הכנות לפתיחת השנה + הנחיות לבדיקות

31.8.21 – קהילת רמת ישי היקרה!

ביום רביעי הקרוב תיפתח שנת הלימודים תשפ"ב. כדי לעשות סדר בדברים ובפרסומים השונים שלעיתים גורמים לבלבול, אנו מבקשים להעביר לכם את המידע בצורה מסודרת ולשם כך ריכזנו עבורכם מספר שאלות מהותיות שהגיעו אלינו. 

איך מקבלים את ערכת הבדיקה הביתית אנטיגן? בימים אלה הצוותים החינוכיים יוצרים קשר עם ההורים ומבקשים מהם להגיע לקבל ערכת בדיקה במוסד החינוכי בו לומד/ת ילדכם/תכם. תלמידים הלומדים במוסד חינוכי מחוץ לרמת ישי מקבלים את ערכת הבדיקה מהמוסד החינוכי בו הם לומדים. 

מתי עושים את הבדיקה? ומה ההנחיות עם קבלת תוצאות הבדיקה ? את הבדיקה המהירה (אנטיגן) יש לבצע ערב לפני תחילת הלימודים (31.8). אם התוצאה שלילית יש ניתן להגיע למוסד החינוכי עם הצהרת ההורים על תוצאה שלילית. מי שקיבל תוצאה חיובית אינו מורשה להגיע למוסד החינוכי וצריך לבצע בדיקת PCR (בדיקת קורונה רגילה). 

האם ישנם עובדים במערכת החינוך אשר אינם מחוסנים? במערכת החינוך ברמת ישי מספר עובדים מצומצם אשר אינו מחוסן. ראש המועצה הינחה את מנהלות בית הספר ומנהל המתנ"ס לאפשר כניסה למוסדות החינוך והצהרונים לאותם אנשי צוות אך ורק לאחר הצגת בדיקת קורונה שלילית (PCR), פעמיים בשבוע בימי שני ורביעי טרם כניסתם למוסד החינוכי. 

האם יפעלו מתחמי בדיקות מהירות השבוע ברמת ישי? המועצה ממשיכה להפעיל מתחמי בדיקות מהירות בבית הנוער. השבוע יפעל מתחם בדיקות ביום שלישי בין השעות 10:00-16:00 ובימים רביעי וחמישי בין השעות 14:00-18:00. 

כיצד המועצה מתכוונת לאכוף את "התו הירוק" במוסדות החינוך? בכל בית ספר ימונה "ממונה קורונה" אשר תפקידו יהיה בין היתר לפקח אחרי "תו ירוק" של המורים והצוותים המסייעים וקבלת בדיקות אנטיגן שליליות. בגני הילדים צוות הגן אמון על ה"תו הירוק". כל כניסה של גורמי חוץ (הורים, ספקים, עובדים ועוד) מחויבת בתיאום מראש ובפיקוח. 

ביתי עולה לכיתה א', האם אוכל ללוות אותה ביום הראשון ללימודים? הורים אשר מבקשים ללוות את ילדיהם ביום הראשון ללימודים מחויבים להציג "תו ירוק"/ תעודת מחלים בתוקף עם ת.ז או לחלופין בדיקת קורונה שלילית. הורה אחד/ת לתלמיד. נא להכין מראש את כל האישורים. מעבר לכך, אין אישור לכניסת הורים למוסדות החינוך. 

בני נכנס לגן פעם ראשונה, האם אוכל ללוות אותו ביום הראשון ללימודים? בדיוק כמו לתלמידי כיתה א'. הורים אשר מבקשים ללוות את ילדיהם ביום הראשון ללימודים מחויבים להציג "תו ירוק"/ תעודת מחלים בתוקף עם ת.ז או לחלופין בדיקת קורונה שלילית. הורה אחד/ת לתלמיד ושהייה של עד 10 דקות. נא להכין מראש את כל האישורים. מעבר לכך, אין אישור לכניסת הורים למוסדות החינוך. 

מה הנוהל לגבי צהרונים? הצהרונים יפעלו ע"פ ההנחיות שבהם עובדת המערכת בבוקר לרבות צוות מחוסן או לחילופים בדיקות פעמיים בשבוע בדיוק כמו ההנחיות לגבי פעילות מוסדות החינוך בשעות הבוקר. 

האם גם השנה תהיה למידה במרחבים פתוחים? בהחלט. המועצה תעודד למידה במרחבים פתוחים ובקבוצות קטנות ואף פעלה להכשיר שטחים המתאימים לכך בבתי הספר. 

מוזמנים להתעדכן בערוצי המועצה השונים

שלכם

מועצה מקומית רמת ישי

26.8.21 – ההכנות לפתיחת שנת הלימודים ברמת ישי נמצאות בהילוך גבוה. שיפוצי הקיץ כמו גם עבודות התחזוקה והגינון נמצאות בעיצומן. השבוע ביצעה מחלקת התפעול של המועצה צביעה של סימוני הדרכים והכבישים באזור מוסדות החינוך. התבצע גיזום של עצים וענפים במוסדות החינוך ובקרבתם בהתאם לסקר העצים שנערך לפני כחודשיים במסגרת פעולות התחזוקה השוטפת. בכל גני הילדים הוחלף מצע החול למצע חול חדש ונקי.

בבית הספר ארזים מוקמת כיתה אקוסטית חדשה שתשרת תלמידים עם לקויי שמיעה. 

יצויין כי בבית הספר ארזים נמשכות העבודות להרחבת בית הספר ב-1000 מ"ר. העבודות מתבצעות בפיקוח הצוות המקצועי של המועצה, בהתאם ללוחות הזמנים. העבודות יימשכו במקביל ללימודים תוך תיאום עם הנהלת בית הספר, וועדי ההורים ומחלקת הביטחון והפיקוח של המועצה.

ראש המועצה, עפר בן אליעזר קיים השבוע, כבכל שנה סיור מוכנות במוסדות הלימודים, יחד עם הצוות המקצועי של המועצה: מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר, מנהל התפעול ניסים יחזקאל, מהנדסת המועצה אתי בוצ'ין ומנהלות בתי הספר-אורית קובו-הייט בארזים ושרה וקנין בחט"ב היובל.

בן אליעזר: "המועצה ממשיכה להשקיע משאבים רבים כדי להעמיד את תשתיות החינוך בצורה אופטימלית לפתיחת שנת הלימודים. אני גאה בעשייה החינוכית ברמת ישי ומבקש להודות לפנינה שלזינגר, מנהלת מחלקת החינוך, למנהלות בתי הספר וצוות המורים, המורות והצוות המנהלי, לגננות וסייעות וכל הצוות החינוכי. כמו כן אני מודה לצוות התפעול של המועצה שעובד מסביב לשעון כדי ששנת הלימודים תפתח בצורה מיטבית. תודה גדולה לממלא מקומי, יו"ר וועדת החינוך היישובי עו"ד יונתן הירשפלד, על שיתוף הפעולה לקידום החינוך ברמת ישי. נמשיך לשדרג את מערכת החינוך מבחינת התשתיות הפיסיות והפדגוגיות כחלק מהמדיניות של הצבת החינוך בראש סדר העדיפויות של המועצה".

סיור חטב היובל