קמפיין הסברה לבעלי הכלבים

9.2.2021 – במסגרת פעולות מועצת רמת ישי לשדרוג חזות הישוב בכלל ולניקיון המדרכות בפרט יצאה המועצה בקמפיין תחת הכותרת "הכלב שלך פספס? תהיה בן אדם ותנקה אחריו". ברחבי הישוב הוצבו עשרות שלטי הסברה הקוראים לבעלי הכלבים לגלות אחריות ומשמעת.

במקביל נוקטת המועצה פעולות נוספות בנושא: המועצה תגברה סיורים של הפקח ולוכד הכלבים בימים ובשעות לא קבועות, כולל שעות הבוקר המוקדמות והערב המאוחרות. בחודשיים האחרונים חולקו עשרות דוחות לבעלי כלבים אשר תועדו כאשר הם אינם מנקים אחרי כלביהם בגין אי איסוף צואת כלבים. גובה הקנס 450 שקלים. בסך הכל חולקו במהלך שנת 2020, 55 דוחות בגין כלבים משוטטים שנתפסו והועברו לכלביה בכפר יהושע.

מנהל התפעול ניסים יחזקאל: מציין כי "המועצה תגברה את עמדות מתקני שקי קקי המוצבים ברחבי היישוב לשירות ושימוש בעלי הכלבים".

דר' דינה סמארה וטרינרית המועצה קוראת לבעלי הכלבים להקפיד לחסנם נגד כלבת מדי שנה (על פי חוק) ולהקפיד לטייל עימם עם רצועה. שחרור כלבים באופן חופשי, עלול להביאם במגע עם בעלי חיים אחרים החולים בכלבת, ובכך להכניס את המחלה הביתה, באמצעות הכלב הביתי ולסכן את בני המשפחה.

ראש המועצה עפר בן אליעזר: "אנחנו לא מחפשים לחלק קנסות, במיוחד בתקופה זו, אלא לשמור על רמת ישי נקיה ונעימה. נעשה זאת על ידי פיקוח ואכיפה תוך שיתוף פעולה מהציבור. אני פונה לבעלי הכלבים ומבקש מהם לשמור על ההנחיות, לא לשחררם באופן חופשי, להקפיד לטייל איתם עם רצועה ולאסוף אחר צרכיהם. בכוחות משותפים ותוך שמירה על משמעת אישית נשמור על רמת ישי נקיה".

שלטי קמפיין