עדכון שבועי

 
עדכון שבועי 3 בפברואר
תושבים יקרים,
גנרל חורף הגיע לביקור והביא עימו גשמי ברכה. אנחנו במועצה נערכנו לכך מבעוד מועד עם פעולות מניעה ותחזוקה. צוות התפעול והתברואה ממשיך לעבוד בימים גשומים אלה מסביב לשעון ודואג לטפל בכל פניה ופניה ותקינות מערכת הניקוז. בעקבות מזג האוויר נדחה הפנינג "שבת ירוקה" לרגל הט"ו בשבט שהיה אמור להתקיים מחר. נא לעקוב אחרי הפרסומים לגבי מועד חדש.
בשבוע הבא נחגוג את ט"ו בשבט ובהזדמנות זו נאחל לכם שגשוג ופריחה. 
חינוך
סיור שטח עם סמנכ"ל בינוי ופיתוח של משרד החינוך
ראש המועצה ארח לפגישת עבודה ולסיור בשטח את פארס טוויל סמנכ"ל ומנהל מנהל הפיתוח במשרד החינוך. על הפרק: המשך שדרוג התשתיות הפיסיות במערכת החינוך ברמת ישי.
הכשרת רחבת כניסה בביה"ס שדות
כחלק משדרוג חצרות בתי הספר הוכשרה רחבת כניסה נוספת לחצר ביה"ס שדות מכיוון המבואה. הרחבה תשפר את הכניסה לחצר ותהפוך אותה נוחה ונעימה.
השכלה גבוהה
חלוקת מלגות סטודנטים לשנת תשפ"ג
המועצה המקומית מעניקה מלגות לסטודנטים/יות תושבי היישוב במטרה לעודד השכלה גבוהה ולימודים אקדמאיים לשנת הלימודים תשפ"ג. אז מה צריך לדעת ולעשות? כנסו לקישור הבא למילוי פרטים באופן מקוון.
תשתיות
הכשרת כביש גישה נוסף לאזה"ת
כביש נוסף באזה"ת – כביש הגובל בשדות החקלאים מערבית לרחוב חורש האלונים. העבודות בפיקוח מהנדסת המועצה, נעמה נאמן-מזרחי.
קהילה
רמת ישי מצדיעה ללוחמי צה"ל
השבוע זכינו לארח חיילים מאחת מהיחידות המובחרות בצה"ל במסגרת אימונים שהם עורכים באזור. קהילת רמת ישי והמועצה נרתמו בשמחה. אירחנו את החיילים במבנה בו שכנה קופת החולים הכללית, ודאגנו לפינוקים והמון אהבה. מנהל התפעול ניסים יחזקאל שימש כאיש הקשר בין המועצה ליחידה הצבאית. ראש המועצה ביקר את החיילים יחד עם צוות המועצה וחיזק אותם במשימה החשובה על שמירת המולדת.
תפעול וחזות
הגברת האכיפה בנושא כלבים משוטטים
המועצה מתגברת את האכיפה והפיקוח בנושא כלבים משוטטים: עשרות כלבים משוטטים נלכדו בחודשיים האחרונים. לוכד כלבים המופעל ע"י המועצה מסייר בישוב מספר פעמים בשבוע בשעות לא שגרתיות. הכלבים שנלכדו הועברו לכלביות הנמצאות בהסדר עם המועצה. ראש המועצה בפניה לתושבים: "אנא מכם, התחשבו בזולת ובסביבה, הקפידו על הוצאת כלבים לטיול עם רצועה ודאגו לנקות במקרים בהם הכלב עושה את צרכיו במקום ציבורי"
מבצע סירוס ועיקור חתולי רחוב
השבוע הסתיים מבצע נוסף לעיקור וסירוס חתולי רחוב לטובת שמירה על איכות הסביבה ואיכות חייהם של החתולים. במסגרת המבצע עברו עיקור וסירוס עשרות חתולי רחוב. את המבצע מובילה וטרינרית המועצה דר' דינה סמארה.
סיור לימודי במרכז המחזור
במסגרת פעילות המועצה לשיפור חזות הישוב והרחבת והטמעת מערך המחזור והאשפה ברמת ישי, קיימו השבוע מנהל מחלקת התפעול ניסים יחזקאל ומנהל התברואה חיים כהן סיור מקצועי במרכז תעשיות מחזור אמניר בעפולה (אליו המועצה מפנה אשפה, גזם ואריזות מזון) בליווי מנכ"ל המרכז שהסביר על התהליך מהגעת המשאית ועד הפרדת האשפה.
בריאות
ריענון, פריסת עמדות דפיברילטורים בישוב
להזכירכם, למען שמירה על בריאותכם פרוסים ברחבי הישוב מספר מכשירי דפיברילטורים מצילי חיים: בכניסה לבריכת השחיה ברחוב הארז, בסמוך לגן אלון ברחוב המרגניות, במרכז הקהילתי רמת ישי ובבתי הספר בישוב.
עסקים וקולינאריה
יצא לדרך פסטיבל טעמים בעמק ה-19
ביום רביעי נפתח פסטיבל טעמים בעמק הנערך זו השנה ה-19 ועומד השנה בסימן "חוזרים לשורשים". הפסטיבל יתקיים עד ה-11 בפברואר ומשתתפים בו מסעדות, יקבים, חוות חקלאיות ואטרקציות תיירותיות. אנו המועצה המקומית רמת ישי מתכללים את הפסטיבל. ראש המועצה ברך ועמד על חשיבותו של הפסטיבל.
ספורט
שלל מדליות באליפות הצפון בג'ודו
חמישה ג'ודאים מרמת ישי השתתפו בסופ"ש בתחרות ג'ודו – אליפות הצפון – וזכו להישגם מרשימים.
התחרות התקיימה בחיפה בהשתתפות של כ-500 ספורטאים. המשתתפים מרמת ישי זכו במקומות הראשונים: נועם שטיינר – מקום ראשון, מתן מזרחי – מקום שני, תמר גולדברג – מקום שני, עדן גולן – מקום שלישי, עידן שניר – מקום שלישי כל הכבוד לספורטאים וברכות למאמני הקבוצה אסף נחמיאס ושחר שגיא, שמצעידים את הענף קדימה.
פטאנק
ממשיכה להתרחב פעילות מועדון הפטאנק ברמת ישי. כ-20 שחקנים חברים במועדון שזוכה להשתתף בתחרויות אזוריות. ראש המועצה ביקר השבוע באחד מאימוני המועדון והתרשם מהפעילות.
קהילה
הפנינג קהילתי בסימן בין דורי
במסגרת מיזם הבן דורי ששותפים בו קבוצת ותיקות ממועדון ארז, הורי וילדי גן אורנים, התקיימה בחמישי קבלת שבת קהילתית בסימן הסיפור האהוב "שמלת השבת של חנהל'ה".
עדכון – מנהל מתנ"ס
מנהל המרכז הקהילתי-מתנ"ס רמת ישי, אבי בקרב, מסיים את תפקידו אחרי למעלה מ-5 שנים ברמת ישי בהן התרחבה משמעותית פעילות הפנאי בכל התחומים. ראש המועצה ויו"ר הנהלת המתנ"ס רו"ח-עו"ד יורם ברזאני הודו לברקב על תרומתו. בקרוב ימונה מחליף לברקב.
תרבות
"בול בפוני" עם ג'קי לוי וערן צנחני
בא לכם להתרגש, לצחוק, להיזכר, ולצאת עם טעם של עוד? המופע "בול בפוני" של ג'קי לוי וערן צנחני מגיע לרמת ישי. זה קורה ביום רביעי 15/2 (20:00)בבית התרבות רמת ישי.
כרטיסים במחיר מוזל במכירה מוקדמת 👇
לצפייה באירועי המתנ"ס
מורשת
סיפור בסלון על ההיסטוריה של רמת ישי
יש לכם סיפור מעניין ומיוחד על רמת ישי? מעוניינים לשתף את הקהילה ולאחר או להתארח ולספר את הסיפור שלכם. פנו אלינו עד ה-29 בפברואר.
Shabo.ravit04@gmail.com
בברכת שבת שלום כייפית ומהנה. 
עדכון שבועי 27 בינואר
תושבים יקרים,
אירועי טו' בשבט, שבת ירוקה, פסטיבל טעמים בעמקים ועוד בפתח. עקבו אחר הפרסומים ובוא להנות משלל פעילויות.
ארנונה
 בכדי להקל עליכם על תשלום חשבונות הארנונה, החל מחודש ינואר 2023 שינינו את שיטת הגביה, כך שהגביה תהיה חודשית ולא דו חודשית. הגבייה החודשית בתשלומי הארנונה נועדה להקל על ההתנהלות הפיננסית של משקי הבית.
חינוך
תכנית קמ"ח – מפגש שולחנות עגולים
המועצה מקיימת מזה זמן תהליך הנקרא קמ"ח -"קהילה מחבקת חינוך", בו שותפים ההורים, הצוותים החינוכיים (מורים, גננות, סייעות, מנהלות, צוותים בלתי פורמלים ועוד) וצוות מנהלי ועובדי המועצה בהובלת צוות מקצועי של ק.מ.ה ממכללת אורנים המלווה תהליכים חינוכיים. מטרת התהליך היא ליצור שפה משותפת ויחסי אמון טובים יותר בין כל השותפים.
השבוע התקיים ערב נוסף בתהליך- ערב "שולחנות עגולים" בהשתתפות נציגים מכל מערכת החינוך בישוב, הנהגות ההורים, ומנהלי המחלקות.
וועידת אשמורת
ראש המועצה ייצג את רמת ישי בוועידת אשמורת של הסתדרות המורים שהתקיימה במעמד נשיא המדינה יצחק הרצוג, שר החינוך יואב קיש, שרים, חברי כנסת ואנשי ציבור. ראש המועצה השתתף בפאנל בנושא מנהיגות וסיפר על פעילויות המועצה במערכת החינוך בנושאי מנהיגות.
תלמידי כיתות א' ציינו את "יום המאה"
בבתי הספר היסודיים ציינו תלמידי כיתות א' "מאה הימים" לפתיחת שנת הלימודים בשלל אירועים ופעילויות בנושא.
דו קיום 1 – תלמידי אבו סנאן מתארחים בחט"ב היובל
במסגרת תכנית "מפגשי אביב", בהובלת בית יגאל אלון, התארחו תלמידי כיתות ח' מהישוב אבו סנאן בחט"ב היובל. זהו מפגש ראשון מבין שישה מפגשים השנה במסגרת זו בהשתתפות כמאה תלמידי כיתות ח' משני בתי הספר. התלמידים נהנו מארוחת בוקר משותפת, תחנות ODT ומשחקי ידידות בקבוצות מעורבות במשחקי כדור.
דו קיום 2 – קן הנוער העובד טורעאן מתארח ברמת ישי
במסגרת פעילות המשותפות "קנים אחים" ארחו חניכי קן הנוער העובד והלומד את חניכי קן טורעאן. רכזת הקן, איילה שקורי : "היה מפגש מרגש בו למדנו להכיר את שני הקינים וגם קצת ללמוד את השפות השונות דרך פעילות משחקית ומגבשת". מנהל יחידת הנוער ג'סיקה קוסטובסקי ציינה כי המפגש הוא חלק מתהליך שיתקיים לאורך כל השנה
חלוקת מלגות סטודנטים לשנת תשפ"ג
המועצה המקומית מעניקה מלגות לסטודנטים/יות תושבי היישוב במטרה לעודד השכלה גבוהה ולימודים אקדמאיים לשנת הלימודים תשפ"ג. אז מה צריך לדעת ולעשות? כנסו לקישור הבא למילוי פרטים באופן מקוון.
בטחון
אירוח מת"ח מגדל העמק – תגבור הסיורים בישוב
המפקד החדש של תחנת מגדל העמק סנ"צ ארז מנצור התארח בישוב לפגישת עבודה יחד עם ראש המועצה, מ"מ ראש המועצה יונתן הירשפלד, מנכ"ל המועצה איציק זכאי, קב"ט המועצה יחיאל סבג ומש"ק רמת ישי שגיא כהן. על הפרק מספר נושאים: פרויקט מצלמות האבטחה, גיוס מתנדבים ואכיפה באזה"ת. בתום הפגישה סוכם בין היתר על תגבור הסיורים ברמת ישי.
דת
הקמת משכן חדש לבית הכנסת "מגן אברהם"
בהובלת וועד בית הכנסת הולכת ונשלמת הקמת משכן חדש לבית הכנסת "מגן אברהם". המועצה הקצתה לנושא תב"ר בסך רבע מיליון שקלים בנוסף ל-400 אלף שקלים אותם גייס ראש המועצה ממשרד הדתות. נמשיך לתת רוח גבית ולחזק את מוסדות הדת ושירותי הדת השונים בישוב.
תפעול וחזות
שדרוג עמדת מחזור בסמטת הפרדס
בוצע תיחום וגידור של עמדות המחזור בסמטת הפרדס לנוחיות התושבים.
צביעת מעקות
מחלקת התפעול ביצעה צביעה של מעקות באזור שביל סובב רמת ישי
מבצע סירוס ועיקור חתולי רחוב
לתשומת לבכם, השבוע נמשך מבצע נוסף לעיקור וסירוס חתולי רחוב לטובת שמירה על איכות הסביבה ואיכות חייהם של החתולים. את המבצע מובילה וטרינרית המועצה דר' דינה סמארה. מומלץ לסמן חתולי בית בקולר על מנת להימנע מלכידתם.
עסקים
הוכשר מקדם עסקים שרותי
במסגרת פעילות המועצה לקידום העסקים בישוב הוכשר מקדם רשות עסקי-עוזר ראש המועצה אבי נחמני שעבר בשבועות האחרונים קורס של מקדם רשות עסקי.
ספורט
כדורשת-אירוח טורניר ראשון העונה ברמת ישי
מועדון לביאות רמת ישי ארח את הטורניר הראשון לעונה זו בנוכחות 130 ספורטאיות שיצרו אווירה מחשמלת. כיף לראות את פעילות המועדון מתרחבת בכל הגילאים.
הופעת בכורה לנבחרת הקט-רגל של מתנ"ס רמת ישי
קבוצת ז'-ט' מבית הספר לכדורגל של המרכז הקהילתי רמת ישי בהובלת המאמן סהר ביברמן, יצאה למשחק חוץ נגד מתנ"ס קרית טבעון. היה זה המשחק "הרשמי" הראשון של הקבוצה. המשחק התנהל בצורה מכובדת משני הצדדים ובאווירה נהדרת.
תרבות וקהילה
סדנת מחזמר
בשבת האחרונה התארחה בקבוצות התיאטרון בהנחיית עדי קרויצר, סדנת מחזמר מעשירה וחווייתית שהעביר יוסף אלון. הילדים התחברו למוזיקה והתנועה דרך התיאטרון שלנו ופגשו עולמות חדשים.
לצפייה באירועי המתנ"ס
טיולי נשים ליעדים אטרקטיביים
מועדון נתיבי ישי מציע לכן נשות רמת ישי טיולים ליעדים אטרקטיביים-לאתונה ולפראג. לפרטים נוספים.
היכונו לשבת ירוקה
הפנינג קהילתי חווייתי לכל המשפחה לרגל ט"ו בשבט, כמיטב המסורת ברמת ישי.
כרטיסים מוזלים במוקדמות עד 1.2.23 > https://www.matnasry.co.il/events/310/
בברכת שבת שלום כייפית ומהנה.

עדכון שבועי 20 בינואר

תושבים יקרים, השבוע עמד בסימן חילופי גברי בצבא הגנה לישראל-הזדמנות מצוינת להודות לרמטכ"ל היוצא רא"ל במיל. אביב כוכבי ולאחל הצלחה גדולה לרמטכ"ל הנכנס רא"ל הרצי הלוי.
יום שני הקרוב הוא ראש חודש-חודש שבט, בחודש זה נציין שני אירועים את חג האילנות ט"ו בשבט ואת יום המשפחה-ל' בשבט. חודש טוב ומוצלח לכולם.
חינוך
חינוך לאזרחות טובה במערכת החינוך
יוזמה חדשה-חינוך לאזרחות טובה: פקחי הרשות יעבירו הרצאות לתלמידי מערכת החינוך. הרעיון נולד בעקבות הרצאה שהעביר אחד מפקחי הרשות, יעקב ייני בגן בו לומד נכדו ובה סיפר על תפקיד הפקח בנושאי חוקי עזר, חזות הישוב, צואת כלבים וכו'. בעקבות הפידבקים המצוינים החליטה המועצה לקחת את הנושא צעד קדימה וליצור מפגשים דומים עם פקחי המועצה ותלמידים בכל מוסדות החינוך בישוב. חינוך לאזרחות טובה מתחיל מגיל צעיר ולכן חשוב להטמיע ערכים בנושא איכות הסביבה כמו שמירה על סביבה נקיה ומחזור כבר בגיל צעיר.
ארזים-שלל פעילויות לרגל שבוע השפה העברית
בביה"ס קיימו אירועים רבים סביב השבוע- שבוע השפה העברית תשפ״ג שנפתח בהתכנסות חגיגית בהובלת כיתה ג/2 והמחנכת גל ממן, נמשך בהפסקות פעילות ובפעילויות הכיתות. בכיתות הושמע השיר האהוב שנכתב על אליעזר בן יהודה, מחייה השפה העברית.
כיתת חוץ בשדות
במסגרת שדרוג חצרות בתי הספר היסודיים הוקמה כיתת חוץ שתאפשר מרחבי לימוד חוץ כתתיים.
גגון לאופנים בחט"ב היובל
לבקשת תלמידי בית הספר הציבה השבוע המועצה גגון מעל מתקני האופנים בכניסה לחט"ב היובל.
חלוקת מלגות סטודנטים לשנת תשפ"ג
המועצה המקומית מעניקה מלגות לסטודנטים/יות תושבי היישוב במטרה לעודד השכלה גבוהה ולימודים אקדמאיים לשנת הלימודים תשפ"ג. אז מה צריך לדעת ולעשות? כנסו לקישור הבא למילוי פרטים באופן מקוון.
קשרי ממשל
ראש המועצה בוועדות הכספים והכלכלה בכנסת
במסגרת תפקדיו כיו"ר ועדת כספים של המרכז לשלטון מקומי השתתף השבוע ראש המועצה בדיוני וועדות הכספים והכלכלה. וועדת הכספים בראשות ח"כ משה גפני דנה בנושא "חוק נהרי" ותקצוב מוסדות החינוך החרדים. ראש המועצה הבהיר כי הוא בעד חינוך שוויוני לכולם בכל החברות. החברה החרדית, החברה הערבית כמו בחינוך הממלכתי. יחד עם זאת התקצוב אמור להיות ממשלתי ולא בהעמסה על הרשויות המקומיות. כמו כן השתתף ראש המועצה בדיון שנערך וועדת הכלכלה בראשות ח"כ דוד ביתן בנושא תאגידי המים והביוב בו הביע ראש המועצה את עמדתו למען התושבים.
שדה תעופה בינלאומי – עדכונים
מקדמים חלופות למיקום
עם כינון ממשלה חדשה, התכנס השבוע פורום ראשי הרשויות (רמת ישי, קרית טבעון, עמק יזרעאל, מגידו) הפועל לקידום חלופות לשדה הבינלאומי המשלים ברמת דוד ובראשן אופציית הרחבת שדה התעופה בחיפה. ראש המועצה ארח את הפגישה בה השתתפו גם ראש מועצת עמק יזרעאל איל בצר וראש מועצת קרית טבעון עידו גרינבלום ונציג מועצה אזורית מגידו.
תשתיות
סלילת מגרש חניה חדש ליד קניון קדמת ישי
במסגרת הכשרת מגרש החניה החדש ליד קניון קדמת ישי ובו כ-60 מקומות חניה בוצעה צביעה וסימון של החניות. המגרש פתוח לקהל הרחב בקרוב.
בטיחות
משפרים את הבטיחות בדרכים
לתשומת לבכם, הוחלפו התמרורים מתמרורי האט לעצור בצומת הרחובות מעלה הרדוף-צאלון כדי לשפר את הבטיחות לטובת הנהגים והולכי הרגל.
תפעול וחזות
הנגשה לאנשים עם מוגבלות
כחלק מתוכנית ההנגשה של המועצה בוצעה הנגשה של שביל סובב רמת ישי בכניסה מאזור הכניסה המערבית. כמו כן בוצעה התקנת מאחז יד באשכול גנים נרקיסים.
שטיפת תחנות אוטובוס
בוצעה שטיפה של תחנות אוטובוס ברחבי הישוב כחלק מתוכנית העבודה השנתית.
העתקת עמדת מחזור ברחובות יסמין-חרצית
לבקשת התושבים וכדי להקל על פעולות המחזור הועתקה באופן זמני עמדת המחזור מרחובות יסמין-חרצית לצומת הרחובות הדגן-מעלה החורש עקב עבודות בניית בית הכנסת "מגן אברהם".
מבצע סירוס ועיקור חתולי רחוב
לתשומת לבכם, השבוע הבא צפוי לצאת לדרך מבצע נוסף לעיקור וסירוס חתולי רחוב לטובת שמירה על איכות הסביבה ואיכות חייהם של החתולים. את המבצע מובילה וטרינרית המועצה דר' דינה סמארה.
הקפידו על השלכת קרטונים לקרטוניות!
אנו נתקלים לאחרונה בתופעה מכוערת תרתי משמע-השלכת אשפה וקלקרים אל הקרטוניות, מה שעלול להביא לפגיעה בעבודת פינוי האשפה מהישוב ומהווה מפגע סביבתי ותברואתי. אנו מבקשים להשליך לקרטוניות קרטונים בלבד. תודה על שיתוף הפעולה
עסקים
קול קורא לעסקים- טעמים בעמק פסטיבל
המועצה מזמינה בעלי עסקים מרמת ישי מתחומי תיירות, קולינריה אתרי לינה, גלריות, חוות חקלאיות, מרכזי מבקרים, מדריכי טיולים להשתתף בפסטיבל טעמים בעמק ה-19 יתקיים בין התאריכים 1-11 בפברואר. ההשתתפות ללא תשלום.
לפרטים והרשמה נא שלוח מייל לכתובת הבאה
Hafaka.ivrit@gmail.com
תרבות וקהילה
ערב מחווה לזמרת אסתר גמליאלית
ערב תרבות בניחוח תימני במלאת עשור למותה של אסתר גמליאלית מענקיות הזמר הארץ ישראלי, תושבת רמת ישי, התקיים אתמול בבית מרים בהשתתפות מאות תושבים ובהם בני משפחתה של גמליאלית.
בערב הנעימה הזמרת גילה בשארי משיריה. הערב נפתח בברכת ראש המועצה ודר' יגאל בן שלום יו"ר האגודה לטיפוח חברה ותרבות מורשת יהודי תימן השותפה להפקה ושגריר ישראל באוסטרליה אמיר מימון שעורך מחקר על פועלה של אסתר גמליאלית. את הערב הנחה: גבי זהר
דירה להשכיר בנוסח התיאטרון הקהילתי "אף פעם לא מאוחר"
ביום שישי שעבר, במסגרת המיזם הבן דורי בו שותפים גן אורנים וקבוצת ותיקות במועדון ארז
הוצגה ההצגה 'דירה להשכיר' עם המסר על קבלת השונה. קבוצת התיאטרון "אף פעם לא מאוחר" מונה סבתות ונכדים מהקהילה
טיול גמלאים-נתיבי ישי לירושלים
גמלאי רמת ישי ממשיכים לעשות חיים. השבוע יצאה קבוצת המטיילים "נתיבי ישי" לטיול קסום בפרוזדור ירושלים שכלל ביקור מרתק בגן לאומי "נבי סמואל", אנדרטת "גווילי האש" לזכר קורבנות השואה וסיור בהר הטייסים- אתר ההנצחה של חיל האוויר. היום החוייתי הסתיים בפיקניק מרענן.
היכונו לשבת ירוקה
הפנינג קהילתי חוייתי לכל המשפחה לרגל ט"ו בשבט, כמיטב המסורת ברמת ישי.
כרטיסים מוזלים במוקדמות עד 1.2.23 > https://www.matnasry.co.il/events/310/
שלל אירועים נוספים ניתן למצוא באתר המתנ"ס בכתובת המצ"ב
בברכת שבת שלום כייפית ומהנה.

עדכון שבועי 13 בינואר

גשמי הברכה בימים האחרונים והתקררות מזג האוויר הזכירו לנו שאנו עמוק בתוך החורף ואוטוטו כבר ט"ו בשבט. וכשאומרים ט"ו בשבט ברמת ישי אומרים "שבת ירוקה"-הפנינג לכל המשפחה שיתקיים ב-4 בפברואר. פרטים נוספים בהמשך העדכון השבועי.
חינוך
פיתוח חצרות בביה"ס
גם השבוע נמשכו עבודות פיתוח החצרות בביה"ס היסודי שדות. הוצבו מתקנים חווייתיים שונים בשטח- מתקנים אתגריים, אוהל אינדיאני, כיתת גלילאו למרחבי למידה בחוץ. כמו כן הוצבו פינות ישיבה. כל המתקנים עשויים מעץ כחלק מתפיסת הקיימות בבית הספר.
פיזור מצע טבעי בחצרות ביה"ס שדות
כחלק מתפיסת הקיימות בבתי הספר פוזר גזם גרוס כמצע למתקני המשחקים בחצרות. כמו כן הוצבו פינות ישיבה מעץ לאורך החצר.
ארזים-ילדי ב-3 נרתמים לסיירת החסד
במסגרת תכנית "הורה מעשיר", שיתפה אמא של אחד מתלמידי כיתה ב׳3 על התנדבותה בעמותת סח"י- סיירת חסד ייחודית, שהמוטו שלה הוא: הדבר הכי טוב בעולם זה לעשות טוב למישהו.
מחנכת הכיתה והתלמידים התגייסו לאיסוף מוצרי מזון ולהושטת יד עבור משפחות מעטות יכולת. מרגש.
סל תרבות בגני ילדים
גני הילדים נהנו ממופע סל תרבות נוסף והפעם "עולם הקצב של עומר"-מופע מוסיקלי שהתקיים בכל הגנים, סיגל תנעמי מנהלת תחום הגיל הרך סיפרה על פידבקים נהדרים מהילדים על הפעילות חוויתית.
חלוקת מלגות סטודנטים לשנת תשפ"ג
המועצה המקומית מעניקה מלגות לסטודנטים/יות תושבי היישוב במטרה לעודד השכלה גבוהה ולימודים אקדמאיים לשנת הלימודים תשפ"ג. אז מה צריך לדעת ולעשות? כנסו לקישור הבא למילוי פרטים באופן מקוון.
קהילה מחבקת חינוך
ראש המועצה השתתף השבוע בכנס השנתי של מרכז ק.מ.ה-קהילה, מנהיגות והשראה וסיפר על תכנית קמ"ח-קהילה מחבקת חינוך שפועלת ברמת ישי כמודל להצלחה.
נוער
סדנת די-ג'יי
בשבועות האחרונות מתקיימת בישוב סדנת תקליטנים-די.ג'יי. מנהלת יחידת הנוער המובילה את הפעילות, ג'סיקה קוסטובסקי מספרת כי בני הנוער שמשתתפים בסדנה מקבלים כלים שיסייעו להם לפתח קריירה של תקליטנים.
תשתיות
סלילת מגרש חניה חדש ליד קניון קדמת ישי
השבוע נסלל מגרש החניה החדש ליד קניון קדמת ישי ובו כ-60 מקומות חניה אשר ישרת את אורחי הקניון אליו תעבור בקרוב המועצה.
חניות חדשות באזה"ת
הסתיימה הכשרת חניות נוספות ברחוב חורש האלונים באזור התעסוקה.
הנגשת מדרכות
כחלק מתוכנית ההנגשה של המועצה בוצעה הנגשת מדרכות ברחוב חורש האלונים באזור התעסוקה.
משפרים את הבטיחות
לתשומת לבכם, על פי החלטת וועדת תמרור הוחלפו התמרורים מתמרורי האט לעצור בצומת הרחובות מעלה הרדוף-צאלון כדי לשפר את הבטיחות לטובת הנהגים והולכי הרגל.
תפעול וחזות
שדרוג תאורה
המועצה החלה בחשיפת פנסי תאורת הרחוב ע"י ביצוע גיזום של עצים בסמוך לפנסי תאורה. כמו כן שודרגה התאורה בסמטת הברוש וע"י הצבת פנס סולארי נוסף ברחוב הצבר.
הצבת חסימה למעבר טרקטורונים בשביל ישי
כדי לשמור על בטחון התושבים והמטיילים הציבה המועצה חסימה בכניסה לשביל סובב רמת ישי מאזור גינת הכלבים ברחוב החבצלת.
תיקוני אספלט
המועצה ממשיכה לבצע תיקוני האספלט ברחבי הישוב בביצוע מחלקת התפעול מה שמוזיל באופן ניכר את עלויות העבודה.
פיזור אספלט גרוס ברחוב הלימון
המועצה פיזרה אספלט גרוס ברחוב בלימון בשכונת פרדס וחסכון לנוחיות התושבים.
הקפידו על השלכת קרטונים לקרטוניות!
אנו נתקלים לאחרונה בתופעה מכוערת תרתי משמע-השלכת אשפה וקלקרים אל הקרטוניות, מה שעלול להביא לפגיעה בעבודת פינוי האשפה מהישוב ומהווה מפגע סביבתי ותברואתי. אנו מבקשים להשליך לקרטוניות קרטונים בלבד. תודה על שיתוף הפעולה.
ספורט
קראטה פותחים את 2023 עם שלל מדליות
15 נציגים של מועדון הקראטה ווסט קוסט רמת ישי השתתפו השבוע באליפות שפרעם וסיימו עם הישגים מרשימים-4 מדליות זהב, 5 כסף, ו-5 ארד. את הפעילות מוביל אנדריי מאסלין.
עסקים
הענקת רישיונות עסקים
מחלקת רישוי העסקים של המועצה בניהולו של יחיאל סבג פועלת לסיוע לעסקים בהוצאת רשיון עסק. בשבוע שעבר העניקו ראש המועצה, מנכ"ל המועצה ומנהל רישוי העסקים את רשיונות העסק למספר עסקים בישוב שעמדו בדרישות.
קול קורא לעסקים- טעמים בעמק פסטיבל
המועצה מזמינה בעלי עסקים מרמת ישי מתחומי תיירות, קולינריה אתרי לינה, גלריות, חוות חקלאיות, מרכזי מבקרים, מדריכי טיולים להשתתף בפסטיבל טעמים בעמק ה-19 יתקיים בין התאריכים 1-11 בפברואר. ההשתתפות ללא תשלום.
לפרטים והרשמה
Hafaka.ivrit@gmail.com
תרבות וקהילה
היכונו לשבת ירוקה-הפנינג קהילתי לכל המשפחה לרגל ט"ו בשבט.
כרטיסים מוזלים במוקדמות עד 1.2.23 > https://www.matnasry.co.il/events/310/
 סדנת תמונה על עץ
לא צריך ללכת לגלריות ולהוציא מאות שקלים על עבודות עץ בבית. אז מה עושים? מצטרפים ויש לכם עבודות מהממות משלכם. לפרטים והרשמה-
ערב מחווה לזמרת אסתר גמליאלית
ערב תרבות בניחוח תימני במלאת עשור למותה של אסתר גמליאלית מענקיות הזמר הארץ ישראלי, תושבת רמת ישי, יתקיים ביום חמישי הקרוב, 19 בינואר, בבית מרים. בתוכנית ערב משיריה שיושרו ע"י: עדנה גורן אחייניתה וגילה בשארי. מנחה: גבי זהר.
לצפייה באירועי המתנ"ס
בברכת שבת שלום כייפית ומהנה.

עדכון שבועי 6 בינואר

קהילת רמת ישי היקרה!
התחלנו את שבוע העבודה הראשונה לשנת 2023. תוכניות העבודה שנבנו ע"י מנהלי המחלקות ואושרו ע"י מנכ"ל המועצה ומליאת המועצה באמצעות אישור התקציב התחילו את פעימתם הראשונה. בברכת סוף שבוע רגוע ושקט
חינוך
פיתוח חצרות בביה"ס-מתקן נינג'ה, אוהל אינדיאני וכיתת גלילאו
נמשכות עבודות פיתוח החצרות בביה"ס היסודי שדות כחלק משדרוג בתי הספר בישוב. החלה הצבת מתקנים חווייתיים שונים בשטח – מתקני נינג'ה, אוהל אינדיאני, כיתת גלילאו למרחבי למידה בחוץ. כמו כן הוצבו פינות ישיבה. כל המתקנים עשויים מעץ ובהתאם לחזון הפדגוגי של ביה"ס.
ארזים-הפסקת תה ומסיבת פיג'מות
בין שלל פעילויות ביה"ס ארזים – מתקיימים מפגשי ימי הולדת חודשיים עם התלמידים החוגגים, הפסקת תה ויום פיג'מות לשכבת א-ב.
חט"ב היובל- כיתת M21 חדשה
בימים אלה הסתיימה הכשרת כיתת M21 בהתאמה למאה ה-21. זהו מרחב למידה חדשני תוך חשיבה מחודשת על מרחב בתוך כיתה כחלק תפיסה פדגוגית.
חלוקת מלגות סטודנטים לשנת תשפ"ג
המועצה המקומית מעניקה מלגות לסטודנטים/יות תושבי היישוב במטרה לעודד השכלה גבוהה ולימודים אקדמאיים לשנת הלימודים תשפ"ג. אז מה צריך לדעת ולעשות? כנסו לקישור הבא למילוי פרטים באופן מקוון.
תיכנון ובניה
אושרה בהתניות קומה נוספת במרכז המסחרי
מליאת המועצה אישרה השבוע את המלצת הוועדה הפנימית לתכנון ובניה בראשותו של חבר המועצה ניר חבקין להוספת קומה נוספת במרכז המסחרי ברמת ישי בכפוף להוספת מקומות חניה וכניסה נוספת לאזור.
בטחון קהילתי
סיירת ההורים במוקדי הבילוי בליל הסילבסטר
כחלק מפעילות הרשות לביטחון קהילתי סיירה סיירת הורים בליל הסילבסטר באזור התעסוקה ובמוקדי הבילוי השונים. ראש המועצה עפר בן אליעזר הצטרף לסיור יחד עם קב"ט המועצה יחיאל סבג ומנהלת הרשות לבטחון קהילתי אור סבג-אלחדף והודה למתנדבי הסיירת על פעילותם.
תשתיות
הארכת שביל סובב רמת ישי-מפגש בשטח
השבוע הושלם שלב נוסף בקטע שביל סובב רמת ישי והפעם מכיוון גינת הכלבים (רחוב החבצלת) לכיוון הכניסה המערבית לישוב לאורך כביש 75. בסיור עבודה בשטח של ראש המועצה עם גורמי המקצוע סוכם המשך התוואי.
שדרוג סמטת הארז-אגוז
המועצה ביצעה שדרוג של הסמטה המקשרת בין הרחובות האגוז לארז. במקום התבצע קרצוף וריבוד.
תפעול וחזות
צביעת תמרורים ומעקות
מחלקת התפעול חידשה וצבעה תמרורים ברחבי הישוב לטובת ביטחונם של הנהגים והולכי הרגל. כמו כן בוצע חידוש וצביעה של מעקות ברחבי הישוב.
תיקוני אספלט
נמשכו תיקוני האספלט ברחבי הישוב בביצוע מחלקת התפעול מה שמוזיל באופן ניכר את עלויות העבודה.
שיפור התאורה
מחלקת התפעול פועלת בשיטתיות לגיזום צמחיה אשר מסתירה את פנסי התאורה.
הקפידו על השלכת קרטונים לקרטוניות!
אנו נתקלים לאחרונה בתופעה מכוערת תרתי משמע – השלכת אשפה וקלקרים אל הקרטוניות, מה שעלול להביא לפגיעה בעבודת פינוי האשפה מהישוב ומהווה מפגע סביבתי ותברואתי. אנו מבקשים להשליך לקרטוניות קרטונים בלבד. תודה על שיתוף הפעטולה
 הגברת האכיפה למיגור תופעת הכלבים המשוטטים
המועצה מתגברת את האכיפה והפיקוח בנושא. גם השבוע נלכדו מספר כלבים משוטטים, חלקם ללא חיסון, והועברו לכלביות הנמצאות בהסדר עם המועצה לוכד כלבים המופעל ע"י המועצה מסייר בישוב מספר פעמים בשבוע בשעות לא שגרתיות.
ספורט
חט"ב היובל: אלופת המחוז בטני"ש
הישגים לנבחרת חט"ב היובל בטניס שולחן באליפות המחוז. הנבחרת יצאה לטורניר בכדורי בליווי מאמן ושחקן העבר בטניס שולחן רון דוידוביץ והמורה לחנ"ג שי אזולאי וזכתה בהישגים: שכבות ז', ח' זכו באליפות המחוז ושכבה ט' במקום השני.
 ג'ודו: הישגים בקפריסין
ספורטאי ענף הג'ודו ממשיכים חיל והפעם במחנה אימונים בקפריסין. הנציגים שלנו עדן גולן בת ה-8 ונועם שטיינר, בן 13, זכו במקומות הראשונים והביאו כבוד גדול לרמת ישי.
עסקים
קול קורא לעסקים- טעמים בעמק פסטיבל
המועצה מזמינה בעלי עסקים מרמת ישי מתחומי תיירות, קולינריה אתרי לינה, גלריות, חוות חקלאיות, מרכזי מבקרים, מדריכי טיולים להשתתף בפסטיבל טעמים בעמק ה-19 יתקיים בין התאריכים 1-11 בפברואר. ההשתתפות ללא תשלום.
לפרטים והרשמה
Hafaka.ivrit@gmail.com
קשר עם התושב
לייב צ'אט עם ראש המועצה ומנכ"ל המועצה
ביום שלישי התקיים לייב צ'אט עם ראש המועצה ועם מנכ"ל המועצה איציק זכאי לסיכום שנת 2022 ועם הפנים לשנת 2023. תודה למאות התושבים שצפו והיפנו שאלות.
תרבות ופנאי
בישיבת המועצה האחרונה מונתה שמרית שבו להנהלת המתנ"ס כנציגת הרשו המקומית.
השבוע התקיים נופש גימלאיות וגימלאים בים המלח, החברה חזרו עם חוויות ומלאי אנרגיות לקראת הפעילות הבאה. לשאר הפעילויות עיקבו אחרי הפרסומים באתר המתנ"ס.
בהצדעה ליוסי בנאי-הפקה מקומית
השבוע התקיימו אודישנים להפקה קהילתית שתעלה במאי הקרוב- "ספירת מלאי" – ערב מחווה ליוסי בנאי ז"ל. מסתמן שיש קאסט לא פחות ממושלם, כוחות קהילתיים של זמרים וזמרות, נגנים, ובעיקר אנרגיות. לצפייה באירועי המתנ"ס
🌹ערב מחווה לזמרת אסתר גמליאלית
ערב תרבות בניחוח תימני במלאת עשור למותה של אסתר גמליאלית מענקיות הזמר הארץ ישראלי, תושבת רמת ישי, יתקיים ב-19 בינואר בבית מרים. בתוכנית ערב משיריה שיושרו ע"י: עדנה גורן אחייניתה וגילה בושארי. מנחה: גבי זהר. הערב יתקיים במעמד ראש המועצה ויגאל בן שלום יו"ר העמותה לטיפוח תרבות יהודי תימן השותפה להפקה.
בברכת שבת שלום וסוף שבוע רגוע ומהנה

עדכון שבועי 30 בדצמבר

קהילת רמת ישי היקרה!
חנוכה מאחורינו וביום ראשון נתחיל שנה אזרחית חדשה. נאחל לכם שנה מוצלחת-שנת שגשוג, הצלחה וכמובן בריאות. מאחלים ראש המועצה, ממלא מקום ראש המועצה, סגנית ראש המועצה, נבחרי הציבור ועובדי המועצה. בהזדמנות נאחל גם הצלחה לממשלה שהושבעה אתמול. בברכת סוף שבוע רגוע ושקט
n
מספרים ומאזנים
אושר תקציב 2023 בסך כ-52 מליון שקלים
מליאת המועצה אישרה ברוב קולות את תקציב המועצה לשנת 2023 בגובה של כ-52 מיליון שקלים, גידול של כ-9 אחוז בהשוואה לתקציב 2022. התקציב נבנה מתוך ראייה קדימה, נותן מענה לצרכי התושבים ומבטא את סדרי העדיפויות של המועצה ובראשם החינוך המהווה 34 אחוז מהתקציב-כ-17.6 מליון שקלים. תקציב הרווחה והנחות הארנונה עומד על כחמישית מהתקציב.
ראש המועצה עפר בן אליעזר: "העברנו תקציב אחראי ונכון לרמת ישי עם ראייה קדימה, אשר נותן מענה ראוי לצרכי התושבים ומבטא את סדרי העדיפויות של המועצה"
תב"רים לפיתוח הישוב בסך 3.5 מליון שקלים
מליאת המועצה אישרה בישיבתה האחרונה תב"רים בסכום של כ-3.5 מיליון שקלים להמשך פיתוח הישוב בשנת 2023. התב"רים מיועדים עבור: שדרוג רחבת המתנ"ס בסכום של חצי מליון שקלים, 450 אלף שקלים עבור הצבת מצלמות אבטחה, תאורת שביל סובב רמת ישי במאה אלף שקלים, 200 אלף שקלים להנצחת ההיסטוריה, 150 אלף לתכנון הכניסה המזרחית, 100 אלף שקלים למיזוג (כללי), 800 אלף שקלים לגינון, 300 אלף שקלים לשדרוג חזות הישוב, 700 אלף לתחזוקת כבישים, ו- 200 אלף לצביעת כבישים.
חינוך
סגירת המעגל של סגן ע' מתכנית הטייסת ברמת ישי ועד כנפי הטיסה
גאוה גדולה, סגן ע', בן רמת ישי סיים בהצלחה את קורס הטיס במגמת מסוקי קרב. סגן ע', הוא בוגר המחזור הראשון של תכנית העצמה וההנהגה הטייסת ברמת ישי אליה הצטרף לפני 14 שנה כתלמיד בביה"ס ארזים. ראש המועצה יחד עם ילדי פרויקט הטייסת מבתי הספר ארזים ושדות הנרגשים פגשו את סגן ע' בטקס הסיום של קורס הטיס שנערך ביום רביעי השבוע בחצרים.
שדרוג גן חנ"מ עם ציוד ריפוי לעיסוק
המועצה ממשיכה לשדרג את גן החנ"מ בישוב שהחל לפעול בשנת הלימודים הקודמת והציבה ציוד ריפוי לעיסוק על פי התקן.
המועצה רכשה ערכות כלי עבודה MAKEDO לגני הילדים
המועצה ציידה את גני הילדים בערכות MAKEDO-ערכות כלי עבודה ומחברים מיוחדים המותאמים לילדי הגנים. הערכה כוללת 360 חלקים לשימוש רב פעמי והיא מעודדת יצירתיות בקרב הילדים.
מדיחי כלים לגנים ולצהרונים
המועצה בשיתוף המשרד להגנת הסביבה חידשה את צהרוני הגנים במדיחי כלים והילדים נהנים מאוכל חם וטעים בכלים רב פעמיים ושומרים על הכדור שלנו.
חט"ב היובל- כיתת M21 חדשה
בימים אלה הסתיימה הכשרת כיתת M21 בהתאמה למאה ה-21. זהו מרחב למידה חדשני תוך חשיבה מחודשת על מרחב בתוך כיתה כחלק תפיסה פדגוגית.
שדות: הצבת פינות ישיבה
במסגרת שדרוג חצר בית הספר הוצבו שולחנות ישיבה בסמוך למבנה החדש.
המחלקה לשירותים חברתיים
"גיבורי וגיבורות היופי מאירים את המשכן"
נפלה בחלקינו הזכות להשתתף לראשונה באירוע- "גיבורות וגיבורי היופי מאירים את המשכן". 120 נשים וגברים שורדי שואה האירו יחד את אור משכן הכנסת ובהם נציגנו מהיישוב יואל דרורי- אזרח ותיק וניצול שואה ויקיר רמת ישי. הטקס החגיגי כלל הדלקת נרות חנוכה בהשתתפות שרים וחברי כנסת.
תשתיות פנאי
הארכת שביל סובב רמת ישי
ביום שישי שעבר הושלמה יציקת שביל סובב רמת ישי מהכניסה המערבית לישוב ועד לגינת הכלבים לאורך כביש 75. העבודות התבצעו במסגרת חלק ב' של פרויקט הארכת השביל לכיוון החאן. את העבודות מלווה מהנדסת המועצה נעמה נאמן-מזרחי.
תפעול וחזות
תיקוני אספלט
המועצה ביצעה תיקוני בורות אספלט ברחבי הישוב. מנהל התפעול ניסים יחזקאל מציין כי ביצוע
העבודות אלה ע"י עובדי המועצה מוזילים משמעותית את העלויות.
התקנת ספסלים במגרש השחב"ק
המועצה ממשיכה לשדרג את מגרש השחב"ק והציבה ספסלי ישיבה לנוחיות המבקרים והאורחים.
הקפידו על השלכת קרטונים לקרטוניות!
אנו נתקלים לאחרונה בתופעה מכוערת תרתי משמע-השלכת אשפה וקלקרים אל הקרטוניות, מה שעלול להביא לפגיעה בעבודת פינוי האשפה מהישוב ומהווה מפגע סביבתי ותברואתי. אנו מבקשים להשליך לקרטוניות קרטונים בלבד. תודה על שיתוף הפעולה
 הגברת האכיפה למיגור תופעת הכלבים המשוטטים
המועצה מתגברת את האכיפה והפיקוח בנושא. גם השבוע נלכדו מספר כלבים משוטטים, חלקם ללא חיסון, והועברו לכלביות הנמצאות בהסדר עם המועצה לוכד כלבים המופעל ע"י המועצה מסייר בישוב מספר פעמים בשבוע בשעות לא שגרתיות.
ספורט
כדורשת-הפנינג חנוכה
במועדון הכדורשת "לביאות רמת ישי" ציינו את חג החנוכה בהפנינג בהשתתפות 70 ספורטאיות הפעילות במועדון שהוקם לפני 3 שנים. באירוע השתתפו השחקניות יחד עם קרובי משפחה וחברים.
ראש המועצה המלווה את הפעילות השתתף בטקס הדלקת נרות יחד עם שירן גרנות המוביל את הפעילות.
קראטה: שלל הישגים לווסט קוסט
מועדון הקראטה ווסט קוסט רמת ישי בהובלתו של אנדריי מסלין השתתף באליפות ישראל ושב עם שלל הישגים ומדליות. דביר מסלין ודותן מסלין הוכתרו כאלופי ישראל. עמית רצ'ר, גולן רומנוב ורועי הייס כסגני אלופי ישראל. באליפות גביע היו"ר שהתקיימה למחרת השתתפו 14 ילדים מהמועדון וחזרו עם 20 מדליות: 6 מדליות זהב, 4 מדליות כסף ו-10 מדליות ארד.
עסקים
גיבוש פורום עסקים קטנים
בימים אלה מתגבש בישוב פורום עסקים קטנים בישוב. במסגרת התהליך נערך מיפוי במסגרת סקר צרכים בו השתתפו עשרות בעלי עסקים. המועצה מכשירה לנושא מקדם עסקים רשותי- עוזר ראש המועצה אבי נחמני שהחל השבוע קורס מקדמי עסקים ברשויות המקומיות.
קשר עם התושב
לייב צ'אט עם ראש המועצה ומנכ"ל המועצה
ביום שלישי הקרוב יתקיים לייב צ'אט עם ראש המועצה ועם מנכ"ל המועצה איציק זכאי לסיכום שנת 2022 ועם הפנים לשנת 2023. מוזמנים לצפות ולהפנות שאלות. השידור בדפי הפייסבוק – מועצה מקומית רמת ישי, עפר בן אליעזר, ofer ben eliezer
תרבות
פסטיבל האור והצחוק עם טעם של עוד
פסטיבל האור והצחוק בו הופיעו בין היתר רשף לוי ומשה אשכנזי ננעל ביום שני עם עוד שני אירועי איכות מעולים ומוצלחים- ד"ר מולקולה שעשה במופע מדעי שסחף את הילדים ובן בן-ברוך במופע סטנד אפ קורע מצחוק באולם מלא בהופעה שכל הכרטיסים אליה נמכרו מראש.
ראש המועצה ברך בתחילתה ההופעה ואמר: "כיף גדול לבקר בשלל אירועי חנוכה שהכנו עבורכם ולפגוש קהילה חמה ומגובשת. תודה גדולה למתנ"ס רמת ישי-למנהל אבי ברקב ולרכזת התרבות מיה אזולאי ורוית שבו שהרימו הפקה מושקעת ואיכותית".
לצפייה בארועי המתנ"ס
ערב מחווה לזמרת אסתר גמליאלית
ערב תרבות בניחוח תימני במלאת עשור למותה של אסתר גמליאלית מענקיות הזמר הארץ ישראלי, תושבת רמת ישי, יתקיים ב-19 בינואר בבית מרים. בתוכנית ערב משיריה שיושרו ע"י: עדנה גורן אחייניתה וגילה בושארי. עוד בתכנית: ממטעמי המטבח התימני, מעגלי ריקוד, חברים מספרים על אסתר. מנחה: גבי זהר. הערב יתקיים במעמד ראש המועצה עפר בן אליעזר ויגאל בן שלום יו"ר העמותה לטיפוח תרבות יהודי תימן השותפה להפקה.
בברכת שבת שקטה ונעימה ושנה אזרחית מוצלחת.
עדכון שבועי 23 בדצמבר
תושבים יקרים, אנו נמצאים בעיצומו של "פסטיבל אור וצחוק" שהכנו לכם לרגל החנוכה. מאות תושבים השתתפו עד כה בשלל הפעילויות שהפיק מתנ"ס רמת ישי ויש עוד מנה גדושה לפנינו בימים הקרובים פרטים באתר המתנ"ס. בברכת חג חנוכה שמח, סוף שבוע רגוע ושקט
חינוך
הדלקת נר חנוכה בארזים
ראש המועצה עפר בן אליעזר ביקר יחד עם מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר בביה"ס ארזים לרגל יום המחנך, ביקור ששולב עם טקס הדלקת נר חנוכה ראשון. בן אליעזר ושלזינגר הודו לצוותי המורים, ולמנהלת אורית קובו-הייט והעניקו להם שי.
 ארזים: יום שיא מתמטיקה בניחוח החג
יום שיא במתמטיקה בניחוח חג חנוכה התקיים בביה"ס ארזים. מדובר ביום לימודי שמטרתו להגביר סקרנות, כיף והנאה לפיתוח חשיבה מתמטית. מי שהובילו וארגנו את היום השנה היו תלמידי כיתה ה/2 בהובלת רכזת המתמטיקה שיר וקסלר. התלמידים נחשפו למשימות ברמת חשיבה גבוהה ואותגרו בפעילויות חשיבה חווייתיות סביב סמלי חג החנוכה.
שדות: בין מדע לחנוכה
תלמידי תכנית העשרה "צמרות" משכבת כיתות ד' לימדו בכיתות א'-ב' ואתגרו את התלמידים בשאלות מה בין מדע לחנוכה – מה הקשר בין כוח צנטריפוגלי לבין תנועת הסביבון.
תלמידי "צמרות" משכבת ה' תכננו ויצרו תחנות למידה ומשחק סביב חג החנוכה שכללו עמדה מדעית, מתמטית, אנגלית ותחנות משחק רבות ומגוונות. והכל מעשה ידיהם של הילדים.
 משדרגים את הכתות
הושלם שלב נוסף בהכנה לכתות העתיד M21, כתה נוספת והפעם בביה"ס ארזים שודרגה ובציוד ע"פ הפיסה פדגוגית חדשה.
קהילה
הדלקת נרות עם מת"ח מגדל העמק
טקס הדלקת נר שלישי התקיימה במועדון ארז יחד עם ראש המועצה, מנכ"ל המועצה וסגל משטרת מגדל העמק בפיקודו של סנ"צ אסף מנצור מפקד התחנה שנכנס לתפקידו לאחרונה, סגן מפקד המרחב נצ"מ אלי סילוק. הטקס שודר בשידור חי בזום יחד עם מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי. מרגש מאוד לראות את כולם על המסך, קהילות מכל רחבי הארץ מדליקים נר יחד. כבוד גדול לקחת חלק במארג החברתי, קהילתי חשוב זה ולחזק את משטרת ישראל בעבודת הקודש שלה. ראש המועצה השתתף גם בטקס הדלקת נרות עם מחלקת הפיקוח והרישוי של המועצה בניהולו של יחיאל סבג והודה לעובדים על עבודתם המסורה והמקצועית.
פסטיבל אור וצחוק
חנוכה ברמת ישי עומד השנה בסימן "פסטיבל אור וצחוק" בהובלת המרכז הקהילתי (מתנ"ס)-הפקה מושקעת עם שלל פעילויות ואירועים לכל הגילאים בהשתתפות מאות תושבים שגדשו את מוקדי הפעילויות.
בנר ראשון התקיים ברחבת המתנ"ס הפנינג לחג: סדנת תיפוף על פחים זוהרים, פינות יצירה מדליקות לחנוכה ועוד. למחרת התקיים מצעד האורות המסורתי שהחל בהפנינג במגרש ההוקי והמשיך אל רחבת המתנ"ס שם המתינו לילדים: די.ג'יי, פינות יצירה מיוחדות ומדליקות לחנוכה, מופע אש מדליק, הדלקת נר חגיגית במעמד ראש המועצה ורב היישוב. ביום חמישי התקיימה מסיבת חנוכה לגמלאי הישוב.
ראש המועצה: "כיף גדול לבקר בשלל אירועי חנוכה שהכנו עבורכם ולפגוש קהילה חמה ומגובשת. תודה גדולה למתנ"ס רמת ישי-למנהל אבי ברקב ולרכזת התרבות מיה אזולאי ולרווית שבו שהרימו הפקה מושקעת ואיכותית".
שעת סיפור עם יוסי פורת
בנר השלישי שולב הטקס עם "שעת סיפור" בהובלת הסופר יוסי פורת, תושב הישוב שכתב את ספר ילדים "מסיבת אביב" והקריא מהספר יחד עם נכדתו מיה כץ להנאתם של עשרות הילדים שהגיעו לספריה
המחלקה לשירותים חברתיים
מיזם "נר מחבר"
חנוכה שמח לכולם. משפחות מתנדבות מהיישוב ביקרו 30 אזרחים ותיקים והדליקו יחד נר חנוכה בבית האזרח הוותיקים, האירו את רוחם ושימחו את ליבם. תודה למשפחות מתנדבות יקרות. את הפרויקט הובילה וריכזה המחלקה לשירותים חברתיים.
חלוקת סופגניות בבתי קשישים וניצולי שואה
גני הילדים, מועצת התלמידים ונוער שכבת ח' מחטיבת היובל ומשפחות מבית חינוך ארזים, חברו לפעילות התנדבותית וחילקו סופגניות בבתי ניצולי שואה ואזרחים ותיקים בודדים. את הסופגניות תרמו חברות הסיעוד: מטב, מ.ס.ד ושי סיעוד.
חלוקת שי וסופגניות לילדים עם צרכים מיוחדים
פעילות מרגשת נוספת בימי החנוכה: בני הנוער מהישוב, מועצת נוער חניכים מתנועת הנוער העובד והלומד ויחידת הנוער בהובלתה של מנהלת היחידה ג'סיקה קוסטובסקי אספו ויצאו לחלוקת שי לחג לילדים עם צרכים מיוחדים בישוב. פעילות זו היא תולדה של שיתוף פעולה עם הנוער העובד והלומד, הרשות לביטחון קהילתי, מחלקת החינוך והשירותים לחברתיים יחידת הנוער.
תשתיות
סלילת הרחובות הצבר והפיקוס
הושלם שדרוג הרחובות צבר ופיקוס-העבודות כללו קרצוף, ריבוד וסלילה. העבודות בהתאם לתוכניות העבודה בליווי הצוות המקצועי של המועצה.
סובב רמת ישי – העבודות על שביל סובב רמת ישי בקטע שבין הכניסה המערבית לכיוון אזה"ת בעיצומן.
תפעול וחזות
שדרוג הרחבה ליד הכניסה לבריכה
רחבת הכניסה הסמוכה לבריכה עברה שדרוג-מתקן אופנים ופח דקורטיבי הוצבו לנוחיות הציבור. מתקן אופנים הוצב גם בכניסה לגן שגיא בשכונה הותיקה.
הקפידו על השלכת קרטונים לקרטוניות!
אנו נתקלים לאחרונה בתופעה מכוערת תרתי משמע-השלכת אשפה וקלקרים אל הקרטוניות, מה שעלול להביא לפגיעה בעבודת פינוי האשפה מהישוב ומהווה מפגע סביבתי ותברואתי. אנו מבקשים להשליך לקרטוניות קרטונים בלבד. תודה על שיתוף הפעולה
 הגברת האכיפה למיגור תופעת הכלבים המשוטטים
המועצה מתגברת את האכיפה והפיקוח בנושא. לוכד כלבים המופעל ע"י המועצה מסייר בישוב מספר פעמים בשבוע בשעות לא שגרתיות. בשבועות האחרונים נלכדו מספר כלבים משוטטים והועברו לכלביות הנמצאות בהסדר עם המועצה. וטרינרית המועצה דר' דינה סמארה: "השירות הווטרינרי מפקח על כך שהחזקת הכלבים בתחום המועצה יהיה בהתאם לחוק להסדרת הפיקוח על הכלבים ופקודת הכלבת"
בטחון קהילתי
מרחב בילוי בטוח
רמת ישי ארחה מפגש במסגרת מיזם "מבלים בטוח" שמטרתו מניעת אלימות והטרדות מיניות במקומות בילוי ויצירת מרחב בילוי בטוח, נעים ומכבד לנשים וגברים המבלים בברים, ומועדונים. את המפגש הובילו מנהלת הרשות לביטחון קהילתי בישוב, אור אלחדף-סבג יחד עם הקולגות מקרית טבעון, מגדל העמק ומ.א זבולון. הרשות הלאומית לביטחון קהילתי בתיאום עם משרדי הממשלה יוזמת ומפתחת מענים ותוכניות ע"מ לצמצם גורמי סיכון ולחזק את גורמי ההגנה והחוסן בקרב כלל האוכלוסייה. תודה למועדון המרפסת על האירוח.
שירות לתושב
הכנות למעבר לבית המועצה החדשה
כחלק מתהליך המעבר לבית המועצה החדשה בקניון רמת ישי נערך השבוע ביקור של עובדי המועצה במבנה החדש, ראש המועצה והמנכ"ל נתנו לעובדים דגשים לקראת מעבר לסביבת העבודה החדשה על מנת לתת שירות מיטיבי לתושב.
ספורט
צפייה משותפת בגמר המונדיאל
עשרות תושבים ובני נוער התכנסו לצפיה משותפת במשחק הגמר בבית מרים ביום ראשון בין נבחרות ארגנטינה וצרפת. המשחק הוקרן על גבי מסך גדול בבית מרים.
עסקים
סקר מיפוי עסקים מקומיים
הסתיים השלב הראשון בסקר מיפוי עסקים שקיימנו בשבועות האחרונות בשיתוף עם מעו"ף. בסקר השתתפו עשרות רבות של עסקים.
תרבות
פסטיבל "אור וצחוק"- "מרתון" הופעות איכות
סוף השבוע ימשיך להיות גדוש בפעילויות לכל הגילאים: הופעות של עופר ומאור דר' מולקולה (יום שני) לילדים והופעות של מיטב הסטנדאפיסטים- בן בן ברוך, רשף לוי ומשה אשכנזי.
לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים
תחבורה
קווי לילה גם בחופשת החנוכה !
בעקבות פניית ראש המועצה למשרד התחבורה בנושא הארכת קווי הלילה גם בחופשת החנוכה, אנו שמחים שמח לבשר לכם כי קווי הלילה יפעלו ברמת ישי גם בחופשת החנוכה עד השעות הקטנות של הלילה. קווי הלילה יתוגברו בנוסף לימי חמישי ומוצ"ש שפועלים באופן קבוע !
עוד פרטים באתר קווי הלילה
או במוקד הארצי 8787* בילוי נעים ותחזרו בשלום.
הארכת מופע הרמזור בצומת הכניסה המערבית
בשורה לתושבים ולנהגים באזור. לאחר פניית ראש המועצה בנושא לחברת נתיבי ישראל יוארך בימי שישי מופע הרמזור שמאלה אל רמת ישי בצומת הכניסה המערבית.
בברכת שבת שקטה ונעימה

עדכון שבועי 16 בדצמבר

ביום ראשון נתכנס עם יקירינו ונדליק נר ראשון של חנוכה, זמן מצוין לצחוק ולהינות, אז לרגל החג הכנו לכם פסטיבל של אור וצחוק. מוזמנים ליהנות אתנו ממבחר הופעות, אטרקציות ובילויים לכל הגילאים בפסטיבל האור והצחוק ברמת ישי בין התאריכים 18-26/12. גם רשף לוי, בן ברוך, דובדבני וקובץ', יהיו שם. לפרטים על כל האירועים>
לכרטיסים> www.hugim.org.il/t485
בברכת חג חנוכה שמח, סוף שבוע רגוע ושקט
חינוך
יום המחנך-מצדיעים לצוותים החינוכיים
השבוע ציינו ברמת ישי את "יום המחנך" – הזדמנות מצוינת להוקיר ולהכיר תודה לצוות החינוכיים המדהימים שלנו בישוב. ראש המועצה עפר בן אליעזר ביקר יחד עם מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר במערכת החינוך בישוב – מגני הילדים, דרך בתי הספר היסודיים וחט"ב היובל. בן אליעזר ושלזינגר הודו באופן אישי לכל אחד מצוותי המורים, הגננות והסייעות והעניקו להם "שי ביתי", ערכת תה מתוקה עם צמחי תבלין, כמחווה למי שמעניק לילדינו את תחושת הבית מדי יום.
קהילות משותפות-מיזם משותף בביה"ס עם טורעאן
מסורת רבת שנים בבית הספר ארזים – ביקור תלמידי טורעאן כחלק מפעילות "קהילות משותפות" חודשה השנה כאשר לפרויקט מצטרף גם ביה"ס שדות. האירוח נעשה במסגרת מיזם ערבית. כאשר בהמשך יתארחו תלמידי כיתות ו' בבית הספר יסודי א' בטורעאן. הביקור התחיל במפגש חגיגי שכלל שירים, ריקודים וברכות ובמעמד ראש המועצה, מנהלת מחלקת החינוך ומנהלות בתי הספר: אורית קובו הייט ומיכל שן. שאפו ענק לרניה אבו חמד על הובלת המיזם המבורך שמחבר בין ילדי טורעאן לתלמידנו.
"הייטק בגני הילדים"
ממשיכים ומרחיבים את פיתוח סביבות הלמידה המתוקשבות. השבוע הותקנו 3 מקרנים בגני הילדים וכעת כל גני החובה מרושתים במקרנים. הפעולה מתווספת לחלוקת מחשבים נייחים טאבלטים בגני הטרום חובה, אינטרנט בכל הגנים והצטרפות גני החובה לתוכנית הייטק בגני הילדים עשייה בהתאמה למקצועות המחר.
🍽️שדרוג חצרות היסודיים-מטבח חוץ בשדות
כחלק משדרוג החצרות בבתי הספר היסודיים הוצב השבוע מטבח חוץ בביה"ס הוקם טאבון אפיה מיוחד.
שעת סיפור בחט"ב
שעת סיפור מרתקת התקיימה בשבוע שעבר בספריית חט"ב היובל עם הסופרת שגית אמת שסיפרה את החוויות שלה כילדה צעירה אשר חלתה בסרטן. הילדים הביעו עניין רב והיפנו שאלות לסופרת.
חג הסיגד בגן שקד
חג הסיגד, חגם של בני העדה האתיופית צויין בשבוע שעבר ע"י הסייעת יהודית סיום בגן שקד שסיפרה לילדים את סיפור המסע של משפחתה לארץ ישראל וקהילת הגן חוותה את רוח החג ומטעמי המסורת האתיופית.
תוצרי מסיק הזיתים
ילדי גן שקד הפתיעו את ראש המועצה ומנהלת מחלקת החינוך בעת ביקורם בגן והעניקו להם תוצר ממסיק הזיתים בו השתתפו לפני מספר שבועות בגן קותי – צנצנות עם שמן זית אותה הפיקו בעצמם.
 תלמידי חט"ב היובל חזרו עם הישגים מכובדים מתחרות מחוזית בטניס שולחן – שכבה ז-ח מקום 1 ושכבה ט מקום 2 .
תשתיות
הארכת שביל סובב רמת ישי
המועצה הוציאה לדרך את שלב נוסף בפרויקט שביל סובב רמת ישי-הארכת השביל מצומת הכניסה המערבית לכיוון מבנה החאן לאורך כביש 75 ורחוב החבצלת.
לאחרונה בוצעה התאמה של צומת הכניסה המערבית לרמת ישי כדי ליצור חיבור בין תוואי השביל הקיים לחלקו החדש באמצעות רמזור חדש לטובת הולכי הרגל ורוכבי האופנים שיאפשר רצף של הליכה. כמו כן הותקנו מדרכות חדשות.
שדרוג הרחובות הצבר והפיקוס
המועצה ממשיכה בשדרוג רחובות בהתאם לתוכניות העבודה ומשדרגת בימים אלה את הרחובות פיקוס והצבר. העבודות כוללות קרצוף וריבוד.
הצבת תאורה במגרש החניה בקדמת ישי
תאורה חדשה הוצבה במגרש החניה החדש ליד קניון קדמת ישי. ובגן שכונה מערבית הותקן פנס נוסף שיאיר את המתקנים.
פרויקט הצבת מצלמות ברחבי היישוב.
במסגרת פרויקט הצבת מצלמות במרחב הציבורי להגברת הביטחון האישי קיימנו השבוע סיור מקצועי לקביעה סופית של מיקום המצלמות.
תפעול וחזות
שטיפת שוחות ניקוז
המועצה ממשיכה בפעולות תחזוקת והערכות לעונת הגשמים.
בטיחות בדרכים
לבקשתכם סומן מעבר חציה חדש ברחוב האורן צומת ספיון. כמו כן שימו לב בצומת אורן – ארז הוחלף תמרור האט לעצור.
תחזוקת מתקני ספורט
במסגרת התחזוקה השוטפת בוצע ניקיון יסודי של מגרש הספורט הרב תכליתי מול הבריכה. באולם ספורט- בוצע ניקיון גגונים בשטיפה עם גרניק להורדת צואת יונים שהצטברה על הגגונים.
מפגש חצי שנתי של ראש המועצה עם עובדי תברואה
ראש המועצה המקיים את המפגשים החצי שנתיים עם עובדי המועצה נפגש השבוע עם עובדי מחלקת התברואה ושיבח אותם על עבודה מסורה ומקצועית בכל ימות השנה ובכל מזג אוויר.
 הגברת האכיפה למיגור תופעת הכלבים המשוטטים
המועצה מתגברת את האכיפה והפיקוח בנושא. לוכד כלבים המופעל ע"י המועצה מסייר בישוב מספר פעמים בשבוע בשעות לא שגרתיות. בשבועות האחרונים נלכדו מספר כלבים משוטטים והועברו לכלביות הנמצאות בהסדר עם המועצה. וטרינרית המועצה דר' דינה סמארה: "השירות הווטרינרי מפקח על כך שהחזקת הכלבים בתחום המועצה יהיה בהתאם לחוק להסדרת הפיקוח על הכלבים ופקודת הכלבת", ראש המועצה: "אנא מכם, התחשבו בזולת ובסביבה, הקפידו על הוצאת כלבים לטיול עם רצועה ודאגו לנקות במקרים בהם הכלב עושה את צרכיו במקום ציבורי".
המחלקה לשירותים חברתיים
פרויקט "חורף חם" 2022
בימים אלה מובילה המחלקה לשירותים חברתיים את פרויקט "חורף חם" למשפחות.
במסגרת התרומה ייהנו כ-100 משפחות ניצולי שואה, אזרחים וותיקים ומשפחות מוכרי המחלקה מציוד חורף: שמיכות פוך ותנורי חימום. הציוד נתרמו למחלקה בעבור המשפחות באמצעות שיתוף פעולה רב שנים עם מפעל החסד "יד ביד" בראשות הרב יעקב גלויברמן.
לחיילים באהבה
מיזם מחמם ומחמם את הלב לקראת החורף – "סריגת שמיכות לחיילים" במסגרתו חברות מועדון ארז סורגות שמיכות שיחולקו לחיילים.
ספורט
צופים יחד בגמר המונדיאל
המונדיאל מתקרב לשלבי ההכרעה והכנו עבורכם לוקיישן מיוחד לצפיה משותפת במשחק הגמר בבית מרים ביום ראשון בין נבחרות ארגנטינה וצרפת.
עסקים
קידום עסקים מקומיים
המועצה ממשיכה בעריכת שאלון למיפוי עסקים בישוב. תודה לכל מי שהשיב עד כה על השאלון. נשמח להמשך שיתוף פעולה במילוי הסקר למי שטרם השיב בלינק הבא
✅תחבורה
🕎🚌קווי לילה גם בחופשת החנוכה !
בעקבות פניית ראש המועצה למשרד התחבורה בנושא הארכת קווי הלילה גם בחופשת החנוכה, אנו שמחים שמח לבשר לכם כי קווי הלילה יפעלו ברמת ישי גם בחופשת החנוכה עד השעות הקטנות של הלילה.
בשבוע הבא בימים שלישי (20.12) רביעי (21.12) וראשון (25.12) יתוגברו קווי הלילה בנוסף לימי חמישי ומוצ"ש שפועלים באופן קבוע !
עוד פרטים באתר קווי הלילה
או במוקד הארצי 8787* בילוי נעים ותחזרו בשלום.
🚦הארכת מופע הרמזור בצומת הכניסה המערבית
בשורה לתושבים ולנהגים באזור. לאחר פניית ראש המועצה בנושא לחברת נתיבי ישראל יוארך בימי שישי מופע הרמזור למי שמגיע מגיע מכיוון אזה"ת שמאלה אל רמת ישי בצומת הכניסה המערבית.
✅תרבות
🤩🥳 הצגת ילדים-ליצן החצר
ביום חמישי שעבר התקיימה ההצגה השנייה של מנוי הצגות הילדים "ליצן החצר" מבית תיאטרון אורנה פורת . כמו תמיד, הילדים וההורים נהנו מאוד.
ההצגה הבאה בסדרה – "האוצר שאינו נגמר" תתקיים ב5/1/23
לשלל הפעילויות ולרכישת מנוי לשנת הפעילות 2023 היכנסו תאתר המתנ"ס בכתובת
בברכת שבת שקטה ונעימה

עדכון שבועי 9 בדצמבר

האלימות ממשיכה לשטוף את הרחובות והכבישים הפכו בשבועות האחרונים לזירת קרבות עקובה מדם: רצח על מעבר חניה, ניקוב צמיגים באמצע האוטוסטרדה, נהג שמאושפז במצב קשה אחרי שקסדת אופנוע הוטחה בראשו. האם כך אנו רוצים להמשיך בחיינו? כדאי שלא נשכח שגורלנו בידינו. 'חתכו' אתכם בכביש? ספרו עד 10, ביקשו ממכם להיכנס לצומת? השיבו בנפנוף יד וחיוך. כל כך פשוט להיות בני אדם.
בברכת סוף שבוע רגוע ושקט
שירות לתושב
צוות המועצה בתערוכת מוני אקספו – וועידת מש"מ לחדשנות
ראש המועצה עפר בן אליעזר והצוות המקצועי של המועצה-המנכ"ל איציק זכאי ומנהלי המחלקות השונים, ביקרו השבוע בתערוכת מוני אקספו – וועידת החדשנות של מרכז השלטון המקומי והתרשמו מהחידושים האחרונים בתחום. בן אליעזר השתתף בפאנל תחת הכותרת: "עיר של יציבות" יחד עם יו"ר וועדת הכספים המיועד של הכנסת משה גפני.
קהילה
כולנו שווים-חודש לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות
במסגרת אירועי החודש הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות התקיימה ביום שני בבית המרים הרצאתו של עו"ד עבאס עבאס "ממוגבלות ליזמות וקירוב לבבות" בה גולל מייסד ומנכ"ל עמותת אלמנאר – מגדלור את סיפורו המדהים. ראש המועצה ברך וסיפר על פעילויות המועצה להעלאת המודעות לנושא.
הרצאת בנושא בטיחות לגיל השלישי
השיטור הקהילתי ברמת ישי ממשיך בפעילויות למען הקהילה והשבוע הועברה לחברי מועדון ארז הרצאה בנושא בטיחות בבית ובמקומות ציבוריים על מנת לעורר את המודעות לנושא לגיל השלישי. את ההרצאה העבירו השוטר הקהילתי שגיא כהן יחד עם שני כהן ושילה בוטבול.
לחיילים באהבה
מיזם מחמם ומחמם את הלב לקראת החורף- "סריגת שמיכות לחיילים" במסגרתו חברות מועדון ארז סורגות שמיכות שיחולקו לחיילים.
חינוך
תלמידי "ארזים" ותלמידים מכל העולם בשעת הקוד
"שעת הקוד" הינה יוזמה עולמית המאפשרת לילדים להתנסות בשעה אחת של כתיבת קוד, וללמוד על עהחדשנות הטכנולוגית בדרך חווייתית ומהנה. זו השנה החמישית שבית הספר ארזים מקיים אירוע שיא של שעת הקוד, בו התלמידים נחשפים לאפשרויות הבלתי מוגבלות שמציעה הטכנולוגיה. במסגרת הפרויקט העולמי, הצטרפו תלמידי "ארזים" בהובלת דורית בכר ותלמידי מיזם תכנות, למיליוני ילדים מהעולם ועשו את צעדיהם הראשונים בכתיבת קוד ויצירה באמצעות טכנולוגיה. ראש המועצה ארח בלשכתו את תלמידי מיזם הסייבר מכיתות ה, ו' והתרשם מהתוצרים הטכנולוגיים.
 תלמידי ביה"ס שדות וארזים הוזמנו לטקס סיום קורס הטיס.
טקסי פתיחת העונה ה-13 של תכנית "הטייסת" להעצמה ומנהיגות ערכית בשיתוף עם בסיס רמת דוד וקרן רמון התקיימו השבוע בחט"ב היובל ובבית הנוער (ביה"ס ארזים). יו"ר הקרן אורנה סבן בישרה כי תלמידי "ארזים" ו"שדות" הוזמנו לטקס סיום קורס הטיס שיתקיים במהלך החודש. ראש המועצה בירך בטקסים את המורים, התלמידים וההורים והעלה על נס את החשיבות הערכית של התכנית.
תלמידי שדות וארזים צפו בהצגה "התשמע קולי"
במסגרת יום שיוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות צפו תלמידי שכבות ה׳- ו' שדות וארזים בהצגה התשמע קולי העוסקת בילדה חירשת המנסה להשתלב בבית ספר לאומנויות.
מיזם בין דורי – מועדון ארז וילדי גן אורנים
נמשך המיזם הבין דורי המרגש בהשתתפות חברי מועדון ארז וילדי גן אורנים. במסגרת המיזם המתקיים בשיתוף רוית שבו מהמתנ"ס, מחלקות החינוך ושירותים חברתיים, נפגשו חברות מועדון ארז עם הילדים לפעילות תיפוף על הגוף לקראת חג החנוכה.
תפעול וחזות
 הצבת ספסלים
מחלקת התפעול של המועצה ממשיכה לייצר "ריהוט רחוב" לרווחת התושבים. השבוע הוצבו מספר ספסלים ברחוב אלון לנוחיותכם
 שדרוגים בגינת הכלבים
המועצה ביצעה שידרוג של הגדר, והתאמת ספסלים בגינת הכלבים החדשה ברחוב החבצלת לנוחיות בעלי הכלבים.
תיקוני מדרכות
המועצה ביצעה תיקוני מדרכות בהתאם לתוכנית העבודה ברחוב מעלה השקמה, חצבים והעירית.
סיור תאורות רחובות
מחלקת התפעול ביצעה סיור תאורות רחובות בישוב ובאזה"ת. נמצאו מספר ליקויים אשר טופלו מיידית.
מאירים את הכיכרות עם מגיני דוד
המועצה ממשיכה בשדרוג הכיכרות. תאורה בצורת מגן דוד, שיוצרה על ידי מחלקת האחזקה, הוצבה בכיכר הרחובות מעלה השקמה-שקמים וברחובות האלון-תות.
שטיפת פחי אשפה
מחלקת התברואה ממשיכה בשטיפה ותחזוקה פחי האשפה בישוב בהתאם לתכנית העבודה. השבוע בוצעה שטיפה של פחים ברחוב היסמין.
חזות
 הגברת האכיפה למיגור תופעת הכלבים המשוטטים
המחלקה הוטרינרית
המועצה מתגברת את האכיפה והפיקוח בנושא. לוכד כלבים המופעל ע"י המועצה מסייר בישוב מספר פעמים בשבוע בשעות לא שגרתיות. בשבועות האחרונים נלכדו מספר כלבים משוטטים והועברו לכלביות הנמצאות בהסדר עם המועצה. וטרינרית המועצה דר' דינה סמארה: "השירות הווטרינרי מפקח על כך שהחזקת הכלבים בתחום המועצה יהיה בהתאם לחוק להסדרת הפיקוח על הכלבים ופקודת הכלבת", ראש המועצה: "אנא מכם, התחשבו בזולת ובסביבה, הקפידו על הוצאת כלבים לטיול עם רצועה ודאגו לנקות במקרים בהם הכלב עושה את צרכיו במקום ציבורי"
מבצע עיקור וסירוס חתולי רחוב
המועצה ביצעה בשבוע סירוס ועיקור של עשרות חתולי רחוב כחלק מפעילות שוטפת של המועצה בנושא בכדי למנוע התרבות חתולי רחוב ושמירה על בריאותם. על המבצע פיקחה וטרינרית המועצה דר' דינה סמארה.
המחלקה לשירותים חברתיים
פרויקט "חורף חם" 2022
בימים אלה מובילה המחלקה לשירותים חברתיים את פרויקט "חורף חם" למשפחות.
במסגרת התרומה ייהנו עשרות משפחות ניצולי שואה, אזרחים וותיקים ומשפחות מוכרי
המחלקה מציוד חורף: שמיכות פוך ותנורי חימום. הציוד נתרמו למחלקה בעבור המשפחות באמצעות שיתוף פעולה רב שנים עם מפעל החסד "יד ביד" בראשות הרב יעקב גלויברמן.
ראש המועצה הודה למנהלת המחלקה שרה גיצהאלס ולצוות המחלקה ומחלקת התפעול על ביצוע הפרויקט ואמר: "אנו שמחים לסייע בימים קרים אלו למשפחות רבות מהישוב".
פרויקט "נר מחבר"
המרכז קהילתי (מתנ"ס) והמחלקה לשירותים חברתיים מזמינים אתכם להדליק נר עם אחד מוותיקי היישוב. במהלך חנוכה כל משפחה תבקר את הוותיק בביתו בתיאום מראש ותדליק עימו את אחד מנרות חנוכה.
✅ספורט
⚽צופים יחד בגמר המונדיאל
המונדיאל מתקרב לשלבי ההכרעה והכנו עבורכם לוקיישן מיוחד לצפיה משותפת במשחק הגמר בבית מרים.
🏐לביאות רמת ישי בטורניר הכריסמס
קבוצת הכדורשת שלנו "הלביאות" השתתפה בטורניר ליגה בשפרעם שהתקיים ברוח הקריסמס וזכתה במקום השני בטורניר תוך גילוי יכולת מרשימה.
✅עסקים
👔קידום עסקים מקומיים
המועצה ממשיכה בעריכת שאלון למיפוי עסקים בישוב. תודה לכל מי שהשיב עד כה על השאלון. נשמח להמשך שיתוף פעולה במילוי הסקר למי שטרם השיב בלינק הבא
✅תרבות
🕯️פסטיבל האור והצחוק ברמת ישי עם מיטב הסטנאפיסטים
לרגל החנוכה בישלנו לכם טירוף של מופעי סטנד אפ ומופעי ילדים–הכי שווים וקורעים שיש. זה יקרה בין התאריכים 18-26/12-רשף לוי, בן ברוך, דובדבני וקובץ', יהיו שם.
ובנוסף הכנו לכם שני טיולים קהילתיים מושקעים ואת מצעד האורות המסורתי שלנו.
וגם נתנו השבוע קדימות לתושבי רמת ישי ברכישת כרטיסים. אז למה אתם מחכים?
לרכישה ופרטים: משרדי המתנ"ס
04-9836111 שלוחה 0
🎹אריאל זילבר
מופע איכות נוסף מבית היוצר של מחלקת התרבות במתנ"ס רמת ישי. אריאל זילבר, האיש והאגדה הופיע ביום רביעי ברמת ישי לעיני מאות צופים שהצטרפו אליו בשירה עם מיטב להיטיו שהפכו לנכסי צאן ברזל בתרבות הישראלית.
פרטים נוספים ועדכונים על אירועי המתנ"ס ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
🎤בהצדעה ליוסי בנאי
קול קורא לזמרים/ות נגנים/יות מרמת ישי לקראת העלאת מופע קהילתי ספירת מלאי" –ערב מחווה ליוסי בנאי שיתקיים בחודש מאי הקרוב -אנו זקוקים לכם! בואו לקחת חלק בחוויה. לפרטים והרשמה> https://bit.ly/3Og8AIH
בברכת שבת שקטה ונעימה

עדכון שבועי 2 בדצמבר

קהילת רמת ישי היקרה, לאחר החלטת ראש הממשלה המיועד להעביר סמכויות בתחום החינוך, הצהיר ראש המועצה כי מערכת החינוך ברמת ישי תמשיך להפעיל ולקיים תוכניות המעודדות ערכים של שוויון, פלורליזם, חופש בחירה ללא הבדל מוצא, דת ומין. תוכניות אלה ימשיכו להתקיים במימון המועצה גם אם לא יגיע תקציב ממשרדי הממשלה. יחד נשמור על חינוך ממלכתי הנושא את דגל אהבת האדם באשר הוא בגאווה ובהכלה.
בברכת חודש טוב, מוצלח ושקט 🌹
קהילה
 כולנו שווים-חודש לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות
החודש אנו מציינים את החודש הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות. במסגרת זו המועצה תקיים מספר פעילויות להעלאת המודעות לנושא חשוב זה. שלט חוצות הוצב בכניסה לישוב, בניין המועצה הואר באור סגול לציון החודש, תתקיים הרצאה לעובדים בנושא נגישות. כמו כן אנו מזמינים אתכם ביום שני הקרוב להרצאה של עו"ד עבאס עבאס "ממוגבלות ליזמות וקירוב לבבות" – סיפורו המדהים של מייסד ומנכ"ל עמותת אלמנאר – מגדלור.
 סעודה שבת עם הרב
כמיטב המסורת קיבלו תלמידי שכבת ו' ולראשונה משני בתי הספר היסודיים (שדות וארזים) את השבת עם כבוד רב הישוב הרב וולוסוב ובני משפחתו, בארוחת שישי משותפת וחגיגית.
בשמחה המשותפת השתתף כבכל שנה ראש המועצה, עפר בן אליעזר, יחד עם מנהלת מחלקת החינוך, פנינה שלזינגר, מנהלות בתי הספר אורית קובו הייט ומיכל שן, מחנכי השכבות וכמובן התלמידים המקסימים. במהלך הערב קידשנו על הנרות, היין והחלה ושרנו יחדיו את שירי השבת.
חינוך
 ביה"ס שדות מצטרף לתוכנית הטייסת שפותחת עונה חדשה
שמחים לבשר על פתיחת העונה ה-13 (חוגגים בר מצוה) של תכנית "הטייסת" להעצמה ומנהיגות ערכית בשיתוף עם בסיס רמת דוד וקרן רמון. השנה הצטרף לתוכנית ביה"ס היסודי שדות ובכך הרחיבה המועצה את ההשתתפות במימון הפרויקט ושלושת בתי הספר בישוב משתתפים בתוכנית. ראש המועצה בירך באירוע ההשקה בביה"ס שדות וברך את המורים, התלמידים וההורים על הצטרפותם לתוכנית.
 שדרוג חצר ביה"ס שדות
כחלק משדרוג בית הספר הוקם מתקן ישיבה "התמנון" בחצר ביה"ס היסודי שדות. בתהליך לקחו תלמידי כיתות ו' חלק פעיל.
 דשא סינתטי חדש בשני גני הילדים
המועצה הציבה דשא סינתטי חדש לנוחיות הילדים בגני הילדים ברוש ודקל באשכול הגנים נרקיסים.
בטחון
 מפקד חדש לתחנת מגדל העמק
ראש המועצה ומנכ"ל המועצה איציק זכאי השתתפו אתמול בטקס חילופי מפקדי תחנת משטרת מגדל העמק. בן אליעזר שוחח עם מפקד המחוז ניצב שוקי תחאוכה והדגיש את החשיבות הגדולה שהמועצה מייחסים לנוכחות של שוטרי התחנה ברמת ישי להגברת תחושת הביטחון לתושבים. בן אליעזר איחל הצלחה למפקד תחנת המשטרה הנכנס סנ"צ אסף מנצור ולמפקד היוצא סנ"צ יניב סוויסה (שעובר לפקד על תחנת עפולה).
 בטחון קהילתי-מנהלת הרשות בכנס ארצי
כחלק מהעשרת והעצמת ההון האנושי במועצה השתתפה השבוע מנהלת הרשות לביטחון הקהילתית בישוב, אור אחלדף סבג, בכנס מנהלים ארצי בנושא ניהול שותפויות.
תשתיות
 הכשרת מגרש חניה בסמוך לקניון קדמת ישי
נמשכות העבודות להכשרות מגרש חניה ובו 60 מקומות חניה בסמוך לקניון קדמת ישי
 מקדמים את פארק כליל החודש
ראש המועצה קיים השבוע פגישה נוספת עם הצוות המקצועי של המועצה לקידום פארק כלל החורש. מדובר בפארק אתגרי שיכלול מתקנים חווייתים ובהם מתקן פאמטראק.
חזות
 הגברת האכיפה למיגור תופעת הכלבים המשוטטים
המועצה מגבירה את האכיפה והפיקוח בנושא כלבים משוטטים ומפעילה לוכד כלבים שמסייר בישוב מספר פעמים בשבוע בשעות לא שגרתיות. בשבועות האחרונים נלכדו מספר כלבים משוטטים והועברו לכלביות הנמצאות בהסדר עם המועצה. זכרו, בעליו של הכלב יישא בכל הוצאות הלכידה וההחזקה, על פי חוק!
שדרוג כיכרות
המועצה ממשיכה בשדרוג הכיכרות. תאורה בצורת מגן דוד הוצבה בכיכר הרחובות האלון-תות.
שתילת עצי נוי באזה"ת
המועצה ממשיכה בשדרוג חזות היופי. השבוע נשתלה צמחיה חדשה ועצים באזה"ת.
ספורט
 רשתות חדשות במגרש המיני פיץ'
במסגרת סיורי אחה"צ של ראש המועצה ברחבי היישוב, נפגש בן אליעזר עם קבוצת תלמידים שלשאלתו מה חסר להם ענו "רשתות במגרש המיני פיץ". מיידית הנחה ראש המועצה לביצוע ובהתאם פעלה מיידת המועצה והתקינה רשתות חדשות במגרש המיני פיץ' לנוחיות המשתמשים במגרש.
 נבחרות ביה"ס היסודיים באליפות המחוז במרוצי שדה
נבחרות מרוצי השדה של ביה"ס ארזים ושדות (השתתפות בכורה!) נטלו חלק השבוע באליפות מחוז חיפה שהתקיימה בחוף קרית ים ורשמו הישגים מכובדים.
רמת ישי שוב על מפת ענף הטניס שולחן
עוד אירוע ספורט מרשים בהובלת צוות המאמנים בטני"ש והמרכז הקהילתי-מתנ"ס רמת ישי. בשבת התקיימה ברמת ישי אליפות רשמית של איגוד טניס השולחן. לתחרות הגיעו כ-100 שחקנים מכל רחבי הארץ, 30 מהם בני הישוב שהתמודדו ורשמו הישגים נאים. רוני קליין סיים שלישי בקטגוריית בוגרים ורון דוידוביץ סיים ראשון. קורן הדר סיים ראשון בגילאי 15. תודה גדולה למתנ"ס ולצוות המאמנים יאיר מרקו, דימה אברמנקו, עמית גורן ורון דוידוביץ' על ארגון התחרות.
יום ספורט לגמלאים
שלל אירועים ופעילויות לגמלאים רמת ישי במסגרת חודש הגמלאים שצויין במהלך חודש נובמבר. ביום שלישי השבוע התקיים יום ספורט ברחבת המתנ"ס שכלל תחנות והפעלות חווייתיות ומשעשעות נושאות פרסים ואפילו מגרש פטאנק מאולתר. ראש המועצה המלווה את פעילויות הגמלאים ומועדון ארז לאורך כל השנה הגיע לברך ואף השתתף בחלק מהפעילויות. בן אליעזר הודה לשרה גייצהאלס מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים, למנהל המתנ"ס אבי ברקב, לרכזת החברתית איריס בכר, לרכזת הקהילה ענבר חיים, לאיטה הייבלום ולמתנדבות המתנדבים על הובלת הפעילויות לרווחת הגמלאים לאורך כל השנה ובפרט בחודש הגמלאים.
נועלים את חודש הגמלאים עם ריקודי הסיקסטיז
אירוע הנעילה של חודש הגמלאים התקיים יום רביעי ריקודי שנות ה-60 עם נתנאל בטש. עשרות מגמלאי הישוב פיזזו לצלילי מיטב להיטי הסיקסטיז. ראש המועצה הגיע לברך והצטרף למעגל הרוקדות והרוקדים.
עסקים
קידום עסקים מקומיים
כחלק מפעילות המועצה לקידום והעצמת עסקים בישוב מקיימת המועצה תהליך משותף יחד עם מעו"ף-עסקים קטנים ובינוניים והחלה בהליך מיפוי עסקים לצורך הידוק שיתוף הפעולה. עסקים
 תגבור עמדות כספומט
בעקבות פניות תושבים לראש המועצה להוספת כספומטים ברמת ישי, פנה בן אליעזר לבנק לאומי ובמהלך חודש ינואר יתווסף מכשיר משיכת כספים (כספומט) ברחוב חורש האלונים (מול גליל הנדסה) ובמהלך הרבעון הראשון של 20203 יפתח מחדש סניף העסקים של בנק לאומי.
המחלקה לשירותים חברתיים
פרויקט "נר מחבר"
המרכז קהילתי (מתנ"ס) והמחלקה לשירותים חברתיים מזמינים אתכם להדליק נר עם אחד מוותיקי היישוב. במהלך חנוכה כל משפחה תבקר את הוותיק בביתו בתיאום מראש ותדליק עימו את אחד מנרות החנוכה. ההרשמה בקישור עד 1.12.22
תרבות
 שעת סיפור "סוד כמוס"
ביום שני התקיימה שעת סיפור "סוד כמוס" בביצוע של רינת שטרנפלד מתיאטרון "קרטון".
נהנינו לראות את גיגי הג'ירפה ואריה האריה מנסים לגלות מי היא החיה המתחבאת בבית המסתורי שביער.
עיקבו אחר עמוד הספרייה לשעת הסיפור הבאה>
אריאל זילבר בדרך-נותרו כרטיסים אחרונים
אריאל זילבר מגיע אלנו במופע פסנתר מלא אנרגיות. זה יקרה ביום רביעי הקרוב 7/12/22 בשעה 20:00. שימו לב, נותרו כרטיסים אחרונים.
04-9836111
פרטים נוספים ועדכונים על אירועי המתנ"ס ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
בהצדעה ליוסי בנאי
קול קורא לזמרים/ות נגנים/יות מרמת ישי לקראת העלאת מופע קהילתי ספירת מלאי" –ערב מחווה ליוסי בנאי שיתקיים בחודש מאי הקרוב -אנו זקוקים לכם! בואו לקחת חלק בחוויה.לפרטים והרשמה> https://bit.ly/3Og8AIH
בברכת שבת שקטה ונעימה וחודש טוב

סיכום שבועי 18 בנובמבר

קהילת רמת ישי היקרה!
השבוע גשום הזכיר לכולנו את הצורך להערך לחורף. החל מפתיחת מרזבים וניקוזים ועד להכנת הרכב לרבות מגבים וצמיגים. שיהיה לכולנו חורף בטוח ונעים.
חינוך
שדות: שדרוג חצרות בשיתוף התלמידים
כחלק משדרוג חצר ביה"ס שדות השתתפו תלמידי שכבת ו' בהקמת "תמנון הישיבה" שעשוי בחלקו מחומרים ממוחזרים. מנהלת מחלקת החינוך, פנינה שלזינגר: "אנו נותנים דגש במתקנים החדשים לתפיסת הקיימות", מנהלת ביה"ס מיכל שן: "תמנון הישיבה נבנה בשיתוף התלמידים מתוך תפיסה של זיקה, שירות והטמעת ערכים של שיתוף". ראש המועצה: "כיף גדול לראות את התלמידים הופכים לשותפים מלאים לצמיחה ולעשיה"
 מסיק זיתים עם שת"פ בינדורי
יוזמה ערכית מרגשת של צוות גני החובה-מסיק זיתים לילדי הגנים בפארק קותי. את הזיתים לוקחים לבית הבד ואת השמן מחזירים לקהילה לוותיקי היישוב אותם הגנים מאמצים. ראש המועצה ביקר במסיק והתרשם מהפעילות הערכית.
חט"ב היובל: פעילות הסברה בנושא מניעת שימוש בסמים ואלכוהול
הרשות לביטחון קהילתי מובילה פעילויות חשובות לבני הנוער-השבוע התקיימה סדנה מקצועית בנושא מניעת שימוש באלכוהול וסמים לשכבות ח,', ט' בחט"ב היובל.
פעילות זה"ב במסגרת שבוע הבטיחות בדרכים הבינלאומי
במסגרת שבוע הבטיחות בדרכים הבינלאומי נערכו פעילויות הסברה והדגמה עיונית ומעשית בשטח ובבתי הספר יחד עם גימלאי הישוב בשיתוף המועצה והרלב"ד. כמו כן נתלו ליד בתי הספר שלטי קמפיין תחת הסלוגנים- "ילד בן 9 לא חוצה את הכביש לבד", "לוקחים אחריות, עוברים לרכיבה מודעת".
ארזים: פעילות חונכות במרחבים
חונכות במרחבים השונים של בית חינוך ״ארזים״-התקיים מפגש חונכות של תלמידי שכבת ו׳ עם תלמידי שכבת א׳. המפגש כלל למידה משותפת והכנת מרק ירקות במטבח הלימודי. במקביל התקיימה פעילויות ספורטיביות במרחב הנינג׳ה ובמרחב קיר הטיפוס.
שדות: שיח מחבר
פעילות גיבוש העצמה "שיח מחבר- מניעת חרמות ואלימות, שיתוף פעולה וגיבוש" התקיימה השבוע בביה"ס שדות. זוהי פעילות לכיתה ג' כחלק צתהליך שנתי.
איכות הסביבה
ראש המועצה השתתף בועידת האקלים הבינלאומית
ראש המועצה עפר בן אליעזר השתתף השבוע בוועידת האקלים השנתית שהתקיימה בשארם א-שייח שבמצרים כנציג מרכז השלטון המקומי. בוועידה השתתפו ראשי מדינות מהעולם ועשרות ראשי רשויות. בראש המשלחת הישראלית עמד נשיא המדינה יצחק הרצוג.
בן אליעזר השתתף במספר פאנלים עם דגש על התמודדות הרשויות המקומיות עם משבר האקלים וסיפר בין היתר על מודל ה- B.O.T פרויקט בו יזם ראש המועצה שיתוף פעולה בין המועצה לבין חברה פרטית לקרוי מגרשי הספורט ויצירת גגות עם ייצור חשמל בעזרת תאים פוטוולתאים, הפרויקט הראשון בארץ, אותו הוביל בן אליעזר לפני למעלה מעשור ברמת ישי.
קהילה
ראש המועצה אירח בלשכתו את שמוליק בר עוז, הבן הראשון של רמת ישי שנולד כאן ב-1942 כשרמת ישי עוד נקראה ג'דה, כפי שגם נכתב על תעודת הלידה שלו. שמוליק הוא בנם של שמעון וחנה בריטברד ז"ל, חקלאי ותופרת. שמוליק סיפר לבן אליעזר על החיים ברמת ישי הצעירה. נוסטלגיה מרתקת על הדור שהקים בעשר אצבעות את רמת ישי.
נוער
פתיחת מועדון נוער
בשורה לבני הנוער, מועדון נוער חדש המיועד לתלמידי תיכון נפתח בישוב. הפעילות בימי א', ג', ה' ברחוב האלון 72. במקום: עמדות פלייסטיישן, שולחנות פינג פונג ועוד הפתעות. כמו כן נפתח קורס די.ג'יי מקצועי לנוער שיתקיים מדי יום רביעי. לפרטים והרשמה-חן-050-9202024
תשתיות
הכשרת חניות ברחוב חורש אלונים
בימים אלה מוקם מגרש חניה נוסף ליד מגרש החניה בקניון בקדמת ישי, המגרש יכלול כ-60 חניות.
כמו כן החלה המועצה בהכשרת חניות נוספות ברחוב חורש אלונים באזור התעסוקה לנוחיות המבקרים.
 שדרוג רחובות הצבר ופיקוס
תושבים יקרים, שימו לב. במהלך השבוע הבא יתבצעו עבודות לשדרוג רחוב הצבר ורחוב פיקוס כחלק מפיתוח תשתיות בישוב. תבוצע הכנה ראשונית לקראת קרצוף וריבוד הכביש. תיתכן הפרעה קלה לתנועה. עימכם הסליחה
התקנת חלונות חדשים באולם הספורט
כחלק מתחזוקת ושדרוג אולם הספורט מותקנים השבוע באולם הספורט חלונות אלומיניום.
 שטיפת תחנת ההסעות ומדרכות
שומרים על רמת ישי נקיה: עובדי מחלקת התברואה ביצעו שטיפה של תחנות אוטובוס ומדרכות.
עסקים
קידום עסקים מקומיים
כחלק מפעילות המועצה לקידום והעצמת עסקים בישוב מקיימת המועצה תהליך משותף יחד עם מעו"ף-עסקים קטנים ובינוניים והחלה בהליך מיפוי עסקים לצורך הידוק שיתוף הפעולה. עסקים המעוניינים לקחת חלק בתהליך מוזמנים לפנות לאבי נחמני, עוזר ראש המועצה-04:9039800
 כלבים משוטטים.
תגבור אכיפת כלבים משוטטים
המועצה מתגברת את האכיפה בנושא כלבים משוטטים ובמסגרת זו תוגברה פעילות לוכד הכלבים. כלבים שילכדו יועברו לאחת מהכלביות הנמצאות בהסדר עם המועצה. בעלי ההולכים על ארבע, נא הקפידו לשמור על כלביכם קשורים ברשות הרבים והמנעו מקנסות מיותרים. יחד נשמור על רמת ישי נקיה ובטוחה!
המחלקה לשירותים חברתיים
פרויקט "נר מחבר"
המרכז קהילתי (מתנ"ס) והמחלקה לשירותים חברתיים מזמינים אתכם להדליק נר עם אחד מוותיקי היישוב. במהלך חנוכה כל משפחה תבקר את הוותיק בביתו בתיאום מראש ותדליק עימו את אחד מנרות החנוכה. ההרשמה בקישור עד 1.12.22
-רכה חוויתית תחולק למשפחה המתנדבת
אירועי חודש האזרחים הוותיקים
נמשכים אירועי חודש האזרח הוותיק בהובלת המחלקה לשירותים חברתיים למען ציבור הגמלאים והאזרחים הותיקים ברמת ישי. מוזמנים לעקוב אחרי הפרסומים.
ספורט
שבת ספורט-הפנינג לכל המשפחה
נמשכת מסורת "שבת ספורט" : הפנינג ספורט לכל המשפחה החלה מהשעה 10:00 באולם הספורט ובאזור המתנ"ס בו השתתפו למעלה מ-200 תושבים.
הלביאות נכנסות לקצב
קבוצת הכדורשת לביאות רמת ישי שבה מהופעה מוצלחת נוספת במסגרת טורניר הידידות.
תרבות
החלה עונת הצגות הילדים
נפתחה עונת הצגות הילדים לשנת 2022/23 ברמת ישי עם ההצגה "מחסן השטוזים של דתיה" מבית תאטרון אורנה פורת. היה כייף!
אריאל זילבר והפסנתר מגיעים אלינו
תושבי יקרים שימי לב! אריאל זילבר מגיע אלנו במופע פסנתר מלא אנרגיות. זה יקרה ביום ד', י"ג בכסלו 7/12/22 בשעה 20:00.
*מכירה מוקדמת לתושבי רמת ישי במזכירות המרכז הקהילתי בלבד בהצגת ת.ז עד ה30/11/22.
עלות כרטיס במכירה מוקדמת – 40 שקלים (שימו❤️ ניתן לרכוש עד 2 כרטיסים לאדם). לרכישה: 04-9836111
פרטים נוספים ועדכונים על אירועי המתנ"ס ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
🎤בהצדעה ליוסי בנאי
קול קורא לזמרים/ות נגנים/יות מרמת ישי לקראת העלאת מופע קהילתי ספירת מלאי" –ערב מחווה ליוסי בנאי שיתקיים בחודש מאי הקרוב -אנו זקוקים לכם! בואו לקחת חלק בחוויה❤. לפרטים והרשמה> https://bit.ly/3Og8AIH
בברכת שבת שקטה ונעימה

סיכום שבועי 11 בנובמבר

קהילת רמת ישי היקרה!
השבוע אישרה המועצה הנחה של 25 אחוז בארנונה למפקדים במילואים.
שבוע עמוס פעילויות נוסף בכל התחומים ברמת ישי. נפתח בבשורה למשרתי המילואים. מעבר להנחה של 5% בארנונה הניתנת לכל אנשי המילואים, הביא ראש המועצה השבוע לאישור המליאה הנחה של 25 אחוז למפקדים פעילים במילואים (עד 100 מ"ר), ההנחה המקסימלית האפשרית. עפר בן אליעזר: "שמחים וגאים להעניק הנחות בארנונה לאנשי המילואים. 5% הנחה בארנונה לכל משרתי המילואים וההנחה של 25% בארנונה למפקדים במילואים. משרתי המילואים הם חוד החנית של המדינה וזוהי זכות עבורנו להוקיר אותם ולתגמל אותם על תרומתם למדינה ולחברה".
קהילה
 טקסים לזכר יצחק רבין
במוצאי שבת האחרונה (5.1.22) ציינו ברמת ישי את יום הזיכרון ה-27 להירצחו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל בטקס ישובי במעמד ראש המועצה – עפר בן אליעזר, ממלא מקומם ראש המועצה יונתן הירשפלד רב היישוב – הרב וולוסוב ומנהל המתנ"ס אבי ברקב. במהלך הטקס הוצגה ההצגה "נרות בכיכר".
טקסים מכבדים קיימו בתי הספר היסודיים ארזים ושדות בהשתתפות ראש המועצה שנשא דברים. ראש המועצה: "זו מצוותנו להעביר את ערכי הסבלנות לדור הצעיר".
חינוך
חט"ב היובל: שיעורי חברה בנושא דמוקרטיה, חופש הביטוי ואלימות
שיעורי חברה הועברו בכל שכבות חטיבת היובל על ידי חן לוי רכזת יחידת הנוער בשיתוף פעולה עם בית הספר. השיעורים לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל עסקו בנושאי דמוקרטיה, חופש הביטוי ואלימות.
פעילות זה"ב במסגרת שבוע הבטיחות בדרכים הבינלאומי
במסגרת שבוע הבטיחות בדרכים הבינלאומי שיתקיים במהלך השבוע הבא יערכו פעילויות הסברה והדגמה בעזרת חברה מקצועית בבתי הספר וגימלאי הישוב בשיתוף המועצה והרלב"ד. השבוע נתלו ליד בתי הספר שלטי קמפיין תחת הסלוגנים- "ילד בן 9 לא חוצה את הכביש לבד", "לוקחים אחריות, עוברים לרכיבה מודעת".
שת"פ בינדורי-גן אורנים – מועדון ארז
גן אורנים במועדון ארז, פעילות בין דורית מעצימה בין ילדי גן אורנים וחברי מועדון ארז בהובלת הגננת גילה צוקרן והסייעת מורן מליחי. פעילות משותפת סבים-סבתות ונכדים. היה מרגש.
ארזים: הפסקות פעילות חוייתיות
בביה"ס ארזים ממשיכים לקיים הפסקות פעילות מעצימות במגוון תחומים ופעילויות להנאת התלמידים.
שדות: תלמידי כיתות ב' בביקור מעצים בבית הכנסת
במסגרת לימודי התורה ביקרו ילדי שכבת כיתות ב' בהובלת הרב זלמי וולוסוב בבית הכנסת "מגן דוד". בנוסף, חוו מפגש חוויתי בבית הספר בו הסביר להם את מלאכת הכתיבה של סופר סת"ם. הילדים גילו סקרנות לעניין ומצפים לקבלת החומש הראשון בטקס מיוחד.
מפגש עם סטודנטים לתואר שני בניהול מערכות חינוך
ראש המועצה פרס את המשנה החינוכית של רמת ישי בפני סטודנטים וסטודנטיות לתואר שני במכללת אורנים במסגרת לימודי תואר שני לניהול מערכות חינוך בשיתוף עם מרכז ק.מ.ה באורנים. בן אליעזר ומנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר סיפרו לסטודנטים, מרביתם בעלי תפקידים ברשויות מקומיות שהגיעו לשמוע וללמוד על התנהלות המועצה בתחום החינוך, על ההשקעות בחינוך ושמעו על האתגרים העומדים בפני מערכת החינוך ברמת ישי.
קשרי חוץ
במהלך שבוע הבא ישתתף ראש המועצה עפר בן אליעזר בוועידת האקלים הבינלאומית בשארם, שם ייצג את המרכז לשלטון מקומי, בסוגיות שמירת האקלים ועתיד טוב יותר לדורות הבאים.
נוער
פתיחת מועדון נוער
בשורה לבני הנוער, מועדון נוער חדש המיועד לתלמידי תיכון נפתח בישוב. הפעילות בימי א', ג', ה' ברחוב האלון 72. במקום: עמדות פלייסטיישן, שולחנות פינג פונג ועוד הפתעות. כמו כן נפתח קורס די.ג'יי מקצועי לנוער שיתקיים מדי יום רביעי. לפרטים והרשמה-חן-050-9202024.
חניות
מתקדמת הכשרת מגרש החניה
נמשכת הכשרת מגרש החניה ליד מתחם המרכז המסחרי בקדמת ישי שיכלול כ-60 חניות שישרתו את המבקרים במרכז המסחרי אליו יעבור בקרוב בית המועצה החדש.
תפעול וחזות
 התקנת גגון בתחנת ההסעות
מחלקת התפעול התקינה גגון בתחנת הסעה של תלמידי ביה"ס ברחוב מעלה הרדוף כהגנה מהגשם והשמש.
 גיזום בגובה
כחלק מההערכות לחורף ביצעה המועצה גיזום בגובה כולל עצי דקל.
 התקנת חלונות חדשים באולם הספורט
כחלק מתחזוקת ושדרוג אולם הספורט יותקנו בשבוע הבא חלונות אלומיניום. בעקבות כך האולם יהיה סגור לפעילות בין התאריכים 15-17/11 בשבוע הבא.
עסקים
קידום עסקים מקומיים
כחלק מפעילות המועצה לקידום והעצמת עסקים בישוב מקיימת המועצה תהליך משותף יחד עם מעו"ף-עסקים קטנים ובינוניים והחלה בהליך מיפוי עסקים לצורך הידוק שיתוף הפעולה. עסקים המעוניינים לקחת חלק בתהליך מוזמנים לפנות לאבי נחמני, עוזר ראש המועצה-04-9039800
כוח אדם
מנהלת הון אנושי חדשה למועצה
מנהלת הון אנושי ומנהלה חדשה למועצה-שמרית שבו, תושבת רמת ישי שתיכנס לתפקידה בשבועות הקרובים כחלק משדרוג מערך השירות וההון האנושי במועצה.
איכות הסביבה
קידום הקמת קיר אקוסטי
המועצה מקדמת מול נתיבי ישראל הקמת קיר אקוסטי בחלק שבין הכניסה המערבית המזרחית לאורך רחוב החבצלת, כך דיווח ראש המועצה בישיבת המועצה שנערכה השבוע. הנושא מקודם לנוכח דוח ניטור רעש שנערך לפני כשנה.
תגבור אכיפת כלבים משוטטים
המועצה מתגברת את האכיפה בנושא כלבים משוטטים ובמסגרת זו מפעילה לוכד כלבים מספר פעמים בשבוע. כלבים שילכדו יועברו לאחת מהכלביות הנמצאות בהסדר עם המועצה. בעלי ההולכים על ארבע, נא הקפידו לשמור על כלביכם קשורים ברשות הרבים והמנעו מקנסות מיותרים. יחד נשמור על רמת ישי נקיה ובטוחה!
המחלקה לשירותים חברתיים
👓אירועי חודש האזרחים הוותיקים
נמשכים אירועי חודש האזרח הוותיק בהובלת המחלקה לשירותים חברתיים למען ציבור הגמלאים והאזרחים הותיקים ברמת ישי. מוזמנים לעקוב אחרי הפרסומים. השבוע התקיים טיול נגיש לאגמון החולה וביקור ב"הכל דבש" בו משתתפים כ-50 חברים.
ספורט
פתחו ביד ימין
הפועל רמת ישי פתחה את ליגת הקט-סל בניצחון מרשים 18-88 על מרנין טבעון בחוץ. כל הכבוד לשחקנים ולהורים שדוחפים אותם קדימה. יישר כוח גדול למאמן הקבוצות בנימין טולצינסקי שמוביל את מועדון הכדורסל בישוב
שבת ספורט מחר-הפנינג לכל המשפחה
נמשכת מסורת "שבת ספורט" ומחר: הפנינג ספורט לכל המשפחה החלה מהשעה 10:00 באולם הספורט ובאזור המתנ"ס.
תרבות
כשדנוך פגש את ברלין
בחמישי האחרון הגיעו רמי דנוך וגבי ברלין לבית התרבות ברמת ישי והיה 🔥לא הפסקנו לשיר ולשמוח, האנרגיות היו נהדרות. שירי ארץ ישראל הישנה והטובה יחד עם צלילי העוד מכרם התימנים יצרו חוויה משגעת של נוסטלגיה וכייף.
פרטים נוספים ועדכונים על אירועי המתנ"ס ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
אריאל זילבר והפסנתר מגיעים אלינו
תושבי יקרים שימי לב! אריאל זילבר מגיע אלנו במופע פסנתר מלא אנרגיות. זה יקרה ביום ד', י"ג בכסלו 7/12/22 בשעה 20:00.
*מכירה מוקדמת לתושבי רמת ישי במזכירות המרכז הקהילתי בלבד בהצגת ת.ז עד ה30/11/22.
עלות כרטיס במכירה מוקדמת – 40 שקלים (שימו❤️ ניתן לרכוש עד 2 כרטיסים לאדם). לרכישה: 04-9836111
מטיילים ונהנים והפעם במונטנגרו
חברי מועדון המטיילים של רמת ישי "נתיבי ישי" שבו מטיול מהנה במונטנגרו וכבר מחכים ליעד הבא.
מוזמנים להצטרף אלינו, במבחר טיולים בארץ ובחו"ל. לפרטים על כל הטיולים:
בברכת שבת שלום שקטה, ונעימה 🌹🌹🌹🌹

סיכום שבועי 4 בנובמבר

קהילת רמת ישי היקרה!
ביום שלישי האחרון ישראל הלכה להצביע. ברמת ישי 72.7% מבעלי זכות הבחירה מימשו את זכותם, שלשלו פתקים לקלפיות והשתתפו בחגיגת הדמוקרטיה. הבחירות ברמת ישי עברו בצורה חלקה ומסודרת. בהזדמנות זו נאחל בהצלחה לממשלה החדשה, הצלחתה הצלחתינו!
קהילה
 טקס לזכר יצחק רבין
מחר נתייחד עם זכרו של ראש ממשלת ישראל לשעבר יצחק רבין ז"ל במלאת 27 שנים לרציחתו בידי יהודי. הטקס יתקיים בבית התרבות בית מרים פתיחת דלתות בשעה 19:30. הטקס במעמד ראש המועצה. מוזמנים לבוא ולכבד.
חינוך
בחט"ב היובל בחרו מועצת תלמידים
בטקס חגיגי שנערך במגרש הספורט של חט"ב היובל הוצגה מועצת התלמידים של בית הספר. הטקס היווה את שיאו של "שבוע למידה אחרת" שעסק במעורבות חברתית, מנהיגות נוער ודמוקרטיה. מנהלת בית הספר שרה וקנין ציינה כי שבוע הבחירות למועצת התלמידים שובץ בסמוך לבחירות לכנסת והתכנים בבחירות הכיתתיות והארציות התכתבו זה עם זה. ראש המועצה עפר בן אליעזר ומנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר השתתפו בטקס וברכו על הפעילות החשובה.
בחירות נוסח ארזים
אמנם הם עדיין לא הגיעו לגיל הזכאות להצבעה לכנסת, אבל תלמידי שכבת א' כבר טעמו השבוע טעימה ראשונה מהדמוקרטיה. התלמידים התנסו בבחירות ובחרו את מרחב הלמידה בו יתקיים שיעורי המשחק ובכך מימשו את זכותכם לבחור. המרחב שקיבל מירב הקולות- מרחב נינג׳ה האהוב.
 יום ההליכה הבינלאומי-הולכים על זה
בבתי הספר היסודיים צויין יום ההליכה העולמי ביום שישי שעבר בפעילויות מגוונות ומקוריות. בביה"ס "ארזים" הקדישו את היום להליכה משותפת ולפעילות בית ספרית המעודדת שמירה על אורח חיים בריא כולל מסלול נינג'ה ותחנות ספורטיביות בהובלת עינב קריספיל המורה לחנ"ג. בבוקר התכנסו התלמידים לחימום ובהמשך הליכה ברחבי היישוב עם כרזות שהכינו ועיצבו התלמידים.
תלמידי ביה"ס שדות צעדו לעץ האלון העתיק שם נערכה פעילות חוייתית- פיקניק משותף והרקדה.
ראש המועצה השתתף יחד עם מנהלת מחלקת החינוך בפעילויות של שני בתי הספר וברך עליהן.
 שיעורי תיאטרון בי"ס שדות
במסגרת שיעורי תיאטרון בכיתות ב' בביה"ס שדות צפו הילדים בהצגה העוסקת בארנב הסובל מחרם החיות, בתום ההצגה התנהל שיח מעשיר בנושא עם מוסר השכל.
תפעול וחזות
 שתילת פרחים בתום שנת שמיטה
לאחר שנת שמיטה החלה המועצה בשתילת פרחים עונתיים בכיכרות וברחבי הישוב.
 התקנת ספסלים נגישים בבית העלמין
המועצה הציבה ספסלים נגישים בבית העלמין לנוחיות המבקרים. את הספסלים יצרה מחלקת האחזקה של המועצה.
 שומרים על מגרש שחבק
במסגרת תחזוקת מתקני ומגרשי הספורט בישוב התבצע טיפול לשמירה על הדשא הסינטתי במגרש השחבק.
בריאות
יום ההליכה הבינלאומי
ברמת ישי צויין יום ההליכה הבינלאומי בשת"פ בינדורי בהשתתפות נציגי מועצת תלמידי חט"ב היובל וחברי מועדון ארז לעידוד פעילות ספורטיבית. לאחר הליכה משותפת בישוב התקיים מפגש סיום וברכות מפי ראש המועצה. עוד שותפים לפעילות ילדי המש"צים ותלמידי ארזים.
קהילה וטבע
 מסיק זיתים יישובי
חגיגה של קהילה וטבע ברמת ישי. עשרות תושבים וילדיהם השתתפו במסיק הזיתים הישובי ברמת ישי שהתקיים בפארק קותי בשבוע שעבר. בעקבות ההצלחה החליט ראש המועצה בשיתוף עם המתנ"ס להפוך את המסיק לאירוע שיתקיים מדי שנה ולהוסיף לו פעילויות.
 "קהילות משותפות"-מיזם קהילתי מרגש
מפגש סיום של המיזם הקהילתי "קהילות משותפות" התקיים השבוע. המיזם פעל בשלוש בשנים ברמת ישי והתבסס על שיתוף פעולה מרגש ופורה עם קהילת הנשים מהכפר השכן איכסאל. במסגרת המיזם נערכו מפגשים בנושאים שונים: מפגשי שיח, אומנות, סיורים ועוד. ראש המועצה – עפר בן אליעזר, מנהל המתנ:ס – אבי ברקב המלווים את המיזם, איריס בכר הרכזת החברתית המובילה את המיזם וחברות מקהילת הנשים הפעילות השתתפו במפגש הסיום.
המחלקה לשירותים חברתיים
 אירועי חודש האזרחים הוותיקים
השבוע נפתחו אירועי חודש האזרח הוותיק בערב שירה במועדון ארז בו השתתפו כ-50 חברים וותיקים. ראש המועצה הגיע לברך את הנוכחים ואת צוות המחלקה על הובלת הפעילויות בקהילה למען ציבור הגמלאים והאזרחים הותיקים ברמת ישי.
 טיול נגיש לאגמון החולה
ביום ראשון הקרוב ייצא טיול נגיש לאגמון החולה וביקור ב"הכל דבש" בו משתתפים כ-50 חברים.
 פורום אזורי לבני משפחה מטפלים
מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים שרה גייצהאלס השתתפה במפגש הפורום האזורי לבני משפחה מטפלים בו שותפה המועצה. בפורום השתתף יריב מן, ראש מנהל אזרחים וותיקים במשרד הרווחה, נציגי מחלקות מהאזור, מפקחים ממשרד הרווחה, נציגי משרד הבריאות, בתי חולים, מרפאות ועוד.
 מפגשים מקצועיים לצוות המחלקה
במסגרת התמקצעות המחלקה משתתף צוות המחלקה במפגשים עם מנחה חיצונית, דר' ענבל בראון קבינסון המתקיימת זו השנה השנייה. בהדרכה עולות דילמות והתמודדויות במצבים מורכבים בטיפול במשפחות, לקבלת כלים וחשיבה משותפת.
ספורט
 נבחרת הפטאנק של רמת ישי מצטרפת לליגת העמקים
נבחרת הפטאנק של רמת ישי הולכת ומרחיבה את פעילותה. הנבחרת מונה 17 חברים קבועים המשחקים במגרש הפטאנק שליד מתחם הספורט ע"ש רפי בן חקון. מנהלת הקבוצה איטה הייבלום מציינת כי הנבחרת מצטרפת בימים אלה לליגה אזורית של אזור העמקים במסגרתה תשחק במשחקי ליגה תחרותיים.
תרבות
 כשדנוך פגש את ברלין
תושבי רמת ישי נהנו אתמול ממופע של צמד האומנים הוותיקים והאהובים רמי דנוך וגבי ברלין שהתקיים בבית התרבות בית מרים עם שירים נוסטלגיים שלא נס ליחם.
פרטים נוספים ועדכונים על אירועי המתנ"ס ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
קשר עם התושב
משדרגים את האפליקציה לתושב
יישומון המועצה (אפליקציה) מהווה כלי חשוב לקשר עם התושבים וכחלק משיפור שירות זה המועצה פועלת בימים אלה לשדרוג האפליקציה. אנו מתנצלים אם בעקבות תהליך זה עלו פניות אשר לא טופלו בהקדם. במקרה כזה מוזמנים לפנות למשרדי המועצה-04:9039800.
שתהה לכולנו שבת שלום מבורכת וכייפית

סיכום שבועי 28 באוקטובר

קהילת רמת ישי היקרה!
נפתח באיחולי הצלחה לסטודנטיות ולסטודנטים מרמת ישי שהחלו השבוע את שנת הלימודים האקדמאית באוניברסיטאות ובמכללות. גם השנה תחלק המועצה עשרות מלגות לסטודנטים בני רמת ישי לעידוד וחיזוק לימודי ההשכלה הגבוהה. אנא עיקבו אחרי פרסומי המועצה בנושא.
חינוך
 פועלים להקמת ביה"ס תיכון בישוב
ראש המועצה עפר בן אליעזר ומנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר הציגו את עמדת המועצה בפני הוועדה העליונה של משרד החינוך להקמת ביה"ס תיכון ברמת ישי. בן אליעזר הציג בפני הוועדה טיעונים ערכיים וטכניים ואמר: " בית ספר תיכון ברמת ישי הוא צורך השעה עקב הגידול במספר התלמידים והחשיבות בחיזוק הרגשת השייכות של בני הנוער והחובה להעניק להם מעטפת קהילתית ומקצועית לשמירה על הלכידות החברתית, ואנו ערוכים לכך"
 קמ"ח
תכנית קמ"ח – קהילה מחבקת חינוך ברמת ישי ממשיכה במלוא התנופה. השבוע התקיים כנס הפתיחה של שנת הלימודים בהשתתפות כל צוותי החינוך ובמעמד ראש המועצה מיוזמי התכנית שברך את המשתתפים. התוכנית בהובלת מחלקת החינוך של המועצה ונירית לורנס המדריכה הישובית. לירון זכאי העבירה הרצאה מעוררת השראה. בהמשך התקיימה מליאה קהילתית בהשתתפות צוותי החינוך ונציגי המועצה.
ערב הנהגות בביה"ס היסודיים
ערב הנהגות הורים, בבתי הספר היסודיים ארזים ושדות התקיים השבוע בהשתתפות ראש המועצה. בערב עלו סוגיות להמשך קידום מערכת החינוך בישוב.
תלמידים מצלמים סתיו בביה"ס ארזים
כחלק משיעורי צילום תלמידי כיתה ג' בבית הספר ארזים למדו על אודות מאפייני הסתיו, יצאו למרחבים, אספו חומרים והכינו מהם תוצרים מרהיבים ומרשימים.
פיתוח
המשך פיתוח רמת ישי
ראש המועצה נפגש השבוע עם יו"ר המועצה הארצית לתכנון ובניה שלומי הייזלר ועם מנכ"ל מינהל התכנון רפי אלמליח ודן איתם בהמשך פיתוחה של רמת ישי.
בטחון
משפחה מוכנה היא משפחה בטוחה
המועצה יצאה בקמפיין משותף עם פיקוד העורף לעידוד שימוש ביישומון (אפליקציה) פיקוד העורף-תחת הכותרת "משפחה מוכנה היא משפחה בטוחה". במהלך השבוע חילקו חיילי פיקוד העורף חומרי הסברה וחוברות משחקים ומידע למשפחה המוכנה בעמדות שהוצבו באזורים מסחריים. ביום רביעי פגשו החיילים את תלמידי ביה"ס וחברי מועדון ארז, שוחחו איתם והדריכו אותם כדי להוריד את האפליקציה. ראש המועצה: "אני קורא למי שטרם עשה זאת להוריד את אפליקציית פיקוד העורף, אל תשכחו-מוכנות לחירום מצילה חיים!".
 חניות
נמשכת הכשרת מגרש חניה חדש בקניון בקדמת ישי
נמשכת הכשרת מגרש חניה חדש בסמוך לחניון הקיים ברחוב החלמית ובו יהיו עשרות מקומות חניה. הוספת החניות מתבצעת כמענה לגידול בכמות העסקים והמשרדים בקניון בקדמת ישי שאויש לאחרונה בשתי קופות החולים הגדולות-כללית ומכבי אליהן תצטרף בקרוב המועצה אשר תעבור בקרוב למשכנה החדש בקניון, על שטח המשתרע על שטח של 1000 מ"ר.
תפעול וחזות
הכנות לחורף
מחלקת התפעול מכינה את מערכות הניקוז הציבוריים, גוזמת עצים, משפרת את חיבורי החשמל ועוד כהכנה לקראת החורף המתקרב. אנו ממליצים לכל התושבים גם בביתם הפרטי לבדוק את תקינות המרזבים ולוודא שהם פתוחים, לוודא שאין כבלי חשמל חשופים בחצרות ולגזום עצים וענפים שעלולים לקרוס.
שתילת פרחים שביל סובב רמת ישי
כחלק מטיפוח שביל סובב רמת ישי נשתלו השבוע פרחים לאורך שביל סובב רמת ישי. בשבוע שעבר בוצעה שתילת עצי פרי.
ערוכים לעונת הגשמים
כחלק מהערכות המועצה לעונת הגשמים בכדי למנוע מפגעים ביצעה מחלקת התפעול ניקיון ושטיפת פתחי ניקוז, ניקיון גגות וגיזום ענפים.
בריאות
יום ההליכה הבינלאומי
ברמת ישי צויין יום ההליכה הבינלאומי בשת"פ בינדורי בהשתתפות נציגי מועצת תלמידי חט"ב היובל וחברי מועדון ארז לעידוד פעילות ספורטיבית. לאחר הליכה משותפת בישוב התקיים מפגש סיום וברכות מפי ראש המועצה. עוד שותפים לפעילות ילדי המש"צים ותלמידי ארזים ושדות.
חודש המודעות לסרטן השד
חודש אוקטובר הוא חודש המודעות לסרטן השד-גילוי מהיר, מציל חיים! המועצה נרתמה להגברת המודעות לנושא ובין היתר האירה בתאורה ורודה את מבנה המועצה והמתנ"ס.
תרבות
"בובת פורצלן סדוקה" פרי עטו של סופר מרמת ישי
ראש המועצה ארח בלשכתו את תושב הישוב חיים (חומי) נחום לרגל צאת ספר הביכורים שלו "בובת פורצלן סדוקה"-סיפור על מערכת יחסים ייחודית, מורכבת ומרתקת בין אם ובת המתפתחת למחוזות יוצאי דופן. חיים כבר עומל על הספר הבא שלו וכולנו מחכים. "בובת פורצלן סדוקה"- שווה קריאה!
שעת סיפור-פינג והקיסר
עוד שעת סיפור מוצלחת מבית היוצר של הספריה התקיימה השבוע והפעם: פינג והקיסר. עשרות ילדים נהנו מהסיפור המרתק. עקבו אחר הפרסומים באתר ובעמוד הספרייה
**ההרשמה מראש בלב, מספר המקומות מוגבל**
ספורט
הפנינג קיר טיפוס בקיר שגיא
הפנינג טיפוס לזכרו של חלל צה"ל שגיא בלאו ז"ל התקיים בשבת האחרונה בהשתתפות מאות מטפסים בקיר שגיא ברמת ישי. המשתתפים נהנו מכניסה חופשית ומהפנינג כלל בין היתר צלם מגנטים, דוכני אוכל, תצוגת תכלית של המטפסים וטקס הנצחה לזכרו של שגיא בלאו. ראש המועצה שכיבד בנוכחותו את האירוע: "הפנינג טיפוס קיר ע"ש שגיא בלאו-חגיגה כייפית, ספורטיבית ומהנה לכל המשפחה. תודה ענקית למשפחת בלאו היקרה ולגלעד ודוד מפעילי הקיר על הארגון והפעילות"
מחנה אימון אזורי של נבחרת הצפון בטניס שולחן
במהלך הסופ"ש האחרון אירח מועדון טניס שולחן הפועל רמת ישי מחנה אימונים של נבחרת הצפון. השחקניות והשחקנים עברו אימוני כושר גופני, קואורדינציה, ואימוני טני"ש מגוונים. רון דוידוביץ' שמוביל את הפרויקט: " גאים בשחקנים שלנו שפותחים עוד עונה ולוקחים חלק בפרויקט המיוחד של איגוד הטניס שולחן".
קשר עם התושב
משדרגים את האפליקציה לתושב
יישומון המועצה (אפליקציה) מהווה כלי חשוב לקשר עם התושבים וכחלק משיפור שירות זה המועצה משדרגת את האפליקציה. אנו מתנצלים אם בעקבות תהליך זה עולות פניות אשר לא טופלו בהקדם. במקרה כזה מוזמנים לפנות למשרדי המועצה-04:9039800.
 תרבות ופנאי
 מסיק זיתים
אתמול קיימנו מסיק זיתים קהילתי בפארק קותי בו השתתפו עשרות תושבים. לאור הצלחת האירוע הנחה ראש המועצה להפוך את המסיק למסורת שנתית בו יגיעו תושבי רמת ישי להפנינג קהילתי וכייפי.
מצדיעים לזמרת המיתולוגית אסתר גמליאלית
במלאת עשור למותה של הזמרת המיתולוגית אסתר גמליאלית ז"ל, ממניחות היסודות לזמר העברי מוביל ראש המועצה מספר פעילויות להנצחת זכרה ובהן ערב מחווה לשיריה שיתקיים במהלך חודש דצמבר בהשתתפות כוכבי זמר ובהם אחייניתה של אסתר, עדנה גורן. גמליאלית חיה במשך עשרות שנים ברמת ישי עד יומה האחרון ונפטרה בגיל 93.
כשדנוך פגש את ברלין
נמשכת מכירת הכרטיסים למופע של צמד האמנים הותיקים והאהובים רמי דנוך וגבי ברלין שיתקיים ביום חמישי הקרוב בשירים נוסטלגיים שלא נס ליחם. נותרו כרטיסים אחרונים
שבת שלום ומבורכת. 
סיכום שבועי 21 באוקטובר
קהילת רמת ישי היקרה!
חגי תשרי מאחורינו ואנחנו נכנסים לשגרה ברוכה. בהזדמנות זו שלוחה תודה גדולה לעובדי השטח של המועצה (תפעול, אחזקה) אשר עובדים 24/7 בכל מזג אוויר ודאגו לשמור על הישוב נקי ומטופח בימי החג. נעדכן כי העבודות להקמת בית מועצה חדש בקניון בקדמת ישי, כחלק משדרוג השירות לתושב, מתקרבות לסיומן ובקרוב נעבור למשכננו החדש.
חינוך
יום חוייתי לסייעות גני הילדים
ביוזמת מחלקת החינוך התקיים השבוע יום הכשרה לקבוצת סייעות הגיל הרך במסגרתו הועברו שתי סדנאות לסייעות רפואיות ואישיות וסייעות הגיל הרך בנושאי העצמה אותן הובילו מיכל שדה ואלדד תותיה. מנהלת המחלקה, פנינה שלזינגר: "ממשיכים לקדם ולבסס את קהילת החינוך של המועצה". ראש המועצה עפר בן אליעזר ברך על הפעילות החשובה.
בטחון
משפחה מוכנה היא משפחה בטוחה
המועצה יוצאת בקמפיין משותף עם פיקוד העורף לעידוד שימוש ביישומון (אפליקציה) פיקוד העורף-תחת הכותרת "משפחה מוכנה היא משפחה בטוחה". במהלך השבוע הקרוב בימים ב, ו-ד' יחלקו חיילי פיקוד העורף ברחבי הישוב ובבתי ספר חומר הסברה וחוברות משחקים ומידע למשפחה המוכנה. אז אל תשכחו-מוכנות לחירום מצילה חיים!
המחלקה לשירותים חברתיים
יצאה לדרך תכנית "שער כושר" לאזרחים ותיקים
תכנית "שעת כושר" לפעילות ספורטיבית לאזרחים הוותיקים יצאה לדרך לאחר שהמועצה גייסה עשרות אלפי שקלים לנושא. במסגרת התוכנית מופעלים 11 חוגים בתחום הכושר הגופני, הספורט והתנועה לרווחתם של האזרחים הוותיקים.
 חניות
הכשרת מגרש חניה חדש בקניון בקדמת ישי
המועצה החלה בהכשרת מגרש חניה חדש בסמוך לחניון הקיים ברחוב החלמית ובו עשרות מקומות חניה. הוספת החניות מתבצעת כמענה לגידול בכמות העסקים והמשרדים בקניון בקדמת ישי שאויש לאחרונה בשתי קופות החולים הגדולות-כללית ומכבי אליהן תצטרף בקרוב המועצה אשר תעבור בקרוב למשכנה החדש בקניון, על שטח המשתרע על שטח של 1000 מ"ר.
תפעול וחזות
שדרוג הכניסה לגן המטוס
בהמשך להכשרת מקומות חניה נוספים ברחוב הצאלון ביצעה המועצה שדרוג של הכניסה לגן מטוס הסמוך בו הוצבו מעקה בטיחות ולוח מודעות.
ניקיון שביל סובב רמת ישי
בוצע ניקיון של השביל לאחר הנטיעות העצים והצבת מערכת ההשקייה לאורך השביל בקטע שבין רחוב מעלה השקמה והעירית ובחלק מהשביל.
קהילה
השתלמות חוייתית למתנדבי סיירת הורים ויחידת החילוץ
הרשות לביטחון קהילתי של המועצה קיימה השבוע השתלמות חוייתי למתנדבים לרבות מתנדבי סיירת ההורים ויחידת החילוץ. ההשתלמות התקיימה בצפת וכללה סיור מודרך בעיר, ארוחת ערב חגיגית ושיחה עם ראש המועצה עפר בן אליעזר שמלווה את בפעילות והודה למשתתפים על תרומתם לשמירה על חוסנה של הקהילה.
חוגגים בהקפות שניות
מאות תושבים השתתפו בחגיגות הקפות שניות בבית הכנסת אביר יעקב שבקדמת ישי וברחבת המתנ"ס בהובלת רב הישוב יצחק יוסף וולוסוב ובהשתתפות ראש המועצה עפר בן אליעזר, מ"מ ראש המועצה יונתן הירשפלד, חברי מועצה ותושבים רבים. מאות תושבים השתתפו בהקפות השניות ורקדו יחד עם ספרי התורה לצלילי מוזיקה חסידית ומזרחית. הילדים נהנו מהפתעות מתוקות.
ראש המועצה: "כיף לחגוג את שמחת תורה עם הקהילה המדהימה שלנו"
ספורט
מאות משתתפים מירוץ בן חקון
חגיגת ספורט חווייתית ברמת ישי: מאות משתתפים במרוץ האופניים ע"ש רפי בן חקון.
המרוץ שהופק ע"י מועצת רמת ישי והמתנ"ס התקיים בחול המועד סוכות בפעם ה-17 וזכה להצלחה גדולה. הרוכבים השתתפו בשני מסלולים-עממי ותחרותי והוזנקו ע"י ראש המועצה שאמר: "מירוץ האופניים ע"ש חלל צה"ל רפי בן חקון, אירוע ספורטיבי, חברתי ומהנה המתקיים בישובינו זו הפעם ה-17 ומשנה לשנה הולך ומתרחב ומשתדרג. תודה למשפחת בן חקון ולצוות המתנ"ס והמועצה על הארגון המופתי והמושקע להנאת המשתתפים".
הפנינג קיר טיפוס בקיר שגיא
הפנינג טיפוס לזכרו של חלל צה"ל שגיא בלאו ז"ל יתקיים מחר בקיר הטיפוס מול בריכת השחיה בין השעות 9:00-14:00. ההפנינג יכלול בין היתר צלם מגנטים, דוכני אוכל, תצוגת תכלית של המטפסים וטקס הנצחה לזכרו של שגיא בלאו. הכניסה חופשית.
הישגים מרשימים למועדון הקראטה ווסט קוסט
מועדון קראטה ווסט קוסט רמת ישי שב באליפות אשדוד הפתוחה עם שלל של 11 מדליות. האליפות הנחשבת ליוקרתית מתקיימת בחסות התאחדות הקראטה בישראל. את פעילות המועדון מוביל אנדריי מסאלין.
 הלביאות חזרו לשאוג
מועדון הכדורשת לביאות רמת ישי פתח ברגל ימין את עונת הפעילות השלישית בהובלת המאמן שירן גרנות. הקבוצה סיימה במקום השלישי והמכובד בטורניר הידידות. לראשונה ברמת ישי משחקות שתי קבוצות בוגרות במסגרת ליגה לידידות. בסך הכל פעילות במועדון כ-60 שחקניות בחמש קבוצות ליגה.
קשר עם התושב
משדרגים את האפליקציה לתושב
יישומון המועצה (אפליקציה) מהווה כלי חשוב לקשר עם התושבים. כחלק משיפור שירות זה המועצה פועלת בימים אלה לשדרוג האפליקציה. אנו מתנצלים אם בעקבות תהליך זה עלו פניות אשר לא טופלו בהקדם. במקרה כזה מוזמנים לפנות למשרדי המועצה-04-9039800.
 תרבות ופנאי
 מצדיעים לזמרת המיתולוגית אסתר גמליאלית
במלואת עשור למותה של הזמרת המיתולוגית אסתר גמליאלית ז"ל, ממניחות היסודות לזמר העברי מוביל ראש המועצה מספר פעילויות להנצחת זכרה ובהן ערב מחווה לשיריה שיתקיים במהלך חודש דצמבר בהשתתפות כוכבי זמר ובהם אחייניתה של אסתר, עדנה גורן. גמליאלית חיה במשך עשרות שנים ברמת ישי עד יומה האחרון ונפטרה בגיל 93.
 כשדנוך פגש את ברלין
נמשכת מכירת הכרטיסים למופע של צמד האמנים הותיקים והאהובים רמי דנוך וגבי ברלין בשירים נוסטלגיים שלא נס ליחם. מלאי הכרטיסים מוגבל..
 פרטים נוספים ועדכונים על אירועי המתנ"ס ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
 קורונה
הקורונה עדיין נמצאת איתנו ותלווה אותנו לעוד הרבה זמן, אנו ממליצים לעטות עם מסכות במקומות סגורים. לשמור על היגיינה ומבקשים מהחולים להקפיד על הבידודים. לכל מי שצריך עזרה בזמן הבידוד המועצה לשירותכם אתם מתבקשים ליצור קשר עם המחלקה לשירותים חברתיים בטלפון 04-9931698
בברכת שבת שלום ומבורכת

סיכום שבועי 7 באוקטובר

קהילת רמת ישי היקרה!
יום כיפור מאחורינו ולשמחתנו יום קדוש זה עבר בשלום. התושבים גדשו את בתי הכנסת ברחבי הישוב וקולות התפילות ותקיעת השופר נישאו ברחובותינו. זה המקום להודות לתחנת משטרת מגדל העמק ולמחלקת הבטחון של המועצה בניהולו של יחיאל סבג שפעלו לסגירת הכניסות לישוב ובכך שמרו על הסדר הציבורי ומנעו אפשרות של חיכוכים מיותרים. ביום ראשון בערב נקבל את חג הסוכות, נשב עם האושפיזין ונקיים את מצוות הישיבה בסוכה.
חודש המודעות סרטן השד
חודש אוקטובר הוא חודש להעלאת המודעות לנושא סרטן השד. אנו קוראים לכן לגשת ולהיבדק-גילוי מוקדם מציל חיים! המועצה תאיר את בניין המועצה באור ורוד ואת בניין המתנ"ס לציון האירוע וכן תעלה את הנושא בערוצי המועצה.
חינוך
מחיצות ללימוד מיטבי בביה"ס שדות
מחיצות חדשות, ידידותיות ואסתטיות הוצבו במבנה הקומותיים החדש של ביה"ס שדות. המחיצות מאפשרת למידה בכיתות ובקבוצות קטנות.
תלמידי היסודיים בתערוכת הציורים של רחל כהן
השבוע התארחו תלמידים מבתי הספר היסודיים ארזים ושדות בבית התרבות בית מרים בתערוכת הציורים של רחל כהן, תושבת היישוב. הילדים התעניינו, שאלו, והתפעלו מהציורים. ראש המועצה הגיע לברך ושוחח את התלמידים בנושא אומנות ויצירה. התערוכה פתוחה עד ה-30/10 וניתן לבקר בתיאום מראש עם מיה, רכזת תרבות – 052-2833234
אתגר הנתינה בביה"ס שדות
מחמם את הלב. בשבוע שעבר התקיים האתגר הארצי הראשון לכבוד ראש השנה במסגרת תכנית העצמה הטייסת בה משתתפים עשרות תלמידים מבתי הספר. המשימה: לבצע מעשה הקשור לנתינה לאחר, לתעד אותו ולשלוח למדריכים. יונתן בן מלך מכיתה ו' 2 בביה"ס שדות זכה במקום ראשון עם האתגר שלו איסוף בקבוקים ופחיות, קבלת פיקדון, קניית מוצרים ואפיית עוגות למועדון ותיקים. כל הכבוד ליונתן והמשפחה ולכל המשתתפים!
נוער
"חג המעלות" של הנוער העובד והלומד-המון מעלות טובות
חניכי קן הנוער העובד והלומד ברמת ישי חגגו במוצאי שבת את חג המעלות באירוע מרשים. "חג המעלות", הנחשב לאחד מאירועי השיא של השנה, התקיים לציון פתיחת שנת פעילות בנוכחות קרוב למאה מחניכי הקן ובני משפחותיהם וכלל מצעד בלונים, מסכת מרגשת ומופע אורות. ראש המועצה עפר בן אליעזר שכיבד את נוכחותו את הטקס: "נהניתי והתרגשתי להיות נוכח באירוע המרשים שאורגן בצורה מדהימה וערכית. יישר כוח לכל העושים בדבר".
המחלקה לשירותים חברתיים
🧘תכנית "שער כושר" לאזרחים ותיקים יוצאת לדרך
תכנית "שעת כושר" לפעילות ספורטיבית לאזרחים הוותיקים יוצאת לדרך לאחר שהמועצה גייסה עשרות אלפי שקלים לנושא. במסגרת התוכנית מופעלים 11 חוגים בתחום הכושר הגופני, הספורט והתנועה לרווחתם של האזרחים הוותיקים.
👓סקר אזרחים ותיקים
הסתיים סקר בקרב האזרחים הוותיקים לשיפור השירות. הסקר הוא תולדה של שיתוף פעולה של המחלקה עם המרכז הקהילתי ומסקנותיו יישומו בקרוב.
פנאי
🤹‍♀️ נחנך גן קדוש המשודרג
בטקס חגיגי ומרגש נחנך ביום ראשון גן קדוש ע"ש חנן קדוש המשודרג בו השקיעה המועצה סכום של כ-800 אלף שקלים. הגן מחולק לשני מתחמים-אתגרי ומוזיקלי. הטקס נערך במעמד ראש המועצה עפר בן אליעזר, מ"מ ראש המועצה, יונתן הירשפלד, מנכ"ל המועצה איציק זכאי, מנהלי מחלקות, בני משפחת קדוש ועשרות חברים ותושבים. ראש המועצה: "שדרוג גן קדוש מהווה נדבך נוסף בהשקעות המועצה בתשתיות הפנאי".
כספים
איזון תקציבי גם ב-2022
גזברית המועצה נגה בבלי הציגה בישיבת מליאת המועצה שנערכה השבוע את הדוח הכספי לרבעון השני של שנת 2022 המצביע על איזון תקציבי ברבעון זה ובמחצית שנת 2022 בדרך לשנת איזון תקציבי נוספת, השנה ה 14 ברציפות.
תפעול וחזות
גינון שביל סובב רמת ישי
במסגרת שדרוג שביל סובב רמת ישי החלה המועצה בשיתוף עם רשות ניקוז נחלים קישון בשתילת עצי פרי וצמחיה לאורך השביל, מתחילתו ברחוב המעלה השקמה דרך רחוב העירית ולאורך נחל בית לחם.
תמרורים אנטיגראפיטי באזה"ת
כחלק משיפור הבטיחות והחזות באזור התעסוקה הציבה מחלקת התפעול תמרורי הכוונה חדשים אנטי גראפיטי.
קשר עם התושב
דוח הממונה על תלונות הציבור-כל הפניות נענו וטופלו
ממונת תלונות הציבור במועצה – קרן דרוקמן אדיב דיווחה בישיבת המליאה האחרונה על דוח הממונה על תלונות הציבור ממנו עולה, כי כל הפניות שהועלו בפניה טופלו ונענו על ידי הגורמים המקצועיים ולא היה צורך בהתערבותה כממונה על פניות הציבור.
קהילה, תרבות ופנאי
יריד סוכות עם שפע פעילויות
בתחילת השבוע התקיים יריד סוכות קהילתי המסורתי ברחבת בית התרבות רמת ישי. המתחם כלל שפע פעילויות והפעלות: שוק ארבעת המינים, מוסיקה וכלי נגינה יחודיים, מעגל מתופפי דרבוקות, דוכן צורות בלונים, עמדות הפעלה של זהות יהודית, דוכן גלידה, מיניאטורות מקרמיקה. ראש המועצה הגיע לברך והודה לצוות המתנ"ס שארגן את היריד, למנהל המתנ"ס אבי בקרב, רכזת התרבות מיה אזולאי ורכזת זהות יהודית רווית שאבו על ארגון מוצלח ומושקע.
 פיילוט פוד-טראק
המועצה החלה בהליך של הצבת עמדות פודטראק בישוב. הנושא הוצג בישיבת המועצה לקראת הפעלת פיילוט במסגרתו יבחנו מקומות מתאימים להצבת "עגלות המזון".
"המפלילה"-הצצה לעולם הסוכנים הסמויים
"המפלילה" הצגה מרתקת מעולמה של סוכנת סמויה בפעולה התקיימה ביום חמישי. רויטל נריה -כהן סיפקה הצצה אל מאחורי הקלעים של פעילות הסוכנים הסמויים והחוויות האישיות מהשטח.
כשדנוך פגש את ברלין
נפתחה המכירה למופע של צמד האמנים הותיקים והאהובים רמי דנוך וגבי ברלין בשירים נוסטלגיים שלא נס ליחם. מלאי הכרטיסים מוגבל..
הרצאה: סודה של הרמיוני
הספרייה הציבורית מזמינה: להרצאה של אמנון הלל 🧙‍♂️🧝‍♀️ סודה של הרמיוני – על דמותה של הרמיוני גריינג'ר (הרשמה מראש בלבד).
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –אתר המתנ"ס בכתובת
ספורט
🚲נמשכת ההרשמה למירוץ בן חקון
היכונו למרוץ האופנים לזכרו של רפי בן חקון ז"ל שיתקיים ב-14 באוקטובר חול המועד סוכות.
הרשמה מוקדמת בהנחה באתר גן ספורט בכתובת:
 קורונה
הקורונה עדיין נמצאת איתנו ותלווה אותנו לעוד הרבה זמן, אנו ממליצים לעטות עם מסכות במקומות סגורים. לשמור על היגיינה ומבקשים מהחולים להקפיד על הבידודים. לכל מי שצריך עזרה בזמן הבידוד המועצה לשירותכם אתם מתבקשים ליצור קשר עם המחלקה לשירותים חברתיים בטלפון 04-9931698
בברכת שבת שלום ומבורכת וחג סוכות שמח 

סיכום שבועי 30 בספטמבר

קהילת רמת ישי היקרה!
ראש השנה מאחורינו ובפתח יום הכיפור, זמן לחשבון נפש בינינו לבין עצמינו, חברינו ובורא עולם. נאחל לכם צום קל ומועיל וחתימה טובה.
מילה טובה שלוחה לעובדי מחלקת התברואה והאחזקה של המועצה שדואגים לשמור על רמת ישי מטופחת ונקיה בכל מזג האוויר ובמיוחד בתקופה הנוכחית בה החגים תכופים והמשימות רבות. עקבו אחר הפרסומים בנושא פינוי האשפה והגזם בתקופת החגים על מנת לאפשר לכולנו סביבה נקיה ויפה.
חינוך
נמשך שדרוג התשתיות
נמשכות העבודות לשדרוג תשתיות החינוך – מזגן חדש הותקן במבואת כיתות ג-ד' בבית הספר ארזים ובקרוב תושלם הקמת מעלון בבניין הקומותיים. גגון חדש הוצב על ידי מחלקת התפעול בגן רימון באשכול הגנים כלניות.
המחלקה לשירותים חברתיים
פסטיבל לילדים עם צרכים מיוחדים
בשבוע שעבר התקיים בציפורי פסטיבל למשפחות "מיוחדות". המחלקה לשירותים חברתיים של המועצה חברה למ.א עמק יזרעאל ולמרכז היזרעאלי למתן שירותים מגוונים למשפחות בהם ילדים עם צרכים מיוחדים. מנהלת המחלקה שרה גייצהאלס: "שמחנו על ההשתתפות של משפחות מרמת ישי בפסטיבל. בני המשפחה נהנו מפעילויות מגוונות כולל הופעה ומתנה לכל משפחה".
נוער
חג המעלות-מחר זה קורה!
קן הנוער העובד והלומד רמת ישי חוגג מחר שנה חדשה עם "חג המעלות". בתכנית: מצעד בלונים, מסכת ומופע אורות.
תפעול וחזות
מבצע פיזור פיתיונות לחיסון חיות בר
הסתיים מבצע פיזור כאלף חיסונים אוראלים נגד מחלת הכלבת המיועדים לאוכלוסיית חיות הבר, לרבות תנים ושועלים. את המבצע הובילה וטרינרית המועצה דר' דינה סמארה. המבצע הוזמן בעקבות ריבוי המקרים של בעלי החיים הנגועים בכלבת באזורינו. הפיזור התבצע באזור ההיקפי של היישוב. הפיתיונות נראים כקופסת גפרורים בצבע חום. דר' סמארה מבקשת מתושבים הנתקלים בפיתיונות לא לגעת בהם ולא לאסוף אותם, על מנת שימלאו את יעודם-חיסון חיות הבר.
חסימת הכניסה למתחם השחב"ק לרכבים עם 4 גלגלים
בכדי לשמור על חווית הפנאי ועל תחזוקת הדשא במגרש השחב"ק, הציבה המועצה מחסום למניעת כניסת רכב 4 גלגלי כגון טרקטורונים למתחם. כמו כן יוצבו במקום מצלמות אבטחה למניעת ונדליזם. קודם לכן הציבה המועצה בסמוך למגרש ספסלים מוצלים לנוחיות המשתמשים במגרש והצופים.
התקנו פחי אשפה חדשים ברחובות חרצית, דפנה, רקפות וגן קדוש.
ברחוב צאלון אנו מבצעים בימים אלה חניות חדשות מקביל לגן המטוס.
 תרבות וקהילה
"המפלילה"-הצצה לעולם הסוכנים הסמויים
"המפלילה" הצגה מרתקת מעולמה של סוכנת סמויה בפעולה התקיימה ביום חמישי. רויטל נריה -כהן סיפקה הצצה אל מאחורי הקלעים של פעילות הסוכנים הסמויים והחוויות האישיות מהשטח.
יריד סוכות עם שלל אטרקציות
תראו מה הכנו לכם לרגל חג הסוכות. ביום ראשון יתקיים הפנינג סוכות ברחבת המתנ"ס החל מהשעה 17:00. בין שלל האטרקציות: מופעי רחוב, מתחם נוער, סדנה לקישוט הסוכה, מכירת 4 המינים ודוכן גלידה "חופשי".
תערוכה מציוריה של רחל כהן
ביום חמישי שעבר נפתחה באירוע חגיגי תערוכת הציורים של רחל כהן תושבת היישוב. רחל מציגה את ציוריה בשמן ואקריל בבית התרבות עד ה-31 באוקטובר. התערוכה היא חלק מפרויקט של מחלקת התרבות במרכז הקהילתי להעלאת המודעות לאמנות מקומית, ייצוג והצגת אמני היישוב. ניתן לבקר בתערוכה בתיאום מראש עם מיה 0522833234
בן ציון לפיד הציג מיצירותיו בבית מרים
בן ציון לפיד – אמן יוצר, חבר באגודת הציירים ותושב רמת ישי בן 86, הציג מעבודותיו הרבות בשישבת אמנים בסרטון- מצגת. ציוריו הרבים, שחלקם הפכו ללוגואים שכולנו מכירים מהזמנים שלפני הגרפיקה הממוחשבת. עבודות וידאו ארט, זכוכית, אמנות מחומרים טבעיים – צומצמו כולם לתמונות שזכינו להיחשף אליהם בסוף השבוע. לפיד הוא שורד שואה שעסק בהוראה מקצועית כ-46 שנים באוניברסיטאות ומכללות, וקיים מאות סדנאות ציור ורישום.
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –אתר המתנ"ס בכתובת
ספורט
נמשכת ההרשמה למירוץ בן חקון
נמשכת ההרשמה לאירוע הספורט הגדול של רמת ישי, מרוץ האופנים לזכרו של רפי בן חקון ז"ל שיתקיים ב-14 באוקטובר חול המועד סוכות.
הרשמה מוקדמת בהנחה באתר גן ספורט בכתובת:
נמשכת ההרשמה לחוגי המתנ"ס
המרכז הקהילתי ממשיך את ההרשמה לחוגים בשנת הפעילות תשפ"ג. הבטיחו את מקומכם! לפרטים והרשמה> https://www.matnasry.co.il/64/
 קורונה
הקורונה עדיין נמצאת איתנו ותלווה אותנו לעוד הרבה זמן, אנו ממליצים לעטות עם מסכות במקומות סגורים. לשמור על היגיינה ומבקשים מהחולים להקפיד על הבידודים. לכל מי שצריך עזרה בזמן הבידוד המועצה לשירותכם אתם מתבקשים ליצור קשר עם המחלקה לשירותים חברתיים בטלפון 04-9931698
שבת שלום ומבורכת וחתימה טובה 
 
סיכום שבועי 23 בספטמבר
קהילת רמת ישי היקרה!
ביום ראשון נשב ליד שולחן החג עם הקרובים אלינו ונציין את השנה החדשה. בהזדמנות זו נאחל לכם תושבים יקרים שנת אושר, בריאות וצמיחה. מי ייתן שכל משאלותיכם יתגשמו!
 שדה התעופה המשלים לנתב"ג לא יוקם ברמת דוד
וועדת עילם: יש להקים שדה בדרום ובחיפה
ונפתח בבשורה לשנה הבאה ולדורות הבאים, וועדת עילם, הוועדה המקצועית שהקימה שרת התחבורה מירב מיכאלי בחנה את החלופות להקמת שדה תעופה משלים, וקבעה שיש להקים שדה תעופה משלים בדרום הארץ והרחבת השדה הקיים בחיפה.
ראש המועצה עפר בן אליעזר: "מדובר בהחלטה הנכונה והמתבקשת ביותר למדינה ולנגב. זהו הפתרון היחיד, שנותן מענה להתפתחותה העתידית של מדינת ישראל, לצרכיה הדמוגרפיים, החברתיים והתעופתיים בטווח המיידי והארוך, תוך שימת דגש על אתגרי הנגב".
מ"מ ראש המועצה יונתן הירשפלד ייצג את המועצה בפגישה עם שרת התחבורה שהציגה את המסקנות, במקומו של בן אליעזר השוהה בחו"ל: "אני מודה לשרה ומבקש שבכל צוות תכנון עתידי יוקצה מקום לנציגי הרשויות המקומיות להשמיע את קולם של התושבים. נוכחות זו קריטית לתהליך קבלת ההחלטות בכל הנוגע לשדה התעופה הבא של ישראל".
טקסי הרמת כוסית
תחנת מגדל העמק
כחלק מהקשר ההדוק עם תחנת מגדל העמק, השתתפו מנכ"ל המועצה איציק זכאי, קב"ט המועצה יחיאל סבג ועוזר ראש המועצה אבי נחמני בטקס הרמת הכוסית שהתקיים בתחנה בהשתתפות מפקד התחנה סנ"צ יניב סוויסה. הרב גרוסמן, חתן פרס ישראל ברך.
מתנ"ס נאות ישי
טקס הרחמת כוסית לעובדי המתנ"ס בהשתתפות יו"ר ההנהלה רו"ח-עו"ד יורם ברזאני, מנהל המתנ"ס אבי ברקב וצוות העובדים נערך אתמול. ברקב וברזאני הודו לעובדים על עבודתם הרבה לקידום קהילת רמת ישי.
חט"ב היובל
בטקס בבית הספר השתתפו מ"מ יונתן הירשפלד שברך בשם ראש המועצה עפר בן אליעזר , פנינה שלזינגר מנהלת מחלקת החינוך, מנהלת ביה"ס שרה וקנין שברכו את צוות המורים על עבודתם המסורה. טקסי הרמת כוסית התקיימו גם בבתי הספר היסודיים.
צוות הגננות
ביום ראשון התקיים טקס הרמת הכוסית עם גננות מערכת החינוך בהשתתפות מנהלת החינוך פנינה שלזינגר והמפקחת על הגנים ענת קדם שברכו את הצוות על עבודת הקודש לאורך השנה.
זה"ב בגן
הפעילות בנושא זהירות בדרכים בגני הילדים ובבתי הספר מתקיימת מזה שנים רבות באמצעות מתנדבים ותיקים ומסורים. מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר יצגה את המועצה בטקס והודתה למתנדבים ולחנה קדוש שמובילה את הפעילות.
המחלקה לשירותים חברתיים
חלוקת חבילות לחג
ערב החג חילקו עובדות המחלקה עשרות חבילות שי למשפחות המוכרות ע"י המחלקה ולמשפחות ותיקות. תודה לכל התורמים והעוסקים במלאכה שנרתמו לנושא.
מיזם מרגש-משפחה מתנדבת יחד ראש השנה
מיזם מרגש ברמת ישי פרי שיתוף פעולה בין המחלקה לשירותים חברתיים של המועצה, המרכז הקהילתי (מתנ"ס), מחלקת חינוך ויחידת הנוער, במסגרתו חולקו 160 חבילות שי שנתרמו ע"י עסקים מקומיים למשפחות מהישוב. את עוגות הדבש ואיגרות הברכה הכינו ילדי בית הספר ארזים. המארזים חולקו ע"י נציגי בית ספר ארזים הורים וילדים ושכבת ח' בחט"ב היובל והנוער עובד והלומד. תודה לכל העוסקים במלאכה
משפחה מתנדבת יחד גם בגני הילדים
ילדי גני הילדים ביקרו את וותיקי היישוב " ואיחלו להם שנה טובה ומתוקה. זהו ביקור המשך כחלק מהקשר הבין דורי המיוחד שהחל בפורים האחרון כאשר ילדי הגנים הכינו משלוחי מנות לוותיקי הישוב. פעילות נוספת במסגרת הפרויקט-שת"פ של מועדון ארז וילדי גן אורנים שהביאו עוגות דבש עם אגרת ברכה והכינו ביחד אגרות ברכה.
חינוך
 ליצנית חינוכית בארזים
בביה"ס היסודי ארזים מצאו דרך מקורית לשבור את שגרת הלימודים באמצעות ליצנית חינוכית שנכנסת לכיתות משמחת, מצחיקה והכי חשוב מחברת את התלמידים והצוות.
תרגיל ירידה למקלטים בחט"ב-התלמידים בעלי התפקיד
תרגול ירידה למקלטים במוסדות החינוך כחלק מתרחיש של ירי טילים התקיים השבוע בחט"ב היובל כאשר התלמידים לוקחים חלק פעיל בתפקידי המפתח במערך החירום.
תפעול וחזות
פיזור פיתיונות לחיסון חיות בר
השירות הווטרינרי של המועצה בהובלת וטרינרית המועצה דר' דינה סמארה החלה במבצע פיזור חיסונים אוראלים נגד מחלת הכלבת המיועדים לאוכלוסיית חיות הבר, לרבות תנים ושועלים. המבצע הוזמן בעקבות ריבוי המקרים של בעלי החיים הנגועים בכלבת באזורינו. הפיזור יתבצע באזור ההיקפי של היישוב. החיסון עטוף בפיתיון במטרה למשוך אליו את חיות הבר. הפיתיונות נראים כקופסת גפרורים בצבע חום. דר' סמארה מבקשת מתושבים הנתקלים בפיתיונות לא לגעת בהם ולא לאסוף אותם, על מנת שימלאו את יעודם-חיסון חיות הבר. במידה ונוצר מגע לא נשקפת סכנה לאנשים וההמלצה לרחוץ ידיים במים וסבון בנוסף הפיתיונות אינם מסוכנים לחיות מחמד, אך אכילתם לא תוביל להתחסנות.
ספסלים נגישים בגן קדוש
במסגרת פעילות המועצה לשדרוג ההנגשה בישוב הוצבו ספסלים נגישים בגן קדוש אותם יצרה מחלקת האחזקה.
חניות חדשות ברחוב צאלון
המועצה מכשירה מקומות חניה נוספים ברחוב צאלון לנוחיות התושבים והאורחים.
פחים דקורטיביים ברחבי הישוב
מחלקת התפעול הציבה פחי אשפה דקורטיבים ו"אנטי ונדליסטים" ברחבי הישוב לטובת שמירה על חזות הישוב
עסקים
סיור ומפגש עם בעלי עסקים אזה"ת
במסגרת פעולות המועצה לחיזוק הקשר עם העסקים המקומיים התקיים ביום שני השבוע נערך סיור של מנכ"ל המועצה וקב"ט המועצה בסטריט-מול יחד עם מנכ"לית הקניון, אפרת שבתאי שסיפרה על הצטרפות עסקים חדשים לקניון. לאחר מכן התקיים סיור בקרב עסקים נוספים באזה"ת. זכאי וסבג איחלו לבעלי העסקים שנה טובה ומוצלחת.
 תרבות וקהילה
 חגיגת אמנות ותרבות ברמת ישי
למעלה 1000 איש ביקרו בסופ"ש האחרון בבתי האומנים ובבית מרים והתרשמו מהיצירות המשובחות. ביום שישי, במקביל לאירוע התקיים הפנינג חוצות שכלל מופעי רחוב, הופעה של להקה, דוכני יצירה. ראש המועצה הודה לצוות המתנ"ס ולרכזת התרבות במתנ"ס מיה אזולאי על הפקת הארוע המרשים. מ"מ ראש המועצה יונתן הירשפלד, ברקב ואזולאי ערכו סיור בין בתי האמנים.
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –אתר המתנ"ס בכתובת
עיקבו אחר אירועי הספרייה בעמוד >
ספורט
נמשכת ההרשמה למירוץ בן חקון
נמשכת ההרשמה לאירוע הספורט הגדול של רמת ישי, מרוץ האופנים לזכרו של רפי בן חקון ז"ל שיתקיים ב-14 באוקטובר חול המועד סוכות.
הרשמה מוקדמת בהנחה באתר גן ספורט בכתובת:
פעילות הספורט עוברת הילוך
קבוצות הספורט התחרותי ברמת ישי פותחות עונה חדשה-מועדון הפועל רמת ישי בטניס שולחן קיים אימון "הנחתות" השכם בבוקר, קבוצת קט-סל ב' שתשחק בליגה של איגוד הכדורסל החלה להתאמן כמו גם קבוצות מועדון הכדורשת "הלביאות".
 קורונה
הקורונה עדיין נמצאת איתנו ותלווה אותנו לעוד הרבה זמן, אנו ממליצים לעטות עם מסכות במקומות סגורים. לשמור על היגיינה ומבקשים מהחולים להקפיד על הבידודים. לכל מי שצריך עזרה בזמן הבידוד המועצה לשירותכם אתם מתבקשים ליצור קשר עם המחלקה לשירותים חברתיים בטלפון 04-9931698
בברכת שבת שלום ומבורכת, חודש טוב ושנה טובה

סיכום שבועי 16 בספטמבר

קהילת רמת ישי היקרה!
רמת ישי לובשת חג לכבוד אירוע "שישבת אמנים" המתקיים בסוף 7השבוע הנוכחי בישוב (16, 17 בספטמבר). התברכנו באומנים רבי כשרון שבסוף השבוע יפתחו את ביתם ודלתם בפניכם ויציגו את מיטב יצירותיהם במסגרת אירוע שישבת אומנים. בואו להינות ולפרגן לאומניות ולאומנים שלנו ולעשות חיים בהפנינג המושקע שהכנו עבורכם ויתקיים היום ברחבת המתנ"ס.
 עובדות מצטיינות.
כמדי שנה במסגרת הרמת כוסית לעובדות ועובדי המועצה הוענקה תעודת עובדת מצטיינת למורן מוסקוביץ עובדת סוציאלית במחלקה לשירותים חברתיים ותעודת עובדת למופת לזהבה בן לולו ממחלקת הגביה יישר כח לעובדות ולעובדים המסורים על עבודתם לאורך כל השנה למען קהילת רמת ישי.
חינוך
תכנית "ספריה בחוץ"
כחלק משדרוג חצרות בתי הספר היסודיים, בין היתר על ידי הצבת מרחבי לימוד חוץ כיתתיים, פועלת השנה בביה"ס ארזים תכנית "ספריית חוץ". פינות החוץ עוצבו כספריה עם ארון ספרים שקוף והתלמידים נהנים מקריאה באוויר הפתוח.
הדרכה למשמרות זה"ב בביה"ס ארזים
כחלק משמירה על בטיחות התלמידים בדרכים העבירו השבוע השוטר הקהילתי שגיא כהן והמתנדב שילה בוטבול הדרכה בשטח לתלמידי כיתות ו' המשתתפים במשמרות זה"ב.
מנהל הבטיחות ברלב"ד התרשם מפעילות הזה"ב
קובי גזית, מנהל בטיחות אזורי במחוז חיפה ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים ביקר ברמת ישי, נפגש עם קב"ט המועצה יחיאל סבג והתרשם מהפעילות העניפה בנושא זהירות בדרכים.
בטחון
מגבירים את הבטחון האישי
יצא לדרך ביום חמישי שעבר פרויקט "אורות כחולים" בהובלת המועצה ובשיתוף השיטור הקהילתי. רכב פיקוח של המועצה מוקצה לטובת הפרויקט והופך בשעות הלילה לניידת משטרה המאויישת ע"י מתנדבי השיטור הקהילתי. הניידת מהווה מכפיל כוח וסיוע גם לניידות הסיור של תחנת מגדל העמק על מנת לעלות את תחושת הבטחון של האזרחים ביישוב. ראש המועצה הודה לקב"ט המועצה יחיאל סבג ולמש"ק שגיא כהן השוטר הקהילתי ולמתנדבים על מימוש הפרויקט.
תפעול וחזות
שדרוג סמטת הברוש
חברת החשמל מבצעת שדרוג מערכת החשמל בבתי הספר היסודיים שדות וארזים. עם סיום העבודות תשדרג המועצה את השביל בסמטת הברוש באמצעות סלילה והצבת תאורה חדשה.
שדרוג עמדות מחזור
המחלקה ממשיכה בשדרוג עמדות המחזור בישוב, והפעם במרכז המרכוז ברחובות חצבים-מעלה השקמה. בעמדה הוצב גידור דקורטיבי חדש.
המחלקה לשירותים חברתיים
הגדלת תקצוב לפעילויות נוער
המועצה גייסה למעלה מעשרת אלפים שקלים לטובת פעילות קבוצתית לנערות ולנערים, זאת במסגרת ביקורה של אדווה קפאח ריטמן מפקחת נוער, צעירים במשרד לשירותים חברתיים.
סיוע למשפחות עם בני משפחה עם מוגבלויות
במסגרת השותפות עם מועצת עמק יזרעאל והמרכז היזרעאלי למשפחות "מיוחדות", נעשו שיחות טלפונים למשפחות אשר להם ילדים עם מוגבלויות להזמינם להשתתף בפסטיבל משפחות שיתקיים ב-21 בספטמבר ולקחת חלק בשירותים הניתנים למשפחות.
הרחבת תכניות קיימות
צוות המחלקה נפגש עם מורן אלוני, מפקחת ילד ונוער פרט ומשפחה, להיכרות ולמידה, בנוגע לתוכניות קיימות וחדשונת ובניית שיתופי פעולה.
פרויקט משפחה מתנדבת לרגל ראש השנה
מנהלת המחלקה שרה גייצהאלס מציינת כי ההתארגנות לפרויקט הקהילתי "משפחה מתנדבת יחד" בשיתוף עם רוית שבו רכזת מורשת יהודית במתנ"ס, נמצאת בשיאה. במסגרת הפרויקט יחלקו מתנדבים איגרת ברכה ושי מתוק למשפחות המוכרות למחלקה: וותיקים, ניצולי שואה ואחרים.
ספורט
🚲החלה ההרשמה למירוץ בן חקון
נפתחה ההרשמה לאירוע הספורט הגדול של רמת ישי, מרוץ האופנים לזכרו של רפי בן חקון ז"ל שיתקיים ב-14 באוקטובר חול המועד סוכות.
הרשמה מוקדמת בהנחה באתר גן ספורט בכתובת:
 תרבות וקהילה
 חגיגת אמנות ותרבות ברמת ישי
היום ומחר זה קורה-אירוע שישבת אמנים ברמת ישי, הנותן במה לאמני הישוב אשר פותחים את ביתם בפני המבקרים ואמנים מהאזור המתארחים בבית התרבות בית מרים. והיום, יום שישי, הפנינג מושקע הכולל מופעי רחוב יחודיים, פודטראקים ועוד הפתעות.
רכזת התרבות המתנ"ס מיה אזולאי המפיקה את האירוע: "זהו האירוע הקהילתי הגדול של השנה – משולב בשלל אירועים ומופעים".
לכל האירועים והמציגים כנסו לחוברת הדיגיטלית שלנו>
הקולות של פיראוס מזכירים את… רמת ישי
הקולות של פיראוס מזכירים את…רמת ישי. חיים משה בהופעה מחשמלת ביום חמישי שעבר עם מיטב להיטיו לעיני כ-500 צופים נלהבים בבריכת השחיה, הזכיר לנו למה אנחנו כל כך אוהבים אותו. ההופעה נעלה את עונת ההופעות הקיציות. ומה צפוי לנו בהמשך: רמי דנוך ולהקתו ב-3/11 ואריאל זילבר ב-12/7. שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –אתר המתנ"ס בכתובת
שעת סיפור יצאה לדרך לעונה נוספת
סדרת "שעת הסיפור" יצאה לדרך עם הצלחה גדולה. בית הנוער התמלא ביום שני השבוע לכבוד שעת סיפור ארץ הצלילים" עם תאטרון סטגדם. אנו מדגישים שאירועים הללו מוגבלים במקום וההרשמה מראש בלבד. בבקשה הבטיחו מקומכם מראש והימנעו מאי נעימויות
עיקבו אחר אירועי הספרייה בעמוד
 נתיבי ישי בשיט באגן הים התיכון
חברי מועדון המטיילים של המתנ"ס-"נתיבי ישי" בילו בשייט מהנה בים התיכון כמו שרק הם יודעים. 35 חברים טיילו בלימסול וברודוס, נהנו מכיף אינסופי באוניה: הרצאות, סדנאות, ספא, ארוחות ומופעי בידור. ניפגש בחופשה הבאה.
נמשכת ההרשמה לחוגי המתנ"ס
המרכז הקהילתי ממשיך את ההרשמה לחוגים בשנת הפעילות תשפ"ג. הבטיחו את מקומכם! לפרטים והרשמה https://www.matnasry.co.il/64/
 קורונה
הקורונה עדיין נמצאת איתנו ותלווה אותנו לעוד הרבה זמן, אנו ממליצים לעטות עם מסכות במקומות סגורים. לשמור על היגיינה ומבקשים מהחולים להקפיד על הבידודים. לכל מי שצריך עזרה בזמן הבידוד המועצה לשירותכם אתם מתבקשים ליצור קשר עם המחלקה לשירותים חברתיים בטלפון 04-9931698
בברכת שבת שלום ומבורכת

סיכום שבועי 9 בספטמבר
קהילת רמת ישי היקרה!
הימים עצמם עדיין לוהטים אך הערבים שהולכים ומתקררים מזכירים לנו שהסתיו מידפק על הדלת ואוטוטו גם ראש השנה כבר כאן.

חינוך 
ביקור שרת החינוך ברמת ישי
שרת החינוך דר' יפעת שאשא-ביטון התארחה השבוע ברמת ישי אצל ראש המועצה עפר בן אליעזר וסיירה בבתי הספר היסודיים ובגן העתידני "שקד" יחד עם מנהלת המחוז במשרד החינוך דר' אורנה שמחון ושוחחה עם התלמידים והצוותים החינוכיים. בביקור השתתפו מ"מ ראש המועצה  יונתן הירשפלד, מנכ"ל המועצה איציק זכאי, מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר, מנהלות בתי הספר ברמת ישי והמפקחות על בתי הספר והגנים. שרת החינוך אמרה בסיום הביקור: "תענוג לראות את העשייה החינוכית הרבה ברמת ישי הן בצד הפדגוגי והן בצד הפיזי. מערכת החינוך ברמת ישי מהווה דוגמא". בן אליעזר הודה לשרת החינוך על הביקור והרוח הגבית לקידום החינוך ברמת ישי ולדר' אורנה שמחון על שיתוף הפעולה לאורך השנה ולכל אנשי החינוך ברמת ישי על ההשקעה והמקצועיות וקידום החינוך בישוב.
נמשך פיתוח החצרות בתי הספר
בבתי הספר נמשכות העבודות לפיתוח החצרות. שערים הוצבו במגרש הקטרגל הסינתטי בשדות ובקרוב מאד תושלם התקנת מעלון בבניין הקומותיים בביה"ס ארזים
חלוקת בקבוקי שתיה לתלמידי כיתות א'
תאגיד מעיינות העמקים המספק שירותי מים וביוב לרמת ישי מוביל קמפיין לעידוד שתיית מי ברז במסגרתו חילקו השבוע נציגי התאגיד בקבוקי מים מעוצבים לתלמידי כיתות א' ברמת ישי. על הבקבוקים ברקוד שבאמצע סריקתו מוצג סרט בנושא.

בטחון
מגבירים את הבטחון האישי
השבוע יצא לדרך פרויקט "אורות כחולים" בהובלת המועצה ובשיתוף השיטור הקהילתי. רכב הפיקוח של המועצה הוקצה לטובת הפרויקט ויהפוך בשעות הלילה לניידת משטרה שתאוייש ע"י מתנדבי השיטור הקהילתי. הניידת מהווה מכפיל כוח וסיוע גם לניידות הסיור של תחנת מגדל העמק על מנת לעלות את תחושת הבטחון של האזרחים ביישוב. הניידת תפעל ברמת ישי ואזור התעסוקה בלבד!  ראש המועצה הודה לקב"ט המועצה ולמש"ק שגיא כהן השוטר הקהילתי ולמתנדבים על מימוש הפרויקט.
תרגיל מוכנות לחירום בביה"ס היסודיים
תרגול מוכנות לירי טילים התקיים השבוע בבתי הספר היסודיים ארזים ושדות. התלמידים תרגלו ירידה למקלטים. קב"ט המועצה יחיאל סבג מציין כי צוותי בתי הספר עברו הדרכה בהובלת רכזי הביטחון הבית ספריים.

תפעול וחזות
רכישת מתקני אופנים
המועצה רכשה מתקני אופניים חדשים והציבה אותם במספר נקודות בישוב ובהן גני המשחקים בשכונה המערבית ובכניסה לשכונת הפרדס.
הצבת ספסלי ישיבה
מחלקת התפעול הציבה מספר ספסלי ישיבה ברחבי הישוב לנוחיות הולכי הרגל והתושבים

נוער
הפנינג פתיחת שנה של קן הנוער העובד והלומד
בקן הנוער העובד והלומד רמת ישי ציינו השבוע את הפנינג פתיחת השנה וכבר נערכים לחג המעלות שיתקיים ב-10 בספטמבר.

 תרבות וקהילה
קבלת שבת בסימן נשים
קבלת שבת ייחודית לציבור הנשים נערכה ביום חמישי שעבר. את הערב העבירה מושקא הולצברג בתוכנית הפרשת חלה, סדנת קליעת חלות לכבוד שבת, מבט נשי ואקטואלי על הפרשת השבוע שופטים והרקדה שמחה במיוחד. את הפעילות הובילה מיה אזולאי רכזת תרבות ורוית שבו רכזת תוכנית יחד.
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –אתר המתנ"ס בכתובת
https://www.matnasry.co.il
https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai/
נפתחה הרשמה לחוגי המתנ"ס
המרכז הקהילתי פתח את ההרשמה חוגים בשנת הפעילות תשפ"ג. הבטיחו את מקומכם! לפרטים והרשמה>  https://www.matnasry.co.il/64/
שישבת אומנים הנה זה מגיע
האירוע הקהילתי הגדול של השנה – משולב בשלל אירועים ומופעים>
לכל האירועים והמציגים כנסו לחוברת הדיגיטלית שלנו>
http://www.digitalcatalog123.com/books/vcjy/

 קורונה
הקורונה עדיין נמצאת איתנו ותלווה אותנו לעוד הרבה זמן, אנו ממליצים לעטות עם מסכות במקומות סגורים. לשמור על היגיינה ומבקשים מהחולים להקפיד על הבידודים. לכל מי שצריך עזרה בזמן הבידוד המועצה לשירותכם אתם מתבקשים ליצור קשר עם המחלקה לשירותים חברתיים בטלפון 04-9931698

בברכת שבת שלום ומבורכת 

סיכום שבועי 2 בספטמבר

קהילת רמת ישי היקרה!
בהתרגשות רבה נפתחה אתמול שנת הלימודים תשפ"ג. עם 1375 תלמידים במערכת החינוך ברמת ישי. אנו מאחלים לכולם שנת לימודים פוריה מוצלחת ומהנה. החינוך ימשיך להיות בראש סדר העדיפויות ונמשיך להשקיע בו בהתאם.
 חינוך
 אנו מברכים את ילדי כתות א' שלנו שאתמול לראשונה באו בשערי בבתי הספר ארזים ושדות. ברכות גם למצטרפים הצעירים לגני הטרום חובה. בשם ראש המועצה, צוות העובדים וחברי המליאה מאחלים לכם שנת לימודים פוריה, מועילה ובטוחה!
 ביה"ס יסודי חדש – במזל ובברכה נפתח השנה ביה"ס "שדות" בניהולה של מיכל שן. ביה"ס מצטרף לביה"ס היסודי "ארזים" בניהולה של אורית קובו הייט.
פתיחת שנה חלקה ללא תקלות
יום הלימודים הראשון נפתח ללא תקלות לאחר שבמהלך החודשים האחרונים השקיעה המועצה כ תשעה מיליון שקלים בשדרוג מערכת החינוך, מגני הילדים, דרך בתי הספר ועד חט"ב היובל. ראש המועצה עפר בן אליעזר, יחד עם מ"מ ראש המועצה יונתן הירשפלד, מנכ"ל המועצה איציק זכאי, מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר, סיירו במערכת החינוך, השתתפו בטקסי קבלת תלמידי כיתות א' של בתי הספר, חט"ב היובל. לאחר מכן סיירו בגני הילדים.
ח"כ שרון רופא-אופיר התארחה ברמת ישי
חברת הכנסת שרון אופיר-רופא, ביקרה ברמת ישי ביום פתיחת הלימודים כאורחת של ראש המועצה. רופא-אופיר שוחחה עם תלמידים והתרשמה מהעשייה ומההשקעה הרבה של המועצה.
מגרשי קט רגל סינתטיים בביה"ס היסודיים
כחלק מפיתוח החצרות בבתי הספר מוקמים בימים אלה מגרשי קט-רגל סינטתיים בשני בתי הספר היסודיים – ארזים ושדות. סה"כ השקעות המועצה המערכת החינוך בחודשים האחרונים: כ 9 מיליון ש"ח.
 מפגש הערכות עם קב"ט המועצה
מנהל מחלקת הבטחון של המועצה יחיאל סבג כינס פגישת הערכות לקראת פתיחת שנת הלימודים עם מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ועם מנהלות בתי הספר וחידד איתן נהלים לטובת קיום שנת לימודים בטוחה.
לייב צ'אט עם ראש המועצה ומנהלת החינוך
בתחילת השבוע קיימנו לייב צ'אט בהשתתפות ראש המועצה ומנהלת מחלקת החינוך של המועצה לקראת פתיחת שנת הלימודים. הלייב צ'אט שודר בדפי הפייסבוק – מועצה מקומית רמת ישי, עפר בן אליעזר, ofer ben Eliezer. תודה למאות התושבים שהשתתפו וצפו.
נוער
מסיבת סיום קיץ בניחוח תאילנדי
יחידת הנוער הביאה את תאילנד לרמת ישי. עשרות בני נוער חגגו אתמול בערב. ממש אחרי היום הראשון ללימודים, במסיבה מטורפת בבריכה לנוער בלבד עם: די-ג'יי, מאפרות פול מון ואביזרי פול מון, דוכן מקצועי של גלידה תאילנדית, עמדת חטיפים, פירות ושתיה קלה, הגרלה מגניבה ומלא הפתעות! תודה לג'סיקה, טליה, חן, אמנון ואורי.
ניידת מיטב לשירותכם
סידרנו לנוחיותכם במסיבה גם ניידת מיטב למיועדים לגיוס כיתות יא'-יב'- לכל שאלה, סידורים ודברים שנותרו לטפל תגיעו ותעשו את זה בליווי אישי של חיילי מיטב ממש ליד הבית! תקבלו מענה אישי ומקצועי עם נציג מיטב בלייב!
תפעול וחזות הישוב
שדרוג שביל סובב רמת ישי
המועצה בשיתוף עם רשות ניקוז נחלים קישון מבצעת עבודות פיתוח לשדרוג סובב רמת ישי בסמוך לבאר יוסיפון לאורכו מרחוב העירית לכיוון כפר יהושע. במקום הוצבה תשתית השקיה ובהמשך תישתל צמחיה. באזור באר יוסיפון ישתלו גם עצים לטובת הצללה ונוי.
צביעת וסימון כבישים
לקראת פתיחת שנת הלימודים המועצה ביצעה בשבוע האחרון, בשעות הלילה, צביעה וסימון של סימוני דרך וכבישים.
ניקיון וחיטוי מזגנים
מחלקת התפעול ביצעה נקיון וחיטוי של המזגנים בגני הילדים כחלק מהערכות לפתיחת השנה
 תרבות וקהילה
קבלת שבת לנשים
אתמול נערכה לרגל סיום החופש הגדול קבלת שבת נשית באירוע הפרשת חלה שמח במיוחד שכל כולו העצמה נשית. תודה לרוית שבו וכל העוסקות במלאכה.
חיים משה סולד אאוט
ב-8 בספטמבר יגיע חיים משה אלינו וכל הכרטיסים כבר מכורים להופעה. ועוד כמה הפתעות מתבשלות "על האש"-פרטים בקרוב. יצויין כי ניתנת קדימות ברכישת כרטיסים למופעים לתושבי רמת ישי!
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –אתר המתנ"ס בכתובת
נפתחה הרשמה לחוגי המתנ"ס
המרכז הקהילתי פתח את ההרשמה חוגים בשנת הפעילות תשפ"ג. הבטיחו את מקומכם! לפרטים והרשמה> https://www.matnasry.co.il/64/
שישבת אומנים הנה זה מגיע
האירוע הקהילתי הגדול של השנה – משולב בשלל אירועים ומופעים>
לכל האירועים והמציגים כנסו לחוברת הדיגיטלית שלנו>
 קורונה
הקורונה עדיין נמצאת איתנו ותלווה אותנו לעוד הרבה זמן, אנו ממליצים לעטות עם מסכות במקומות סגורים. לשמור על היגיינה ומבקשים מהחולים להקפיד על הבידודים. לכל מי שצריך עזרה בזמן הבידוד המועצה לשירותכם אתם מתבקשים ליצור קשר עם המחלקה לשירותים חברתיים בטלפון 04-9931698
בברכת שבת שלום ומבורכת 

סיכום שבועי 26 באוגוסט

קהילת רמת ישי היקרה!
שלום כיתה א'!
שנת הלימודים תשפ"ג כבר בפתח והיא צפויה להיפתח ביום חמישי עם 1375 תלמידים במערכת החינוך ברמת ישי, מהם 134 תלמידים שעולים לכיתה א' בשני בתי הספר-שדות וארזים. נצלו את ימי החופש האחרונים בהנאה ובכייף. נאחל לכם בשם ראש המועצה, חברי המועצה והעובדים שנת לימודים פוריה ובטוחה!
 חינוך
סיור מוכנות בכל מוסדות החינוך
עובדי המועצה פועלים נמרצות כדי להכין את מערכת החינוך במועצה: הגנים, בתי הספר היסודיים וחט"ב היובל לקבלת ילדיכם. כחלק מהערכות הזו ערך ראש המועצה עפר בן אליעזר יחד עם צוות המועצה, מנהלת החינוך פנינה שלזינגר ומנהל מחלקת התפעול ניסים יחזקאל סיור מוכנות בכל מערכת החינוך, מגני הילדים, דרך בתי הספר היסודיים וחט"ב היובל.
 
לייב צ'אט לקראת פתיחת שנת הלימודים
מוזמנים ללייב צ'אט שיתקיים ביום ראשון הקרוב 28.8.22 בשעה 19:00, והפעם לקראת פתיחת שנת הלימודים, בהשתתפות ראש המועצה ומנהלת מחלקת החינוך של המועצה. הלייב צ'אט ישודר בדפי הפייסבוק – מועצה מקומית רמת ישי, עפר בן אליעזר, ofer ben eliezer
חט"ב היובל-נחנך מתחם גן כושר
השבוע נחנך מתחם גן כושר חדש לנוחיות המשתמשים. ובימים אלה מסתיימות העבודות להקמת כיתה אקוסטית לטובת תלמידים עם לקויות שמיעה
ביה"ס שדות-מגרש מגרש קט רגל חדש מוקם
החלו העבודות להקמת מגרש מיני פיץ' כחלק משדרוג החצרות. בהמשך יוקם מתקן נינג'ה אתגרי. כחלק משדרוג החצרות. ריהוט לימודי ייחודי נרכש ויוצב בימים הקרובים. המועצה מבצעת גינון חדש בחצרות.
ביה"ס ארזים-נמשך שדרוג בניין הקומותיים והחצרות
העבודות נמשכות ובמסגרתם נבנו חדרי שירותים חדשים ומוקם מעלון לטובת נגישות. נמשך פיתוח החצרות, מתקני פנאי ופינות למידה חוץ כיתתיות לרבות קיר טיפוס, מתחם אתגרי עוד
גני ילדים-שדרוג אשכול נרקיסים, גן עתידני חדש
באשכול הגנים הולכת ונשלמת שדרוג הכניסה כולל הנגשת. הגנים עוברים שדרוג. "גן עתידני", כולל ריהוט חדיש וברקו יפעל בגן שקד.
 סה"כ השקעות המועצה המערכת החינוך בסכום של למעלה מ-8 מיליון ש"ח.
 הוקרה לסייעות
השבוע זכו הסייעות בפינוק של בילוי צהריים גסטרונומי, כהוקרה על העבודה הקשה והמאומצות במיוחד בזמן השביתה האחרונה. את האירוע כיבדו בנוכחותם מנהלת מחלקת החינוך וראש המועצה.
תנאי השכר של הסייעות המערכת החינוך
במסגרת תפקידו כיו"ר הוועדה להסכמי שכר של המרכז השלטון המקומי פועל ראש המועצה לשיפור תנאי השכר של העובדים במערכת החינוך השתתף השבוע ראש המועצה בישיבת הנהלה של מש"מ לקראת פתיחת שנת הלימודים. ראש המועצה העלה את הצורך הדחוף בעדכון שכר הסייעות שמגיע להן בזכות עבודתן הקשה. כמוכן הביע בן אליעזר את תמיכתו במאבקן הצודק של המורים והמורות בתקווה לפתיחת שנת הלימודים ב 1.9.22
 מפגש הערכות עם קב"ט המועצה
מנהל מחלקת הבטחון של המועצה יחיאל סבג כינס פגישת הערכות לקראת פתיחת שנת הלימודים עם מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ועם מנהלות בתי הספר וחידד איתן נהלים לטובת קיום שנת לימודים בטוחה.
 המחלקה לשירותים חברתיים
חלוקת שוברים לציוד לימודי
לקראת פתיחת שנת הלימודים: המחלקה בניהולה של שרה גייצהאלס ממשיכה מבצע חלוקת שוברים לציוד לימודי לכ-80 ילדים מהישוב בזכות תרומות וסיוע שגויס ע"י המחלקה.
משפחה מתנדבת יחד
המחלקה יצאה בפרויקט משותף "משפחה מתנדבת" יחד עם המרכז הקהילתי (מתנ"ס) במסגרתו משפחות מהישוב מכינות אגרות שנה טובה לכ-50 אזרחים וותיקים לקראת ראש השנה ולאחר מכן מחלקת אותם בבתים. הפרויקט הוא המשך לפעילויות משותפות של המחלקה (צוות האזרחים הוותיקים) עם רוית שבו רכזת תכנית "יחד" מהמרכז הקהילתי, בהן משפחות מקיימות פעילות משותפת עם אזרחים וותיקים סביב חגי ישראל. ההרשמה לפרויקט עד 10.9. לפרטים והרשמה
 תפעול וחזות
 מבצע תוקף חיסוני הכלבת
וטרינרית המועצה, דר' דינה סמארה, מזמינה את בעלי ההולכים על ארבע לנהוג באחריות ולפנות למשרדי השירות הווטרינרי לצורך בירור תוקף חיסון הכלבת ורישיון להחזקת כלב ובמידת הצורך לעדכן פרטים אישיים שהשתנו. בהתאם לדרישות החוק, חובה לחסן כל כלב שמלאו לו 3 חודשים פעם בשנה בחיסון למניעת כלבת. פרטים ליצירת קשר ניתן למצוא באתר המועצה.
יחד נשמור על רמת ישי מוגנת ממחלת הכלבת
שטיפת מתקני המשחקים-מחלקת התפעול ממשיכה בפעולות ניקיון וחיטוי בגני המשחקים השונים.
גדר בטיחות חדשה הותקנה ברחוב מעלה הרדוף
גן קדוש-עדכון
גן קדוש המשודרג בו השקיעה המועצה מאות אלפי שקלים יפתח בימים הקרובים לציבור עם קבלת אישור מכון התקנים.
 נוער
סמינר הנוער העובד והלומד
עשרות חניכי קן הנוער העובד שבו מסמינר פתיחת שנה שהתקיים בקיבוץ רביד בהובלת החניכים הבוגרים שהיו אחראים על הארגון וגם על התוכן. במהלך הסמינר נבנו תוכניות לשנה, החניכים התגבשו ונהנו
מסיבת סיום קיץ בניחוח תאלינדי
יחידת הנוער מביאה את תאילנד לרמת ישי. בראשון בספטמבר, אחרי היום הראשון ללימודים פותחים שנת לימודים חדשה במסיבה מטורפת בבריכה. (החל מהשעה 19:00).
מה בתוכנית? מ-ס-י-ב-ה-! לנוער בלבד: די-ג'יי, מאפרות פול מון ואביזרי פול מון, דוכן מקצועי של גלידה תאילנדית, עמדת חטיפים, פירות ושתיה קלה, הגרלה מגניבה ועוד מלא הפתעות!
הרשמה בקישור👇🏻
ניידת מיטב לשירותכם
וזה עוד לא הכל. סידרנו לנוחיותכם במסיבה גם ניידת מיטב למיועדים לגיוס כיתות יא'-יב'- מביאים לכם את לשכת הגיוס עד לרמת ישי – לכל שאלה, סידורים ודברים שנותרו לטפל תגיעו ותעשו את זה בליווי אישי של חיילי מיטב ממש ליד הבית! תקבלו מענה אישי ומקצועי עם נציג מיטב בלייב!
אינסטגרם חדש ליחידת הנוער
בימים אלה "עלה לאוויר" דף אינסטגרם מחודש ליחידת הנוער ובו תוכלו להתעדכן וגם לספר ולשתף על פעילויות בני הנוער בישוב.
 תרבות
 קהל של אלף תושבות ותושבים בהופעה של דיווד ברוזה
דיוויד ברוזה "הרים את רמת ישי על הרגליים" בהופעה סוחפת ומרגשת לעיני אלף צופים. הזמר האהוב הופיע עם מיטב להיטיו בבריכת השחייה במופע סיום הקיץ. ראש המועצה הוזמן ע"י ברוזה ללוות אותו בנגינת אקורדיון בשיר "באנו לכאן מתחת לשמים". בן אליעזר: הודה לצוות המתנ"ס, מנהל המתנ"ס אבי ברקב, רכזת התרבות מיה אזולאי, לצוות המועצה ולמפעל הפיס על ההפקה המוצלחת.
ב-8 בספטמבר הופעה של חיים משה. ועוד כמה הפתעות מתבשלות "על האש". יצויין כי ניתנת קדימות ברכישת כרטיסים למופעים לתושבי רמת ישי!
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –אתר המתנ"ס בכתובת
 קורונה
הקורונה עדיין נמצאת איתנו ותלווה אותנו לעוד הרבה זמן, אנו ממליצים לעטות עם מסכות במקומות סגורים. לשמור על היגיינה ומבקשים מהחולים להקפיד על הבידודים. לכל מי שצריך עזרה בזמן הבידוד המועצה לשירותכם אתם מתבקשים ליצור קשר עם המחלקה לשירותים חברתיים בטלפון 04-9931698
בברכת שבת שלום, והמשך קיץ מהנה ובטוח 

סיכום שבועי 19 באוגוסט

קהילת רמת ישי היקרה!
אנחנו מתקרבים לקראת סיום החופש הגדול ועובדי המועצה פועלים נמרצות כדי להכין את מערכת החינוך במועצה: הגנים, בתי הספר היסודיים וחט"ב היובל לקבלת ילדיכם. נצלו את ימי החופש האחרונים בהנאה ובכייף.
 חינוך
 ראש המועצה נפגש השבוע עם שרת החינוך ח"כ דר' יפעת שאשה ביטון לשיחה על חינוך בכלל והחינוך ברמת ישי בפרט לקידום פרויקטים חינוכיים למען תלמידנו.
 ממשיכים לדבר חינוך! מפגש עם מנהלת המחוז
ראש המועצה עפר בן אליעזר קיים פגישת עבודה עם מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך ד"ר אורנה שמחון, בנושא היערכות המועצה לפתיחת שנת הלימודים. בן אליעזר: "זכינו לאוזן קשובה מצד מנהלת המחוז. הודיתי לה על הסיוע שלה לתגבור שעות לימוד ותוכניות פדגוגיות נוספות למען תלמידנו.
 חינוך = ביטחון אמר ראש המועצה בראיון לוואלה. אנו חייבים לדאוג למורים לשכר ראוי, הוגן שישאיר מורים טובים במערכת. את אותו מסר העביר ראש המועצה ליו"ר הסתדרות המורים יפה בן דויד בפגישה שקיים איתה לקראת פתיחת שנת הלימודים.
 שדרוג מערכת החינוך
נמשכות העבודות בכל מערכת החינוך. במתחם בתי הספר היסודיים נשלמות ההכנות להקמת שני מגרשי קט-רגל סינטטיים. השיפוץ במבני הקומותיים מתקדם לקראת סיום לרבות התקנת מעלון וחידוש השירותים, במקביל מוצבים בחצרות מתקני משחקים חווייתיים והוצבו מספר פינות למידה חוץ כיתתיות – סה"כ השקעות בלמעלה מ 8 מיליון ש"ח.
בתי הספר ארזים –
בבניין הקומותיים שירותים חדשים הותקנו ובשבוע הבא יותקן מעלון הנגשה.
בית הספר שדות –
הושלמה בניית מבנה הקומותיים וחדר המורים בעלות של למעלה מ 6 מיליון ₪.
חט"ב היובל-מתחם גן כושר
הושלמה התקנת גן הכושר בחט"ב היובל ובו שלל מתקנים שהוצבו על רקע משטח גומי ססגוני.
גני ילדים הנגשת באשכול נרקיסים
גני הילדים באשכול הנרקיסים שודרגו מן הייסוד והושלמה הנגשת הכניסה.
 המחלקה לשירותים חברתיים
חלוקת שוברים לציוד לימודי
לקראת פתיחת שנת הלימודים: המחלקה בניהולה של שרה גייצהאלס ממשיכה מבצע חלוקת שוברים לציוד לימודי לכ-80 ילדים מהישוב בזכות תרומות וסיוע שגויס ע"י המחלקה.
שעת כושר לאזרחים הותיקים
ראש המועצה גייס תקציב של כ-30 אלף שקלים מהמשרד לשיוויון חברתי לטובת פעילות "שעת כושר" לאזרחים הותיקים, פעילויות/חוגים בתחומי הספורט לאזרחים הוותיקים.
משפחה מתנדבת יחד
המחלקה יצאה בפרויקט משותף "משפחה מתנדבת" יחד עם המרכז הקהילתי (מתנ"ס) במסגרתו משפחות מהישוב מכינות אגרות שנה טובה לכ-50 אזרחים וותיקים לקראת ראש השנה ולאחר מכן מחלקת אותם בבתים. הפרויקט הוא המשך לפעילויות משותפות של המחלקה (צוות האזרחים הוותיקים) עם רוית שבו רכזת תכנית "יחד" מהמרכז הקהילתי, בהן משפחות מקיימות פעילות משותפת עם אזרחים וותיקים סביב חגי ישראל.
ההרשמה לפרויקט עד 10.9. לפרטים והרשמה> https://www.matnasry.co.il/articles/item/34/
 קהילה ונוער
במפגש של ראש המועצה עם הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי הציג הרמטכ"ל את הערכיות והחשיבות של הגיוס המשמעותי לצה"ל והחמיא למיקומם המכובד של חיילי וחיילות רמת ישי במשימה לאומית זו.
הכוכבים הבאים
ביום שני יצאה יחידת הנוער עם 40 בני ובנות נוער להשתתף בצילומי "הכוכב הבא". בני הנוער השפיעו בהצבעות ופגשו את השופטים מקרוב!
חוגגים את ט"ו באב עם פונדו
ביחידת הנוער ציינו את חגיגות ט"ו באב לנוער עם ערב פונדו טעים ומפנק בבית הנוער בהובלתה של מנהלת היחידה ג'סיקה קוסטובסקי.
אינסטגרם דש ליחידת הנוער
בימים אלה "עלה לאוויר" דף אינסטגרם מחודש ליחידת הנוער ובו תוכלו להתעדכן וגם לספר ולשתף על פעילויות בני הנוער בישוב.
 תפעול וחזות
 מבצע תוקף חיסוני הכלבת
וטרינרית המועצה, דר' דינה סמארה, מזמינה את בעלי ההולכים על ארבע לנהוג באחריות ולפנות למשרדי השירות הווטרינרי לצורך בירור תוקף חיסון הכלבת ורישיון להחזקת כלב ובמידת הצורך לעדכן פרטים אישיים שהשתנו. בהתאם לדרישות החוק, חובה לחסן כל כלב שמלאו לו 3 חודשים פעם בשנה בחיסון למניעת כלבת. פרטים ליצירת קשר ניתן למצוא באתר המועצה.
יחד נשמור על רמת ישי מוגנת ממחלת הכלבת
שטיפת מתקני המשחקים
מחלקת התפעול ממשיכה בפעולות ניקיון וחיטוי בגני המשחקים השונים-השבוע התבצע ניקיון בגן משחקים בשכונת הפרדס.
 גינון ברחבי בישוב
ממשיכים בפעולות הגינון ברחבי הישוב, והפעם גינון חדש ברחובות סמטת הפרדס והמטע. בוצעה "הצלה" של עץ אלון עתיק ברחוב היסמין אשר גזעו הושחת בשל ונדליזם.
 שירות לתושב
שדרוג אתר המועצה
במסגרת שדרוג והנגשת השירות לציבור אישרה המועצה 50 אלף שקלים לשדרוג אתר המועצה, מתוך מטרה להפוך אותו לידידותי יותר למשתמשים.
 קשרי חוץ
אירוח ראש מועצת חצור הגלילית
ראש המועצה אירח השבוע את ראש מועצת חצור הגלילית מר שמעון סויסה ברמת ישי כדי להתרשם מעבודת המועצה המוגדרת כרשות איתנה ע"י משרד הפנים.
סויסה אמר בסיום: "שמחתי להגיע לביקור אצל חברי עפר בן אליעזר. רמת ישי מנוהלת למופת ויש להרבה רשויות מה ללמוד ממנה".
 ספורט ופנאי
גן קדוש שודרג בהשקעה של מאות אלפי שקלים
הושלמה הקמת גן קדוש בעלות של כ 700 אלש"ח ובו שלל מתקנים אתגריים ומרהיבים ביופיים. הגן יפתח להנאתכם בשבוע הבא.
 תרבות
 דויד ברוזה מחר בבריכה
מחר זה קורה, דיוויד ברוזה מגיע אלינו. פתיחת שערים ב 20:00, תחילת מופע בשעה 21:00, מלאי הכרטיסים מוגבל!
לפרטים ורכישת כרטיסים>
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –אתר המתנ"ס בכתובת
תחבורה
 שירות השכרת אופנים
גנבו לכם האופניים? התפנצ'ר לכם? תתקדמו ל-רמת אופן Ramat O Fun – שרות השכרת האופניים חדש ברמת ישי שיביא אתכן/ם לאן שרק תרצו.
בדיקת זמינות והשכרת האופניים תתבצע באמצעות מזכירות המרכז הקהילתי-04-9836111
לפרטים
קורונה
הקורונה עדיין נמצאת איתנו ותלווה אותנו לעוד הרבה זמן, אנו ממליצים לעטות עם מסכות במקומות סגורים. לשמור על היגיינה ומבקשים מהחולים להקפיד על הבידודים. לכל מי שצריך עזרה בזמן הבידוד המועצה לשירותכם אתם מתבקשים ליצור קשר עם המחלקה לשירותים חברתיים בטלפון 04-9931698
בברכת שבת שלום, והמשך קיץ מהנה ובטוח 
סיכום שבועי 12באוגוסט
קהילת רמת ישי היקרה!
אנחנו מתקרבים ל"ישורת האחרונה" של החופש הגדול ועובדי המועצה פועלים במרץ ובקצב מטורף כדי להכין את הגנים, בתי הספר היסודיים וחט"ב היובל לקבלת ילדיכם. יש למה לחכות!
 חינוך
 850 אלף שקלים נוספים למערכת החינוך
מליאת המועצה אישרה בישיבתה השבוע תקציבים בסך כ-850 אלף שקלים לטובת פיתוח מערכת החינוך- 650 אלף שקלים, תקציב אותו גייס ראש המועצה עפר בן אליעזר ממשרד החינוך לטובת המשך שדרוג בתי הספר היסודיים, 50 אלף שקלים להקמת כיתה אקוסטית מונגשת בחט"ב היובל ו-135 אלף שקלים לטובת מרכיבי בטחון בבתי הספר היסודיים.
 שדרוג מערכת החינוך ויש הפתעות
בתי הספר היסודיים – נמשכות העבודות בכל מערכת החינוך. במתחם בתי הספר היסודיים נשלמות ההכנות להקמת שני מגרשי קט-רגל סינטטיים. השיפוץ במבנה הקומותיים הותיק מתקדם לקראת סיום ומבנה הקומותיים החדש כבר מוכן לקליטת התלמידים. במקביל הוצבו בחצרות מתקני משחקים חווייתיים והוצבו מספר פינות "זולה".
 חט"ב היובל – גן כושר הוקם בחטיבת הביניים ואנו בשלבי סיום של הכנת כתות הלימוד לאחר סיום בית הספר של החופש הגדול (תלמידי א-ג).
 גני הילדים – אשכול הגנים בנרקיסים עובר מתיחת פנים ומשודרג מהיסוד לרבות החלפת שירותים מטבח חלונות ועוד. מוחלף החול בגני הילדים ומתקני המשחקים עוברים שטיפה וחיטוי.
ספורט
מיזוג אולם הספורט ב כ 650 אלף ש"ח – ביוזמת ממלא מקום ראש המועצה יונתן הירשפלד וסגנית ראש המועצה סבינה לוי אושרה בישיבת המועצה האחרונה הגדלת תקציב לטובת מיזוג אולם הספורט. ראש המועצה "תודה לחברי ההנהלה על היוזמה"
פעילות קהילה וספורט לכל המשפחה
ביום חמישי אחר הצהרים התקיים במגרש הספורט של בית הספר ארזים הפנינג ספורט ופנאי לקראת שבת עם שלל הפעלות-אין כמו זמן איכות משותף להורים ולילדים.
 בטחון
 פגישת הערכות עם מפקד מחוז הצפון בפיקוד העורף
על רקע המצב הבטחוני בדרום קיים בתחילת השבוע ראש המועצה פגישת עבודה עם מפקד מחוז צפון בפקע"ר אל"מ שרון איטח וצוותי פיקוד העורף ממחוז חיפה בנושא מוכנות רמת ישי לחירום. אנו במועצה ממשיכים בהיערכות לכל תרחיש בחירום. ראש המועצה הודה למנכ"ל המועצה איציק זכאי וקב"ט המועצה יחיאל סבג על פעילותם למוכנות הישוב. בן אליעזר: " תושבות ותושבים יקרים, המשיכו להתגייס למערך המתנדבים היישובי שלנו, למען החוסן שלנו"
 לוחמי גבעתי "מרגישים בבית" ברמת ישי
גאוה גדולה! חיילי סיירת גבעתי הנמצאים באזור במסגרת אימונים התארחו ברמת ישי וזכו לחיבוק מהקהילה ומעסקים שעטפו אותם בחום. ראש המועצה ומנכ"ל המועצה פגשו את החיילים, שמעו מהם על המשימות המבצעיות וגם על קבלת הפנים החמה שקיבלו מכם תושבים יקרים. "נתנו לנו הרגשה של בית" סיפרו הלוחמים. קהילת רמת ישי אין עליכם !!!
 סיירת ההורים בשטח
סיירת ההורים ממשיכה בפעילותה ובסופי השבוע ומפגינה נוכחות במוקדי הבילוי ובמקומות המפגש של בני הנוער כדי להוות משענת ותחושת ביטחון לצעירים. יישר כח למתנדבים ואנו מזמינים אתכם לבוא ולתרום לחוסן הקהילתי שלנו.
 המחלקה לשירותים חברתיים
 חלוקת שוברים לציוד לימודי
לקראת פתיחת שנת הלימודים: המחלקה בניהולה של שרה גייצהאלס ממשיכה מבצע חלוקת שוברים לציוד לימודי לעשרות ילדים מהישוב בזכות תרומות וסיוע שגויס ע"י המחלקה.
 מענים לאוכלוסיה עם צרכים מיוחדים
עוד שיתוף פעולה מפורה ומוצלח – המחלקה לשירותים חברתיים מקיימת שיתוף פעולה נוסף עם אגף הרווחה במועצה אזורית עמק יזרעאל והמרכז היזרעאלי לצרכים מיוחדים, הפעם השותפות היא במענים משלימים להורים ולבני משפחה של אוכלוסיה עם צרכים מיוחדים.
 בני משפחה מטפלים עיקריים
שתי הקבוצות של בני משפחה מטפלים עיקריים בבן משפחה אחר, שבו לפעילות אחרי הפסקה קצרה. המפגשים בהנחיית מרגלית רואי, עו"ס מומחית בתחום. כמו כן ממשיכה לפעול קבוצת תמיכה לניצולי שואה בהנחיית סמדר הרוש, מטפלת בתחום.
 משפחה מתנדבת יחד
פרויקט "משפחה מתנדבת יחד" יצא לדרך, במסגרתו משפחות מכינות אגרות שנה טובה לכ-50 אזרחים וותיקים לקראת ראש השנה ולאחר מכן מחלקת אותם בבתים. הפרויקט הוא המשך לפעילויות משותפות של המחלקה (צוות האזרחים הוותיקים) עם רוית שבו רכזת תכנית "יחד" מהמרכז הקהילתי, בהן משפחות מקיימות פעילות משותפת עם אזרחים וותיקים סביב חגי ישראל.
קהילה ונוער
אינסטגרם חדש ליחידת הנוער
בימים אלה "עלה לאוויר" דף אינסטגרם מחודש ליחידת הנוער ובו תוכלו להתעדכן וגם לספר ולשתף על פעילויות בני הנוער בישוב.
 וטרינריה
בודקים את תוקף חיסון הכלבת
וטרינרית המועצה, דר' דינה סמארה, מזמינה את בעלי ההולכים על ארבע לנהוג באחריות ולפנות למשרדי השירות הווטרינרי לצורך בירור תוקף חיסון הכלבת ורישיון להחזקת כלב ובמידת הצורך לעדכן פרטים אישיים שהשתנו. בהתאם לדרישות החוק חובה לחסן כל כלב שמלאו לו 3 חודשים פעם בשנה בחיסון למניעת כלבת. פרטים ליצירת קשר ניתן למצוא באתר המועצה.
יחד נשמור על רמת ישי מוגנת ממחלת הכלבת
 תפעול וחזות
לא משליכים פסולת לקרטוניות!
המועצה מתגברת את האכיפה בעקבות השלכת פסולת ביתית לעמדות לפינוי קרטון. מנהל התברואה חיים כהן: "תושבים משליכים כמויות גדולות של אשפה לעמדות לפינוי קרטון והדבר גורם לעיכובים בפינוי האשפה". ראש המועצה: "על מנת להימנע מאי נעימות וקנסות מיותרים, הקפידו להשליך את הקרטונים לקרטוניות בלבד ולהוציא את הגזם ביום המיועד לכך, יום שלישי. יחד נשמור על רמת ישי נקיה".
 חידוש מגופי המים
המועצה יחד עם תאגיד מעיינות העמקים ביצע חידוש וצביעה של מגופי המים ברחבי הישוב.
תרבות
צאו במחולות
עונת ריקודי העם חוזרת וביום ראשון בשעה 20:00 חן שפירן מחכה לכם בבית מרים עם הרקדה סוחפת לכל הגילאים
נמשכת מכירת הכרטיסים להופעה של דיוויד ברוזה ב-20 באוגוסט וחיים משה ב-8 בספטמבר. בתי ההופעות יתקיימו בבריכת השחיה.
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –אתר המתנ"ס בכתובת
תחבורה
 שירות השכרת אופנים
גנבו לכם האופניים? התפנצ'ר לכם? תתקדמו ל-רמת אופן Ramat O Fun – שרות השכרת האופניים חדש ברמת ישי שיביא אתכן/ם לאן שרק תרצו.
בדיקת זמינות והשכרת האופניים תתבצע באמצעות מזכירות המרכז הקהילתי-04-9836111
לפרטים
 קורונה
הקורונה עדיין נמצאת איתנו ותלווה אותנו לעוד הרבה זמן, אנו ממליצים לעטות עם מסכות במקומות סגורים. לשמור על היגיינה ומבקשים מהחולים להקפיד על הבידודים. לכל מי שצריך עזרה בזמן הבידוד המועצה לשירותכם אתם מתבקשים ליצור קשר עם המחלקה לשירותים חברתיים בטלפון 04-9931698
בברכת שבת שלום, חודש טוב בריאות, קיץ מהנה ובטוח 🌞🌞🌞🌹🌹

סיכום שבועי 5 באוגוסט

קהילת רמת ישי היקרה!
מחר עם צאת השבת אנו נכנסים לצום תשעה באב. יום בו אנו מתאבלים על חורבן בית המקדש. צום קל ומועיל לצמים שביננו והכי חשוב אהבת חינם.
 קורונה
הקורונה עדיין נמצאת איתנו ותלווה אותנו לעוד הרבה זמן, אנו ממליצים לעטות עם מסכות במקומות סגורים. לשמור על היגיינה ומבקשים מהחולים להקפיד על הבידודים. לכל מי שצריך עזרה המועצה לשירותכם. ניתן ליצור קשר עם המחלקה לשירותים חברתיים בטלפון 04-9931698
חינוך
שדרוג מערכת החינוך
נמשכות בקצב העבודות מערכת החינוך.
 ביה"ס ארזים – משודרגים חדרי שירותים, מוקם מעלון חדש לטובת הנגשה וממשיך פיתוח החצרות ועוד.
 ביה"ס שדות – בימים אנו מסיימים את בניית בניין הקומתיים החדש, ממשיך פיתוח החצרות ועוד.
 אשכול גני הילדים בנרקיסים – שלושה גני ילדים משודרגים מן היסוד לרבות החלונות, השירותים, המטבח, הנגשה ועוד.
 במקביל נמשכים שיפוצי הקיץ בכל מערכת החינוך למוכנות לפתיחת שנת הלימודים.
 משודרגת התאורה בכל מוסדות החינוך.
 נוער
 גאווה בדשא-הפנינג גאוה משותף עם מ.מ. קרית טבעון
הפנינג גאווה התקיים השבוע בקרית טבעון בשיתוף מועצת רמת ישי וקרית טבעון. הפנינג כלל: דוכנים ופינות יצירה, מופע מוסיקלי של יעל תלם, מופע דראג וגאווה עם זוהרה פלטינום ואנטון והשיא עם הופעה של קורין אלאל. ראש המועצה הגיע לברך והודה לראש מועצת קרית טבעון עידו גרינבלום על שיתוף פעולה ולרכזת הלהט"ב ברמת ישי טליה גולדשטיין שסייעה בהפקת האירוע.
אינסטגרם חדש ליחידת הנוער
בימים אלה "עלה לאוויר" דף אינסטגרם מחודש ליחידת הנוער ובו תוכלו להתעדכן וגם לספר ולשתף על פעילויות בני הנוער בישוב. עשרות בני נוער נהנו השבוע מביקור בסופרלנד בראשון כחלק מקייטנת "מתגלגלים".
קהילה
חברי "נתיבי ישי" עושים חיים
חברי מועדון המטיילים של רמת ישי "נתיבי ישי" לא נחים לרגע והשבוע הם נהנו מסיור יקבים מלא ניחוחות וביקור באטרקציות של העיר הגדולה-תל אביב.
נפרדים ממנהל המחוז במתנ"ס
הנהלת מתנ"ס נאות ישי נפרדה ממנהל המחוז בחברה למתנ"סים רחמים נינו שסיים את תפקידו. ראש המועצה, מנהל המתנ"ס אבי ברקב ויו"ר הנהלת המתנס עו"ד-רו"ח יורם ברזאני הודו לנינו על שיתוף הפעולה ואיחלו בהצלחה למחליפו רני מרקוביץ
🚲 שירות השכרת אופנים
גנבו לכם האופניים? התפנצ'ר לכם? תתקדמו ל-רמת אופן Ramat O Fun – שרות השכרת האופניים חדש ברמת ישי שיביא אתכן/ם לאן שרק תרצו.
בדיקת זמינות והשכרת האופניים תתבצע באמצעות מזכירות המרכז הקהילתי-04-9836111
לפרטים
תחבורה
פועלים להרחבת זמני התחב"צ
ראש המועצה נפגש עם מנהלי חברת סופרבוס בדרישה להגברת תדירות קו האוטובוס בתוך רמת ישי. מנהלי החברה גילו אוזן קשבת לדרישות ובודקים את המשמעויות ליישום הבקשה.
בטחון קהילתי
מרחיבים את המשמר האזרחי
מפגש התנעה להרחבת וחיזוק המשמר האזרחי התקיים השבוע בהשתתפות ראש המועצה , מנכ"ל המועצה ותושבים. בהנחיית ראש המועצה תועמד לטובת הנושא ניידת פיקוח לסיור בשעות הלילה. השוטר הקהילתי שגיא כהן ציין כי אינו מכיר רשויות שמקצות לצורך פעילות כזו רכב פיקוח דוגמת מועצת רמת ישי. ראש המועצה: "אני קורא לתושבות ולתושבי רמת ישי לתת כתף במאמץ הקהילתי לשמירה על בטחוננו האישי. אני מודה למ"מ ראש המועצה יונתן הירשפלד שדוחף את הנושא, למנכ"ל המועצה איציק זכאי ולמנהל מחלקת הבטחון יחיאל סבג על קידום הנושא יחד עם השוטר הקהילתי שלנו שגיא כהן".
מחזקים את הבטחון הקהילתי
ראש המועצה נפגש לפגישת הכרות עם ספדי ג'דעאן מנהל מחוז צפון של הרשות לביטחון. בפגישה השתתפו מנכ"ל המועצה איציק זכאי, מנהל מחלקת הבטחון יחיאל סבג, מנהל הרשות הקהילתית אור סבג-אלחדף ומורן בן נון מ"מ סגנית מנהל מחוז
בריאות
מקדמים את פיתוח המרכז הרפואי העמק
כחלק ממאמצי ראש הרשות לקידום ופיתוח הבריאות לתושבי האזור בכלל ותושבי רמת ישי בפרט נפגש ראש המועצה עם מנהל המרכז הרפואי העמק דר' מאור ממן ויחד עם ראשי רשויות נוספים מהאזור סייר במרכז הרפואי כדי לעמוד מקרוב על פיתוח המרכז הרפואי הנמצא בתנופת בנייה רחבה, נוספו מחלקות רבות ומכשירי רפואה טכנולוגיים דוגמת MRI ו-pet.ct ועוד.
ראש המועצה "נמשיך לפעול לקידום ושדרוג איכות הבריאות לאזור בכלל ולקהילת רמת ישי בפרט. בהזדמנות זו נאחל הצלחה רבה לד"ר מאור ממן המנהל החדש של המרכז הרפואי".
תפעול וחזות
מצילים בעלי חיים
המחלקה הווטרינרית של המועצה ממשיכה לחלץ לטפל ולהציל בעלי חיים אשר נקלעו למצוקות קשות. וטרינרית המועצה, דר' דינה סמארה נענית לפניות תושבים ומטפלת בבעלי החיים בטיפולים מצילי חיים. כל מי שנתקל בבעל חיים במצוקה ליצור קשר עם השירות הווטרינרי. ראש המועצה: "נמשיך לטפל ברגישות ובחמלה בקריאות להצלת בעלי החיים".
לא משליכים פסולת לקרטוניות!
המועצה מתגברת את האכיפה בעקבות השלכת פסולת ביתית לעמדות לפינוי קרטון. מנהל התברואה חיים כהן: "תושבים משליכים כמויות גדולות של אשפה לעמדות לפינוי קרטון והדבר גורם לעיכובים בפינוי האשפה". ראש המועצה: "על מנת להימנע מאי נעימות וקנסות מיותרים, הקפידו למחזור בהתאם להנחיות, להשליך את הקרטונים לקרטוניות בלבד ולהוציא את הגזם ביום המיועד לכך, יום שלישי. יחד נשמור על רמת ישי נקיה".
 גינון ברחבי בישוב
גינות הנוי ברחבי היישוב משודרגות ע"פ תוכנית העבודה.
 צביעת מעקות בטיחות
מתבצעת צביעה של מעקות בטיחות ברחבי הישוב עם דגש על קרבת מוסדות ציבור
 שדרוג תאורה בבתי הספר
אנו משדרגים את תאורה לתאורת לד חסכונית במבואה במתחם בתי הספר היסודיים.
גיזום עצים
מתבצע גיזום עצים ברחבי היישוב בכלל ועצי דקל בפרט בגובה לטובת שיפור החזות ושמירה על הבטיחות.
 שדרוג שלט הזכירון בכיכר רבין
שופץ שלט הזיכרון בכיכר רבין והצב על משטח.
ספורט
אריק זאבי בהרצאה בנושא העצמה
במסגרת מדיניות המועצה לעידוד מצוינות העביר השבוע הג'ודוקא לשעבר והמדליסט האולימפי אריק זאבי הרצאת העצמה תחת הכותרת "לנצח בקרבות היום יום".
תרבות
 מתכוננים לחג האהבה
חג האהבה בפתח, זוכרים? המרכז הקהילתי הכין לכם שלל אירועים לכבוד יום האהבה שחל בט"ו באב. מסיבה מדליקה תתקיים ב-11 באוגוסט עם הצמד לוטוס ומיטב שנות השישים-שבעים-שמונים. עוד בתכנית בר משקאות עשיר והפתעות.
אורי ברויר "חישמל" את הקהל
אורי ברויר הסטנדאפיסט הופיע במוצ"ש בפני אולם מלא מפה אל פה. דיוויד ברוזה יגיע אלינו ב-20 באוגוסט וחיים משה ב-8 בספטמבר. בתי ההופעות יתקיימו בבריכת השחיה.
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –אתר המתנ"ס בכתובת
בברכת שבת שלום, חודש טוב בריאות, קיץ מהנה ובטוח

סיכום שבועי 29 ביולי

קהילת רמת ישי היקרה!
החום שובר שיאים, הטמפרטורות הגבוהות מחייבות אותנו לנהוג במשנה זהירות אנא הרבו בשתייה, הגנו על גופכם מהשמש והקפידו על כללי הרחצה בים ובבריכה.
היום אנו מקבלים את חודש אב ובו כמה תאריכים משמעותיים – "תשעת הימים" החל מראש החודש ועד י' באב, בהם על פי ההלכה נוהגים למעט בשמחה ולנהוג במנהגי אבלות לציון תקופת חורבן בית המקדש. נאחל לכולם חודש טוב ומוצלח.
 קורונה
הקורונה עדיין נמצאת איתנו ותלווה אותנו לעוד הרבה זמן, אנו ממליצים לעטות עם מסכות במקומות סגורים. לשמור על היגיינה ומבקשים מהחולים להקפיד על הבידודים. לכל מי שצריך עזרה בזמן הבידוד המועצה לשירותכם אתם מתבקשים ליצור קשר עם המחלקה לשירותים חברתיים בטלפון 04-9931698.
חינוך
 נשלמת הקמת הבניין החדש במתחם ביה"ס היסודיים
בשנת הלימודים הקרובה יעמוד לרשות התלמידים במתחם בתי הספר היסודיים מבנה משוכלל וחדש שהוקם בעלות של למעלה משישה מיליון שקלים על שטח של כ-1000 מ"ר.
 פיתוח החצרות בביה"ס היסודיים
לפי החלטת מנהלות בתי הספר היסודי אורית קובי-הייט ומיכל שן ובהתאם להמלצת וועדת החינוך בהובלתו של מ"מ ראש המועצה ויו"ר וועדת החינוך יונתן הירשפלד, מתבצע שדרוג החצרות בבתי הספר ארזים ושדות, כך שייתן מענה פיסי ורגשי נוסף באמצעות מרחבי פנאי, שחרור אנרגיה ורגיעה, "הפרדה רכה" בין בתי הספר (מבנים קיימים, טופוגרפיה וכו').
 צובעים את גני הילדים
עבודות שיפוצי הקיץ בכל מוסדות החינוך בעיצומם בעלות של 300 אלף שקלים. בין היתר מתבצעת צביעת כל הגנים והכנתם לשנה הבאה
 ניקיון מיזוג אויר
מחלקת התפעול מבצעת שטיפה מקצועית של המזגנים במערכת החינוך והכנתם לקראת תחילת שנ הלימודים.
 המועדונית עוברת למשכן חדש
עם מעבר משרדי המועצה למשכנה החדש תעבור מועדונית ביה"ס היסודי למשכן חדש במתחם בו נמצאים כעת משרדי מחלקת הבטחון של המועצה בסמוך לכניסה לבית הספר ארזים.
 סיום עונת הצהרונים ב"קרקס של קיץ"
בהתרגשות של קיץ עם קייטנת קרקס והמון שמחת ילדים הסתיימו השבוע צהרוני יולי. תודה לכל צוותי החינוך המשלים אשר עמלו לאורך השנה כולה. ראש המועצה הודה לאבי ברקב מנכ"ל המרכז הקהילתי, חברי ההנהלה וצוות המרכז, החוגים והספקים
 נוער
מגוון פעילויות לנוער
ערבי פיצה -סרט" מתקיימים מדי יום חמישי עם נוכחות יפה. כמו כן התקיימה שחייה לילית בהובלת מנהלת יחידת הנוער ג'סיקה קוסטובסקי. עוד בתכנית: ערבי עמים, טיולים לאטרקציות שונות ברחבי הארץ ועוד.
אינסטגרם חדש ליחידת הנוער
בימים אלה "עלה לאוויר" דף אינסטגרם מחודש ליחידת הנוער ובו תוכלו להתעדכן וגם לספר ולשתף על פעילויות בני הנוער בישוב.
 רווחה
גיוס תקציבים למחלקה לשירותים חברתיים
ראש המועצה עפר בן אליעזר נפגש השבוע עם סיגל מורן מנכ"לית משרד הרווחה והבטחון הקהילתי בנוגע לגיוס כספים לשדרוג המחלקה לשירותים חברתיים ברמת ישי.
 בטחון וקהילה
 מרחיבים את המשמר האזרחי
אנו מרחיבים בימים אלה את מערך המשמר האזרחי בישוב. אנו פונים אליכם לבוא ולהתנדב למען ביטחוננו. הפעילות בשיתוף עם השיטור הקהילתי ותכלול בין היתר סיורים ליליים ברכב פיקוח שהמועצה מעמידה לצורך זה. מפגש התנעה יתקיים ב-2 באוגוסט בשעה 18:00 בנקודת השיטור במתנ"ס רמת ישי. ניתן להירשם ב-04-9039805. ראש המועצה, עפר בן אליעזר: "אני קורא לתושבות ולתושבי רמת ישי לתת כתף במאמץ הקהילתי לשמירה על בטחוננו האישי"
 חדש – סיירת ילדים
בימים אלה מתהווה "סיירת ילדים-חברים" בגילאי כיתות ה' ומעלה (באישור ההורים כמובן). רכזת הבטחון הקהילתי אור סבג-אלחדף שמובילה את הפרויקט יחד עם רכז המוגנות איתן בר-אב, מציינת כי יש משמעות רבה ב"גיוס" בני נוער, שכן הם נמצאים במרחב ומבינים טוב יותר מכל אחד את הצרכים של חבריהם.
תפעול וחזות
 גינון ברחבי בישוב
המועצה ביצעה במספר מקומות ביישוב גינון ברחובות מעלה השקמה, רקפות, צומת רקפות אלון. השבוע נתחיל בטיפול שטחי גינון, גן אלה, צאלון, ברוש, דקל וחט"ב היובל. כמו כן בוצעה כריתת 3 עצי דקלים בארזים כצורך בטיחותי.
 שדרוג אולם הספורט
המועצה משדרגת את אולם הספורט בעלות של מאות אלפי שקלים בין היתר החלפת החלונות, צביעה, החלפת התאורה, איוורור/מיזוג של האולם ושטיפת חיצונית וניקיון יסודי של הגגונים בחזית האולם להורדת צואת יונים שהצטברה בגג. החלפת רשת בשערי קט רגל ועוד.
 שביל סובב רמת ישי
כחלק מפרויקט הארכת שביל סובב רמת ישי עד לאזור התעסוקה הותקן מעבר חציה נוסף להולכי רגל ורוכבי אופניים בכניסה המערבית ליישוב..
 חידוש סימון נשק וסע
חודש סימון נשק וסע ליד בתי הספר היסודיים משתי הכניסות.
גיזום עצים
כחלק מהעבודות השוטפות לשמירה על בטיחות התבצע גיזום ע של ענפים הסמוכים לעמודי וחבלי חשמל.
תרבות
 ערב סיום חוגי מחול-ערב בצבע
ביום חמישי שעבר התקיים כמדי שנה ערב המחול המשותף לכל קבוצות המחול שרוקדות בסטודיו "לרקוד" של המרכז הקהילתי. הערב סיכם את שנת הפעילות בתחום.
מגוון הריקודים כלל את קבוצות הג'אז בהובלתה של רוני ירון, קבוצת הסלוניים בהובלת ורה גרומן, קבוצות "גווני ישי" בהובלת דבירית מררו לקבוצות ההיפהופ בהובלת יובל לב מסטודיוjust dance.
🌹 מתכוננים לחג האהבה
המרכז הקהילתי הכין לכם שלל אירועים לכבוד יום האהבה שחל בט"ו באב. מסיבה מדליקה תתקיים ב-11 באוגוסט עם הצמד לוטוס ומיטב שנות השישים-שבעים-שמונים. עוד בתכנית בר משקאות עשיר והפתעות.
🎤אורי ברויר מחר ברמת ישי
אורי ברויר הסטנדאפיסט הכי חנון ומצחיק יופיע מחר אצלינו. דיוויד ברוזה והגיטרה יופיעו אצלנו בבריכה ב-20 באוגוסט וחיים משה יסלסל לנו ב-8 בספטמבר גם כן בבריכת השחיה.
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –אתר המתנ"ס בכתובת
🚲 שירות השכרת אופנים
גנבו לכם האופניים? התפנצ'ר לכם? תתקדמו ל-רמת אופן Ramat O Fun – שרות השכרת האופניים חדש ברמת ישי שיביא אתכן/ם לאן שרק תרצו.
בדיקת זמינות והשכרת האופניים תתבצע באמצעות מזכירות המרכז הקהילתי-04-9836111
לפרטים
סקר סקר 📢📢>
אזרחים/יות ותיקים/ות יקרים/ות ⭐
המרכז הקהילתי (מתנ"ס) בשיתוף המחלקה לשירותים חברתיים מהדק את הקשר עם האזרחים הוותיקים במאמץ לשיפור מתמיד, להפיק לקחים, ולהציע פתרונות איכותיים והמותאמים ביותר לציפיות ולצרכים שלכם. מטרת הסקר היא להרחיב ולהנגיש את הפעילויות הן למעגלים הקיימים והן לתושבים שאינם חשופים. חשוב לציין שהסקר נועד למטרות פנימיות בלבד. נודה לכם אם תקדישו מספר דקות למילוי הסקר ולהשפיע.
אנו מבקשים להשיב על הסקר עד ל-31.7.2022
בברכת שבת שלום, חודש טוב בריאות, קיץ מהנה ובטוח 🌹🌹🌹🌹

סיכום שבועי 22 ביולי

קהילת רמת ישי היקרה!
הקיץ בעיצומו והטמפרטורות הגבוהות מחייבות את כולנו לנהוג באחריות. להרבות בשתיה, להישמר מחשיפה ממושכת לקרני השמש, להימנע מרחצה במקומות לא מוכרזים ולהקפיד על קיום ההנחיות והכללים המתפרסמים מעת לעת.
 קורונה
הקורונה עדיין נמצאת איתנו ותלווה אותנו לעוד הרבה זמן, אנו ממליצים לעטות עם מסכות במקומות סגורים. לשמור על היגיינה ומבקשים מהחולים להקפיד על הבידודים. לכל מי שצריך עזרה בזמן הבידוד המועצה לשירותכם אתם מתבקשים ליצור קשר עם המחלקה לשירותים חברתיים בטלפון 04-9931698.
 חינוך
משפצים ומשדרים את מוסדות החינוך
עבודות שיפוצי הקיץ בכל מוסדות החינוך בעיצומה, בין היתר אנו משפצים ומשדרגים את גני הילדים אורנים, שחף, והדס שבאשכול הגנים נרקיסים בהשקעה של מאות אלפי שקלים. מתקן כושר הוקם בחט"ב היובל. אנו משדרגים את חצרות בתי הספר. בבניין הקומותיים בביה"ס ארזים מותקנים תאי שירותים חדשים ויתווסף מעלון להנגשה. כיתות הלימוד עוברות צביעה מקיפה ועוד.
ילדי הגנים – מבלים בקייטנת מסביב לעולם
התחלנו את השבוע השלישי של הקייטנה בנושא "מסביב לעולם"- ילדי הגנים נהנים מפעילות חוויתיות ו"מבקרים" כל יום במדינה אחרת- הולנד, איטליה, צרפת, אנגליה, אנטארקטיקה ועוד, לצד מגוון פעילויות: ג'ודו, הפעלה ומוזיקה, שעות סיפור, חיות וחיוכים, פעילות מים.
ביה"ס של החופש הגדולה – פעילויות העשרה חוויתיות
ילדי ביה"ס במסגרת "ביה"ס של החופש הגדול" נהנים ממגוון רחב של פעילויות: הפעלה מוזיקלית, קרנבל רטוב, בריכה, ספורט, אומנות חץ וקשת, פעילויות העשרה לימודיות חווייתיות ועוד.
מתגלגלים
קייטנת מתגלגלים עם שלל הפעילויות. כל כמה ימים יוצא אוטובוס לאתר אחר בו מבלים בילדים ונהנים מפעילות כמו בלונה פארק, פארקי מים, מתקנים אתגריים ועוד.
קייצת הנוער העובד והלומד
קייצת הנוער העובד והלומד, התחילה בתחילת השבוע בהשתתפות כ-60 חניכים בשכבות ג'-ה'. הקייצת כוללת ימי חוץ חוויתיים ופעילות ערכית עם 15 מדריכים שנותנים את הלב והנשמה.
מגוון פעילויות לנוער
ערב "פיצה -סרט" ראשון לבני הנוער מתקיימים מדי יום חמישי עם נוכחות יפה. כמו כן יתקיימו מסיבות בבריכה, ערבי עמים, טיולים לאטרקציות שונות ברחבי הארץ ועוד.
 בטחון
מרחיבים את המשמר האזרחי
אנו מרחיבים בימים אלה את מערך המשמר האזרחי בישוב. אנו פונים אליכם לבוא ולהתנדב למען ביטחוננו. הפעילות בשיתוף עם השיטור הקהילתי ותכלול בין היתר סיורים ליליים ברכב פיקוח שהמועצה מעמידה לצורך זה. מפגש התנעה יתקיים ב-2 באוגוסט בשעה 20:00 בנקודת השיטור במתנ"ס רמת ישי. ניתן להירשם ב-04:9039805.
תגבור מצלמות אבטחה
במקביל המועצה ממשיכה בשדרוג ותגבור מערך מצלמות האבטחה בישוב. פגישה בנושא התקיימה בהובלת ראש המועצה, מנכ"ל המועצה, קב"ט המועצה, מנהל התפעול וגורמי המקצוע.
כנס מנהלי הרשות לביטחון קהילתי
הרשות לביטחון קהילתי מקיימת הכשרות מקצועיות לפי אשכולות, השבוע התקיים המפגש הראשון באשכול העמקים. את רמת ישי יצגה רכזת הבטחון הקהילתי אור אלחדף-סבג. ההכשרה תתקיים אחת לרבעון ובנוסף יתחיל קורס מנהלים מטעם הרשות בספטמבר
בטחון מידע
במסגרת המאמצים להגנת סייבר ושמירה על בטחון מידע הצטרפה המועצה למכרז משותף של השלטון המקומי למתן שירותי הגנת סייבר לרשויות המקומיות.
 תפעול וחזות היישוב
גיזום עצי דקל
כחלק מהעבודות השוטפות לשדרוג חזות הישוב התבצע גיזום בגובה של ענפים בעצי דקל ברחבי הישוב.
"אספת-לא לכלכת-זכית!"
המועצה ממשיכה במבצע לעידוד שמירה על רחובות רמת ישי נקיים. במסגרת סיוריהם השגרתיים מחלקים פקחי המועצה קופוני שי לתושב/ות אשר אספו את גללי כלביהם. השובר מעניק הנחות בחנויות בעלי חיים המשתתפות במבצע.
ספורט
מדליית ארד במכביה לקראטיסט ראם שקד – ברכות לקראטיסט ראם שקד בן ה-17, תושב רמת ישי וחבר בעמותת הקראטה ווסט קוסט, על זכייתו השבוע במקום ה-3 בתחרות הקראטה במכביה במדי נבחרת ישראל.
תרבות
 הסטודיו לריקוד ברמת ישי מציג: מופע סיום שנת הפעילות של קבוצות ולהקות בשלושה מופעים מרשימים ומרהיבים – 17:00 , 18:15, 19:30, בית התרבות.
 עושים לכם דרמה
בשבוע שעבר התקיימה הצגת סוף שנה של חוגי הדרמה. ההצגה ע"פ סיפרה של רבקה מגן עובדה ובוימה על ידי עדי קרויצר מובילת תחום הדרמה והתיאטרון במרכז הקהילתי. הילדים שהשתתפו בהצגה הנוגעת ללב זכו לתשואות ומחיאות כפיים סוערות. בקרוב תחל ההרשמה לשנה"ל הבאה, כל הפרטים באתר>
אורי ברויר החנון הכי מצחיק מגיע לרמת ישי
אורי ברויר הסטנדאפיסט הכי חנון ומצחיק יופיע במוצאי שבת הבאים-30 ביולי.
דיוויד ברוזה והגיטרה יופיעו אצלנו בבריכה ב-20 באוגוסט וחיים משה יסלסל לנו ב-8 בספטמבר גם כן בבריכת השחיה.
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –אתר המתנ"ס בכתובת
סקר סקר 
אזרחים/יות ותיקים/ות יקרים/ות 
המרכז הקהילתי (מתנ"ס) בשיתוף המחלקה לשירותים חברתיים מהדק את הקשר עם האזרחים הוותיקים במאמץ לשיפור מתמיד, להפיק לקחים, ולהציע פתרונות איכותיים והמותאמים ביותר לציפיות ולצרכים שלכם. מטרת הסקר היא להרחיב ולהנגיש את הפעילויות הן למעגלים הקיימים והן לתושבים שאינם חשופים. חשוב לציין שהסקר נועד למטרות פנימיות בלבד. נודה לכם אם תקדישו מספר דקות למילוי הסקר ולהשפיע.
אנו מבקשים להשיב על הסקר עד ל-31.7.2022
בברכת שבת שלום בריאות, קיץ מהנה ובטוח 

סיכום שבועי 15 ביולי

קהילת רמת ישי היקרה!
נכנסנו לשגרת הקיץ – בילויים בישוב, ברחבי הארץ ובחו"ל. מוזמנים לעקוב אחרי פרסומי המתנ"ס והמועצה אחרי שלל האירועים לכל הגילאים. תבלו.
 קורונה
הקורןנה עדיין נמצאת איתנו ותלווה אותנו לעוד הרבה זמן, אנו ממליצים לעטות עם מסכות במקומות סגורים. לשמור על היגיינה ומבקשים מהחולים להקפיד על הבידודים. לכל מי שצריך עזרה בזמן הבידוד המועצה לשירותכם אתם מתבקשים ליצור קשר עם המחלקה לשירותים חברתיים בטלפון 04-9931698.
 חינוך
עבודות שיפוצי הקיץ בכל מוסדות החינוך בעיצומה, בין היתר אנו משפצים ומשדרגים את גני הילדים אורנים, שחף, והדס שבאשכול הגנים נרקיסים בהשקעה של מאות אלפי שקלים. משדרגים את חצרות בתי הספר היסודי, מתקינים גן כושר בחטיבת הביניים היובל ועוד.
 קהילה ונוער
מפגש סיירת הורים
השבוע התקיים מפגש התנעה של סיירת הורים. קב"ט המועצה יחיאל סבג ואור סבג אלחדף רכזת הבטחון הקהילתי הציגו את הפעילות שמטרתה בין היתר-מתן תחושת בטחון, ההגנה וה"חיבוק" לבני הנוער. ראש המועצה עפר בן אליעזר שכיבד בנוכחות את האירוע שוחח עם ההורים והודה להם על ההתנדבות. אנו קוראים להורים נוספים לבוא ולהצטרף לשורות סיירת ההורים למען עתיד ילדינו.
מגוון פעילויות לנוער
הכנו עבורכן מגוון פעילויות לנוער לחודשי הקיץ. מנהלת יחידת הנוער ג'סיקה קוסטובסקי ציינה כי אתמול התקיים ערב "פיצה -סרט" ראשון לבני הנוער. בהמשך יתקיימו מסיבות בבריכה, ערבי עמים, טיולים לאטרקציות שונות ברחבי הארץ ועוד. כל במידע בדפי הפייסבוק ובאתר המועצה והמתנ"ס.
פרויקט ייחודי: ספריית קומיקס
עומרי כהן, דור שריג, הראל בן יעקב, רועי מואס – הם רק בכיתה ג' והם כבר חתומים על ספר איורים פרי עטם. בחודשים האחרונים ביוזמת ארבעת הילדים הללו ובניהולם החל לפעול בספריית רמת ישי "חוג קומיקס". בחוג אוגדו היצירות לכדי ספר שהודפס וממש בימים אלה תוכלו להשאיל אותו בספריה. ראש המועצה פגש את הילדים ושיבח אותם על הפרויקט היצירתי הציע להם להכין ספר קומיקס על רמת ישי. רעיון אותו קיבלו הילדים בשמחה.
 בטחון
שדרוג מצלמות אבטחה
שומרים על הבטחון האישי שלכם. המועצה החלה במהלך של שדרוג ותגבור מערך מצלמות האבטחה בישוב. פגישה בנושא התקיימה בהובלת ראש המועצה, מנכ"ל המועצה, קב"ט המועצה, מנהל התפעול וגורמי המקצוע.
 המחלקה לשירותים חברתיים
קבוצת תמיכה להורים לילדים עם צרכים מיוחדים
ברמת ישי פועלת קבוצת תמיכה והדרכה להורים לילדים עם צרכים מיוחדים בגיל הרך (מעון יום שיקומי וגן חנ"מ) פעילותה הקבוצה, שציינה לאחרונה את סיום השנה, התאפשרה בזכות שיתוף פעולה עם מחלקת החינוך. את הפעילות הובילה מנחה מקצועית שענתה על צורך משמעותי של ההורים.
תגבור המחלקה לשירותים חברתיים.
המחלקה לשירותים חברתיים תוגברה עם שתי עובדות חדשות, שושי שני כרכזת מענים "מגן זהב" שתיתן תמיכה לעובדות הסוציאליות של האזרחים הותיקים וסיוע לאזרחים הותיקים ואביגיל רוזן בתפקיד מזכירת מחלקה, ותשמש גם כעובדת זכאות.
 תפעול וחזות
שדרוג גן קדוש
ממשיכים לשדרג את גן חנן קדוש, הוצבו מתקני משחקים חדשים ואתגריים. המתקנים הוצבו כחלק מהתוכנית הכוללת לשדרוג הגן בהשקעה של מאות אלפי שקלים. הגן יפתח בקרוב לקהל הרחב.
שדרוג הגינון נמשך
מחלקת התפעול ממשיכה בשדרוג הגינון ברחבי היישוב, גינון חדש ואסתטי בוצע בשטחים הסמוכים לגן המשחקים החדש בשכונה המערבית.
שדרוג תאורה
המועצה ביצעה שדרוג של התאורה בכיכר רבין -הוצבה תאורת לד חסכונית עם אפקטים מתחלפים.
 בתים חמים לכלבים נטושים
דר' דינה סמארה הוטרינרית הרשותית סיפרה השבוע בהתרגשות כי מצאה בית חם לניקי, כלבה נטושה אשר נמצאה באזור רמת ישי לפני כחודש וחצי והועברה לכלביה בחיפה. מנכ"ל המועצה איציק זכאי ציין כי המועצה משקיעה משאבים ומאמצים רבים כדי למצוא לכלבים בתים חמים. ראש המועצה: "נמשיך לדאוג לרווחת הכלבים הנטושים לצד שמירה על חזות הישוב ופיקוח ואכיפה בנושא כלבים משוטטים"
"אספת-לא לכלכת-זכית!"
המועצה ממשיכה במבצע לעידוד שמירה על רחובות רמת ישי נקיים. במסגרת סיוריהם השגרתיים מחלקים פקחי המועצה קופוני שי לתושב/ות אשר אספו את גללי כלביהם. השובר מעניק הנחות בחנויות בעלי חיים המשתתפות במבצע.
 תרבות ופנאי
צחוקים ומדעים: דר' מולקולה כאן
השבוע בילינו באחר הצהריים מדעי, מלמד ומצחיק במיוחד עם ד"ר מולקולה האגדי מערוץ לוגי שלימד אותנו את חוקי הטבע והגיון הכימיה והפיזיקה, תוך שילוב הקהל בניסויים מדעיים. היה נהדר! ולא לשכוח – לנסות את זה בבית. ראש המועצה הגיע לברך את המשתתפים.
התיאטרון שלנו: הצמיד של אופירה
לא צריך לנסוע רחוק כדאי לראות הצגה איכותית לכל המשפחה. קבוצת תיאטרון הילדים של המרכז הקהילתי העלתה במופע סיום שנה את ההצגה "הצמיד של אופירה"-דרמה מקומית בהובלת עדי קרויצר. יישר כוח לילדים המוכשרים!
ברוזה וחיים משה עוד מעט כאן
אז מה הכנו לכם לקיץ? דיוויד ברוזה והגיטרה יופיעו אצלנו בבריכה ב-20 באוגוסט וחיים משה יסלסל לנו ב-8 בספטמבר גם כן בבריכת השחיה. ויש לנו גם את אורי ברויר הסטנדאפיסט הכי חנון ומצחיק שיופיע בסוף החודש.
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –אתר המתנ"ס בכתובת
📢📢 סקר סקר
אזרחים/יות ותיקים/ות יקרים/ות ⭐
המרכז הקהילתי (מתנ"ס) בשיתוף המחלקה לשירותים חברתיים מהדקים את הקשר עם האזרחים הוותיקים במאמץ לשיפור מתמיד, להפיק לקחים, ולהציע פתרונות איכותיים והמותאמים ביותר לציפיות ולצרכים שלכם. מטרת הסקר היא להרחיב ולהנגיש את הפעילויות הן למעגלים הקיימים והן לתושבים שאינם חשופים. חשוב לציין שהסקר נועד למטרות פנימיות בלבד. נודה לכם אם תקדישו מספר דקות למילוי הסקר ולהשפיע.
אנו מבקשים להשיב על הסקר עד ל-31.7.2022
בברכת שבת שלום עם הרבה בריאות, קיץ מהנה ובטוח שימרו על עצמכם ועל בני ביתכם בקיץ החם, הרבו בשתייה והימנעו מרחצה בים ללא פיקוח מציל. 🌹🌹🌹

סיכום שבועי 8 ביולי

קהילת רמת ישי היקרה!
עומס החום הכבד מזכיר לנו כי אנחנו באמצע חודש יולי ובשגרת חום ולחות מעיקים. מומלץ לשתות הרבה מים, לשהות כמה שפחות בשמש הקופחת וגם להתרענן בשלל אירועי קיץ שהכנו עבורכם לכל קשת הגילאים.
 חינוך
למעלה מ-600 ילדים בביה"ס של החופש הגדול
ראש המועצה עפר בן אליעזר ומנהל המתנ"ס אבי ברקב ערכו בתחילת השבוע ביקור בבית הספר של החופש הגדול בו משתתפים למעלה מ – 600 תלמידים בגילאי גן וביה"ס – 355 בגנים ו-255 בכיתות ביה"ס א'-ג'. מחזור נוסף יפתח ב-24 ביולי. רכזת הפעילות ענבר חיים ציינה כי בנוסף משתתפים 50 תלמידים בקבוצה של "קייטנת מתגלגלים" הכוללת טיולים ואטרקציות. ראש המועצה הביע את התרשמותו מהפעילות העניפה והמגוונת.
סמינר מד"צים
ראש המועצה ומנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ביקרו בסמינר המד"צים של הנוער העובד והלומד ביער כפר החורש שוחחו עם המדריכים הצעירים על ערכי מנהיגות ודוגמא אישית.
 חיילים
מסיבת מתגייסים
אתמול בערב (יום חמישי) התקיימה מסיבת המתגייסים בהובלת וועדת חיילים יישובית. עשרות בני נוער לפני גיוס נהנו ממוזיקה טובה, מרתון סטנדאפ, מסיבת ברביקיו ושי מתנת המועצה. ראש המועצה הודה ליו"ר וועדת חיילים יפעת וקנין ולחברי הוועדה וברך את בני הנוער בברכת גיוס קל ובטוח.
 שדה התעופה רמת דוד
מפגש עם ח"כ בן ברק בנושא פיתוח שדה"ת בדרום ובחיפה
ח"כ רם בן ברק, יו"ר ועדת חוץ ובטחון התארח לפגישת עבודה אצל ראש המועצה שעניינה קידום הקמת שדה תעופה משלים בדרום ופיתוח השדה בחיפה. בן ברק תושב העמק הבטיח להמשיך ולסייע בפעילות בנושא.
 פנאי
מחדשים את גן קדוש
השבוע החלו עבודת הצבת מתקני משחקים חדשים בגן קדוש (ע"ש חנן קדוש) ברחוב האלון. המתקנים חדשים ומודרניים כחלק משדרוג הגן בהשקעה של מאות אלפי שקלים. הגן יפתח בקרוב לקהל הרחב.
שדרוג הגן בשכונה מערבית
נמשך שדרוג גן המשחקים האינטראקטיבי בשכונה המערבית. המועצה הציבה במקום ספסלים וברזיה.
✅ בריאות
📌פקח וטרינרי ייעודי הצטרף למחלקה הווטרינרית
המועצה איישה לראשונה משרה של פקח וטרינרי רשותי. בין תפקידיו מתן מענה למטרדים שמקורם בבעלי חיים. מנכ"ל המועצה איציק זכאי ציין כי דגש מיוחד יינתן ללכידת בעלי חיים משוטטים. וטרינרית המועצה דר' דינה סמארה ציינה כי הפקח יסייע בביצוע פעולות למניעת פגיעה בעלי חיים. ראש המועצה: "שמחים להרחיב את שירותי המחלקה הוטרינרית"
🚑הקצאת שטח לנקודת הזנקה של מד"א
מליאת המועצה אישרה הקצאת שטח להקמת נקודת הזנקה של מד"א בישוב תכלול אמבולנס וצוות כוננות. הנושא יעבור לאישור וועדת ההקצאות. מנכ"ל המועצה איציק זכאי ערך סיור בשטח עם מנהל מרחב כרמל במד"א תמ"ג ארז גלר שאמר: "נקודת ההזנקה תשפר משמעות את זמני התגובה", ראש המועצה: "מדובר בשירות חשוב ומציל חיים לתושבים"
 תפעול וחזות
ניקיון עשביה בסוללות לאורך כביש 75
מחלקת התפעול ביצעה ניקיון וכיסוח עשביה של הסוללות לאורך כביש 75
שטיפת מתקני מחזור
שטיפת עמדות המחזור השונות מתקיימת על בסיס קבוע ובהתאם לתוכנית העבודה. אנא שימרו על הניקיון
ביקורת בטיחות מגרשים ספורט
כחלק מתחזוקת מגרשי הספורט ושמירה על הבטיחות התקיימה ביקורת שנתית בכל מתקני הספורט והאולם ע"י מעבדה מוסמכת.
"אספת-לא לכלכת-זכית!"
המועצה ממשיכה במבצע לעידוד שמירה על רחובות רמת ישי נקיים. במסגרת סיוריהם השגרתיים מחלקים פקחי המועצה קופוני שי לתושב/ות אשר אספו את גללי כלביהם. השובר מעניק הנחות בחנויות בעלי חיים המשתתפות במבצע.
 ספורט
טקס ספורטאי ישובי
ביום רביעי התקיים טקס ספורטאי רמת ישי לשנת הפעילות 2021/2022 בהשתתפות מאות ספורטאים, מאמנים ובני משפחה. בטקס הוצגו הספורטאים והענפים הבולטים וחולקו מדליות למצטיינים. כמו כן הושם זרקור על ענפים פורצי דרך. מעבר לענפים התחרותיים פועל במרכז הקהילתי תחום הספורט עם למעלה מ-600 משתתפים ב-14 תחומי ספורט שונים. מ"מ ראש המועצה יונתן הירשפלד ברך את המשתתפים ויחד עם רכז הספורט במתנ"ס יריב עזר העניקו את מדליות לספורטאים.
ג'ודו: אלוף ישראל מרמת ישי
יש לנו אלוף ישראל מרמת ישי: נעם שטיינר בן ה-13 שגדל במרכזים לגודו והגנה עצמית אצלינו זכה באליפות ישראל זו הפעם השניה. גם עידן שניר מרמת ישי עלה על הפודיום אחרי שזכה במקום שלישי באליפות ישראל.
בהתעמלות מכשירים – יש לנו אלופה
אורי קוטר-רייס בת ה – 10 שבה מאליפות ישראל עם מדליית זהב בקורה והוסיפה עוד מדליות כסף בקרקע ובמקבילים ועוד מדליית ארז בקרב רב. אורי מתעמלת המסגרת נבחרת עמק יזרעאל
קראטה: 14 מדליות באליפות ישראל.
מועדון הקראטה ווסט קוסט רמת ישי השתתף באליפות ב"ש הפתוחה, בחסות התאחדות הקראטה בישראל ושב עם שלל של לא פחות מ-14 מדליות- 8 זהב, 3 כסף, 3 ארד. השתתפו בתחרות: דביר מסלין, גולן רומנוב, בועז רומנוב, רועי הייס, עומרי בר, עומר וינבר. את הקבוצה מוביל אנדריי מסלין.
 קפוארה: פעילות סיום שנה
ביום שבת בבוקר הגיעו ההורים והילדים שהתאמנו במהלך השנה בענף הקפוארה ליום אימון חוויתי. הילדים נהנו ממספר פעילויות מקפיצות במיוחד. המאמן יוחאי ויינר מוביל את תחום הקפוארה במקצועיות רבה.
 תרבות ופנאי
קונצרט סיום לחוגי הפסנתר
חוג נוסף שתופס נפח הוא חוג נגינת הפסנתר בהובלת ילנה גוריונוב. השבוע התקיים קונצרט סיום השנה במעמד ראש המועצה שהגיע לברך את המשתתפות והמשתתפים.
ברוזה וחיים משה עוד מעט כאן
אז מה הכנו לכם לקיץ? דיוויד ברוזה והגיטרה יופיעו אצלנו בבריכה ב-20 באוגוסט וחיים משה יסלסל לנו ב-8 בספטמבר גם כן בבריכת השחיה. ויש לנו גם את אורי ברויר הסטנדאפיסט הכי חנון ומצחיק שיופיע בסוף החודש.
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –אתר המתנ"ס בכתובת
🎼🎨מתכוננים לסופ"ש אמנים
מחפשים אתכם – אמנים מכל התחומים – מוסיקה, ציור, שחקנים, אמני קרקס, אמנות פלסטית, פיסול, תכשיטנות, קרמיקה, או כל אמנות שהיא – לסוף שבוע אמנים שיתקיים בתאריכים 23-34 בספטמבר. הרשמה אצל מיה, רכזת תרבות בטלפון 0522833234 עד 10/8.
✅ תחבורה
🚗שינויי הסדרי תנועה באזור "בית אספים" באזה"ת
לטובת שיפור התנועה ולבקשת הציבור ובעלי העסקים הסמוכים, שינתה המועצה את הסדרי התנועה הקיימים באזור "בית אספים" באזה"ת (אזור נדב קינוחים). התנועה הפכה לחד סיטרית כך שהכניסה מרחוב הצפצפה (אזור בנק לאומי) והיציאה לכיוון מזרח באזור חנות התאורה (סמוך לכיכר). ראו מפה מצורפת.
בברכת שבת שלום בריאות איתנה, קיץ מהנה ובטוח .

סיכום שבועי 1 ביולי

קהילת רמת ישי היקרה!
אתמול הסתיימה שנת הלימודים תשפ"ב בכל מוסדות החינוך. מסיבות סוף השנה נחגגו בהתרגשות ובהנאה. אנו מאחלים חופשה נעימה ובטוחה לכלל התלמידות והתלמידים, המורות והמורים, הסייעות ושאר אנשי המנהל והצוות בבתי הספר ובגנים.
 חינוך
מנהלת יחידת נוער חדשה
מנהלת יחידת נוער חדשה. ג'סיקה קוסטובסקי בעלת ניסיון רב בפעילות בני נוער ותנועות נוער תוביל את פעילות בני הנוער בישוב.
מסיבת סיום כיתות ו'
במסיבת סיום מושקעת ומרגשת סיימו תלמידות ותלמידות כיתות ו' מחזור ס"ה את לימודיהם בבית הספר ארזים. ראש המועצה עפר בן אליעזר, מנהלת בית הספר אורית קובו-הייט, רב הישוב יצחק יוסף וולוסוב ונציגי ההורים ברכו. האירוע התקיים בבריכת השחייה לעיני מאות הורים ואורחים.
מנהיגות ירוקה של ארזים קבלת פנים
נבחרת מנהיגות ירוקה של ביה"ס ארזים שהעפילה לשלב הגמר בתחרות יזמות התארחה השבוע אצל ראש המועצה ומנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר לרגל ההישג. את המוצר פיתחו והציגו נעמה שמחי בר טוב, אמילי סוצ'אה, שירה גיידה וטליה שחף. בקורס ביומימקרי של תעשיידע לומדים 15 תלמידים שכבת כיתות ה'. ראש המועצה ברך את התלמידות ואת סגנית המנהלת דורית בכר על ההישג.
שדרוג הנגשה בביה"ס ארזים
מליאת המועצה אישרה תב"ר לטובת הנגשת בית הספר ארזים בסך 200 אלף שקלים בהשתתפות משרד החינוך והמועצה. במסגרת העבודות יוקם מעלון בבניין הקומותיים בבית הספר.
גנים בטבע
גני הילדים צאלון ושחף ציינו את סיום שנת הלימודים ברוח התוכנית הלימודית-שילוב של טבע ומדעים. ילדי גן שחף יצאו לקטיף בצלים וילדי גן צאלון הכינו תוצרים מהטבע-בשמים מוורדים, שמנים נגד כינים ולגירויים בעור ושקיות חליטה.
בית הספר היסודי "שדות"-נעים להכיר
בית ספר יסודי חדש יפעל בישוב החל משנת הלימודים הקרובה. ביה"ס שיקרא "שדות" יפעל לצידו של ביה"ס הקיים ארזים. את בית הספר תנהל מיכל שן, שניהלה בשנים האחרונות חט"ב במגידו, לאחר שנבחרה במכרז של משרד החינוך. את השם בחרו מאות תושבים שהשתתפו במשאל שפורסם בנושא מבין שלוש הצעות שהועלו בוועדת החינוך ומשקפות את צביונה של רמת ישי.
מסיבת מתגייסים
היכונו למסיבת מתגייסים שתתקיים בבריכת השחיה ביום חמישי הקרוב, 7/7, בהובלת וועדת חיילים יישובית.
קהילה ונוער
הופעת "דראג" לרגל חודש הגאוה
כחלק מאירועי "חודש הגאווה" ומדיניות המועצה לקידום שוויון מגדרי לסוגיו, מתקיימים ברמת ישי מספר אירועים: השבוע התקיים ערב "דראג" מיוחד מפגש עם הדראגיסטית המוכרת "מאמא דה לה סמאללה". בשבוע שעבר התקיים פיקניק ושייט קיאקים בגושרים בשיתוף פעולה רשויות מכל רחבי הארץ. והיום התקיים פיקניק בסימן "גאווה ברמת ישי" בעץ האלון. את הפעילויות מובילה טליה גולדשטיין רכזת להט"ב ישובית.
קשרי חוץ
אירוח צוות מדלית אל כרמל
המועצה ממשיכה לארח צוותים מרשויות ברחבי הארץ המבקשות ללמוד על ניהול המועצה שהוכרזה כרשות איתנה. צוות יחידת הפיקוח והאכיפה של מ.מ דלית כרמל יחד עם מנכ"ל המועצה דהש חלבי קיימו פגישת עבודה עם מנכ"ל המועצה איציק זכאי בנושאי שמירה על בסדר הציבורי ואכיפה.
 תפעול וחזות
שדרוג כיכר האלון תות
הושלמה העבודות לשדרוג כיכר הרחובות האלון-תות כולל פיתוח נופי והצבת תאורה. קודם לכן שודרגה הכיכר הסמוכה ברחובות האלון-דפנה.
ניקיון שביל סובב רמת ישי
שבילו סובב רמת ישי – בוצע ניקיון וגיזום בפינות הישיבה לאורך השביל וכמו תוקן הגשר העץ לאורך רחוב העירית.
מערכת כריזה בחט"ב היובל
במהלך שבוע הבא תותקן מערכת כריזה וצילצולים חדשה בבית הספר. כמו כן תשודרג תאורת חדר המורים לתאורה לד.
שדרוג קו ניקוז ברחוב העירית
נמשכות העבודות לשדרוג קו ניקוז ברחוב העירית (בין המספרים 5-105) החל משעות הבוקר עד השעה 16:00. אנו מתנצלים על חוסר הנוחות הזמני.
"אספת-לא לכלכת-זכית!"
המועצה ממשיכה במבצע לעידוד שמירה על רחובות רמת ישי נקיים. במסגרת סיוריהם השגרתיים מחלקים פקחי המועצה קופוני שי לתושב/ות אשר אספו את גללי כלביהם. מנהל מחלקת הפיקוח והבטחון יחיאל סבג המוביל את המבצע מציין כי השובר מעניק הנחות בחנויות בעלי חיים המשתתפות במבצע.
 ספורט
פעילות שיא של מועדון הלביאות
במסגרת פעילות מועדון הכדורשת "לביאות רמת ישי" בליגה לידידות התקיימה פעילות גיבוש חוייתית עם הקבוצות המשתתפות בליגה.
מעופפי רמת ישי באירוע סיום
נבחרת מעופפי רמת ישי לקחה חלק באירוע הסיום השנתי של אגודת הספורט מעופפי חיפה האירוע. כל הכבוד לבנות הנבחרת על עבודה קשה והשקעה באימונים לאורך השנה. זה המקום להודות לצוות האימון היקר שלנו. עוזרות מאמן: תמיר קון וקשת דוידוביץ מאמן הקבוצות: אייל שוחט
היכונו לטקס ספורטאי יישובי
המסורת חוזרת. טקס ספורטאים מצטיינים יתקיים ביום רביעי הקרוב כולל הרצאה של המדליסט האולימפי אריק זאבי.
 תרבות ופנאי
ברוזה וחיים משה עוד מעט כאן
אז מה הכנו לכם לקיץ? דיוויד ברוזה והגיטרה יופיעו אצלנו בבריכה ב-20 באוגוסט וחיים משה יסלסל לנו ב-8 בספטמבר גם כן בבריכת השחיה.
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –אתר המתנ"ס בכתובת
מתכוננים לסופ"ש אמנים
מחפשים אתכם – אמנים מכל התחומים – מוסיקה, ציור, שחקנים, אמני קרקס, אמנות פלסטית, פיסול, תכשיטנות, קרמיקה, או כל אמנות שהיא – לסוף שבוע אמנים שיתקיים בתאריכים 23-34 בספטמבר. הרשמה אצל מיה, רכזת תרבות בטלפון 0522833234 עד 10/8
 תחבורה
שינויי הסדרי תנועה באזור "בית אספים" באזה"ת
לטובת שיפור זרימת התנועה ולבקשת הציבור ובעלי העסקים הסמוכים, שינתה המועצה את הסדרי התנועה הקיימים באזור "בית אספים" באזה"ת (אזור נדב קינוחים). התנועה הפכה לחד סיטרית כך שהכניסה מרחוב הצפצפה (אזור בנק לאומי) והיציאה לכיוון מזרח באזור חנות התאורה (סמוך לכיכר). ראו מפה מצורפת.
בברכת שבת שלום בריאות, קיץ בטוח, חודש טוב וחופשה נעימה ובטוחה לתלמידי בית הספר וגני הילדים שיצאו לחופשה. 

סיכום שבועי 24 ביוני

קהילת רמת ישי היקרה!
שבוע גדוש בהישגים עבר עלינו. נבחרת מנהיגות ירוקה של בית הספר ארזים העפילה לשלב הגמר בתחרות יזמות, נבחרת הברידג' של בית ספר שבה מאליפות ישראל עטורת מדליות ותוצאות בחינות המיצ"ב בשפה אשר הציבו את תלמידי כיתות ד' ב"עשירון העליון" של בתי הספר בארץ בהחלט חיממו את הלב.
נאחל לתלמידי חטיבת הביניים והתיכונים שסיימו השבוע את שנת הלימודים חופשה נעימה, מהנה ובטוחה.
 חינוך
 תוצאות המיצב – רמת ישי מובילה בארצות במבחני השפה
תוצאות מרשימות לבית ספר היסודי ארזים במבחני המיצ"ב שנערכו השנה לתלמידי כיתות ד, ה, ו'. על פי התוצאות ביה"ס נמצא בעשירון העליון של התפלגות ממוצעי הציונים (בבתי ספר "דומים") במבחנים שנערכו לתלמידי כיתות ד' בשפה (הבנת הנקרא וכו'). תלמידי כיתות ה',ו' נשאלו על האקלים בית הספר-85 אחוז מהם השיבו כי הם מרגישים חלק מבית הספר ו-79 אחוז השיבו כי "טוב להם בבית ספר". מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ציינה כי יתבצע ניתוח מעמיק של תוצאות סקר האקלים והתוכניות הפדגוגיות יותאמו למסקנות.
בית הספר היסודי "שדות" – נעים להכיר
בית ספר יסודי חדש יפעל בישוב החל משנת הלימודים הקרובה. ביה"ס שיקרא "שדות" יפעל לצידו של ביה"ס הקיים ארזים. את בית הספר תנהל מיכל שן, שניהלה בשנים האחרונות חט"ב במגידו, לאחר שנבחרה במכרז של משרד החינוך. את השם בחרו מאות תושבים שהשתתפו במשאל שפורסם בנושא מבין שלוש הצעות שהועלו בוועדת החינוך ומשקפות את צביונה של רמת ישי.
מנהיגות ירוקה של ארזים בגמר בתחרות יזמות
נבחרת מנהיגות ירוקה של ביה"ס ארזים העפילה לשלב הגמר בתחרות יזמות. נבחרת היזמות, ביומימקרי- טכנולוגיה בהשראת הטבע, עלתה לגמר בזכות המצאת מוצר ייחודי לשאיבת ארס של בעלי חיים. את המוצר פיתחו והציגו נעמה שמחי בר טוב, אמילי סוצ'אה, שירה גיידה וטליה שחף. בקורס ביומימקרי של תעשיידע לומדים 15 תלמידים שכבת כיתות ה'. ראש המועצה: "פעם אחר פעם מערכת החינוך שלנו מנווטת את תלמידינו להישגים מרשימים במגוון תחומים ובפרט בתחום המדעים. יישר כוח למנהלת בית הספר אורית קובו-הייט, לעידו בייליס שמוביל את הפרויקט ולתלמידות ולתלמידים המוכשרים שלנו שהשתתפו בתחרות והביאה לנו גאוה גדולה".
 פעילות שיא חנ"מ
ילדי כיתת חנ"מ של בי"ס ארזים נהנו מפעילות שיא בטבע לרגל סיום תהליך עבודה. במשך מספר מפגשים הפעילות היתה מיועדת לילדים ואילו הפעם הצטרפו אליהם ההורים לפעילות משותפת בהדרכת אלדד תותיה מ"דרך הטבע". זהו מיזם משותף של הרווחה עם החינוך. ראש המועצה, מנהלת מחלקת החינוך ומנהלת המחלקה לשירותים חברתיים ביקרו בפעילות. בן אליעזר ברך את התלמידים והוריהם וציין כי: המועצה תמשיך להשקיע משאבים לטובת ילדי והורי החנ"מ ביישוב".
תוכנית מעברים
השבוע התקיים מפגש היכרות נוסף של ילדי הגנים והפעם עם הוריהם במסגרת תכנית מעבר לכיתות א'.
 מפגשי סיום סוף שנה
השבוע התקיים מפגש סיכום שנה לצוות גננות רמת ישי ברוח העשייה בגן העתידי- פיתוח, יצרנות, יזמות בגן ובמרחבי הקהילה.
צוות מורי חט"ב היובל נפגש השבוע לטובת סיכום שנת הלימודים בבית הספר. ראש המועצה הגיע לברך והודה למנהלת שרה וקנין ולצוות המורים על ההשקעה הרבה לאורך שנת הלימודים
 מסיבת מתגייסים
היכונו למסיבת מתגייסים שתתקיים בבריכת השחיה ב-7/7 בהובלת וועדת חיילים יישובית.
 בריאות
חנוכת מרפאת כללית
בטקס חגיגי נחנכה השבוע מרפאת שירותי בריאות כללית החדשה בקניון בקדמת ישי. המשכן החדש רחב ידיים ומציע שירותים רפואיים נוספים. ראש המועצה השתתף בטקס יחד עם מנכ"ל המועצה איציק זכאי והמנכ"ל לשעבר של המועצה עוזי פריד ואמר: "נמשיך בשת"פ פורה עם קופת חולים כללית להמשך מיטוב השירות לתושבים. יישר כוח לצוות המרפאה על השירות המסור והמקצועי"
 תפעול וחזות
מעבר חציה חדש בצומת הכניסה המערבית לרמת ישי.
במסגרת עבודות הפיתוח להארכת שביל סובב רמת ישי לכיוון החאן לאורך רחוב חבצלת, מבצעת חברת נתיבי ישראל עבודות הסדרה ופיתוח של צומת הכניסה המערבית לישוב. במסגרת העבודות מוכשרים מעברי חציה ומדרכות שיאפשרו מעבר בטוח להולכי רגל ולצועדים לכיוון המשכו של השביל והוצבה אבן משתלבת באי התנועה. במסגרת חלק ב' של פרויקט שביל סובב רמת ישי בהובלת המועצה יחד עם רשות ניקוז הקישון וקק"ל, יוארך כאמור השביל לכיוון החאן.
"אספת-לא לכלכת-זכית!"
המועצה ממשיכה במבצע לעידוד שמירה על רחובות רמת ישי נקיים. במסגרת סיוריהם השגרתיים מחלקים פקחי המועצה קופוני שי לתושב/ות אשר אספו את גללי כלביהם. מנהל מחלקת הפיקוח והבטחון יחיאל סבג המוביל את המבצע מציין כי השובר מעניק הנחות בחנויות בעלי חיים המשתתפות במבצע.
 שדרוג קו ניקוז ברחוב העירית
התחלנו בעבודות לשדרוג קו ניקוז ברחוב העירית (בין המספרים 5-105) החל משעות הבוקר עד השעה 16:00. העבודות ימשכו כחודש. לא תהיה חסימת כבישים, מדי פעם יהיו הפרעות קלות בתנועה. אנו מתנצלים על חוסר הנוחות הזמני.
 רחוב האגס: פינוי פסולת בניין: פונתה פסולת הבניין מהכניסה האחורית לרחוב ובוצעה חסימה כנגד טרקטורונים
 בטיחות במגדל המים: בעקבות תלונות על כך שילדים מטפסים לגג בוצעה חסימה לגג במגדל מים ברחוב מעלה שיטים
 לקראת הקיץ מחלקת התפעול מגבירה את קצב שטיפת הפחים.
 שודרגה רחבת הדגל ליד אנדרטת הנופלים.
 וונדליזם באולם הספורט: לצערינו אנו עדים בשבוע האחרון למעשי ונדליזם באולם הספורט: תלישת וילונות במקלחות נשים, פיזור ניר טולאט על הקירות בשירותים מילוי בקבוקים בשתן . שריפת ניירות על הPVC בכניסה. ננקוט ביד קשה למיגור התופעה.
קהילה
חופשת לידה בכיף: מועדון אימהות קטנטנים
מועדון האימהות והקטנטנים שנפתח לפני כחצי שנה במרכז הקהילתי ברמת ישי מזמין אתכן, אימהות בחופשות לידה, להצטרף למפגשים שנערכים מדי יום שלישי. המפגשים מגוונים בתוכן ופעילות לאימהות ולתינוקות. השבוע התקיימה פעילות תנועה מוסיקלית. המועדון פועל בסיוע המחלקת לשירותים חברתיים של המועצה ובשיתוף מכבי שירותי בריאות.
 ספורט
מדליות זהב באליפות ישראל לביה"ס בברידג'
הישגים מרשימים לנבחרת מצוינות הברידג' של ביה"ס ארזים באליפות בתי הספר שהתקיימה השבוע ברעננה. הזוגות אביתר זלצר – עומרי בר וברק דיאמנשטיין – יונתן בן מלך זכו כ"א במקום הראשון ובמדליות זהב. את רמת ישי יצגו בתחרות 16 תלמידים מצוינות ברידג' בכיתות ד'-ה'. את הענף מוביל שלמה לוי זה 13 שנה. ראש המועצה פגש את התלמידים עם יציאתם לאליפות ועם סיומה ברך את שלמה לוי והתלמידים על ההישג המרשים.
 תעודות הוקרה לכדורסלנים עמית ראובן ועומרי שריד
הישג ספורטיבי נוסף מבית היוצר של רמת ישי. עמית ראובן ועמרי שריד שחקני כדורסל בליגת העל. התחילו את דרכם ברמת ישי והתקדמו תוך הצטיינות, השקעה, התמדה ומקצועיות עד לליגת על העלה העפילו עם קבוצות אליצור קרית אתא. ראש המועצה העניק לראובן ושריד תעודת הוקרה על הדרך וההישגים.
מגן הקהילה בכדורגל
הקבוצות הבוגרות של ביה"ס לכדורגל במרכז הקהילתי יצאו לטורניר מגן הקהילה למתנ"סים במחוז חיפה והעמקים. הכדורגלנים מרמת ישי הציגו יכולת מרשימה, ניצחו מספר משחקים וחזרו הביתה מרוצים. את הפעילות מוביל המאמן סהר ביברמן. כיום משחקים בקבוצה 100 ילדים מגילאי גן ועד כיתה ח'.
 קראטה-אירוע סיום שנה
כ-70 קראטיסטים צעירים מרמת ישי השתתפו באירוע סיום שנה בקראטה בהובלתו של ערן ברנשטיין שהתקיים בנוף הגליל בהשתתפות קרוב ל1,000 תלמידים ומדריכים מהעמק ומהאזור.
את פעילות הקראטה ברמת ישי מוביל ערן ברנשטיין.
 טני"ש: אירוח מחנה אימונים של נבחרת הצפון
הטניס שולחן ברמת ישי חזק על המפה. בסופ"ש האחרון אירחנו מחנה אימונים של נבחרת הצפון לגילאי 9-15 מטעם איגוד הטניס שולחן. במחנה השתתפו 40 שחקנים מכל האגודות של הצפון כולל 6 שחקנים מרמת ישי. השחקנים התאמנו על שיפור הטכניקה והטקטיקה וקיבלו אימוניים פרטניים. את הענף ברמת ישי מוביל רון דוידוביץ'.
היכונו לטקס ספורטאי יישובי
המסורת חוזרת. טקס ספורטאים מצטיינים יתקיים ב-6 ביולי כולל הרצאה של המדליסט האולימפי אריק זאבי. מוזמנים לשלוח את המלצותיכם לספורטאים מצטיינים ע"פ הקריטריונים
למייל: sport@ramatish.matnasim.co.il
 תרבות ופנאי
 תערוכת סיום חוגי אמנות
שלל יצירות אומנות מרהיבות, תוצרים מסכמים של שנת הפעילות של החוג לאמנות בהובלתה של כוכי חיון, הוצבו השבוע במסגרת תערוכה מסכמת שהציגה בבית מרים. עשרות אמנים בגילאים שונים הציגו יצירות מקוריות וססגוניות ראש המועצה הגיע להתרשם וברך את כוכי חיון על הפעילות.
 סקר סטנדאפיסטים
אל תגידו לא ידעתי לא נשאלתי – נתחיל מסקר. תושבים יקרים, שימו לב – סקר סטנדאפיסטים
*איזה סטנדאפיסט תרצו שיופיע בחודש יולי ברמת ישי?*
למילוי הסקר>
מתכוננים לסופ"ש אמנים ברמת ישי
מחפשים אתכם – אמנים מכל התחומים – מוסיקה, ציור, שחקנים, אמני קרקס, אמנות פלסטית, פיסול, תכשיטנות, קרמיקה, או כל אמנות שהיא – לסוף שבוע אמנים שיתקיים בתאריכים 23-34 בספטמבר. הרשמה אצל מיה, רכזת תרבות בטלפון 0522833234 עד 10/8
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –אתר המתנ"ס בכתובת
 הסדרי תנועה.
שינויי הסדרי תנועה באזור "בית אספים" באזה"ת
לטובת שיפור זרימת התנועה ולבקשת הציבור ובעלי העסקים הסמוכים, שינתה המועצה את הסדרי התנועה הקיימים באזור "בית אספים" באזה"ת (אזור נדב קינוחים). התנועה הפכה החל מיום רביעי השבוע להיות חד סיטרית כך שהכניסה מרחוב הצפצפה (אזור בנק לאומי) והיציאה לכיוון מזרח באזור חנות התאורה (סמוך לכיכר). ראו מפה מצורפת.
בברכת שבת שלום בריאות וקיץ בטוח.

סיכום שבועי 17 ביוני

קהילת רמת ישי היקרה!
נמשכת העליה במקדם ההדבקה ובמספר החולים המאובחנים. יש להיזהר בעיקר עם אוכלוסיות בסיכון ומומלץ לעקוב אחרי המלצות משרד הבריאות בנושא ולעטות מסיכות בחללים סגורים. שנהיה בריאים.
ברכות לבוגרי כיתות ט', מחזור כ"ד בחט"ב היובל שסיימו את לימודיהם ברמת ישי. בהצלחה בדרככם החדשה!
 חינוך
מש"מ בקריאה: יש להשלים בדחיפות פערי בינוי במערכת החינוך
ראש המועצה עפר בן אליעזר השתתף אתמול בכנס חירום בהשתתפות ראשי רשויות מכל רחבי הארץ שקיים מרכז השלטון המקומי ובו הועלה חד משמעית הצורך בהשלמת "פערי בינוי". כיום ישנו מחסור של כ-3500 כיתות לימוד בבתי הספר ובגנים. האסיפה הכללית של המרכז לשלטון מקומי יצאה בקריאה חד משמעית למדינה לקחת אחריות בנושא ולפעול להשלמת פערים אלה. ללא נכונות של המדינה ובאוצר בנושא המרכז לשלטון מקומי לא יפתח את שנת הלימודים הבאה. נמשיך נעדכן בנושא בהמשך.
מסיבת סיום כיתות ט'
מחזור כ"ד ציין השבוע את סיום לימודיו בחט"ב היובל במסיבת סיום ססגונית ומושקעת במגרש הספורט של ביה"ס. ראש המועצה, רב המועצה הרב וולוסוב, מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ומנהלת ביה"ס שרה וקנין ברכו את התלמידים ואיחלו להם הצלחה בדרכם החדשה.
ביה"ס ארזים הוסמך לבית ספר ירוק!
הישג חינוכי-ערכי לבית הספר היסודי הארזים שהוסמך ע"י משרד החינוך לבית ספר ירוק בזכות פעילויות בנושא: תכנית לימודית בנושא חינוך סביבה, תרומה לקהילה, שימוש מושכל במשאבים. ראש המועצה הודה למנהלת בית הספר אורית קובו-הייט, לטלי אימברמן (מנהלת בית הספר שפרשה לגימלאות שהתחילה את התהליך) ולצוות החינוכי על הובלת התהליך.
 מסיבת מתגייסים
היכונו למסיבת מתגייסים שתתקיים בבריכת השחיה ב-7/7 בהובלת וועדת חיילים יישובית.
 קהילה בוחרת שם לביה"ס החדש
אנו מזמינים אתכן/אתכם תושבי ותושבות רמת ישי לקחת חלק בבחירת שם לבית הספר היסודי החדש בישוב. בלינק המצורף ניתן לבחור בין 3 אפשרויות שהוצעו לאחר דיון משותף בוועדת החינוך. הצעות אלה משקפות את צביונה של רמת ישי.
בטחון
בהצדעה למשרתי/ות המילואים
לרגל יום ההצדעה למערך המילואים האירה המועצה את בניין המועצה ואת כיכר הנרקיסים-הארז בתאורה ירוקה. ננצל את ההזדמנות להודות לכל משרתות ומשרתי מערך המילואים על תרומתם לבטחון המדינה.
 מוכנות לחירום
ראש המועצה ומנהל מחלקה הבטחון והפיקוח יחיאל סבג השתתפו השבוע בוועידה הלאומית בנושא חירום בה הועלו סוגיות מהותיות בנושא הערכות העורף והרשויות המקומיות לתרחישי חירום.
מעודדים גיוס איכותי
כחלק מהידוק הקשר עם משרד הבטחון והצבא נפגש השבוע ראש המועצה עם דותן ראובן מפקד לשכת הגיוס בטבריה ואילנית לאור ממשרד הביטחון. בפגישה השתתפו בה השתתפו גם מנכ"ל המועצה איציק זכאי, מנהלת החינוך פנינה שלזינגר, מנהל הבטחון והפיקוח יחיאל סבג ונציגי משרד הבטחון עלה נושא עידוד הגיוס לצה"ל. דותן ראובן ציין את נתוני הגיוס המרשימים של בני רמת ישי.
 פרידה מנורית פלינסקי מרכזת סיירת הורים
במשך שנים רבות הובילה במקצועית ובמסירות רבה נורית פלינסקי את סיירת ההורים ברמת ישי. ראש המועצה ציין כי פלניסקי הרחיבה את פעילות הסיירת והפכה אותה לאחת מהסיירות "המובחרות" בארץ. בן אליעזר, מנהל מחלקת הבטחון ופיקוח יחיאל סבג ואור סבג ורכזת הרשות לבטחון קהילתי אור סבג העניקו לפלניסקי הנרגשת מזכרת.
כנס סיירת הורים
היחידה לבטחון קהילתי מזמינה אתכם להשתתף ביום רביעי הקרוב בכנס בנושא סיירת הורים לקראת עונה נוספת של הסיירת הפועלת זה למעלה מעשור ברמת ישי. מוזמנים לבוא, להתרשם ולתרום לקהילה.
 פעילות גיבוש יחידת חילוץ
יחידת החילוץ (סער) רמת ישי ממשיכה בפעילותה והפעם היתה זו פעילות מסוג שונה. מתנדבי היחידה שעברו במהלך השנה קורס הסמכה, יצאו ליום גיבוש חווייתי ואתגרי "ביער הבונקרים" בעמק יזרעאל. מנהל מחלקת הבטחון והפיקוח יחיאל סבג ציין את רוח ההתנדבות ביחידה והודה לאלדד תותיה על הובלת פעילות היחידה.
 מינהל
שבחים מהממונה על המחוז במשרד הפנים
ראש המועצה קיים פגישת עבודה עם עינב פרץ הממונה על המחוז במשרד הפנים. פרץ ציינה לשבח את הדרך בה מנוהלת מועצת רמת ישי שהוכרזה כרשות איתנה וציינה כי רמת ישי הינה הרשות היחידה במחוז הצפון שמוגדרת כרשות איתנה.
 אזרחים ותיקים
ניידת מיצוי זכויות לאזרחים הותיקים
המועצה מנגישה שירות חשוב לאזרחים הוותיקים בישוב בשיתוף עם המשרד לשיוויון חברתי. השבוע הגיעה לרמת ישי "ניידת מיצוי זכויות" ובה מומחים שהעניקו סיוע אישי בנושא ביטוח לאומי, הנחות ארנונה, צרכנות, קופ"ח, ניצולי שואה ועוד. מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים שרה גייצהאלס ציינה את הענות הגבוהה תודות לעבודת שטח מאומצת שקיימה המחלקה.
 תפעול
 שדרוג כיכר הדפנה-אלון – ממשיכים לשדרג עבורכם את חזות הישוב והפעם בכיכר הרחובות האלון-תות.
 מחלקת התפעול התקינה רחבת דגל באנדרטת הנופלים.
 נמשכת הנגשת המדרכות ברחבי ביישוב והפעם באזור מעלה השקמה ומעלה הרדוף.
"אספת – לא לכלכת – זכית!"
המועצה יוצאת במבצע לעידוד שמירה על רחובות רמת ישי נקיים. במסגרת סיוריהם השגרתיים יחלקו פקחי המועצה קופוני שי לתושב/ות אשר אספו את גללי כלביהם. מנהל מחלקת הפיקוח והבטחון יחיאל סבג המוביל את המבצע מציין כי השובר מעניק הנחות בחנויות בעלי חיים המשתתפות במבצע.
 שדרוג קו ניקוז ברחוב העירית
ביום א' הקרוב יחלו העבודות לשדרוג קו ניקוז ברחוב העירית (בין המספרים 5-105) החל משעות הבוקר עד השעה 16:00. העבודות ימשכו כחודש. לא תהיה חסימת כבישים, מדי פעם יהיו הפרעות קלות בתנועה. אנו מתנצלים על חוסר הנוחות הזמני.
 מניעת מפגעי מזיקים תברואתיים
המועצה ביצעה הדברה כנגד מזיקים ברחבי היישוב , בשטחים ציבוריים ע"י מדביר בעל רישיון מדביר וחומרי הדברה המאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה. התושבים מתבקשים לטפל במקווה מים ומים עומדים, בחצרות הבתים, גגות וחללים תת קרקעיים.
 ספורט
טקס סיום שנה מרשים ל"מעופפי רמת ישי"
"מעופפי רמת ישי" המובילה את פעילות ההתעמלות והאקרובטיקה בישוב ציינה את סיום שנת הפעילות המוצלחת במופע אקרובטי מרשים. כ-200 צופים ובהם ראש המועצה הגיעו לאולם הספורט ונהנו ממופע חוויתי של קבוצות א'-ד' והנבחרת של רמת ישי. שיתוף הפעולה עם מעופפי חיפה נמשך כ-3 שנים בהובלת המנהלת המקצועית קרן גרשגורן והמאמן אייל שוחט. שיא האירוע: הופעה של שני צוותים בינלאומיים של מעופפי חיפה. בענף ההתעמלות והאקרובטיקה משתתפים כ-80 ילדים וילדות בגילאי גן ועד כיתה ז'.
היכונו לטקס ספורטאי יישובי
המסורת חוזרת. טקס ספורטאים מצטיינים יתקיים ב-6 ביולי כולל הרצאה של המדליסט האולימפי אריק זאבי. מוזמנים לשלוח את המלצותיכם לספורטאים מצטיינים ע"פ הקריטריונים
למייל: sport@ramatish.matnasim.co.il
 תרבות ופנאי
קבלת שבת קהילתית
אתם מוזמנים לקבלת שבת קהילתית ברחבת המתנ"ס ביום חמישי הבא 23.6.22 בשעה
🎻🎷 מתכוננים לסופ"ש אמנים ברמת ישי
מחפשים אתכם – אמנים מכל התחומים – מוסיקה, ציור, שחקנים, אמני קרקס, אמנות פלסטית, פיסול, תכשיטנות, קרמיקה, או כל אמנות שהיא – לסוף שבוע אמנים שיתקיים בתאריכים 23-34 בספטמבר. הרשמה אצל מיה, רכזת תרבות בטלפון 0522833234 עד 10/8
☕☕חדש: בית קפה "קורה בקפה"
קבלו את בית הקפה הקהילתי החדש "קורה בקפה". בית הקפה המתופעל על ידי המתנ"ס נפתח בשבוע שעבר ופועל בלובי של בית מרים מדי יום בין השעות 16:00-19:00 ובאירועים.
🎹ביחד ולחוד-דודי לוי ודן תורן בהופעה מלהיבה
מופע איכות נוסף ברמת ישי: הופעה המשותפת של דן תורן ודודי לוי "ביחד ולחוד" התקיימה במוצאי שבת האחרון ברמת ישי.
👨‍👨‍👧‍👧 אתמול הועלתה הצגת ילדים "מהומה על הבמה", שנעלה עונה מוצלחת של הצגות הילדים.
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –אתר המתנ"ס בכתובת
🚗שינויי הסדרי תנועה באזור "בית אספים" באזה"ת
לטובת שיפור זרימת התנועה ולבקשת הציבור ובעלי העסקים הסמוכים, שינתה המועצה את הסדרי התנועה הקיימים באזור "בית אספים" באזה"ת (אזור נדב קינוחים). התנועה הפכה החל מיום רביעי השבוע להיות חד סיטרית כך שהכניסה מרחוב הצפצפה (אזור בנק לאומי) והיציאה לכיוון מזרח באזור חנות התאורה (סמוך לכיכר). ראו מפה מצורפת.
בברכת שבת שלום בריאות וקיץ בטוח.

סיכום שבועי 10 ביוני

קהילת רמת ישי היקרה!
העליה במקדם ההדבקה ובמספר החולים המאובחנים הזכירה לנו שהקורונה עדיין איתנו. התרגלנו לחיות לצידה וטוב שכך. יש להיזהר בעיקר עם אוכלוסיות בסיכון ומומלץ לעקוב אחרי המלצות משרד הבריאות בנושא. והעיקר הרבה, הרבה בריאות לכולם.
 חינוך
פיצול מיטיבי של ביה"ס ארזים – דיון בוועדת חינוך
כחלק מתהליך פיצול ביה"ס ארזים בצורה מיטבית ותוך שיתוף הציבור בתהליך התקיימה השבוע ישיבה נוספת של וועדת החינוך בראשותו של מ"מ ראש המועצה יונתן הירשפלד ובהשתתפות מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר, מנהלות בתי הספר גורמי מקצוע ממשרד החינוך ונציגי הורים בנוגע לאופן בו יתבצע הפיצול. לאחר הדיון בשולחן המרכזי התחלקו המשתתפים לקבוצות קטנות על מנת לדון בנושא שדרוג ופיתוח החצרות.
 תוכנית מעברים – הכנה להורים לקראת המעבר לכיתות א'
ערב מעשיר להורי ילדי גני החובה כהכנה למעבר לכיתות א' התקיים השבוע בהובלת: אנשי מקצוע: שרון גת ממתי"א, אופיר ששון שפ"ח ועירית בקובץ ובהשתתפות צוותי הוראה ומנהלות בתי הספר. ראש המועצה ומנהלת מחלקת החינוך פתחו את הערב בדברי ברכה.
מקדמים טכנולוגיה בגני הילדים: חלוקת טאבלטים
כחלק מהקידום התחום הטכנולוגי בגני הילדים סופקו השבוע טאבלטים לגנים במימון המועצה.
השתלמות לסייעות הגנים בנושא קיימות
במסגרת תוכנית הקיימות בגני הילדים יצאו סייעות הגנים ליום השתלמות בטבע ששילב הנאה, למידה עם חווית חוץ מעשירה וסדנא בנושא צמחי מרפא.
שעת סיפור עם ראש המועצה
כחלק ממדיניות ראש המועצה לעידוד ילדי הגנים לקריאה, התחלנו השבוע (כמדי שנה) מפגשים של "שעת סיפור עם ראש המועצה" בגנים אורנים, עופרים, צאלון וברוש. ראש המועצה נפגש עם הילדים, הקריא להם את הסיפור והעניק לגנים את הספר במתנה. הפעם נהנו ילדי גן החובה מהסיפור "החיבוק" וילדי הטרום חובה מהסיפור "הארנב שהקשיב".
אירועי חודש הספר
הפנינג מרכזי סביב אירועי חודש הספר התקיים ביום חמישי ברחבת המתנ"ס וכלל: משחקים ברוח ספרין, דוכני יצירה, חידה בלשית, חידון קהוט, ומופע פנטומימה, מכירת ספרים יד 2. את האירוע הובילה הספרייה הציבורית.
 קייצת של הנוער העובד והלומד
הנוער העובד והלומד, תנועת הנוער ברמת ישי, מציעה פעילות ערכית קבוצתית וחוויתית בכל ימות השנה וגם בקיץ הקרוב!
״הקייצת״ – קייטנת הקיץ שלנו למסיימי כיתות ג'-ה' 10-21/7, מחנה ״הקמת התנועה״ – שכבות ד'-ו' 20-22/7, ״קיץ xl״ – פעילות קיץ לשכבות ו'-ח' בחודש יולי . אטרקציות ופעילות ערב קבוצתית הכוללת מחנה קיץ. בנוסף שכבת ט' מוזמנת להצטרף לקורס המד"צים של התנועה ושכבות י'-יב' לסמינר הכשרות והרפסודיה. הפעילות פתוחה לכל ילדי רמת ישי! לפרטים נוספים צרו איתנו קשר – אילה : 0509027535
דת
תב"ר לבית הכנסת "מגן אברהם"
מליאת המועצה אישרה את המלצת וועדת התמיכות לתקצוב בינוי בית הכנסת "מגן אברהם" בסכום של רבע מליון שקלים.
הנדסה
📐מהנדסת חדשה למועצה
נעמה מזרחי-נאמן מונתה למהנדסת החדשה של המועצה. מזרחי-נאמן שהוצגה בפני חברי מליאת המועצה השבוע, שימשה כמנהלת מחוז חיפה והגליל המערבי במועצה לשימור אתרים. מזרחי-נאמן: "אני שמחה ומתרגשת לקראת האתגר החדש. באתי לעבוד קשה ולתרום מכישוריי וניסיוני לטובת המשך פיתוח רמת ישי". ראש המועצה איחל בהצלחה לנעמה מזרחי-נאמן והודה למהנדסת המועצה בחמש השנים האחרונות אתי בוצין על תרומתה לקידום ופיתוחה של רמת ישי.
קהילה
ניידת מיצוי זכויות – אזרחים ותיקים
המועצה מנגישה שירות חשוב לאזרחים הוותיקים בישוב בשיתוף עם המשרד לשיוויון חברתי. ביום רביעי הקרוב תגיע לרמת ישי "ניידת מיצוי זכויות" ובה מומחים שיעניקו סיוע אישי בנושא ביטוח לאומי, הנחות ארנונה, צרכנות, קופ"ח, ניצולי שואה ועוד. (15/6, 10:00, מועדון ארז).
 גן קהילתי
השבוע חנכנו גן קהילתי בסמוך למתנ"ס- גן שבסיסו עומד שיתוף פעולה ערכי יחודי בין קהילות רמת ישי והישוב הערבי השכן איכסאל במסגרת פרויקט "קהילות משותפות" בו אנו משתתפים. טקס החנוכה כלל הפנינג קהילתי.
מנהל הפרויקט האני אלפאר ציין את קבוצת רמת ישי-איכסאל כמובילה בארץ. הגן מושתת על תוצרים מרהיבים מעץ עליהם עמלו נשות רמת ישי ואיכסאל. ראש המועצה השתתף בטקס ואמר: "יישר כוח למנהל המתנ"ס אבי ברקב, הרכזת החברתית איריס בכר ולכל המשתתפות והמשתתפים"
תפעול
"אספת-לא לכלכת-זכית!"
המועצה יוצאת במבצע לעידוד שמירה על רחובות רמת ישי נקיים. במסגרת סיוריהם השגרתיים יחלקו פקחי המועצה קופוני שי לתושב/ות אשר אספו את גללי כלביהם. מנהל מחלקת הפיקוח והבטחון יחיאל סבג המוביל את המבצע מציין כי השובר מעניק הנחות בחנויות בעלי חיים המשתתפות במבצע.
גיזום צמחיה ועצים
בוצע גיזום עצים ברחוב האלון, המשך ניקיון סוללות לאורך כביש 75. נערכים לשדרוג כיכר האלון תות.
 מניעת מפגעי מזיקים תברואתיים
בשבועות האחרונים התפתחו תנאי האקלים המתאמים לפעילותם של מזיקים תברואתיים כגון: יתושים, זבובים, נמלים ותיקנים. התושבים מתבקשים לטפל במקווה מים ומים עומדים, בחצרות הבתים, גגות וחללים תת קרקעיים. המועצה ביצעה הדברה כנגד מזיקים ברחבי היישוב , בשטחים ציבוריים ע"י מדביר בעל רישיון מדביר וחומרי הדברה המאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה.
תאורה חדשה בגן שקמה
מחלקת התפעול ביצעה החלפת תאורה בגן שקמה לתאורת לד יעילה וחסכונית. במגרש הספורט הרב תכליתי מול הבריכה הותקן מרזב חדש למניעת חדירת מי גשמים למגרש.
 מיזוג חדש בבית מרים
מיזוג חדש ומרענן לבית התרבות שלנו, בית מרים. בעלות של מאות אלפי שקלים בהשקעה של המועצה הוחלפה מערכת המיזוג בבית מרים.
 בטחון
תגבור השיטור הקהילתי
המועצה בשיתוף עם תחנת מגדל העמק פועלת לתגבר ולהרחיב את פעילות השיטור הקהילתי בישוב כדי להגביר את הבטחון האישי והסדר הציבורי. כך סוכם בפגישה בהשתתפות מנכ"ל המועצה איציק זכאי, מנהל הבטחון והפיקוח של המועצה יחיאל סבג והשוטר הקהילתי שגיא כהן. בהנחיית ראש המועצה תקצה המועצה כלים לתגבור פעילות השיטור הקהילתי. אנו קוראים לכם תושבות ותושבים להצטרף לשורותינו. לפרטים: 04:9039805 (מזכירת מנכ"ל המועצה).
 ספורט
היכונו לטקס ספורטאי יישובי
המסורת חוזרת. טקס ספורטאים מצטיינים יתקיים ב-6 ביולי כולל הרצאה של המדליסט האולימפי אריק זאבי. מוזמנים לשלוח את המלצותיכם לספורטאים מצטיינים ע"פ הקריטריונים
למייל: sport@ramatish.matnasim.co.il
מרחיבים את פעילות טניס השולחן
אגודת טניס שולחן הפועל רמת ישי ממשיכה להרחיב את פעילותה. השנה מתחרות שלוש קבוצות בוגרים במסגרת הליגה-אחת בליגה הארצית ועוד שתי קבוצות בליגה א' שאחת מהן מתמודדת על עליה לליגה הארצית. הקהל מוזמן לעודד את הקבוצה במשחקה החשוב מול גליל תחתון שיתקיים ביום חמישי ה-16 באולם ספורט. רון דוידוביץ' המוביל את הפעילות בענף מציין כי באגודה פעילים 40 שחקנים בגילאי 10-70.
 תרבות ופנאי
חדש: בית קפה "קורה בקפה"
קבלו את בית הקפה הקהילתי החדש "קורה בקפה". בית הקפה המתופעל על ידי המתנ"ס נפתח בשבוע שעבר ופועל בלובי של בית מרים מדי יום בין השעות 16:00-19:00 ובאירועים.
 ביחד ולחוד-דודי לוי ודן תורן כאן
מופע איכות נוסף ברמת ישי: הופעה המשותפת של דן תורן ודודי לוי "ביחד ולחוד" מחר, 21:00 בבית מרים. ביום חמישי 16/6 תתקיים בשעה 17:30 בבית התרבות – הצגת ילדים "מהומה על הבמה", הצגה אחרונה שנועלת עונה מוצלחת של הצגות הילדים.
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –אתר המתנ"ס בכתובת
תחבורה
שינויי הסדרי תנועה באזור "בית אספים" באזה"ת
לטובת שיפור זרימת התנועה ולבקשת הציבור ובעלי העסקים הסמוכים, שינתה המועצה את הסדרי התנועה הקיימים באזור "בית אספים" באזה"ת (אזור נדב קינוחים). התנועה הפכה החל מיום רביעי השבוע להיות חד סיטרית כך שהכניסה מרחוב הצפצפה (אזור בנק לאומי) והיציאה לכיוון מזרח באזור חנות התאורה (סמוך לכיכר). ראו מפה מצורפת.
מרחיבים את מערך השירות
לרגל הרחבת מערך השירות של המועצה אנו מחפשים אתכם/ן: עוזר/ת ראש המועצה, רכז/ת כ"א, עו"ס/יות, מנהל/ת יחידת הנוער. לפרטים: משרדי המועצה.
בברכת שבת שלום בריאות וקיץ בטוח.

סיכום שבועי 3 ביוני

קהילת רמת ישי היקרה!
מחר בערב נחגוג עם אהובינו את חג השבועות, חג מתן תורה המסמל את תחילת עונת הביכורים. הזדמנות מצוינת להוקיר תודה על כל השפע והטוב שסובב אותנו ולאחל לכולם חג שמח בסימן אחדות ואהבת חינם.
חינוך
פיצול מיטיבי של ביה"ס ארזים – דיון בוועדת חינוך
כחלק מתהליך פיצול ביה"ס ארזים בצורה מיטבית ותוך שיתוף הציבור בתהליך התקיימה השבוע ישיבה של וועדת החינוך בראשותו של מ"מ ראש המועצה יונתן הירשפלד, ובהשתתפות מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר, גורמי מקצוע ממשרד החינוך ונציגי הורים בנוגע לאופן בו יתבצע הפיצול. נמשיך לעדכן בתהליך.
ראש המועצה השתתף בדיון בוועדת החינוך של הכנסת
ראש המועצה עפר בן אליעזר השתתף השבוע בדיון בוועדת החינוך של הכנסת בנושא בינוי מוסדות חינוך. בן אליעזר העלה בפני יו"ר הוועדה ח"כ שרן השכל את הצורך הדחוף בתוספת בינוי כתות לימוד לטובת חינוך מיטבי וכיתות עם מספר תלמידים קטן יותר, תוך אמירה ברורה חינוך=בטחון.
ירושלים על ראש שמחתינו
תלמידי ביה"ס ארזים ציינו ביום ראשון את "יום ירושלים" בטקס מרשים באולם הספורט במעמד ראש המועצה ומנהלת מחלקת החינוך. שכבת ה' של בית הספר הובילה את הטקס לרגל 55 שנים לאיחוד העיר במפגן מושקע ומרגש שכולו הצדעה לבירת הנצח שלנו.
אורט טבעון: טקס סיום מחזור ע'
ביום חמישי התקיימה מסיבת הסיום של מחזור ע' אורט גרינברג בקרית טבעון שהוא התיכון הקולט של תלמידי רמת ישי. נאחל לתלמידינו הלומדים בקרית טבעון וביתר התיכונים באזור וסיימו את לימודיהם – דרך צלחה!
קונצרט בגנים
ילדי הגנים ממשיכים להינות מחוויות מוסיקליות ונהנו מקונצרט כלי הקשה בהובלתה של עידית לוריא. ראש המועצה ומנהלת מחלקת החינוך ביקרו בקונצרט והתרשמו מהפעילות המעצימה. הנושא המוביל באשכול נרקיסים הוא פיתוח תחום המוזיקה.
למידה חוץ כיתתית-"שקוף לסביבה"
תלמידי שכבת ה' השתתפו ביום שיא בשביל סובב רמת ישי כחלק מתוכנית "שקוף לסביבה".
הילדים למדו, התנסו ונהנו מהתחנות השונות. הפעילות בשיתוף פעולה עם רשות הניקוז.
 יום חשיפה מחויבות אישית לתלמידי כיתות ט'
המועצה ממשיכה לעודד מעודדת מעורבות בני נוער להתנדבות בקהילה וקיימה יום חשיפה בנושא לתלמידי כיתות ט'. מנהלות מחלקת החינוך והרווחה ורכזי המתנ"ס הציגו בפני התלמידים מגוון פעילויות התנדבותיות במסגרות שונות ברמת ישי במסגרת פרויקט מחויבות אישית. ראש המועצה, פתח את יום החשיפה בדברי ברכה ואמר לתלמידים: "הקהילה שלנו חזקה ומאוחדת ולכם תפקיד משמעותי בתוכה"
מפגש הכנה לקראת מעבר לחטיבה
במסגרת תוכנית מעברים, התקיים מפגש הכנה לקראת מעבר תלמידי כתה ו' לכיתות ז' להורי התלמידים. במפגש השתתפו גם ראש המועצה, מנהלת מחלקת החינוך, מנהלת בית הספר שרה וקנין אשר ברכו את ההורים שקיימו שיח עם יועצת ופסיכולוגית ביה"ס.
בטחון
ערוכים לכל תרחיש
במסגרת הערכות המועצה לחירום התקיימה השבוע פגישה בנושא בהשתתפות ראש המועצה, קב"ט המועצה יחיאל סבג, ונציגי פיקוד העורף מפקד נפת עמקים אל"מ במיל' ניסים תורג'מן, הקנ"רית עדן אלגזר והיקל"ר ציון אוחיון. בפגישה נדונו מספר תרחישי חירום והמשך הצטיידות מערך החירום של רמת ישי.
 קהילה
"חגיגה בלבן" לרגל חג השבועות
מאות תושבים נהנו בשבת שעברה מהפנינג "חגיגה בלבן", אירוע מושקע כולל תהלוכת עגלות עם התינוקות שנולדו במהלך השנה וכן שלל פעילויות לרגל החג. ראש המועצה: "כיף גדול להשתתף בהפנינג "חגיגה לבנה" גם השנה ולחגוג עם התושבים את חג השבועות בדרך מגוונת, חוויתית ומקורית. יישר כוח לצוות המרכז הקהילתי בהובלת אבי ברקב על הארגון המופתי ולברי חיים על ההפקה המושקעת".
 מתנ"ס רמת ישי – גידול בפעילות בשנת 2021
השבוע התקיימה האספה הכללית של מתנ"ס נאות ישי. האספה אישרה את הדוח לשנת 2021 שמשקף עליה גידול של כשני מיליון בתקציב כתוצאה מגידול מההכנסות בעקבות התאוששות ממשבר הקורונה וגידול משמעותי בפעילות. סך התקציב 8.2 מליון שקלים מתוכו העבירה המועצה סכום של 1.3 מליון שקלים, גידול לעומת שנת 2020. יו"ר הנהלת המתנ"ס עו"ד-רו"ח יורם ברזאני ומנהל המתנ"ס אבי בקרב הודו לחברי ההנהלה על פעילותם ולמועצה על הרוח הגבית.
חדש: בית קפה "קורה בקפה"
קבלו את בית הקפה הקהילתי החדש "קורה בקפה". בית הקפה המתופעל על ידי המתנ"ס נפתח בשבוע שעבר ופועל בלובי של בית מרים מדי יום בין השעות 16:00-19:00 ובאירועים.
שירותים חברתיים
יום חוויתי לעו"סיות
צוות המחלקה לשירותים חברתיים נהנו השבוע מפעילות הפגתית וכייפית במסגרת יום העו"ס. הצוות נהנה מארוחת בוקר מפנת וסדנת נגרות. מנהלת המחלקה שרה גייצהאלס: "נהנינו מחוויה משותפת מהנה שמילאה אותנו באנרגיות חיוביות".
 תפעול
 פינוי אשפה חג שבועות
לתשומת לבכם, בשל חג השבועות חל שינוי במועדי פינוי האשפה בשבוע הבא: יום שני (06.06.2022) – מרחוב הכלניות עד רחוב הארז כולל
יום שלישי (07.06.2022) – מרחוב האורן עד רחוב עירית כולל.
הנגשת מדרכות
המועצה ממשיכה בשדרוג הנגישות בישוב בהתאם לתוכנית עבודה שנתית לרווחת תושבים עם מוגבלות ועם עגלות, הן במבנים והן בשטחים ציבוריים. השבוע בוצעה הנגשה של המדרכות בצומת הרחובות מעלה הרדוף-החלמית, מעלה הרדוף-יקינטון. בהמשך תתבצע הנגשה של תחנות אוטובוס ברחוב מעלה השקמה.
ניקיון שטחים ציבוריים
נמשך ניקיון ושדרוג הגינון בסוללות האקוסטיות לאורך כביש 75 וניקיון עשביה בשטחים הפתוחים בכלל.
 ספורט
רשתות סלים ושערים חדשות
המועצה התקינה רשתות סלים ושערים במגרשי הספורט ברחבי הישוב לנוחיות המשתמשים. באולם הספורט הותקנו מספר כסאות חדשים
היכונו לטקס ספורטאי יישובי
המסורת חוזרת. טקס ספורטאים מצטיינים יתקיים ב-6 ביולי כולל הרצאה של המדליסט האולימפי אריק זאבי. מוזמנים לשלוח את המלצותיכם לספורטאים מצטיינים ע"פ הקריטריונים
למייל: sport@ramatish.matnasim.co.il
 בריכה
לרגל חג השבועות הוספנו שעות פעילות בבריכה במהלך החג נא עיקבו אחר הפרסומים.
 תרבות ופנאי
נערכים לחודש הספר
נמשכת מכירת הכרטיסים להופעה המשותפת של דן תורן ודודי לוי ב-11 ביוני. כמו כן אנו ערוכים לאירועי חודש הספר. הפנינג מרכזי יקיים ב-9 ביוני (17:30) ברחבת המתנ"ס. שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –אתר המתנ"ס בכתובת
 מרחיבים את מערך השירות
לרגל הרחבת מערך השירות של המועצה אנו מחפשים אתכם/ן: עוזר/ת ראש המועצה, רכז/ת כ"א, עו"ס/יות, מנהל/ת יחידת הנוער. לפרטים: משרדי המועצה.
בברכת שבת שלום חג שמח הרבה בריאות וקיץ בטוח

סיכום שבועי 27 במאי

קהילת רמת ישי היקרה!
בים ראשון נציין את יום ירושלים, אנו שולחים מכאן ברכות לראש עריית ירושלים משה לאון ולתושביה בסימן אחדות, אהבה ושלום.
 חינוך
פיצול מיטיבי של ביה"ס ארזים – עדכון
כחלק מתהליך פיצול ביה"ס ארזים התקיים השבוע מפגש נוסף בנושא בהשתתפות חברי הצוות שכולל אנשי מקצוע, ראש המועצה, מ"מ ראש המועצה, מנכ"ל המועצה, מנהל מחלקת החינוך, חברי מועצה בייצוג כל הסיעות ונציגי הורים. מטרת הצוות לבצע את התהליך בצורה מיטבית תוך מתן מענה נכון ומקיף למען התלמידים. בדיון הוצגו 11 חלופות והוסכם כי החלופה המתאימה ביותר היא פיצול ביה"ס על תא השטח הקיים תוך מיקסום השטח ובחינת האפשרות להגדלתו. סוגיית ה"איך" תידון בוועדת החינוך על מנת לאפשר להגדיל את מספר משתתפים.
מפגש סיום של תכנית הרובוטיקה
השבוע התקיים מפגש הורים תלמידים להצגת תכנית הרובוטיקה בחט"ב היובל שפועלת בבית הספר זו השנה הרביעית כחלק מתוכנית First Lego League/ . תלמידי התוכנית הביאו כבוד גדול לרמת ישי כאשר העפילו לגמר הארצי בתחרות רובוטיקה. ראש המועצה המלווה את התכנית הגיע לברך את התלמידים את מנהלת ביה"ס שרה וקנין ודודי מררו המוביל את התכנית.
הצללה בחט"ב
בחט"ב היובל יוצבו בקרוב מתקני כושר כחלק משדרוג החצרות. לקראת הצבת המתקנים הותקנו רשתות הצללה. תלמידי חט"ב היובל נהנו השבוע מיום ספורט בהובלת המורים לחנ"ג.
 בטיחות וגישות
סדנאות זה"ב
המועצה מקדמת פעילויות בטיחות במערכת החינוך וקיימה סדנאות בנושא "זה"ב" במסגרת שבוע בטיחות בדרכים הארצי. ראש המועצה אשר ביקר בפעילות "המכונית המתהפכת" לתלמידי כיתות ה', ו': "זוהי פעילות אחת מיני רבות של היחידה לביטחון קהילתי על מנת לתת לתושבים ולתלמידים כלים מניעתיים והסברתיים", והודה לאור סבג-אלחדף, מנהלת הרשות לביטחון קהילתי המועצה על הפעילות החשובה.
הנגשת מדרכות
המועצה ממשיכה בשדרוג הנגישות בישוב בהתאם לתוכנית עבודה שנתית לרווחת תושבים עם מוגבלות, הן במבנים והן בשטחים ציבוריים. השבוע בוצעה הנגשה של המדרכות בצומת הרחובות מעלה הרדוף-הפרגים.
סימון כבישים
המועצה מבצעת סימון כבישים וסימוני דרך כחלק מהפעילות לשמירה על בטיחות הולכי הרגל והנהגים. חלק מהעבודות מתבצעות בשעות הלילה.
 תפעול
שדרוג תאורה
תאורה חדשה הותקנה בגן קדוש כחלק משדרוג הגן בעלות של מאות אלפי שקלים. בוצעה החלפת תאורה בכניסה ובקומה השנייה באולם הספורט. כמו כן התקיים סיור לילה לבדיקת תאורת רחובות לטובת שיפור התאורה.
שומרים על רמת ישי נקיה
מחלקת התברואה מבצעת מדי בוקר איסוף של אשפה שלא הושלכה לפחים או לעמדות המחזור המתאימות לכך. התושבים מתבקשים להוציא גזם ופסולת ביום שלישי בלבד. הוצאה ביום אחר עלולה לגרור דוח התראה וקנסות מיותרים
הדברת קיץ
מחלקת התפעול ביצעה ברחבי הישוב הדברה נגד מזיקי קיץ כגון זבובים ויתושים.
אכיפת כלבים משוטטים
וטרינרית המועצה דר' דינה סמארה מציינת כי המועצה ממשיכה בפעילות אכיפת שוטטות כלבים בין היתר ע"י מציאת בתים חמים לכלבים ללא בעלים. דר' סמארה מדגישה כי מדיניות המועצה לטיפול בכלבים ללא בעלים דוגלת ביחס של חמלה ושמירה על בריאות ורווחת בעלי החיים.
חידוד נהלי פיקוח
בבירור שקיים ראש המועצה התברר כי אחד מרכבי הפיקוח של המועצה חנה בתחומי הישוב ליד מדרכה המסומנת באדום לבן. בעקבות כך זימן ראש המועצה את פקחי המועצה לשיחה בנוכחות המנכ"ל איציק זכאי ומנהל מחלקת הבטחון והפיקוח יחיאל סבג, בה הבהיר כי הוא אינו מוכן לקבל התנהלות כזו וכי הדבר יטופל משמעתית. בן אליעזר ביקש מהפקחים בסיום הפגישה להמשיך בעבודתם המסורה לטובת שמירה על הסדר הציבורי ברמת ישי.
 ספורט
הפנינג "בר במים"
במסגרת פתיחת עונת הרחצה התקיים הפנינג "בר במים" לזכרו של חלל צה"ל סג"מ בר רהב שהיה שחקן נבחרת ישראל בכדורמים. ההפנינג כלל משחק ראווה של קבוצות הכדור מים מרמת ישי וטבעון, הפעלות שונות לכל המשפחה, תחרויות ספורט. מאות תושבים נהנו מכניסה חופשית בבריכה המטופחת של רמת ישי". נמשכת מכירת המנויים, מחירים מוזלים עד ה-10/6.
הכשרת "רחבת צפיה" במגרש השחבק
לנוחיות המשתמשים במגרש השחבק והצופים הכשירה המועצה רחבה מיוחדת ובה שולחנות והצללה בסמוך למגרש.
סיום עונת משחקים מוצלחת לקבוצת קט סל א של רמת ישי
קבוצת קט-סל א' סיימה עונת משחקים מוצלחת בליגה במשחק ביתי מול הפועל יקנעם. את הקבוצה מאמן בנימין טולצ'ינסקי. בשנה הבאה תפתח קבוצת קט-סל ב'. הענף פועל זו במתכונת עצמאית כולל בית ספר לכדורסל. ראש המועצה המלווה את הענף הגיע לברך את השחקנים.
הנציגים שלנו בליגת העל
ברכות לתושבי רמת ישי השותפים לעליית קבוצת עירוני קרית אתא לליגת העל בכדורסל-היו"ר נפתלי בנטוב ושחקני הקבוצה עמית ראובן עומרי שריד.
קראטה: הישגים באולימפידאת הילדים
בשבוע שעבר השתתפו שבעה נציגי הישוב ומועדון הקראטה ווסט קוסט רמת ישי ב"אולימפיאדת הילדים" ושבו עם 7 מדליות. הילדים שהשתתפו הם: דותן מסלין, דביר מסלין, בועז רומנוב, גולן ורמנוב, עומר וינבר ודותן ראש. את הפעילות מוביל אנדריי מסלין
טניס: טורניר זוגות
שחקני נבחרת הטניס של מתנ"ס רמת ישי השתתפו באליפות זוגות שהתקיימו במגדל העמק והפגינו רמה גבוהה.
 קהילה
שבועות בפתח
הכנו לכם לקראת חג שבועות שלל אירועים ופעילויות. האירוע המרכזי-טקס ביכורים יתקיים בשבת (28/5) ויכלול תהלוכת עגלות של תינוקות והפעלות. מוזמנים לבוא ולהינות.
מצדיעים ל"כוכבי" יום העצמאות
כוכבי מופע יום העצמאות נפגשו השבוע למפגש סיכום והוקרה. ראש המועצה, שהשתתף אף הוא במופע, חילק תעודות הוקרה והודה לצוות השחקנים, לבמאית עדי קרויצר ולרכזת התרבות המתנ"ס מיה אזולאי, על ההשקעה והמחוייבות.
מועדון המטיילים שב מפורטוגל
קבוצת המטיילים של רמת ישי "נתיבי ישי" חידשו את מסורת הטיולים בחו"ל והפעם נהנו מטיול מוצלח ומהנה בפורטוגל.
תרבות ופנאי
נערכים לחודש הספר
נמשכת מכירת הכרטיסים להופעה המשותפת של דן תורן ודודי לוי ב-11 ביוני. כמו כן אנו ערוכים לאירועי חודש הספר. הפנינג מרכזי יקיים ב-9 ביוני (17:30) ברחבת המתנ"ס.
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –אתר המתנ"ס בכתובת
📊מפקד אוכלוסין
בימים אלו מתקיים מפקד האוכלוסין 2022. חלקכם נבחרו להשיב לשאלון. מי שנבחר רשאי להשיב באינטרנט באמצעות לינק ייעודי אותו הוא קיבל. אנו קוראים לכם לשתף פעולה למען העתיד שלנו. השבה בלינק הבא
✅ מרחיבים את מערך השירות
לרגל הרחבת מערך השירות של המועצה אנו מחפשים אתכם/ן: עוזר/ת ראש המועצה, רכז/ת כ"א, מזכיר/ת מנכ"ל, עו"ס/יות, מנהל/ת יחידת הנוער. לפרטים: משרדי המועצה.
בברכת שבת שלום בריאות וקיץ בטוח.

סיכום שבועי 20 במאי

קהילת רמת ישי היקרה!
שבוע של חגיגות ל"ג בעומר ברחבי הישוב מאחורינו ואנו עם הפנים לאירועי שבועות. הקיץ כבר כאן והיום אנו פותחים את עונת הרחצה בבריכת השחייה המטופחת שלנו. מחר יתקיים בבריכה הפנינג מושקע "בר במים" לזכרו של חלל צה"ל בר רהב, מוזמנים להשתתף, להתרשם ולבלות.
חינוך
פיצול מיטיבי של ביה"ס ארזים
כחלק מהליך פיצול בית הספר ארזים התכנס השבוע צוות ציבורי, נציגי הורים, חברי מועצה ואנשי מקצוע שמטרתו לבצע את התהליך בצורה מיטבית תוך מתן מענה נכון ומקיף למען התלמידים. היום ערך הצוות סיור בבית הספר ארזים ובחט"ב היובל על מנת להתרשם באופן בלתי אמצעי.
מרחב הכלה חדש בחט"ב היובל
חנכנו מרחב הכלה רגשי בחט"ב היובל- כיתה "רכה" עם ערסלים, פופים, דשא סינתטי וסביבה ידידותית לטובת טיפולים רגשיים, אישיים וקבוצתיים המקדמים שיח. מרחב דומה יוקם גם בביה"ס ארזים. הטקס התקיים במעמד ראש המועצה עפר בן אליעזר, מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר, מנהלת בית הספר שרה וקנין ותלמידים.
קידום חינוך מוסיקלי
במסגרת פעולות המועצה לפיתוח התחום המוסיקלי בישוב נפגש ראש המועצה עם זוהר דיין מנהלת הקונסרבטוריון של מגדל העמק לבחינת שיתופי פעולה כמו כן נפגש ראש המועצה עם משה סיני, מנכ"ל בית הספר למוסיקה רימון לדיון באפשרויות לקידום תחום המוסיקה ברמת ישי.
"סל תרבות" בגני הילדים
כחלק מפעילות "סל תרבות" לגנים, נהנו הילדים מהצגה המשעשעת "הארנב ממושי".
בריאות
נקודת הזנקה של מד"א
המועצה מקדמת הקמת נקודת הזנקה של מד"א בישוב. בפגישה בנושא שנערכה בהשתתפות ראש המועצה, מנכ"ל המועצה איציק זכאי ומנהל מרחב כרמל במד"א תמ"ג ארז גלר נבחנת המשמעות להקמת נקודת הזנקה ובה אמבולנס וצוות כוננות. הרעיון הוא הקצאת מבנה ושטח לטובת הנושא. גלר: "נקודת ההזנקה תשפר משמעות את זמני התגובה", ראש המועצה: "מדובר בשירות חשוב ומציל חיים לתושבים בעל חשיבות רבה הן ברמה הקהילתית וכאמור ברמה הבריאותית".
קהילה
ל"ג בעומר-קהילה מסביב למדורה
ל"ג בעומר נחוג השנה ברמת ישי במתכונת קהילתית, מדורות לגני הילדים, ילדי בתי הספר והגימלאים התקיימו במגרש הפתוח שמאחורי בית מרים. חברי מועדון ארז נהנו מהפעלה מיוחדת לרגל החג. המועצה הכשירה 3 מתחמים יעודים לטובת הנושא בכדי להפחית את המפגעים הסביבתיים. ראש המועצה סייר בין המדורות וברך את החוגגים.
תפעול
מיזוג חדש בבית מרים
בימים אלה מותקנת מערכת מיזוג חדשה בבית התרבות של רמת ישי – בית מרים.
הריסת בית הנוער העובד והלומד
מחלקת התפעול פיקחה על עבודות הריסת המבנה הישן ששימש את קן הנוער העובד והלומד לאחר שהוכרז כמבנה מסוכן.
גדר חדשה באזור הבריכה
מחלקת התפעול ביצעה התקנת גדר חדשה במתחם האחזקה.
ספורט
נבחרת הברידג' באולימפידאת הילדים
נבחרת המצוינות ברידג' של ביה"ס ארזים השתתפה השבוע באולימפידאת הילדים. במגמת הברידג' שפועלת מזה 14 שנים בבית הספר משתתפים עשרות תלמידים בהובלתו של שלמה לוי. ראש המועצה ברך את התלמידים לפני יציאתם לתחרות. התלמידים חזרו עם שלל הזכיות:
שקד נועם, סיטרוק נועם וברי מזרחי זכו במקום הראשון.
בן מלך יונתן ודיאמנטשטיין ברק זכו במקום השני.
שקד בכר וליאור טולדנו זכו במקום השלישי.
תודה ענקית לשלמה לוי שמוביל את התחום באהבה והתנדבות.
כל הכבוד!!!
טורניר סטריט בול בהשתתפות ילדי הכדורסל
כחלק מהתפתחות אגודת הכדורסל של הפועל רמת ישי התקיים השבוע באולם הספורט הפנינג סטריט בול (כדורסל 3 על 3, גילאי 7-13) בהשתתפות כ-60 שחקנים מרמת ישי. הטורניר התחלק לקטגוריות גיל שונות, אשר השחקנים נלחמו על כל כדור והשאירו גם את ההורים במתח. את הטורניר ארגן רכז הספורט במתנ"ס יריב עזר יחד עם המאמן בנימין טולצ'ינסקי. ראש המועצה המלווה את הענף ברך.
אירוע שיא של נבחרת הג'ודו🥋
נבחרת הג'ודו של רמת ישי השתתפה בטקס מעבר החגורות בהובלת המרכזים לג'ודו והגנה עצמית.
הילדים נהנו מאימון מיוחד ומושקע וכמובן קבלת חגורה חדשה. שחר שגיא ואסף נחמיאס מובילים את הענף ברמת ישי🙏
פתיחת עונת הרחצה בבריכה
עונת הרחצה בבריכה תפתח היום. במסגרת ההכנות לפתיחת הבריכה שודרגו מצלמות האבטחה, הוחלפו רשתות הצללה והותקנה גדר חדשה. מנהל המתנ"ס אבי ברקב: "מחירי המנויים נותרו בעינם גם השנה על אף התייקרות התשומות". נמשכת מכירת המנויים, מחירים מוזלים עד ה-10/6.
הפנינג "בר במים"
במסגרת פתיחת עונת הרחצה יתקיים מחר הפנינג "בר במים" לזכרו של חלל צה"ל סג"מ בר רהב שהיה שחקן נבחרת ישראל בכדורמים. במסגרת ההפנינג יתקיים משחק ראווה של קבוצות הכדור מים מרמת ישי וטבעון, הפעלות שונות לכל המשפחה, תחרויות ספורט .הכניסה חופשית.
תרבות ופנאי
סטנדאפ "קורע" של אורנה בנאי
השחקנית והסטנדאפיסטית אורנה בנאי הופיעה במוצאי שבת האחרון בפני אולם מלא מפה לפה. אורנה סיפרה על ילדותה, בגרותה ושנות היצירה. על יחסים בין אנשים ויחסים בין אישיים. היה מצחיק ביותרר🤣. נמשכת מכירת הכרטיסים להופעה המשותפת של דן תורן ודודי לוי ב-11 ביוני.
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
מפקד אוכלוסין
בימים אלו מתקיים מפקד האוכלוסין 2022. חלקכם נבחרו להשיב לשאלון. מי שנבחר רשאי להשיב באינטרנט באמצעות לינק ייעודי אותו הוא קיבל. אנו קוראים לכם לשתף פעולה למען העתיד שלנו. השבה בלינק הבא : https://sheilonweb.cbs.gov.il/Mainform.aspx
אנו קוראים לכם לשתף פעולה למען העתיד שלנו!
 מרחיבים את מערך השירות
לרגל הרחבת מערך השירות של המועצה אנו מחפשים אתכם/ן: עוזר/ת ראש המועצה, רכז/ת כ"א, מזכיר/ת מנכ"ל, עו"ס/יות, מנהל/ת יחידת הנוער. לפרטים: משרדי המועצה.
בברכת שבת שלום

סיכום שבועי 13 במאי

קהילת רמת ישי היקרה!
חגיגות העצמאות מאחורינו ובפתח ל"ג בעומר וחג השבועות. על הדלת כבר מיתדפקים אירועי הקיץ-פתיחת הבריכה ועוד שלל אירועים שהכנו לכם.
חינוך
תלמידי כיתות ו -" מסע עם הזריחה"
לרגל סיום לימודיהם בבית הספר ארזים סיימו לפנות בוקר תלמידי כיתות ו' בטקס מרגש מסע לילי שהסתיים עם הזריחה, מרמת ישי לפסל אלכסנדר זייד. את הרעיון יזם ועד ההורים. מדריכי הנוער העובד והלומד בהובלת של איילה מרכזת הקן נרתמו למשימה והובילו בליווי ההורים את המסע אשר ישאיר את חותמו בתלמידים לעוד שנים רבות. בטקס בהשתתפות ההורים לקחו חלק גם ראש המועצה עפר בן אליעזר, מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר, מנהלת בית הספר אורית קובו וצוות המורים. בן אליעזר: "גאוה והתרגשות, בטקס חוויתי, אחר וערכי עם תלמידי כיתות ו' ".
תלמידי הטייסת ב"מסע אל החלום"
חניכי הטייסת מרמת ישי השתתפו השבוע ב"מסע אל החלום" שהתקיים ברוחם ובדמותם של אילן, רונה ואסף רמון. במסע השתתפו חניכי טייסת מכל הארץ והוא התקיים בצפון וכלל משימות חווייתיות וקבוצתיות. בסיום המסע החניכים נכנסו בצעדה לבסיס רמת דוד ונערך טקס בנוכחות מפקד הבסיס ואנשי טייסת "העמק" המלווים את הפרויקט. החניכים למדו לחלום, להעז ולהגשים!
 קטנים כגדולים בארזים
ילדי גני החובה הגיעו השבוע לביה״ס ארזים לפעילות "מעברים" עם תלמידי כיתות ה׳. ההתרגשות הייתה בשיאה, "הצעירים" היו נרגשים מהביקור הראשון בבית הספר. בפעילות ״קטנים כגדולים״ הילדים שחקו, רקדו, והופעלו על ידי המורה לחנ״ג עינב קריספיל.
"סל תרבות" אירח את דודי בר דוד
במסגרת סל תרבות יישובי הופיע השבוע בפני תלמידי שכבות ח' ו ט' בחט"ב היובל-היוצר, הזמר והאמן דודי בר דוד. ללילך כץ רכזת חברתית של בית הספר ולמיה אזולאי רכזת סל תרבות יישובית.
 פיצול בית הספר ארזים
בשבוע הבא ידון צוות הכולל אנשי מקצוע, נציגות הורים וחברי מועצה בתהליך המתאים הנכון ובדרך המיטבית למתן מענה נכון ומקיף למען תלמידי בית הספר.
 פרויקט תיבות האכלה לציפורים.
מחלקת התפעול הציבה תיבות האכלה לציפורים ברחבי הישוב ובגני הילדים במסגרת פרויקט ייחודי של גני הילדים.
תפעול
בטיחות בגני המשחקים
מחלקת התפעול הציבה גדר לטובת שמירה על בטיחות הילדים והוריהם בסמוך לגן המשחקים החדש בשכונה המערבית. שטיפה בוצעה למגרשי הספורט בעקבות האובך בשבוע שעבר.
ניקיון שטחים פרטיים פתוחים
בעקבות פעילות של מחלקת הפיקוח בניהולו של יחיאל סבג מול בעלי שטחים פרטים (כולל מנהל מקרקעי ישראל והימנותא) מושלם בימים אלה ניקיון השטחים הפרטיים הפתוחים בתחום הישוב ובאזור התעסוקה. במקביל ממשיכה מחלקת התפעול בביצוע גיזום וכיסוח עשביה בשטחים ציבוריים פתוחים. הינכם מתבקשים לטפל ולנקות את הגינות והשטחים הפרטיים. ביחד נשמור "על קיץ בטוח"
ל"ג בעומר-מדורה קהילתית
בכדי להפחית את זיהום האוויר ומפגעי הריח נקיים גם השנה מדורה קהילתית מרכזית ברחבת החניה ליד בית המרים. ביום ג' לילדי הגנים (17:00) ולמחרת לילדי בית הספר (17:00) והגמלאים (19:00).
בריאות
הרחבת שירותי הבריאות
ראש המועצה עפר בן אליעזר ומנכ"ל המועצה איציק זכאי נפגשו עם דר' סאני גיטה, מנהלת מנהל קופ"ח כללית ושמעו ממנה על הרחבת שירותי הבריאות של הקופה כולל לשעות הערב המאוחרות והרחבת שירותי המומחים וסיכמו על הרחבת שיתופי הפעולה של הקופה עם הקהילה.
 קהילה
מפקד אוכלוסין
בימים אלו מתקיים מפקד האוכלוסין 2022. חלקכם נבחרו להשיב לשאלון. מי שנבחר רשאי להשיב באינטרנט באמצעות לינק ייעודי אותו הוא קיבל. אנו קוראים לכם לשתף פעולה למען העתיד שלנו. השבה בלינק הבא : https://sheilonweb.cbs.gov.il/Mainform.aspx
אנו קוראים לכם לשתף פעולה למען העתיד שלנו!
 קהילות משותפות
נמשכת פעילות "קהילות משותפות"-נשות רמת ישי והישוב איכסאל והפעם התקיימה סדנת אומנות.
ספורט
הפנינג "בר במים"
"בר במים" הפנינג פתיחת עונת השחייה ברמת ישי בסוף השבוע הבא- האירוע יפתח ביום שבת ה-21.5. במשחק ראווה של קבוצות הכדור מים מרמת ישי וטבעון. לאחר מכן יהיו הפעלות שונות לכל המשפחה, תחרויות ספורט, מוסיקה טובה ותחרויות שחיה.הכניסה חופשית.
מתכוננים לפתיחת עונת הרחצה בבריכה
נמשכת ההרשמה לעונת הרחצה בבריכה, מחירים מוזלים עד ה-10/6. הבריכה תפתח לקהל הרחב ב-20/5. הפנינג מיוחד יתקיים בבריכה לרגל הפתיחה.
תרבות ופנאי
אירועי יום העצמאות מאחורינו ואנחנו כבר עם הפנים קדימה לשלל אירועים ופעילויות. אתמול התקיימה הצגת הילדים אלאדין, ומחר מופע סטנדאפ של אורנה בנאי.
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
תחבורה
🚗שינויי הסדרי תנועה באזור "בית אספים" באזה"ת
לטובת שיפור זרימת התנועה ולבקשת הציבור ובעלי העסקים הסמוכים, המועצה משנה את הסדרי התנועה הקיימים באזור "בית אספים" באזה"ת (אזור נדב קינוחים). התנועה תהפוך להיות חד סיטרית כך שהכניסה מרחוב הצפצפה (אזור בנק לאומי) והיציאה לכיוון מזרח באזור חנות התאורה (סמוך לכיכר).
 מרחיבים את מערך השירות
לרגל הרחבת מערך השירות של המועצה אנו מחפשים אתכם/ן: עוזר/ת ראש המועצה, רכז/ת כ"א, מזכיר/ת מנכ"ל, עו"ס/יות, מנהל/ת יחידת הנוער. לפרטים: משרדי המועצה.

סיכום שבועי 6 במאי

קהילת רמת ישי היקרה!
שבוע עמוס רגשות עבר עלינו, טקסי יום הזיכרון ביום שלישי בערב וביום רביעי ומייד לאחר מכן, במעבר חד, אירועי יום העצמאות בהם חגגנו את יום הולדתה ה-74 של המדינה באירועי קהילתי ובחיק משפחה ועם הרבה מצב רוח טוב. החגיגות נקטעו בעצב גדול עם פעולת טרור נפשעת של בני עוולה שרצחו שלושה אבות שהותירו שישה עשר יתומים ויתומות ושלוש אלמנות. אנו שולחים חיבוק ותנחומים למשפחות הנרצחים ומאחלים החלמה מהירה לפצועים.
קהילה
"חיים בצחוק"-אלפי תושבים חגגו עצמאות
אלפי תושבים ביקרו באירועי יום העצמאות ברמת ישי שנערכו לראשונה במתחם החניה במרכז המסחרי בקדמת ישי. החגיגות עמדו בסימן מופע מרכזי מקורי ומושקע – "חיים בצחוק" הצדעה לתרבות הישראלי עם קריצה לרמת ישי. מופע המבוסס כולו על כישרונות מקומיים כחלק מהחיבור לקהילה בו נטלו חלק כמאה שחקנים ואנשי הפקה. יישר כוח לרכזת התרבות במתנ"ס מיה אזולאי והבמאית עדי קרויצר על הפקה מהממת. בנוסף הופעלו שני מתחמי בידור לבני הנוער. מתוך התחשבות בסביבה ובבעלי החיים לא התקיים מופע זיקוקים.
לאה בן מלך-יקירת רמת ישי
אות יקיר רמת ישי הוענק השנה ללאה בן מלך בזכות פועלה בקהילה והתנדבות רבת שנים בין היתר בוועדת חיילים ישובית ובחלוקת מזון לנזקקים. ראש המועצה העניק לבן מלך את האות ושיבח אותה על פועלה.
לחיילים בהצדעה-חיילינו המצטיינים
בין החיילים המצטיינים מרמת ישי נבחר דולב בלישה למצטיין נשיא. כבוד גדול וגאווה ישובית.
ראש המועצה: חיילי רמת ישי משרתים בחוד החנית של יחידות צה"ל, באוויר בים וביבשה, מובילים באחוזי גיוס הכלל והגיוס המשמעותי בפרט ומהווים מקור גאוה מודל לחיקוי וסמן ערכי".
לחיילים באהבה-חלוקת שי לחיילינו
וועדת החיילים היישובית בראשותה של יפעת וקנין בשיתוף עם מתנדבים מרחבי הישוב, מועדון הפטאנק ומועצת הנוער חילקו שי לחיילי הישוב. את השי אספו תלמידי חט"ב היובל וביה"ס ארזים, עובדי המועצה ריכזו את הפריטים וארזו חבילות אחידות בצירוף מכתב אישי מראש המועצה ויו"ר וועדת חיילים יפעת וקנין.
"שלא נדע עוד מלחמה"-טקס יום הזכרון
ביום שלישי בערב התייחדנו עם חללי מלחמות ישראל ונפגעי פעולות האיבה בטקס מרגש באנדרטת הזיכרון. ראש המועצה נשא נאום בו אמר: "משפחות שכולות קהל נכבד, מי יתן ונחיה בשלום ובשלוה. שלום בתוכנו ושלום עם שכנינו. נזכור לעד את יקריכם, יקירנו שהיו ואינם. נזיל דמעה ונישא תפילה שלא נדע עוד מלחמה". אפי רהב אביו של סג"מ בר רהב ז"ל נשא דברים מרגשים בשם המשפחות השכולות, אליקים בן חקון הקריא "יזכור", לירן ויגדור הקריא קדיש והרב וולוסוב את "תפילת אל מלא רחמים". את הטקס הינחתה מיכל פוירשטיין. לאחר הטקס התקיים ערב שירה "שירם לזכרם" בהובלת נתנאל בטש.
למחרת התקיימו טקסים בבית העלמין, ובבית הספר-ארזים במעמד ראש המועצה.
חינוך
מפגש עם מנהלת המחוז לקידום תשתיות החינוך
ראש המועצה נפגש עם מנהלת המחוז במשרד החינוך דר' אורנה שמחון כאשר על הפרק המשך שדרוג תשתיות החינוך הפיסיות והפדגוגיות.
פרויקט קמ"ח מתקדם
ישיבה נוספת במסגרת מיזם קמ"ח-קהילה מחבקת חינוך, התקיימה השבוע בהשתתפות ראש המועצה, מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ונציגי הורים.
תיבות קינון בגני הילדים ובישוב
במסגרת שבוע הסביבה הכינו ילדי גן רימון בהובלתה של הגננת דורית רגב תיבות קינון מיוחדים. כעת כל גן יציב בחצר תיבה ו-10 תיבות נוספות יוצבו ברחבי הישוב. נקווה שיותר ציפורים יגיעו וייהנו מהבית החדש וכמובן שהילדים יעקבו מקרוב ויצפו בתיבת הקינון בגן וברחבי היישוב.
תכנית עלמא-מעבר חלק לביה"ס
מפגש במסגרת תכנית המעברים "עלמא" נערך השבוע בהשתתפות מנהלת מחלקת החינוך, מנהלות הגנים ומורות מבית הספר ארזים.
גם מלגות וגם מנהיגות
מפגש סטודנטים נוסף בהמשך למלגה המשולבת של המועצה עם פר"ח ומפעל פיס בנושא מנהיגות יישובית נערך השבוע בהשתתפות ראש המועצה והרכזת היישובית נועם ספקטור מקרן רוטשילד.
תפעול
שומרים על "קיץ בטוח"
עונת הקיץ בפתח ועימה סיכונים ומפגעים סביבתיים כגון שריפות, זוחלים ועוד. הינכם מתבקשים לטפל ולנקות את הגינות והשטחים הפרטיים. מחלקת הפיקוח של המועצה פועלת לאכיפת הנושא מול בעלי השטחים הפרטיים הפתוחים בתחום הישוב ובאזור התעסוקה. תודה על שיתוף הפעולה. ביחד נשמור "על קיץ בטוח". במקביל ממשיכה מחלקת התפעול בביצוע גיזום וכיסוח עשביה בשטחים ציבוריים פתוחים.
בריאות
הרחבת שירותי בריאות כללית
במסגרת פעולות המועצה לשדרוג שירותי הבריאות בישוב נפגש ראש המועצה עם מנהל הכללית במחוז דר' מרדכי דיין וסייר איתו במרפאה החדשה במרכז המסחרי בקדמת ישי. בעקבות פעילותו בנושא יורחבו שעות פעילות המרפאה כולל לשעות הלילה המוקדמות.
ספורט
החלה ההרשמה לעונת הרחצה בבריכה
נמשכת ההרשמה לעונת הרחצה בבריכה, מחירים מוזלים עד ה-10/6. הבריכה תפתח לקהל הרחב ב-20/5. הפנינג מיוחד יתקיים בבריכה לרגל הפתיחה.
תרבות ופנאי
אירועי יום העצמאות מאחורינו ואנחנו כבר עם הפנים קדימה לשלל אירועים ופעילויות וביום חמישי הקרוב (12/5) הצגת הילדים "אלאדין".
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
ובפייסבוק של המתנ"ס בכתובת https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai/
תחבורה
שינויי הסדרי תנועה באזור "בית אספים" באזה"ת
לטובת שיפור זרימת התנועה ולבקשת הציבור ובעלי העסקים הסמוכים, המועצה משנה את הסדרי התנועה הקיימים באזור "בית אספים" באזה"ת (אזור נדב קינוחים). התנועה תהפוך להיות חד סיטרית כך שהכניסה מרחוב הצפצפה (אזור בנק לאומי) והיציאה לכיוון מזרח באזור חנות התאורה (סמוך לכיכר). ראו מפה מצורפת.
 מרחיבים את מערך השירות
לרגל הרחבת מערך השירות של המועצה אנו מחפשים אתכם/ן: מהנדס/ת מועצה, עוזר/ת ראש המועצה, רכז/ת כ"א, מזכיר/ת מנכ"ל, עו"ס/יות, מנהל/ת יחידת הנוער. לפרטים: משרדי המועצה.
בברכת חודש טוב ושבת שלום

סיכום שבועי 29 באפריל

קהילת רמת ישי היקרה!
אנו נמצאים בימים עמוסים רגשית-מיום השואה אותו ציינו השבוע, דרך יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות הטרור. איש איש וזיכרונותיו ומטעניו האישיים.
מייד לאחר מכן, במעבר חד ובלתי נתפס, נחגוג את יום העצמאות ה-74. ברמת ישי נעשה זאת בבמה מרכזית בחניית המרכז המסחרי בקדמת ישי ובשני מוקדים נוספים לטובת בני הנוער. השנה המופע המרכזי מבוסס על כישרונות מקומיים בהפקה מושקעת ביותר עם לא מעט הפתעות-בואו לפרגן לכוכבים שלנו ✨✨
חינוך
חממה לימודית
המועצה ממשיכה להשקיע משאבים בקידום מערכת החינוך החל מהגילאים הצעירים והפעם באשכול הגנים כלניות שעוסק בחינוך סביבתי מרחיב תחומי חקר. כל גן באשכול יגדל גידולים חקלאיים באופן שונה כסביבת חקר בתוך האשכול באמצעים שונים דוגמת מערכת הידרופונית בגן אלה.
קהילה
טקס יום השואה
ברחבי הישוב נערכו טקסי זיכרון לרגל יום השואה והגבורה. הטקס היישובי נערך ביום רביעי באולם הספורט במעמד ראש המועצה שנשא דברים, הרב וולסוב, שורדי שואה בני משפחותיהם ומאות תושבים. הטקס המושקע והמרגש הופק על ידי המרכז הקהילתי כאשר 6 נרות הודלקו על ידי קרובי משפחה של שורדי השואה. בתי הספר ארזים וחט"ב היובל קיימו טקסים מרגשים בהשתתפות ראש המועצה.
זכרון בסלון
המחלקה לשירותים חברתיים קיימה לרגל יום השואה פעילות "זיכרון סלון". תודה ענקית למשפחות דיין, גייסלר, הולצר, ביטון וחורש שאירחו את הסלונים, על היוזמה וההירתמות ולשורדים שגוללו את סיפורם והכל למען שימור זיכרון השואה.
"שם ונר"
בהובלת המנכ"ל איציק זכאי התגייסה המועצה לפרויקט "שם ונר" – מיזם חברתי ערכי להנחלת זיכרון השואה לדורות הבאים באמצעות הטמעת מנהג הדלקת נרות בחיק המשפחה. על כל שם נר מופיעים פרטיו האישיים של אדם שנספה בשואה והפנייה לאתר אינטרנט בו מופיע מידע נוסף. ביום השואה הדליקו ראש המועצה ועובדי המועצה את הנרות במבואת המועצה.
תפעול
בעקבות "חג עיד אל פיטר", פינוי האשפה ברמת ישי יתבצע בלילה של מוצאי שבת (30.04.2020 ל- 01.05.2022), החל משעה 23:00 בלילה עד יום ראשון בבוקר בכל היישוב.
מודים לכם על ההבנה.
שדרוג תאורה במגרשי הספורט
המועצה ממשיכה בשדרוג התאורה לתאורת לד יעילה וחסכונית והפעם במגרשי הספורט בישוב-במגרש ארזים, חט"ב הוקי, והמגרש הרב תכליתי מול בריכת השחיה.
הצבת ספסלי ישיבה
ספסלי ישיבה הוצבו בסמוך למגרש השחבק בחט"ב היובל לנוחיות המשתמשים והצופים.
 שומרים על "קיץ בטוח"
עונת הקיץ בפתח ועימה סיכונים ומפגעים סביבתיים כגון שריפות, זוחלים ועוד. הינכם מתבקשים לטפל ולנקות את הגינות והשטחים הפרטיים. מחלקת הפיקוח של המועצה פועלת לאכיפת הנושא מול בעלי השטחים הפרטיים הפתוחים בתחום הישוב ובאזור התעסוקה. תודה על שיתוף הפעולה. ביחד נשמור "על קיץ בטוח". במקביל ממשיכה מחלקת התפעול בביצוע גיזום וכיסוח עשביה בשטחים ציבוריים פתוחים.
תרבות ופנאי
החלה ההרשמה לעונת הרחצה בבריכה
נמשכת ההרשמה לעונת הרחצה בבריכה, מחירים מוזלים עד ה-10/6. הבריכה תפתח לקהל הרחב ב-20/5.
מימונה קהילתית
במוצאי שבת שעברה לבשה רמת ישי חג והפעם לרגל חגיגות המימונה שנערכו ברחבי הישוב. המרכז הקהילתי (מתנ"ס) ארגן מימונה קהילתית מושקעת בבית מרים בהשתתפות ראש המועצה ועשרות רבות של תושבים.
יום העצמאות – "חיים בצחוק"- צוחקים ונהנים
יום העצמאות כבר בפתח והפעם הכנו לכם מופע מרכזי מקורי ומושקע- "חיים בצחוק" המבוסס על כישרונות מקומיים כחלק מהחיבור לקהילה. המופע יתקיים בבמה המרכזית שתפעל לראשונה במתחם החניה של המרכז המסחרי בקדמת ישי ובה גם יתקיים טקס יקיר רמת ישי. בנוסף יפעלו שני מתחמי בידור לבני הנוער. מתוך התחשבות בסביבה ובבעלי החיים לא יתקיים מופע זיקוקים. ראש המועצה: "החלטנו השנה על כיוון אחר במופע יום העצמאות– הפקה מקומית מתוך חשיבה ערכית שבסיסה העצמת הקהילה. אני מזמין את תושבי רמת ישי לבוא לפרגן לכישרונות המקומיים שלנו ולהנות משלושת המתחמים המושקעים שהכנו עבורכם"
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
תחבורה
שינויי הסדרי תנועה באזור "בית אספים" באזה"ת
לטובת שיפור זרימת התנועה ולבקשת הציבור ובעלי העסקים הסמוכים, המועצה תשנה את הסדרי התנועה הקיימים באזור "בית אספים" באזה"ת (אזור נדב קינוחים). התנועה תהפוך להיות חד סיטרית כך שהכניסה מרחוב הצפצפה (אזור בנק לאומי) והיציאה לכיוון מזרח באזור חנות התאורה (סמוך לכיכר). הצוות המקצועי של המועצה ערך השבוע סיור בשטח. ראו מפה מצורפת.
 מרחיבים את מערך השירות
לרגל הרחבת מערך השירות של המועצה אנו מחפשים אתכם/ן: מהנדס/ת מועצה, עוזר/ת ראש המועצה, רכז/ת כ"א, מזכיר/ת מנכ"ל, עו"ס/יות, מנהל/ת יחידת הנוער. לפרטים: משרדי המועצה
שבת שלום 🌹🌹🌹

סיכום שבועי 15 באפריל

קהילת רמת ישי היקרה!
הערב נשב ביחד עם היקרים לנו ליד שולחן הסדר, נקרא את ההגדה ונשיר את שירי החג. בהזדמנות זו מועצת רמת ישי, ראש המועצה עפר בן אליעזר, חברי המועצה והעובדים שולחים לכם ולבני משפחותיכם איחולי חג פסח שמח וכשר, פריחה ושגשוג. 
חינוך
תלמידי פרויקט הטייסת בעקבות האסטרונאוט איתן סטיבה
גאוה גדולה. במסגרת פרויקט העצמה והמנהיגות "פרויקט הטייסת" מלווים עשרות תלמידים מבתי הספר ארזים וחט"ב היובל את מסעו של איתן סטיבה, האסטרונאוט הישראלי השני בחלל – במשימת הטיסה לחלל "רקיע". התלמידים השתתפו במפגש זום עימו וביקרו במרכז "רקיע". רמת ישי הינה הרשות החלוצה בארץ שהובילה את תוכנית הטייסת לפני למעלה מעשור ומאז התפתחה לשותפות עם קרן רמון. ראש המועצה:" גאוה וכבוד גדולים להיחשף לתהליך שיגורו לחלל של אסטרונאוט "כחול לבן" איתן סטיבה יישר כוח לכל העושים בדבר".
ביקור בקייטנות פסח
הצלחה גדולה לקייטנות פסח שנפתחו בשבוע שעבר עם מספר שיא של נרשמים כ-500 ילדים בגילאי גן וכיתות א'-ג'. את הקייטנות מוביל מתנ"ס רמת ישי עם צוות מדריכים מקצועי ומנוסה ובתגבור של מדריכות בנות שירות לאומי. ראש המועצה ביקר השבוע בקייטנות יחד עם מנהל המתנ"ס אבי ברקב ומנהלת הקייטנות ענבר חיים והתרשם ממגוון ושפע הפעילויות.
"יציאת מצרים" של ילדי הגנים
ילדי הגנים נהנו מהתנסות חוויתית לרגל החג שכללה בין היתר טיול בטבע בנוסח יציאת מצרים הכנת טיט ועוד.
רווחה
ביקור שר הרווחה
שר הרווחה והביטחון החברתי מאיר כהן התארח לפגישת עבודה עם ראש המועצה וצוות המחלקה לשירותים חברתיים. השר התרשם מהעשייה העניפה בתחומים השונים הבטיח לסייע בתוספת תקנים לשדרוג עבודת המחלקה ועוד. מנהלת המחלקה שרה גייצהאלס הציגה את עובדות המחלקה ותרומתן הרבה לחיזוק החוסן הקהילתי והחברתי בשלל תוכניות, פעילויות והתמחויות. השר התרשם מהחיבורים ושיתופי הפעולה בין הגופים המטפלים בתוך היישוב ומחוצה לו. ראש המועצה: "תודה לשר מאיר כהן ולצוות משרדו על האכפתיות והאוזן הקשבת ותודה ענקית לצוות המחלקה בראשותה של שרה גייצהאלס".
חלוקת חבילות לחג
המחלקה לשירותים חברתיים חילקה לעשרות משפחות בישוב, חבילות ושוברים לחג בשיתוף בית הכנסת אביר יעקב, קהילת סוכת שלום, עמותת סח"י, מד"א וחב"ד.
קהילה
טקסי הרמות כוסית
השבוע התקיימו ברחבי הישוב מספר רב של טקסי הרמת כוסית לרגל חג הפסח. בטקס הרמת כוסית לעובדי המועצה הודה ראש המועצה לעובדים על השירות המסור והמקצועי לטובת התושבים ותרומתם לפיתוחה של רמת ישי. בטקס הרמת כוסית לעובדי המרכז הקהילתי (מתנ"ס) נאות ישי הודה ראש המועצה לעובדי המתנ"ס בראשותם של יו"ר הנהלת המתנ"ס יורם ברזאני והמנהל אבי ברקב.
מכירת חמץ
כמיטב המסורת נערך השבוע בלשכת ראש המועצה טקס מכירת החמץ של רמת ישי באמצעות הרב יצחק יוסף וולוסוב.
 מקדמים את העסקים
קידום עסקים קטנים ובינוניים
המועצה החלה בתהליך לקידום העסקים ברמת ישי. בשלב ראשון התהליך יהיה עבודה פנים רשותית ובשלב הבא התהליך יהיה מול העסקים בישוב. מפגש שולחן עגול ראשון -מפגש ההתנעה התקיים בהשתתפות בעלי התפקידים במועצה שלהם ממשקי עבודה עם עסקים בישוב. את הפורום מנחה אורית דיניסמן-דגני, יועצת ארגונית בעלת ניסיון רב בתחום. ראש המועצה עפר בן אליעזר: "העסקים ברמת ישי הם עוגן כלכלי ותעסוקתי -מנוע צמיחה ישובי. המועצה פועלת על מנת לקדם את העסקים בתחומה, היא קשובה לצרכיהם ומנסה לסייע ככל האפשר במתן פתרונות לקידומם".
פנאי
שדרוג גן קדוש
התחלנו את העבודות לשדרוג גן המשחקים ע"ש חנן קדוש (צומת האלון-יסמין) בעלות של כ-800 אלף שקלים. המתקנים הישנים הוסרו, עבודות התשתית בעיצומן והמתקנים החדשים יותקנו בקרוב, כך שלמעשה יוקם במקום גן משחקים חדש לנוחיותם של ילדי הישוב.
תשתיות
מדרכות חדשות ברחוב מנגו
נמשך פיתוח שכונת פרדס וחסכון-מדרכות חדשות ומפרצי חניה הותקנו ברחוב מנגו ובוצעה השלמה של הכביש. בקרוב יחלו עבודות ברחובות נוספים בשכונה במסגרת שלב ג' של הפרויקט.
תפעול
 ניקיון שטחים ציבוריים
לקראת עונת הקיץ שבפתח ממשיכה מחלקת התפעול בביצוע גיזום וכיסוח עשביה בשטחים ציבוריים פתוחים.
חירום
סיום קורס הכשרת מתנדבי יחידת החילוץ
הסתיים קורס הכשרת מתנדבי יחידת הסע"ר רמת ישי. מדובר ביחידת חילוץ יישובית שתיתן מענה ראשוני בזמן חירום לתרחישים כמו לקריסת מבנים כתוצאה מירי טילים, רעידת אדמה וכו'.
היחידה מונה כ- 20 מתנדבים תושבי רמת ישי. ההכשרה התקיימה בשלושה מפגשים כולל תרגול מעשי בשטח. ראש המועצה פגש את המתנדבים לרגל החג והעניק להם תעודות לרגל סיום ההכשרה יחד עם מנהל מחלקת הבטחון יחיאל סבג ואלדד תותיה המובילים את פעילות היחידה.
מרשם אוכלוסייה
מפקד האוכלוסין מגיע אלינו!
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) החלה בביצוע מפקד האוכלוסין 2022, המפקד השביעי של מדינת ישראל.
7% מהתושבים נבחרו להשתתף במפקד ויתבקשו להשיב לשאלון המפקדי. הנדגמים יקבלו מכתבים והודעות באופן ישיר בדואר ובטלפון מהלמ"ס. על השאלון המפקדי ניתן להשיב מאתר אינטרנט דרך מחשב בלבד בקלות ובאופן עצמאי ובהמשך גם במענה טלפוני לסוקרים או בראיון פנים אל פנים לפוקדים מטעם הלמ"ס.
רק המשיבים באתר – יקבלו הטבה ייחודית – שובר מתנה בסך 75 ₪ שיישלח אליהם בתום מילוי השאלון ישירות באופן דיגיטלי. ההשבה על שאלון מפקד האוכלוסין היא חובה על פי חוק וזכות גדולה ומשפיעה. התשובות שלכם יסייעו לתכנן ולשפר את עתידכם כי נתונים הם א'- ב' לאיכות חיים!
ספורט
הישגים מרשימים בקראטה
הישג נוסף לספורט התחרותי בישוב. שלושה נציגים של מועדון הקראטה ווסט קוסט רמת ישי השתתפו באליפות גן יבנה, בחסות התאחדות הקראטה בישראל וחזרו עם 5 מדליות-דותן מסלין, דביר מסלין ועומר וינבר. המועדון פועל בניהולו ובהדרכתו של אנדרי מסלין, מאמן קראטה מוסמך, אלוף ישראל וחבר נבחרת ישראל בעבר.
החלה ההרשמה לעונת הרחצה בבריכה
נפתחה ההרשמה לעונת הרחצה בבריכה, מחירים מוזלים עד ה-10/6. הבריכה תפתח לקהל הרחב ב-20/5.
 הוצב שלט "תקנון התנהגות" בכניסה לאולם הספורט למען שמירה על תחזוקת האולם ברמה גבוהה ובטיחות המשתמשים.
תחבורה
שינויי הסדרי תנועה באזור "בית אספים" באזה"ת
לטובת שיפור זרימת התנועה ולבקשת הציבור ובעלי העסקים הסמוכים, המועצה תשנה את הסדרי התנועה הקיימים באזור "בית אספים" באזה"ת (אזור נדב קינוחים). התנועה תהפוך להיות חד סיטרית כך שהכניסה מרחוב הצפצפה (אזור בנק לאומי) והיציאה לכיוון מזרח באזור חנות התאורה (סמוך לכיכר). הצוות המקצועי של המועצה ערך השבוע סיור בשטח. ראו מפה מצורפת.
תרבות ופנאי
🕯️זכרון בסלון
המחלקה לשירותים חברתיים מזמינה אתכם להשתתף בפעילות "זיכרון סלון" לרגל יום השואה ומודה לתושבים אשר נרשמו ומארחים:
24/4 – משפחת דיין-ישראל בשעה 18:00.
25/4 – משפחת גייסלר בשעה18:00.
26/4 – משפחת הולצר בבית הנוער בשעה 18:00.
28/4 – משפחת חורש בשעה 20:00.
 אירועי פסח
במועדון ארז קיבלו את החג בפעילות לחג ושירי הפסח עם אבנר לבב.
במוצאי החג, ה-23/4 תתקיים בבית מרים מימונה קהילתית בהובלת נתנאל בטש עם מוזיקה, וכיבוד כמיטב המסורת.
בינתיים נמשכות החזרות למופע המרכזי של יום העצמאות.
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
גיל הזהב
 חניה חינם לתושבי רמת ישי מעל גיל 67
רשות התמרור הישובית החליטה כי תושבי רמת ישי אשר גילם 67 ומעלה יהיו זכאים לחניה חינם ללא תשלום בכל שעות היום ללא הגבלה באזורים המסומנים בכחול ולבן. הטבת חנייה לתושבות ולתושבים מעל גיל 67. לצורך קבלת ההטבה יש להיכנס לאתר המועצה בלשונית "קישורים"-"תו תושב", לעדכן את הפרטים (ישנו שדה נוסף לבני 67 ומעלה). יצויין כי התו הדיגיטלי יכנס לתוקפו לאחר קבלת אישור מהמועצה. תושבים בני 67 ומעלה שכבר קיבלו את הטבת "תו התושב" (3 שעות חופשיות חינם) מתבקשים ליצור קשר עם המועצה (04:9039800), על מנת לעדכן את ההטבה החדשה.
לאחר הרישום במערכות וקבלת אישור על הרישום, לבני/בנות 67 ומעלה אין צורך להפעיל פנגו/סלופארק ברמת ישי.
מרחיבים את מערך השירות
לרגל הרחבת מערך השירות של המועצה אנו מחפשים אתכם/ן: מהנדס/ת מועצה, עוזר/ת ראש המועצה, רכז/ת כ"א, מזכיר/ת מנכ"ל, עו"ס/יות, מנהל/ת יחידת הנוער. לפרטים: משרדי המועצה
חג שמח, חג של ביחד, בריאות ורוגע.

סיכום שבועי 8 באפריל

קהילת רמת ישי היקרה!
את עדכון סוף השבוע אנו פותחים במילות תנחומים למשפחות ההרוגים ומאחלים החלמה מהירה לפצועים במתקפת הטרור אמש. אירוע הטרור הרצחני מחדד את העירנות שאנו חייבים לנקוט בה. אתמול בצעד בלתי מתפשר הוציאה המשטרה צו סגירה למסעדת ג'פניקה ברמת ישי שהעסיקה שבחי"ם (שוהים בלתי חוקיים מהשטחים) והלינה אותם ברמת ישי.
ההכנות לחג הפסח המתקרב נכנסו השבוע להילוך גבוה-הישוב קושט בדגלי הישוב והמועצה, מחלקת התפעול ממשיכה בניקיון השטחים הציבוריים ובמקביל המשכנו בשדרוג הגינון ברחבי הישוב.
 קורונה
 בדיקות אנטיגן
בדיקות אנטיגן מוסדיות יתקיימו ביום ג' 12/4 בשעות 17:00-19:00, בחדר כלנית (צמוד לספריה).
חינוך
בית ספר יסודי נוסף יפתח בשנת הלימודים הבאה
לאחר תהליך מקצועי, לרבות שיתוף ציבור ודיונים במליאת המועצה, יפתח בית ספר יסודי שני בישוב אשר יקטין את כמות התלמידים בביה"ס מכ-700 כיום ל-350 בכ"א מבתי הספר כאשר יותר משאבים יוקצו לכל אחד מהם. מפקח המחוז במשרד החינוך אמיר מיכאל הציג בפני מליאת המועצה את היתרונות הפדגוגיים והרגשיים הרבים שבכך. ביה"ס יקיימו פעילויות משותפות, המעבר בין החצרות יהיה "מעבר רך" והחצרות ישודרגו. ראש המועצה, עפר בן אליעזר: "בתום דיון מעמיק ומקצועי והליך שיתוף ציבור ושקיפות מלאה, החלטנו ללכת לצעד אסטרטגי שישפר מכל הבחינות את איכות הלימודים- הן מבחינה פדגוגית והן מבחינה רגשית לתלמידים. במתכונת זו יופנו יותר משאבים לכל תלמיד ותלמיד באמצעות תוספת תוכניות לימוד, תשומת לב ויחס אישי. תודה לצוות החינוכי בישוב, לוועדי ההורים ולמשתתפים על המעורבות והאכפתיות. תודה לממלא מקומי ויו"ר וועדת חינוך יונתן הירשפלד על השותפות בהובלת התהליכים החינוכיים, ולמנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר על ההירתמות ולחברי המועצה על שיתוף הפעולה".
טקס חלוקת מלגות
רוח גבית להשכלה הגבוהה. טקס חלוקת מלגות לכ-40 סטודנטים בני הישוב התקיים גם השנה במעמד ראש המועצה, מ"מ ראש המועצה ויו"ר וועדת חינוך יונתן הירשפלד, ומנהלות מחלקת החינוך והשירותים החברתיים פנינה שלזינגר ושרה גייצהאלס. בהצלחה לסטודנטים!
קייטנות המתנ"ס יצאו לדרך
500 ילדים בגילאי גן ועד כיתה ג' החלו ביום חמישי את קייטנת פסח עם שלל פעילויות ואטרקציות.
תפעול
דיגלול לקראת החגים שבפתח
רמת ישי לובשת חג לכבוד הפסח ויום העצמאות. עובדי מחלקת התפעול דיגללו את הישוב בדגלי ישראל והמועצה.
 ניקיון שטחים ציבוריים
לקראת עונת הקיץ שבפתח מחלקת התפעול מבצעת גיזום עשביה בשטחים ציבוריים פתוחים. במקביל החלה מבצע שטיפת פחי אשפה ברחבי הישוב. נא לעקוב אחרי מועדי פינוי גזם במהלך הפסח.
גינון חדש
גינון חדש וחסכוני במים בוצע באזור בריכת השחיה כחלק משדרוג חזות הישוב. שודרגה התאורה בגן המשחקים החדש בשכונה המערבית בו יוצבו בקרוב ספסלי ישיבה.
חירום
פעילות העשרה לנאמני חירום
סדנת העשרה בנושא "תקשורת מיטבית בעתות חירום" למתנדבי החירום התקיימה כחלק מתהליך ההכשרה. המתנדבים ביקרו במרכז ההפעלה וקיבלו הסבר קצר על התנהלות מרכז ההפעלה בשעת חירום ועל המכלולים השונים אשר נותנים מענה לתושבים בעת חירום. הסדנא התקיימה בהמשך לקורס נאמני חירום למתנדבים.
מרשם אוכלוסייה
מפקד האוכלוסין מגיע אלינו!
הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) מתחילה בביצוע מפקד האוכלוסין 2022, המפקד השביעי של מדינת ישראל.
7% מהתושבים נבחרו להשתתף במפקד ויתבקשו להשיב לשאלון המפקדי. הנדגמים יקבלו מכתבים והודעות באופן ישיר בדואר ובטלפון מהלמ"ס. על השאלון המפקדי ניתן להשיב מאתר אינטרנט דרך מחשב בלבד בקלות ובאופן עצמאי ובהמשך גם במענה טלפוני לסוקרים או בראיון פנים אל פנים לפוקדים מטעם הלמ"ס.
רק המשיבים באתר – יקבלו הטבה ייחודית – שובר מתנה בסך 75 ₪ שיישלח אליהם בתום מילוי השאלון ישירות באופן דיגיטלי. ההשבה על שאלון מפקד האוכלוסין היא חובה על פי חוק וזכות גדולה ומשפיעה. התשובות שלכם יסייעו לתכנן ולשפר את עתידכם כי נתונים הם א'- ב' לאיכות חיים!
קהילה
טקסי הרמות כוסית
השבוע נערכו ברחבי הישוב טקסי הרמת כוסית לרגל חג הפסח שבפתח. רב הישוב הרב וולוסוב ניהל את טקס הרמת הכוסית לחברי המועצה וחילק להם מצה שמורה. ראש המועצה השתתף בטקסים שנערכו בבתי הספר.
vעצמת בני משפחה מטפלים עיקריים
במסגרת התוכנית היישובית לבני משפחה מטפלים עיקריים של המחלקה לשירותים חברתיים יצאו השבוע 30 בני משפחה מטפלים עיקריים לטיול אביבי בהובלת המחלקה לאזור נחל ציפורי. מנהלת המחלקה שרה גייצהאלס: "אנו מפעילים שתי קבוצות תמיכה לטובת מענה רגשי המהוות מקום לחלוק בקשיים. אנו מזמינים את בני המשפחה ביישוב המטפלים באזרחים הותיקים, המרגישים צורך בתמיכה ובליווי, להגיע למחלקה ולקבל מענה".
🕯️זכרון בסלון
המחלקה לשירותים חברתיים מזמינה אתכם להשתתף בפעילות "זיכרון סלון" לרגל יום השואה ומודה לתושבים אשר נרשמו ומארחים:
24/4 – משפחת דיין-ישראל בשעה 18:00, 25/4, משפחת גייסלר בשעה 18:00,
26/4 משפחת הולצר בבית הנוער בשעה 18:00, 28/4, משפחת חורש בשעה 20:00.
תרבות ופנאי
אירועי פסח בפתח
קבלת שבת קהילתית התקיימה כמיטב המסורת ביום חמישי האחרון. וביום ראשון הקרוב מקבלים
את הפסח בהרמת כוסית ושירי אביב וארץ ישראל היפה 🍷 בבית מרים ובשעה 18:30 אירוע אנימה מס' 3, בספרייה רמת ישי 👿😈. בינתיים נמשכות החזרות למופע המרכזי של יום העצמאות והשבוע צולמו קליפים הומוריסטים שיוקרנו במהלך הערב.
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
גיל הזהב
 חניה חינם לתושבי רמת ישי מעל גיל 67
רשות התמרור הישובית החליטה כי תושבי רמת ישי אשר גילם 67 ומעלה יהיו זכאים לחניה חינם ללא תשלום בכל שעות היום ללא הגבלה באזורים המסומנים בכחול ולבן. הטבת חנייה לתושבות ולתושבים מעל גיל 67. לצורך קבלת ההטבה יש להיכנס לאתר המועצה בלשונית "קישורים"-"תו תושב", לעדכן את הפרטים (ישנו שדה נוסף לבני 67 ומעלה). יצויין כי התו הדיגיטלי יכנס לתוקפו לאחר קבלת אישור מהמועצה. תושבים בני 67 ומעלה שכבר קיבלו את הטבת "תו התושב" (3 שעות חופשיות חינם) מתבקשים ליצור קשר עם המועצה (04:9039800), על מנת לעדכן את ההטבה החדשה.
לאחר הרישום במערכות וקבלת אישור על הרישום, לבני/בנות 67 ומעלה אין צורך להפעיל פנגו/סלופארק ברמת ישי.
המלחמה באוקריאנה
טיפול בפניות בעקבות המלחמה באוקראינה
המחלקה לשירותים חברתיים ממשיכה לטפל בפניות שהתקבלו משורדי שואה שלקו בחרדות בעקבות המלחמה. מי שמעוניין לסיוע בנושא מוזמן לפנות למחלקה לשירותים חברתיים בטלפון: 04:9832802. כמו כן המועצה מבצעת איסוף של ציוד שיועבר לפליטים/עולים חדשים מאוקראינה. מוזמנים לפנות בנושא לחיים כהן, מנהל התברואה של המועצה או ללילך זמיר בפל: 054-4688845
תחבורה
שינויי הסדרי תנועה באזור "בית אספים" באזה"ת
לטובת שיפור זרימת התנועה ולבקשת הציבור ובעלי העסקים הסמוכים, המועצה תשנה את הסדרי התנועה הקיימים באזור "בית אספים" באזה"ת (אזור נדב קינוחים). התנועה תהפוך להיות חד סיטרית כך שהכניסה מרחוב הצפצפה (אזור בנק לאומי) והיציאה לכיוון מזרח באזור חנות התאורה (סמוך לכיכר). הצוות המקצועי של המועצה ערך השבוע סיור בשטח. ראו מפה מצורפת.
 מתקני תיקון אופנים חדשים
כחלק משדרוג תשתיות הפנאי הציבה המועצה שתי עמדות שירות לתיקון אופניים מיוחדות. העמדות הוצבו בכניסה לשביל סובב רמת ישי ליד רחוב העירית ומול בריכת השחייה. בעמדה ניתן למצוא בין היתר מפתחות, מברגים ומשאבת אוויר לניפוח גלגלים.
 מרחיבים את מערך השירות
לרגל הרחבת מערך השירות של המועצה אנו מחפשים אתכם/ן: מהנדס/ת מועצה, עוזר/ת ראש המועצה, רכז/ת כ"א, מזכיר/ת מנכ"ל, עו"ס/יות, מנהל/ת יחידת הנוער. לפרטים: משרדי המועצה

עדכון שבועי

1 באפריל
קהילת רמת ישי היקרה!
האביב הפציע השבוע וסיים את ימי הקור העז שפקדו אותנו לאחרונה. יחד עם זאת שבוע לא פשוט עבר על מדינת ישראל. פיגועי הטרור התכופים בערים השונות גבו מחיר יקר בחיי אדם וגרמו לזעזוע וערעור תחושת הביטחון של אזרחי המדינה. המראות הקשים וכאבם הבלתי נסבל של המשפחות השרו עצב גדול על כולנו. קהילת רמת ישי משתתפת בצערם של משפחות הנרצחים ושולחת איחולי החלמה לפצועים. המשך שיגרת חיים רגילה היא המענה לכל שונאינו ומבקשי רעתנו וכך ננהג ברמת ישי תוך מתן תשומת לב ומענה בטחוני למצב.
תגבור הבטחון האישי
בעקבות האירועים הביטחוניים מקיים ראש המועצה הערכות מצב יומיות עם הצוות המקצועי של המועצה ומשטר ישראל לרבות שיח שוטף עם מפקד תחנת המשטרה. בישיבות שהתקיימו התקבלו מספר החלטות להגברת הבטחון האישי של התושבים: תגבור פעילות ניידות הסיור והפיקוח עם דגש על אזורי ריכוז אוכלוסייה כגון מוסדות, תגבור האבטחה בכניסות למוסדות החינוך בשעות הבוקר והצהרים, לא תתאפשר כניסה של גורמים חיצוניים למוסדות החינוך אלא אך ורק באישור קב"ט המועצה, תיגבור ניידות ונוכחות משטרתית, תדריכי אבטחה הועברה למנהלי המועצה, צוותי החינוך והצהרונים. בתקווה לחזרה מהירה לשגרה שקטה.
 קורונה
נתוני התחלואה התמתנו במעט אך עדיין ממשיכים להיות גבוהים. נכון להיום מניין החולים ברמת ישי הוא 151, הקורונה פה והפכה להיות שגרת חיים ויש להמשיך ולשמור על ההנחיות. ראש המועצה הנחה את מנהל מחלקת הביטחון והפיקוח להמשיך לאכוף עטיית מסיכות עם דגש על עסקים.
 בדיקות אנטיגן
בדיקות אנטיגן מוסדיות יתקיימו ביום ג' (5/4) בשעות 17:00-19:00, בחדר כלנית (צמוד לספריה).
בריאות
מפגשי ראשי רשויות לקידום ביה"ח העמק
ראש המועצה השתתף במפגש ראשי רשויות מהאזור עם הנהלת קופ"ח כללית בראשות המנכל"ית רות רלבד בנושא פיתוח המרכז הרפואי העמק, בלישכת ראש עיריית עפולה אבי אלקבץ. בפגישה סוכם על מפגשי עבודה קובעים עם המנכל"ית כדי לעמוד מקרוב על שדרוג ביה"ח ושיפור המענים לתושבי האיזור.
חנוכת מרפאת מכבי החדשה
בעידוד ובסיוע המועצה עברו לאחרונה שתי קופות החולים הגדולות-כללית ומכבי למשכן חדש בקניון בקדמת ישי. השבוע נערך טקס חנוכת המרפאה החדשה, החדישה והמרווחת של קופ"ח מכבי במעמד ראש המועצה, רב הישוב הרב וולסוב, אייל פורמן מנהל מחוז צפון של הקופה, ועופר אידלברג מנהל מרחב קרית טבעון.
חינוך
 "לסביבה באהבה" בגני הילדים
חגיגת שבוע "לסביבה באהבה" שנפתחה ביום שישי שעבר בסדנאות צלילים נמשכה השבוע בפעילות שטח בשביל סובב רמת ישי. ילדי גני הילדים חוו שלל הפעלות ופעילויות בשטח.
 יום המעשים הטובים בבתי הספר
במסגרת פעילות "לסביבה באהבה" וכחלק מיום המעשים הטובים תלמידי המש"צים מחט"ב "היובל" ביצעו פעילות משותפת עם ילדי הגנים, הכנת פיתות על סאג' ומדורה. בביה"ס ארזים התמקדה העשייה הערכית בשני מעגלים: מעגל כיתתי- בו חוזקה בקרב התלמידים תחושת השייכות והערבות ההדדית באמצעות פעילויות שונות ומעגל בית ספרי-הפסקה פעילה בסימן יום המעשים הטובים- מחמאות ומילים טובות ומעצימות. בנוסף, תלמידי בית הספר ניקו וטיפחו את הסביבה הקרובה לביה"ס.
 הנגשה
מפגש הנגשה
המועצה ממשיכה בשדרוג הנגישות בישוב ותשקיע 300 אלף שקלים בשנת 2022 כחלק מתוכנית הנגשה ארוכת טווח לרווחת תושבים עם מוגבלות והולכי רגל. ראש המועצה עפר בן אליעזר, מנכ"ל המועצה איציק זכאי ומהנדסת המועצה אתי בוצין נפגשו עם דן רשל, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ועם הממונה על נגישות הארצית- טל זמנבודה. בפגישה עלה על הפרק המשך שדרוג ההנגשה לאנשים עם מוגבלויות במבני ציבור ובדרכים ציבוריות במספר פעימות.
הנגשת מדרכות
מחלקת התפעול ביצעה הנגשה של מדרכה ברחובות דבורנית-העירית.
 תשתית
 מתקני תיקון אופנים חדשים
כחלק משדרוג תשתיות הפנאי הציבה המועצה שתי עמדות שירות לתיקון אופניים מיוחדות. העמדות הוצבו בכניסה לשביל סובב רמת ישי ליד רחוב העירית ומול בריכת השחייה. בעמדה ניתן למצוא בין היתר מפתחות, מברגים ומשאבת אוויר לניפוח גלגלים.
 קו ביוב חדש הוטמן ברחוב הורד.
 סמטת הוורד חודשה בקרצוף וריבוד.
 נמשכת פריסת הסיבים של האינטרנט המהיר – העבודות מתוכננות להסתיים עד סוף החודש.
 שודרגו עוד מרכזי מחזור ברחבי היישוב.
תחבורה
שינויי הסדרי תנועה באזור "בית אספים" באזה"ת
לטובת שיפור זרימת התנועה ולבקשת הציבור ובעלי העסקים הסמוכים, המועצה תשנה את הסדרי התנועה הקיימים באזור "בית אספים" באזה"ת (אזור נדב קינוחים). התנועה תהפוך להיות חד סיטרית כך שהכניסה מרחוב הצפצפה (אזור בנק לאומי) והיציאה לכיוון מזרח באזור חנות התאורה (סמוך לכיכר). ראו מפה מצורפת.
קהילה
סעודת שבת עם רב הישוב
המסורת נמשכת. קיימנו את סעודת שישי לילדי כתות ו' בהובלת רב הישוב הרב וולוסוב ובני משפחתו וראש המועצה. בן אליעזר הודה למנהלת מח' החינוך פנינה שלזינגר, למנהלת ביה"ס אורית קובו הייט, לסגנית המנהלת דורית בכר, לצוות המחנכות, להורים המתנדבים וכמובן לתלמידים שהתנהגו בצורה מופתית.
תרבות, ספורט ופנאי
מאות משתתפים בצעדת רמת ישי ע"ש מאיר שוספי
צעדת רמת ישי התקיימה ביום שבת עם שלל הפתעות ואטרקציות שציפו לצועדים לאורך המסלול. ראש המועצה עופר בן אליעזר הזניק את הצעדה יחד עם מנהל המתנ"ס אבי ברקב: "כיף לצעוד עם מאות תושבים שנהנו מחוויה לכל המשפחה המשלבת פעילות ספורט ופנאי. צעדת רמת ישי הינה מסורת ארוכת שנים וחשובה ששבה לפעול השנה במתכונת רגילה ומלאה. תודה לכל האחראים על הארגון המופתי ולמשפחת שוספי היקרה של שיתוף הפעולה לאורך השנים"
 כדורשת-יש אליפות "ללביאות"
פחות משנה לאחר שנרשמה לראשונה למשחקי הליגה וכבר קבוצת הכדורשת "לביאות" רמת ישי מציגה הישג מרשים-זכייה באליפות ליגת הידידות. את מועדון הכדורשת ברמת ישי מוביל המאמן שירן גרנות. ראש המועצה ביקר באימון הקבוצה השבוע פגש את שחקניות המועדון-ילדות, נערות ובוגרות וברך את השחקניות לרגל הזכייה.
 פרמיירה גווני ישי
ביום שלישי התקיים מופע פרמיירה של להקת "גווני ישי" יחד עם חבורת הזמר "הרוח הטובה". ראש המועצה הגיע לברך והודה לדבירית מררו על הובלת הפעילות.
דיסקו קידס והצגות לילדים
למעלה ממאה ילדים מכיתות ד'-ו' השתתפו ביום חמישי שעבר בדיסקו קידס שכלל גם תחרויות ובינגו. באותו היום התקיימה הצגת ילדים נוספת-"הכוכבים של סבא" המבוססת על שיריה של נורית הירש. ובינתיים נמשכות החזרות למופע המרכזי של יום העצמאות המבוסס על הכישרונות המקומיים. 👈 ביום ראשון התקיימה הרצאה מרתקת של אמנון הלל בנושא: "סודות הכתיבה של הארי פוטר ואבן החכמים". מחר בשעה 11:00 – סרט ילדים "נסיך מצרים", ביום ראשון מפגשי קולנוע לכיתות א'-ו' בבית מרים במסגרת סל תרבות. ביום חמישי, בשעה 16:30 "קבלת שבת קהילתית" ברחבת בית התרבות.
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
גיל הזהב
 חניה חינם לתושבי רמת ישי מעל גיל 67
רשות התמרור הישובית החליטה כי תושבי רמת ישי אשר גילם 67 ומעלה יהיו זכאים לחניה חינם ללא תשלום בכל שעות היום ללא הגבלה באזורים המסומנים בכחול ולבן. הטבת חנייה לתושבות ולתושבים מעל גיל 67. לצורך קבלת ההטבה יש להיכנס לאתר המועצה בלשונית "קישורים"-"תו תושב", לעדכן את הפרטים (ישנו שדה נוסף לבני 67 ומעלה). יצויין כי התו הדיגיטלי יכנס לתוקפו לאחר קבלת אישור מהמועצה. תושבים בני 67 ומעלה שכבר קיבלו את הטבת "תו התושב" (3 שעות חופשיות חינם) מתבקשים ליצור קשר עם המועצה (04:9039800), על מנת לעדכן את ההטבה החדשה.
לאחר הרישום במערכות וקבלת אישור על הרישום, לבני/בנות 67 ומעלה אין צורך להפעיל פנגו/סלופארק ברמת ישי.
המלחמה באוקריאנה
טיפול בפניות בעקבות המלחמה באוקראינה
המחלקה לשירותים חברתיים ממשיכה לטפל בפניות שהתקבלו משורדי שואה שלקו בחרדות בעקבות המלחמה. מי שמעוניין לסיוע בנושא מוזמן לפנות למחלקה לשירותים חברתיים בטלפון: 04:9832802. כמו כן המועצה מבצעת איסוף של ציוד שיועבר לפליטים/עולים חדשים מאוקראינה. מוזמנים לפנות בנושא לחיים כהן, מנהל התברואה של המועצה או ללילך זמיר בפל: 054-4688845
 מרחיבים את מערך השירות
לרגל הרחבת מערך השירות של המועצה אנו מחפשים אתכם/ן: מהנדס/ת מועצה, עוזר/ת ראש המועצה, רכז/ת כ"א, מזכיר/ת מנכ"ל, עו"ס/יות, מנהל/ת יחידת הנוער. לפרטים: משרדי המועצה

עדכון שבועי 25 במרץ

קהילת רמת ישי היקרה!
החורף מסרב להיפרד והוא עדיין כאן עם גשמי ברכה, אבל בינתיים, רגע לפני שהאביב כבר כאן, "דלגנו" הלילה אל שעון קיץ ומחר נקיים את צעדת רמת ישי ע"ש מאיר שוספי מוזמנים להנות מהליכה בטבע משלל תחנות ופעילויות לעל המשפחה.
 קורונה
הקורונה מרימה שוב ראש ומקדם ההדבקה המעיד על התפשטות המגיפה נמצא בעלייה מתמדת. נכון להיום מניין החולים ברמת ישי הוא 171. ראש המועצה הנחה את מנהל מחלקת הבטחון והפיקוח להגביר את האכיפה על אכיפת מסיכות עם דגש על עסקים.
 בדיקות אנטיגן
בעקבות העליה בתחלואה פעלה המועצה לחידוש מתחם בדיקות האנטיגן המוסדיות שיפעלו ביום שלישי הקרוב בין השעות 17:00-19:00 בבית מרים.
חינוך
 מקדמים את זכויות הילד
ראש המועצה ארח את חברת הכנסת ויושבת ראש הוועדה לזכויות הילד בכנסת מיכל שיר-סגמן, לשיחה בנושאי חינוך וזכויות בני נוער וילדים.
 שבוע הסביבה בגני הילדים.
חגיגת שבוע לסביבה באהבה החלה הבוקר בגני הילדים יחד עם ההורים, בסדנאות צלילים מחצר הגרוטאות – בניית כלי נגינה מחומרים ממוחזרים. חלק מהגנים עסקו בפעילות היום וחלק בשבוע הבא.
 מנהיגות בנוער העובד והלומד
פאנל מנהיגות לשכבה הבוגרת בנוער העובד והלומד התקיים השבוע ולקחו בו חלק מנהיגים מקומיים בין היתר מראש המועצה, חיילים, בעלי עסקים ובעלי תפקידים – היה מעניין ומלמד.
 וועדת חינוך-הובלת תכנית קמ"ח
מפגש נוסף בתהליך תכנית קמ"ח במסגרת וועדת חינוך יישובית. התהליך נמשך ובכל יתקיים בקרוב מעגל נוסף של וועדי ההורים ולאחר מכן לשולחן עגול.
 ערב גיבוש למורי חט"ב היובל
ביום רביעי התקיים ערב גיבוש לצוות חטיבת היובל. המורים נהנו מארוחה מפנקת ופעילות במרכז טנקה במעגן מיכאל.
 תרבות
 צייר בינלאומי
גאוה גדולה. שלושה מציוריו של שימי שיידר בן רמת ישי ובהם נופי הישוב יוצגו ב-15 שגרירויות ברחבי העולם
 תלמידי ארזים מבקרים בתערוכת ציוריה של אורה שוסטר
כחלק מהעצמת האמנים המקומיים נפתחה בשבוע שעבר תערוכת הציורים של האומנית תושבת היישוב אורה שוסטר. התערוכה תהיה פתוחה עד ה-4/4/22. בתערוכה מבקרים תלמידי בתי הספר ארזים והיובל. הציבור מוזמן לתאם ביקור עם רכזת התרבות של המתנ"ס מיה אזולאי בטלפון 0522833234.
 תפעול
שדרוג הגינון במעלה השקמה
מחלקת התפעול של המועצה ממשיכה בשדרוג הגינון בישוב והפעם עם גינון חדש ברחוב מעלה השקמה ובצומת מעלה השקמה-צאלון.
הנגשת מדרכות
מחלקת התפעול ביצעה הנגשה של מדרכה ברחובות דבורנית-העירית. כמו כן בוצעו תיקונים במשטח הגומי בגן משה בעקבות מעשה ונדליזם.
 הנדסה
 החלו העבודות להקמת מבנה מועצה חדש
ביום ראשון החלו בשעה טובה העבודות במשרדי המועצה החדשים. מבנה המועצה החדש משתרע על שטח של כ-1000 מ"ר + חדר הפעלה.
 גיוס מתנדבי הנדסה למערך החירום
השבוע התקיים מפגש ראשון עם הצוות המקצועי של מתנדבי מכלול ההנדסה לשעת חירום. הגיעו למפגש: עליזה וייס, גלעד רצ'ר, ראמי האדי ועזרא אלוני. המפגש נערך בחדר ההפעלה המשופץ ונעשתה בו חשיבה משותפת על אופן הפעולה הנדרש בשעת חירום.
בהזדמנות זו, אנו שוב מודים לכל המתנדבים וקוראים לבעלי מקצוע נוספים להצטרף לצוות זה.
המלחמה באוקריאנה
טיפול בפניות בעקבות המלחמה באוקראינה
המחלקה לשירותים חברתיים ממשיכה לטפל בפניות שהתקבלו משורדי שואה שלקו בחרדות בעקבות המלחמה. מי שמעוניין לסיוע בנושא מוזמן לפנות למחלקה לשירותים חברתיים בטלפון: 04:9832802. כמו כן המועצה מבצעת איסוף של ציוד שיועבר לפליטים/עולים חדשים מאוקראינה. מוזמנים לפנות בנושא לחיים כהן, מנהל התברואה של המועצה או ללילך זמיר בפל: 054-4688845
 תרבות ופנאי
 הישגים בתחרות ריקודים סלוניים
הישגים לנבחרת הריקודים הסלוניים של רמת ישי בתחרות הארצית לריקודים סלוניים ולטינו אמריקאים שהתקיימה בעפולה. בתחרות השתתפו אביב מרדכי ושיראל כהן שזכו במדליות. את הנבחרת מובילה וורה גרמן שמאמנת את הקבוצה באופן מקצועי.
 ביום ראשון 27.3.22 תערך בבית הנוער הרצאה מרתקת של אמנון הלל בנושא: "סודות הכתיבה של הארי פוטר ואבן החכמים".
 ביום שלישי 29.3.22 יתקיים מופע ריקודים המיועד לכל המשפחה של להקת גווני ישי יחד עם חבורת הזמר "הרוח הטובה".
שלל פעילויות נוספות מחכות לכם מוזמנים להתעדכן ב –
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
גיל הזהב
 חניה חינם לתושבי רמת ישי מעל גיל 67
רשות התמרור הישובית החליטה כי תושבי רמת ישי אשר גילם 67 ומעלה יהיו זכאים לחניה חינם ללא תשלום בכל שעות היום ללא הגבלה באזורים המסומנים בכחול ולבן. הטבת חנייה לתושבות ולתושבים מעל גיל 67. לצורך קבלת ההטבה יש להיכנס לאתר המועצה בלשונית "קישורים"-"תו תושב", לעדכן את הפרטים (ישנו שדה נוסף לבני 67 ומעלה). יצויין כי התו הדיגיטלי יכנס לתוקפו לאחר קבלת אישור מהמועצה. תושבים בני 67 ומעלה שכבר קיבלו את הטבת "תו התושב" (3 שעות חופשיות חינם) מתבקשים ליצור קשר עם המועצה (04:9039800), על מנת לעדכן את ההטבה החדשה.
לאחר הרישום במערכות וקבלת אישור על הרישום, לבני/בנות 67 ומעלה אין צורך להפעיל פנגו/סלופארק ברמת ישי.
 מרחיבים את מערך השירות
לרגל הרחבת מערך השירות של המועצה אנו מחפשים אתכם/ן: מהנדס/ת מועצה, עוזר/ת ראש המועצה, רכז/ת כ"א, מזכיר/ת מנכ"ל, עו"ס/יות, מנהל/ת יחידת הנוער. לפרטים: משרדי המועצה

עדכון שבועי 18 במרץ

קהילת רמת ישי היקרה!
שושנת יעקב צהלה ושמחה, חג פורים שמח קהילה יקרה. רמת ישי צהלה השבוע לכבוד פורים וברחבי הישוב שרתה אווירה ססגונית ושמחה למרות הקור העז שפקד אותנו  . לפניכם עדכונים לשבוע שחלף.
 קורונה
מגמת הירידה בתחלואה ברמת ישי נבלמה ונכון להבוקר מספר החולים המאומתים הוא 89. הקורונה עדיין כאן וחובה לנקוט באמצעי הזהירות הנדרשים.
נתוני גיוס
רמת ישי בין עשרת המועצות המקומיות המובילות בישראל
גאוה גדולה. רמת ישי בין עשרת המועצות המקומיות בארץ המובילות בגיוס כללי ומשמעותי. הנתונים נמסרו לראש המועצה, עפר בן אליעזר במפגש ראשי רשויות במעמד הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי. בן אליעזר: "כבוד לרמת ישי. נתונים אלה הינם בין היתר תולדה של חינוך ערכי אותו ספגו בני הנוער שלנו במהלך השנים במערכת החינוך שלנו המעודדת מצוינות והובלה. אני מצדיע לכם וגאה בכם על תרומתכם לביטחון המדינה".
חגיגות פורים
קרנבל במערכת החינוך
חגיגות הפורים בבתי הספר הוקדמו ליום שני בשל מזג האוויר. בתי הספר ארזים והיובל לבשו חג וקושטו בהתאם. ראש המועצה, מ"מ ראש המועצה ויו"ר וועדת חינוך יונתן הירשפלד, מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר ומנהלות בתי הספר קיבלו את פני הילדים בכניסה והתרשמו מתחפושות מושקעות ומקוריות. חצר חט"ב היובל הפכה לרחבת ריקודים עם D.J והפעלות. למחרת חגגו גני הילדים את הפורים כאשר צוותי הגנים דאגו לתפאורה ואווירה מתאימה בגנים. היה וואו!
פורים לגימלאים – גדולים ביפן
נשף פורים בסגנון יפני התקיים לגמלאים. בית התרבות בית מרים הפך ליום אחד ל"יפן הקטנה" עם נופים, תלבושות ואביזרים סטייל יפן. הכיבוד על פי המסורת היפנית, והמשתתפים נהנו הרצאה מרתקת בנושא המתוקים של יפן. ראש המועצה הגיע לברך וציין את הארגון המופתי והמושקע בהובלתה של רכזת הקהילה ענבר חיים.
 פורימון לכל המשפחה
הפינאלה של ארועי פורים התקיימה ביום חמישי בבוקר-הפנינג פורים שמח במיוחד. ההפנינג יצא לדרך בתהלוכת תחפושות ממגרש ההוקי ועד לרחבת המתנ"ס שם התקיימה חגיגת פורים-ביתני פעילות, תצוגת תחפושות, מוסיקה וריקודים. את הפעילות הובילו מנהל המתנ"ס אבי ברקב ורכזת התרבות מיה אזולאי.
קהילה מחבקת
חג הפורים הזכיר לנו עד כמה קהילת רמת ישי היא קהילה חמה, מחבקת וערכית עם שלל פעילויות למען הקהילה. נציגי מועצת התלמידים של חט"ב היובל חילקו משלוחי מנות לילדי בית אורון, בית לילדים עם צרכים מיוחדים. ילדי הגנים בשיתוף עם המחלקה לשירותים חברתיים הכינו משלוחי מנות לותיקי הישוב ומסרו להם אותם באופן אישי.
באהבה לביה"ח "העמק"
צוות המרכז הקהילתי (מתנ"ס) ביקר במחלקת ילדים והביא לילדים המקסימים ולצוות המחלקה צעצועים וממתקים שאספו הורי וילדי הצהרונים לרגל הפורים. על האיסוף היתה אחראית רכזת הצהרונים, נרקיס גבע וצוות הצהרונים ה-א-ל-ו-פ-י-ם ובשיתוף פעולה מלא עם הורי ילדי הצהרונים. שתמיד נדע להיות בצד הנותן 🙌.
נשים
פעילות חוויתית לעובדות המועצה
לרגל חודש האשה הבינלאומי יצאו השבוע עובדות המועצה ליום פעילות וגיבוש. הפעילות כללה ביקור באתרים שונים בעקבות נשים פורצות דרך. בין היתר בחצר קיבוץ כנרת ובמוזיאון "דונה גרציה" בטבריה. את הפעילות הובילה סיגלית ברזאני, יועצת ראש המועצה לקידום מעמד האשה.
טורניר ידידות בסימן יום האשה
קבוצת הכדורשת של רמת ישי "הלביאות" השתתפה בטורניר מיוחד שנערך לרגל יום האשה הבינלאומי במסגרת טורניר הידידות.
 תפעול
ביצוע מדרכה ברחוב מנגו התחלנו השבוע בהתקנת מדרכה חדשה ברחוב מנגו
תאורה חדשה במיני פיץ'
המועצה ביצעה השבוע התקנת תאורה חדשה במיני פיץ לאחר שעמודי התאורה נפגעו במהלך אחת מהסערות בחורף. כמו כן שודרגה התאורה בגן שוספי
טיפול בפניות בעקבות המלחמה באוקראינה
בעקבות המלחמה באוקראינה המחלקה לשירותים חברתיים מטפלת בפניות שהתקבלו משורדי שואה שלקו בחרדות בעקבות המלחמה. מי שמעוניין לסיוע בנושא מוזמן לפנות למחלקה לשירותים חברתיים בטלפון: 04:9832802. כמו כן המועצה מבצעת איסוף של ציוד שיועבר לפליטים/עולים חדשים מאוקראינה. מוזמנים לפנות בנושא לחיים כהן, מנהל התברואה של המועצה או ללילך זמיר בפל: 054-4688845
 חינוך לגיל הרך
הרצאה בנושא גמילה מחיתולים
ביום שלישי הקרוב נקיים סדנא בנושא המשמעות הרגשית והחברתית של גמילה מחיתולים אותה תעביר (בזום) דליה יצחקי פלך. מוזמנים להשתתף.
תרבות
תערוכת ציורים של אורה שוסטר
כחלק מהעצמת האמנים המקומיים נפתחה השבוע תערוכת הציורים של האומנית תושבת היישוב אורה שוסטר. התערוכה תהיה פתוחה עד ה-4/4/22. בתערוכה יבקרו בהמשך גם בתי הספר ארזים והיובל, ועוד קבוצות. הציבור מוזמן לתאם ביקור עם רכזת התרבות של המתנ"ס מיה אזולאי בטלפון 0522833234.
 תרבות
מועדון המטייל של המרכז הקהילתי מוציא טיול חווייתי נוסף ביום שלישי הקרוב "אל הדרוזים בגליל". מוזמנים להצטרף
מוזמנים להתעדכן בפעילויות נוספות.
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
גיל הזהב
 חניה חינם לתושבי רמת ישי מעל גיל 67
רשות התמרור הישובית החליטה כי תושבי רמת ישי אשר גילם 67 ומעלה יהיו זכאים לחניה חינם ללא תשלום בכל שעות היום ללא הגבלה באזורים המסומנים בכחול ולבן. הטבת חנייה לתושבות ולתושבים מעל גיל 67. לצורך קבלת ההטבה יש להיכנס לאתר המועצה בלשונית "קישורים"-"תו תושב", לעדכן את הפרטים (ישנו שדה נוסף לבני 67 ומעלה). יצויין כי התו הדיגיטלי יכנס לתוקפו לאחר קבלת אישור מהמועצה. תושבים בני 67 ומעלה שכבר קיבלו את הטבת "תו התושב" (3 שעות חופשיות חינם) מתבקשים ליצור קשר עם המועצה (04:9039800), על מנת לעדכן את ההטבה החדשה.
לאחר הרישום במערכות וקבלת אישור על הרישום, לבני/בנות 67 ומעלה אין צורך להפעיל פנגו/סלופארק ברמת ישי.
 מוכנות לכל תרחיש
מתגברים את מערך ההנדסה בחירום
מחלקת הנדסה פונה אליכם במטרה להרחיב את צוות המתנדבים המקצועי, מתוך הבנה שבשעת חירום אמיתית הכוחות המקומיים יהיו משמעותיים וזמינים יותר. בעלי המקצוע הנדרשים: קונסטרוקטורים – מהנדסים והנדסאים ובנוסף, גם אדריכלים, חשמלאים, מתכנני כבישים, מומחים לרשת ותקשורת, בעלי צמ"ה, קבלנים לעבודות בניה, יועצי קרקע וכד'. כל המעוניינים מוזמנים לפנות טלפונית או במייל למחלקת הנדסה.
 דרושים
משפחת המועצה המקומית רמת ישי מחפשת שחקניות ושחקני נשמה
 לרגל הרחבת מערך השירות של המועצה אנו מחפשים אתכם/ן: מהנדס/ת מועצה, עוזר/ת ראש המועצה, רכז/ת כ"א, מזכיר/ת מנכ"ל, עו"ס/יות, מנהל/ת יחידת הנוער
לפרטים אתר המועצה: https://www.ramat-yishay.com
בברכת שבת שלום והרבה בריאות.

עדכון שבועי 11 מרץ

קהילת רמת ישי היקרה
אנו בפתחו של חג הפורים, זמן מצוין לחייך ולשמוח כי "משנכנס אדר מרבין בשמחה". ליבנו עם העם האוקראיני שנמצא תחת מתקפה ואנו שמחים לתת יד לכל מי שפונה בעניין על מנת להקל ככל האפשר על אזרחי אוקראינה ובני משפחותיהם באשר הם.
 קורונה
נמשכת הירידה בנתוני התחלואה. ברמת ישי מספר החולים המאומתים הוא 69 ואנחנו לאט לאט חוזרים שוב לפעילות שגרתית כמעט לחלוטין (בזהירות המתבקשת כמובן ).
 חינוך
שיתוף ציבור-"תכנית אסטרטגית בנושאי חינוך"
למעלה מ-150 תושבות ותושבים השתתפו במפגש שיתוף ציבור- בנושא "תכנית אסטרטגית בנושאי חינוך" שקיימנו בהשתתפות ראש המועצה עפר בן אליעזר והצוות המקצועי של המועצה. המפגש התקיים כחלק ממדיניות המועצה לשיתוף, שקיפות והעברת המידע הן באופן שוטף והן בנושאים משמעותיים ומהותיים (שודר בלייב בדף המועצה). הנושאים המרכזיים שנידונו היו: פיצול בי"ס ארזים, בניית בי"ס תיכון, ובניית אשכול גנים נוסף בשכונת הפרדס.
בהצדעה לנבחרת הרובוטיקה
לאחר הישגם המרשים, זכיה במקום השני בתחרות חקר והעפלה לשלב הגמר, נפגש ראש המועצה עם תלמידי נבחרת הרובוטיקה של חט"ב היובל בבית הספר וברך את מנהלת בית הספר שרה וקנין, דודי מררו המוביל את התוכנית ואת התלמידים על ההישג המרשים והמרגש, שוחח עימם על תהליך החקר וצפה ב"תצוגת תכלית".
 החלפת חול בגני הילדים בוצעה ע"י מחלקת התפעול כחלק מהפעילות השגרתית של מחלקת התפעול.
 קשרי חוץ
טיפול בפניות בעקבות המלחמה באוקראינה
בעקבות המלחמה באוקראינה המחלקה לשירותים חברתיים מטפלת בפניות שהתקבלו משורדי שואה שלקו בחרדות בעקבות המלחמה. מי שמעוניין לסיוע בנושא מוזמן לפנות למחלקה לשירותים חברתיים בטלפון: 04:9832802
"שכנים ונהנים" בזרזיר
ראש המועצה השתתף באירוע "שכנים ונהנים" שהתקיים במסגרת פסטיבל טעמים בעמק ובגליל-צעדה משותפת עם הנהגת הישוב זרזיר.
נערכים למפקד אוכלוסין
במסגרת היערכותה של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לביצוע מפקד האוכלוסין של ישראל, נפגש ראש מועצה עם הנהלת מפקד האוכלוסין. איתי אליהו שייצג את למ"ס: "נתונים הם כלי עבודה לתכנון יעיל ונכון קדימה, קורא לתושבי רמת ישי הנדגמים להשיב לשאלון המפקדי".
פגישה עם ראש עריית תל אביב רון חולדאי
השבוע אירח ראש המועצה את ידידו ראש עריית תל אביב שבא להתרשם מהפיתוח המואץ ברמת ישי ולתת טיפים מהעיר הגדולה.
 בטחון וחירום
סקירת מפקד תחנת המשטרה מגדל העמק
מת"ח מגדל העמק סנ"צ יניב סוויסה התארח בישיבת מליאת המועצה וסקר בפני החברים את הפעילות המשטרתית ברמת ישי בחודשים האחרונים. סנ"צ סוויסה ציין כי "רמת ישי היא בועה מבחינת נתוני הפשיעה באזור העמקים". ראש המועצה שיבח את תפקדו של מש"ק המשטרה ברמת ישי שגיא כהן.
מתגברים את מערך ההנדסה בחירום
מחלקת הנדסה פונה אליכם במטרה להרחיב את צוות המתנדבים המקצועי, מתוך הבנה שבשעת חירום אמיתית הכוחות המקומיים יהיו משמעותיים וזמינים יותר. בעלי המקצוע הנדרשים: קונסטרוקטורים – מהנדסים והנדסאים ובנוסף, גם אדריכלים, חשמלאים, מתכנני כבישים, מומחים לרשת ותקשורת, בעלי צמ"ה, קבלנים לעבודות בניה, יועצי קרקע וכד'. כל המעוניינים מוזמנים לפנות טלפונית או במייל למחלקת הנדסה.
 תשתיות
חנוכת גן אינטראקטיבי חדש
המועצה השקיעה מאות אלפי שקלים בגן משחקים חדש ואינטראקטיבי בשכונה המערבית. הגן כולל מתקני נינג'ה לילדים, חידוש על רמת ישי ו"שטיח" המדמה מערכת כבישים עירונית. בטקס שנערך השבוע בנוכחות הצוות המקצועי של המועצה גזר ראש המועצה סרט והכריז על תחרות לקביעת שם לגן החדש.
 ביצוע מדרכה ברחוב מנגו
אנו מתחילים היום בביצוע מדרכה בצידו המערבי של רחוב מנגו. התושבים מתבקשים בין הימים א'-ה' (13-17 במרץ) להשאיר את רכבם מחוץ לחניות החל מהשעה 7:00.
 תפעול וחזות היישוב
גינון חדש בכיכר האלון-דפנה
המועצה ממשיכה בשדרוג חזות הישוב והפעם בגינון חדש ושובה עין שהוצב בכיכר החדשה ברחובות האלון-דפנה.
 פחי אשפה דקורטיביים הוצבו ברחבי הישוב.
 איכות הסביבה
המועצה הכשירה עמדות איסוף גזם נוספות הפרוסות ברחבי הישוב ותגברה את מרכזי המחזור.
 ספורט ופנאי
 יום האשה
עשרות נשים נהנו ביום האישה מטיול בעקבות נשים מעוררות השראה. תודה לברי אשר על המלאכה ולשלומי כהן המדריך הנפלא.
 1000 משתתפים בהפנינג שבת ירוקה
מסורת "שבת ירוקה" חודשה לאחר הפסקה של שנה (עקב הקורונה) והפעם במיקום חדש-רחבת המתנ"ס ומגרש הספורט ארזים. המשפחות נהנו מהר שלג, עשרות תחנות יצירה והפעלה, הרקדה ועוד שלל אטרקציות. כחלק מפעילות המועצה והמתנ"ס למען הקהילה התארחו בהפנינג גם חניכי כפר עופרים-מרכז יום ותעסוקה לאנשים עם אוטיזם.
שלל הישגים ואירועי ספורט
רמת ישי אירחה שוב טורניר טניס שולחן (דרג עממי) עם כ-10 משתתפים.
 מועדון הפטאנק של רמת ישי ממשיך להרחיב את פעילותו ופועל בשעות הבוקר בניצוחה של איטה הייבלום.
 הישגים גם למועדון הקראטה בהובלת אנדריי מסאלין.
 הישגים למועדון הגודו בהובלתו של אסף נחמיאס ושחר שגיא.
 פעילות יפה ששחקני הכדורסל מהפועל רמת ישי עשו לילדי בית אורון (בית לילדים מיוחדים כאן ברמת ישי). בסיומה כל ילד קיבל משלוח מנות. הפעילות פרי שיתוף פעולה של רווית שבו רכזת זהות יהודית ויחד במרכז הקהילתי ושל מחלקת הספורט. תודה גדולה לשחקנים והמשפחות שנתרמו לפעילות. תודה גדולה למאמן הקבוצה בנימין טולצינסקי על הדרך המיוחדת שבה הוא מוביל את הקבוצה.
 ערב היפ הופ
מאות תושבות ותושבים נהנו לצפות במופע חצי שנתי של חוג ההיפ הופ. מופע שיהפוך למסורת.
שאפו גדול לרקדניות הצעירות שהפליאו בריקודים קיצביים ובהנאה רבה. תודה לאיריס בכר, יריב עזר שמרכזים את הפעילות וליובל וגפן המדריכות המהממות.
 תרבות
 חוגגים את פורים
לרגל חג הפורים שבפתח הכנו לכם שלל אירועים ופעילויות כמו הפנינג פורים מיוחד שיתקיים ביום שלישי, 15/3, בשעה 17:00 ברחבת המתנ"ס. מוזמנים להתעדכן בפעילויות נוספות.
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
תערוכת ציורים
מחר תפתח בבית מרים תערוכת ציורים נוספים מפרי מכחולם של אמני רמת ישי והפעם של הציירת אורה שוסטר. מוזמנים להגיע ולהתרשם.
גיל הזהב
 הודעה חשובה: חניה חינם לתושבי רמת ישי מעל גיל 67
רשות התמרור הישובית החליטה כי תושבי רמת ישי אשר גילם 67 ומעלה יהיו זכאים לחניה חינם ללא תשלום בכל שעות היום ללא הגבלה באזורים המסומנים בכחול ולבן. הטבת חנייה לתושבות ולתושבים מעל גיל 67. לצורך קבלת ההטבה יש להיכנס לאתר המועצה בלשונית "קישורים"-"תו תושב", לעדכן את הפרטים (ישנו שדה נוסף לבני 67 ומעלה). יצויין כי התו הדיגיטלי יכנס לתוקפו לאחר קבלת אישור מהמועצה.
תושבים בני 67 ומעלה שכבר קיבלו את הטבת "תו התושב" (3 שעות חופשיות חינם) מתבקשים ליצור קשר עם המועצה (04:9039800), על מנת לעדכן את ההטבה החדשה.
לאחר הרישום במערכות וקבלת אישור על הרישום, לבני/בנות 67 ומעלה אין צורך להפעיל פנגו/סלופארק ברמת ישי.
בברכת שבת שלום, הרבה בריאות וחג פורים שמח!

עדכון שבועי 4 מרץ

קהילת רמת ישי היקרה
הקרבות באוקראינה פותחות את מהדורות החדשות ומלוות אותנו כל יום כל היום. נתפלל כולנו לסיום מהיר של המערכה המיותרת הזו. אנו שמחים לתת יד לכל מי שפונה בעניין על מנת להקל ככל האפשר על אזרחי אוקראינה ובני משפחותיהם באשר הם.
עונת המעבר מורגשת, מזג האוויר הפכפך ומבשר על בוא האביב. ומחר, הזדמנות טובה לקבל את האביב בהפנינג "שבת ירוקה" לכל המשפחה ברחבת המתנ"ס 
 קורונה
נמשכת הירידה בנתוני התחלואה. ברמת ישי מספר החולים המאומתים הוא 78 ואנחנו מתרגלים שוב לשגרת קורונה בצל ההנחיות.
 בדיקות מהירות
בשבוע הבא יתקיימו בדיקות האנטיגן המהירות של מד"א (מוסדיות) ביום ג' (16:00-19:00) בבית מרים.
 חינוך
שיתוף ציבור-"תכנית אסטרטגית בנושאי חינוך"
תושבות ותושבים יקרים מוזמנים להשתתף במפגש שיתוף ציבור- "תכנית אסטרטגית בנושאי חינוך" בהשתתפות ראש המועצה עפר בן אליעזר והצוות המקצועי של המועצה. המפגש יתקיים ביום שלישי הקרוב בשעה 20:00, בית מרים. בואו לשמוע ולהשמיע.
תרגול ירי טילים
תלמידי מוסדות החינוך תרגלו השבוע ירידה למקלטים במסגרת תרגיל ארצי שדימה ירי טילים.
קורס הכשרת סייעות
כחלק מהעשרת והעצמת הצוותים בגני הילדים משתתפות סייעות הגנים בקורס הכשרה בהובלת מרכז ההכשרה של השלטון המקומי. בין הנושאים הנלמדים: שיתופי פעולה והפסיכולוגיה של הילד.
ערכות זה"ב לגני הילדים
מחלקת החינוך ממשיכה לשדרג את פעילות זה"ב בגן ורכשה ערכות זהירות בדרכים לכל הגנים. הערכות חולקו ועתה מתנדבי זהב בגן מעבירים את המסרים במשחק והנאה ועם דגש על חינוך לבטיחות בדרכים כבר מגיל צעיר.
פתיחת שלוחת ביה"ס רימון בגליל
כחלק מפיתוח אסטרטגיית החינוך של רמת ישי עם הפנים ל-2030 ובכלל זה הקמת חטיבה עליונה השתתף השבוע ראש המועצה באירוע השקת שלוחת ביה"ס למוזיקה רימון בעכו.
 קשרי חוץ
מושיטים יד ליהודי אוקראינה
בעקבות המלחמה באוקראינה המחלקה לשירותים חברתיים מטפלת בפניות שהתקבלו משורדי שואה שלקו בחרדות בעקבות המלחמה. מי שמעוניין לסיוע בנושא מוזמן לפנות למחלקה לשירותים חברתיים בטלפון: 04:9832802
אירוח שגריר אסטוניה
רמת ישי עומדת בקשר רצוף עם שגרירות אסטוניה בישראל כחלק משמירת הקשר עם העיר התאומה וימסי שבאסטוניה. השבוע התארח ברמת ישי השגריר הנכנס של אסטוניה מר וייקו קאלה יחד עם סגניתו הגב' לינה וייס. ראש המועצה ערך להם סיור בבתי הספר ודן איתם על שיתופי פעולה אפשריים כשהנושא שעלה על הפרק הוא מיזם משותף לבני הנוער בתחום הסייבר.
 אסף מצנר ראש מועצת אלקנה התארח השבוע ברמת ישי כאורחו של ראש המועצה כדי ללמוד מקרוב על הדרך בה מנוהלת המועצה.
 בטיחות בדרכים
שדרוג הבטיחות בדרכים
במסגרת פעולות המועצה לשיפור הבטיחות בדרכים נפגש השבוע ראש המועצה עם קובי גזית, מנהל המרחב ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים (רלב"ד) ודן איתו בהסדרת הכניסה המזרחית לרמת ישי והמשך שדרוג הבטיחות בסביבת מוסדות החינוך ברמת ישי
 בטחון וחירום
מפגש עם מפקד תחנת מגדל העמק
ראש המועצה שומר על קשר רציף עם מת"ח מגדל העמק סנ"צ יניב סוויסה שהתארח השבוע בלשכתו. בפגישה סקר סוויסה את הפעילות המשטרתית ברמת ישי בחודשים האחרונים. ראש המועצה שיבח את תפקדו של מש"ק המשטרה ברמת ישי שגיא כהן.
מתגברים את מערך ההנדסה בחירום
מחלקת הנדסה פונה אליכם במטרה להרחיב את צוות המתנדבים המקצועי, מתוך הבנה שבשעת חירום אמיתית הכוחות המקומיים יהיו משמעותיים וזמינים יותר. בעלי המקצוע הנדרשים: קונסטרוקטורים – מהנדסים והנדסאים ובנוסף, גם אדריכלים, חשמלאים, מתכנני כבישים, מומחים לרשת ותקשורת, בעלי צמ"ה, קבלנים לעבודות בניה, יועצי קרקע וכד'. כל המעוניינים מוזמנים לפנות טלפונית או במייל למחלקת הנדסה.
 תפעול וחזות היישוב
שדרוג תאורה
המועצה ממשיכה בשדרוג התאורה, והפעם בשביל הולכי הרגל ברחוב הערבה. מחלקת התברואה ביצעה שטיפת פחים ותחנות אוטובוס. גדר בטיחות הותקנה בין הגנים שקד ורימון. איכות הסביבה
המועצה הכשירה ברחוב הצאלון מרכז מחזור נוסף והפעם משולב עם נקודת איסוף גזם. במקביל עוד ועוד עמדות איסוף גזם מוכשרות בישוב-בסך הכל 15 עמדות פרוסות ברחבי הישוב.
מבצע סירוס/עיקור חתולי רחוב
נמשך מבצע סירוס ועיקור חתולי רחוב. אנו מדגישים כי בעלי חתולי בית המעוניינים להימנע מלכידת החתול מתבקשים לסמן אותו באמצעות תליית קולר על הצוואר. מנהל יחידת הבטחון והפיקוח, יחיאל סבג, הצטרף לפעילות שהתקיימה ביום חמישי.
 קשר עם התושב
בהוקרה לג'ניה ורדי
ראש המועצה העניק בתחילת השבוע תעודת הוקרה לתושבת ג'ניה ורדי בזכות שירות ארוך שנים כנציגת ציבור (בהתנדבות) בוועדת בחינה למכרזי כ"א. בן אליעזר הודה לורדי על תרומתה למנהל הציבורי ברמת ישי.
גיל הזהב
 הודעה חשובה: חניה חינם לתושבי רמת ישי מעל גיל 67
רשות התמרור הישובית החליטה כי תושבי רמת ישי אשר גילם 67 ומעלה יהיו זכאים לחניה חינם ללא תשלום בכל שעות היום ללא הגבלה באזורים המסומנים בכחול ולבן. הטבת חנייה לתושבות ולתושבים מעל גיל 67. לצורך קבלת ההטבה יש להיכנס לאתר המועצה בלשונית "קישורים"-"תו תושב", לעדכן את הפרטים (ישנו שדה נוסף לבני 67 ומעלה). יצויין כי התו הדיגיטלי יכנס לתוקפו לאחר קבלת אישור מהמועצה.
תושבים בני 67 ומעלה שכבר קיבלו את הטבת "תו התושב" (3 שעות חופשיות חינם) מתבקשים ליצור קשר עם המועצה (04:9039800), על מנת לעדכן את ההטבה החדשה.
לאחר הרישום במערכות וקבלת אישור על הרישום, לבני/בנות 67 ומעלה אין צורך להפעיל פנגו/סלופארק ברמת ישי.
תרבות פנאי
מחר ניפגש כולנו ב"שבת ירוקה".
פתיחת פסטיבלים טעמים
השבוע נערך אירוע הפתיחה של פסטיבלים טעמים בעמק ובגליל שהתרחב השנה עם הצטרפות רשויות נוספות. את רמת ישי, אחת מהשותפות הבולטות בפסטיבל מיום פתיחתו, יצג ראש המועצה עפר בן אליעזר שקרא לתושבי האזור ורמת ישי לבקר באזור ולהנות ממטעמי המסעדות בעמק ובגליל.
קבלת שבת "אל חושית"
במסגרת אירועי "פברואר יוצא מן הכלל" ברמת ישי התקיימה ביום חמישי שעבר קבלת השבת מסורתית של המרכז הקהילתי (מתנ"ס) המתקיימת אחת לחודש שעמדה הפעם בסימן שילוב בעלי מוגבלויות וחשיפה לעולמם ולקשיים היום-יומיים המלווים אותם. ראש המועצה עפר בן אליעזר ומנהל המתנ"ס אבי ברקב הגיעו לברך והתרשמו מהפעילות.
מתכוננים לפורים
ילדי ביה"ס היסודי נהנו מ"דיסקו קיד" נוסף. היה 10. ולרגל חג הפורים שבפתח הכנו לכם שלל אירועים ופעילויות מוזמנים להתעדכן.
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
בברכת חודש טוב, שבת שלום, הרבה בריאות ולהתראות מחר בשבת ירוקה.

עדכון שבועי 25 בפברואר

קהילת רמת ישי היקרה
מזג האוויר כפה עלינו לדחות שוב את ה"שבת ירוקה"  (הפנינג לכל המשפחה בטבע) בשבוע ממחר ל 5.3.22.
 קורונה
נמשכת הירידה בנתוני התחלואה. ברמת ישי מספר החולים המאומתים הוא 114 ואנחנו בצבע האדום ברמזור. ראש המועצה שולח מסרונים (אסמסים) אישיים לחולים המאומתים. מי שמאומת או מבודד וזקוק לעזרה מהמועצה, מוזמן לפנות לטל' 04-9039800 (24 שעות 7 ימים בשבוע).
 בדיקות מהירות
בשבוע הבא יתקיימו בדיקות האנטיגן המהירות של מד"א (מוסדיות) ביום ג' (16:00-19:00). כל הבדיקות יתקיימו בבית מרים.
 חינוך
חט"ב היובל במקום השני בתחרות רובוטיקה
כבוד לרמת ישי. תלמידי שכבת ז׳,ח ו-ט׳ בחט"ב היובל השתתפו השבוע בתחרות רובוטיקה בנושא חדשנות שהתקיימה במסגרת תכנית פירסט וזכו במקום השני בזכות עבודת חקר בנושא שימור מוצרים בטמפרטורה נמוכה לאורך זמן ארוך יותר מזה שקיים היום. נבחרת העפילה לגמר הארצי בזכות ההישג. תודה לדודי מררו שמוביל את הנבחרת.
 תלמידים ביקרו בתערוכת הציורים של נתן יונה
חיבור בין אומנות, קהילה וחינוך: תלמידי כיתות ד'-ו' בבי"ס ארזים ביקרו בתערוכת הציורים של האמן נתן יונה בבית התרבות שומעו ממנו על סיפור עלייתו ארצה ועל ציורי השמן המופלאים שלו.
רגע מרגש במיוחד נרשם כשתלמידה בכיתה ה' ישבה בזמן התערוכה וציירה את נתן והעניקה לו את הציור. התערוכה פתוחה לקהל עד תאריך 7/3, מומלץ וכדאי לבוא להתרשם. ניתן להגיע בתאום מראש עם מיה – 0522833234
שיפור שכר סייעות הגנים
למען העובדים: ראש המועצה פעל להעלאת שכר הסייעות בגני הילדים מתוקף תפקידו כיו"ר ועדת שכר והסכמי עבודה במרכז השלטון המקומי. בן אליעזר היה שותף למו"מ יחד עם הסתדרות בסיומו עודכן תעריף תוספת "דמי החלפת גננת", ואמר: "אמשיך לפעול למען קידום מעמדם, שכרם ורווחתם של העובדות והעובדים ברשויות המקומיות".
תכנית מעברים
במסגרת תכנית המעברים למעבר חלק וכיתה א' התקיים השבוע מפגש זום בהשתתפות ראש המועצה ומנהלת מחלקת החינוך ונציגי הורי.
 ביטחון
תרגיל שטח ליחידת החילוץ
יחידת החילוץ היישובית ממשיכה להתאמן והשבוע ערכה אימון שטח שכלל תרגול של חילוץ נפגעים מבין הריסות. מנהל מחלקת הבטחון של המועצה יחיאל סבג ציין כי זהו מפגש שני מבין שלושה של יחידת הסער היישובית.
מתגברים את מערך ההנדסה בחירום
בעקבות תרגיל החירום שנערך בשבוע שעבר, מחלקת הנדסה פונה אליכם במטרה להרחיב את צוות המתנדבים המקצועי, מתוך הבנה שבשעת חירום אמיתית הכוחות המקומיים יהיו משמעותיים וזמינים יותר. בעלי המקצוע הנדרשים: קונסטרוקטורים – מהנדסים והנדסאים ובנוסף, גם אדריכלים, חשמלאים, מתכנני כבישים, מומחים לרשת ותקשורת, בעלי צמ"ה, קבלנים לעבודות בניה, יועצי קרקע וכד'. כל המעוניינים להיות חלק מצוות המתנדבים המקצועי מוזמן לפנות טלפונית או במייל למחלקת הנדסה.
 קשרי חוץ
מפגש עם מנכ"לית משרד התחבורה
במסגרת חיזוק הקשרים עם הממשל המרכזי ובכדי לקדם את האינטרסים של רמת ישי נפגש ראש המועצה עם מנכ"לית משרד התחבורה מיכל פרנק ודן איתה על תקצוב פרויקטים תחבורתיים בישוב. בין היתר – רחוב האגוז, הסדרת הכניסה הראשית, מיגון אקוסטי, גשר להולכי רגל ואופניים מעל כביש 75, המשך שביל סובב רמת ישי ועוד.
מפגש עם ח"כ נעמה לזימי
בן אליעזר אירח את חברת הכנסת נעמה לזימי ממפלגת העבודה שבעברה ניהלה את יחידת הנוער ברמת ישי וסייר איתה במרכז הקהילתי בו עבדה בעבר.
 גיל הזהב
 הודעה חשובה: חניה חינם לתושבי רמת ישי מעל גיל 67
רשות התמרור הישובית החליטה כי תושבי רמת ישי אשר גילם 67 ומעלה יהיו זכאים לחניה חינם ללא תשלום בכל שעות היום ללא הגבלה באזורים המסומנים בכחול ולבן. הטבת חנייה לתושבות ולתושבים מעל גיל 67. לצורך קבלת ההטבה יש להיכנס לאתר המועצה בלשונית "קישורים"-"תו תושב", לעדכן את הפרטים (ישנו שדה נוסף לבני 67 ומעלה). יצויין כי התו הדיגיטלי יכנס לתוקפו לאחר קבלת אישור מהמועצה.
תושבים בני 67 ומעלה שכבר קיבלו את הטבת "תו התושב" (3 שעות חופשיות חינם) מתבקשים ליצור קשר עם המועצה (04:9039800), על מנת לעדכן את ההטבה החדשה.
לאחר הרישום במערכות וקבלת אישור על הרישום, לבני/בנות 67 ומעלה אין צורך להפעיל פנגו/סלופארק ברמת ישי.
 חזות הישוב
מחלקת התפעול ביצעה השבוע תיקוני אספלט עצמאיים מה שמוזיל משמעותית את העלויות. כמו כן בוצעה התקנת גדר בטיחות בפארק במשחקים בכניסה לשכונת הפרדס. בוצעו תיקונים במגרש המיני פיץ'.
מבצע סירוס/עיקור חתולי רחוב
נמשך מבצע סירוס ועיקור חתולי רחוב שנועד כדי לשפר את איכות הסביבה ורווחת חתולי הרחוב. אנו מדגישים כי בעלי חתולי בית המעוניינים להימנע מלכידת החתול מתבקשים לסמן אותו באמצעות תליית קולר על הצוואר.
תושבים שנתקלים ב"מקבצי" חתולי רחוב מוזמנים לפנות לווטרינרית המועצה, דר' דינה סמארה במייל: dina@ramat-yishay.com
 ספורט ופנאי
גן משחקים אינטראקטיבי
בשורה לילדים ולהורים. בימים אלה אנו משלימים הקמת גן משחקים חדש בכניסה לשכונה המערבית בו השקיעה המועצה מאות אלפי שקלים. מדובר בגן אינטראקטיבי המדמה בין היתר מסלולי נסיעה כולל רמזורים, זאת בנוסף למתקני השעשועים המגוונים. הגן יפתח לקהל הרחב בימים הקרובים.
הלביאות ממשיכות "לשאוג"
לביאות של רמת ישי-נבחרת הכדורשת בהובלת המאמן שירן גרנות ממשיכות לנצח בליגה לידידות והפעם בטורניר שהתקיים בכפר יאסיף בסימן חודש האהבה. הנשים של רמת ישי זכו במקום הראשון בטורניר השלישי שכבר מתקיים השנה.
 תרבות
הכוכבים של העצמאות
המופע המרכזי יתבסס השנה על כוחות מקומיים כחלק מהחיבור לקהילה. בתום סדרת אודישנים שהתקיימה בשבועות האחרונים לוהקו השחקניות והשחקנים למופע "תרבות ישראלית". ראש המועצה אשר ברך את השחקניות והשחקניות אמר: "כבר לפני כשלושה חודשים החלטנו ללכת השנה על כיוון אחר במופע יום העצמאות – הפקה מקומית. זאת מתוך חשיבה ערכית שבסיסה העצמת הקהילה"
מתכוננים לעוד שבתרבות
"שבתרבות" הבאה תתקיים ב-12/3 הרצאתו של נתן גת-"נשים משנות תרבות".
פרטים נוספים ועדכונים על אירועי המתנ"ס ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
כל העולם נושא את עיניו לזירת הקרבות באוקראינה בעקבות פלישת הצבא הרוסי. נאחל לכולם שהשקט והסדר ישובו על כנם במהירה ושתהייה לנו שבת חמימה, בריאה ונעימה

עדכון שבועי 18 בפברואר

קהילת רמת ישי היקרה
אנו באווירה של סוף חורף, הימים מתארכים ומזג האוויר מתחמם מעט. בשבת הבאה ניפגש כולנו ב"שבת ירוקה"-הפנינג לכל המשפחה בטבע.
 קורונה
נמשכת הבלימה בנתוני התחלואה. ברמת ישי מספר החולים המאומתים הוא 174 חולים ואנחנו בצבע האדום ברמזור. ראש המועצה עפר בן אליעזר שולח מסרונים (סמסים) אישיים לחולים המאומתים. מי שמאומת או מבודד וזקוק לעזרה מהמועצה, מוזמן לפנות לטל' 04-9039800 (24 שעות 7 ימים בשבוע).
 בדיקות מהירות
גם בשבוע הבא יתקיימו בדיקות האנטיגן המהירות של מד"א (מוסדיות), בימים ב', ד' (17:00-19:00). כל הבדיקות יתקיימו בבית מרים.
חינוך
 תוכניות לעתיד
במסגרת ישיבת וועדת החינוך בהשתתפות ראש המועצה, מ"מ ראש המועצה ויו"ר וועדת החינוך יונתן הירשפלד, מנהלת המחלקה פנינה שלזינגר וחברי הוועדה נדון נושא הראייה העתידית של מערכת החינוך בכל הגילאים לנוכח הגידול באוכלוסייה. בין הנושאים שעלו: תיכנון אשכול גנים נוסף, הרעיון לפיצול בית הספר ארזים לשני בתי ספר יסודיים והקמת חטיבה עליונה (תיכון).
ליצנות חינוכית
תכנית חינוכית ייחודית חדשה בביה"ס ארזים. מדובר ב"ליצנות חינוכית", תכנית שנתית שמתקיימת בכל הכיתות ומטרתה הפגת מתחים ויצירת אווירה חיובית.
מסיבת סיום כיתות ט'
ביצירתיות ותוך כדי חשיבה מחוץ לקופסה, ביקשו תלמידי כיתה ט' לציין את סיום לימודיהם בבית הספר אחרת. הרעיון מורכב משלוש פעילויות עיקריות: יום גיבוש בפעילות חוץ בית ספרית, טקס חלוקת תעודות ומסיבה. מנהלת בית הספר, מנהלת מחלקת החינוך וראש המועצה מעודדים פעילות זו.
ביטחון
תרגיל הערכות לרעידות אדמה
על רקע גל רעידות האדמה באזורינו קיימה המועצה השבוע תרגיל פתע שדימה רעידת אדמה עם הרס רב. התרגול כלל בין היתר פריסת רכבי חירום. מפקד הנפה בפיקוד העורף אל"מ במיל. ניסים תורג'מן שיבח את התפקוד, את המקצועיות ואת רצינות צוות המועצה. ראש המועצה: "תודה רבה למנכ"ל המועצה איציק זכאי, קב"ט המועצה יחיאל סבג, מנהלי המכלולים העובדים והמתנדבים על הרצינות, האכפתיות והמקצועיות. נמשיך להיות ערוכים לכל תרחיש שלא יהיה".
 מפגש עם מפקד חיל האוויר
ראש מועצת רמת ישי עפר בן אליעזר נפגש עם מפקד חיל האוויר אלוף עמיקם נורקין והעלה בפניו את נושא המשמעויות ההרסניות של הקמת שדה תעופה אזרחי ברמת דוד.
קשרי חוץ
מפגש עם שר המשפטים ושרת הפנים
במסגרת פעילות ראש המועצה לחיזוק הקשרים מול הממשל ובכדי לקדם את האינטרסים של רמת ישי נפגש בן אליעזר עם שר המשפטים גדעון סער ושרת הפנים איילת שקד. בפגישה עלו בין היתר נושאים תכנוניים הנוגעים לעתידה של רמת ישי.
טכנולוגיה
הנחת סיבים אופטיים
נמשכת פריסת הסיביים האופטיים ברמת ישי. העבודות מתקדמות על פי לוחות הזמנים והן צפויות להסתיים במהלך חודש אפריל.
 הודעה חשובה:\ חניה חינם לתושבי רמת ישי מעל גיל 67
רשות התמרור בראשה עומד ראש המועצה החליטה כי תושבי רמת ישי אשר גילם 67 ומעלה יהיו זכאים לחניה חינם ללא תשלום בכל שעות היום ללא הגבלה באזורים המסומנים בכחול ולבן . לצורך קבלת ההטבה יש להיכנס לאתר המועצה בפורטל "קבלת תו תושב" ולעדכן את הפרטים. עדכון הפרטים יתאפשר החל מיום שלישי הקרוב ( 22/2/22).
תיכנון עתידי
 הרחבת בית העלמין
ראש המועצה אירח השבוע לפגישת עבודה וסיור בשטח את מנכ"ל רשות העתיקות אלי אסקוזידו וצוות משרדו בכדי לפתור את סוגיית העתיקות שמשפיעה על הרחבת בית העלמין. בעקבות הפגישה, בה השתתפו גם מנכ"ל המועצה ומהנדסת המועצה, מסתמן פתרון לסוגיה זו.
חזות הישוב
עמדות שקי קקי נוספות
לנוחיותכם הוסיפה המועצה מתקני "שקי קקי" לאיחסון שקיות נוספים.
מבצע סירוס/עיקור חתולי רחוב
נמשך מבצע סירוס ועיקור חתולי רחוב שנועד כדי לשפר את איכות הסביבה ורווחת חתולי הרחוב. אנו מדגישים כי בעלי חתולי בית המעוניינים להימנע מלכידת החתול מתבקשים לסמן אותו באמצעות תליית קולר על הצוואר.
תושבים שנתקלים ב"מקבצי" חתולי רחוב מוזמנים לפנות לווטרינרית המועצה, דר' דינה סמארה במייל: dina@ramat-yishay.com
תרבות
 תערוכת ציורים ייחודית של נתן יונה
תערוכת ציורים פרי יצירתו של נתן יונה תושב רמת ישי נפתחה ביום שבת אחרון בבית מרים והיא תציג עד ה-7 במרץ כחלק מהפורמט החדש של שבתרבות-השקת תערוכה נבחרת ולאחריה הרצאה של מיטב המרצים. ראש המועצה שפתח את התערוכה בדברי ברכה: "נמשיך להעצים אמנים בני רמת ישי באמצעות חשיפת יצירותיהם לציבור הרחב".
 שבתרבות "מסביב לעולם" עם אורן נהרי
סדרת שבתרבות חזרה בשבת האחרונה- סדרת הרצאות איכות על ידי מרצים בולטים במגוון תחומים. הסדרה נפתחה עם הרצאה מרתקת של העיתונאי, הפרשן והסופר אורן נהרי בנושא: "רוחות מלחמה". "שבתרבות" הבאה תתקיים ב-12/3 הרצאתו של נתן גת-"נשים משנות תרבות".
פרטים נוספים ועדכונים על אירועי המתנ"ס ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
שבת שלום והרבה בריאות לכולכם

עדכון שבועי 11 בפברואר

קהילת רמת ישי היקרה לפניכם עדכון שבועי. החורף עדיין כאן גשמי ברכה יורדים ממלאים את המאגרים, פריחת הכלניות והרקפות באזורנו מרהיבה ביופייה זה הזמן לצאת ולחוות טיולי בוץ וטבע.
 קורונה
נמשכת הבלימה בנתוני התחלואה, אך הם עדיין גבוהים. ברמת ישי מספר החולים המאומתים הוא 368 ואנחנו בצבע האדום ברמזור. ראש המועצה עפר בן אליעזר שולח מסרונים (סמסים) אישיים לחולים המאומתים וזה המקום לפנות למי שמאומת או מבודד וזקוק לעזרה מהמועצה, נא ליצור קשר עם מוקד המועצה למוקד 04-9039800 (24 שעות 7 ימים בשבוע).
 חלוקת ערכות אנטיגן
המחלקה לשירותים חברתיים קרובה להשלים את חלוקת 3000 ערכות לבדיקות לאוכלוסייה המבוגרת ולפי מצב בריאותי וכלכלי. נאמן קורונה חדש החל את עבודתו בביה"ס ארזים. כל מסגרות החינוך ממשיכות לעבוד כסדרן כאשר נרשמת ירידה במספר המאומתים והמבודדים.
 בדיקות מהירות מוסדיות
גם בשבוע הבא יתקיימו בדיקות האנטיגן המהירות של מד"א (מוסדיות), בימים ב', ד' (17:00 -19:00), ג', (8:00-11:00). כל הבדיקות יתקיימו בבית מרים.
 חיסונים
הנגשת חיסוני מבוגרים מעל 60 – המועצה ממשיכה לפעול להנגשת החיסונים וקיום מתחמי חיסונים ברמת ישי. המחלקה לשירותים חברתיים מרכזת רשימות של תושבים ותיקים עם קשיי נגישות. מרותקי בית המעוניינים לקבל חיסונים בביתם מוזמנים לפנות למחלקה לשירותים חברתיים או ישירות לקופה בה הם מבוטחים.
חיסוני הילדים – אנו קוראים להורים לחסן את ילדיהם ובכך למנוע חו"ח מצבים של תסמינים קשים בילדים אשר ידבקו ואינם מחוסנים.
 וותיקי היישוב
המחלקה לשירותים חברתיים ממשיכה בשמירת קשר אישי בשיחות טלפון/הודעות ווטסאפ/מסרונים עם ותיקי היישוב על בסיס קבוע באמצעות עשרות מתנדבים. אם לא הגענו אליכם או אם אתם מכירים תושב/ת שזקוק לסיוע אנא פנו אלינו בטלפון ישירות למחלקה 04-9832802 או למוקד 04-9039800 (24 שעות 7 ימים בשבוע).
 עבודת המועצה
אין קבלת קהל פרונטלית במשרדי המועצה, מענה יהיה טלפונית בלבד או בהיוועדות חזותית. כמו כן בשבוע הבא יחזרו עובדי המועצה לעבודה סדירה לאחר מספר שבועות של עבודה במתכונת של קפסולות מה ששמר על רציפות תפקודית במקרי התחלואה.).
גבלת התקהלויות
בשלב זה בשל התגברות התחלואה לא יתקיימו התקהלויות עם מספר רב של משתתפים בשל פוטנציאל ההדבקה הגבוה שלהם. החלטה זו עשויה להשתנות באם תהיה בלימה במגמת התחלואה. נא לעקוב אחרי פרסומי המועצה והמתנ"ס בנושא.
קשרי חוץ
מפגש ראשי רשויות עם נשיא המדינה
במסגרת חיזוק הקשר עם השלטון המרכזי השתתף השבוע ראש המועצה עפר בן אליעזר במפגש ראשי רשויות שהתקיים בירושלים בהובלת ראש העיר משה ליאון וכלל ביקור ומפגש בבית הנשיא עם נשיא המדינה יצחק הרצוג, שהעלה על נס את חשיבותו של השלטון המקומי וחשיבותו בשירות לתושב
חינוך
אושר תקציב של 800 אלף שקלים להשקעה בחינוך
מליאת המועצה אישרה השבוע תקציב של כ-800 אלף שקלים להשקעה בחינוך. בין התוכניות שתוקצבו: שדרוג אשכול הגנים ברחוב נרקיסים בכחצי מליון שקלים, עיצוב מרחבי למידה חדשניים, מתקני כושר בחט"ב היובל, קורס הכנה לצה"ל ורכישת מדיחי כלים לגנים ולצהרונים. ראש המועצה: "גייסתי והבאתי לאישור מליאת המועצה שורה של תקציבים לפיתוח מערכת החינוך הן מבחינת תשתיות והן מבחינה פדגוגית. תודה למנהלת המחלקה פנינה שלזינגר על הובלת התהליכים ולממלא מקומי ויו"ר וועדת חינוך יישובית יונתן הירשפלד על שיתוף הפעולה לקידום החינוך ברמת ישי"
ערכות טבע לתלמידי הגנים
כחלק מהטמעת ערכי הסביבה והקיימות חולקו ערכות טבע לכל גני הילדים. מעתה הגננות יצאו לטיול עם קלפי התבוננות חכמת טבע כהשראה לפעילויות חוץ. הקלפים יראו את העולם כמרחב של הזדמנויות לפעילויות של כיף והנאה.
קהילה
פעילויות יום המשפחה לחברי מועדון ארז
במועדון ארז ציינו יום המשפחה עם הפנינג לחברי מועדון ארז שכלל פעילות ושירה
ביטחון
אימון יחידת החילוץ היישובית
יחידת הסע"ר היישובית ערכה השבוע אימון ראשון מתוך שלושה כחלק משגרת המוכנות והכוננות. ביחידת החילוץ 20 מתנדבים מהישוב. את הפעילות מוביל מנהל מחלקת הבטחון יחיאל סבג עם קנ"רית המחוז עדן אלגזר. ראש המועצה ומנכ"ל המועצה איציק זכאי ברכו את המתנדבים ביחידה על פעילותם .
קורס נאמני חירום
במסגרת ההיערכות הכוללת לחירום של המועצה בשיתוף המשרד לשוויון חברתי הסתיימה השבוע סדנת נאמני חירום וחוסן לאזרחים הותיקים בהנחיית אפרים גיל-עד מהמשרד לשוויון חברתי . בסדנא בת ארבעה מפגשים השתתפו כ20 מתנדבי חירום שעברו במהלכה הכשרה של עזרה ראשונה , עזרה ראשונה נפשית, הכרות עם מצבי חירום ועקרונות עבודה בחירום. בסיום המתנדבים קיבלו תעודות , פנס ראש , כובע ואפוד זוהר. ראש המועצה ברך את המשתתפים במפגש הסיום על תרומתם לקהילה.
תשתיות ספורט ופנאי
הקמת אולם ספורט חדש
המועצה מתכננת להקים אולם ספורט חדש בישוב במסגרת שדרוג תשתיות הספורט והפנאי. האולם החדש, יוקם באזור חט"ב היובל. מליאת המועצה אישרה השבוע 3 מיליון שקלים אותם גייס ראש המועצה עפר בן אליעזר ממשרד התרבות וספורט לטובת הפרויקט שעלותו מוערכת בכ-6-7 מיליון שקלים. בן אליעזר: "הקמת אולם ספורט נוסף מהווה בשורה גדולה לרמת ישי. האולם החדש ייתן מענה לגידול הדמוגרפי של רמת ישי הן לתלמידי בתי הספר, הן לפעילויות וחוגי הספורט התחרותיים והעממיים"
תפעול, איכות הסביבה וחזות
פחים כתומים
במסגרת הרחבת ותגבור מערך המחזור הוסיפה המועצה פחים כתומים המיועדים לאיסוף אריזות במיקומים הבאים: רח' צאלון 22, רח' דפנה 9, רח' שקמים, מרכז מחזור ארז 49, רחוב חצבים 98. בהמשך ישודרגו עמדות נוספות. יצויין כי בהתאם להחלטת הממשלה החל מתאריך 01.12.2021 חל פיקדון גם על בקבוקים בנפח של 1.5 ליטר, על כן הם הוחרגו מחוק האריזות. בעקבות כך המועצה פינתה מתקני מחזור בקבוקי פלסטיק (מחזורית) מרחבי היישוב. את הבקבוקים יש להחזיר לסופרמרקטים. אריזות שאין עליהם פיקדון כגון בקבוקי טואלטיקה, כביסה וניקוי יש למחזר בפח הכתום!
הקמת גדר ליד מגרש השחבק
מחלקת התפעול ביצעה השבוע גדר באזור מגרש השחבק לכיוון חט"ב היובל לנוחיות המשתמשים והצופים בפעילות.
מליאת המועצה
חבר מועצה חדש
חילופי גברי במליאת המועצה. גיורא גור הושבע כחבר מועצה והוא יחליף את אביהו צור כנציג סיעת תו"ת במליאת המועצה. גור (52), מהנדס כימיה ואב לארבעה. ראש המועצה איחל בהצלחה לגור והודה לאביהו צור שפרש מתפקידו על תרומתו.
ספורט
שלל הישגים לנבחרת הג'ודו
נבחרת הג'ודו של רמת ישי ממשיכה לרשום הישגים ולקטוף מדליות והפעם בגביע האיגוד ברעננה בו השתתפו למעלה מ-300 ספורטאים מכל הארץ. עמדו על הפודיום: נועם שטיינר מקום 1, נבו גינזבורג מקום 2, עידן שניר – 3, תמר גולדברג – 3, מתן מזרחי – 3 את ענף הגודו ברמת ישי מובילים רכז הספורט יריב עזר יחד עם אסף נחמיאס שמשמש גם כמנהל מקצועי ושחר שגיא מהמרכזים לג'ודו והגנה עצמית. ראש המועצה ברך על ההישגים המרשימים.
תרבות ופנאי
שבתרבות עם אורן נהרי
סדרת שבתרבות חוזרת מחר והפעם בפורמט אחר – סדרת הרצאות איכות מאת דמויות בולטות במגוון תחומים. הסדרה תפתח מחר בשעה 11:00, בבית התרבות-בית מרים עם הרצאה של העיתונאי, הפרשן והסופר אורן נהרי בנושא: רוחות מלחמה. קודם לכן: פתיחת התערוכה של הצייר, נתן יונה, תושב רמת ישי. עלות הכניסה -35 שקלים.
פרטים נוספים ועדכונים על אירועי המתנ"ס ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
 הסדרת החנייה בכחול לבן – הנפקת תו תושב דיגיטלי
 הודעה חשובה לתושבים הותיקים – אנו עמלים בימים אלה על מנגנון שיאפשר חניה חינם לתושבי רמת ישי ותיקים מעל גיל 67. במהלך החודש הבא המועצה תפעיל פיילוט בנושא. נא לעקוב אחרי הפרסומים.
 תזכורת. במסגרת הסדרת החניה באזורי מסחר ברמת ישי בהתאם למדיניות המועצה סומנו אזורי החניה בכחול לבן ושולטו בהתאם והחל מה 17.10.21 נגבה תשלום בגין החניה.
 ניתן לקבל סיוע בהנפקת ה"תו התושב הדיגיטלי" (מקנה 3 שעות חניה חינם לתושבי רמת ישי באזורים המסומנים בכחול לבן – באזור התעסוקה ובאזורים מסחריים בישוב) במחלקת הגביה. וכן מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה ובירור. יש להפעיל את הפנגו/סלופארק גם לבעלי תו חניה.
בברכת שבת חמימה ונעימה, בריאות מלאה ואיתנה והמשך שגרה ברוכה

עדכון שבועי 4 בפברואר

קהילת רמת ישי היקרה. ביום רביעי נכנסנו לחודש חדש, חודש אדר ומשנכנס אדר מרבין בשמחה. במהלך החודש נחגוג את חג הפורים. כולנו תקווה ששמחת החג תלווה בירידה משמעותית בתחלואה, והאביב-שחודש אדר מסמל את בואו- יביא עימו בשורות טובות לכולנו.

 קורונה

הנתונים מצביעים על כך ששיאו של הגל החמישי מאחורינו, אך נתוני התחלואה עדיין גבוהים. ברמת ישי מספר החולים המאומתים הוא 474 ואנחנו בצבע האדום ברמזור. אחד מהחולים מאושפז בבית חולים וראש המועצה עפר בן אליעזר עומד בקשר עם משפחתו. ראש המועצה שלח מסרונים (סמסים) אישיים לחולים המאומתים וזה המקום לפנות למי שמאומת או מבודד וזקוק לעזרה מהמועצה, נא ליצור קשר עם מוקד המועצה למוקד 04-9039800 (24 שעות 7 ימים בשבוע).

הושלמה חלוקת ערכות אנטיגן גם בגילאי 0-3

השבוע השלמנו את חלוקת ערכות האנטיגן במערכת החינוך (תלמידים וצוותים)-גני ילדים, בתי הספר וכן לצוותי החינוך כולל בצהרונים. כמו כן חולקו כל הערכות במסגרות החינוך השונות ובמעונות בגילאי 0-3. החלוקה נעשתה במקצועיות תוך סדר מופתי. המחלקה לשירותים חברתיים בשלבים סופיים של חלוקת 3000 ערכות לבדיקות לאוכלוסייה המבוגרת ולפי מצב בריאותי וכלכלי. יישר כוח לכל השותפים בניהול המערכה – מנכ"ל המועצה איציק זכאי, מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר, מנהל מחלקת הבטחון והפיקוח יחיאל סבג, מנהלת המחלקה לשירותים חברתיים שרה גייצהאלס, מנהלות בתי הספר שרה וקנין ואורית קובו-הייט, מובילת הגנים לאה מנוביץ', נאמן הקורונה בן אזולאי, עשרות המתנדבים ולכם ההורים על שיתוף הפעולה!.

 בדיקות מהירות (אנטיגן מוסדי)

גם בשבוע הבא יתקיימו בדיקות האנטיגן המהירות של מד"א (מוסדיות), בימים ב', ד' (17:00-19:00), ג', (8:00-11:00). כל הבדיקות יתקיימו בבית מרים.

 חיסונים

הנגשת חיסוני מבוגרים מעל 60 – המועצה ממשיכה לפעול להנגשת החיסונים וקיום מתחמי חיסונים ברמת ישי. המחלקה לשירותים חברתיים מרכזת רשימות של תושבים ותיקים עם קשיי נגישות. מרותקי בית המעוניינים לקבל חיסונים בביתם מוזמנים לפנות למחלקה לשירותים חברתיים או ישירות לקופה בה הם מבוטחים.

חיסוני הילדים – אנו קוראים להורים לחסן את ילדיהם ובכך למנוע חו"ח מצבים של תסמינים קשים בילדים אשר ידבקו ואינם מחוסנים.

 וותיקי היישוב

המחלקה לשירותים חברתיים ממשיכה בשמירת קשר אישי בשיחות טלפון/הודעות ווטסאפ/מסרונים עם ותיקי היישוב על בסיס קבוע באמצעות עשרות מתנדבים. אם לא הגענו אליכם או אם אתם מכירים תושב/ת שזקוק לסיוע אנא פנו אלינו בטלפון ישירות למחלקה 04-9832802 או למוקד 04-9039800 (24 שעות 7 ימים בשבוע).

 עבודת המועצה

עובדי המועצה ממשיכים לעבוד במתכונת של קפסולות (לפי המחלקות השונות וימי עבודה שונים) בכדי למנוע פגיעה ברצף התפקודי במקרה של תחלואה. אין קבלת קהל פרונטלית במשרדי המועצה, אלא טלפונית בלבד. (04:9039800). פגישות עבודה מתקיימות בעיקר דרך הזום.

הגבלת התקהלויות

בשלב זה בשל התגברות התחלואה לא יתקיימו התקהלויות בשל פוטנציאל ההדבקה הגבוה שלהם. החלטה זו עשויה להשתנות באם תהיה בלימה במגמת התחלואה. נא לעקוב אחרי פרסומי המועצה והמתנ"ס בנושא.

 חינוך

מתווה הלימודים החדש עם אחוזי נוכחות גבוהים

מתווה הלימודים החדש ללא בידודים (נבדקים ולומדים) נכנס לפועל ביום חמישי שעבר והראה שוב את אמון ההורים במערכת כאשר חלק חשוב בכך יש לעובדה כי כל ערכות הבדיקות המהירות חולקו. מנהלת מחלקת החינוך מציינת כי ככל שהזמן חולף מערכת החינוך נגישה וברורה יותר להורים ושיתוף הפעולה איתם הוא יותר פורה. כתוצאה מכך אחוז הנוכחות של התלמידים במוסדות החינוך השונים עומד על למעלה מ-80 אחוז. אנו מדגישים את אחריות ההורים לביצוע הבדיקות בימים א', ו-ד' ושמירה על בריאות ילדינו והצוותים החינוכיים.

חט"ב היובל: עידוד לצוותים הרפואיים

תלמידי חט"ב היובל הכינו "מארזים מתוקים" לצוותים במחלקות הקורונה בביה"ח רמב"ם שהופתעו ושמחו לקבל השבוע את "מארזים מתוקים", מעשי ידי תלמידי שכבת כיתות ח' בחט"ב היובל ברמת ישי. התלמידים טרחו והכינו את המארזים ובהם שלל הפתעות ודאגו להעבירם לצוות.

ביה"ס ארזים: עידוד לבידוד

בביה"ס היסודי ארזים פתחו במבצע "עידוד לבידוד"-משלוח חבילות שי לתלמידים מבודדים. גם הצוותים החינוכיים זכו למכתב אישי ותשורה מוועד ההורים. ראש המועצה – עפר בן אליעזר "הפעילויות השונות במערכת החינוך בכלל ובבתי הספר בפרט למען הקהילה – הן קהילת רמת ישי והן התרומה לצוותים הרפואיים מרחיבות את הלב ומוכיחות שוב את חוסנה וחוזקה של הקהילה"

חטב היובל יום שיא של מגמת אומנות

במסגרת תוכניות העשרה של תלמידי בית הספר, ביקרו השבוע תלמידי כיתת מצוינות אומנות בחט"ב היובל במוזיאון תל אביב בתערוכה של האמנית היפנית הידועה יו יואי קוסמה. התלמידים שקיבלו הדרכה במקום חזרו נרגשים.

פעילויות יום המשפחה

בגני הילדים ציינו את יום המשפחה שחל ביום שלישי עם שלל פעילות יצירתית. ביום ראשון תתקיים חגיגת יום המשפחה לחברי מועדון ארז עם פעילות ושירה.

ביטחון

ערוכים לכל תרחיש

יחיאל סבג, מנהל מחלקת הבטחון, פיקוח ורישוי עסקים סיים קורס מנב"טים ברשויות המקומיות. דובר המועצה השתתף במפגש זו"ם עם רע"נית פיקוד העורף בנושא מוכנות לרעידות אדמה. מפגש שכונס בעקבות גל רעידות האדמה האחרון שפוקד את אזורינו.

תפעול, איכות הסביבה וחזות

בטיחות בשביל סובב ישי

המועצה הציבה בשביל סובב רמת ישי, באזור באר יוסיפון, מחסום למניעת כניסה של רכבים ממנועים או רכבי שטח לטובת שמירה על בטחונם של המטיילים והמשתמשים בשביל.

 עיקור וסירוס חתולים

מבצע עיקור וסירוס חתולים מתחיל שבוע הבא. במסגרת המבצע יעוקרו/יסורסו מאות חתולים על מנת לשמור על בריאות הציבור ועל איכות חיי בעלי החיים.

סופה ללא נזקים

צוות עובדי התברואה עמל השבוע על ניקיון הרחובות מענפים ועלים שנשרו בעקבות הרוחות והסופה בשבוע שעבר. מנהל מחלקת התפעול ניסים יחזקאל מציין כי רמת ישי עברה את סערת "אלפיס" ללא נזקים או הצפות.

מיפוי שטחים ציבוריים

במסגרת פעולות המועצה לשדרוג חזות הישוב, השבוע התקיים סיור שטח של מנכ"ל המועצה איציק זכאי, מהנדסת המועצה אתי בוצין ומנהל התפעול ניסים יחזקאל לצורך מיפוי וגינון שטחים ציבוריים

הוספת פחים כתומים

המועצה תגברה את עמדות המחזור והוסיפה 5 פחים כתומים לאיסוף אריזות מזון לאחר פניה בנושא לתאגיד תמיר. יצויין כי בהתאם להחלטת הממשלה החל מתאריך 01.12.2021 חל פיקדון גם על בקבוקים בנפח של 1.5 ליטר, על כן יוחרגו מחוק האריזות. בעקבות כך המועצה פינתה מתקני מחזור בקבוקי פלסטיק (מחזורית) מרחבי היישוב. את הבקבוקים יש להחזיר לסופרמרקטים. אריזות שאין עליהם פיקדון כגון בקבוקי טואלטיקה, כביסה וניקוי יש למחזר בפח הכתום!

תרבות ופנאי

שבתרבות אוטוטו כבר כאן

סדרת שבתרבות חוזרת והפעם בפורמט אחר- סדרת הרצאות איכות מאת דמויות בולטות במגוון תחומים. הסדרה תפתח ביום שבת הבאה (12/2, 11:00, בית התרבות, בית מרים) עם הרצאה של איש התקשורת המוערך אור הלר על "להיות כתב צבאי בישראל". עלות הכניסה -35 שקלים, כולל

פרטים נוספים ועדכונים על אירועי המתנ"ס ניתן למצוא ב:

אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il

או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai

 הסדרת החנייה בכחול לבן – הנפקת תו תושב דיגיטלי

 הודעה חשובה לתושבים הותיקים – אנו עמלים בימים אלה על מנגנון שיאפשר חניה חינם לתושבי רמת ישי ותיקים מעל גיל 67. במהלך החודש הבא המועצה תפעיל פיילוט בנושא. נא לעקוב אחרי הפרסומים.

 תזכורת. במסגרת הסדרת החניה באזורי מסחר ברמת ישי בהתאם למדיניות המועצה סומנו אזורי החניה בכחול לבן ושולטו בהתאם והחל מה 17.10.21 נגבה תשלום בגין החניה.

 ניתן לקבל סיוע בהנפקת ה"תו התושב הדיגיטלי" (מקנה 3 שעות חניה חינם לתושבי רמת ישי באזורים המסומנים בכחול לבן – באזור התעסוקה ובאזורים מסחריים בישוב) במחלקת הגביה. וכן מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה ובירור. יש להפעיל את הפנגו/סלופארק גם לבעלי תו חניה.

בברכת שבת חמימה ונעימה, בריאות מלאה ואיתנה והמשך שגרה ברוכה

עדכון שבועי 28 בינואר 

קהילת רמת ישי היקרה. שבוע סוער עבר עלינו ולא רק מבחינת מזג האוויר. התחלואה המשיכה לזנק ולשבור שיאים חדשים, המתווים החדשים שקמים חדשות לבקרים מעוררים בלבול ושיח ציבורי ומציבים בפני המועצה על מחלקותיה השונות אתגרים נוספים שמטופלים בצורה מקצועית ע"י צוות עובדות ועובדים מסור ואכפתי. 

קורונהאנחנו בעיצומו של הגל החמישי בו התפשטות התחלואה היא מהירה ביותר וכולנו תקווה ששיאו של הגל יהיה מאחורינו בקרוב. ברמת ישי מספר החולים המאומתים הוא 438 והוא משתנה בכל רגע ואנחנו בצבע האדום ברמזור. אחד מהחולים מאושפז בבית חולים וראש המועצה עומד בקשר עם משפחתו. ראש המועצה שולח מסרונים (SMS) אישיים לחולים המאומתים וזה המקום לפנות למי שמאומת או מבודד וזקוק לעזרה מהמועצה, נא ליצור קשר עם מוקד המועצה למוקד 04-9039800 (24 שעות 7 ימים בשבוע). 

ראש המועצה אובחן ביום רביעי כחיובי לקורונה והוא נכנס לבידוד בהתאם לנהלים ומנהל את המועצה מביתו בעזרת אמצעים טכנולוגיים. תיגבור בדיקות מהירותהמועצה מתגברת את בדיקות האנטיגן המהירות של מד"א (מוסדיות) וגם בשבוע הבא יתקיימו הבדיקות בימים ב', ד' (17:00-19:00), ג', ה' (8:00-11:00). כל הבדיקות יתקיימו בבית מרים. 

חלוקת ערכות אנטיגןבמהלך השבוע השלמנו את חלוקת האנטיגן במערכת החינוך (תלמידים וצוותים)-גני ילדים, בתי ספר וחטיבת הביניים. בימים הקרובים אנחנו אמורים לקבל ערכות בדיקה מהירות עבור ילדים עד גיל 3, נא לעקוב אחרי פרסומי המועצה לגבי אופן החלוקה. המחלקה לשירותים חברתיים החלה בחלוקת קרוב ל-3000 ערכות לבדיקות מהירות לאוכלוסיה המבוגרת ולפי מצב בריאותי וכלכלי. החלוקה תמשך גם בשבוע הבא. 

חיסוניםהנגשת חיסוני מבוגרים מעל 60 – המועצה ממשיכה לפעול להנגשת החיסונים וקיום מתחמי חיסונים ברמת ישי. המחלקה לשירותים חברתיים מרכזת רשימות של תושבים ותיקים עם קשיי נגישות. מרותקי בית המעוניינים לקבל חיסונים בביתם מוזמנים לפנות למחלקה לשירותים חברתיים או ישירות לקופה בה הם מבוטחים. 

חיסוני הילדים – אנו קוראים להורים לחסן את ילדיהם ובכך למנוע חו"ח מצבים של תסמינים קשים בילדים אשר ידבקו ואינם מחוסנים. 

וותיקי היישובהמחלקה לשירותים חברתיים ממשיכה בשמירת קשר אישי בשיחות טלפון/הודעות ווטסאפ/מסרונים עם ותיקי היישוב על בסיס קבוע באמצעות עשרות מתנדבים. אם לא הגענו אליכם או אם אתם מכירים תושב/ת שזקוק לסיוע אנא פנו אלינו בטלפון ישירות למחלקה 04-9832802 או למוקד 04-9039800 (24 שעות 7 ימים בשבוע). 

עבודת המועצהעובדי המועצה ממשיכים לעבוד במתכונת של קפסולות (לפי המחלקות השונות וימי עבודה שונים) בכדי למנוע פגיעה ברצף התפקודי במקרה של תחלואה. אין קבלת קהל פרונטלית במשרדי המועצה, אלא טלפונית בלבד. (04:9039800). פגישות עבודה מתקיימות בעיקר דרך הזום. 

הגבלת התקהלויותבשלב זה בשל התגברות התחלואה לא יתקיימו התקהלויות בשל פוטנציאל ההדבקה הגבוה שלהם. החלטה זו עשויה להשתנות באם תהיה בלימה במגמת התחלואה. נא לעקוב אחרי פרסומי המועצה והמתנ"ס בנושא. 

חינוךלמידה פרונטלית על אף הקשיים. מתווה הלימודים החדש ללא בידודים (נבדקים ולומדים) נכנס לפועל ביום חמישי עם כל הקשיים והמחלוקות וברמת ישי ללא תקלות. אנו גאים באחוזי נוכחות גבוהים לנוכח התחלואה הגבוהה והחששות- 61 אחוז נוכחות בבית הספר ארזים ו-71 אחוז בגני הילדים. אנו עומדים על 54 מאומתים במערכת החינוך, 14 מהם אנשי צוות. זה המקום להצדיע לצוותים החינוכיים, בגנים ובבתי הספר הנמצאים בחזית על עבודת קודש שהם מבצעים על אף המציאות הלא פשוטה! ראש המועצה ומנהלת מחלקת החינוך שלחו אגרות תודה אישיות לצוותים החינוכיים. אנו מדגישים את אחריות ההורים לביצוע הבדיקות בימים א', ו-ד' ושמירה על בריאות ילדינו והצווים החינוכיים. גני ילדים – אמצעים טכנולוגיים – לומדים גם בזום. האמצעים הטכנלוגיים החדשים שנכנסו לגני הילדים מאפשרים לימוד באמצעות הזום במקביל ללמידה הפרונטאלית עם תלמידים הנמצאים בבידוד, כפי שנעשה השבוע בגן אורנים. 

גן שחף מטיילילדי גן שחף בהובלת שלומית דוידוביץ ניצלו הפוגה קלה בין הגשמים כדי לטייל בטבע במסגרת תחום העשייה הסביבתי. 

ביטחוןמפגש עם מפקד כב"א במחוז. במסגרת שמירת וחיזוק הקשר עם גורמי הבטחון השונים באזור נפגש השבוע ראש המועצה עם ראשי שירותי כיבוי אש במחוז הצפון, טפסר ניזאר פארס וסגנו אבי אלקיים. בפגישה עלו על סדר היום מספר נושאים ובהם: הערכות ומוכנות המועצה לתרחישים דוגמת רעידות אדמה ודליקות, הקשיים הבירוקרטים בקבלת אישורי כיבוי אש והקמת נקודת כיבוי אש ברמת ישי. 

תפעולהסופה עוברת ללא תקלות. צלחנו השבוע את מערכת מזג האוויר "אלפיס" ללא תקלות. מחלקת התפעול בניהולו של ניסים יחזקאל נערכה מבעוד מועד עם ניקיון שוחות, גיזום עלים וענפים והדבר נתן את אותותיו. צוות של מחלקת התפעול האחזקה והתברואה ביצעו סיורים בשטח וכאמור עברנו את הסופה "יבשים". יישר כוח לעובדי השטח אשר עבדו במזג אוויר לא קל. 

שדרוג תאורהמחלקת התפעול המשיכה בשדרוג התאורה ובתיקון ליקויים, הפעם ברחוב מעלה הרדוף. 

ספורט"לביאות" רמת ישי: גם הישגים וגם ערכים. רמת ישי אירחה טורניר כדורשת במסגרת "ליגת הידידות" בהשתתפות קבוצות מירכא, כפר מנדא. הליגה בונה גשרים בין תרבויות ודתות שונות באמצעות משחק הכדורשת ומטמיעה ערכי הסובלות, הוגנות, הכרת האחר וכבוד הדדי. קבוצת הנערות של רמת ישי בהובלת שירן גרנות זכתה בטורניר. ראש המועצה: "ענף הכדורשת ברמת ישי ממשיך לצמוח הן מבחינת מספר המשתתפות הן מבחינת ההישגים, אבל חשובה לא פחות היא הדרך של הקניית ערכים בין היתר באמצעות השתתפות בליגת הידידות. יישר כוח לעושים בדבר". 

שירות לתושבניידת בנק הפועלים. בנק הפועלים בסיוע המועצה והמתנ"ס החלו השבוע בהצבת ניידת שירותי בנק פרטיים "פועלים עד הבית" אשר תוצב ברחבת המתנ"ס. מוזמנים לעקוב אחרי הפרסומים כדי להתעדכן בימי הפעילות. 

תרבות ופנאיאודישנים ליום העצמאות. לפני כחודשיים החלטנו שאת אירועי יום העצמאות נחגוג בכוחות מקומיים. בהתאם אנו מקיימים אודישנים למבקשים לקחת חלק ולהיות שותפים להפקה. בשבוע הבא יחלו באודישנים (נדחו מהשבוע) לקראת מופע יום העצמאות. 

שבת ירוקהעקב מזג האוויר והתפשטות ה"אומיקרון", הפנינג "שבת ירוקה" נדחה בשלב זה לתאריך 26/2/22. 

פרטים נוספים ועדכונים על אירועי המתנ"ס ניתן למצוא ב: 

אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il 

או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai 

הסדרת החנייה בכחול לבן – הנפקת תו תושב דיגיטליהודעה חשובה לתושבים הותיקים – אנו עמלים בימים אלה על מנגנון שיאפשר חניה חינם לתושבי רמת ישי ותיקים מעל גיל 67. במהלך החודש הבא המועצה תפעיל פיילוט בנושא. נא לעקוב אחרי הפרסומים. 

תזכורת. במסגרת הסדרת החניה באזורי מסחר ברמת ישי בהתאם למדיניות המועצה סומנו אזורי החניה בכחול לבן ושולטו בהתאם והחל מה 17.10.21 נגבה תשלום בגין החניה. 

לתשומת לבכם, המועצה סימנה שטחים נוספים בכחול-לבן באזור התעסוקה (מסביב לבניין "ישי סנטר") 

ניתן לקבל סיוע בהנפקת ה"תו התושב הדיגיטלי" (מקנה 3 שעות חניה חינם לתושבי רמת ישי באזורים המסומנים בכחול לבן – באזור התעסוקה ובאזורים מסחריים בישוב) במחלקת הגביה. וכן מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה ובירור. יש להפעיל את הפנגו/סלופארק גם לבעלי תו חניה. 

איכות הסביבהפינוי עמדות מחזור פלסטיק. בהתאם להחלטת הממשלה החל מתאריך 01.12.2021 חל פיקדון גם על בקבוקים בנפח של 1.5 ליטר, על כן יוחרגו מחוק האריזות. בעקבות כך החלה המועצה בפינוי מתקני מחזור בקבוקי פלסטיק (מחזורית) מרחבי היישוב. את הבקבוקים יש להחזיר לסופרמרקטים. אריזות שאין עליהם פיקדון כגון בקבוקי טואלטיקה, כביסה וניקוי יש למחזר בפח הכתום! המועצה תפעל לתגבור עמדות מחזור הפחים הכתומים ווידאה כי הסופרמרקטים בישוב ערוכים לקליטת בקבוקי המשקה הגדולים. 

בברכת שבת חמימה ונעימה, בריאות מלאה ואיתנה והמשך שגרה ברוכה 

עדכון 21 בינואר

קהילת רמת ישי היקרה, לפניכם עדכון וסיכום השבוע שחלף.
קורונה
אנחנו עדיין בעיצומו של הגל החמישי בו התפשטות התחלואה היא מהירה ביותר ואנו תקווה ששיאו של הגל יהיה מאחורינו בקרוב. ראש המועצה פנה יחד עם עמיתיו ראשי כלל ראשי הרשויות לראש הממשלה בבקשה להפסיק את הבידודים לתלמידי בתי הספר והגנים. כל זאת מתוך הבנה כי השפעת התחלואה בקרב הילדים היא מינורית ועל מנת לסיים ולצמצם את חוסר הודאות לגבי הפעלת מערכת החינוך שההנחיות להתנהלותה מישתנות לעיתים תוך שעות. ואכן אתמול בלילה התבשרנו כי מיום חמישי הבא (27.1.21) תחזור המערכת ללמידה רגילה. הנחיות מדוייקות נפרסם בהמשך.
ברמת ישי מספר החולים המאומתים הוא 337 נכון לרגע זה. אחד מהחולים מאושפז וראש המועצה עומד בקשר עם משפחתו. ראש המועצה שלח מסרונים (סמסים) אישיים לחולים המאומתים וזה המקום לפנות למי שמאומת או מבודד וזקוק לעזרה מהמועצה, נא ליצור קשר עם מוקד המועצה למוקד 04-9039800 (24 שעות 7 ימים בשבוע).
תיגבור בדיקות מהירות
המועצה מתגברת את בדיקות האנטיגן המהירות של מד"א (מוסדיות) ובשבוע הבא יתקיימו הבדיקות בימים ב', ד' (17:00-19:00), ג', ה' (8:00-11:000). כל הבדיקות יתקיימו בבית מרים.
הגבלת התקהלויות
ראש המועצה ומנכ"ל המועצה איציק זכאי קיימו יחד עם צוות מטעם המועצה חשיבה מחודשת לגבי קיום אירועים בעלי פוטנציאל של התקהלות והחליטו שבשלב זה לא יתקיימו התקהלויות בשל פוטנציאל ההדבקה הגבוה שלהם. החלטה זו עשויה להשתנות באם תהיה בלימה במגמת התחלואה. נא לעקוב אחרי פרסומי המועצה והמתנ"ס בנושא.
חיסונים
הנגשת חיסוני מבוגרים מעל 60 – המועצה ממשיכה לפעול להנגשת החיסונים וקיום מתחמי חיסונים ברמת ישי. המחלקה לשירותים חברתיים מרכזת רשימות של תושבים ותיקים עם קשיי נגישות. מרותקי בית המעוניינים לקבל חיסונים בביתם מוזמנים לפנות למחלקה לשירותים חברתיים או ישירות לקופה בה הם מבוטחים.
חיסוני הילדים – אנו קוראים להורים לחסן את ילדיהם ובכך למנוע חו"ח מצבים של תסמינים קשים בילדים אשר ידבקו ואינם מחוסנים.
פיקוח מוגבר
ראש המועצה רענן נהלים עם דגש על בדיקות דו שבועיות לעובדי המועצה והמתנ"ס אשר טרם קיבלו את מנת הבוסטר ופיקוח מוגבר על עטיית מסיכות. עובדים אשר לא יעמדו בנהלים צפויים לעמוד בפני הליכים משמעתיים.
וותיקי היישוב
המחלקה לשירותים חברתיים ממשיכה בשמירת קשר אישי בשיחות טלפון/הודעות וואטסאפ/מסרונים עם ותיקי היישוב על בסיס קבוע באמצעות עשרות מתנדבים. אם לא הגענו אליכם או אם אתם מכירים תושב/ת שזקוק לסיוע אנא פנו אלינו בטלפון ישירות למחלקה 04-9832802 או למוקד 04-9039800 (24 שעות 7 ימים בשבוע).
עבודת המועצה
עובדי המועצה עבדו גם השבוע במתכונת של קפסולות (לפי המחלקות השונות וימי עבודה שונים) בכדי למנוע פגיעה ברצף התפקודי במקרה של תחלואה. אין קבלת קהל פרונטלית במשרדי המועצה, אלא טלפונית בלבד. (04:9039800). פגישות עבודה מתקיימות בעיקר דרך הזום.
חינוך
גנים דיגיטליים
גני החובה שקד ותמר באשכול גני החובה פרגים צויידו השבוע במחשבים, מקרנים, מסכים וחיבור לאינטרנט כחלק מפרויקט טכנולוגי דיגיטלי בגני הילדים. מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר אמרה כי מדובר בפיילוט בשיתוף עם משרד החינוך ובמימון מלא של המועצה וכי בהמשך יכנסו לתוכנית גני ילדים נוספים. ראש המועצה: "אנו שמחים וגאים להוביל פיילוט טכנולוגי דיגיטלי בגני הילדים".
התקנת תמי 4 בגנים
המועצה ממשיכה לצייד את הגנים בציוד שוטף לרווחת הילדים והצוותים והשבוע התקינה בכל גני הילדים מתקני שתייה תמי 4 חדישים.
הערכה לצוותי הגנים
ראש המועצה ממשיך לקיים פגישות עבודה שוטפות עם צוותי החינוך שנמצאים בתקופה מלאת אתגרים ואי ודאות. הפעם שוחח בן אליעזר עם סייעות הגנים ושיבח אותן על עבודה מסורה ומקצועית.
שיחה עם ילדי הגנים
ראש המועצה פגש השבוע את ילדי גן החובה גן דקל כדי לשמוע מהם על תחושותיהם על הלימודים בתקופת הקורונה והפידבקים היו שהילדים נהנים להגיע לגן ולפגוש את חבריהם ואת צוות הגננות.
רישום תלמידים לגנים וכיתות א'
נמשך רישום התלמידים לשנת הלימודים התשפ"ג ויסתיים בשבוע הבא, 23.01.2022, בצורה מקוונת באתר האינטרנט של המועצה בכתובת www.ramat-yishay.co.il
נוער
זום לקידום תנועת הנוער העובד והלומד
ראש המועצה ומנהלת מחלקת החינוך קיימו השבוע מפגש זום עם הנהגת קן הנוער העובד והלומד, הורים, מדריכים והנהגה מחוזית. על הפרק: הרחבת הפעילות ומעבר למשכן חדש לקן התנועה.
טו' בשבט
סדר טו' בשבט
שלל פעילויות התקיימו בישוב לרגל חג ט"ו בשבט בהתאם להנחיות והמגבלות: סדר ט"ו בשבט במועדון ארז בהשתתפות ראש המועצה, שבוע קידום אורח בריא ומקיים בבית הספר היסודי ארזים ותחרות זיהוי ענפים ויצירות משעשעות בחט"ב היובל. ראש המועצה: "חשוב היה לציין את ט"ו בשבט גם בצל התחלואה הגוברת בפעילויות מקוריות וערכיות לשלל הגילאים"
סדנת פרחים
כחלק מהפעילויות לרגל החג התקיימה בבית מרים סדנת עיצוב פרחים (בקפסולות) אותה העבירה ליזה ברורמן שסיפרה למשתתפים ולמשתתפות על כמה מרזי עיצוב פרחים.
ספורט ופנאי
הצללת גני משחקים
המועצה ממשיכה בשדרוג מתקני הפנאי והשעשועים בישוב והשלימה את הצללת גן המשחקים ברחוב הפרגים ובגינת הכלבים החדשה ברחוב החבצלת. בכך למעשה הושלמה הצללת גני המשחקים בישוב (למעט גן משה בו ישנה הצללה ע"י חורש טבעי). אגב בגן קותי הוצבה הצללה חדשה לאחר שהקודמת נפגעה בעקבות נזקי החורף.
דת
הנחת אבן פינה לבית כנסת "מגן אברהם"
בשעה טובה ומוצלחת הונחה השבוע אבן פינה להקמת משכן חדש לבית הכנסת "מגן אברהם" (במקום בו פעל בית הכנסת הישן שנהרס לטובת הקמת המבנה חדש). ראש המועצה, ורב הישוב הרב וולוסוב השתתפו בטקס וחיזקו את ידי המתפללים בהובלת יהודה זהרי על פרויקט ההקמה בו שותפה גם המועצה.
שדה התעופה
השבוע השתתף ראש המועצה בישיבת עבודה של ראשי הרשויות מהצפון יחד עם עמיתיהם מהדרום ועם רוה"מ החליפי יאיר לפיד ושרת התחבורה מירב מיכאלי. הישיבה נועדה על מנת לוודא שביטול החלטה 2050 לא יתמסמס (החלטה 2050 היא החלטת הממשלה על הקמת שדה תעופה משלים לנתב"ג ברמת דוד) ושדה תעופה יוקם בנבטים. בישיבה הבהירו חברי הממשלה כי שדה תעופה יוקם בדרום ולא בעמק יזרעאל.
קשרי חוץ
מפגש עם ראש עיריית מעלות
רמת ישי הוכרזה לאחרונה כרשות איתנה ע"י משרד הפנים, ובעקבות כך נוהגים להגיע לרשות ראשי רשויות כדי ללמוד על עבודת המועצה. השבוע אירח ראש המועצה עפר בן אליעזר לפגישת עבודה את ראש עיריית מעלות/תרשיחא ארקדי פומרנץ
תרבות ופנאי
אודישנים ליום העצמאות
עקב התפשטות נגיף הקורונה חלו שינויים בתוכניות ובלוחות הזמנים. בין היתר נדחה הפנינג "שבת ירוקה" לתאריך 26/2/22. בינתיים נערכים במתנ"ס ליום שאחרי ובשבוע הבא יחלו באודישנים לקראת מופע יום העצמאות שיבוסס הפעם על הפקה וכוחות מקומיים.
פרטים נוספים ועדכונים על אירועי המתנ"ס ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
הסדרת החנייה בכחול לבן – הנפקת תו תושב דיגיטלי
הודעה חשובה לתושבים הותיקים – אנו עמלים בימים אלה על מנגנון שיאפשר חניה חינם לתושבי רמת ישי ותיקים מעל גיל 67. בימים הקרובים נפרסם את ההנחיות בעניין.
תזכורת. במסגרת הסדרת החניה באזורי מסחר ברמת ישי בהתאם למדיניות המועצה סומנו אזורי החניה בכחול לבן ושולטו בהתאם והחל מה 17.10.21 נגבה תשלום בגין החניה.
לתשומת לבכם, המועצה סימנה השבוע שטחים נוספים בכחול-לבן באזור התעסוקה (מסביב לבניין "ישי סנטר").
ניתן לקבל סיוע בהנפקת ה"תו התושב הדיגיטלי" (מקנה 3 שעות חניה חינם לתושבי רמת ישי באזורים המסומנים בכחול לבן – באזור התעסוקה ובאזורים מסחריים בישוב) במחלקת הגביה. וכן מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה ובירור. יש להפעיל את הפנגו/סלופארק גם לבעלי תו חניה.
איכות הסביבה
פינוי עמדות מחזור פלסטיק
בהתאם להחלטת הממשלה החל מתאריך 01.12.2021 חל פיקדון גם על בקבוקים בנפח של 1.5 ליטר, על כן יוחרגו מחוק האריזות. בעקבות כך החלה המועצה בפינוי מתקני מחזור בקבוקי פלסטיק (מחזורית) מרחבי היישוב. את הבקבוקים יש להחזיר לסופרמרקטים. אריזות שאין עליהם פיקדון כגון בקבוקי טואלטיקה, כביסה וניקוי יש למחזר בפח הכתום! המועצה תפעל לתגבור עמדות מחזור הפחים הכתומים ווידאה כי הסופרמרקטים בישוב ערוכים לקליטת בקבוקי המשקה הגדולים.
בברכת שבת חמימה ונעימה, בריאות מלאה ואיתנה והמשך שגרה ברוכה
עדכוני קורונה 14 בינואר
קהילת רמת ישי היקרה.
קורונה
קהילת רמת ישי היקרה. אנחנו בעיצומו של גל חמישי בו התפשטות התחלואה היא מהירה ביותר. למזלנו האומיקרון הוא לא אגרסיבי והתחלואה ברובה היא לא קשה מדי. חובתנו החברתית-מוסרית היא להישמר, לשמור על יקירנו ולהתחסן –על מנת למנוע תחלואה. ברמת ישי מספר החולים המאומתים ממשיך לטפס (כחלק מהמגמה הארצית) ואנו עומדים על 174 חולים מאומתים נכון להבוקר. כפועל יוצא מכך אנחנו עמוק בצבע האדום ברמזור. לשמחתנו אף אחד מהם לא מאושפז בבתי חולים. על פי פילוח הגילאים שערכה המועצה-48 אחוז מהחולים המאומתים בני 30 ומטה מתוכם -14 אחוז במערכת החינוך בישוב גילאי 3-14 (גנים עד חט"ב כולל) ו-15 אחוז מעל גיל 60
הגבלת התקהלויות
ראש המועצה ומנכ"ל המועצה איציק זכאי קיימו יחד עם צוות מטעם המועצה חשיבה מחודשת לגבי קיום אירועים בעלי פוטנציאל של התקהלות והחליט שבשלב זה לא יתקיימו התקהלויות בשל פוטנציאל ההדבקה הגבוה שלהם. החלטה זו עשויה להשתנות אם תהיה בלימה במגמת התחלואה. נא לעקוב אחרי פרסומי המועצה בנושא.
תיגבור בדיקות מהירות
המועצה מתגברת את בדיקות האנטיגן המהירות של מד"א (מוסדיות) בשבוע הבא יתקיימו הבדיקות בימים ב', ד', ה' (17:00-19:00) בבית מרים.
חיסונים
הנגשת חיסוני מבוגרים מעל 60 – המועצה ממשיכה לפעול להנגשת החיסונים וקיום מתחמי חיסונים ברמת ישי. המחלקה לשירותים חברתיים מרכזת רשימות של תושבים ותיקים עם קשיי נגישות. מרותקי בית המעוניינים לקבל חיסונים בביתם מוזמנים לפנות למחלקה לשירותים חברתיים או ישירות לקופה בה הם מבוטחים.
חיסוני הילדים – אנו קוראים להורים לחסן את ילדיהם ובכך למנוע חו"ח מצבים של תסמינים קשים בילדים אשר ידבקו ואינם מחוסנים.
וותיקי היישוב
המחלקה לשירותים חברתיים ממשיכה בשמירת קשר אישי בשיחות טלפון/הודעות וואטסאפ/מסרונים עם ותיקי היישוב על בסיס קבוע באמצעות עשרות מתנדבים. אם לא הגענו אליכם או אם אתם מכירים תושב/ת שזקוק לסיוע אנא פנו אלינו בטלפון ישירות למחלקה 04-9832802 או למוקד 04-9039800 (24 שעות 7 ימים בשבוע).
פיקוח מוגבר
ראש המועצה רענן נהלים עם דגש על בדיקות דו שבועיות לעובדי המועצה והמתנ"ס אשר טרם קיבלו את מנת הבוסטר ופיקוח מוגבר על עטיית מסיכות.
שגרת עבודת עובדי המועצה
בעקבות המצב החליטה וועדת מל"ח היישובית שמכונסת על בסיס קבוע ע"י ראש המועצה עפר בן אליעזר "להדק חגורות". עובדי המועצה החלו לעבוד השבוע במתכונת של קפסולות (לפי המחלקות השונות וימי עבודה שונים) בכדי למנוע פגיעה ברצף התפקודי במקרה של תחלואה. לא תתבצע קבלת קהל פרונטלית במשרדי המועצה, אלא טלפונית בלבד. (04:9039800). פגישות עבודה מתקיימות בעיקר דרך הזום.
חינוך
מפגש עם מנהלות מערכת החינוך הישובית
ראש המועצה כינס השבוע את הצוות המוביל החינוכי בישוב-מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר, מנהלות בתי הספר שרה וקנין מחט"ב היובל ואורית קובו-הייט מארזים ומובילת הגנים לאה מנוביץ', הפגישה שהתנהלה במרחב פתוח תוך שמירה על מרחקים, עסקה בהתמודדות מערכת החינוך עם אתגרי הקורונה לרבות המשמעויות והאפשרות ללמידה מרחוק. ראש המועצה שיבח את ההנהגה החינוכית היישובית על עבודה מסורה ומקצועית.
מאמץ ללימודים פרונטליים
אנו עושים כל שביכולתנו על מנת לאפשר למידה פרונטלית בבתי הספר בכפוף לנהלים. צוותי החינוך עומדים בקשר עם התלמידים המבודדים/מאומתים ובני משפחותיהם. ראש המועצה, מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר, מנהלות בתי הספר והגננת המובילה נמצאים בשיח באופן רציף ושוטף ובין השאר מקיימים שיחות עם הורי השכבות/הוועדים על המציאות המורכבת של לימודים תחת הקורונה, מקשיבים ופועלים בשיתוף פעולה מלא ובסנכרון של המערכות.
חלוקת ערכות העשרה ובניה לגנים
מחלקת החינוך ממשיכה להעשיר את הגנים בתוכניות חינוכיות ובציוד לימודי. השבוע חולקו בגני הילדים ערכות העשרה של "מרחבי בניה".
רישום תלמידים לגנים וכיתות א'
נמשך רישום התלמידים לשנת הלימודים התשפ"ג וימשך עד תאריך 23.01.2022, בצורה מקוונת באתר האינטרנט של המועצה בכתובת www.ramat-yishay.co.il
תשתיות גני משחקים
עובדי התפעול וההנדסה עמלים ללא הרף לשדרוג גני המשחקים. השבוע החלו עבודת ההתקנה של גן משחקים חדש בשכונה המערבית, והצוותים עמלים להצללת גינת הכלבים והגן הפרגים.
רווחה
מרחיבים את פעילות בני משפחה מטפלים עיקריים
המועצה ממשיכה לקדם ולהרחיב את הפעילות בנושא בני משפחה מטפלים עיקריים, שמתרכזת בשלושה צירים-פרטני, קבוצתי וקהילתי. בעקבות הפעילות העניפה נבחרה המועצה להציג את העשייה בכנס מחוז הצפון שהתקיים (בזום) בנושא למחלקות רווחה ע"י העו"סית יעל פשטצקי-רום שמרכזת את הנושא במחלקה. ראש המועצה: "המועצה ממשיכה ומלווה את נושא תמיכה והטיפול בבן משפחה ע"י בני משפחה עיקריים ותרחיב את פעילותה במיוחד לנוכח מציאות החיים לצד הקורונה. יישר כוח למנהלת המחלקה שרה גייצהאלס והעו"סית יעל פשטצקי-רום המובילות את הנושא".
תחבורה
זום עם שרת התחבורה בנושא שדה התעופה
במסגרת פעילות ראש המועצה לקידום הקמת שדה תעופה בינלאומי בנבטים ופיתוח שדה תעופה אזורי בחיפה, השתתף עפר בן אליעזר בפגישת זום עם שרת התחבורה מירב מיכאלי וראשי רשויות מהצפון והדרום בנושא.
תיקוני כבישים ודרכים
המועצה ביצעה תיקוני כבישים ודרכים עקב נזקי הגשמים ברחובות השקמים (בחלק הסמוך לבית העלמין) וברחוב. כמו כן התבצעו תיקוני אספלט ע"י עובדי המועצה (מה שמוזיל משמעותית את העלויות) ברחובות מעלה השקמה ובאזור התעסוקה.
ספורט
הישגים בטניס שולחן
הישגים נוספים להפועל רמת ישי בתחרות רשמית של איגוד הטנ"ש שנערכה בכרמיאל מגילאי 10 ועד הבוגרים. הצטיין במיוחד: יאיר שניידר שניצח את המדורג מספר אחד בארץ בגיל שלו. מנצחים נוספים מרמת ישי שזכו במדליות: נמרוד הורן (שני), נועם עטיה (שלישי), נועם עטיה וקורן דוידוביץ (שלישי), יאיר שניידר (שלישי), רוני קליין (שני). רון דוידוביץ' שמוביל את ענף הטניס שולחן בישוב: גאה בשחקנים של המועדון על ההשקעה ועל הרצון להתקדם. ראש המועצה ברך על ההישגים המרשימים
תרבות ופנאי
עקב התפשטות נגיף הקורונה חלו שינויים בתוכניות ובלוחות הזמנים.
פרטים נוספים ועדכונים על אירועי המתנ"ס ניתן למצוא ב:
אתר המתנ"ס בכתובת – https://www.matnasry.co.il
או בעמוד הפייסבוק בכתובת – https://www.facebook.com/matnas.ramat.yishai
הסדרת החנייה בכחול לבן – הנפקת תו תושב דיגיטלי
הודעה חשובה לתושבים הותיקים – אנו עמלים בימים אלה על מנגנון שיאפשר חניה חינם לתושבי רמת ישי ותיקים מעל גיל 67. בימים הקרובים נפרסם את ההנחיות בעניין.
תזכורת. במסגרת הסדרת החניה באזורי מסחר ברמת ישי בהתאם למדיניות המועצה סומנו אזורי החניה בכחול לבן ושולטו בהתאם והחל מה 17.10.21 נגבה תשלום בגין החניה.
לתשומת לבכם, המועצה סימנה השבוע שטחים נוספים בכחול-לבן באזור התעסוקה (מסביב לבניין "ישי סנטר") ניתן לקבל סיוע בהנפקת ה"תו התושב הדיגיטלי" (מקנה 3 שעות חניה חינם לתושבי רמת ישי באזורים המסומנים בכחול לבן – באזור התעסוקה ובאזורים מסחריים בישוב) במחלקת הגביה. וכן מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה ובירור. יש להפעיל את הפנגו/סלופארק גם לבעלי תו חניה.
איכות הסביבה
פינוי עמדות מחזור פלסטיק
בהתאם להחלטת הממשלה החל מתאריך 01.12.2021 חל פיקדון גם על בקבוקים בנפח של 1.5 ליטר, על כן יוחרגו מחוק האריזות. בעקבות כך החלה המועצה בפינוי מתקני מחזור בקבוקי פלסטיק (מחזורית) מרחבי היישוב. את הבקבוקים יש להחזיר לסופרמרקטים. אריזות שאין עליהם פיקדון כגון בקבוקי טואלטיקה, כביסה וניקוי יש למחזר בפח הכתום! המועצה תפעל לתגבור עמדות מחזור הפחים הכתומים ווידאה כי הסופרמרקטים בישוב ערוכים לקליטת בקבוקי המשקה הגדולים.

בברכת שבת חמימה ונעימה, בריאו%