משתתפים רבים בביה"ס של החופש הגדול

יולי 2021 – למעלה מ-700 תלמידים במערכת החינוך ברמת ישי, מגילאי גן ועד כיתה ט', משתתפים הקיץ "בבית הספר של החופש הגדול". מדובר בהיענות גדולה כאשר בגני הילדים אחוז ההשתתפות קרוב למאה אחוז ובכיתות א'-ב' כ-90 אחוזים. לראשונה השנה מתקיימת פעילות של בית הספר של החופש הגדול" לתלמידי כיתות ד'-ו' וחטיבת הביניים, שם נרשמו ללימודים קרוב כ-100 מתלמידי בית הספר. פעילויות הקיץ יסתיימו ב-12 באוגוסט כאשר במקביל יערכו שיפוצי הקיץ תוך תיאום בין מחלקת החינוך והתפעול.

ברמת ישי החלו להפעיל את תכנית "ביה"ס של החופש הגדול" של משרד החינוך לפני שבע שנים ומדי שנה הפעילות מתרחבת בהובלת מורות וגננות מתוך הצוותים החינוכיים.

עם תחילת הפעילות ערך ראש המועצה עפר בן אליעזר סיור בליווי מנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר, מנהל המתנ"ס, אבי ברקב, מובילת הקייטנות הרשותית ענבר חיים ומנהלת בית הספר היסודי טלי אימברמן הפורשת לגימלאות ואורית קובו-הייט שמחליפה אותה ומנהלת התוכנית איריס בכר. בן אליעזר שוחח עם צוות המורים ותלמידים.

מנהלת מחלקת החינוך, פנינה שלזינגר ציינה כי ניתן דגש על השלמת פערים לימודיים בהתאם לתכנית מסודרת עם דגש על מקצועות הליבה". מעבר ללימודים והפעילויות בבית הספר יהנו התלמידים גם מיום כיף בבריכת השחיה.

יש לציין כי כ-250 בני נוער בכיתות ד-ט' נרשמו לקייטנת "מתגלגלים" של המתנ"ס.

בן אליעזר הביע שביעות רצון משיתוף הפעולה בין הרשות המקומית לבין המרכז הקהילתי (מתנס) בהובלת המנהל אבי ברקב ורכזת הקייטנות הרשותית ענבר חיים.

בן אליעזר: "ביקרתי השבוע עם צוות המועצה והמתנ"ס ב"בית הספר של החופש הגדול" שפתח את שעריו עם נוכחות מרשימה של קרוב למאה אחוז בגנים וכ-90 אחוזים בכיתות א-ב, נתונים שהם מהגבוהים בארץ. זוהי הבעת אמון שאינה משתמעת לשתי פנים של התושבים במערכת החינוך והחינוך הבלתי פורמאלי שלנו. תודה גדולה לממלא מקומי, יו"ר וועדת חינוך יונתן הירשפלד, למנהלת מחלקת החינוך פנינה שלזינגר לצוות שמוביל את "בית הספר של החופש הגדול", אבי ברקב מנהל המתנ"ס, ברי חיים רכזת הקהילה, איריס בכר הרכזת החברתית ולצוות המורות, וכמובן לכם ההורים תודה על האמון".

סיור בבית הספר

סיור צוות בבית הספ