נבחרת מנהיגות ירוקה העפילה לשלב הגמר

הישג מרשים נוסף למערכת החינוך ברמת ישי. נבחרת "מנהיגות ירוקה" של בית הספר היסודי ארזים רמת ישי העפילה לשלב הגמר בתחרות יזמות בהשתתפות עשרות בתי ספר בזכות פיתוח מציל חיים. ראש המועצה עפר בן אליעזר ארח את חברי הקבוצה השבוע בלשכתו ושיבח אותם על ההישג המרשים.

פרויקט ביומימיקרי-חדשנות בהשראת הטבע, מתקיים זו השנה הראשונה בבית הספר בהובלת המורה למדעים עידו בייליס ומשתתפים בו 15 תלמידי כיתות ה' מהנהגה ירוקה. במשך השנה השתתפו תלמידי הנהגה ירוקה בקורס ביומימקרי של תעשיידע שהתקיים לראשונה בביה"ס

קבוצת "הדרקון הכחול" מכיתה ה-2 סיימה במקום הרביעי העפילה לשלב הגמר מתוך 36 בתי ספר, ולמעלה מ-150 פרוייקטים שהוצגו בתחרות. הקבוצה המציאה מוצר ייחודי ומציל חיים לשאיבת ארס של בעלי חיים. את המוצר פיתחו והציגו נעמה שמחי בר טוב, אמילי סוצ'אה, שירה גיידה וטליה שחף.

ביומימיקרי הוא תחום דעת מתפתח העוסק בחדשנות בהשראת הטבע, בחקר וחיקוי פתרונות מהטבע לאתגרים טכנולוגיים שונים. בשיעורי תעשיידע בבית הספר התלמידים נחשפים לעולם הטכנולוגי תוך הבנה של תרומת הטכנולוגיה להתפתחות האנושית.

יצויין כי במהלך שנת הלימודים זכתה "נבחרת הרובוטיקה" של חט"ב היובל במקום השני בתחרות בנושא חדשנות בזכות עבודת חקר בנושא שימור מוצרים בטמפרטורה נמוכה לאורך זמן. תכנית הרובוטיקה בחט"ב היובל פועלת כחלק מתוכנית  First Lego League זו השנה הרביעית, כחלק מפרויקט  FIRST הבינלאומי ו-Education LEGO

ראש מועצת רמת ישי עפר בן אליעזר ברך את מנהלת בית הספר אורית קובו-הייט ואת התלמידות על ההישג המרשים. השבוע ארח בלשכתו את התלמידות אשר השתתפו בקבוצה יחד עם סגנית מנהלת בית הספר דורית בכר ושמע מהם על תהליך הלמידה והפיתוח של המוצר. בן אליעזר שוחח עם התלמידות וציין "גאוה גדולה לרמת ישי. פעם אחר פעם מערכת החינוך שלנו מנווטת את תלמידינו להישגים מרשימים במגוון תחומים ובפרט בתחום המדעים. אני מבקש להודות לממלא מקומי ויו"ר ועדת חינוך יונתן הירשפלד על קידום החינוך ברמת ישי, יישר כוח למנהלת בית הספר אורית קובו-הייט, לעידו בייליס שמוביל את הפרויקט ולתלמידות ולתלמידים המוכשרים שלנו שהשתתפו בתחרות והביאו לנו גאווה".

קבלת פנים לנבחרת היזמות