מבצע סירוס/עיקור חתולי רחוב

3.5.2021 – במסגרת פעולות מועצת רמת ישי לשיפור איכות החיים בישוב, הינחה ראש המועצה עפר בן אליעזר את הווטרינרית היישובית, ד"ר דינה סמארה לקיים מבצע לעיקור וסירוס חתולי רחוב. המבצע יצא לדרך השבוע ויתקיים במשך מספר שבועות ומטרתו למנוע התרבות של חתולי הרחוב, שחיים לעיתים במצוקה וחשופים למחלות, פציעות ופגיעות מרכבים.

המבצע מתוקצב וממומן על ידי המועצה מתוך הבנת חשיבות צמצום התרבות חתולי רחוב, לצורך הפחתת מפגעים סביבתיים ותברואתיים הנגרמים על ידי החתולים מצד אחד ולצורך שיפור רווחת חתולי הרחוב מצד שני. הצפי הוא לעיקור כ-150 חתולי רחוב.

במסגרת המבצע יתבצע איסוף חתולים על ידי לוכדים מיומנים, החתולים יועברו למרפאה וטרינרית. שם יעברו בדיקה רפואית כללית, ניתוח עיקור/סירוס כולל חיתוך אוזן שמאל, סימון המעיד על ביצוע עיקור, חיסון נגד מחלת הכלבת וטיפול רפואי בסיסי בהתאם לצורך.

ד"ר סמארה ציינה כי: "החתולים ישוחררו למקום ממנו נלכדו לאחר תקופת התאוששות של 24 שעות".

יודגש כי חתולי רחוב ילכדו רק על ידי לוכדת הרשות ולא על ידי אנשים פרטיים.

ראש מועצת רמת ישי, עפר בן אליעזר: "הנחיתי את הווטרינרית היישובית להגביר את הפעילות בנושא עיקור חתולי רחוב למען איכות חייהם של התושבים והחתולים עצמם. במקביל הגברנו את האכיפה והפיקוח והמודעות בנושא הכלבים המשוטטים וצואת הכלבים והוספנו עמדות נוספות ובהן שקיות לאיסוף צואת כלבים והגברנו את הפיקוח. אני קורא לתושבים לגלות אחריות לפעול על פי ההנחיות. יחד נשמור על רמת ישי נקיה ".

בכל שאלה והבהרה בנושא,

ניתן ליצור קשר עם השירות הווטרינרי של המועצה במספר טלפון 04-9887978 או בדואר אלקטרוני .dina@ramat-yishay.co.il.