המועצה פועלת לתמיכה וסיוע לנוער להט"בי

22.2.2021 – מועצת רמת ישי ממשיכה לקדם שוויון מגדרי לסוגיו ובמסגרת זו פועלת לתמיכה וסיוע לנוער להט"בי בישוב. ראש המועצה עפר בן אליעזר מקיים לאחרונה סדרת פגישות בנושא עם מנהלת יחידת הנוער בישוב שרונה פיטוסי – ברסלר ובני נוער ולגיבוש תכנית לעידוד שוויון מגדרי בתחום. במסגרת התכנית נבדקת האפשרות לקידום הקמת מרכז נוער להט"בי, אשר ייתן מענה חברתי לבני הנוער ויפעל בו מרכז הדרכה מקצועי אשר ילווה את בני הנוער והוריהם.

פיטוסי-ברסלר "לנוכח שיחות עם בני הנוער בישוב ובייחוד בתקופת הקורונה, עלה מן השטח הצורך בהקמת מרכז או מקום אשר ייתן מענה למפגשי נוער להט"בים בפרט ולנוער מכל המגדרים בכלל".

בן אליעזר הינחה את פיטוסי לגבש תכנית שנתית לקידום הנושא. על פי התכנית אותה גיבשה פיטוסי, ירכז מרכז הנוער הלהט"בי תכנים של הסברה ויקיים ימי שיא לבאי המרכז, מפגשים של הורים בישוב עם ארגונים הפועלים לטובת תמיכה בהורים לילדים גאים. כמו כן יוזמנו למרכז אומנים מפורסמים שמזוהים עם הנושא אשר יבואו לשוחח עם בני הנוער. בנוסף, על פי התכנית, יוקם מערך הדרכה מקצועי אשר ילווה את ההורים ובני הנוער (מגילאי 12- 21).

מטרת המרכז היא לתת מענה חברתי לבני הנוער אשר מחפשים את זהותם (או מצאו אותה) שלא ב mainstream ואף לשמש  כמקום בו יוכלו הורים לנוער להט"בים להתכנס ולייצר מעגלי תמיכה ושיח בנושא. כידוע הנוער הלהט"בי לא תמיד זוכה להכרה חברתית ולעיתים אף חווה מצוקות וניכור כתוצאה מסטיגמות – בעיקר בגילאים צעירים.

ראש המועצה עפר בן אליעזר: "אנו שמחים לקדם תכנית אשר מעודדת שוויון מגדרי לסוגיו לכל בני הנוער מתוך אמונה בשיוויון הזדמנויות ללא הבדל דת, גזע ומין. יישר כוח למנהלת יחידת הנוער שרונה פיטוסי אשר פועלת במרץ לקידום הנושא".

מועצה מקומית