ראש מועצת רמת ישי במכתב לשר הבינוי והשיכון

בעקבות רעידות האדמה האחרונות בתורכיה ובסוריה שגבו את חייהם של עשרות אלפים והורגשו היטב בישראל בשבועות האחרונים, העביר ראש מועצת רמת ישי פניה בהולה לשר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף בבקשה לסיוע בחיזוק מבני מגורים ברחוב הארז ברמת ישי בהם מתגוררים 150 תושבים. מדובר במבנים שנבנו בשנות השישים כחלק ממחויבותה של רמת ישי לקליטת עולים.

במכתב לשר שהעתקים ממנו נשלחו גם ליו"ר וועד הפנים והגנת הסביבה של הכנסת יעקב אשר, מ"מ ראש המועצה יונתן הירשפלד, יו"ר ועדת התכנון רמת ישי חבר המועצה – ניר חבקין, מהנדסת המועצה נעמה מזרחי נאמן, כתב בין היתר ראש המועצה: "בעקבות רעידות האדמה שהתרחשו לאחרונה והחשש הממשי מהתרחשות רעידת אדמה באזורנו, במיוחד ברמת ישי הנמצאת על השבר הגיאולוגי הקרוי שבר יגור, הנני קורא לך ומבקש את התערבותך ועזרתך המיידית בחיזוק מבנים ברמת ישי לקראת חו"ח אירוע כזה. עיקרי הבקשה היא לשלושה מבנים, אשר נבנו בשנות ה-60".

ראש המועצה סיים את מכתבו: "תושבי רמת ישי – אזרחי המדינה אינם מוגנים בפני חס וחלילה רעידת אדמה שעלולה להתרחש בכל עת. על כן, אבקש את התערבותך המיידית".

יצויין כי בשבוע שעבר כינס ראש המועצה את וועדת המל"ח להערכת מצ"ב והינחה את קב"ט המועצה יחיאל סבג להעביר ריענון לצוותים החינוכיים ולבצע ביקורת של מערכות גלאי רעידות האדמה המוצבות בבתי הספר. המחלקה לשירותים חברתיים עומדת בקשר עם האוכלוסייה המבוגרת.

ראש המועצה: "רעידות האדמה בתורכיה ובסוריה אשר הורגשו היטב בארץ נתנו לנו תזכורת מכאיבה לתוצאות העלולות להתרחש בעת אירוע רעידת אדמה. אנו במועצה נערכים וערוכים לכל תרחיש. אני מבקש מהתושבים להתעדכן ולקרוא את ההנחיות והוראות ההתגוננות למקרה של רעידת אדמה. כמו כן פניתי במכתב בהול לשר הבינוי והשיכון בבקשה לפעולה מיידית לחיזוק מבנים כנגד רעידות אדמה ברמת ישי בדגש על שלושת הבלוקים ברחוב הארז".

אימון שטח יחידת חילוץ 22

יחידת החילוץ של רמת ישי באימון