הצבת פחים כתומים למחזור אריזות מזון

שדרוג משמעותי למערך המחזור ברמת ישי. המועצה רכשה עשרות פחים כתומים המיועדים להפרדת מזון שיוצבו בקרוב בעמדות המחזור ברחבי הישוב. מטרת הפחים הכתומים לצמצם את כמות האשפה המועברת להטמנה ולמחזר את האריזות. המחזור מתבצע בדרכים שונות כגון: תהליך עיבוד שבסופו יופק חומר המשמש לייצור אריזות חדשות או תהליך שבו מופקת אנרגיה מהחומר על ידי בעירה.

כניסתם של הפח הכתום תעזור בהפחתת זיהום האוויר ותגרום לחסכון במשאבי הטבע.

הפחים הכתומים – מיועדים לפסולת אריזות מכל הסוגים (מלבד קרטון וזכוכית): אריזות פלסטיק של מוצרי מזון (גבינות, סלטים, מעדנים), שקיות ניילון: אריזות קרקר, אריזות של מוצרי הגיינה (שפופרות משחות שיניים,  בקבוקי סבון) שקיות חלב, שקיות מזון (כמו אריזות אורז, עדשים, חטיפים), אריזות  מתנות (שימורים, מיכלים של דאודורנטים ותרסיסים שונים), אריזות של תחליפי חלב לתינוקות, אריזות של מוצרי טיפוח, קרטוני משקה של חלב, מיץ. על האריזות להיות ריקות משאריות מזון, כדי לא לפגוע בתהליך המחזור.

אורח החיים המודרני ותרבות הצריכה המתחזקת בעשורים האחרונים מובילים ליצירת הרים של פסולת. הפרדת הפסולת חיונית להפחתת הררי הפסולת שמועברים להטמנה. ככל שנמיין ונפריד מרכיבי פסולת שונים, כך אפשר יהיה להעבירם למפעלי מיחזור ייעודיים שיטפלו בהם באופן המתאים וייצרו מהם מוצרים חדשים או יפיקו באמצעותם אנרגיה.

הפרדת הפסולת היא חלק חשוב בתהליך. היא דורשת מעורבות אקטיבית של התושבים.

מעבר לפחים הכתומים מוצבים ברחבי היישוב פחים יעודים בצבעים שונים. כל אחד מיועד לקלוט פסולת מסוג אחר המועברת למפעל מחזור. פח סגול – מיועד לפסולת אריזות זכוכית, מיכל כחול (תפוזינה) – מיועד לפסולת נייר וקרטון דק, קרטוניות – מיועד לפסולת אריזות קרטוניות מחזוריות – מיועדות למיכלי פלסטיק עם פקק בגודל 1.5 ליטר ומעלה, פח ירוק – מיועד לפסולת שאינה מיועדת לפחים אחרים.

 

פחים כתומים