מעל 90 אחוז מהעסקים חזרו לפעילות

במסגרת מדיניות חיזוק העסקים המקומיים במיוחד לנוכח תקופת הקורונה, ערך השבוע ראש מועצת רמת ישי עפר בן אליעזר,  סיור בעסקים באזור התעסוקה יחד עם מנהל מחלקת הבטחון והפיקוח יחיאל סבג והביע שביעות רצון מהחזרה לשגרה תחת הנחיות משרד הבריאות. על פי נתוני המועצה למעלה מ-90 אחוזים מהעסקים שבו לפעילות. הצפי לפתיחה של עסקים נוספים בקרוב בעיקר בתחום המסעדנות והבילויים.

בן אליעזר החל את הסיור בפגישה עם מנכ"לית הסטריט-מול ענבל אברני שסקרה בפניו את תמונת המצב בעסקים בסטריט-מול אשר מרביתם (46 מ-53) נפתחו ועובדים וסיפרה על פעולות שנקטה הנהלת הקניון לסייע לעסקים בקבלת התו הסגול. בהמשך ביקר  בן אליעזר בחנויות בכל אזה"ת ושוחח עם בעלי הבית על תחושותיהם ורענן בפניהם את נושא הפטור מארנונה לעסקים למשך שלושה חודשים שמעניקה המועצה לעסקים שלא עבדו בחודשים האחרונים.

בן אליעזר: "ערכתי השבוע סיור בין העסקים באזור התעסוקה. שמחתי לשמוע ולראות כי אזור התעסוקה ניעור לחיים עם תנועת רכבים וקונים ערה. כזכור המועצה העניקה לעסקים הנחה של 25 אחוז בתשלום ארנונה (פטור מתשלום לשלושה חודשים) לעסקים שאושרו ע"פ מתווה הממשלה. לסיור איתי התלווה מנהל אגף הביטחון והפיקוח במועצה יחיאל סבג, אשר מסייע לעסקים בקבלת התו הסגול לצד פיקוח ואכיפה על נהלי משרד הבריאות. שוחחתי עם בעלי העסקים והבהרתי להם כי דלתי פתוחה בפניהם בכל פניה. אני קורא לתושבי רמת ישי לבצע את הקניות ברמת ישי ובכך לחזק את העסקים המקומיים".