רמת ישי מתכננת הקמת אשכול גנים נוסף

לצד היערכות לקראת פתיחת שנת הלימודים ב-1 בספטמבר מתכוננים ברמת ישי לקראת העשור הבא עם הפנים ל-2030. במסגרת זו מתכוונים ברמת ישי להרחיב ולשדרג את תשתיות החינוך כפועל יוצא מהפיתוח בישוב והגידול במספר התושבים עם אכלוסן הצפוי במהלך העונה הבאה של שתי שכונות נוספות-פרדס וחסכון והשכונה המערבית (בסך הכל בשתי השכונות כ-350 יחידות דיור) והמשך הרחבת הישוב.

כחלק מהיערכות זו אירח בשבוע שעבר ראש המועצה עפר בן אליעזר לפגישת עבודה את גנאדי קמנצקי, סגן מנהל מינהל הפיתוח והתיכנון (ומנהל אגף בכיר מיפוי ותכנון) במשרד החינוך, בה השתתפו גם מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר וצוות מטעם משרד החינוך. בן אליעזר העלה בפני קמנצקי את הצורך בהקמת אשכול גנים נוסף בישוב, לנוכח הצרכים הדמוגרפים והפדגוגיים של הישוב. יצויין כי ברמת ישי הוקם לפני 3 שנים אשכול גנים ברחוב הכלניות ולצידו גני חב"ד חדש. נושא אחר שעלה בפגישה: הקמת תיכון אזורי ברמת ישי.

נושא אחר בפגישה, הרחבת בית הספר ארזים ב-1000 מ"ר נוספים, תכנית שכבר אושרה ותוקצבה. מליאת מועצת רמת ישי אישרה במהלך השנה תב"ר בסך 6 מליון שקלים למטרה  זו. בן אליעזר גייס מתוך סכום זה כ-5.1 מיליון שקלים ממשרד החינוך כאשר יתרת הסכום, כ-900 אלף מתוכן מקרנות הרשות.

על פי התכנית יוגדל בית הספר בכ-1000 מ"ר באזור מתחם כיתות ג',ד', כך שבית הספר יהיה ערוך לקליטת 24 כיתות לימוד. הרחבת בית הספר היא פועל יוצא של יישום תכנית אב לחינוך ברמת ישי.

עפר בן אליעזר הודה לקמנצקי על האוזן הקשבת ושיתוף הפעולה והצוותים סיכמו לעמוד על קשר: "אנחנו ממשיכים בשדרוג התשתיות הפיסיות והפדגוגיות במערכת החינוך עם הפנים לשנת 2030. אני מודה לממלא מקומי, יו"ר וועדת החינוך יונתן הירשפלד על שיתוף הפעולה ולמנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר על המשך הובלת תהליכים משמעותיים במערכת החינוך".

סיור ארזים לקראת הרחבה