היערכות לקורונה – היכנסו לעדכון היומי

עדכון יומי 1 באפריל

תושבי רמת ישי היקרים

כדי להדק את הפיקוח ולהגביר את האכיפה צורפו לשיטור הקהילתי שלושה חיילים אשר מסיירים בישוב, אנו בנחישות וברגישות נאכוף את הכללים והחוקים. אנא הקפידו על הוראות הבידוד כפי שפורסמו בכל אמצעי התקשורת.

היום היה יום סוער בקרב הקהילה בעקבות ההודעות שהתקבלו ממשרד הבריאות לגבי החולה המאומתת, עובדת בסופר "אחים דוד" (לא תושבת רמת ישי) וההודעה לציבור שהוצאנו בעקבות כך. הודעה יצאה (כמו כל הודעה אחרת שאנו מוציאים) רק אחרי אימות והצלבת העובדות והנתונים שקיבלנו ממשרד הבריאות ומאחים דוד.

אני רוצה לבקש מכם תושבים יקרים אנא אל תהיו מוזנים מפרסומים ממקורות לא אמינים. אני מבקש לחדד כי כל המידע שעולה ב:

  • באתר המועצה https://ramat-yishay.com.
  • באפליקציית המועצה (ניתן להוריד google play או apple store).
  • בעמוד הפייסבוק של המועצה.
  • בעמוד הפייסבוק ודף הפייסבוק ושלי.

הוא המידע המוסמך. המועצה לא שולחת עדכונים אישיים ולא מודיעה אישית לאף אחד.

אנו מפרסמים כל מידע בערוצים הללו, אנחנו נפרסם את כל המידע שיש בידנו במהירות האפשרית, אבל רק אחרי שנהיה בטוחים שכל העובדות והפרטים נכונים.

באמצעות מנהל מח' הביטחון וקב"ט היישוב יחיאל סבג אנחנו מוודאים שאכן העסקים כולם פועלים לפי ההנחיות שמתקבלות ממשרד הבריאות. אנחנו אוכפים את מילוי ההנחיות, כולל חיטוי החנות של אחים דוד בעקבות הגילוי וכולל שימוש באמצעי מיגון לעובדים אצלו ובשאר העסקים. כמו כן העובדים שבאו במגע עם העובדת החולה נכנסו לבידוד.

פעילות ההפגה הווירטואלית נמשכת והפעם עם הרצאה נוספת בסלון מאת אהוד רביב ממכללת אורנים עיקבו אחר הפרסומים באתר המתנ"ס.

במחלקת הרווחה אנחנו עולים לקצב חלוקה של 100 ארוחות לאזרחים ותיקים, תוך כדי הערכות לפסח. חלוקת חבילות מזון, חלוקת מנות חמות, כוננים ומתנדבים במהלך חוה"מ.

היום קיימתי לייב צ'אט יחד עם מנהלת מחלקת החינוך, פנינה שלזינגר שהתייחסה לסוגיות בשלל נושאי חינוך וסיפרה בין היתר על אחוז השתתפות הגבוה ביותר בלמידה מרחוק. פנינה גם סיפרה על העבודה המאומצת והראויה לציון שעושים הצוותים החינוכיים החל מהגיל הרך ודרך בתי הספר. היא הודתה למנהלות בית הספר, לצוותים החינוכיים ולתומכי ההוראה. כולם מנהלים קשר צמוד עם ההורים כמו עם הילדים להפקת מיטב התוצאות .

תודה לכל התושבים שצפו והשתתפו בצאט.

מיום ליום, ככל שזה מתקרב אלינו, ואנו שומעים על חולים בסביבתנו, אנחנו מבינים כמה חשוב לשמור על ההנחיות.

אני שמח שרוב התושבים אכן מפנימים את המשמעות של ההקפדה על ההנחיות. המשיכו להישמר לנפשותיכם.

וזיכרו

בידוד = בריאות

שלכם

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

עדכון יומי 31 במרץ

תושבי רמת ישי היקרים

עוד יום בשגרת ה"קורונה" לאט לאט אנחנו כאן ברמת ישי מתרגלים למצב החדש ומפנימים את כללי ההתנהגות.

חלוקת המזון לאוכלוסייה המבוגרת והנזקקת נמשכת, ליוויתי היום את המתנדבים היקרים שלנו והתמלאתי סיפוק וגאווה מעוצמתה של הקהילה שלנו.

מספר חולי הקורנה נשאר יציב (2) ע"פ דיווחי משרד הבריאות אך נכון להיום מספר המבודדים ירד. זכרו כי יתכן שביננו יש חולים שבעצמם לא יודעים שהם חולים ולכן הדרך הטובה  למנוע הידבקות היא להקפיד על ההנחיות ולבודד את עצמכם בצורה מיטבית אל תגידו " לי זה לא יקרה"

כדי למלא את הנחיות משרד הבריאות במלואן ותוך דגש על צמצום כל האפשרויות להדבקה, החלטתי להקשיח את אכיפת הוראות משרד הבריאות. העברנו היום הנחיות מחייבות לבעלי עסקים-בעל העסקים יחויבו להחזיק מדי חום ולהעמיד בכניסה כפפות ואלכוג'ל ללקוחות. כמו כן אנחנו בתיאום מול המשטרה להגברת הפיקוח.

המשטרה מטפלת גם במישור הפשיעה – היו מספר מקרי פריצה בישוב. אנחנו עומדים בקשר עם המשטרה בנושא.

מנהלי המחלקות הונחו על ידי לבצע תיעוד של מדידת חום של העובדים לפי שמות, תוך שימת דגש על היגיינה אישית ושמירת מרחק. העובדים נדרשים לשמור על הכללים- לא להתקהל יותר מ 2, מרחק 2 מטרים בין עובד לעובד, היגיינה אישית, נטילת ידיים.

כחלק מפעולות ראשי הרשויות בנושא אזרחים שבבידוד, אנו מנסים לקבל את כל האינפורמציה החיוניות לגבי מבודדים וחולים. פנינו לקבל את האינפורמציה ממשרד הבריאות ובשלב זה אנחנו נתקלים בלא מעט קשיים בקבלת האינפורמציה באופן שוטף.

המחלקה לשירותים חברתיים (רווחה) פתחה את מרכז החלוקה במועדון ארז, בסיוע מתנדבים. המחלקה בניהולה של שרה גייצהאלס עושה עבודת קודש במתן מענה לאוכלוסיית הקשישים והמשפחות שידן אינה משגת. המחלקה נותנת גם מענה בהבאת דואר ותרופות לקשישים והיא נערכת לקראת קניות לחג למשפחות. כמו כן הוגשה בקשה ממשרד הרווחה להגדלת כמויות מזון.

אנו קוראים לבני הנוער להצטרף ולהתנדב הן כחברים טלפונים והן בסיוע לשינוע. חלוקת המזון לקראת הפסח תתקיים ביום שלישי לפני ערב החג.

בחופשת הפסח ישארו כוננים במחלקת הרווחה בכדי לטפל בצרכים דחופים שיעלו מהאוכלוסיה.

יישר כוח גם למחלקת החינוך בניהולה של פנינה שלזינגר, אשר יזמה פעילות ייחודית בשם "זמן הורים" המיועדת להורי ילדי הגנים באמצעות אפליקציית הזום ובהשתתפות הגננות ופסיכולוג הגן. יש פידבקים מצוינים מההורים והפעילות תתרחב לגנים נוספים.

בגיל הרך נפתח ערוץ ארצי דרכו הגננות מעבירות מסרים.

בחינוך מיוחד- נעשה מיפוי צרכים ויצרנו קשר עם המשפחות ובבתי הספר נמשכת הלמידה מרחוק בבתי הספר.

במטרה לשמור על קשר עם עובדי המועצה שנמצאים בבתיהם נקיים הרמת כוסית מקוונת (בזום) .

תושבים יקרים, בימים מאתגרים אלה המועצה מגויסת טוטאלית לטיפול בצרכים העולים מכם מהשטח. אנו משתדלים לטפל באופן מהיר, אחראי ומיטבי בכל צורך . אני מניח שלא כל הפעולות מטופלות באופן שמרצה את כולם אבל אני מבטיח לכם שאנחנו לא מקלים ראש והדברים מטופלים אחרי חשיבה מעמיקה בכל פרט ופרט.

 

אמשיך להיות איתכם בקשר רציף ואעדכן בכל הכלים העומדים לרשותנו.

מחר בשעה 16:00 אקיים לייב צ'אט עם מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר. מוזמנים לצפות , להתעדכן ולשאול שאלות. השידור יתקיים בדפים שלי ובדף המועצה.

ועד אז…….שימרו על עצמכם ובני ביתכם.

וזכרו

בידוד = בריאות

 

שלכם

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

עדכון יומי 30 במרץ

תושבי רמת ישי יקרים,

שלום לכולם, אני יודע שההנחיות של משרד הבריאות אינן פשוטות ליישום אבל חשוב לנו כפרטים וכקהילה להישמע להן על מנת לשמור על בריאותנו. לצערי, ישנם עדיין תושבים (בודדים) שמסכנים את עצמם והסביבה ונמצאים במרחבים ציבוריים אסורים תוך הפרת ההנחיות. חייבים להבין ולהפנים ואין לנו ברירה אלא לאכוף לטובת כלל הקהילה. תושבים אשר יפרו את הכללים יקבלו בשלב ראשון אזהרה מהמועצה. אני מבקש מכם בכל לשון של בקשה למלא באופן קפדני אחרי הנחיות משרד הבריאות. שמרו על עצמכם ועל סביבתכם!

נכון להיום כמות החולים ברמת ישי לא השתנתה והיא כאמור 2 חולים מאובחנים הנמצאים תחת ניטור ובידוד.

מנהל מח' הביטחון וקב"ט היישוב יחיאל סבג יחד עם השיטור הקהילתי עשו היום בידוק כדי לוודא שכל מי שנדרש לבידוד (ואנו יודעים על כך) אכן נמצא בביתו.

אני רוצה לעדכן אתכם שחתמתי השבוע על מכתב שהועבר לראש הממשלה (ועליו חתומים 198 ראשי רשויות) בנושא הסודיות הרפואית והקושי של ראשי הרשויות בקבלת מידע שוטף על חולים, מה שגורם לחוסר מידע כלפי ציבור התושבים, כולי תקווה שהשלטון המרכזי יבין בחשיבות הצורך לעדכן אתכם התושבים בזמן אמת.

מועדון ארז הוסב למרכז חלוקת מזון למשפחות.

אנו ערוכים עם תווי קניה לחג הפסח לחלוקה למשפחות עם ילדים על פי קריטריונים של מחלקת הרווחה.

הקדמנו את תשלום משכורות העובדים ל-1 באפריל על מנת לאפשר להם להתארגן בימים לא פשוטים אלה.

מתרחבות הפעילויות במערכת החינוך תוך היענות רבה של התלמידים וההורים. בבית הספר היסודי קיימנו שיחת זום עם הורים בהשתתפות יועצים חינוכיים ופסיכולוגים והיו פידבקים טובים לפעילות ועל כך תודות לצוות ביה"ס ארזים בראשותה של המנהלת טלי.

קיימנו בחטיבת הביניים שאלון חוסן לאיתור תלמידים אשר זקוקים לייעוץ רגשי. על השאלון השיבו 290 תלמידים. המענה ותוצאותיו מוכיחים את החוסן החברתי שלנו, תודה לצוות חטיבת הביניים היובל בהובלתה של שרה המנהלת. אנו נסייע לתלמידים שהביעו צורך בתמיכה.

הורי תלמידי גני הילדים בימים אלו אנו הרשויות המקומיות ומשרד החינוך עושים מאמץ לקדם את הלמידה מרחוק במגוון הדרכים. במסגרת זו, אנו ממשיכים להרחיב מענים מותאמים לגיל הרך והחל מהיום אנו (הרשויות ומשרד החינוך) יוצאים ביוזמה חדשה –  אפשרות להקמת אתר גן במערכת "צפונט". האתר יוקם על ידי הגננת, שתלווה מקצועית על ידי מדריכי התקשוב המחוזיים. אנא מכם  עודדו  את  הגן להתחבר ולהקים את  האתר  החדש. תנו יד יחד עם הגננת להקמת גן וירטואלי מובנה וזמין לכל ילדי הגן.

מחלקת התפעול החלה בשיפוץ תאי השירותים בחטיבת הביניים.

התחלנו בפעילות קהילתית נוספת-יצירת אלבום קהילתי. תושבים מוזמנים להעלות תמונות מתקופות שונות בחיי הישוב. פרטים באתר המרכז הקהילתי.

מערך ההתנדבות שלנו מתעבה: מדי יום אנחנו מקבלים פניות נוספות להתנדבות מתושבי הישוב. אני מודה לכל המתנדבים בתחומים השונים, בלעדיכם לא היינו מצליחים. אתם חוליה מאד משמעותית בשמירה ובתיחזוק הקהילה שלנו .

ושוב, שימרו על עצמכם. כולנו תלויים זה בזו. שיתוף הפעולה שלכם נחוץ לנו לצלוח תקופה זו בשלום.

וזיכרו

בידוד = בריאות

 

שלכם

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

עדכון יומי 29 במרץ.

תושבי רמת ישי היקרים שבוע טוב, שבוע נוסף של התמודדות לפנינו. בכוחות משותפים נתמודד, נציית להנחיות מצילות החיים וביחד נתגבר בע"ה……

ברמת ישי המצב סטטי

(2 חולים), כפי שעודכנתם בסופ"ש.

בכדי שנפחית את הסיכונים, הנחיתי את מנהל מחלקת הבטחון יחיאל סבג להגביר אכיפה כנגד עסקים ותושבים אשר אינם נשמעים להוראות ולהנחיות משרד הבריאות, הן ע"י פיקוח והן ע"י שיטור. כמו כן נמשכים הסיורים בגני המשחקים. נושא זה ייאכף ללא פשרות! אנחנו חייבים את התגייסותכם. עיזרו לנו במאבק הזה. זהירות של כולנו תמנע אסון.

המחלקה לשירותים חברתיים מרחיבה את פעילותה בחלוקת מזון ובסיוע ברכישת תרופות לקשישים. משרדי המחלקה לשירותים חברתיים יעבדו לאורך כל השבוע ויהיו פתוחים גם בימי שישי.

המשכנו לתגבר את מערך המתנדבים בדמות תוספת של 15 סטודנטים מתנדבים שיעבו את המערך, זה המקום להודות למתנדבים הרבים אשר מסייעים למחלקות השונות.

אנו ממשיכים בפעילויות העשרה הוירטואליות של המתנ"ס בשיתוף, מחלקת החינוך והנוער העובד והלומד.

במסגרת שעת הסיפור השבועית הקראתי היום את הספר " מוהא ובוהא" מאת יענקל'ה יעקובסון. הסיפור מוגש בליווי כתוביות -מונגש לטובת כבדי השמיעה .

במהלך השבוע תתקיים הרצאה (וירטאולית) ראשונה במסגרת "הרצאה בסלון".

אחוז השתתפות גבוה ביותר בשני בתי הספר במערכת הלמידה מרחוק של מערכת החינוך-90 אחוזים מתלמידי חט"ב היובל משתתפים ב"שיעורים מרחוק".

מחלקת החינוך יזמה יחד עם השירות הפסיכולוגי מענה רגשי להורי הילדים בגנים בתקופה מורכבת זו. המפגשים יתקיימו בהובלת הגננות יחד עם הפסיכולוג של הגן באמצעות שימוש בזום".

מחלקת התפעול ממשיכה לשמור על הישוב שלנו מטופח ונקי, והיום בוצעו עבודות גינון שונות ברחבי הישוב וזאת בהמשך לעבודות צביעת וסימון הדרכים, עבודות הדגלול נמשכות והמראה שובה לב, במקביל לעבודות התחזוקה השוטפות אנו בקידום פרויקטים מרכזיים בישוב (במסגרת המגבלות), כניסה נוספת לאזור התעסוקה מכיוון נווה יער, הקטע הצפוני של שביל סובב רמת ישי ובפרדס וחסכון אנו מתארגנים להיכנס לשלב ב'.

עד כאן להיום. נקווה לחדשות טובות ונהיה כאן גם מחר.

שימרו על עצמכם ועל בני ביתכם הישארו בבית.

זכרו בידוד = בריאות

שלכם

עפר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

המדריך המלא להפעלת ZOOM

סניף דואר – תשלום ביטוח לאומי להלן בסרט:

 

[8:26, 29.3.2020] עפר בן אליעזר: תושבי רמת ישי היקרים שבוע טוב.

במהלך השבת קיבלתי מספר טלפונים מתושבים כועסים ומתוסכלים על כך שיש תושבים אשר מפירים את כללי ההתנהגות כפי שפורסמו בכל כלי התקשורת לרבות אתר המועצה ודפי הפייסבוק של המועצה ושלי.

מה צריך לקרות כדי שנפנים את המצב בו אנו נמצאים? על כמה חולים נצטרך לדווח כדי שכולנו נבין את הצורך להקפיד על הכללים?

לצערי הרב, למרות הבקשות, ההודעות והפרסומים שאני מעביר יום יום, ישנם תושבים שאינם מבינים את גודל וחומרת המצב ואת משמעות התפשטות נגיף הקורונה ועושים דין לעצמם. מפירים את ההוראות ועלולים להיות חשופים להדבקות במחלה וגם לסכן תושבים אחרים.

בכל יום אני מוציא דף עדכונים ובו הנחיות והוראות ברורות מאוד כולל הנחיות ממשרד הבריאות שנועדו לשמור על כולנו מהנגיף החדש והאלים שמדבק בקצב מהיר.

אני מבקש מכולם, כולנו ערבים זה לזה ועלינו לשמור ולדאוג האחד לשני ולשמור על רמת ישי שלנו.

הקורונה זה לא משחק ילדים ואל תגידו "לי זה לא ייקרה".

כדי לשמור על הקהילה שלנו, הקפידו למלא את ההנחיות, גלו אחריות, בגרות ואיכפתיות כלפי הקהילה שלנו.

שמרו על בריאותכם ובריאות ילדכם ושמרו שהנגיף לא יתפרץ לממדים גדולים בישוב שלנו.

על פי דווח של הרופא הנפתי, כל החולים נמצאים במעקב. לצערי משרד הבריאות לא מוסר לנו נתונים לגבי החולים ומוסר לנו רק מספר בלבד ובערב שבת פירסמתי את כל המידע שקיבלתי.

אני שוב קורא לכל התושבים, ההנחיות אינן קלות, עם כל הקושי, בואו נשמור על כללי החוק למען בריאות בני המשפחה, החברים, השכנים, במיוחד המבוגרים וכל תושבי רמת ישי.

שלכם

עפר בן אליעזר

ראש מועצת רמת ישי

 

תושבי רמת ישי היקרים.
עכשיו 27.3.10 שעה 15:30 קיבלנו עדכון ממשרד הבריאות לגבי נקודות חיכוך שעלולות להיות לאוכלוסיה עם החולים המאומתים מרמת ישי, כמו שהבטחתי כל מידע חיוני שאקבל מייד אפרסם:
חולה 953 חזר מחו"ל ישר לבידוד.
חולה 2213 לא שהה במקומות ציבוריים.
החולים מרמת ישי לא שהו במקומות ציבוריים בטרם אובחנו כחולים.
אני חוזר מדגיש ומבקש
בידוד = בריאות
שבת שלום
שלכם
עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית רמת ישי

 

עדכון יומי- 26 במרץ

לצערי התבשרתי כי יש ביישוב 2 תושבים מאומתים כחולי קורונה. התושבים עצמם מבודדים ומנוטרים לפי הנוהל. חשוב להדגיש שמי שנמצא במסלול המאומתים קיבל או יקבל ממשרד הבריאות בקרוב הודעה על כך ויתבקש להיכנס לבידוד!

תושבים יקרים אני מבקש מכולכם בכל לשון של בקשה – אל תקלו ראש בהנחיות, עדיף להחמיר ולסבול מחוסר נוחות מאשר להידבק ולהדביק אחרים!

לצערי בעודכם קוראים הודעה זו יש בקרבינו כאלה שחושבים שהנה החופש הגדול הגיע וזה הזמן לצאת לבלות בחיק הטבע, לשלוח את הילד עם האופניים לפרוק אנרגיה וכו – זה ממש לא הזמן לזה. תישארו בבית.
מי שחייב לצאת לקניית אוכל, תרופות ושאר הדברים המוגדרים בהנחיות שיעשה זאת תוך שמירה על היגיינה מירבית ומרחק.

במסגרת מדיניות העברות המסרים והעדכונים השוטפים קיימתי היום יחד עם מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים שרה גייצהאלס, וידאו "לייב צ'אט" בו השבנו לסוגיות שונות בתחום הרווחה. בשיחה סיפרה שרה על עבודת הקודש שעושה צוות הרווחה יחד עם מתנדבים רבים. היא הודתה לכולם על ההירתמות וההיענות בשעה חשובה זו. בשבוע הבא נקיים מפגש וידיאו נוסף.

מחלקת הרווחה חילקה גם היום עשרות מנות אוכל לתושבים ותיקים בסיוע מתנדבים. 

נתנו מענה של חלוקת דואר ותרופות למשפחות.

קבענו מרכז לחלוקת מזון (מועדון ארז) והתמנה מתנדב שאחראי על כל האופרציה הכרוכה בחלוקה ובסינכרון של כל הגופים המשתתפים בכך.

המחלקה לשירותים חברתיים תפעל גם מחר- במתכונת מצומצמת. כוננית תהיה שם בין השעות 08:00-12:00 למענה טלפוני ויצירת קשר לפי הצורך.

תגברנו את ההצטיידות בציוד חירום-מסיכות, ציוד חיטוי ורכישת מדי חום לא פולשניים.

המועצה ממשיכה בפעולותיה השוטפות. איסוף גזם (ימשך גם מחר), טיאוט, ניקיון, גינון וכד' .

מנהלי המחלקות נמצאים בקשר שוטף עם העובדים הנמצאים בביתם.

פקח המועצה יחד עם משטרת ישראל החל באכיפה מוגברת לרבות הסברה, האכיפה תימשך גם ביום שישי, כדי לאכוף את הנחיות משרד הבריאות עם דגש על מספר המבקרים בו זמנית בסופרמרקטים וחנויות הפארם.

אנו ממשיכים עם למידה מרחוק ונרשם שיתוף פעולה יוצא מהכלל בבית הספר היסודי עם 92% השתתפות. שמנו לנו כמטרה להגדיל את אחוזי ההשתתפות גם בחטיבת הביניים. כמו כן נעשית עבודה פרטנית בקבוצות של עד 6 ילדים. 100% מילדי שילוב קיבלו מענה.

השרות הפסיכולוגי – שלח שאלון מיפוי צרכים להורים. כל בעיה פרטנית מטופלת.

להזכירכם, הלילה עוברים לשעון קיץ. לא לשכוח להעביר את השעון שעה קדימה.

תושבים יקרים, אנו נכנסים לתקופה לא קלה, עם לא מעט הגבלות תנועה והנחיות מחמירות, שימו לב, הוראות אלה מצילות אדם! שמרו עליהן קלה כחמורה .

בידוד = בריאות

ביחד נצא מתקופה זו בריאים ושלמים!!!!!!!

 

עדכון יומי 25 במרץ

במסר של אחדות, אהבה ובריאות התאחדנו כל חברי מליאת המועצה והפקנו קליפ/סרטון לשיר "יש בנו אהבה והיא תנצח", גרסת מועצת רמת ישי. אנו חברי המועצה פועלים יחד למענכם ובמיוחד בזמנים מורכבים כמו עכשיו. אני מבקש להודות לכל חברי המועצה סבינה לוי, שלומי ביטון, ניר חבקין, יהונתן הירשפלד, אסף אוברלנדר, עמית טננבאום, רותם לוי וגיא זקס על השותפות וההירתמות למענכם התושבים ולא לשכוח. בדידות שווה בריאות".

מחר 26.3.20 בשעה 14:00 אהיה לרשותכם בשיח בוידאו צ'אט לייב כאן בדף שלי יחד מנהלת מח' הרווחה שרה גייצאהלס ויחד נענה על כל השאלות שלכם.

הנחיתי את המחלקה לשירותים חברתיים (רווחה) להעמיק את מערך המתנדבים, עם דגש על אוכלוסיית הקשישים והמבוגרים, עימה אנחנו עומדים בקשר שוטף, כדי שנוכל לתת מענה מהיר לכל צורך שיעלה.

אנו ערוכים לחלוקת מזון לקשישים ומשפחות נזקקות .

אנו ערוכים לקניית תרופות למבודדים (הן מבחינת גיל והן מבחינת חובה).

אנו שמחים וגאים בכמות המתנדבים ונשמח לעוד מתנדבים (מתחת לגיל 55).

אנו מפעילים מוקד רגשי ויוזמים שיחות טלפון לפי רשימות מסודרות.

מי מכם שיודע על קשישים, מבודדים או כל נזקק אחר מוזמן לפנות אלינו ולהאיר את עיננו.

מערכת החינוך חוזרת לשמחתינו ללמידה מרחוק באופן מוסדר. במשך כל התקופה המורים שמרו על קשר עם התלמידים. גם בגנים מתקיימת הפעלה אינטרנטית המותאמת לגיל הרך.

במקביל נמשכת הפעילות הוירטואלית אחר הצהרים לפעילות פנאי ותרבות בשיתוף המתנ"ס ותנועת הנוער העובד והלומד.

גם כאן נשמח למתנדבים להעברת תכנים התחום הפנאי, התרבות והחינוך.

הוריתי על סגירת בתי הכנסת ואני מבקש מכולם להקפיד על הנחיה זו.

ביצענו תגבור של האכיפה בקרב בעלי העסקים לנוכח הנהלים החדשים עם דגש על הסופרמרקטים.

במקום דוחות ועל מנת לשמור על הסדר הציבורי המועצה תחלק בתקופה הקרובה מכתב התראה "ידידותי" המבקש מהתושבים לשמור על הסדר למען בריאות כולנו.

אני גאה לספר לכם כי למרות המצב, מחלקת התפעול ממשיכה בפעולותיה השוטפות לשמירה על חזות הישוב: ביצענו השבוע צביעת כבישים, סימוני דרך ומדרכות. הגברנו את קצב שטיפת פחי האשפה הביתיים כולל חיטוי. בנוסף ממשיכה מחלקת התפעול בפינוי אשפה, גזם והפעלת מכונת טיאוט כרגיל.

בשבוע הבא נקשט את רמת ישי בדגלי לאום ודגלי המועצה לקראת הפסח ויום העצמאות.

זה המקום לפרגן לאנשי אנשי מחלקת התפעול, האחזקה והגינון של המועצה פועלים במסגרת המגבלות והנסיבות בצורה מסורה ומקצועית, יישר כוח לעובדים על שירות נאמן לתושבים

תושבים יקרים, אנחנו נכנסים לתקופה עם הגבלות חמורות יותר. אני חוזר ומבקש מכם, שימרו על עצמכם, הישמעו להנחיות משרד הבריאות, הישארו בבתים, בידוד שווה בריאות.

עדכון יומי 24 במרץ

תושבים יקרים, מעדכן אתכם בפעולות המועצה

אני גאה לספר לכם כי במהלך הימים האחרונים הרחבנו את פעילות המחלקה לשירותים חברתיים בהובלת מנהלת המחלקה שרה גייצהאלס, צוות המחלקה ומתנדבים.
צוות המועדונית חילק ל-16 ילדי המועדונית ערכות פעילות כאשר לכל ערכה צורף בלון.
צוות המחלקה משוחח מדי יום עם עשרות אזרחים וותיקים ודורש בשלומם. כמי משתתף ולוקח חלק בשיחות לאזרחים הוותיקים, מאוד מרגש לקבל את התגובות החמות של האזרחים הותיקים שחשים שיש מי שדואג ולמלווה אותם.
בנוסף תגברנו את מערך המתנדבים עם שישה תלמידי כיתות י"ב

מנהל אגף הביטחון יחיאל סבג עורך מדי יום סיורים בישוב עם הווטרינר היישובי דר' דוד ליאון ועם הפקח. הם מבקרים אצל בעלי העסקים ומדגישים בפניהם את החשיבות של שמירה על היגיינה וכמות המבקרים המותרת בו זמנית.

מתרחב מיזם הפעילות הוירטואלית. מיזם זה, הוא פועל יוצא של שת"פ מחמם את הלב בין המתנ"ס והנוער העובד והלומד. מדי יום תוכלו למצוא תכנים מעניינים אותם מעבירים אנשי הישוב, השבוע לדוגמא יספר, יו"ר הנהלת המתנ"ס עו"ד רו"ח יורם ברזאני על פרשת השבוע. עקבו אחר הלו"ז השבועי.
כמו כן אנו מתארגנים להרצאות בסלון-הרצאות מקוונות בתחומי עניין שונים
מיזם קהילתי משותף למחלקת החינוך והמתנ"ס "מזוודות נפתחות" והפעם בצורה וירטואלית

בשבוע הבא נתחיל בתליית הדגלים ברחבי הישוב ודיגלול לקראת הפסח ויום העצמאות

נסיים עם קצת חיוך, צוות מורי ביה"ס ארזים, צוות מורי חטיבת הביניים היובל וצוות הגנים הפיקו קליפ (כל צוות בסרטון אחר) עם מסר של אופטימיות. יישר כוח למנהלות ולצוות המורים, הגננות והסייעות על ההפקה, ולא פחות חשוב על ההשקעה בלימודים המקוונים מול התלמידים.

תושבים יקרים, אני מזכיר לכם שיש להישמע להוראות משרד הבריאות, קלה כחמורה, הישארו בבתיכם, הוראות אלה ישמרו על בריאותכם.

ניפגש מחר בעדכון היומי
שלכם

עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית
רמת ישי

 

22.3.2020

תושבים יקרים, התחלנו שבוע חדש, בתקווה לחזרה מהירה לשגרה החיים

השבוע החל בישיבת צוות מל"ח, אותה אני מקיים מדי יום באמצעות הZOOM, ובה המנהלות ומנהלי האגפים סקרו את הפעילויות השונות ובהן:

אנו ממשיכים בפרויקט חלוקת מזון לאוכלוסיה המבוגרת ע"י המחלקה לשירותים חברתיים ובסיוע מתנדבים, החלוקה מתבצעת בימים א', ג', ה'

מי שמבקש/ת להתנדב וגילו/ה מתחת ל 55 מוזמן/ת ליצור קשר עם המחלקה לשירותים חברתיים בטלפון 04-9832802

צוות הרווחה וההוראה מכינים ערכות פנאי עבור מבוגרים וילדי מועדנית לפעילות בבית, כמו יצירה ומשחק

משפחות הנמצאות בבידוד וטרם נוצר איתם קשר מתבקשות להודיע על כך למועצה 04-9039800 או לפל' 054-6103544

מועצת רמת ישי הצטרפה לקמפיין של מרכז שלטון מקומי ופורום ה 15 "מגלים אחריות ונשארים בבית", הקורא לתושבים להישאר בבתים למעט מקרים חיוניים

הגברנו את הפיקוח לאכיפת הוראות משרד הבריאות לגבי איסור התקהלויות במקומות ציבוריים ובתי עסק

חינוך הלא פורמאלי-התחלנו בימים האחרונים בהעברת תכנים והפעלות וירטואליות לילדי רמת ישי והשכבות השונות-לפרויקט זה שותפים-הנוער העובד והלומד, המתנ"ס ומחלקת החינוך של המועצה והמטרה להגיע לכמה שיותר קהלי יעד. באתר המרכז הקהילתי (המתנ״ס) תוכלו למצוא את כל פעילויות הפנאי.

במסגרת זו קיימתי היום "שעת סיפור" בלייב צ'אט-שהועבר בשידור חי במספר דפים, והקראתי את הסיפור "מה עושים עם רעיון" מאת קובי ימאדה

לנוכח המצב החליטה המועצה להקדים את המשכורות לעובדים לקראת הפסח לראשון בחודש אפריל

מחלקת החינוך תחל חלוקת מלגות לסטודנטים

באתר המועצה תוכלו למצוא את כל ההנחיות והעדכונים הרלונטיים לתקופה זו.

לאור המצב אישרתי במועצה שימוש בכלים חד פעמיים, במטרה לשמור על הגיינה.

הישארו אופטימיים. עשו דברים שיעשו לכם טוב, במסגרת האפשרויות: דברו עם חבר/ה קרוב, קיראו ספר טוב, עשו קצת ספורט, צפו בסרט שרציתם מזמן לראות, הקשיבו למוסיקה טובה וכל דבר אחר שיעשה לכם ולבני ביתכם רוגע ושמחה.

תושבים יקרים, המפתח להתגברות על הקורונה הינה המשמעת האישית של כל אחד ואחת מכן, אנא המשיכו ושמרו על הנחיות משרד הבריאות וצמצמו עד כמה שניתן יציאה מהבתים

נמשיך לעדכנכם על בסיס יומי.

עפר בן אליעזר
ראש המועצה המקומית

 

סיכום שבועי 15-20/3/2020

תושבים יקרים,

עברנו שבוע ראשון תחת שגרת חיים חדשה שנכפתה עלינו בעקבות התפשטות וירוס הקורונה, בתקווה לסיימה בהקדם כאשר אנחנו בריאים ושלמים

בידוד =בריאות

אז מה היה לנו השבוע? – סיכום שבועי 15-20/3/2020

המועצה עברה למתכונת מצומצמת ופועלת במתכונת חירום. במסגרת מדיניות "צמצום המגע" הדיונים מתקיימים באמצעות תוכנת ZOOM, כמו כן הגבלתי את מספר האנשים בפגישה ללא יותר משלושה.

ועדת מל"ח מתכנסת בצורה רצופה (ע"י שיחות ועידה ויזואליות) מתעדכנת ובהתאם מתקבלות ההחלטות ברמה יומית.

המועצה ערוכה לעבודה בכל תרחיש לרבות סגר מוחלט בתקווה שלא יהיה וממשיכה לתת שירותים חיוניים בכל התחומים לרבות פינוי גזם וזבל.

בעקבות הנחיית משרד הבריאות שלא לצאת למרחבים ציבוריים, למעט צרכים חיוניים, סגרנו את כל מגרשי הספורט והגנים הציבוריים ואנו מבקשים שלא להגיע לגני המשחקים השונים.

אנו מפעילים קו להודעות יוצאות (אין להתקשר לקו זה) שמספרו 050-6761274. עיקבו אחר ההודעות שאנו שולחים באמצעותו ובאמצעים הנוספים לרבות אתר המועצה, דף פייסבוק והאפליקציה.

המועצה מטפלת מול חברת חשמל בכדי למנוע הפסקות חשמל יזומות ולאפשר שיגרת חירום הכוללת חיבורים דיגיטליים 24/7.

אני מקיים שיחות טלפון אישיות עם האזרחים הוותיקים בישוב, כדי לשאול לשלומם.

הבנקים לא מקבלים קהל , אבל הצוותים לשירותכם בטלפון והכספומטים עובדים כרגיל.

הסופרמרקטים, תחנות הדלק, ובתי המרקחת עובדים במתכונת רגילה.

הדואר עובד כל יום עד 13:00, בימי שלישי ושישי יהיה סגור.

אנו מבינים וערים למצוקת העסקים הקטנים והבינוניים ולכן החלטנו להקדים תשלום לספקים קטנים ב-30 יום, וכן נאפשר דחיית תשלום ארנונה לעסקים מחודש מרץ לתחילת חודש מאי.

הנחתי כי התפילות בבתי הכנסת יערכו במתכונת של עד 10 מתפללים אשר ירשמו מראש וזאת על מנת לשמור על בריאותם של המתפללים

המועצה נערכת לעבודה גם תחת סגר (בתקווה שלא יהיה) ע"י אישורי עבודה והתניידות מיוחדים.

חינוך:

עברנו ללמידה מקוונת כולל הפעלת מסגרות בלתי פורמליות למשפחות לפי שכבות והתחברות לפרויקטים דיגיטליים ארציים. כאן המקום להודות לצוותים החינוכיים על התגייסותם והירתמותם לכל משימה לטובת הילדים.

המרכז הקהילתי עבר לעבוד במתכונת דיגיטלית. לא ייגבה כל תשלום עבור הפעילויות (צהרונים וחוגים) שלא מתקיימים.

המתנ"ס בשיתוף תנועת הנוער העובד והלומד החלו בקיום פעילויות אחר הצהרים, "פעולות וירטואליות", בקבוצות הווטסאפ השונות לבני הנוער והמשפחות באמצעות אפליקציית ZOOM

לתלמידי החטיבה העליונה (בתי הספר התיכוניים) תימשך למידה מקוונת באתרים השונים.

המחלקה לשירותים חברתיים:

מוקד התמיכה הריגשי נמצא בקשר עם הקשישים ועם המשפחות שבבידוד.

מתנדבים (מתחת לגיל 55) מסייעים בכל הנדרש : אספקת מזון, תרופות וכד'.

אנו במעקב אחר המשפחות/התושבים השוהים בבידוד. נכון להיום 13 משפחות/בודדים.

הקצינו כ 10,000 ₪ שגייסנו ממפעל הפיס קרן שלם לטובת הטיפול באוכלוסיה הבוגרת.

ובנימה אישית, תושבים יקרים, אנא, מלאו בקפדנות אחרי הוראות משרד הבריאות, הישארו בבתים. הוראות אלה מצילות חיים. יחד נעבור תקופה זו בריאים ושלמים!

שלכם

עופר בן אליעזר

ראש המועצה המקומית

רמת ישי

 

 

 

עדכון 18.3.20

לפרטים נוספים להיכנס לקישור:

אתר למידה מקוונת

למידה מקוונת

הודעה לציבור

 

תושבי רמת ישי היקרים, בעקבות התפשטות נגיף הקורונה ואי הוודאות האופפת אותנו להלן מס' המלצות למען בריאות כולנו.

המציאות המורכבת שאנו עדים לה בימים אלה מחייבת אותנו להערכות ולמשנה זהירות.

על מנת שנדע להתמודד ונוכל להתגבר ולהמשיך בשיגרת חיינו אנחנו חייבים לנהוג במשמעת ובאחריות, תוך איפוק ושמירה על ההנחיות שמפרסם משרד הבריאות.

המועצה ממשיכה בפעילותה השוטפת למען קיום שיגרת חיים רגילה ככל האפשר.

מוסדות החינוך הפועלים לפי שעה כרגיל, לפי הנחיות משרד הבריאות, דואגים להעברת המסרים ולשמירה על חוסנם של התלמידים .

ארועים והתקהלויות נדחו בהתאם להנחיות משרד הבריאות למען בריאות כולנו.

בתקווה שבע"ה נחזור לשיגרה כמה שיותר מהר .

 

ביחד ננצח את הקורונה