתנדבים מדהימים ומסורים המשיכה בחלוקת המזון וערכות שונות.

חופשת הפסח הסתיימה ומערכת החינוך חוזרת ללימודים מקוונים החל מיום ראשון, כאשר בגני הילדים נפתחו מרחבי לימוד וירטואליים בפיקוח מחלקת החינוך.

חג המימונה עבר עלינו השנה במתכונת שונה בשל הנסיבות, ולשמחתי הרבה הצלחנו להעלות חיוך על פניהם של אלפי תושבים אשר "הצטרפו" למשאית השמחה, אשר עברה ברחובות הישוב והרימה את התושבים על הרגליים.

אני מניח שבמוצ"ש נדע אם ההנחיות משתנות ואיך הולכת להיות התקופה הקרובה. בכל מקרה הבסיס להכל הוא שמירה על ריחוק ובידוד על מנת שבקרוב ככל האפשר נוכל לחזור לפעילות רגילה.

שתהיה לנו שבת שלום ובשורות טובות.

זכרו

בידוד =בריאות.

שלכם,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 16 באפריל

תושבים יקרים, נפתח את העדכון היומי בבשורה נהדרת. אחרי ששבוע שעבר החלים אחד משני חולי הקורונה בישוב, התבשרתי היום כי גם החולה השני החלים וכרגע אין ברמת ישי חולי קורונה! נתון זה של אפס חולי קורונה אינו מקרי-הוא תולדה של משמעת והתנהגות אזרחית אחראית כלפי עצמכם, שכניכם וחבריכם. בכדי שנמשיך לשמור על רמת ישי "נקייה" מקורונה אנו נדרשים להמשיך ולשמור על הכללים, קלים כחמורים.

ימי הפסח וחג המימונה מאחורינו ואוטוטו חוזרים לשגרה. לאיזו שגרה בדיוק? עדיין לא ברור. נתוני התחלואה והמונשמים שמצביעים על התייצבות בשלב זה, מהווים את הבסיס למדיניות שתקבע הממשלה בימים הקרובים – כמה? איך? ואיפה? חוזרים לשגרה. בכל מקרה תהיה זו "שגרת קורונה" לפחות בשלב הראשון. אנחנו במועצה ערוכים לכל הנחיה ונעדכן אתכם כאן בעדכון היומי.

את הסגר של ימי החג הפגנו אתמול בערב עם "משאית מימונה" שעברה ברחובות הישוב (עם דגש על שמירה על הכללים) והשמיעה ממיטב השירים המזוהים עם חגם של יוצאי מדינות צפון אפריקה. שיתפתם פעולה בצורה יוצאת מהכלל, רקדתם, עשיתם שמח, והצטרפתם אלינו בשירה וריקודים. תודה רבה לכם קהילת רמת ישי היקרה שלקחתם חלק בפעילות ותודה גם על התגובות והפירגון. תודה ענקית לצוות המתנ"ס – אבי ברקב המנהל, וברי (ענבר חיים) רכזת הקהילה שארגנו את האירוע.

ולשאר הנושאים, כפי שהדגשתי אנו ממשיכים להדק את הפיקוח במרחבים הציבוריים (הפיקוח יחד עם השיטור המשיכו לעבוד גם בחול המועד) ולצערינו נאלץ הפיקוח לחלק דוחות לאנשים שיצאו מטווח המגורים (מאה המטרים המותרים). אני מדגיש שוב את חובת חבישת מסיכה ביציאה למרחב ציבור.

מחלקה הרווחה ביצעה "פעימה" נוספת של חלוקת חבילות מזון ושוברים. אנו מגייסים תקציבים נוספים לרבות ממפעל הפיס לטובת פעילות נוספת של המחלקה למענכם התושבים. כמו כן פיקוד העורף הפיץ עלונים אינפורמטיביים לתקופה זו לטובת האוכלוסייה המבוגרת אותם נחלק בסיוע המחלקה לשירותים חברתיים.

ובחינוך – בתי הספר חוזרים ביום ראשון מחופשת הפסח לשגרת הלימודים המקוונים, מקווה שהתרגלתם. בגני הילדים התחלנו להפעיל מודל הפעלה מרחוק גם פדגוגי וגם רגשי המבוסס על ניהול הקשר עם ההורים. מספר גננות פתחו מרחב אישי בוידאו שיהיה מפוקח, מה שיסייע לקשר מול תלמידי הגנים.

אין עדיין החלטה בנושא החזרה של כלל התלמידים ללימודים ובכל מקרה בשלב הראשון מדובר על חזרה של תלמידי החינוך המיוחד.

בפעילות הבלתי פורמלית אנו פועלים במספר מישורים, המתנ"ס מכין את טקסי יום השואה ויום הזיכרון שיועברו דרך הפייסבוק. במסגרת פעילות ליום השואה,  יחלק המתנ"ס כמאה ערכות לפעילות משפחתיות בנושא. הערכות יחולקו לקראת יום השואה שחל בשבוע הבא בסיוע מתנדבים ומחלקת הרווחה.

במסגרת הפעילות הוירטואלית תתקיים "הרצאה מהסלון" בשבוע הבא ותועבר ע"י ענת אשכנזי וסדנת צחוק שתועבר ע"י שמחה גניאר. פרטים באתר המתנ"ס

תושבים יקרים, לפי מה שנראה, אנחנו נמשיך בשיגרת החירום הזאת עוד תקופה שעדיין לא מוגדרת. זה מחייב אותנו להחזיק מעמד תחת אותן נורמות התנהגות. זה לא פשוט אבל לגמרי הכרחי. שימרו על עצמכם. שימרו על בני משפחתכם. ושימרו על ההנחיות.

וזכרו

בידוד =בריאות

שלכם,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

עדכון יומי 14 באפריל

חג שמח תושבי רמת ישי יקרים.

חג פסח שני בצל הקורונה. ההנחיות מתהדקות שוב ואנחנו מתבקשים להישאר בבתים החל מהיום בשעה 17:00 ועד יום חמישי בשעה  5:00 (למעט מרחק של 100 מטר). לא תתאפשר תנועה בין ישובים. אנא הקפידו על ההנחיות הן למעננו. מיום חמישי בבוקר יהיה ניתן לצאת למקומות חיוניים בלבד ועם מסכות על הפנים.

לידיעתם מחר עד אחת אחר חצות (1:00 יום חמישי) תתקיים אכיפה מוגברת של המשטרה לשמירה על הנחיות משרד הבריאות. למפרי ההנחיות יינתנו דוחות שמשמעותם הכספית לא מבוטלת.

אף על פי כן ולמרות הכל, כבר לימד אותנו המצב להוציא מעז מתוק אנחנו ברמת ישי נענים לאתגר הארצי ומחר נחגוג את המימונה עם רכב של שמחה שיעבור ברחובות הישוב. אתם מוזמנים לצאת למרפסות או לפתחי החצרות ולשמוח יחד איתנו, אבקשכם לא לצאת לרחובות.

תצטרפו אלינו. יחד נאוורר את הנפש ונשמח בצוותא במגבלות התנאים הנוכחיים.

שוב אני קורא לכם להישמר ולשמור על עצמכם. כל אחד שיעשה את המקסימום על מנת לשמור על עצמו וקרוביו, חיבשו מסכות במרחב הציבורי ואל תצאו שלא לצורך חיוני.

זכרו

בידוד = בריאות

שלכם בברכת חג שמח.

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 13 באפריל

מועדים לשמחה תושבי רמת ישי היקרים

עוד יום בשגרת הקורונה והפעם אני מצרף סרטון של כרמל דגן אוטוטו בת 9 מרמת ישי שמקדישה לכם את השניות הקסומות להנאתכם.

ועכשיו לעדכונים.

כמו בדיווח אתמול כמות החולים אצלנו היא ללא שינוי ועומדת על חולה אחד. וכמות המבודדים ממשיכה לרדת. לצערי הרב המצב יכול להשתנות אם לא נקפיד על הכללים. לצערי הרב יותר ויותר תושבים מזלזלים בהנחיות ובכך עלולים לפגוע בתושבים אחרים ובעצמם.

המשרד לביטחון פנים הסמיך החל מהיום את הפקחים לחלק דוחות בגין הפרות של שהייה במרחב הציבורי מעבר ל-100 מטרים. צוות הפיקוח של מועצת רמת ישי נדרש למספר מקרי הפרה וחילק בשלב ראשון "דוח סמיילי". כמו כן צוייד הפיקוח במגפון ותושבים אשר יצאו החוצה כאשר הם אינם עטויים במסיכה קיבלו הערות על כך. בשלב הבא נאלץ לחלק דוחות. אנא מכם הישמעו להנחיות. אני מבין את הקושי שבשמירה על ההנחיות המקפידות לאורך זמן, אבל אין לנו ברירה אחרת. הנתונים הארציים מצביעים על כך שאנחנו נמצאים בדרך הנכונה, אבל כדי למנוע התפרצויות נוספות עלינו להיות ממושמעים ורק בדרך זו נוכל לחזור אט אט לשגרה.

ציוד מיגון נוסף, ובכלל זה מדי חום למדידה מרחוק הגיעו למועצה ואנו מקפידים מדי יום לבדוק חום לעובדים ולמתנדבים לפני תחילת עבודתם.

ביקרתי היום במרכז חלוקת המזון במועדון ארז, היום חילקנו עשרות מנות חמות ושם נערכת המחלקה לשירותים חברתיים לחלוקה נוספת של מנות מזון מחר לקראת החג השני, וכמו תמיד בסיוע מתנדבים יקרים שנותנים תמיכה רחבה ומכל הלב. במקביל המשיכה המחלקה לקיים שיחות תמיכה לאוכלוסיה המבוגרת.

מרכז השלטון המקומי, בו אני פעיל ממשיך להוביל את המחנה החברתי וקהילתי והוא החל בהיערכות לקראת חזרה מדורגת ללימודים. בשלב הראשון מדובר על חזרה של תלמידי החינוך המיוחד. בשלב השני הכוונה להחזיר את מערכת החינוך לפעילות. כמובן שצעדים אלו יהיו מדורגים, איטיים ובאישור משרד הבריאות. כמו כן במים אלה אנו בודקים יחד עם משרד הבריאות את האפשרות לחלק מסכות לכלל התושבים במבצע ארצי.

היום קיימת במדינה ההבנה כי מלבד החשיבות הרבה של בדיקות התחלואה בקורונה לפי פרמטרים רפואיים, יש חשיבות גם לסקרים רחבים יותר בקרב תושבי המדינה שמתמקדים בתסמינים שנמצאו קשורים לתחלואה בנגיף הקורונה.

אני פונה אליכם תושבי רמת ישי למלא סקרים שיעזרו ברמה לאומית להתמודד עם התפשטות הנגיף . מדובר בשאלונים קצרים יחסית בו אתם מדווחים מדי יום כיצד אתם מרגישים, וכן על תסמינים דוגמת חום, קוצר נשימה, שיעול ועוד. הסקרים הללו מאפשרים לנו לזהות יישובים ושכונות שבהם קיים חשש להתפרצות קרובה של קורונה ולמקד בהם מאמצים.

תושבים יקרים אני פונה אליכם בבקשה לסייע במאמץ הזה ולמלא פעם ביום את השאלון הבא שמופץ על ידי משרד הבריאות. שימו לב שהשאלון מפורסם בשפות עברית, ערבית, אנגלית ורוסית. חשוב להדגיש שהנתונים נשמרים באופן מקובץ וסטטיסטי, כך שלא נועדו לאבחן אדם בודד אלא יישובים ושכונות באופן כולל.

ככל שיותר אנשים ימלאו את השאלון האנונימי מדי יום, כך למערכת הבריאות תהיה תמונה טובה יותר של תסמינים הקשורים להתפשטות הקורונה, דבר אשר יסייע להתאים את הסיוע הנדרש ברשות שלנו.

לנוחותכם מצורף לינק לשאלון :

https://moh.diagnosticrobotics.com/welcome?lang=he

אני מודה לכם מראש על היענותכם . שיתוף הפעולה שלכם חשוב.

ויחד עם זאת ממשיך להזכיר שימרו על עצמכם. ועל קרוביכם.

זכרו

בידוד = בריאות

בברכת מועדים לשמחה שלכם

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

 

עדכון יומי 12 באפריל

תושבים יקרים, חגים ומועדים לשמחה.

שבוע חדש בפתח, ימי חול המועד, חג הפסח השני ובסיומו חגיגות המימונה שיתקיימו השנה במתכונת מצומצמת של משפחות גרעיניות, כפי שחגגנו את ליל הסדר.

שבוע חדש ואיתו בשורות טובות. אחד משני החולים המאומתים בישוב החלים מהקורונה וכרגע ישנו בישוב חולה מאומת אחד, נאחל לו החלמה מהירה, גם כמות המבודדים ברמת ישי בירידה. שיעור תחלואה נמוך זה ברמת ישי הינו בין היתר תולדה של משמעת עצמית ושל השמירה במרחבים הציבוריים. יחד עם זאת אני מבקש לציין בפניכם שהפקח שלנו בשיתוף שוטרי תחנת מגדל העמק מסיירים ובמידת הצורך, לצערנו הרב גם נותנים דוחות למפירים את הכללים וההנחיות.

במסגרת מדיניות משרד הבריאות לקטוע את שרשרת ההדבקה ולשטח את העקומה החלה השבוע הנחייה חדשה והיא חובת חבישת מסיכת פנים עם כל יציאה למרחב הציבורי. ברמת ישי הקפדנו על כך גם לפני פרסום ההנחיה,  אנא מלאו אחרי ההוראה בקפדנות מלאה.

המשכנו בתגבור ציוד החירום והמיגון חליפות מגן, כפפות ומסיכות. נרכשו שני מדי חום מרחוק וחובת בדיקה ורישום חום מדי יום לעובדים ולמתנדבים לפני תחילת יום העבודה מיושמת בדיוק כמו לפני היציאה לחג. הדגשנו שוב בפני קבלן פינוי האשפה והגזם כי עובד שיימצא ללא כפפות ומסיכה ייקנס.

אנו מקבלים פניות רבות בנושא תשלומי הארנונה, אנו נתייחס לכל פניה  ופניה, יש לזכור כי כרגע הפטור היחידי שאושר הוא פטור של 25% לשנת 2020 (שמגלם 3 חודשים) לבעלי עסקים ברמת ישי. מיד לאחר חוה"מ נוציא מסמך מסודר המפרט את הנוהל לקבלת הפטור.

מן התקשורת אתם למדים שהחל תיכנון אסטרטגיית חזרה לשגרה אחרי הפסח. גם אנחנו במועצה נערכים לכל תרחיש ומציינים כי החזרה תהיה איטית, מחושבת, מבוקרת, הדרגתית ודיפרנציאלית. כמי שפעיל במרכז השלטון המקומי במספר וועדות, אני עומד בקשר ישיר עם ידידי, חיים ביבס, יו"ר המש"מ וראש עיריית מודיעין-מכבים-רעות. אנו מנסים למצוא פתרון לחזרה מבוקרת ללימודים של תלמידי כיתות א-ג' מה שיאפשר לשחרר יותר הורים לשוק העבודה.

המרחב הוירטואלי שלנו ממשיך להתרחב. מחר בשעה 21:00 תתקיים הרצאה נוספת בסדרת "הרצאות מהסלון", והפעם עם תמר אלישיב-מרצה, מאמנת ומתקשרת. הנוער העובד והלומד ממשיך להפעיל פעילות מקוונת לבני הנוער במהלך חופשת הפסח. עקבו אחרי הפרטים בדף הפייסבוק של המתנ"ס והנוער העובד.

שיהיה לכולם שבוע מבורך, בשורות טובות, הקפידו על מילוי ההנחיות, והמשיכו לשמור על עצמכם, ובני ביתכם.

זכרו

בידוד = בריאות

שלכם בברכת מועדים לשמחה,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

סיכום שבועי 10 באפריל

תושבי רמת ישי היקרים,

ערב שבת חוה"מ פסח, ראשית אני מבקש לברך אתכם בברכת שבת שלום ומועדים לשמחה.
אנו מסכמים שבוע נוסף ב"מציאות הקורונה", כאשר ביום רביעי התכנסנו לחגוג את חג הפסח במתכונת משפחתית מצומצמת. התרשמתי מהיצירתיות הרבה שלכם לחגיגות ליל הסדר כפי שבאה לידי ביטוי במדיה הדיגיטלית. אין ספק קהילת רמת ישי מיוחדת. תושבים יקירים המציאות שנכפתה עלינו לא קלה ומאתגרת, אך היא הכרחית כדי לשמור על בריאותינו ובתקווה שאחרי הפסח יוחלט על הקלות מסוימות בהתאם לנסיבות.

למעלה מ-300 משפחות ברחבי רמת ישי מסתייעות בשירותי המחלקה לשירותים חברתיים. נתון מרשים ומרגש. סיכום ביניים של פעילות המחלקה לשירותים חברתיים מתחילת התפשטות הנגיף ועד ערב הפסח מראה "מפעל" אדיר לטובת משפחות הקשישים ששומרות על עצמן ונמצאות בבידוד  מבחירה ומשפחות שידן אינה משגת, מערך זה כולל חלוקת מזון, מנות חמות, קשות, ערכות של פקע"ר חלוקת שוברים שנתרמו על ידי אנשים טובים, סיוע ברכישת מזון ותרופות, קיום עשרות רבות של טלפונים מדי יום. ואנו מנהלי ועובדי המועצה נרתמנו גם למאמץ ולקחנו חלק בחלוקת המנות. כאן המקום להוקיר תודה ענקית לעשרות המתנדבים שבלעדיהם לא היינו עומדים בעומס, קהילת רמת ישי ראויה לכל שבח על רוח ההתנדבות הנתינה והעזרה לזולת. קהילה מאוחדת, אכפתית ואחראית.
המחלקה בניהולה של שרה גייצהאלס ובסיוע מערך מתנדבים מסור, הגיעה כאמור בתקופה זו ללמעלה מ-300 משפחות שונות ברמת ישי. והתגובות מהשטח מחממות את הלב יישר כוח!

השבוע הגברנו משמעותית את האכיפה במרחב הציבורי, עם תגבור של חיילים והידוק הפיקוח על עסקים ובמרחבים הציבוריים כמו גם עם מתנדב שעוזר לפקח בשמירה על קיום הנחיות ע"י הציבור. בעלי העסקים והעובדים חויבו בלבוש מסכה וכפפות וחיטוי. נאלצנו לחלק דוחות (בודדים) לתושבים אשר לא נשמעו להנחיות והפרו את הנחיות משרד הבריאות. כמו כן חולקו "דוחות סמיילי" בגין חניה במקומות אסורים (דוח התראה ובו הסבר על העבירה). בסך הכל מדובר על הפרט שאינו מעיד על הכלל-אני מוכרח לציין שיש הפנמה וניכר שיש פה קהילה איכפתית ואחראית שמסייעת לנו לשמור על בריאות כולנו.

בתום מו"מ בנושא בין מרכז השלטון המקומי, בו אני פעיל כחבר בוועדת הכספים, יצאה בשורה לבעלי עסקים אשר נפגעו כתוצאה מהנסיבות ויזכו לפטור מתשלום ארנונה למשך 3 חודשים (למעשה 25 אחוזי הנחה בארנונה לעסקים). מדובר בעסקים שנפגעו פגיעה של ממש דוגמת בתי קפה, מסעדות, נותני שירותים ועוד, מיד לאחר חוה"מ נעדכן בפרטים.

מחלקת החינוך הכינה ערכות לתלמידי חינוך המיוחד, אשר חולקו לילדים. מנהלת המחלקה פנינה שלזינגר עומדת בקשר רציף עם הצוותים החינוכים.
פעילות ההפגה ברשתות מתרחבת ומאפשרת מגוון תכנים. המשכתי בהקראת סיפור במסגרת "שעת סיפור" לילדים הצעירים, וקיימתי פעילות לגיל הרך-שיחה עם הבובה "קסם הסקרנית", אשר היפנתה שאלות בנושאי הקורונה. הקהל המבוגר יותר נהנה מ"הרצאות בסלון" וישנן עוד אינספור פעילויות אותם תוכלו למצוא באתר המתנ"ס ובדף הפייסבוק.

במהלך השבוע האחרון מחלקת התפעול ביצעה פעילות אינטנסיבית להבטחת ניקיון הישוב בחג, לצערינו תושבים לא ממושמעים המשיכו להוציא בניגוד לכל הפרסומים, תופעה זו גורמת לכך שנשלים את פינוי הגזם ביום ראשון הקרוב.
במקביל לכך אנו ממשיכים ששמירה על חזות הישוב ובשדרוג התשתיות הפיסיות בישוב-נמשכות העבודות במגרש השחבק ובחט"ב היובל שודרגו חדרי השירותים.

במסגרת חיזוק הקשר עם התושבים ושקיפות המידע אני מעביר לכם מדי יום עדכון יומי מפורט על הנעשה במועצה, עדכונים שמתוגברים בסרטונים ובקיום לייב צ'אט. השבוע קיימתי במסגרת הלייב צ'אט ראיון נרחב ואישי עם דובר המועצה. אנא עיקבו אחר הפרסומים שלנו בדף הפייסבוק הרשמי של המועצה, בפייסבוק שלי, באתר המועצה ובאפליקציה היישובית. הפרסומים יוצאים רק לאחר אימות והצלבת נתונים מכל המקורות הרלוונטיים. בכל שאלה או הבהרה אנחנו לרשותכם בכל ערוצי המועצה

התקופה הארוכה בה אנו שוהים בבתים אינה פשוטה, אבל חייבים לשמור על עצמנו. הישארו בבתים. שימרו על עצמכם ועל היקרים לכם. יחד נעבור תקופה זו בריאים ושלמים!
אני מזכיר לכם כי החל מיום ראשון הקרוב חלה חובת חבישת מסכה במרחבים הציבוריים, שבת שלום!
זיכרו
בידוד = בריאות
שלכם
עפר בן אליעזר
ראש המועצה מקומית
רמת ישי

 

עדכון יומי 8 באפריל

תושבים יקרים

אנו עומדים בפתחו של חג הפסח, חג החירות אותו נחגוג השנה בסימן חירות מוגבלת. ריחוק חברתי, מגבלות תנועה, קשר מרחוק עם סבא וסבתא וליל סדר מצומצם תחת מגבלות תנועה (התקנות מצורפות בהמשך העדכון). כפי שאתם מבינים מגבלות אלה נועדו כדי לסלול את הדרך חזרה לשגרה.

בידוד = בריאות.  שיטוח העקומה = הסרת מגבלות.

נפתח עם בשורה לחג לבעלי עסקים אשר נפגעו כתוצאה מהנסיבות ואשר יזכו בעקבות החלטת משרד האוצר לפטור מתשלום ארנונה למשך 3 חודשים (למעשה 25 אחוזי הנחה בארנונה לעסקים). מדובר בעסקים שנפגעו פגיעה של ממש דוגמת בתי קפה, מסעדות, נותני שירותים ועוד. מיד לאחר חוה"מ נעדכן בפרטים.

למעלה מ-300 משפחות ברחבי רמת ישי מסתייעות בשירותי המחלקה לשירותים חברתיים. נתון מרשים ומרגש. סיכום ביניים של פעילות המחלקה לשירותים חברתיים מתחילת התפשטות הנגיף ועד ערב הפסח מראה "מפעל" אדיר לטובת משפחות הקשישים ששומרות על עצמן ונמצאות בבידוד  מבחירה ומשפחות שידן אינה משגת, מערך זה כולל חלוקת מזון, מנות חמות, קשות, ערכות של פקע"ר חלוקת שוברים שנתרמו על ידי אנשים טובים, סיוע ברכישת מזון ותרופות, קיום עשרות רבות של טלפונים מדי יום. ואנו מנהלי ועובדי המועצה נרתמנו גם למאמץ ולקחנו חלק בחלוקת המנות. כאן המקום להוקיר תודה ענקית לעשרות המתנדבים שבלעדיהם לא היינו עומדים בעומס, קהילת רמת ישי ראויה לכל שבח על רוח ההתנדבות הנתינה והעזרה לזולת. קהילה מאוחדת, אכפתית ואחראית.

המחלקה בניהולה של שרה גייצהאלס ובסיוע מערך מתנדבים מסור, הגיעה כאמור בתקופה זו ללמעלה מ-300 משפחות שונות ברמת ישי. והתגובות מהשטח מחממות את הלב יישר כוח!

סבב נוסף של חלוקת מזון יתקיים ב-13באפריל ובמקביל אנו פועלים לגיוס מחשבים ביתיים נוספים למי שזקוק בכך.

האכיפה על המרחבים הציבוריים והעסקים ממשיכה להתרחב ולהתהדק, לצערי עדיין ישנם תושבים בודדים שלא הפנימו את המצב והתבקשו לעזוב על ידי הפקחים מרחבים ציבוריים בהם השהייה אסורה. "דוחות סמיילי" המחולקים לצד הסבר וללא קנס חולקו למספר רכבים אשר חנו שלא כחוק.

מערך הפיקוח זכה לסיוע של מתנדב-אלדד תותיה שהצטרף לעזור לפקח. תותיה גומע מדי יום קילומטרים רבים ברחבי הישוב כשהוא רכוב על אופניו ונותן גיבוי לכוח הפיקוח והשיטור עם דגש על המרחבים הציבוריים. תודה רבה לאלדד. 

נמשכת פעילות הפנאי הוירטואלית ברשתות – הרצאות נוספת יתקיימו במסגרת הרצאה בסלון תמר אלישיב, ושמחה גניאר 

במהלך השבוע האחרון מחלקת התפעול ביצעה פעילות אינטנסיבית להבטחת ניקיון הישוב בחג, לצערינו תושבים המשיכו להוציא גזם גם הבוקר בניגוד לכל הפרסומים, תופעה זו גורמת לכך שלא נצליח להשלים את ערב החג את פינוי הגזם. השלמת הפינוי תהיה ביום ראשון הקרוב בתקווה לשיתוף פעולה הפורה בעתיד. 

כרגיל גם היום ועדת מל"ח התכנסה ואנו ערוכים לכל הנחיה, ברמת ישי אין שינוי במספר החולים (2) ומספר המבודדים הולך ויורד.

לטובתכם מצרף שוב את עיקרי התקנות החדשות

אלה עיקרי התקנות החדשות שפרסמה הממשלה להגבלת הפעילות על מנת לצמצם את התפשטות נגיף הקורונה בישראל בתקופת חג הפסח. בזמן חג הפסח עולה החשש לעלייה משמעותית בשיעורי ההדבקה והשפעותיה עלולות להיות רחוקות טווח. מהותן של התקנות הוא צמצום נוסף של היציאה למרחב הציבורי עד לאחר החג וכן הגבלה על מקומות העבודה:

החל מאתמול, יום ג׳ 07.04.2020 בשעה 19:00 ועד יום ו' 10.4 בשעה 6:00, נאסר על אדם לצאת מהיישוב בו הוא גר אלא לשם הצטיידות במזון, בתרופות או במוצרים חיוניים, או לשם קבלת שירותים חיוניים, אלא אם לא ניתן לעשות זאת בישוב מגוריו

 • החל מאתמול בשעה 20:00 ועד יום א׳ 12.4 בשעה 8:00, יופסקו שירותי התחבורה הציבורית ובכלל זה טיסות נוסעים בינלאומיות.
 • החל מהיום  ה – 08.04.2020 בשעה 15:00 ועד יום ה׳ ה-09.04.2020 בשעה 7:00 תיאסר גם הצטיידות במזון. הממשלה חוזרת ומזכירה כי האזרחים נדרשים לחגוג את חג הפסח בבתים בהם הם גרים. 
 • יציאה לסופר-מרקטים והמכולות תתאפשר עד השעה 15:00.
 • עסקים במגזר הפרטי- מיום רביעי, 8.4, בשעה 15:00 עד ליום שישי, 10 באפריל 2020 בשעה 06:00,  לא יאפשרו שהייה של עובדים במקום העבודה במהלך החג, מלבד במקרים ייחודיים בהם נדרשים עובדים לביצוע עבודה חיונית או דחופה ובלבד שמספרם לא עולה על 15% מכלל העובדים.

אני מזכיר לכם כי חלה חובת חבישת מסכה.

      ואחרי כל זה……..ואף על פי כן ולמרות הכל: 

שיהיה לנו חג אביב שמח!!!!! חג של פריחות ולבלוב.

                        תסתכלו סביב, תרחיבו את הלב והנשמה, 

 תחגגו בבתים , תנצלו את ההפוגה למנוחה ולביחד…. ותשמרו על עצמכם

בַּשָּׁנָה הַבָּאָה נֵשֶׁב עַל הַמִּרְפֶּסֶת וְנִזְכֹּר ……

מאחל לכם חזרה מהירה לשגרה ורק בריאות.

בברכת חג שמח וכשר,

שלכם

עפר בן אליעזר 

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

עדכון יומי 7.4.2020

רגע לפני חג הפסח…..

ריכזתי עבורכם את עיקרי התקנות החדשות שפירסמה היום הממשלה להגבלת הפעילות על מנת לצמצם את התפשטות נגיף הקורונה בישראל בתקופת חג הפסח. בזמן חג הפסח עולה החשש לעלייה משמעותית בשיעורי ההדבקה, והשפעותיה עלולות להיות רחוקות טווח. מהותן של התקנות הוא צמצום נוסף של היציאה למרחב הציבורי עד לאחר החג וכן הגבלה על מקומות העבודה:

החל מהיום, יום ג׳ 07.04.2020 בשעה 19:00 ועד יום ו' 10.4 בשעה 6:00, נאסר על אדם לצאת מהיישוב בו הוא גר אלא לשם הצטיידות במזון, בתרופות או במוצרים חיוניים, או לשם קבלת שירותים חיוניים, אלא אם לא ניתן לעשות זאת בישוב מגוריו

 • החל מהיום בשעה 20:00 ועד יום א׳ 12.4 בשעה 8:00, יופסקו שירותי התחבורה הציבורית ובכלל זה טיסות נוסעים בינלאומיות.
 • החל מיום ד׳ ה – 08.04.2020 בשעה 15:00 ועד יום ה׳ ה-09.04.2020 בשעה 7:00 תיאסר גם הצטיידות במזון. הממשלה חוזרת ומזכירה כי האזרחים נדרשים לחגוג את חג הפסח בבתים בהם הם גרים. 
 • יציאה לסופר-מרקטים והמכולות תתאפשר עד מחר (8.4.20) ב-15:0
 • עסקים במגזר הפרטי- מיום רביעי, 8.4, בשעה 15:00  עד ליום שישי, 10 באפריל 2020 בשעה 06:00,  לא יאפשרו שהייה של עובדים במקום העבודה במהלך החג, מלבד במקרים ייחודיים בהם נדרשים עובדים לביצוע עבודה חיונית או דחופה ובלבד שמספרם לא עולה על 15% מכלל העובדים.

ועכשיו לנעשה אצלנו: 

כרגיל מדי יום בתקופה הזו התקיימה היום ישיבת ועדת מל"ח ואנו ערוכים לקראת חג הפסח הבא עלינו לטובה. אין שינוי במספר החולים ברמת ישי (2) ומספר המבודדים ממשיך לרדת. עדיין אני מבקש מכולם להקפיד על ההנחיות ובמיוחד מבני 60 ומעלה הישארו בבתים. אם צריך משהו אנו לשירותכם.

היום הצטרף צוות המנהלים של המועצה יחד איתי לחלוקת המזון והמצרכים לאוכלוסיה הותיקה והנזקקת לקראת החג, זה, אחרי שאתמול בלילה עבד צוות הרווחה בליווי מתנדבים מסורים עד השעה 23.00 לסדר את החבילות שהגיעו לישוב מפיקוד העורף. מרגש ממש לראות את ההירתמות שלכם תושבים יקרים לטובת האוכלוסיה שמתקשה לצאת מהבתים לערוך קניות, או שאין מי שיגיע אליהם ויסייע בידם להכין לעצמם ארוחה חמה. מערך שלם של מתנדבים שיוצא מתוך "אזור הנוחות" שלו ומתמסר לעשייה למען הקהילה בלי לחשוב על כלום מלבד על האנשים שאותם הם משמחים. החבילות מגיעות לפתחי הבתים ומשם נאספות על ידי הדיירים.

אני מצדיע לכם מתנדבים יקרים. בלעדיכם לא יכולנו לעמוד בשלל המשימות בימים אלה,

ולכם צוות הרווחה בראשותה של מנהלת המחלקה הגב' שרה גייצהאלס שעושים לילות כימים ומנהלים את כל מערך העזרה לזולת מגיע ציון לשבח .

להזכירכם בחול המועד לא יחולקו חבילות . ב13.4 תתקיים חלוקת מנות לחג השני.

אנחנו ממשיכים באכיפת ההנחיות והיום הצטרף מתנדב על אופניים שמסייע לפיקוח.

ילדי החינוך המיוחד קיבלו בהתרגשות גדולה שי וברכה לחג ממנהלת מח' החינוך. השי הכיל ערכת פעילות לחג.

אתמול התקיימה הרצאה בזום – עולמם של מתבגרים עם 15 משתתפים היה מוצלח

עיקבו אחר הפרסומים , יש לנו עוד שלל הרצאות מרתקות להנאתכן/ם.

ראשי רשויות שכנות מהמגזר הערבי התקשרו לברך אותנו לכבוד החג. יחסי שכנות טובה בעיקר בעתות כאלה הם בהחלט מרגשים ומחזקים את אחדותנו .

קיימתי לפני שעות אחדות צ'אט בלייב לקראת החג. ראיון עם דובר המועצה.

בראיון סיפרתי על פעילות המועצה בימים אלה וברכתי את כל תושבי רמת ישי בברכת חג שמח.

מודה לכל מי שלוקח חלק, שואל שאלות או נותן משוב על מעשינו. זה בהחלט מחזק אותנו ונותן לנו "דרייב להמשיך".

 וזכרו

בידוד = בריאות

שימרו על עצמכם,

בברכת חג שמח וכשר,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

עדכון יומי 6 באפריל

תושבים יקרים אנו עומדים בפני תקופה משמעותית, בסיומה נוכל להשיג בלימה בהתפשטות נגיף הקורונה. אבל בכדי שזה יקרה אנחנו צריכים להמשיך ולשמור על משמעת מקסימלית ולציית להנחיות משרד הבריאות.

במסגרת שיתוף המידע והערוץ הפתוח אלי, מחר (7.4.20) בשעה 17:00 אתראיין בלייב צ'אט על התמודדות המועצה עם המצב המורכב שכולנו חווים. אתם מוזמנים להצטרף ולהפנות שאלות.  

לשמחתי רוב רובם של תושבי רמת ישי אכן ממלאים אחרי ההוראות ובכך שומרים על בריאותם ובריאותינו. עם זאת, לצערנו אנחנו נתקלים במקרים בודדים של תושבים אשר אינם נשמעים להוראות ועלולים בכך לייצר רצף הדבקה. השיטור הקהילתי נאלץ לחלק היום ארבעה דוחות לתושבים אשר הפרו את ההנחיות וחרגו ממרחק היציאה המותר מהבתים.

במקביל אנחנו ממשיכים בהידוק אכיפה והפיקוח בעסקים ביישוב – מנהל אגף הביטחון של הישוב יחיאל סבג, ערך היום יחד עם הפקח והווטרינר היישובי דר' דוד ליאון ביקורת אצל בעלי העסקים כאשר דגש ניתן על בדיקת חום, הקפדה על מסכות, כפפות, חומרי חיטוי ובסך הכל בעלי העסקים הפנימו ומיישמים את ההנחיות

הנחיתי את יחיאל סבג להוציא מכתב למפקד תחנת מגדל העמק, סנ"צ אייל קהתי ובו בקשה לתגבור הנוכחות המשטרתית ברמת ישי וזאת כדי למנוע מקרי פריצה בישוב ובאזור התעסוקה כמו גם לבצע בדיקות חיוניות הנסיעה בכניסה ליישוב.

המחלקה לשירותים חברתיים ממשיכה בהרחבת חלוקת חבילות המזון למשפחות שבבידוד רובם קשישים שחשוב מאוד שיישארו מבודדים בביתם . מחר בבוקר אצטרף, יחד עם חברי לוועדת מל"ח לפעילות חלוקת מזון ברחבי הישוב. ביום שני ערב חג שני (13.4.20) תתבצע החלוקה לקראת החג השני. פיקוד העורף הצטרף למבצע וזכינו לקבלת תיגבור של חבילות המזון

מחלקת החינוך הכינה ערכות פנאי למשפחות תלמידי החינוך המיוחד, הערכות אשר יחולקו בימים הקרובים.

במסגרת הפעילויות החינוכיות ברשתות החברתיות ולחיזוק הקשר עם התושבים בכל טווחי הגילאים, קיימתי פעילות וירטואלית לילדים הצעירים, במסגרת הפעילות אירחתי בלשכתי את "קסם הסקרנית" – קסם היא בובה סקרנית שהפנתה אליי שלל שאלות בנושאי הקורונה. היה מרתק. תודה למנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ותודה מיוחדת וענקית לגננת שירן שלי על הפעלת ודיבוב הבובה.

ביום רביעי המועצה יוצאת לחופשת החג. ועדת מל"ח ברשותי תמשיך לתפקד, לקיים ישיבות להתעדכן ולעדכן אתכם התושבים בכל התפתחות ואו הנחיה (נקווה שלא תהיינה הנחיות חדשות). מוקד החירום של המועצה ימשיך לקבל פניות ולנתב אותם לבעלי התפקידים הרלוונטיים. כמובן שיהיו תורנים בכל תחומי השירותים החשובים בעיקר ברווחה ובתפעול. בכל צורך שעולה ניתן לפנות אלינו דרך המוקד (9039800 – 04 או 107) או דרך האפליקציה של רמת ישי.

שימרו על עצמכם. שימרו מרחק. הקפידו על ההוראות, גם בחג שהשנה נחגוג אותו בחוג מצומצם ביותר (רק בני הבית שגרים בו), אי עמידה בפיתוי לחגוג עם משפחה וחברים עלול להיות בעוכרינו.

בכוחות משותפים נוכל לעבור תקופה זאת בשלום.

אמשיך לעדכן אתכם מדי יום ביומו . עקבו אחר הפרסומים בדפי הפייסבוק ובאתר המועצה.  

וזיכרו

בידוד = בריאות

שלכם,

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

עדכון יומי 5 באפריל

שבוע חדש. לא ייאומן אבל אנחנו כבר שבוע רביעי תחת שיגרת קורונה.

בשיגרת חירום –אין יותר מדי חדשות , רק אכיפה אכיפה, אכיפה……

אנחנו ממשיכים לבדוק שכולם שומרים על ההנחיות.

ככל שאנחנו מתקרבים לחג ישנו החשש שאנשים יפרו את ההנחיות ויצאו מהבתים.

חשוב להפנים ולהשלים: פסח השנה יהיה קצת אחרת שנחגוג לב רק עם הדיירים הקבועים בכל בית.

אני מבקש מכם להבין את הסכנה שבהפרת ההנחיות, להישאר בבתים ולשמור על החיים.

יחד עם זאת אני מציע ש"תנצלו" את מזג האויר הנפלא שמביא איתו האביב, להתבונן מסביב: מהחלון, מהמרפסת מהחצר ולראות את כל היופי שמסביבנו.

במטרה להביא פן אחר לעדכונים השוטפים, נוסיף החל מהיום קטע אומנותי פרי יצירת תושבי רמת ישי שישמש כפתיח. הקטע יעביר קצת מהלכי הישוב. היום בר לפיד, רקדן פלמנקו מוכשר שזכה בפרסים יוקרתיים. הוא יהיה הראשון שיציג בפנינו קטע אומנותי. מוזמנים לשלוח אלינו קטעי שירה/אומנות/מחול עם מסר לתושבים (באורך של עד כדקה)

לפל' שמספרו: 050-6761274.

ועכשיו לעדכונים:

ועדת מל"ח מתכנסת כל יום, יחד אנו מנהלי המועצה מתעדכנים בהתפתחויות ובהנחיות החדשות ובהתאם אני מנחה את המנהלים לפעול, נכון להיום אין שינוי במספר חולי הקורונה ברמת ישי והוא עומד על 2 חולים.

אנו ממשיכים באכיפה מחמירה בבתי עסק עם דגש על חבישת מסיכות על ידי העובדים.

ביום שישי האחרון קיימנו קבלת שבת בלייב צ'אט בפייסבוק, התגובות שלכם חיממו את הלב ומעידות על עוצמתה של קהילת רמת ישי ועל אחדותה

מתרחב מפעל ההזנה לקראת הפסח וליל הסדר בדמות חלוקה של מאות חבילות מזון-חמות ו"קשות" לקראת החג. ביום שלישי מנהלות ומנהלי המחלקות יחד איתי, נצטרף למבצע החלוקה.

מערכת החינוך ממשיכה בסבבי הקשר עם ילדי החינוך מיוחד. מערכת החינוך יצאה לחופשת פסח ואיתה גם הלמידה מרחוק, כך שלמעשה באופן רשמי התלמידים בחופשת הפסח.

אנחנו מרחיבים את פעילות העשרה הוירטואלית בדמות הרצאה בסלון עם אהוד רביב אתם מוזמנים לעקוב באתר המתנ"ס על הפעילויות הקרובות.

קיימנו אירוע הרמת כוסית עם העובדים לרגל החג באמצעות הזום בהשתתפות עשרות מעובדי המועצה ואנחנו בסבב הטלפונים לעובדים ולגימלאים כדי לדרוש בשלומם ולאחל להם חג שמח.

אנו ממשיכים בעבודה השוטפת ובפרויקטים שונים ברחבי הישוב. סיימנו החלפת תאי שירותים בחטיבת הביניים, שדרוג כיתת שמע, אנו ממשיכים בהחלפת שילוט הרחוב ועוד.

לתשומת לבכם שעות פינוי הגזם והאשפה לימי החג. פינוי האשפה: פינוי ביום שלישי החל מחצות ועד למחרת, פינוי גזם: ימי שני, שלישי ורביעי .

שימרו על עצמכם. שימרו על בני ביתכם. בכוחות משותפים נעבור זאת בשלום.

וזיכרו

בידוד = בריאות

שלכם

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי.

 

3.4.20 תושבי רמת ישי היקרים

אנו מסכמים שבוע נוסף של "מציאות הקורונה", מציאות לא קלה, לא פשוטה, אבל נתחזק ונעבור אותה…..

אנו נמצאים ימים ספורים לפני ליל הסדר שהשנה ייחגג קצת אחרת. כל משפחה גרעינית בבית בו היא נמצאת. אנא שמרו על סבא וסבתא, שמרו על הוריכם אל תגידו לי זה לא יקרה. כל מי שזקוק לעזרה אנחנו כאן, אתם מוזמנים לפנות למחלקת הרווחה בטלפון  04-9832802 או למוקד במועצה 04-9039800 ואנו נסייע בכל מה שצריך.

ברשותכם אני מבקש לעדכן אתכם בחלק עיקרי מהפעילויות הבולטות שקיימנו השבוע.

כל יום אני מבצע הערכת מצב בישיבה מסודרת (וירטואלית ב ZOOM) ובה שותפים כל מנהלי המועצה ומפקד היקל"ר (היחידה לקישור רשויות לצה"ל – פיקוד העורף), אנו דנים בכל הסוגיות שעולות מהשטח והנחיות השלטון המרכזי  ובהתאם אני  מנחה את המנהלים לפעולה וכפועל יוצא מזה יוצאות ההנחיות לכם התושבים.

במהלך כל השבוע אכפנו בצורה אדוקה את הנחיות משרד הבריאות והחל מאתמול אנחנו עוטים מסכה בעת יציאה מהבית . הוספנו תגבור של חיילים והידקנו את הפיקוח על עסקים ועל תושבים במרחבים הציבוריים כדי למנוע ככל הניתן הדבקה (להיות בהתגוננות מירבית מפני הדבקות). אני מוכרח לציין שיש הפנמה וניכר שיש פה קהילה אכפתית ואחראית שמסייעת לנו לשמור על בריאות כולנו.

המחלקה לשירותים חברתיים היא למעשה בימים אלו הלב הפועם של המועצה עם מפעל שהולך וגדל של סיוע לקשישים ומשפחות שידן אינה משגת. למעלה ממאה מנות מזון (אוכל חם) מחולקות שלוש פעמים בשבוע בהתאם לסדרי עדיפויות של המחלקה, אנו מסייעים בקניות למי שזקוק לרבות קניית תרופות. אנו מפעילים מוקד תמיכה נפשית, ומקיימים קשר אישי עם קשישים ומבודדים. פשוט מערך שלם שעובד בהרמוניה בהובלתה של מנהלת המחלקה שרה גייצהאלס שאני מבקש כאן להודות לה ולכל הצוות שלה ולכל מערך ההתנדבות הנפלא והמסור בשם כולנו.

מחלקת החינוך נכנסה לשגרת למידה מרחוק עם היענות גבוהה ביותר בכל המסגרות. נערך שאלון חוסן לתלמידים החט"ב, מפגש זום למיומנויות חברתיות, זמן הורים בגני הילדים. המחלקה בקשר עם תלמידים מהחינוך המיוחד. אנחנו מנתרים באמצעות הצוותים והשרות הפסיכולוגי צרכים פרטניים ונותנים מענה נקודתי במקרי הצורך.

פעילות ההפגה ברשתות ממשיכה להתרחב ונותנת מגוון של אפשרויות תוצר של שת"פ בין מחלקת החינוך, המתנ"ס והנוער העובד והלומד.

גם השבוע הקראתי עוד סיפור במסגרת "שעת סיפור" לילדים הצעירים. הקהל המבוגר יותר יכול להינות מ"הרצאה בסלון" ועוד אינספור פעילויות מגוונות אותם תוכלו למצוא באתר המתנ"ס ובדף הפייסבוק של המתנ"ס (מרכז קהילתי רמת ישי).

לצד ההירתמות הגדולה לענייני הקורונה והשלכותיה, המועצה ממשיכה להתנהל בצורה שוטפת (בהתאם למגבלות). מחלקת התפעול ביצעה חיטוי ברחבי הישוב עם דגש על פחי האשפה, פרויקט החלפת שלטי הרחוב נמשך, דגלים נתלו לרגל החגים שבפתח. מחלקת ההנדסה ממשיכה בקידום 3 פרויקטים בולטים: כניסה נוספת לאזור התעסוקה, שביל רמת ישי והשכונות החדשות. וגם פרויקט שחב"ק מתקדם – נדבך נוסף לפעילות הספורט והפנאי.

השבוע הבנו גם את המשמעות של לבחור בקפדנות את מקורות המידע שלנו. אנא עיקבו אחר הפרסומים שלנו ב:

 • באתר המועצה https://ramat-yishay.com .
 • באפליקציית המועצה (ניתן להוריד google play או apple store)
 • בעמוד הפייסבוק של המועצה.
 • בעמוד הפייסבוק שלי.

המידע יוצא רק לאחר אימות והצלבת נתונים מכל המקורות המוסמכים והרלוונטיים.

הסיפור של עובדת בסופר האחים דוד שחלתה בקורונה הכניס השבוע את כולנו קצת לתזזית. אבל בדיקה מדוקדקת ואחראית שלנו עשתה סדר בדברים : נמסר לכם מידע מהימן, אכפנו את חיטוי החנות של האחים דוד והעובדים שנדרשו לבידוד בודדו . שאר העובדים חויבו לעבוד עם כפפות ומסכות.

במסגרת חיזוק הקשר עם התושבים ושקיפות המידע אני מעביר לכם מדי יום עדכון יומי מפורט על הנעשה במועצה, עדכונים שמתוגברים בסרטונים. אני מקיים גם "לייב צ'אט" בו אני מעביר לכם בשידור חי עדכונים רלוונטים ועונה לשאלותיכם באם מתקבלות כאלה. השבוע קיימתי לייב צ'אט עם מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר. בכל שאלה או הבהרה אנחנו לרשותכם בכל ערוצי המועצה.

לסיום אני מבקש להזמין אתכם היום בשעה 16:00 "לקבלת שבת אלטרנטיבית" בשל הנסיבות, אותה אקיים עם רב הישוב, הרב יצחק יוסף וולוסוב. אנחנו מכינים לכם כמה הפתעות רגע לפני כניסת השבת. ניפגש בלייב צ'אט עוד מעט.

תושבים יקרים ברור לי שהתקופה הארוכה שאתם שוהים בבתים אינה פשוטה, אבל חייבים לשמור על עצמנו.

הישארו בבתים. שימרו על עצמכם ועל היקרים לכם. יחד נעבור תקופה זו בריאים ושלמים!

זיכרו

בידוד = בריאות

שלכם

עופר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

עדכון יומי 2 באפריל

תושבי רמת ישי היקרים
עברנו היום לשלב מחמיר נוסף בדרך להתמודדות עם נגיף הקורונה ובהתאם להנחיות משרד הבריאות נעטה על פנינו מסכה בכל יציאה למרחב ציבורי. אנא הקפידו על מילוי הנחיה זו. הנחייה זו גם הועברה ע"י המנהלים ומיושמת בקרב עובדי המועצה. בהתאם לכך רכשנו כפפות וציוד מיגון נוסף לעובדי המועצה. הנחייה זו הועברה גם לבעלי העסקים וחילקנו טופס הצהרה בנושא. לא יהיו פשרות בנושא זה!

המון מידע זורם בערוצים השונים ולעיתים עלול לבלבל, אני מחדד, המידע האמין הבדוק והמאומת נמצא רק ב:
באתר המועצה https://ramat-yishay.com  .
באפליקציית המועצה (ניתן להוריד google play או apple store)
בעמוד הפייסבוק של המועצה.
בעמוד הפייסבוק שלי.
רק בערוצים האלו המידע הוא המוסמך.

בסיפוק רב אני חייב לציין שאתם תושבי רמת ישי מתנהגים למופת, המשיכו כך, יש הקפדה על הישארות בבידוד, אתם יוצאים רק לצרכים הכרחיים (קניית מזון, תרופות וכד') והמעטים שעדיין לא הפנימו עלולים למצוא את עצמם עם דו"ח וקנס בסך אלפי ₪.

אנו ממשיכים להרחיב את "מפעל ההזנה" בהובלת המחלקה לשירותים חברתיים. עלינו לחלוקה של כמאה מנות לאזרחים ותיקים, ביצענו שליחויות חיוניות עבור קשישים ומבודדים, הרחבנו את מערך המתנדבים, וביצענו מאות טלפונים אישיים מרביתם לאזרחים ותיקים! והפידבקים מצוינים. שוב אני מבקש להודות לעשרות המתנדבים שמשקפים את חוזקה של קהילת רמת ישי.

מחלקת החינוך החלה בקיום מפגשי מיומנויות חברתיות באמצעות הזום. עד כה התקיימו 2 קבוצות – שכבות א,ב ו-ה,ו והכוונה להרחיב את הפעילויות.
עדכון חשוב לתלמידי התיכון בנושא בחינות הבגרות: כל הבגרויות יתכנסו ל-5 שבועות החל מה-22 ביוני ועד סוף חודש יולי, התלמידים יבחנו בחמש בחינות. לוח הבחינות החדש יתפרסם בתחילת השבוע הבא.

במקביל לטיפול הצמוד בענייני "הקורונה", המועצה ממשיכה להתנהל בשוטף: מחלקת התפעול ממשיכה בחיטוי פחי האשפה, החלפת שלטי רחוב, טיאוט רחובות, פינוי גזם ואשפה.
מחלקת ההנדסה ממשיכה בקידום הפרויקטים: כביש כניסה נוסף מאזור התעסוקה, הקמת מגרש הספורט שחבק בחט"ב היובל, קידום השכונות החדשות ושביל סובב ישי.

אני מבקש להזמין אתכם מחר "לקבלת שבת אלטרנטיבית" בשל הנסיבות, אותה אקיים עם רב הישוב, הרב יצחק יוסף וולוסוב. אנחנו מכינים לכם כמה הפתעות רגע לפני כניסת השבת. ניפגש בלייב צ'אט מחר בשעה 16:00.
ועד אז…..
שימרו על ההנחיות, שימרו על עצמכם וזיכרו

בידוד=בריאות

שלכם,
עפר בן אליעזר – ראש המועצה

 

עדכון בוקר 2 באפריל 
נכון ל8:00 

תושבי רמת ישי היקרים.
כמו שכתבתי אתמול הלילה בוצע חיטוי לסופר "אחים דוד".
אנו נמשיך לבדוק ולאכוף את כללי ההתנהגות המחייבים את כולם. מזכיר לכם שמהיום בנוסף לשאר ההנחיות ישנה חובת לבישת מסכה במרחב הציבורי, מאחל לכולם יום טוב ובריא.
שלכם
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי.

עדכון יומי 1 באפריל

תושבי רמת ישי היקרים

כדי להדק את הפיקוח ולהגביר את האכיפה צורפו לשיטור הקהילתי שלושה חיילים אשר מסיירים בישוב, אנו בנחישות וברגישות נאכוף את הכללים והחוקים. אנא הקפידו על הוראות הבידוד כפי שפורסמו בכל אמצעי התקשורת.

היום היה יום סוער בקרב הקהילה בעקבות ההודעות שהתקבלו ממשרד הבריאות לגבי החולה המאומתת, עובדת בסופר "אחים דוד" (לא תושבת רמת ישי) וההודעה לציבור שהוצאנו בעקבות כך. הודעה יצאה (כמו כל הודעה אחרת שאנו מוציאים) רק אחרי אימות והצלבת העובדות והנתונים שקיבלנו ממשרד הבריאות ומאחים דוד.

אני רוצה לבקש מכם תושבים יקרים אנא אל תהיו מוזנים מפרסומים ממקורות לא אמינים. אני מבקש לחדד כי כל המידע שעולה ב:

 • באתר המועצה https://ramat-yishay.com.
 • באפליקציית המועצה (ניתן להוריד google play או apple store).
 • בעמוד הפייסבוק של המועצה.
 • בעמוד הפייסבוק ודף הפייסבוק ושלי.

הוא המידע המוסמך. המועצה לא שולחת עדכונים אישיים ולא מודיעה אישית לאף אחד.

אנו מפרסמים כל מידע בערוצים הללו, אנחנו נפרסם את כל המידע שיש בידנו במהירות האפשרית, אבל רק אחרי שנהיה בטוחים שכל העובדות והפרטים נכונים.

באמצעות מנהל מח' הביטחון וקב"ט היישוב יחיאל סבג אנחנו מוודאים שאכן העסקים כולם פועלים לפי ההנחיות שמתקבלות ממשרד הבריאות. אנחנו אוכפים את מילוי ההנחיות, כולל חיטוי החנות של אחים דו